L. T. „JAC03 BATS". Or. 0. A. OE J „'s-Gravenhage". Hartelijken dank. Gezellige Bijeenkomst A. F. H. VAN DER STOK. Ha iwas TIMERMAN Gevraagd: 52ste Algemeens Vergadering der Maatschappij tol bevordering der Geneeskunst Na afdoening van de huishoudelijke zaken werd overgegaan tot hot spociflceeren der ver tegenwoordigde afdeelingen, van haar afge vaardigden on van haar aantal stemmen. 41 afdoelingon bleken vertegenwoordigd te zUn met 41 afgevaardigden. Behalvo deze en hot hoofdbestuur waren ruim 150 geneeskua digen uit alle oorden des lande aanwezig. Vervolgens werd door den hoofdbestuurder- secretaris, dr. Jb. van Gouns, het jaarverslag uitgebracht over den staat en de werkzaam heden der Maatschappij over 1900, waarin o. a. belaDgrüke mededel ingen voorkomen omtrent het onderzoek, ingesteld naar de Inrichting der ziekenfondsen. De afd. Franeker moest wegens haar gering aantal ledon worden opgeheven, terwijl nieuwe ufdeelingen weiden opgericht te Den Helder, "Wageningen, Zuid-Beveland en IJsel-Noord- Al bias Lek. Do Maatschappij telt thans 54 afdeelingen. Door overlijden verloor de Maat schappij 23 leden, haar geheel aantal leden bedraagt 2040. Dr. Pijnappel, algemeen voor zitter in 1900, ontving van de Regeering de vereerende opdracht haar op het internationaal geneeskundig congres te Parijs te vertegen woordigen. Daarna worden verechillende besluiten ge nomen omtrent verslagen en goedgekeurd o. a. die omtrent don staat der geldmiddelen van 'de Maatschappij, omtrent de boekerij en van de jaarlUksche statistiek der doodsoorzaken, welke by lijkopeningen worden geconstateerd, en omtrent die voor de schoolhygiöne. Ten opzichte van een voorstel tot oprichting ,van een ondersteuningsfonds voor hulpbe hoevende arteen en voor Weduwen en weezen van geneeskundigen, werd het hoofdbestuur 'diligent verklaard. j Een voorstel tot toekenning van een twee- jaarlyksch stipendium ad f 1500 'sjaars aan 'een talentvol arts, ten einde dezen in de gelegenheid te stellen om zich nog eenigon jtljd in een onzer laboratoria in Nederland of de koloniën aan de wetenschap te wijden, .werd na uitvoerige beraadslaging terug genomen. f Diligent werd verklaard de commissie uit ;de „Nederlandsche Maatschappij ter bevordering 'der pharmacie" ten aanzien van gemeen schappelijke maatschappelijke belangen met de .Maatschappij t. b. der geneeskunst." .Evenzeer werd diligent verklaard de commissie, benoemd om een onderzoek in te stellen naar >de inrichting van ziekenfondsen en vast te stellen aan welke eischen de ziekenfondsen •behooren te voldoen. 1 Als volgend punt der agenda waron aan de prde, ingovolge uitnoodiging van de laatst gehouden algemeene vergadering de volgende conclusiên in zake de verhouding der genees kundigen tot do levensverzekeringmaatschap pijen, ten einde de vastgestelde conclusion aan het referendum der afdeelingen te onder- Verpen. A. Indien er geen bepaalde redenen toe bestaaD, behoeft de behandolonde geneesheer niet te weigeren aan den geneeskundigen adviseur eener levensverzekering-maatschappij omtrent een enkel punt inlichting te verschaf fen, zoo dit ten behoeve van een zijner cliönten, candidaat-verzekerden, en met diens goedkeu ring gevraagd wordt. B. De behandelende geneesheer behoort geen gezondheidsverklaringen af te geven ten be hoeve van candidaat-verzekerden. C. Het is wenschellJk, dat de geneeskundigen de verklaring van overlijden ten dienste der levensverzekering aan de naaste bloedverwan ten of rechtverkrijgenden op de verzekering j afgeven. D. De levensverzekeringmaatschappijen die nen by het aangaan eener verzekering een verklaring