A 4 PI «I Pi PI Pi PP P H <1 PI H P 9! 91 In de wekeiyksche editie van de „Cape jTimes" van 26 Juni l.L komt het officieelo verslag voor van don assistent-commandant 'van Jamestown aan den commandant van AlivvakNoord. Het verslag behandelt in den 'breede de inneming van Jamestown door Kritzinger. Veel onbekende feiten meldt het Diet, alleen komt er eon gedeelte in voor, dat de aandacht verdient als een bewys van de kwade trouw van een Engelsch officier. De „N. R. 0." vertaalt dit gedeelte woordelijk uit het verslag: „Hy (Kritzinger) was juist van plan van ons weg te gaan, toen iemand onder zijn aandacht bracht dat twee naturellen in mijn (assistent-commandant's) schans aan onze zijde gevochten hadden. Dit was volkomen waar. Kritzinger eischte hierop de twee Kaffers van mg op. De een was m|jn oude trouwe dienst- ,bode, die 35 jaar by my was; de ander was HKoos, de postrijder. Kritzinger liet deze twee ■'twee mannen uittreden, en gaf bevel ze dood te schieten. Ik vroeg hem het leven der twee naturellen te sparen. Ik vertelde hem waarom zy in de schans waren geweest. Ik legde hem uit, dat ik hun geweren gegeven bad, omdat wy slechts een handje vol mannen waren tegenover z\jn groot com mando, enz. Kritzinger zeide hierop, dat ,ik verdiende doodgeschoten te worden. Ik ant woordde hem dat hy met mfi ken doen wat by wilde, maar hy moest myn jongens sparen. God weet hoe ik voor het leven van deze 'twee Kaffers gepleit heb, maar tevergeefs. •Ten 6lotte verklaarde ik, als een laatste toe- ixluchtsmiddel, eiken eed te willen afleggen, ;indien hy slechts myn twee Kaffers wilde 'sparen. Dit aanbod scheon Kritzinger tot nadenken te stemmen. Hy riep zyn olficieren to zamen, en na 10 of 15 minuten overleg gepleegd te hebben, vertelde Kritzinger my, dat hy besloten had het leven van myn Kaffers te sparen, indien ik zweren wilde de wapenen gedurende den tegeuwoordigen oorlog d»'L'"qa h# regc&ringea üUi meer to swuen, waaria lik toestemde en voor mijn stadswacht, ten getale van 40, teekende. Daar er zoo iets als Transvaalsche of Oranje- ^Yrystaatsche Republieken niet meer bestaat, li'zou ik het geheele verloop dezer handelingen als een grap boschouwen, mdien niet het tragische optreden van Kritzinger er aan was voorafgegaan. Ik wilde niets toekenen, Yoor I juyn twee Kaffers by my teruggebracht waren." De Fransche pers is eenparig in het geven 1 van bewyzen van sympathie en deelneming r.' naar aanleiding van het overiyden van mevrouw Kruger. De „Gaulois" noemt haar „une sainte femme", wier naam met gulden letteren in de geschiedenis der Zuidafrikaansche Repu- bliek zal biyven gegrift. De „Éclair" meent, fe.dat deze nieuwe ramp, die president Kruger ■.treft, den stroom van warme blijken van sympathie, die ondanks alles den edeion en r; grooten grysaard biyft toevlooien, nog slechts -'kan doen aanzwellen. Het blad bewondert de waardigheid en veerkracht, waarmedo hy den [last van een onverdiend lot torst. Het Journal" wyst op de groote tragische zyde Jvan de gebeurtenis. Dit heengaan moet de jziel van den Zuidafrik aanschen held met ver- K* schrikkeiyke droefheid vervullen, maar hot zal zyn geweldige wilskracht niet verzwakken. De Matin" meeut, dat de geheele wereld, j zelfs Engeland niet uitgezonderd, zich met eerbied zal bulgen voor deze verdwynende j figuur, die edel was omdat zy zoo bescheiden 