N*. 12670 A*. 1901. <§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. De Roos van Horton. Zaterdag 1£» Juni. PRIJS DEZER COURANT I Voor Leiden per 3 maanden. i J I 3 3 f 1.10.' -Buiten Leiden, per looper en waar agonten gevestigd *yn 1.30 Franco per post 1-65* PRIJS DER ADVERTENTIÏiJN ▼an 1 6 regels f 1.05. Iedere regel meer f O.l7 j. Grootore letter» naar plaatsruimte. Voor het incasseeren bulten do stad wordt /-0.05 berekend. Sit nommer bestaat uit VIER Bladen. Eerste Blad. Officieole Hennlsffovlngou, KENNISGEVING. IiOTINO TOOB I>E SCHUTTERIJ. Burgemeester en Wethouders van Leiden, Gelet op art. 11 van het Koninklijk bosluitvan 21 Maart 1828 (Staatsblad No. 6), en op de artt. 10 en 12 der wet van 11 April 1827 (Staats blad No. 17); Brengen ter kennis van belanghebbenden, dat de alpbubetische naamlijst van personen, die zich dit jaar, overeenkomstig art. b van voormelde wet, ,-voor de Schuttery hebben doeu inscbryveo, ter inzage zal liggen ter Secretarie dezer gemeente ,<Afd. Militie en Schutterii, kamer No. 9), van den lOden tot en met den lödeu Juni aanstuando (de Zondag uitgezonderd), vau des voormiddugs halltieo tot des namiddags 3 uren, en dat de loting zal plaats hebben in een der lokalen van het Raadhuis alhier op Vrijdag 2 1 Juni a. e, des voor middag» te balltien, zullende ten behoeve ▼an hen, die buiton hun toedoen met voor de Schutterij werden ingeschreven, na afloop der gewone loting een naloling plaats hebben. De ingeschrevenen zullen zelveu hun nummers kunneu trek keu oi zulks door gemachtigdeu kun nen laten doen, lei wijl voor lieu, die niet zullen zyn verschenen oi zicii met door een gemachtigde zullen hebben doeu vertegenwoordigen, door een der leden van de Commissie uit het Gemeente bestuur de nummers wotden getrokken. burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. VVAS, burgemeester. 8 Juni 1901. VAN HÉYST, Secretaris. Leiden, 15 Juni. By gemeenteraadsbesluit van don 31aten Januari van dit jaar werd aan de Vereemging 'tot bevordering van den bouw van werk manswoningen Ingevolge haar verzoek, ver gunning verleend tot het opDeraen van gelden onder hypothecair volband van de tegenwoor dige eigendommen der vereeniging, voor zoo ver deze door de vereeniging zelve zyn gebouwd, of door haar in behoorlijk bewoonbaren staat *yn gebracht. Do vereemging vertrouwde op die wijze verlost te zullen worden uit den etaat van werkeloosheid, waarin zy ten ge volge van haar onmacht om door de haar uitgegeven obligation, ondanks de daarop door de gemeente verleende lentegarantie, geplaatst te krygen, vervallen was. Intusschen, ook do bovenbedoelde machtiging heeft haar tot dusver met nador tot haar doel gebracht. Do duurte van het geld op de markt was oorzaak, dat het bestuur or niet in slagen mocht een hypothecaire geldleonmg aan te gaan, die do veroeniging mot niet meer dan 4 pCt. 'sjaars zou belasten voor rente en afschrijving, dat is met het bedrag, dat ingevolge art. 16 harer siatuton jaailyks op de onkosten rekening der vereeniging mag worden verantwoord. En mocht zy er toe overgaan onder minder voordeelige condities geld op te nemen, dan zou dit aüeen kunnen geschieden ten koste van de aandeelhouders, die zich toch reeds ter bevordering van het nuttig doel, door hen voorgestaan, mot de geringe uitkeering van ten hoogste 3 pCt. op hun aandeelen hebben tevredengesteld. Vandaar dat het bestuur thans by adres het verzoek tot don gemoenteraad richt van gemeeutewege te willen voorzien in de hoogere kosten, die de vereeniging jaariyka op zich zou laden, indien zU overging tot het sluiten eener hypothecaire geldleonii.g van 40.000, waartoe zy thans in de gelegenheid is, mits ^emüeton. 