te laten onderteekenen, waarby de verzekerde den geneesheer, die hem in zijn laatste ziekte zal behandelen, machtigt tot hot doen van een nauwkeurige opgaaf van de doodsoorzaak ten bato zijner levensverzekering. E. Iedere afdeeling deele, binnen den kring harer werkzaamheid, aan alle lichamen, die in 'staat kunnen geacht worden hun zieken zelf te doen controleeren, mede, dat do geneeskun digen te hunnen behoeve voortaan geen ziekenbriefjes zullen afgeven. I F. Aan alle Nederlandsche Maatschappijen ivoor verzekering tegen de gevolgen van onge lukken, ziekte en invaliditeit en aan alle hoofd vertegenwoordigers van buitenlandscho maat schappijen van dien aard wordt namens de Maatschappy bericht: dat de leden der Maat schappy ton behoeve hunner patiënten alleen .verklaringen van den volgenden inhoud zullen afgeven: de ondergeteekonde verklaart, datvan den.... tot den... .onder zijn behandeling is geweest. Op de conclusie A werd een amendement voorgedragen door do afd. Breda, strekkende om de daarby bedoelde inlichtingen steeds te weigeren. Dit amendement werd verworpen en de con clusie van hot hoofdbestuur onveranderd aan genomen. Insgelijks aangenomen conclusie B, na ver werping van een amendement, mede door •Schiedam voorgesteld, strekkende, dat de daarby bedoelde verklaring in sommige ge vallen wel zal kunnen worden afgegeven. Conclusie C, aangenomen met byvoeging in fine van de woorden .zonder opgave van doodsoorzaak." Conclusie D word als onnoodig ingetrokken. Conclusie E verworpen. Conclusie F aangenomon. Ten slotte word nog aangenomen een motie voorgesteld door Breda, waarby de vergadering fls haar oordeel uitsprak, dat de leden zich ten aanzien van het afgeven van verklaringen behooren te gedragen naar de daaromtrent vast te steUen bepalingen. Na sluiting der openbar® vergadering werden klinischo demonstraties gehouden in het acade misch ziekenhuis door do professoren Koster, Rosenstein en Yeit. In don namiddag werd een boottocht onder nomen over het Kager- en Braassemermeer langa 's Molenaars naar Alfen en vervolgens in .Hotel St.-Joris" aldaar aan een gemeen- schappelyken maaltijd aangezeten. De terugtocht naar Leidon werd aanvaard per extra-trein, waarna een gezellig samenzijn plaaU vond op de bianoaaoeioUa a Aju müü". Uit den door one modegedeelden welkomst groet, welken de heer H. O. Juta tot hoofd bestuur, loden, enz., in de Raadszaal gericht heeft, zou men verkeerdelyk kunnen opmaken, dat spr. met den voorzitter dar Leidsche afdee ling, toon 29 jaren geloden hier ook een alge meene vergadering gehoudon word, bedoeld heeft prof. Boogaard. Dit is onjuist voorge steld. In het jaar 1872 toch en dustydens bedoelde algemeene vergaderlDg was dr. J. E. van Iterson J.Az. voorzitter der afdee ling Lelden en het was aan hem, dat spr. een weemoedige herinnering wydde. Professor Boogaard was in d&t jaar voorzitter van de commissie voor het standbeeld van Boerhaave. Heden werd de tweede algemeene verga dering gekoudeD, waarin in de eerste plaats aan de orde kwamen verschillende voorstellen A. Van de afdeeling Leiden en Omstreken De algemeene vergadering der Nederlandsche Maatschappy tot bevordering der Geneeskunst spreke haar sympathie uit met de indiening en de strekking van het rundveetuberculose- wetsontwerp en brenge dit ter kennis van de Volksvertegenwoordiging. Dit voorstel, uitvoerig toegelicht door Leiden, werd bestreden op grond dat men de eerste beginselen der tuberculose nog niet kan her kennen. Nadat dr. D. A. De Jong er op had gewezen dat men tot de ontdekking der tuberculide was gekomen, waaruit do tuberculose ont