VERSCHE GRASBOTEB, C. HEUS Jzh., floezastraat 6. Wsscnliil voor Scte» Badinrichtingen. DR VEIES&STEÏENS.I Nieuwstraat 12 Preanger Koffie f Q.52'|2 de 5 ons. De beste Java-Koffie <0.40 de 5 ons. ianobaiidel(ïüiïs. BERKELJOJV, leiosch dagblad, woe5usdac 19 jumi. - tweede blad. persoverzicht; ïACs. VERHAAR, Grooto Maskerade te Utrecht, ctra Keisgelegenheid No. r: Anno 1901. De uitslag. Nu da meerderheid iu de ft. b. Tweede ^Earner aan de zyde der niet-liberalen Is, be* uproekb Do Tijd de quaestlo der meerdere of mindere hartelijkheid, waarmee verder wellicht moet worden saamgewerkt, en voegt er een enkel woord by over de wijze, waarop de samenwerking geleid is. .Na de herstemmingen zullen wij, wanneer de vroeger gevolgde gedragslijn ook thans weder gevolgd wordt, wanneer by her stemmingen tusschen katholieken en anti revolutionairen al wat niet-katholiek ia zich vereenigt de rechterzijde der Kamer zien .bezetten door 23 katholieken en minstens 30 „bondgenooten." Deze bondgenooten zullen .dan reeds evenals in '97 acht nieuwe zetels hebben ingenomen en de katholieken geen, terwijl het toch vaststaat, dat zonder de ^krachtige hulp der onzen de anti-revolutio nairen nauwelijks over een dozijn districten souden kunnen beschikken. Wy hebben do troepen geleverd voor den 'fttrijd. Wy hebben inderdaad de eer van het werk, maar by de verdeeling van den buit 'worden wy vergeten. Nu weder is het district Enkhuizen, waar >2700 katholieken naast 600 anti-rovolutio- |nairen stonden in 1897, aan deze laatsten geofferd, en te Beverwyk, waar 2900 katho lieken den steun van een paar horderd „mede standers" behoeven, ontsprong de katholieke afgevaardigde nauweiyks den dans; vermoe- deiyk, omdat De Standaard, toornend over hetgeen te Breukelen en te Hilversum ge- jBchiedde, telkens en telkens weer zynwreve- ,lige dreigementen hoeft laten hooron. Ook is thans afgestaan Doetinchem, met >beteekenende katholieke overmacht, zooals reeds in 1897 Wyk-by-Duurstede werd weg geschonken, waar, evenals te Doetinchem, vroeger een katholiek gekozen werd. By de volgende gelegenheid zal men ook daar de leuze van den „eerbied voor het .zittend lid" hooren aanhefFen, en ruim een twintigtal zetels worden voorgoed „geruild" tegen oen honderdtal stemmen te Beverwyk." Voor Eet Centrum was do dag van Vrydag •en vreugdedag, om verschillende redenen. „Op de eerste plaats, omdat het resultaat in overeenstemming schynt met den geest 'der bevolking, en deze stryd, met kalmte ge- jfttreden, ons den waarborg geeft, dat geen be- denkeiyke stembusleuzen van invloed zullen .eyn op de werkzaamheid van hot straks by een te komon Parlement. Op de tweede plaats, omdat nu een einde j 1b gemaakt aan het overwicht der zonderlinge I combinatie, die men de „groot-liberale meer derheid" noemde, het hybridisch product der agitatie van 1897. En op de derde plaats, omdat tot de ge- i kozenon zulke voortreffeiyke mannen behooren, aan wier behoud of aan wier optreden als i Kamerlid ons zeor veel gelegen is." Op de uitlating van De Tyd omtrent het f leveren van de troepen voor den stryd en de verdeeling van den buit merkt Eet Centrum nog op: Hetzelfde gevoel komt ontwyfelbaar in den 'breeden kring onzer kiezers op, en zou hun goeden geest wel eens kunnen doen verflauwen, om geen erger woord te gebruiken. Iets, waarmee by de a. s. herstemmingen wel degeiyk rekening dient gehouden te worden. „Vooral in districton als Hontenisse, En* Bchedee, Haarlem, Amsterdam I, Rotterdam V en Utrecht II, waar de katholieke candidaat met een liberaal of socialist in het kryt treedt. Hier vinden onze a.