Politie. Het hoog militair gerechtshof .heeft uitspraak gedaan in de zaak van F. v. Y. die, als militair op schildwacht staande, den 29sten October 1898 zyn geweer loste op oen sergeant en een soldaat in de kazerne en laatstgenoemde doodoiyk verwonddo. Het Hof sloot zich aan by de deskundige verklaring van prof. dr. Zieken, nam aaD, dat 'do bekl. tijdens liet plegen dor daad ladende was aan tydoJUke storing zijner verstandelijke vermogon»? doch achtto hem gevaarlek voor de maatschappij en gelastte daarom zyn op sluiting in eon krankzinnigengesticht gedu rende een proeftyd van ten hoogste óén jaar. Gisterochtend stonden de opper lieden A. U., wonendo Hang, on A. K., wonende SchriJnwerkerssteeg, te Rotterdam, op oen ongeveer 12 meter hoogon muur van een in 'aanbouw zijnd huis in de Voorschoterlaan, toen z\J daar plotseling werden afgetrokken door een touw, waarmede anderen een balk topheschen. Beiden vielen van don muur op den grond, met het gevolg, dat U een arm brak, inwendige kneuzingen opdeed en naar bet Ziekenhuis moest vervoerd worden, terwjjl K., die eveneens inwendig is gekwetst, naar z\jn woning kon gebracht worden. Het hospitaal-kerkschip ,Do Hoop" is gistermorgen te Aberdeen blnnen- geloopen. Alles wèl aan boord. Aan het ,N. v. d. D." wordt uit Hoorn bericht: „Een Engelsch plezierjacht, dat de haven alhier binnenliep, werd zóó onhartelijk begroet, 'dat de vreemdelingen genoodzaakt waren te 'vertrekkon. Ook to Urk waren ze zeer onheusch 'behandeld". Het driejarige kindje van den iheer Ch. v, d. Veer, bakker te Maassluis, dat Zaterdag-avond is vermist, is gistermiddag uit 'den Zuidvliet aldaar levenloos opgehaald. De p o 11 tle te Ti 1 b ur g h e ef t e en man en vrouw gearresteerd, die bekend heb ben den diefstal by den kermisreiziger Janvier, te Bergen op-Zoom, gepleegd te hebben. Zy 'zyn naar Bergen-op Zoom vervoerd om van daar naar Breda gebracht te worden. De agrarische „Deutsche Tagee- reitung" verspreidt, zonder eenige aanduiding van bron, welke een onderzoek naar de waarde der medodeeling mogeiyk zou kunnen maken, het bericht, dat er uit Nederland voor de gezondheid schadeiyk ingemaakt vloesch in Duitschland wordt ingevoerd. Er zou ziek vee in Duitschland geslacht wordendat vleesch zou In Nederland worden ingevoerd 'en daar ingemaakt (gezouten), om zóó naar Duitschland terug te worden gebracht, De „Freisinnigo Zeitung" merkt naar aan leiding daarvan op: Er komt wel zeer veel gezond, levend vee, ea versch vleèsch uit Nederland in Duitschland; en de dichte be volking van de Duitsche grensdistricten, waar de industrie de overhand heeft, behoeft zulk een invoer ook terdege. Daarentegen doet reeds de statistiek geen enkel gegeven aan de hand, waarop het beweren nopens den Invoer van ingemaakt vleesch uit Nederland zou kunnen berusten. Van daar toch is aan toebereid vleesch in de vyf eerste maanden van het jaar 1901 slechts een hoeveelheid van 676 doppelcentner varkens- vloesch ingevoerd, tegen 707 dc. in het over eenkomstige tydvak van 1900. Lichtvaardige praatjes. Hoe lichtvaardig telegraphltche agentschappen Boms op het eerste het beste praatje ingaan en een groot deel van, zoo niet geheel Europa alarmeeren, blykt uit het telegram, dat de Parysche Temps" 5 Juli uit Marseille ontving, volgens welk bericht in die stad geruchten gingen, dat de Hollandsche boot „Salak" van