54) Ik word niet meer op diners en bals ver zocht en het komt my voor, alsof zelfs do pachters my met ongoloovige ontzetting aan staren." .Liefste Rosamund, gy zyt al te heftig en haalt je allerlei muizenissen in het hoofd. Wacht toch nog een poosje, reis niet hals overkop naar Horton. Die doodscho moeras gronden en die treurige, grijze zee, aan wier oever af en toe een lyk komt aandryven, zyn juist geschikt om iemand tot eon zelf moord te brengen." „Myn beste moeder, wanneer Ik aan myn leven te Horton een einde had willen maken, dan zou ik dat reeds voorjaren godaan hebben. Maak u maar niet ongerust over my. Ik heb alle vertrouwen, dat ik een prettigen, ofschoon niet bepaald een vroolyken, hoogen leeftyd zal bereiken. Bovendien heb ik myn komst to Horton reeds per telegram aangekondigd. Fletcher pakt juist myn koffer en ik vertrek morgenvroeg." .Nu, in elk geval zyt ge dan niet ver weg en kunt gemakkeiyk weer terugkomen." „Ja, maar ik denk zeer lang weg te biyven. Mr. Brice en ik hebben van morgén ook een hoogst onaangename ontmoeting gehad; by heeft my met een huwelyk gedreigd of met openbare schande." „Ach, Ted Brice is bepaald onmogelyk." i „En behalve hem ia er ook nog lord Airdrie, die op de een of andere geheimzinnige wyze ;U4Jn geschiedenis gehoord heeft. Hy is my jaariyka een bedrag van 6 pCt. door haar voor rente en aflossing worde betaald. Met andere woorden, hot bestuur verzoekt aan de ver- vereeniglng alsnog, afgescheiden van de be staande rentegarantie, een jaariykscho subsidie ts verleenen van 400, ten einde haar in staat te etellen mét don verderen aanbouw van woningen op het terrein De Kooi" voort te gaan, waar tot dusverre slechts 20 wonin gen zyn verrezen, hoewel er aanvankelijk by den aankoop van het terrein op een 150 tal gerekend was. Het komt B. en Ws. voor, dat Inderdaad voor inwilliging van dit verzoek veel te zeggen valt en ze in zekeren zin zou mogen worden beschouwd als een natuuriyk gevolg van 's Raads den 31sten Januari 1.1. genomen be sluiten. Was dat besluit het uitvloeisel der overwoging, dat aan de voreenfging de gelegen heid moest worden geopend zich op andere wijze de beschikking over de noodige geld middelen te verschaffen, nu het haar niet mogeiyk was de door de gemeente gegaran deerde obligaties geplaatst te krygen, niet minder doet die overweging zich gelden, nu de vereeniging zich ten gevolge van do duurte -der geldmarkt de gelegenheid benomen zag van de haar verleende vergunning gobruik te maken. En waar nu Inderdaad aan goedo en goedkoop© woningen, als door de vereoni- ging gebouwd worden, hier groote behoefte beeiaat, daar kan een jaariyksch offer voor de gemeente van ten hoogste 400 naar bet B. en Ws. vootkomt niet te hoog geacht worden om de vereeniging te steunen in de uitvoering van haar loffelijk streven naar verbetering van de woningtoestanden, waarby ook de belangen der gemeente, zooals meer- malon door den gemeenteraad werd erkend, zoo nauw zyn betrokken. B. en Ws. zeggen een Jaariyksch offer van ten hoogste f 400, omdat zy aan de inwilliging van het verzoek deze reserve zouden willen verbinden (waarnaar