'was, ja, die zelfs groot was, omdat zy altyd 'poogde zich zoo klein te houden. ,1 Er is reeds gemeld, In hoeverre de onder- I' >fltel!ing van de .Matin" over de houding der ^Engelschen juist is geweest. Behalve de .Daily Chronicle" onderscheidt zich ook de .Daily 1 Express" door een walgiyk artikel. In den ..vorm van een welwillende levensbeschryving 'van mevrouw Kruger zet de „Express" een reeks allerschandelijkste grofheden tegen den .President aan zyn lezers vooraan elke quaei- 'vriendeiyke byzonderheid over „Tante Sanna", geiyk het blad de overledene doorloopend noemt, wordt een hateiykheid of beleediging jvan verregaanden aard en teugelloosheid aan 'het adres van den heer Kruger vastgeknoopt, r j Do „Star" onderscheidt zich, evenals de „Daily News", door een sympathiek artikel. De .Westminster Gazette" wydt zelf een deel nemend artikeltje aan de droeve gebeurtenis en gaat zelfs zoover van te hopon, dat de Engeische regeering aanleiding zal vinden om „een vriendoiyk woord te zeggen." De Duitoche pers schryft op hoogst sym pathieke wyze over de gebeurtenis, ook de iölnische" en de .Nat. Zeitung." Maar allen gelooven, dat zy geen invloed op president Kruger's politieke opvattingen zal hebben. Do Engeische bladen hebben het nog steeds over de ontsnapping van president Steyn. De oorlogscorrespondenten, merkt de Westminster Bpottend op, verschillen nogal in de byzonder- heden van deze belangwekkende gebeurtenis, byv. over de meerdere of mindere onvoltooid heid van Sieyn'a toilet, en over de vraag, of 'hot een officier was, die met zyn revolver op den weggaloppeerenden President schoot of wel een soldaat, die zyn geweer op hem y kanlegde. Maar allen zyn het er over eens, dat het een wonderbaariyke ontsnapping was. Do „Standard" correspondent geeft nu ~de ieuwste byzonderheden. Toen de Engelschen eitz binnenrukten, werd de President yiings gewekt, en terstond sproag hy met twee zyner volgelingen te paard. Deze laatsten hadden beiden uitmuntende paarden, en het fl paard van den President, hoewel ongetoomd, 'volgde zyn maats in razenden galop. Toen ;zy op een 25 meter afstand* een afdeellng n het 7de Dragondors passoerden, reden enkele officieren en manschappen op hot rietal toe. Een luitenant richtte zyn revolver 'P den Vrystaatschen President, maar miste, o geiyk werden een aantal geweren op do rie vluchtelingen gericht, maar geen schot ing af, daar de vorst de olie in het slot der ggeweren had doen stollen en zy daardoor eigerden. Ware dit niet het geval geweest, |lau waren alle drie mannen zonder twyfel loodgeachoten, meent de correspondent Eedevoering van lord Miner lord Milner werd gisteren ln het 011- jdenhuia hot sarsburgerschay van do stad Londen aangeboden, waarvan de oorkonde in een gouden kistje was besloten. Chamberlain en verscheiden andere minister* waren by d* plechtigheid tegenwoordig. De lord-mayor van Londen roemde Milner's groote werk in Zuid-Afrika, dat door het ge heele Ryk dankbaar gewaardeerd werd. Lord Milner, die warm werd toegejuicht, antwoordde, dat hy de hem ten deel geval len eer beschouwde als een doorslaand be- wys van de edelmoedigheid van het Britsche volk tegenover landgenooten, die voor zyn belangen vechten. Dit wai te opmerkens waardiger wegens de houding van een deel der bevolking, dat geneigd was het ergste te denken van landgenooten en dat