do „Rotterdamsche Lloyd", die den 2den Juli van Batavia was aangekomen, 42 gevallen van pest aan boord had, waarvan 26 met doodeiyken afloop. De correspondent durfde nog verdor gaan dan het mededeelen dezer praatjes, en ver zekeren verzekeren 1 dat er ook een geval yan cholera aan boord was, dat dagteekende van 26 dagen vóór de aankomst te Marseille. Zoodoende beschuldigde hy den gezagvoerder van de „Salak", den geneesheer en al de andere officieren, de quarantaine-wetten te hebben ontdoken; of, laadde hy op de geneoskundige havenpolitie der verschillende havens den Bchyn, dat deze haar taak niet naar behooren nakwam. En wat is nu werkeiyk het geval? Vrydag 7 Juni, kwam de „Salak" te Emma- haven de haven van Padang binnen. Sinds bet vertrek van Tandjong-Priok op 5 Juni -was een stoker ernstig ziek geworden en werd verdacht aan cholera te ïyden. Van dit geval werd te Emmahaven zonder dralen kennis gegeven, waarop de zieko naar de cholerabarak van het militair hospitaal te Padang vervoerd werd. Daar bleek terstond, dat hier geen cholera, doch slechts gewone buikloop was, zoodat er geen reden tot het in quarantaine houden bestond. De boot ver- I volgde dan ook haar reis, en equipage en passagiers bevonden zich sinds in wolstand. De stoker in quaeatie bleef als zynde overigens ernstig" ziok to PadaDg in ver pleging. De gezagvoerder van de „Salak" en zyn officieren en de geneeskundige autoriteiten hebben dus met lofwaardige stiptheid hun verplichtingen nageleefd en verdienen hier, zegt de „Nieuwe Ct.", allerminst eemg wantrouwen 1 of verdachtmaking. De oorlog tusschon Engeland en Transvaal. Van het gevecht by Vlakfontein, waarvan tot dusver niets was uitgelekt dan de uitslag, geeft de correspondent van de „Daily Mail" te Kiugersdorp een verhnal, dat hy beweert op- geteekond te hebben uit den mond van oen officier die tegenwoordig was. Daaruit is het volgende aangeteekend Generaal Doxon's troep bestond uit drie eskadrons Yeomanry, zes kanonnen, 800 man Infanterie en een eskadron Scottish Horse. De troep was des morgens uit goweest om hoeven te verbranden (11) en keerde om óón uur naar het kamp terug. Om zooveel mogeiyk gevrywaard te zyn voor verras singen, was do troep verdeeld in twee vleugels, die evenwydig aan elkander mar cheerden, De verkenners trokken dicht langs het rookende gras en zagen in den rook schaduwen van lichamen zich bewogen, Op hun roepen kregen zy in het Engelsch een bevredigend antwoord, waarop geon aandacht meer aan de schrduwen werd geschonken. Opeens echter met een Hinken windstoot, trok de rook weg en daar vertoonde het Boerennleger zich aan de oogen der verbaasde Engelschen. Voor do Tommies nog goed wisten wat er geschiedde renden de Boeren op hen toe, de Britsclie troepen vluchtten in verwarring, de kanonnen in handen der Boeren achterlatende. Het verhaal gaat voort met een beschrij ving van den reeds officieel tegengesproken moord op een artillo officier en sergeant, die den Boeren niet wilden wyzen hoe ze zich van de stukken moesten bedienen en constateert verder dat de Boeren de gewonden doodschoten. Intusschen had het overschot van Dixon's leg er zich wat herstold on werden de kanonnen nar een banjonetaanval van het voetvolk he overd, waarop de Boeren vluchtten. Van de Britsche ruitery wordt niet gesproken in het verhaal, dat trouwens tooh niet veel waard