-r. bondgenooten nu ,eens volop gelegenheid om wederkeerig te toonen, wat zy voor ons over hebben on kunnen doen. Hun prestige als bondgenooten is daarmee :wel eenigszins gemoeid. Men zou van de katholiekeïlezers inderdaad te veel zelfverloochening vergen, indien voort durend de „winste'1 alleen of byna geheel 'aan de zyde der anti-revolutionairen bleef. Een overmatig gespannen veer kan op een gegeven oogenblik springen en gevaarlyke reactie veroorzaken. En op den duur zou de a.-r. party dan tot haar eigen schade ondervinden; „Qui trop embrasse mal étreint"." Dö Mtddelburgsche Courant, die zegt, dat men niet anders kon verwachten dan de nederlaag der vryzlnnigen, schryft: „Voor ons dus geen verwachtingen, slechts hoop, dat de slag niet te erg zou zyn. Daartegenover staat nu de groote vraag: Heeft de uitslag aan de verwachtingen van de tegen party geheel voldaan? Valt het haar niet tegen, dat er niet moer gewonnen is? En vooral: Vinden de bondgenooten het zoo aardig, dat de grootste winst maar aan oen zyde komt, aan die der Kuyperianen?" Het meest voelt de Middelburgsche spyt over het verlies van Zieriksee, zoolang door den heer Van Kerk wyk vertegenwoordigd. De Residetitiébodehulde brengende aan de samenwerking dor Christeiyke partyen, brengt een woord van hulde aan het huidige kabinet, dat in de jongste vier jaren op eeriyke wyzo het bewind gevoerd en zelfs enkele netelige quaestiën, die als een twistappel tusschen de partyen van rechts konden geworpen worden, van de baan geholpen heeft. Het heeft ons zegt het blad een voorbeeld nagelaten van bezadigd en werk zaam beleid en toch de goedheid gehad, ten deele buiten zyn 6chuid, van de zoogenaamdo sociale wetgeving bitter woinig tot stand te brongen en de werkzaamheid op dit stuk voor ons over te laten. „Indien de constitutioneele gebruiken onze mannen roepen mochten, zullen zy niet aarze len hun plicht te doen, ook al is de inzet van dezen stryd niet de verovering van hot bewind", schreven wy dezer dagen. Welnu, indien H. M. de Koningin aan een lid der rechterzyde het samenstellen van een Kabinet mocht opdragen, twijfelen wy er niet aan, dat onze mannen gaarne die taak zullen aanvaar den. Te liever, wyi hun die wordt opgelegd en zy er niet naar gestreefd hebben. Met lichter hart dan in '88, nu men weet, dat de Eerste Kamer zich meer dan ooit wachten zal, obstructionismo te dry ven, wei bewust, dat de Statenverkiezingen in Zuid-Holland en Friesland het middel aan de hand deden, dat obstructionismo in het uiterste geval door ontbinding der Eerste Kamer te breken. Mot moed en opgewektheid kunnen de onzen onder die omstandigheden do taak dor meer derheid aanvaarden. Een schoone taak voorwaar, zooals die in de programma's der rechterzyde is aange kondigd. In de fterBte en voornaamste plaats ewi arbeid van verzoening. Verzoening op sociaal gebied door verschil lende maatregelen, waarby ouderdoms- en invaliditeitsverzekering op breeder leest ge schoeid dan de parodie van den heer Lely een zeer voorname plaats zal innemen. Verzoening op het terrein der schoolwet geving