trouwens ook reeds in het verzoek verwezen wordt), dat de subsidie niet of slechts ten deele zal worden uitgekeerd, wanneer de rekening der vereemging geheele of gedeeltelijke betaling uit eigen Inkomsten toelaat van hetgeen boven 4 pCt. door baar aan rente en aflossing der op te nemen gelden verschuldigd ls. Immers het geval zou zich kunnen voordoen, dat do exploitatie eens zulke gunstige resultaten oplovetde, dat zonder dat de uitkeering aan de aandeelhouders dien tengevolge vermindering zou ondergaan, do f 400 geheel of ten deele door de vereeniging zolve kunnen worden bestreden. Onder het bovengenoemd voorbehoud geven B. en Ws. den gemeenteraad dus in over weging aan do Vereemging tot bevordering van den bouw van Werkmanswoningen naast de haar toegekende rentegarantie een jaar iyksch subsidie te verieenen van ten hoogste f 400. Den Gemeenteraad geven B. en Ws. in overweging afwijzend te beschikken op hot verzoek van de bewoners der Maarsmanssfeeg om den naam dier steeg te veranderen in Maarsmanstffraa/, omdat het door adressanten voor die naamsverandering aangevoerde motief B. en Ws. van allen grond ontbloot toeschijnt (immers de Maarsmaii83teeg is nu eenmaal een steeg en niet een stmat) en hun ook overigens geen motieven bekend zyn, waarom aan het verzoek zou mooten worden voldaan. B. en Ws. weuschen daarby. nog op te merken, dat by èen eventueel gunstige beschik king op het verzoek, zonder twyfel tal van verzoeken van geiyke strekking by den Gemeenteraad zouden inkomen, met omdat om verschillende redenen onaangenaam en ik wil niet gevaar loopen, hem weer te ontmoeten. En ten 8lotie zal Horton ook met eenzamer zyq dan eoo nabuurschap, waar momand een woord met my wil spreken." „Maar dat zal voorbygaan, het zal zeker voorbygaanl" riep mis. brice, terwyi zy over eind rees en bezwerend de handen uitstak. Zoo hour haar met om friseerspelden ware gewikkeld, zou zy er tyjua als eon tragédienne uitgezien hebben. „Noen, hoe zou zoo ietB kunnen voorbygaan? Bovendien heb ik den Germainos reeds de waarheid meegedoeld. Ja, van nacht heb ik hun de hoole geschiedenis met alle datums en namen geschreven. Dat was zekor niet meer dan recht en biliyk, want zy zyn bloed verwanten en hebben my tot dusver geen onderscheid in hun gedrag laten voelen, ofschoon zy hot gerucht, dat omtrent my in omloop is, ook gehoord moeton hebben. Van morgen heb ik den brief eigenhandig op do post gedaan." „Hebt gy hun dan ook van het kind verteld?" „Ja, alles. En, moeder, ik wil ook het kei k- register ia Londen laten nazien: beter laat dan ia 't geheel mot. Dat had men reeda voor jaren moeten doen, doch u yr&s vast over tuigd, dat myn huwelyk onwettig was ge weest en zeide, dat het geheel overbodig was. Als de boeking echter gevonden worde, dan zal ik my mrs. Gordon noemen, ea dat zal dan nieuwe stof voor de oudo babbelkousen zyn u moest my eigeoiyk recht dankbaar wezen." „Liefste Rosamund, gjj wordt langzamer hand juist zoo eigenaardig en overdreven als je grootmoeder. Ik bid je, doe niets, ik heb myn goede redenen om je daarom te ver zoeken doe niets overhaasts, wees niet onbezonnen." daarvoor deugdeiyker gronden zouden zyn aan to voeren, maar eenvoudig, omdat de bewoners aan eea of anderen naam de voorkeur zouden geven boven den bostaanden. Het komt B. en Ws. voor, dat, nog afge scheiden daarvan, dat bet niet geweDscht is zonder overwegende redenon in namen, die