is, daar het een tweede-handech Engelsch bericht is. De „Petlt Bleu" heeft kennis genomen van berichten van Boerenzydo, die zeor rooskleurig moeten zyn, vooral ten aanzien der uitbrei ding van den opstaDd in de Kaapkolonie. De Boeren zyn nooit krachtiger opgetreden dan in den laatsten tyd, en de mynen by Johan nesburg staan weer geheel stil. Qregorowsky moet gezegd hebben, dat de Boeren het ten slotte nog wel zullen winnen. Dan komt het volgende verhaal: In een gevecht, in de eerste dagen van Juni geleverd, had De la Rey een Britsche krygsmacht van meer dan 1000 man omsing geld. De parlementair, dien hy naar de Engel schen gezonden had om van hen te eischon dat zy zich zouden overgeven, kwam niet terug, en De la Rey stuurdo er nog oen burger heen. Ook deze bleef weg. Daarop viel de generaal de Engelschen heltig aan, hakte hen in de pan en maakte veel gevangenen, onder wie de commandeerendo majoor. Onder vraagd zynde, bekende deze, dat hy de twee burgers had laten doodschieten, daar hy hen voor opstandelingen hield. De la Rey heeft zich naar de bericht gever verder verzekert toen by Kitchener beklaagd, en deze liet den majoor voor den kryg8raad terechtstaan; do uilslag van zyn geding is echter onbekend. Zou er ook, vraagt do „N. R. C.1', eenig verband bestaan tusschen dit verhaal en de beschuldiging dat de Boeren by Yiakfontein twee Engelschen doodgoschoten hebben, geiyk de schavuit, die de „Daily Mail" uitKrugers- dorp van nieuws voorziet, in weerwil van de officieele tegenspraak volhoudt? Do „Datly Mail* doet, by het opnemen van het telegram van haar correspondent te Krugeredorp, een hevigen aanval op de censuur en de rogeering, op deze laatsto omdat haar oorlogspolitiek volgens het blad tegenwoordig voel te humaan is. De bedoeling schynt te wezen, den verflauwden oorlogsgeest in Engeland weder te prikkelen en de „Boeren- Yrotery" aan te wakkoren. Do correspondent van de „Times" te Boriyn geeft eenige persooniyke herinneringen aan prins Hohonloho, en daarby ook eenige woorden van Hohenlohe, naar aanleiding der bekende depeche van den Keizer aan Kruger na Jameson's inval. Hohenlohe moet toen aan den correspondent gezegd hebbenAls de Keizer geweten had, dat er onder Jameson's mannen zooveel zoons van fatsoeniyko Engel- sche families waren, zou by geen gelukwonsch aan Kruger varzonden hebben. Z. M. dacht, dat het altegader vrybuitora waron. De rcgeoiingscommissaria Ardagh las in de vergadering van de godeporteerden commissie te Londen gisteren een nieuwe memorie voor over de Zuidafrikaansche Spoor wegmaatschappy waarin het vroogere betoog over de vyandige houding der Zuidafrikaansche Spoorwegmaat- schappy wordt herhaald. Spreker verwees daarby telkens naar het verslag der directie over 1890, en naar de dienstbevelen In het najaar van 1899 door Van Kretschmar van der Veen gegeven nog ten tyde van de conferentie te Bloemfontein, ten bewyze dat reeds toon ter tyde de Z.-A. S.