staat, en het daarom wel wenscheiyk was om deze zaak verder te onderzoekon, werd het voorstel aangenomen. B. Van de afdeeling Utrecht: De alge meene vergadering drage aan het hoofdbe stuur op een commissie te benoemen om voor de volgende vergadering rapport uit te bren gen over de vraag, hoe het waarnemen der geneeskundige praktyk door eemi-artaen door do maatschappij beoordeeld behoort te worden. Op dit voorstel werd een amendement inge diend door Amsterdam om te lezen: „of het waarnemen van praktijk door semi-artsen al of niet door een wetswijziging worde gesanc tioneerd". Met dit amendement werd het voor stel aangenomen. Utrecht had overgenomen de toevoeging van het hoofdbestuur: „na het oordeel der afdeelingen of harer leden te hebben inge- men". t. G. Van de afdeeling Alfen en Omstreken: De Ned. Maatschappy tot bevordering der geneeskunst benoeme een commissie, ten einde een onderzoek in te stellen onder de Nederlandsche geneeskundigen naar mogeiyke schadeiyke gevolgen der vaccinatie. De toelichting op dit voorstel luidde: Herhaaldelijk wordt ook in ons land gebruik gomaakt van het rapport der koninkiyke EDgelsche commissie, dat aan de vaccinatie schadeiyke gevolgen, somtyda den dood toe- schryft. Naar onze moening geldt echter deze uitspraak, hoe waar zij misschien voor Engeland moge zyn, voor Nederland niet; en daarom komt het der afdeeling gewenscht voor, door een enquête uit te maken of de vaccinatie hier te lande echadeiyke gevolgen mot zich brengt en zoo ja, welke die zyn. Naar aanleiding van het voorstel zelf stelde Gorkum een motie voor om te verklaren, dat vaccinatie absoluut is onschadeiyk, mits goed verricht. Deze motie werd verworpen omdat men meent, dat dit is deze zaak in den doofpot doen en men het wonscheiyk vindt dat over deze zaak zooveel mogeiyk voor het publiek licht worde ontstoken. Dr. Pynappel (Amsterdam) meent, dat hot rapport der Engelsche commissie de conclusiên van Alfen niet rechtvaardigt, en is voor een onderzoek, waarop het voorstel wordt aan genomen. D. Van de afdeeling Haarlem en O.: De algemeene vergadering verzoeke aan het hoofd bestuur eon commissie te benoemen, ten einde de quaestie van de gedwongen verpleging van drankzuchtigen te bestudeeren, dienaangaande advies uit to brengen on voorstellen te doen aan de algemeene vergadering. Met dit voorstel wordt te geiyk behandeld het voorstel: E. Van de afdeeling Friesland: De maat schappy tot bevordering dor geneeskunst be noeme een commissie, die met een commissie van juristen, een onderzoek instelt naar de wen8cheiykheld om tot de Regeering het ver zoek te richten, het daarheen te leiden, dat wetteiyke bepalingen mogeiyk maken, dat drankzuchtigen ook tegen hun wil in asyls kunnen worden opgenomen. De afgevaardigde van Dordrecht verdedigt de meening en doet daartoe het voorstel om zich tot de Regeering te wenden om aanstonds wetteiyke maatregelen te nemen, zonder voor afgaand onderzoek, naar de wenscheiykhoid van gedwongen opname. In verband met deze voorstellen wa3 een schryven ingekomen van de vereeniging tot wering van alcoholhoudende dranken, die om samenwerking verzocht, zoodat ten slotte be sloten werd nog twee leden vanwege de Maatschappy aan de commissie dezer veree niging toe te voegen, ten einde deze zaak te onderzoeken. E. Van de afdeeling Friesland's Zuidwest hoek Het hoofdbestuur bevordero, dat spreek kamers, operatiekamers, apotheken en labora toria worden beschouwd als werkplaatsen en als zoodanig vrygesteld van personeele be lasting. Schiedam stelde voor in to voegen: „wacht kamers". Dit voorstel werd bestreden door Amsterdam, die het