een anti nationale neiging aan den dag legde in zyn taal, welke in ODgematigdheid wod- yverde met die van de betaalde lasteraars van Groot-Brltannië in het buitenland. Dat er een groote nationale zaak op het spel stond, werd nu erkend door de groote meer derheid der denkende mannen. Hoe diep en algemeen het verlangen naar vrede ook was, en verlangend als de Engelschen waren om de onderwerping gemakkeiyk te maken aan den eervollen vyand, waren er echter enkelen, die dit wilden koopen door conces- eiön, welke »de toekomst in gevaar zouden brengen, of die een algemeenen opstand zouden wagen door de herhaalde en opzettelijke misdaad van verraad te behandelen als een vergeeflijk vergryp. .Er ia", vervolgde spreker, „een groot onder scheid tusschen de stoere oude burgers, die nog de oorspronkelijke leiders van de vroegere republieken aanbangen, en de rondzwervende roovers, die hun mede-onderdanen in de Kaapkolonie plunderen. Ais de oorlog voorby zou zyn, was men besloten de burgers met alle billijkheid en zelf* edelmoedig heid te behandelen, om hen te helpen zich by den staat van zaken neder te leggen en op den langen duur gevoel te krygen voor biêt Britsche burgerschap Wy moeten hun toeaao. dat, dl verloren zy hun onafhankelijk heid, zy daarom hun vryheid nog niet verloren. De prachtige 'toewyding der loyale Zuid afrikaners aan het Ryk, hun belang voor ons en onze plicht tegenover hen worden nu algemeen erkend. Laten wy oppassen, dat wy, al3 wy trachten de harten van onze vroegere vyanden te winnen, het vertrouwen niet ver vreemden van hen, die voortdurend onze vrien den zyn geweest. Het vraagstuk was niet onoplosbaar, maar de grootste ingewikkeldheid er van moest in het oog gehouden worden by het behandelen van de constitutioneels vraagstukken van de twee nieuwe Staten en van do latere Zuidafrikaansche confederatie. Spr. had een groot vertrouwen in do kracht dadigheid van een onpartydige en onomkoop bare regeering, en do flmke ontwikkeling van de uitgestrekte hulpbronnen begunstigde het krachtig aangevatte werk van den wederop bouw, die reeds begonnen was. Gisteravond zjjn een aantal vragen over den toestand in Zuid-Afrika in het Lagerhuis gedaan. De afgevaardigde Mac Neill opende do ry. Het schijnt, dat deze afgevaardigde zich speciaal tot taak heeft gesteld te zorgen voor een verbetering der soldatengraven op Spionkop. Elke week komt by met nieuwe bewyzen van de schandelyke achteloosheid der regeering. Gisteravond kwam ny met de bekende photo- graphie. Hy wilde die met alle geweld aan lord Stanley geven, niettegenstaande de voor zitter hem dit liet beletten. Minister Brodrick heeft als antwoord op een vraag van sir William Redmond het volgende telegram van lord Kitchener voorgelezenEen rapport van generaal French bericht my, dat hy een twintigtal ontevreden Hollanders de terechtstelling van een rebel te Middelburg in de Kaapkolonio heeft laten bywonen. De terechtstelling vond plaats in den tuin der gevangenis, die door hooge --muren van den publieken weg is gescheiden." Chamberlain heeft ook in het Lagerhui* verteld Yan Scheepers' jongste bedryven. Ik heb, zeide hy, van den gouverneur der Kaap kolonio bericht ontvangen dat Scheepers, toen hy den Oden Juli Murraysburg binnentrok, te kennon gaf, dat hy de openbare gebouwen in brand zou steken. Hy gaf den rechter verlof om de