door uitbreiding en verdere toepassing van hot beginsel der pacificatie. Verzoening eindeiyk hopen wy, vertrouwen wy, by de eerlijken onder onze tegenstanders, door werkzaam en doortastend, maar recht vaardig en gematigd beleid, dat aan ons land gelyke zegeningen en voorspoed brengen moge, als het thans 17-jarig bewind der eertyds zoo verfoeide „clericalen" aan het voortdurend in bloei en welvaart toenemende Belgiö." Eet Nederlandscho Dagblad erkent, dat de uitslag voor den christelyk-historischen kiezers- bond niet gunstig is geweest, daar niet een van zyn candidaten dadoiyk gekozen is, en schryft dan: Wanneer wy de terminologie van do „Liberale Unie" en zelfs van „Grondwet" te Amsterdam overnemen, hebben de clericalen gezegevierd. By herstemming kan nog veel voor de linker- zydo terecht komen, maar de meerderheid veroveren kan zy in geen geval meer. De vraag ryst thans welke houding de christelyk- historischen by herstemming zullen aannemen, maar die vraag beantwoorden wy nu niet. Het hoofdbestuur van den kiezersbond zal weldra zyn meening op dat punt kenbaar maken en inmiddels onthouden wy ons van advies. De Nederlander vindt van de kansen van de herstemmingen, dat de anti liberalen nog wel vast mogen rekenen op Bodegraven en Gouda, waar do heeren Idsinga en Heemskerk met den aftredenden liberaal in herstemming komen. Groote of goede kans bestaat verder voor hen te Hontenisse, in Rotterdam I en te Enschedee. Dat zou dus te zamon nog vyf zetels zyn boven de 53. Op meer meenen wy niet te mogen rekenen, al blyft de mogeiykheid, met name in de groote steden, natuuriyk niet uitgesloten. Wy vermoeden toch, dat de liberalen, vry* zinnig-democraten en socialisten nu op een hoop zullen loopon als nimmer te voren, en daarby baji en achterban zullen oproepen. Zy kunnen het daarmee nog een heel eind ophalon, waöt do cyfers van de gekozenen der eerste stemming wekken uiteraard een te gunstigen schijn. Doordat by do anti-liberalen moer samenwerking was dan by de tegen- party, en doordat by de laatste de socialisten afbrokkelden, komen zy in tal van districten in herstemming, waar zy niet bang behoeven te zyn voor den einduitslag. Toch zal ook zóó de heole linkerzyde het vermoedeiyk niet vorder brengen dan een eindje in de 40, terwyi do liberalen en vry zinnig democraten alleen de 40 wel niet zullen halen. Er komt toch b(j hun eerste ramp een tweede een ramp, die voor de rechterzyde geen oorzaak tot vreugde is nl. dat in meerdere districten de liberalen zyn uitgevallen tusschen de anti-revolutionairen en de socialisten. Na een overzicht van den uitslag in de verschillende districten te hebben gegeven, zegt De Nederlander nog ten slotte: Wy zullen het hierby voor het oogenblik laten. De algemeeno uitslag is, geiyk wy reeds zeiden, een zware nederlaag voor de liberalen, de zwaarste, die zy misschien ooit in ons land geleden hebben. De liberale bladen erkennon dit dan ook openiyk. Het Eandelsblad troost zich met de gedachte, dat nu haar nieuwsgierigheid eal worden be vredigd, hoe dr. Kuyper, die „vermoedelyk Kabinetsformeerder" wordt, wel de combinatie zal vormen. Zoo is aan alle donkers nog een lichtzyde. Hot Ulrechtsch Dagblad zegt, dat de liberale party op zichzelve de crisis wel te boven zal komon. „Haar beginselfond is gezuiverd door afscheiding der algemeen-stemrecht