beneden de waardigheid dezer vergadering achtte om zich met dorgeiyko flnancieele quaesties te bemoeien. Het voorstel zelf werd aangenomen. F. Van de afdeeling Zutfen en O.De Ned. Maatschappy tot bevordering der geneeskunst wende zich tot de Hooge Regeering met het verzoek om, met het oog op de herhaalde verbreiding van besmettelijke ziekten, door zuivelfabrieken en melkhandel veroorzaakt, maatregelen te willen nemen, ten eindot 'deze verspreiding zooveel mogelyk tegen te gaan. Amsterdam stelt voor een commissie te benoemen, die feiten zal trachten byeen te brengen met betrekking tot de verbreiding van besmetteiyke ziekten door zuivelhandel en melkfabrieken. Nadat een motie van 's-Gravenhage, die dit voorstel niet behandeld wil zien, omdat de gezondheidswet daarin genoeg zal voorzien, is verworpen, wordt Amsterdam's voorstel aangenomen. Q. Van de afdeoling Oude IJselDe represen tatie der afdeeling wordt uit de kas der Maat schappy betaald. Leiden verdedigt do gedachte van het voor- stol omdat het een moreele verplichting is dat afdeelingen zooveel mogeiyk worden vertegen woordigd, zoodat, als zy zeiven de kosten niet kunnen dragon, de Maatschappy daarin te gemoet kome. Zy stelt daarom voor, om er tuaschon te voegen „dos verlangd" en „voor afdeelingen van minder dan tien leden." Dit amendement en ook het voorstel werden verworpen. L Van de afdcaling Gotf en Eomland: De algemeene vergadering van de Ned. maatschap py tot bevorderiDg der geneeskunst verzoeke het hoofdbestuur aan do commissie, bela3t met de enquête omtrent salarieerlng, arbeids duur en pensioens verzekering van het hulpper soneel van apothekers en apotheekhoudende geneeskundigen, mede te doelen, dat de maatschappy met belangstelling het resultaat dezer enquête afwacht. Hot voorstel word aangenomen. J. Van de afdeeling Gooi en Eemland. De algemeene vergadering van de Ned. Maat schappy tot bevordering der geneeskunst spreke de wenschelykheid uit om, met het oog op het „searöt médical", op de bewyzen van overlyden voortaan alleen de nummers van do nomenclatuur voor doodsoorzaken en niet meer den naam der ziekte te mogen plaatsen, en aan den Minister van Binnenlandsche Zaken te verzoeken voorschriften daaromtrent te geven. Dit voorstel met het amendement van Helmond, Eindhoven en Venloo: „en maat regelen te nemen dat de doodsoorzaken ook ten gemoontehuizo geheim worden gehouden" wordt in den geest van het praeadvies van het hoofdbestuur aangenomen. JL Van het hoofdbestuur: De algemeene vergadering drage aan het hoofdbestuur op een commissie te benoemen, die de mogo- lykheid onderzoeke van het oprichten eener leerstoel voor tropische geneeskunde en die, in geval de uitslag gunstig is, voorstellen zal doen over de wyze waarop zich do maat schappy ter dezer zake zal te wenden hebben, hetzy tot de Regeering of tot het gemeente bestuur van Amsterdam. Het voorstel, door prof. Stokvis geamen deerd, die „mogelykheid" m „wenschelykheid wil veranderd zien, wordt, nadat prof. Pekel haring er op gewezen heeft, dat in Indiö een laboratorium is, waar onderwys wordt gegeven in tropische pathologie en dat dat onderwys daar natuuriyk hoofdzaak ie, terwyi het hier nooit anders dan byzaak kan zyn, aangenomen, maar zóó, dat niet een commissie wordt be noemd, doch dat het hoofdbestuur er zelf over 7.al beraadslagen. Het voorstel van het hoofdbestuur tot het verstrekken van bydragen voor verschillende commission en zaken, de Maatschappy betref fende, werd aangenomen. Tot leden van het Hoofdbestuur zijn be noemd prof. dr. S. S. Rosenstein, te Leiden, dr. A. W. Tresling, te Nieuweschana, en