eenmaal burgerrecht verkregen hebben, wyzi- ging te breDgen, het niet op den weg van den Gemeenteraad ligt om aan dergeiyke particuliere liefhebberyen voedsel te geven. Bovenbedoeld verzoek luidt aldus: Ondergeteekenden, bewoners van deMaara- manssteeg alhier, nemen hiermede de vryheid U Woledel Achtbaren te verzoeken, in eene Uwer aanstaande raadsvergaderingen te beslui ten: den naam Maarsmanssleeg te doen ver anderen in Maarsmanssfraaf, aangezien het woord steeg voor andere plaatsen een vreemden Indruk maakt. Hetwelk doende, O. H. Speel. Volgen denamen van nog löonderteekenaars. Naar aanleiding van het desbetreffend verzoek van mevrouw Van der Goes Van Loghem, stellen B. en Ws. den gemeenteraad voor aan adiessante teruggave to verleenen van het over het laatste kwartaal van den cursus 1900/1901 voor haar dochter Chnstino Catharine, vroeger leerlinge der Hoogere Bur- gersohool voor Meisjes, betaalde schoolgeld, ten bedrage van 16, aangezien deze de school op 1 Juni j. 1. wegens ziekte heeft moeton verlaten. Ten aanzien der verzoekschriften van Dr. W. de Jong, Dr. A. C. Hartevelt on den heer R. Jesse Rzn. geven zy in overweging adres santen wederom voor den tyd van drie jaren te coutinueeren, do beido eersten in hun be trekking van stadsgeneesheer, den laatston in die van gemeente apotheker, alhier. Aangezien by B. en Ws. tegen inwilliging van hot desbetreffend verzoek van den Direc teur van het Ryks Museum van Oudheden goenerlei bezwaar bestaat; advleoeren zy aan don Directeur voornoemd vergunning te verleenen tot den bouw van eon houten g§- bouwtjo op steenen voet, bestemd tot photo- graphibch atelier, in_(Jen tuin van hbo museum, oveieenkomstlg de daarvoor door hem inge diende teekeningen. Zooal8 uit de in do Leeskamer voor de gemeenteraadsleden ter inzage neergelegde stukken biykt, word do eerste luitenant-adju dant der dd. schuttery, J. H. van Waveren, door B. on Ws. in overleg met den comman dant der dd.. schuttery aan H. M. de Koningin ter benoeming tot kapitein voorgedragen (ten einde althans ©enigszins in het incompleet aan kapiteins te voorzien), mot verzoek dat het hem tevens vergund zou zyn de betrek king van adjudant, in het genot van do daaiaan verbonden bezoldiging, to bi(j ven waarnemen. Alleen in dat geval toch ver klaarde de heer Van Waveren zich bereid een eventueels benoemlug in het belang van den dienst to aanvaarden. Nu la de Minister van Binnenlsndsche Zaken niet ongeneigd den heer J. H. van Waveren, met bovenbedoelde vergunning om tevens tydeiyk als 1ste luitenant-adjudant dienst te doon, tor bonoeming tot kapitein voor te dragon, maar alvorens In dien zin een voorstel aan Hare Majesteit te doen zou hy gaarne vernemen of by den Schuttersraad en by den Raad dezer gemeente met het oog op het genot en do verovening van de aan de betrek king van laten luitenant-adjudant verbonden jaarwodde de tydoiyko cumulatie der beide betrekkingen geen bezwaar ontmoet. In dit oogenblik trad een meisje mot een brief op een presenteerblaadje binnen on over handigde dien miss Balmaine. „Van lord Airdrlo, froule. Do bode wacht op antwoord." „Er is goen antwoord," antwoordde Rosa mund, den brief ongeopend in de hand houdend, na een korto pauze. Zoodra het meisje de kamer had verlaten, ging zy naar den haard en liet den ongoopouden brief middonin den kolengloed vallen. „Wat was hot?" vroeg mrs. Brice, dlo door een scherm voor