mannen, wien het Nederlandsche volk een zoo ondub belzinnig votum van twyfel aan hun beleid gegeven heeft. De onderlinge aaneensluiting en overeenstemming der overbiy venden wordt daardoor zooveel gemakkeiyker gemaakt. „En de geestvolle leider der oppositie, de man, van wiens weergaloos talent vriend of vyand moet getuigen, zal nu waarschyniyk zyn krachten mooten beproeven als kabinets- formeorder en leider der regeering." Eet Nieuws van den Dag wyt den uitslag aan drieërlei oorzaken: ten eerste: do yver en het overleg der niet- liberale partyen; ten tweede: de bopelooze verdeeldheid der liberalen zelf, van wie oen deel,-Onder den vreemdsoortigen naam vryzinnigrdemocraten, zich heeft afgescheiden, aansturende op Grond wetsherziening, niet inziende, dat juist dit aansturen op Grondwetsherziening hen ver der dan ooit van Grondwetsherziening zou verwijderen; ten dorde: de onverschilligheid, van dui zenden. „Met belangstelling wordt nu de afwikkeling van dit verkiezingsproces, en daarna de ont wikkeling der anti-liberale krachten te gemoet gezien. Is do Liberale Party wys, dan zal zy van deze ondervinding leoren. Dan zal zy zich inspannen voor de horstemmingen om te redden wat nog te redden is, en daarna zich vervul len met het woord van Hellas' verslagenheid: „Maar ik zal weder strijden". En zy zal, verkeerendo in de minderheid, zich doordringen van de zedelyke waarheid, dat ook een mindorheid een taak te ver vullen heeft". Do Nieuwe h msche Courant zegtDo toeleg van dr. Ku,poi r/> golukt. Hot „Chrlste- ïyk volksdeel", dat tegen het „andere" volks deel is opgezet, heeft dat „andere" volksdeel overwonnen. Men heeft thans een Christel yke" meerderheid. Onverwacht komt deze nederlaag niet, al was zy in dien omvang door velen onzer zeker niet verwacht. De gewyzigde houding der christelyk histo- rischon, wier afkeer van het verbond tusschon Rome on Dordt by do herstemmingen in 1897 hen den doorslag deed geven ten gunste van de liberalen, ie een groote factor by dezen uitslag geweest. Daarbjj komt, dat in het Noorden van het land de sociaal-democraten de liberale candi daten veel afbreuk hebben gedaan. Maar ook andere factoren hebben tot de nederlaag medegewerkt. Zoo heeft men op het platteland den leerplicht ala ram tegen de liberale candidaten gebezigd. In elk geval, welke de oorzaken der neder laag mogen geweest zyn, de nederlaag ia er. Wat zal ze ons brengen? Natuuriyk in de eerste plaata de aftreding van het Kabinet, dat uit de meerderheid van het „andere volksdeel" is voortgekomen, maar welks daden toch den warmen lof van een der hoofdmannen van het „Christelyk volks deel" wegdroegen. De dagen van het Kabinet- Pierson zyn goteld. Met dit Kabinet verdwynt de spoedige afdoening van het vele goedo, dat hot had voorbereid voor land en volk en dat nu op „Christeiyke" wyze zal moeten worden overgedaan. Do verbonden kerkelyke partyen zullen thans natuuriyk aan het bewind worden ge roepen. Niettegenstaande de groote principieele verschillen, die dr. Kuyper in zyn Deputaten- rede opsomde, zullen ey nu oen gemeen- schappoiyk program hebben op te stellen en uit te voeren. Wie de Kabinetsformateur zal zyn? Wy zagen reeds dr. Kuyper genoemd, en het ligt voor do hand het eerst aan den man te denken, die meer dan eenig ander op den voorgrond trad, waar het gold de oppositie tegen