J. Binnendyk, te 's-Gravenhage. Een voorstel van het Hoofdbestuur om 50 gld. by te dragen voor do Virchow-Stiftung ter gelegenheid van zyn 80sten verjaardag, wordt aangenomen. Een voorstel van 's-Gravonbage, om te ondorzoeken of het wenschoiyk is, do wyze van werken der Maatschappy te herzien, vooral met het oog op het oprichten van artsen- bonden, wordt aangenomon, maar zonder dat men zich gebonden acht aan de laatste clausule in do richting van vakvereenigingen. Over dit voorstel wordt nog vry breedvoe rig gediscussieerd, omdat het de geheele in richting der Maatschappy betreft en het daarom voor de Maatschappy zelf van groot belang wordt geacht. Tot lid in de Commissie voor het Onder steuningsfonds werd benoemd het aftr. lid dr. O. J. Vaillanfc en in de bemiddelingscom missie dr. A. O. H. Mol. Van de twee plaatsen, die zich voor het houden der volgende algemeene vergadering hadden aangeboden, Zwolle en Den Bosch, wordt de laatste by stemming gekozen. Nadat de Voorzitter de vergadering had ge sloten mot do betuigiDg, dat het hem ver heugde, dat ook nu dezelfde geest de leden vervuld had als altyd, zegde de afdeeling Oude IJsel den Voorzitter dank voor zyn voortreffe- lyke leiding. Nadat klinische en wetenschappelyke demon strate waren gehouden in het gesticht „Endegeest" door prof. Jelgersma in het Academisch Ziekenhuis door prof, Nolen en in het Physlologisch Laboratorium door prof. Einthoven, word per rytuig een bezoek ge bracht aan de koninkiyke Fabriek van Gouden en Zilveren werken der heeren Van Kempen te Voorschoten en aan het landgoed van jhr. Steengracht van Duivenvoorden. Hedenavond te halfzeven is er diner in de Stadsgehoorzaal, die daartoe met groen Is versierd, welk diner geleverd wordt door den heer Ouwerkerk, firma Wytenburg. Daarna wordt er een by een- komst gehouden op de studenten-sociëteit „Minerva". Prov. Staten van Zuid-Holland. Verliezen van bel Engelsche leger, zooals die voorkomen in da B Daily Graphic" 1 3 2 j 1 •8 Si 11 e O SS 14 I'S 'i o 3 27 Juni 8 14 28 12 19 11 29 e 10 li 1 Juli 8 85 <1 11 2 8 Totaal ACADE90MIEW8. Leiden. Geslaagd zynvoor het doctoraal examen in de rechtswetenschap de heoran J. W. de Kanter en O. S. Gorsira; voor het voorbereidend kerkeiyk examen dé heer W. Hamilton of Sllverton Hill Jr.; voor het candidaats-examen in de rechtswetenschap de heer H, B. Tjeenk Willink. De gewone zomervergadering van de Staten van Zuid-Holland word door den Commissaris der Koningin, mr. Patyn, geopend. De geloofsbrieven yan de nieuwbenoemde leden werden in handen gesteld van de Commissie. Tegen de verkiezing van Schiedam is een bezwaarschrift ingekomen verzookende de hoeron Hogorbruggen en Nolet niet toe te laten, Schiedam althans niet de heer Nolet, maar een nieuwe stemopneming te doon houden. Al do geloofsbrieven werden goed- gekenrd en c!us tot toelating van de ge kozenen besloten. Alleen ten opzichte van Schiedam is nog geen beslissing genomen, overigens is de Commissie van onderzoek diligent vorklaard op haar voorstel, ten einde gelegenheid te hebbon inmiddels de stukken op te vragen. Ook uit het proces-verbaal was de Commissie gebleken van onregelmatigheden by het hoofdstcmburoau. Of deze van invloed zyn goweest op den uit slag dor verkiezing heeft niet uit do stukken kunnen biyken. De aanwezigen voor zoover tot hun toelating was besloten, legden de eoden of beloften af. De Voorzlttor hield een korte toespraak, herdacht de overleden heeren B. Ylielander en mr. P. A. v. d Lith. Hun en ook de mot- berkozenen bracht hy dank Yoor hunne toe wijding en yver b\J de behartiging van de provinciale belangen. De