-M. van plan was als oorlog voerende party aan den naderenden oorlog deel te nemen. Ardagh haalde ook de getuigen verklaring van Girouard van vorleden Maandag als bewye ln zyn betoog aan. Mr. Roo8egaardo Bisschop klaagde over de onheusche wyze, waarop de Nederlandsche eisch tot schadevergoeding Donderdag afge wezen was, zonder dat mr. Bisschop kennis droeg, dat do commissie dion eisch zou over wegen. Hy hoopte, dat er nog op terug te komen zou zyn. De voorzitter betuigde zyn leedwezen dat de kennisgeving aan mr. Bis schop niet verzonden was, maar er was geener lei onhoffelykheid bedoeld. Alle afgewezen schrifteiyke eischen van Nederlanders waren zoo behandeld, omdat de eischers erkenden, over Loren^o-Marquez naar Europa gezonden te zyn, zoodat hun deportatie niet viel binnen de bevoegdheid van de commissie. Indien mr. Bisschop dat bezwaar kon uitwisschen, zullen de schrifteiyke eischen weer overwogen wordeD. De voorzitter voegde er by, dat de commissie teleurgesteld was, dat mr. Bisschop niet beter getracht had de Nederlanders te bewegen, mondeling hun eisch toe te lichten. Na de Pinkstervacantie was de commissie genoodzaakt, aan te kondigen dat de schrif- teiyke eischen na de mondelinge behandeld zouden worden: eerst de Oostenryksche, dan de Nederlandsche en Fransche. Mr. Bisschop betreurde deze volgorde: de Nederlandsche regeering ia nog niet gereed met haar onderzoek van de Nederlandsche eischen. Spr. verwacht nadar» instructies van zyn regeering. Deze rekent er op, dat de BrltBche regeerlng en de commissie haar zooveel mogeiyk tege moet zullen komen. Mr. Bisschip protesteerds voorts tegen de klacht van tyd vermorsing, waarop de voorzitter zeide dat de Nederlandsche eischers hun eisch opnieuw kunnen indianen, maar niet voor deze commissie Naar aanleiding van een artikel ln de „New Age", over de onmenscheiykheld, in het by zon der door generaal Smlth-Dorrien aan den dag gelegd by het verbranden van hoeven, schryft Donald Ferguson in dat blad; Vermoedeiyk is het er generaal Smlth-Dorrien slechts om te doen, wraak te nemen over Majoeba, waar hy, als jong officier, zyn leven redde door de Boeren zyn hielen te laten zien met een vlugheid, die zyn eigen record sloeg, te Oxford of te Cambridge waar was 't? gemaakt by den wedloop op de korte baan. In aansluiting by de reeds vermelde opgaven uit de maandoiyk8che vorliezeniyst over Juni, wordt nog het volgende overzicht medegedeeld van de Britsche verliezen sedert het begin van den oorlog tot 80 Juni 1901 geleden, volgens het Britsche ministerie van oorlog. Het gohoele aantal dooden in dat tydvak was 16,717, als volgt verdeeld: Gesneuveld 884 officieren en 3971 onder officieren en minderenaan wonden over leden resp. 122 en 1348; aan ziekte overledon 249 en 9788; in gevangenschap overleden 4 en 03; by ongeluk omgekomen 10 en 878; invalide teruggezonden en ln Engeland over leden 6 en 865, te zamen 774 en 15943. Do streek tusschen den Graskop en do Rand- borgen is, naar uit Standerton gemeld wordt, door generaal Bullock's colonne geheel afge- loopen. Er werd nagenoeg geon tegenstand geboden. Myien ver ten oosten en westen van den Elandsborg Is geen grassprietjo meer te zien. Telogrammen, LONDEN, 8 Juli. (R. O.) Do avondbladen melden, dat Scheepers Murraysburg bezet heeft, en daar openbare gebouwen on huizen van particulieren ln brand heeft laten steken. Er was geen garnizoen in het plaatsje. BARKLY-OOST, 8 Juli. (R. O.) Fouché'a commando is den lsten Juli uit Mac Lear teruggekomen. Sedert dat tydstip had hy het in dit district gomakkeiyk, omdat het garnizoen niet sterk genoeg was om hem aan te vallen. Thans zyn er versterkingen aangekomen. Patrouilles, die den 6den dezer uittrokken, hebben een kleine botsing met den vyand gehad. De Boeren kregen gisteren