het Kabinet aan te binden. Het zou echter ook kunnen zyn, dat de verhoudingen, die by de verschillende fractiën, waaruit de nieuwe meerderheid is samengesteld, bestaan, aan een anderen kabinetsformateur de voor keur deden geven. Intusschen, de wysheid van H. M. de Koningin zal hierin te beslissen hebben. Wat onzen geestverwanten thans te doen staat, is aangewezen. Een meerderheid van de kerkeiyken niet meer kunnende verhinderen, hebben wy vóór alles te zorgen, dat by de herstemmingen van onze mannen nog zoo- velen mogeiyk in de Kamer worden gebracht. Teleurstelling over den uitslag der eerste stembus mag niet leiden tot ontmoediging by de pogingen om by de herstemmingen te redden wat te redden valt. Integendeel, meer dan ooit is het plicht zich thans daarvoor in te spannen. De nederlaag zy ons een scherpe prikkel tot buitengewonen yver by de stem bus, die ons nog te wachten staat. Op dien dag dus alle man in het geweer l" Ook Eet Vaderland spoort aan, te zorgen, dat do minderheid zoo sterk mogeiyk zy, om kwaad te voorkomen en om met haar invloed op het werk der wetgeving te doen rekenen. Onze kracht zal daarby ten deele liggen in het heterogene karakter dor meerderheid. Toen de anti-liberale partyen in 1888 op traden, hadden zy alleen te rekenen met de onderlinge verschillen tusschen anti-revolutio nairen en katholiekenthans komt daarby, dat een breuk is ontstaan tusschen de Calvi nisten en de vry antirevolutionairen, en dat de Christelyk-historischen zich tot een zelf standige macht hebben ontwikkeld, die niet verwaarloosd kan worden. „Die allen zyn nu vereenigd noch door oen vast, noch zelfs door een los accoord, maar alleen fioor do phrase, dat de God in hot Staatsrecht verzakende geest van het libera lisme moet gestuit. Voorshands mogen do liberalen het oordeel dor geschiedenis over dien godverzakenden geest rustig afwachten. Waar zy een eind hebben gemaakt aan het stuitend privilege der meergegoeden op het gebied dor landsverdediging, waar zy in de weerbaarheid van ons volk op krachtige wyze hebben voorzien, waar zy de zorg voor het verwaarloosde kind zich hebben aangetrokken, waar zy aan schoolverzuim paal en perk hebben gesteld onder volkomen eerbiediging van elka godsdienstige begrippen, waar zy voor verbetering der sociale hygiëne en der volkshuisvesting, als grondslag voor een ge lukkig gezinsleven, een stel van doeltreffende maatregelen hebben tot stand gebracht, daar mag men veilig vragen, met welke gods dienstige gedachten, met de vereering van welken God dergeiyke politiek in stryd is te achten. Gelukkig zullen do partyen te roemen zyn, die uit een zelfden wortel des geloofs stammen, als zy na vierjarige meer godgevallige werk zaamheid op een dergelyken ryken oogst van maatregelen in het belang van 's volks stoffeiyk en geesteiyk welzyn zullen mogen wyzen". De Standaard waarschuwt, dat men zich de nederlaag niet ernstiger voorstelle dan ze is. Het klinkt wel kras, rechts 47 en links slechts 11, maar hier staat tegenover, dat, op een zestal districten na, alle herstemmingen gunstig voor de linkerzijde kunnen uitvallen, mits men de sociaal-democraten er by rekene. Of er een working majority rechts zal komen, zal dan ook eerst op 27 Juni be slist worden. We roepen daarom onze vrienden in de districten, waar herstemming is, nu reeds op om geen oogenblik