Voorzitter wenschte de herkozonen en nieuwbenoemden geluk. Hy sprak het ver trouwen uit, dat zy met yver en nauwgezet heid de hun toevertrouwde belangen zouden behartigen en hom behulpzaam zijn om de gewichtige taak te zamen te vervullen. Deze rede werd toegejuicht. De heer jhr. mr. J. RoBU heeft, onder dank betuiging van het door de Staten-vergadering hem geschonken vertrouwen, kennis gegeven dat liU, het mandaat voor de Tweede Kamer aannemende, met den derden Dinsdag van September ophoudt lid van de Eerste Kamer te zyn. Aan God. Staten is ten fine van advios verzonden het adres van het Bestuur der Commissie om tot restauratie van de O. L. Vr. of Groote Kerk te Dordrecht een subsidie van f 1000 gedurende 8 jaren te ontvangen. Woensdag 11 uur verkiezing van Gedop. Staton. Weerbericht Tan 2 Juli. Verwachting: Zwakke tot matigen zuidelykon wind. Bewolkte lucht, kans op onweer. Weinig verandering in temporatuur. Telegrammen, KLERKSDORP, 10 Juni. (R. 0.) Gisteren verschenen er een aantal Boeren westelijk van deze stad. Zy maakton een hoeveelheid veo buit. Met kanonnen en maxims werden zy bestookt, on mon heeft één Boer zien vallen. Uit vorschillendo plaatsen van Transvaal komen berichton over do levendigheid, waar mede de Boeren weder optreden. KAAPSTAD, 1 Juli (li. O.) De „Capo Times" meldt, dat Fouchó de districten Mac Lear en Elliott van het Koffergebied is binnengetrokken, waar, wegens het niet gelden van do krygswet, een overvloed van paarden is. De Europeesche boeren zijn bozig hun verdediging te organiseoron. De thans bezette streek werd tot dusver mot vrede gelaten onder de stilzwijgende overoenkomst, dat zy Kafïargebied is. LONDEN, 1 Juli. (R. 0.) Een telegram van jord Kitchenor moldt: Sedert don 24ston Juni liobben de vorschillendo colonnes gerapporteer 74 Boeren gedood; CO gewond; 160 gevan genen; 130, die zich overgegeTea hebben.' Voorts 181 geweren; 15,800 geweerpatronen on S04 wagens buitgemaakt. KAAPSTAD, 2 Juli (R. O.) Cecil Rhodes is alhier aangekomen. Kolonol Balgedy is Mac Lear In de Trans- koy(Kaapkolonie) binnengerukt. De Boeren heb ben hot district verlaten en trekken in de nabyhoid rond. Foucher moet ook terugtrekken en één van de drie wegen nemen, die door de Engelschon worden bezot gehouden. GENT, 2 Juli. (R. O.) An dries de Wet, nec-f van don Boeren generaal, hield hier Maandagavond oon lezing, welke hy reeds1 elders over de BoerGn iu verschillende hoofd steden van Europa hooft gehouden on die ook hior do grootste goestdrift wekte. Na afloop hadden er opgewonden manifestaties plaats. 30,000 personen riepen: „Leven de Boeren 1" Weg mot do Engelschen!" De menigte wilde de paarden van hot rytuig spannen, waarin De Wet gezeten was. Exemplaren van het blad „Le Petit Bleu", bevattende hot portret' van de dochter van oen Boer, die zich in der reconcen tra do-kampen bevindt, werden verspreid en hel volk zong de Transvaalsclie volksliederen, daarby echreeuwende: „\vy eischon het hoofd van Chamberlain V' Marktborlchton* Bodegravou, 2 Juli. Kaas. Aaogav. 339 w*gac»# te zauien 18404 atuks, vregaode -f- 103076 K'J. Prya lata soort Goudaclio f24.60 a f zwaardere f 25.a f2de soort f 18.60 a f 20. Derbykutts, prijs lata aoort f 23.a f 2de aoort f 19.n f Edammer Kaas, pry» late eoort f 26.50 a 2de aoort f 19.50 a f wagens Leidsche Kaaa, a fhei aohippoad. Handel matig. Rotterdam, 2 Juli Op de veeme-ckt waren aangevoord: 60 paardoD, veulen, ezel, G3Ï magere runderen, 677 vette runderen, 161 vette en graskaiveren, 142 nuchtere kalveren, 3 tohapen of lamineren, 3 varkens, 199 biggen, bok of geit. Men noteert: Vette lianderen prima lete qual. a late qual. 62 a 2oa quel. 68 a 8de qual. 64 a cents, Oesen lete quaL 60 a 2de qual. 56, 3de qual. 62 cents, Stieren 1ste quaL 60 a 2de qual- 40 a 3de qual. centa. Kalveroa le qual. 80, 2de qual. 70 a 60, 8de qual.