den tocht van do deur be schut werd. „Slechts een onbelangryk briefje." „En gy zyt dus vastbesloton, morgenvroeg naar Horton te gaan?" „Ja, en hot is toch eigenlyk ook maar zestig myien van hier." „Maar mon hoeft een hal ven dag noodig, om er te komen; men moot viermaal om stappen. In denzelfden tijd zou men naar Frankryk kunnen reizen. Ik kan volstrekt niet begrypon, wat de Balmaines aan die allervervelendste plaats voor moois kunnon vinden." „Nu, moeder, neem ik afscheid van u. Als u my noodig hoeft, weet u, waar ik te vinden bon. Ik hoop, dat uw hoofdpyn morgen weer over is." By die woorden boog Rosamund zich naar haar moeder toe, drukte een kus op haar voorhoofd en verliet de kamer. „Rosamund is van morgon met het eerste hanengekraai naar Horton vertrokken." Dat waren de woorden, waarmede overste Brice lord Airdrie ontving, toen deze de bibliotheek binnentrad. „Geen macht ter wereld had haar kunnen terughouden." gU heeft haar toch niets verteld?" By den Schuttersraad nu is dit, blykens zyn Rapport van 7 dezer, niet het geval, en aan gezien dat evenmin het geval is by B. en Ws., geven zy den gemeenteraad in overweging hun te machtigen, aan den Commissaris der Koningin in deze provincie mede te deelen, dat ook by den gemeenteraad do boven bedoelde cumulate geenerlel bezwaar ontmoet. By Koninklijk besluit is aan dr. Jan ten Brink, hoogleeraar aan de Ryksumvereiioit to LeideD, verlof verleond tot het aannemen der versierselen van Officier d'Académie, hem door den Minister van openbaar onderwys en schoone kunsten der Fransche Republiek geschonken. De Commissie van Financiën heeft tegen do in haar handen gestelde rekening van de dienstdoende Schuttery, over het jaar 1900, geen bedenkingen en adviseert derhalve die rekening voorlooplg goed te keuren: in ont vangst ad 10901.40, in uitgaaf ad 10901.46, sluitende alzoo quitte. Dezelfde Commissie heeft ovenmln beden kingen tegen do door Heeren Commissarissen der Stadsbank van Leening ingediende rekening 6n verantwoording over het jaar 1900, blykens welke de exploitatie over dat jaar een nadeelig saldo van ƒ1858.16 heeft opgolevord. Zy stelt voor ook dio rekening good te keuren By Kooinkiyk besluit is, in afwyking van het in art. 4 van de Instructie voor den boterinspecteur en do botervisitours bepaalde, aan don boterinspecteur Q. J. Bieleman, to Leiden, vergunning verleend te Voorschoten to wonon. De lste luitenant H. Dykstra, wiens detacheoring by de kolonl&io reserve is opge- hevon, wordt ingedeeld by de 3de comp. 6de bataljon van het 4de reg. inf., terwyi delete luitenant L. F. H. Baron van Boocop wordt overgeplaatst by de lste comp. van dat bataljon. Da vrywilligeis voor het Reservekader by do infanterie en artillerie, die hun worko- ïyken dionsttyd van ach'" maanden reeds hebben volbracht, in het jaar 1899 voor het laatst onder de wapenen zijn geweest en met vry willig in 1901 onder de wapenen wen cellen te komen, zullen, blykens de beslissing van den minister van oorlog, voor den tyd van 4 weken door do reap, korpsoomman- danten mooten worden opgeroepen Do datum voor de opkomst is aan doze autoriteiten overgelaten. Tot president VAn het Philharmonisch orkest to Scheveningen vacature Breuer ie gekozen Otto Muller, en in diens plaats tot secrotaris Max Freund. Reeds drio door het Engelscho leger bestuur uit do Z. A Republiek uitgezette Nederlander»! zyn door het Zeebad Schoveningeu