te verliezen, maar aan stonds alle gebleken leemten in hun organi satie aan te vullen, en zich tot de tanden te wapenen voor den tweeden slag, die komt. Een overwinning verliest van haar kracht, zoo ze niet aanstonds wordt doorgezet. Eet Volk begroet de nieuwo meerderheid als een conservatief aristocratisch-vooruitstre- vend-democratisch cliristelyke regeering van den geldzak, een gedrochteiyk monsterver bond van Syllabus en Bybel, van de mannen met twee namen met die van één en met de mannen zonder naam. Wie volgens Troelstra's blad in elk geval bedrogen zullen uitkomen, dat zijn de arbeiders en kleine luiden, die in hun kerken God voor „de behaalde overwinning" zullen danken Voor ons klinkt door de gewydo orgel tonen, die hun dankbaarheid vertolken, de stem der onkunde, der slaafsheid; voor ons zyn de zalvende woorden dergenen, die de scharen in het dankgebed voorgaan, bitter van het venyn van den haat en den onheiligen hartstocht, in deze dagen onder do arbeiders opgewekt tegen de voorvechters der arbeidende klasse; voor ons is er in dït spannen van een groot deel der zwtygende werkers vóór de zegekar hunner christeiyke uitzuigers zulk oeo element van bedrog en huichelary, dat wy in het vroom vertoon om het met een glimp van heiligheid te omgeven, niets dan heilig schennis kunnen zion. Yier jaar van zwaren, doch schoonen stryd tot voortdurende ontmaskering van het val6cho spel met arbeidersbelangen, dat ons te wachten staat, wachten (je sociaal-democratie in en buiten de Kamer i In oen tweede artikel komt Eet Volk met de cyfers dor districten; waaruit biykt, dat het totale stemmental, op socialistische can didaten uitgebracht, is 38,279 tegen 13,035 in 1897, een vooruitgang dus met 25,244 stemmen, een verdriedubbeling van het aan- vankeiyk stemmentaL Dat stemmencyior is voor Het Volk de hoofdzaak. Daarover juicht het blad. De Zutphensche Courant spyt het uit oen practisch oogpunt, dat het ministerie zal moo ten aftreden en dat de Kamer om is. Er zal, zegt zy, een tyd van stilstand komen, er zal waarschyniyk een gecombineerd katholiek anti revolution.-chr.-historisch Kabinot optre den, het zal weinig doen, spoedig verdeeld raken en waarschyniyk, profeteert de Zutphen sche Couraixt, vóór do vier jaren om zyn, uit elkander spatten, zonder dat ons land er mee vooruitgegaan ls. „Uit principieel oogpunt is er evenwel niet zooveel reden tot klagen, meent zy. Er is in do afgeloopen vier jaren maar al te dik- wyis getransigeerd moeten worden, om goedo voorstellen er door te halen. In de minder-' heid te zyn zal voor de liberale party een louteringsproces wezen, dat niet anders dan zuiverend en sterkend op haar kan werken. Ten slotte is de zuivere toepassing onzer, beginselen van meer waardo dan de macht over het regeerkasteel". De Amhemscfus Courant noemt de dób&cle volkomen en kan slechts op een paar licht punten wyzen. Hierover schryft zy: En daaronder neemt zeker een eerste plaata in do Residentie, geruiinen tyd een bolwerk van het conservatisme, toen reeds sedert lang in het geheele overige land do vryzlnnigo geest zich baan gebroken had, en thaDB als een lichtende baken to midden van den stormvloed der kerkelyke reactie i Conrad en Pynacker Hordyk, de laatste ondanks do immoreele bestryding door „Grondwet", zyn terstond herkozen en in het eerste district Vervolg der Advortentlün. V ieescliliouwerij VAK Nieuwe Rijn 49, hoek Hartesteeg. Beveolt zich beleefd aan tot het leve ren van late qualiteit Kl'Mt- eu KA1FSTLEESCH. 