— centa. tiandol traag. Melkkoeien f 220 a f 165, Kalfkoeien f230 f 190, Stieren f200 a f80, Tinken f 90 a f 66, Üraakalveren f 45 a f 80, Vaarzen f120 a f 90. Paarden f200 a f60. llandel traag. Poter. Aanvoer: 99/8 on 69/16 ton en 490 stukkeu van kilo. De prijzen waren ala volgt; late qual. f 4b, 2de anal, f 44 en 8de qual. f 42. Voor sLukken van kilo werd 60 a 65 ots. betaald. LUIDEN, 2 Juli. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 20* C. 63° Fahrenheit, hedenmorgen om 8 uren 16' C. =r 60.S F., middags om 12 uren 22° C. 71.6* F.,'s namiddags om 4 uren 23° C. 73.4° F. In tydon van ministerieels crisis wordt door het Hoofd van den Staat het advios ingewonnen Yan eenige voorname Staats mannen. Het voornemen moet nu bestaan nog in deze week achtereenvolgens hieromtrent te raadplogon de heeren Van Naamen vonEemnes, voorzitter van de Eerste Karaor, mr. Gleichman,1 als afgetreden president dor Tweede Kamer— wiens terugkomst uit Ems, waarheen hy om gezondheidsredenon was vertrokken, hiormedé in verband staat en jhr. mr. Sehorer, vice- president van den Raad van State. ADVERTENTIE N. Getrouwd J. A. PLATTEEL Jr. EN N. VAN AKKEREN, die, ook namens wederzydsche betrek kingen, hun harteiyken dank be tuigen voor de vele blyken van belangstelling, by hun huwelijk onder vonden. 6055 11 Leiden, Zierhlzee, 2 Juli 1901. Heden weriïbn wy vorbiyd door de geboorte eener Dochter. 6079 5 P. DE GUNST. Th. DE GUNST—Pijnae^fr. Leiden, 2 Juli 1901. Voor de vele gewaardeerde bewy zen van belangstelling, die ik by mijn benoeming tot Lid van de Provinciale Staton van Zuid-Holland mocht ontvangen, zeg ik hlerby har- teiyk dank. P. ALMA Lz. Leiden, 2 Juli 1901. 6070 8 Aan allen, die myn verkiezing tot Lid dor Tweede Kamer bevorderd of deswege belangstelling betoond heb ben, myn 6064 8 F. H. VAN WICHEN. Alkemadï, 1 Juli 1901. op Wocusdag 10 Juli 1901, dos avoijds te halfnegen, in „Zomerzorg". gfcjy Programma's en Toe* gangsbewijzea worden den Loden dezer dagen toegezonden. 6069 11 By vonnis dor Arrondissements- RecÊtbank te 'b Gravenhago, dd. 7 Mei 1901, is het huweiyk, bestaan hebbende tusschen JANNETJE OU WERKER K en ISAAC PELT, beidou wonende te Leiden, op vorzoek van eerstgenoemde, ont bonden verklaard door Echt scheiding, met allo gevolgen, daar aan door do wet verbonden. Do Procureur der Eischeres, 6061 12 Mr. O. W. SIPKES. FAILLISSEMENT Door het verbindend worden der eenige uitdeelingslyst is het Fail lissement van A. F. II. VAN DER STOK, RU wielbandelaar en Fabrikant to Leiden, geëindigd. Do Curator Mr. H. M. A. COEBERGII. Leiden, 2 Juli 1901. 6066 12 RIJKS VEE ARTS, heeft zjjne praktyk NIET nedergo- legd, doch biyft op dezelfde wyzo to consul teer cu. 6027 7 Doe altyd in uw Waschwater oen weinig „Sodaline", het vet van Lepels en Vorken vor- dwynt, maakt het Linnengoed helder en uw Vloeren en vertrekken wor den frisch. 6082 10 Wettig gedeponeeri Overal verkrijgbaar. BEWAAR DE BONS. QnderlIngeLevensverzekering-TAaaischappij De winst voor de deel nemers is betaalbaar bij de Vertegenwoordigers der Maat schap^.COG-5 10 gevraagd 6081 4. Rijnsburgersingcl Sa. een gcm. Zit» en Slaapkamer met pension, de 3.— maan delijks) niet te boven gaande. De Zit kamer iiefBt lete verdieping aan de straat gelegen. Br, Fr. letter L P a/d. Boekhandel DE NEVE DE MEIJERE, Rotterdam. 6US3 9

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 3