olficieele stukken in veiligboid to brengen, maar den 7den, 's middags om 12 uren. moest alles ontruimd zyn. Ook liet hy Sharwood en Innes weten dat by hun huizen zou verbranden; zy kregen een uur oin hun bezittingen te bergen. Aldus geschiedde. Scheepers vertrok den 7den, zeggende dat hy nu do hoeve van Herholdt ging verbranden. Zoo geschiedde het ook, maar ik heb nog geen byzonderheden. Scheepers moet er bygevoegd hebben dat zyn eerstvolgende vreugdevuur te Richmond zou aangestoken worden. Hy moet iederen boer die de Engelscheo ver heid inlichtingen verschafte, gedreigd hebben met het verbranden van zyn buis, zoodat hy verplicht zou wezen, met zyn goederon zyn toevlucht te nemen in den naastbygelegen militairen post. Ik geloof zeide Chamber lain nog dat de heer Herholdt het bekende Afrikaandor lid van de wetgevende vergade ring der Kaapkolonie ia. Hy hoeft volstrekt geen deel genomen aan den oorlog, en ik zie niet in, wat men hem vorwyten kan buiten zyn gematigde boudiQg. ln het parlement. Wat Scheepers doet, lykt my eenvoudig de handelwyze van een misdadiger. (Toe juichingen.) De Boeren in de Kaapkolonie hebben een krachtigen aanval gedaan op Aberdeen, ten zuidwesten van Graaff-Reinet. Zaterdagavond begonnen zy tegen elf uren het gevecht, uitstekend verdekt opgesteld in een donga. Het vuur, dat zy op de stad richtten, had niet de minste uitwerking, en toen een afdeellng Britsche militie en de stadswacht onder zwaar vuur tegen hen oprukten, trokken zy overhaast terug. De Engelschen zonden hierby slechts één gekwetste hebben verloren. Zondagnacht werd de aanval hervat, echter met even germg eucce*. De Boeren werden verdreven door de Australiérs, die een vyftlen- ponder by zich hadden. De Boeren namen de wyk naar de bergen. Er wordt een nieuwe colonne gevormd om in vereenigiDg met de andere afdeeüngen de Kaapkolonie achoon te vtgetk Wederom zfin negen Kaapsche rebellen veroordeeld. Over vier hunner was de dood straf uitgesproken, die werd veranderd in levenslangen dwangarbeid op de Bermuda eilanden. De achadevergoedings-commissie. In aansluiting mot achterstaand telegram over de gisteren te Londen gehouden ver gadering der 8chadevergoedingscommi88ie, laten wy hier volgen wat de correspondent der „N. R. Ct." te Londen over die zitting o. a. seint: Vervolgen* werd een brief voorgelezen, door den Nederlandschen gezant geschreven aan Lansdowne; de gezant zegt daarin dat de Neder- landsche regeering de eischen niet onder steunt van zestig Nederlanders, die vrijwillig over Loren$o-Marquez uitgeweken zyn. Mr. Bisschop zeide, dat hy er het ministerie van buitenlandsche zaken in Den Haag over zou raadplegen. „Lousada verzocht een deskundig onderzoek ten aanzien van buitenlandsche rechtsquaostiön, maar de voorzitter weigerde dat. Mr. Bisschop begon daarna een rede tegen de conclusiön betreffende de Z.-A. S.