6602 10 Prijscourant op aanvrage gratis. /1.30 per kilo, verkrijgbaar Wed. I. STEENHAUER Zn., Mandenmakerssteeg 4 b/d. Waag. Prima, adres voor zuiver© ^"ïilimrboter, Goudscha, Leidsclie ©ei K Jummorkam Ö03 7 15 MAATSCHAPPIJ TOT EXPLOITATIE VAN STAATSSPOORWEGEN. 1E OP DINSDAG 35 JUIVI 1ÖOI. DIENSTREGELING (Tijd van Greenwich). A. EXTRATREIPJEN NAAR UTRECHT. Allo gcldigo plaatsbewijzen dor lsto, 2de 011 3do klosso geren toegang Lijn Den Haag-Ratterd. M.-UtrecliL Den Haag vertrek 8.16 y.m. Rotterdam Haas 8.49 Gouda 9.17 Utrecht aank. 9.48 Lijn 's-HertogenboschUtrecht Lijn Amsterdam C.S.-Utrecht Amaterd. C.S. W.P. Utrecht vertrek 9.05 v.m. 9.20 aank. 9.52 'b Hertogenb. vertrek 10.00 v.m, BS©" De D-trelnen No. 23 (vertrek Den Haag 8.35, vertrek Rotterdam Maaa 8.39 en vertrek Gouda 9.07 v.m.; vertrek Am sterdam C. S. 8 55 en vertrek Amsterdam W. P. 9.10 voorm.) zijn op Dinsdag 26 Juni 1901 uitgesloten voor reizigers van Don Haag, Rotterdam Maaa, Gouda, Am sterdam 0.8. en Amsterdam W.P. voor Utrecht loco. Extra Avondtrelnen van Utrecht. Alle geldige plaatsbewijzen dor lets, 2de en 3de.klasse geven toegang. Naar 's-HertogonboschNaar Arnhem: Naar Leidon: vertrekkende 10.30 nam. vertrekkende 11.00 nam. vertrekkende 11.16 nam. Hedel Zalt-Bommel. Waardenburg Geldermalsen Culemborg Schalkwijk Houten Utrecht i' B. aank. 10.12 10.22 10.32 10.42 10.54 11.06 11.12 11.23 naar Amsterdam C. 8. vertrekkende 11.55 nam. naar Den Haag naar Botterdam Haas vertrekkende 11.32nam.| vertrekkende 11.47 nam. stoppend* aan de tussohenst&Wons. L-*» Voor verdere bijzonderheden wordt vcrwesen naar de aanplak- en strooibiljetten- 6288 80 Het meest gezochte, hot beate en het goedkoopste is het Universeel Hollandscli Wascbmi<l«lcl van ROMEIN en OUDENHOVEN. Verkrygbaar in blik voor 5, 10 en 20 schapen. Te Lelden by D. W. E. F. DE WAAL, Mare, on L. W. J. v. d. DRIFT, Steenstraat. 4772 12 (KLIKEE). 6590 19 Jenever I i Brandewijn Cognac. Bood Anisette Persico Curasao Frambozen Kwast V Bordeaux Madera Koode Port, Witte Port Malaga p. Lit. ƒ0.68 ,0.70 „0.85 ,0.60 0.45 ,0.45 n 0.45 „0.45 p. fl. „0.45 „0.60 0.50 ,0.55 „0.60 ,0.80 p. Lit. 0.76 0.76 1-05 0.75 0.65 „0.65 0.65 „0.75 p. 11. „0.65 „0.60 „0.80 „0.80 „0.80 1- p. Lit. f 0.85 0.86 1-20 „0.80 0.80 „0.80 „0.90 p. fl. 0.70 .1— ,1- „1- 1.20 Men lette er op, dat do ECHTE Klnadruppels van Dr. DE VRIi f 1.— kosten, en de naam IS. KAWIMI buiten op do roode dooa staat. Goedkoopc namaaksels zijn In omloop. 631 6 Lang© Mare Leiden. 9209 20 Nieuwe Pianino's van af ƒ250.— tot ƒ1000—. Verburen, Stemmen, Repareeren, Ruilen, Transporteeren. P. 8. Zorgvuldig gerepareerde Instrnmcntcu zijn steeds in zeer billijken prijs voorhanden. H.U. Kippeuhouders. Voedert uw Kuikens en Hoendere mei „Galllua". ZU zullen flink ontwikkelen, komen makkeluk door den rul, en zullen spoedig veel eieren leggen. Gallina is ver pakt in balen van 50 Ko. 5 7.50 p. baai, 25 Ko. f 3.75, 10 Ko. f 1.70 en 5 Ko. 90 cta. Verkrijgbaar door bomiddeling van HH. Win- koliore In Koloniale eu Grutterewaren. En gros by H. Th. SCHNEIDER, Haar lemmerstraat 32, Leiden. 5272 23 'lUllUSSCH UXtPJOBI

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 5