als geëmployeerden aangenomen. Onder leiding van den Inspecteur der Cavaleiie worden dit j .ar van en met 22 tot eu mot 29 Augustus as cavalerie manoeuvre» gehouden. Chef van den staf hierby ia luite nant-kolonel H. A. N. Smeding. De Bioemon- en Plantencoramissie dor Noderland6uhe Maatachappy van Tuinbouw en Plantkunde heeft in haar Juni-vergadering, gehouden in „Artis", te Amsterdam, de na volgende onderscheidingen toegekend, als Getuigschriften van Verdiensto, aan: „Pe largonium peltalum var; Achievement", in gezonden door de hoeren W. D. Keessen Dz. en Zonen, te Aalsmeer, en don heer D. Bruigom, te Baarn. Bronzon Medaille, aanVerzameling bloeiende „Orchideeën", ingozonden door mr. H. C.Hacke, te Baarn; tuinbaas de heer Th. Hendnksen. Eervolle Vermelding, aan: „CochliodaNootz- „Neen, want als ik u goed heb begrepen, dan wildot gy do zaak geheel alleen ter hand nemen." „Zeker, en nu moot ik dadelyk naar Horton vertrekken." „Maar u staat by haar in het zwarte boek. Gelooft gy, dat zy u zal ontvangen? Zy laat u ton slotto niet in huis." „WaarscbynJyk niet, maar het mooras is groot. Daar zuiien wy elkaar wel ontmoeten. Kan u ray ook zeggen, hoe lk het bost van hier naar Horton kan komen?" „Ikzelf ben wel is waar nog nooit in dat vervloeklo gat goweest, maar myn knocht is uitstekend van alle reisroutes op de hoogte en ik zal hem dadelyk reopen." Dien avond leverde het nieuwtje, dat „lord Airdrie miss Balmaine naar Horton was nage reisd", do voornaamste stof voor het discours in de bediendenkamer te Balmaine Court, alsook in do herborg van het dorp en op het postkantoor. Maar waarom? Niomand kon een reden aangeven, welke slechts eeuigszins aan nemelijk was. XXXVII. Torwyi de troin met „langzamen spoed" naar Horton stoomde, keek lord Airdrie uit het raam van zyn coupé en beschouwde al de oude bekende myisteenen en vooral den witten nevel. Een prachtige, heldere maan was aan den hemel verrezen, toen hy Horton bereikte. Van het station liep hy te voet naar het dorp en liet zyn bagage door den omnibus nabrengen, want hy wist wel, dat hy zich tot den volgenden morgen in geduld moest oefenen; de viaiietyd was reeds lang voorby en hy waagde het dus niet meer, aari het heerenhuis vaQ Horton aan te kloppen. Toen liana", ingezonden als goedo cultuurplant dóór mr. H. C. Hacke, to Baarn; tuinbaas de heer Tb. Hendnksen. Dankbetuiging aan: Verzameling afgesneden bioemon (zomervioJioren en Inr'a glanduiosa), ingezonden door do hoeren D. J. Tas en Zonen, te Aalsmeer. Pryavraag: 12 van de nieuwste Pelargoniums. Ingekomen vier inzendingen van 12 Pelar gonium zonale. De eerste prys, zilveren medaille, en de tweede prijs, bronzon medaille, werden toege kend aan inzendingen van de heeren W. D. Keeseon Dz. en zoon, te Aalsmeer. Door de arr. rechtbank te Zutfen is, ter vervulling eener vacature van rechter in dat college, opgemaakt do navolgende alphabetiache iyet van aanbeveling: mr. F. O. van der Dussen, kantonrechter te Kampen; mr. H. van Loghem de Josselin de Jong, substituut griffier by gemolde rechtbank; mr. E. J. Dorliout Mees, rechter in de arrond.