-M. van Ardahg, die in de eerste plaats gezegd had, niet gezind te zyn, over de quaestie van den spoorweg te redenoeren, zoolang niet gebleken is of de gedeporteerden-commissie haar vroegere ge- dragsiyn handhaaft, en dus weigert, algemeene rechtsbeginselen te behandelen, of er op terug komt. Ook mr. Bisschop achtte zulk een be handeling thans nutteloos, omdat ze niet valt binnen be bevoegdheid der commissie, welke een rapport moet uitbrengen aan de regeering, maar niets mag beslissen ten aanzien van de nationaliteits quaestie: dat is een zaak uit sluitend van de Britsche en Nederlandsche regeering. „Voortgaande, zeide mr. Bisschop, dat hy het oordeel der Nederlandsche regeering wel wilde mededeelen, mits het niet beschouwd werd al* argumenteering. In de eerste plaats de gemeenrechtelyke beginselen besprekend, zeide Bisschop, dat volgens het nieuwe Neder landsche burgerlyk wetboek de meesten van de uit Afrika gezette Nederlanders hun Neder landerschap niet verloren hadden, en derhalve nog aanspraak hadden op bescherming door de Nederlandsche regeering. „Vervolgens bestreed Bisschop Ardagh's conclusiön punt voor punt. Bisschop ontkende de bevoegdheid der commissie om den status der Zuid Afrikaansche Spoorw.maatschappy als belligerents vast te stellen, zoolang de Z.-A. S. M., welke niet vertegenwoordigd is, dat niet toegeeft. Hy herhaalde met in stemming het betoog, gisteren door Lousada gehouden, betreffende de niet-verantwoorde- ïykheid der ambtenaren van de Z.-A.-S. M. in het algemeen; alleen de hoogste ambtenaren moeten verantwoordeiyk geacht worden; bo vendien zou het optreden van lagere ambte naren en beambten der Z.-A..S.-M. als oorlog voerenden moeten biyken uit byzondere oorlogsdaden, welke elk op zichzelf onder zocht zouden moeten worden. Hun algemeene commandeering bewyst nieta, de hoofdzaak is Wat deden de opgecommandeorden? „Mr. Bisschop loochende voorts, dat de amb tenaren der Z.-A. S.-M. hun onzydlgheld ver loren zouden hebbenvolgens het volkenrecht kunnen alloen staten neutraal zyn, de burgers van neutrale staten zyn neutraal. De onzydige regeeringen alleen hebben te beslissen over de vraag of hun onderdanen de onzydigheid geschonden hebben; aan geen souvereinen staat kan dienaangaande de wet voorgeschreven worden door een commissie zooals de gede porteerdencommissie. Ardagh zal Maandag antwoorden op de plei dooien van Sieveking, Lousada en Bisschop." De Engeische jingo-bladen zyn boo* over de zoogenaamde concession der regeering ter zake van de vrouwenkampen in Zuid-Afrika. De „Daily Mail" acht zulk een tegemoetkoming niet alleen overbodig maar ook tergend voor de Engeland goedgezinde bevolking, welker kampen verwaarloosd worden, terwyi men Engeland'e vyanden in de hunne vertroetelt. De „Daily News" meldt, dat de heer Con- wright 3chreiner met zyn beroemde echt- genoote naar een hoeve by De Aar is vertrokken en de gezondheidstoestand van mevrouw Schremer thans beter is. De „Standard" deelt omtrent het overiyden van mevrouw Kruger nog mede, dat, toen Zaterdagmorgen het einde bleek te naderen, de familieleden werden gewaarschuwd. De lyderes kon toen reedt byna niet meer spre ken en zich slechts moeilijk verstaanbaar maken. De begrafenis heeit plaat* gehad op het kerkhof te Pretoria. Vooraf werd een byzon dere dienst gehouden in de Hervormde kerk over do presidentswoning. De kolonels Campbell en Harl6y, die den 4den uit Harnsmith oprukten langs d*n rechter oever van de Wilgerivier, moeten op dien marsch de Boeren een verlies van 14 dooden en gewonden toegebracht en veel vee enz. buitgemaakt hebben. Behalve de namen der by Zuurvlakte op 14 Juli gewonde soldaten bevat de Engeische verliezeniyst een opgaaf van verliezen, geleden by: Dendas 13 Juli, Honig*pruit 20 Juli, Edenburg 18 Juli, Doornbuit 17 Juli, Stryd- poort 19 Juli, de Lange drift 17 