versterking. LONDEN, 8 Juli (li. O.) Het ministerie van oorlog heeft een nota openbaar gemaakt, be helzend, dat er geen vreemdelingen verbannen zyn naar Europa door de Engeische autori teiten in Zuid Afrika wegens militaire redenen sedert den lsten Januari 1901. De vreemde lingen, die sedert dien datum verbannen worden zyn, mot twee of drie uitzonderingen, personen aan wie, omdat zy nooddruftig waren, vrye overtocht en vervoer is toegestaan op verzoek van de betrokken consuls. LONDEN, 8 Juli (R 0) In het Lagerhuis hoeft Stanley verklaard, dat het getal der Boeren, die gedurende de laatste 4 maanden gedood, gewond of gevangengenomen zyn, ongeveer 3000 beliep. Hot aantal der Britsche troepen in Zuid Afrika was zeide Stanley ongeveer 251,000, en vau dezen waren er 14,000 ziek LONDEN, 8 Juli. (R. O.) Er is heden een aanvullend Blauwboek uitgegeven, betrekking hebbend op de onderhandelingen tusschen Botha en Kitchener. Kitchener doelde in een schryven van den 7den Maart, gewagende van het mondgesprek, dat don 28sten Februari te Middelburg plaats had, aan Botha mede, dat, Ingeval de Boeren zich overgaven, do Engeische regeering onmiddeliyk amnestie zou geven in Transvaal en do Oranje-Rivier Kolonio voor alle oorlogs daden de beide talon, Engelsch en Hollandsch, zouden erkend, op de scholen geloerd en voor de rechtbanken gebiuikt worden. De Engeische regeering weigerde de aansprakelykheid te aanvaarden voor do schulden van de regee- ringon der gewezen Republieken. Botha, den löden Maart de Burgers toe sprekende, betoogde, dat de geest, die er sprak uit Kitchener's brief het duideiyk maakte, dat de Engeische regeering de ver nietiging wil van het Afrikaander volk. Hy bezwoer de Burgers hun vertrouwen te stollen op God, die bevryding geven zal. Er zyn tevens verscheidene andere docu menten, meest alle gevonden in Boerenkampen, gepubliceerd, welke berichten behelzen over nederlagen yan de Engelschen, of andere tegen dezen gericht nieuws, waarby óf groote overdryvingen óf volslagen vorvalschingen begaan zyn. Een proclamatie van De Wot, van den lsten April, verklaart het noodoloos nog over de byzonderhedeu van gedachten te wisselen, omdat het eenige wat de Boeren doen, is vechten voor hun onafhankeiykheid. Het Blauwboek eindigt met de proclamatie, welke den 20sten te Waterval is uitgevaardigd en waarvan den 4den Juli oen uittreksel ie voorgelezen in het Parlement. LONDEN, 9 Juli. (R. 0.) Lord Kitchener seinde den 8sten dezer uit Pretoria: De colonnes rapporteeren, dat sinds den lsten Juli jl. 40 Boeren werden gedood, 27 werden gewond, 182 werden gevangengenomen en 21 zich overgaven; voorts dat 149 geweren, zeven duizend rounds ammunitie, 312 wagens, benevens veel paarden en vee werden buitge maakt. BRUSSEL, 9 Juli (R. O.) Het verslag van de commissie uit de Kamer, belast met het onderzoek van het wetsontwerp over de voor schotten door Belgiö gedaan aan den Congo- staat, is heden gepubliceerd. Het rapport stelt voor, het eenige artikel van het ontwerp aan te nemen zooals het, ln gewyzigden vorm, door de Regeering ls ingediend. Dat artikel luidt als volgt „Daar Belgiö de bevoegdheid wil behouden die het heeft ontvangen van den Koning- souvereln, om den onaf hankeiyken Congostaat te annexeeren, ziet het voor het oogoenblik af van een terugbetaling der aan dien Staat tot uitvoering der oonventie van 