- rechtbank te Hoerenveen. Tot deurwaarder by de arrondissements rechtbank te Roltordam, tor standplaats Schie dam, in de plaats van wylen don heer A. Bosman, is benoemd de heer G. 3. Montfoort, deurwaarder by bet kantongerecht te Schiedam. Het stoomschip „König" (uitreis) arri veerde 13 Juni te Lissabon; de „Myrmidon", van Amsterdam en L verpool naar Batavia, passeerdo 13 Juni Gioraltar; de „Florcs", van Amsterdam naar Batavia, passeerdo 14 Juni Dungeness. Alkemade. Vrydagv>orraIddag geraakten hlor niet ver van de Fransche brug, tusschen Roelofarendsveen en Nieu we-Wetering te water met paard en tilbury de landbouwers A. C. 1 v. d. G. en J. P. L. van de Kaag. Beiden wisten zich spooutg op het droge te werken, i De opgehaalde tilbury ia zeer beschadigd. Het paard was te voren reods door veler hulp eveneens gered. Hot dier schrok waar6chyniyk van den grootou huifwagen, en het ontbrak den inzittenden aan vastberadenheid omtydig uit te. springen. By de Statenverkiezing maakten hier tn het lste etemdistrict (bureau Raadhuis) van de 421 kiezers (waarvan 4 overleden) 854 van hun stemrecht gebruik; van onwaarde 3 biij. Uitgebracht werden op S. van Velzen, 32u, J. J. Duynstee 309, J. de Bruyn 34 en J. W. O. Clant 26 Stommen. In het 2de etemdistrict (schoollokaal Ryp- weiering) stemden 161 van do 196 kiezers; van onwaarde 1 biij. Uitgebracht weiden op S. van Velzen 151, J. J. Duynstee 142, J. de Bruyn 14 en J. W. O. Clant 10 stemmen. In het lste stemUistrict maakten hier by de Kamerverkiezing op 11. Vrydag van de 422 kiezers 394 van hun stemrecht gebruik, en werden 382 geldige stemmen uitgebracht, nl. op F. H. van Wichen 283, G. B. 't Hooit 79, J. H. Wentholt 18 eu P. Nolting 2. In het 2de etemdistrict stemden er van de 196, 179, wolke 174 stommen uitbrachten, nl. op F. H. van Wichen 155, J. H. Wentholt 2, G. B. 't Hooft 17. Totaal 617 kiezers. Uitgebracht 556 geldige stemmen, waarvan Nohing 2, Van Wichen 438, 't Hooft 96, Wentholt 20. Er is dus kras gestemd. llaserswoude. By de gisteren gehouden stemming werden alhier op den heer Knyff uit-' gebracht 94 stemmen, nl. 65 op het dorp en 29 aan den Ryndyk; op den heer Idsinga 247, te weten 127 op het dorp en 120 aan den Ryndyk en op den heer De Waal Malofijt hy echter langs zyn hooge muren en de zei groote olmen voorby kwam, zag hy, dat in de bovenkamers licht brandde; Rosamund was er dus. In „De Vroolyke Matroos" hadden groote veranderingen plaats gegrepen. Viouw Basset, had ten slotte toch al te zoor aan rheumatiek geloden en daarom de zaak aan oen jong< echtpaar verkocht; zy zelve echter was by oen nicht te Wolverhampton ingoirokken. De' mouwo waardin was zeer verheugd een van vrouw Bassets oude gasten te mogen her borgen; zU liep bedryvig heen en woor en spoodig brandde een vrooUjk vuur in de eet kamer, alsook in lord Alrdrie's slaapvertrek. Hot was oen bitter koude avond en Ronald deed de warmte goed. Hy koek onderzoekend, om zich heen. Ja, daar waren zyn oude' vrienden, de zeevogels, nog in hun kasten I Hy huiverde onwillokoui ig by het zien daarvan, want zy deden hem aan do zeeganzen denken en die waren toch altyd zyn goede vrienden geweestl Als die er niet waren geweest, zat by nu hier niet in een ongemakkelyken leu ningstoel voor liet knotterendo vuur in „De Vroolyke Matroos". Neen, naast de andore matrozen zou hy in zyn graf liggen, naast, de matrozen, die volstrekt niet vrooiyk wareu' goweest. Ronald werd door een oudorwetsche gang en over een eikenhouten trap naar de hem' bekende slaapkamer geleid, waar zich onder anderon oen reusachtig ledikant bevond, dat vroeseiyk vermolmd was on niet met d® moderne oischon overeenkwam. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 1