Juli, Venters- dorp 15 Juli, Aberdeen 18 Juli, Middelburg (Transvaal) 17 Juli, Heilbron 19 Juli, Sterk- fontein 18 Juli, Wildfontein 17 Juli (luit. Dixon en een korporaal gesneuveld). Verder meldt de verliezeniyst: 2 officieren en 4 man gewond by Wagendrift op 16 Juli, 16 man gewond en 5 gevangengenomen (later teruggekeerd) by Zuurlaagte op 14 Juli; verder in verschillende gevechten 1 officier en 8 man gesneuveld, 16 gewond. met 113 manschappen van verschillende regi menten en voorraden ln den morgen van 21 dezer ongeveer 12 EL M. benoorden Beaufort- West door Scheepers' eommando in aange houden. De trein werd vermeesterd en ver brand. De Engeische verliezen bedragen drie gesneuvelden en 18 gewonden. Een volledig onderzoek wordt ingesteld. Generaal French bericht, dat kol. Crabbe mot 800 man in de bergen by Cradock by het aanbreken van den dag op 21 Juli werd aan gevallen door Kritzinger. De paarden van Crabbe werden schichtig en raakton door elkaar. Na den geheelen dag gevochten to hebben, viel hy terug op Mortimer. Do Engelscho verliezen zyn gering. (Mortimer ligt even ten zuiden van Cradock aan den spoorweg). LONDEN, 24 Juli. (R. O.) De „Timea" ver neemt uit Krugersdorp, dato 22 dezer: Kolonel Allenby rapporteerde gisteren, dat te Kromdraal, by Krugersdorp, zich eenige dagen geleden duizend Boeren bevonden. Door de burgers, die r'i onderworpen hebben, is bevestigd, dat her, in het plan ligt van alle Boerenaanvoerders nog eens een Inval in het zuiden te doen. LONDEN, 24 Juli. RO.) De „Daily News" komen geruchten ter oore, dat onderhande lingen, ten doel hebbende den vrede in Zuid- Afiika, hangende zyn. LONDEN, 24 Juli. (R. O.) Volgens een rapport aan 't Parlement bevonden zich gedurende de maand Juni in de concentratie-kampen in Zuid-Afrika 85,401 blanken en 23,489 kleur lingen. Er stierven 777 blanken en 5 kleur lingen. MIDDELBURG (Kaapkolonie), 23 Juli (R. O.) Lategans lager werd Zondag door kolonel Laken verrast. Tien gevangonen, 105 paarden, 70 geweren, 1000 rounds ammunitie en een hooveelheid dekens violen in handen der Engelschen. LONDEN, 23 Juli. R: O.) In de heden gehouden vergadering der schadevorgoedmgs- commissie zeide de voorzitter, dat het bepaald noodzakeiyk is, het voorloopig onderzoek der eischen zoo spoedig mogelyk ten einde te brengen. Alle buitenlandsche gedelegeerden hadden m*er tyd gevraagd. De voorzitter zeido, dat het voornaamste ls, dat het voor loopig onderzoek zoo spoedig mogeiyk afgedaan is. Zy dacht, Maandag met den vertegen woordiger van Oostenryk-Hongarye te beginnen en er was ruimschoots tyd gegeven aan alle regeeringen om haar eischen na te gaan en de antwoorden gereed te hebben. MADRID, 24 Juli (R. O.) De minister president Sagasta heeft het programma der regeering bekend gemaakt. Het omvat: de reorganisatie van den raad van state; de herziening van het concordaat wat de niet erkende congregatiën betreft; de hervorming van de wetgeving op de wetgevende macht der provinciën en der gemeenten in een meer democratischon en decentraliseerenden zin de hervormingen van het leger ten voordeele van den soldaatde oprichting van arsenalen een uitgebreid plan van hervormingen op het gebied van onderwys en van openbare werken. LONDEN, 21 Juli. Het Duitsche stoomschip „Inlander", van Soerabaia naar Celebes, is 20 myien van Makassar gestrand. Een stoom schip is ter adsistentie vertrokken. Weerbericht Tan 24 Juli. Verwachting: Zwakke tot matigen zuidwesteiyken wind. Zwaar bewolkte lucht. Regenachtig weder. Weinig verandering in temporatuur. RECLAMES. 