3 Juli 1890 geleende bedragen en der rente van die be dragen. De financleele verplichting van den Oongostaat voortvloeiend uit de voormelde leeningen zal eerst dan weer van kraoht worden, als Belgiö zou afzien van zyn bevoegdheid tot annexatie van dea Congostaat. BRUSSEL, 9 Juli. (R. O.) In antwoord op de in de vorige Kamerzitting door den afge vaardigde Maenhout gedane vraag, verklaarde de minister van justitie, dat het onjuist is, als zou de „8üreté publique" aan Andries de Wet hebben verzocht, het grondgebied van Belgiö to verlaten. LEIPZIG, 8 Juli. (R. O.) De voorzitter van den raad van toezicht der Leipziger Bank, het gemeenteraadslid DodeJ, tevens consul van Oo8tenryk-Hongarye, die gisteren uit Nieuw- York hier is teruggekeerd, is op een bevel van den officier van justitie in hechtenis genomen. MARSEILLE, 8 Juli. (R. O.) De pakketboot „Laos", komende van Chineesch Tonkin, zette te Port Said een Arabisch stoker aan wal, die door de pest was aangetast. Tusschon Port-Said en Marseille hebben zich 15 gevallen van pest voorgedaan onder de Arabische stokers, die aan wal gezet zyn by aankomst te Friaul. Een der aangetasten is gistermorgen overleden, een andere hedenmorgen. Passagiers en de manschappen der bemanning zyn niet aangetast. Gezondheidsmaatregelen zyn genomen, om te Friaul alle passagiers, 817 in aantal, te ontvangen; hun zal oen quarantaine van 10 dagen worden opgelegd. ACADEMIENIEIJWS. Leiden: Heden is alhier bevorderd tot doctor in de geneeskunde, de heer W. A. Kuenen, geboren te Leiden, na verdediging van een academisch proefschrift „Haemolyse en haomatogeno pigmentvorming." Geslaagd is voor het candidaats-examen in de scheikunde, dr. H. J. Taverne; voor het candidaats-examen in de rechts wetenschap, de heer M. E. Hepkema; voor het candidaats examen in de rechts wetenschap, de heeren A. F. L. Hora Siccama en W. H. D. Suringar; voor het oerste natuurkundig oxamen, de heer H. G. van Sillevoldt. Weerbericht Tim O Juli. Verwachting: Zwakke wind. Licht be wolkte lucht. Weinig verandering in tem peratuur. In den avond van jl. Zaterdag is voor een woning aan den Nieuwen Ryn oen dames- rywiel onbeheerd gevonden, hetwelk in be waring is genomen. De eigenaar of eigenares wordt, tor terug- bekoming van gemeld rywiel, verzocht zich te melden aan het Commissaiiaat van Politie. Beurs be richt 9 Juli 1991. Londen en Amsterdam opende levendig voor Araerikaansche Sporen, doch op zeer lage koersen vooral voor Topeka's, Denver Rios en Unions, die reeds by opening respec- tieveiyk 7 3 en 6 percent moesten verliezen. De overige soorten waren allen 1 2percent lager. De stemming was flauw en de markt sloot gedrukt zonder herstel. Nationalen onveran derd; buitenlandsche vast; Mynwaarden kalm; Petroleum stil; Tabak zonder zaken; Binnen- landsche Sporon gezocht en vast. Russische Sporen pryshoudend met beperkte omzet. LEIDEN, 9 Juli. Thermonaeteretandgisteravond om 8 uren 16.5° C. 61.7° Fahrenheit, hedenmorgen om 8 uren 17s 0. =r 62.6° F., middags om 12 uron 22° C. 71.6° F.,'s namiddags om 4 uren 2CP C. 68° F. De Prov. Staten van Noord Holland be sloten heden een renteloos voorschot te ver- leenen aan de Hollandsche Electrische Spoor weg Maatschappy. De Koningin-Moeder is hodenmiddag om 1 uur 7 m. te Utrecht in gezelschap van den vorst en de vorstin van Bentheim aangekomen, namen daar plaats in