40 Cents per regel. 6721 8 Telegrammen. BRUSSEL, 23 Juli. RO.) Dr. Leyds, die hier uit Parijs is aangekomen, en zyn secre taris, jhr. Van der Hoeven, zyn heden naar Hilversum naar President Kruger vertrokken. LONDEN, 23 Juli. (R. O.) Lord Kitchener seint uit Pretoria, dat een trein van Kaapstad 867ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 24 Juli. lsto Klasse. 8de Lyst. No. 8239 20,000. Nos. 4809, 12067, 14034 ƒ400. No. 2064 ƒ200. Nos. 726, 2635, 4826, 9204, 10078, 11776 /TOO. Prijzen van 20. 9 2708 4925 7444 9719 11903 13862 16260 18565 84 41 36 M 9823 10 14030 67 79 78 2848 47 69 93 71 14170 94 18614 103 49 84 73 9920 74 71 16329 43 31 69 67 6047 7615 60 95 81 68 48 2900 95 31 84 12021 14304 16402 65 82 14 6232 39 89 76 14 76 82 202 66 37 78 10042 89 65 89 18762 7 3030 58 81 86 12113 67 16501 18880 66 3220 6336 7676 10226 80 85 3 18900 62 23 49 7700 39 12210 14433 10 26 350 29 5400 66 79 31 49 68 65 482 84 90 6543 60 86 60 89 16671 63 3372 61 81 10336 64 14625 85 83 613 20 85 566-2 88 46 75 14614 16811 19018 92 69 7837 69 76 17 27 23 30 85 3411 6767 99 10432 12302 95 31 19264 33 68 8087 38 93 14763 49 66 619 43 6839 8123 84 12462 14865 16903 83 49 3524 40 79 10610 12501 14942 35 19345 94 29 69 8217 66 6 67 63 19453 783 67 81 38 68 32 16011 65 76 830 73 6925 64 10606 12655 20 17014 19503 945 3661 62 49 93 69 97 80 17106 21 46 6070 8317 10806 12708 92 17230 27 1016 89 6140 35 41 22 16105 39 27 42 3705 47 8408 10918 85 8 76 61 69 98 87 61 46 32 12856 15228 77 62 3813 6207 64 37 65 15354 17395 19707 1215 65 32 61 8559 61 12914 16407 17439 47 49 6437 70 69 67 26 17612 19887 1396 3933 98 81 11009 81 33 28 17756 19906 1514 54 6581 8606 71 13027 93 40 15 78 6615 16 11103 69 15573 61 68 55 4012 28 66 68 13103 94 17808 91 1749 37 69 8700 11243 20 16621 17903 20042 1878 43 6719 66 80 75 62 22 42 1967 86 34 92 87 89 15737 32 20164 78 88 4113 35 9001 11308 13201 86 54 20209 14 73 71 11463 8 16®! 18005 41 2098 4248 80 9126 11505 69 62 18126 96 99 70 6983 44 47 82 16900 27 20431 2198 76 7136 60 74 13335 77 28 20517 2222 85 74 83 73 80 13451 92 65 20680 31 4307 62 9212 88 69 97 18252 20737 65 7215 24 11651 13538 16020 18315 65 2467 86 76 44 42 65 61 34 25 71 4401 6 69 57 81 13674 66 38 20820 2518 70 77 11728 13700 16104 18411 22 46 4521 28 Ê4 8365 66 26 60 16 62 46 7312 9479 68 45 52 39 60 84 2606 4609 19 9616 73 69 72 43 65 64 36 ÖÖ39 82 64 16210 60 20903 59 4734 65 66 11838 69 18 74 6-9 93 4649 69 LEIDEN, 24 Jnli. Tharmometoretandgisteravond om 8 uren 18.5° C. 65.3° Fahrenheit, hedenmorgen om 8 uren 17.5° C. 63.6° F., middag* om 12 uren 22.5° C. 72.5° F.,'«namiddag* om 4 uren 25° C. 77° F. Men meldt ons uit Amsterdam, dat de nieuwe redactie van „Het Volksdagblad" weer voltallig is. De namon worden echter geheim gehouden. - Het stoomschip „Koning Willem I", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 24 Juli van Perim; de „Koning Willem Hl", van Amster dam naar Java, passeerde 24 Juli Ouessant; de „Lawoe", van Batavia naar Rotterdam, passeerde 24 Juli Ouessant; de „Merapi", van Rotterdam naar Java, vertrok 23 Jnli van Marseille; de „President" (thuisreis) arriveerde 23 Juli te Marseille; de „Prinses Sophie" vertrok 24 Juli van Batavia naar Amsterdam de „Prins Willem V" vertrok 21 Juli van Paramaribo naar Amsterdam. advertentiën. 