gereedstaande rytuigen naar Vleuten ton bezichtiging van hetkastoel „De Haar" om 5 u. 10 m. zal men weer van Utrecht vertrekken. Het stoomschip „Amsterdam", van Nieuw York naar Rotterdam, passeerde 9 Juli Lizard. (Aan boord 90 kajuitspassagiers); de „Bogor" arriveerde 9 Juli van Rotterdam te Padang; de „General" (thuisreis) vertrok 6 Juli van Delagoabaai; de „Herzog" (thuisreis) vertrok 6 Juli van Napels; de „Kaiser" (thuisreis) vertrok 6 Juli van Durban; de „Kronprinz" (uitreis) passeerde 7 Juli Doverde „Offen bach", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 9 Juli Dungenes; de „Slndoro", van Batavia naar Rotterdam, arriveerde 8 Juli te Marseille. Leiderdorp. In do Vrydag, den 12den Juli a. s., des avonds te 7'/i uur te houden raads vergadering zullen worden bohandeld de na volgende onderwerpen: Mededeelingen. Onderzoek geloofsbrieven benoemde leden. Vaststolling kohier schoolgeld 2de kwartaal 1901. Concessie gasfabriek. Vast stelling verordening regelende het lierhalings- onderwys. Vaststelling verordening tot heffing van hoofdelyken omslag. Voorloopige vast stelling gemeenterekening, dienst 1900. Oegstgeest. Aan de alhier gehouden ver kiezing voor zes leden van den gomeenteraad werd door 215 kiezers deelgenomen. Twee briefjes waren van onwaarde, terwyi van de 218 geldige stemmen werden uitgebracht op de heeren: H. G. van Sillevoldt 171, J. Schuitemaker 166, C. Duivenvoorde 161, J. Lubbe 141, H. van den Ameele 136, P. J. Chrietiaanse 185, A. Van Delft 94 en F Bakker 76 stemmen. Zoodat gekozen zyn de heeren H. G. Van Sillevoldt en P. J. Christiaanse, aftredende leden, en de heeren J. Schuitemaker, C. Duivenvoorde, J. Lubbe en H. van den Ameele. Eoeterwoude, De staat van de bevolking naar de onderscheidene godsdienstige gezindten vermeldt 748 N. Herv., 27 Remonstranten, 268 Gereformeerden, 2260 Roomsch-Katho- lieken, 6 Waalsch Herv.; 8 Evang. Luth., J2 herateld-Ev.-Luth., 5 Doopsgezinden en 16 tot geen godsdienst behoorende. KOLONIËN. BATAVIA, 6—11 Juni. De waarnemend edapirant-controleur W, 7. van Hengel ls ter hoofdplaats Tolok Betoeng geplaatst. De ambtenaar op wachtgeld H. van Bockel is herbenoemd tot ondorwyzer der tweede klasse. De onderwyzores der tweede klasse ta Kedlri E. C. Wiselius geb. Van Holst Pelle- kaan heeft overplaatsing naar Batavia gevraagd. Het aan den tweeden commies by de algomeene rekenkamer E. R. Behr, wegens ziekte voor een maand verleend verlof naar Bandoeng ls met een maand verlengd. Aan den opziener by het boschwezen te Telawa F. J. Doeve is wegons ziekte een maand verlof verleend naar Bandoeng. De controleur H. P. van der Harst ie eervol ontheven van het bestuur over de afdeeling Lais (Benkoelen)daarmede is belast de controleur van de afdeeling Benkoelen en Ommelanden J. G. H. F. Schuller tot Peursum, tegeiyk met zyn eigen functies. De adspirant-controleur A. van Drunen is toegevoegd aan den assistent residont van Loeboe Sikaping (Padangscho Bovenlanden). A T J E II. De „Deli-Crt." ontving de volgende tele grammen KottaRadja, 6 Juni. Do Sultansbenden in Poudada werden met verlies van 25 dooden met wapens verdreven. In 3.amteuba werd een bende verrast. Deze Het 16 dooden met 7 achterladers achter. Kotta-Radja, 8 Juni. Majoor Van Daalen overviel met marechaussees een bende in het gebergte, die acht dooden achterliet. Men attaqueerde op den torugmarsch een versterkte missigit, waar de vyand 26 doodon op het slagveld liet; wy kregen 2 gewonden. Opgave van Passagiers, met bet stoomschip „Pnua Hendrik" vertrokken van Batavia naa Genua en Amsterdam: onderwijzeres mejuffrouw J. L. van Stipriaan Luicius, ofticier-maclnnif' tweede klas6o der marine J. F. Pauel met ech genoote en 2 kindereo, controleur biunenlaudocii bestuur O. L. Barentz, Jeeraar H. B.-S. A. vau Witzenburg met echtgenoote en 5 kinderen, W, Meijer, A. Meijer, J. K. van Alphon met echtge noote, hoofdingenieur mijnwezen dr. R. D. Af. Verbeek, verificateur vierde klasse J. Sibemas Trip met echtgenoote en 2 kinderen, eerste luite nant kwartiermeester A. Ter wiel met echtgenoote en 1 kind, hoofdcommies algemeene secretarie mr. H. Zaalberg mot echtgenoote. mevrouw de weduwe J. J. Brutel de la Kivière, geboren Beent en 1 kind, ltd in den raad vnn Justitie mr. VV. L. Borel met echtgenoote, eerste luitenant der infanterie VV. C. Pruis met echtgenoote en 1 kind, ontvaDger tolrechten F. 11. Wesierkamp, mevrouw L. VV. van Sucbtelcn, mevrouw de weduwe A. Zaalberg geboren Van Cattenburch, mevrouw van Maren en 3 kinderen, F. üorsting met echtge noote en 1 kind, K. van Andel, A. F. Looraan, mevrouw Ch. Lainmerts van Bueren en 2 kinderen, mevrouw Paulus en 1 kind, eerste luitenant der artillerie U. J. D, de Fremery niet echtgenoote en 1 kind, eerste luitenant der infanterie L. W. F. Ubbens, eerste luitenant der genie J. R. Al tink, B. F. Wouters, IJ. do Boer, J. Kimmel, D. Gooa mot echtgenoote, L. P. 11. A. Beraud met echt genoote en 1 kind, henevens Hr. Ms. onderoffi cieren, militairen, schepelingen en veroordeelden, zoomede 90 emigranten voor Wcst-lndië. Te Padang zullen einbarkeeren, gepensionneerd majoor intendant Jautze met echtgenoote, C. van Zeventer, echtgenoote en 2 kinderen en een trans port onderofficieren en militairen. Naar Padang: D. A. Lindhont. CORRESPONDENTIE. ingezonden stuk ken of mededeelingon, waarvan de inzenders hun naam niet aan de Redactie bekend maken, worden ongeplaatst tor zyde gelegd. ADVERTENT 1ËN. Den 28sten Juli hopen onze ge liefde Ouders HENDRIK VAN DER ZEEUW en JANSJE MONTAGNE hun vijftigjarige Editvcr- eeuiglug te herdenken. Leiden, 9 Juli 1901. 6274 11 (Oudeliedenhuis, Heerengracht.) Hun dankbare Kinderen Behuwd- en Kleinkinderen Getrouwd: JAC. KORTEKAAS, Wedr. van A. M. Meerman, en GEERTRUIDA E.VAN MIDDELKOOP, Wed. van A. Daalmbjjkr, die, ook namens wedorzydschoFamilie, hun hartelyken dank betuigen voor de vele bewyzen van belang stelling,by bun huwelyk ondervonden. Oegstgeest, 9 Juli 1901. 6270 11 Voorspoedig bevallen van een wel geschapen Zoou C. MOOLENAAR, Echtgenoote van J. C. ZANEVELD. Lisse, 8 Juli 1901. 6302 5 Geboren JOHANNES BEN JAM IV, Zoon van: 6278 C A. J. HENDRIKSEN en H. J. RIJNVIS. Leiden, 8 Juli 1901. De Heer en Mevrouw BEEKHUIS Dutry van Haeften gevon kennis van de geboorte van een Doclfter. Leiden, 8 Juli 1901. 6276 4 Heden ontsliep, in haar Heer en Heiland, na een kortstondige ziekte, tot onze diepe droef heid, onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd Groot moeder, Zuster en Behuwdzuster Mej. PIETRONELLA MARGRIETHA DEVELLNG geb. Van Zijp, in den ouderdom van 62 jaren. 6299 12 Uit aller naam J. DEVELING. Leiden, 8 Juli 1901. (Middelstegracht 65.) gn s t-M

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 3