55-jarige Ecbtrerecuigiug van CORNELUS JACOBUS DE CLER rx CHRISTINA LEGET. Hunne dankbare Kinderen L. VAN HELDEN. VAN HELDEN de Cler. COLPA. COLPA de Cler. F. C. H. v. d. LINDEN. C. v. d. LINDEN de Cler. Leiden, 24 Juli. (Boerh.str. 6.)_ 6736 14 Zoo de Heere wil en zy leven, hopen onzo geliefde Ouders ABIE GILLE en APOLONIA BUIS den 6don Augustus a. s. hunne 40- jarige Eclitvcreenigiug te her denken. 6735 13 Namens Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Uit aller naam, P. GILLE. Hazerswoude, 23 Juli 1901. 12£-Jarige Lchtvcreeniging van BERNd. a. e. van luk, Hoofd der School te 's-Gravezando, bn 6788 10 JANNETJE VAN DELFT. Hunne dankbare Kinderen: JANNETJE VAN DIJK. GERRIT JAN VAN DIJK. '6-Gravezande, 24 Juli 1901. Getrouwd; LEENDERT BOOM en JOHANNA W. VAN CASPEL, die, ook namens wederzydsche Fa milie, hartelijk dank zeggen voor de betoondo belangstelling, by hun huwe- ïyk ondervonden. Leiden, 24 Juli 1901. 6742 9 Heden overleed, tot myn diepe droef heid, nog plotseling na een langdurig doch geduldig ïyden, voorzien van de HH. Sacramenten der Stervenden, mfin dierbare Echtgenoote Mej. MARIA ADRIANA CLAZINA DE GROOT geb. Knaapen, in den ouder dom van ruim 44 jaar. S. G. J. DE GROOT. Leiden, 23 Juli 1901. (Noordelnde 11). 6746 14 Eenige en algemeene kennisgeving. Vereo-kc van rouwbeklag verschoond te blijven. Heden overleed, tot rnfine diepe droefheid, nog plotseling, te mynen huize, na een langdurig doch geduldig ïyden, voorzien van de H.H. Sacr. der StervendeD, onze hartelyk beminde Zusier en Behuwdzuster Mej. MARIA ADRIANA CLAZINA DE GROOT geb. Knaapen, in den ouderdom van ruim 44 jaren. S. M. O. v. GEEST geb. Knaapen. J. v. GEEST. Den Haag, 23 Juli 1901. (Kazernestraat 88a.) 6747 13 Heden overleed, tot onze diepe droefheid, nog plotseling, na een langdurig doch geduldig ïyden, voor zien van de H.H. Saoramenten der Stervenden, onze beminde Behuwd zuster MARIA ADRIANA CLAZINA DE GROOT geb. Knaapen. 6745 10 P. L. D. SNIJERS. J. H. M. SNIJERS du Groot. Leiden, 23 Juli 1901. Amsterdam, 24 Juli. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 161 vetto kalveren; late qualiteit f 0.80, 2do qualiteit f 0.70, 3de qualiteit r0.60 per KG.;graskalveren f 65 nuchtere kalveren f9 a 11; 434 vette varkens f 0.42 a f 0.44 per K.G., Rjjnkanters f 0.46 per K.G. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een langdurig, smar- telyk doch geduldig ïyden, onze ge liefde Echtgenoot, Vader en Behuwd- vader JACOB GLASBERGEN, in den ouderdom van 67 jaren. Mede namens verdere familie Wed. J. GLASBERGEN- schenkeveld. Oegstgkest, 28 Juli 1901. (Morschweg 103 E.) 6740 11 Heden overleed na een korte onge steldheid, ons innig geliefd Zoontje PETRUS THEODORUS JACOBUS, in den jeugdigen leeftyd van 41/, maand. J. J. F. VAN DER MEER. W. VAN DER MEER-Van Kempen. Leiden, 24 Juli 1901. (St.-Jorissteeg No. 27). 6743 8 Voor de talryke bewyzen van belang stelling, ondervonden na het overiy den van onzen geliefden oudsten Zoon, betuigen wy, mede namens Broeders en Zusters, onzen barteiyken dank. Cs. v. d. GIESSEN. J. v. d. GIESSEN--Vbldhuuzbn. Leiden, 24 Juli 1901. 6730 8 et a PI b H H

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 3