IK 12669 "Vrijdag 14 «Juni. A*. 1901. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Uitslag Verkiezingen Tweede Kamer. STADSGEHOORZAAL, jtPeuilIeïon. De Roos van Horton. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden por 8 maandonl l J 5 5 f l.tO.) Ruiten Lolden, por loopor en waar agonton gevestigd zyn 1.80 Franco per post 1.C5- PBIJS DEE ADVEETENTIÊN: Van 1 6 regels 1.05. Iedere regel meer f 0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten do stad wordt f 0.05 berekend. Do toenemende belangstelling in den uitslag ran do verkiezingen voor de Tweede Kamer beeft ons doen omzien naar een geschikte gelegenheid, waar ieder, die belangstelt in den uitslag, dezen kalm kan vernomen zonder dat wind, regen of koude getrotseerd behoeven te worden. Aangezien ons Bureel zich daartoe in het geheel niet leent, hebben wy ons oog doen rallen op de waarheen wy HED jBN A VON O ons Redactie- bureel zullen overbrengen. Voor iedereen opengesteld, dat wil zeggen alleen voor kiezer*» zal in do grooto zaal, ontdaan van stoelen, op vier borden aan weerszijden de uitslag worden bekend gemaakt van alle verkiezingen In Nederland, welke dezen avond bekend zullen worden. Wy hebben eonige listen doen drukken, waarop de meest belangstellenden hun aanteekeningen kunnen maken en gaandeweg den uitslag gedurende den avond kunnen opleekenen. Het Is toch ook onzo bedoeling elk telegram onmiddellijk by ontvangst te doon vooriezeD. Gaat hot nu zooals w|J ons voomtollen, dan kan men hedenavond in de Stadszaal clubs- gewUzG den uitslag afwachten en in do tusschenpoozen don politieken toestand van ons land bespiekon. De deuren der Stadszaal worden niet vóór halfzeven goopend; tot dien tyd biyft ons Bureel op de Doezastraat gevestigd, alwaar wy don uitslag van Lelden nog hopen bekend te maken. Do toegangtot do Stadszaal is alleen aan de Breestraat Ofücleblo HennUgovinjjca, Burgemeester ea Wethouders der gemeente Leiden; Gelet op art. 98 der Kieswet; Br*ngea ter «ügemeen* kennis, dat het proces verbaal van de zitting van het hooidstombareau, bodootd b,j art. 9J der Kieswet, tot het vaststellen vail den uitslag der stemming ler vorlciezmg vau drio leden vau do Provinciale Staten van <£utd- Bolland in het kiesdistrict Leidèo, op do groots pers vau hut Raadhuis is Aaügeplakt en voor eon lodei ter Secretarie ter inzage is ncdergelegd. Burgemeester on Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeestor. 18 Juni 190L. VAN HEIJST, Secretaris. Leiden, 14 Juni. De nieuwbenoemde hoogleeraren by de faculteit der geneeskunde aan do universiteit alhier, dr. G. 0. van Walsem en dr. JVA. Korteweg, zullen het hoogleraarsambt aan vaarden door hot houden eener redevoering in het groot-auditorium van het academie gebouw; dr. Van Walsem op Vrydag 21 Juni en dr. Korteweg op Woensdag 10 Juli, bolden des namiddags te tweo uren. De oltlcier van gezondheid der 2de klasso W. A. A. Tuyt, van het militair hospitaal - alhier, is aangewezen om de veldartillerie den I7den Juli a. 8. op den marsch van Leiden naar de legerplaat* by Oldenoroek te vergezellen. Naar aanleiding van het voorstel van don commandant der 2do divisie infanterie is door den minister van oorlog voor het wapen der infanterie bopaald, dat na 1 Mei 1003 geen onderofficieren meor tot sergeant-majoor zullen worden aangesteld, ook al hebben dezo aan de gestelde eischen voldaan, dan nadat deze minstens één jaar fourier z(jn geweest. De sergeant-majoors titulair dienstdoend luite nant te velde, die reeds aan die eischen vol deden, moeten c. q. gedurende twee achter eenvolgende winters do diensten van fourier verrichten. Voor het akte-examen lager onderwys zyn te 's-Gravenhage geslaagd de dames: S. M. van Tertholen, H. Janszon en M. Mauren- brecher, allen van Leiden; L. H. Nlerstrasz, van Leiderdorp; D. W. Steyl, van Geervliet; M. F. Llovense, van Maassluis; M. Schipper, W. C. van dor Royden, bolden van Brielle, en W. J. Louwe Kooymans, te Nieuw-Helvoet. De leden van de Eerste Kamer der Statcn- Genoraal zfin byoongoroopen Maandag 17 Juni o. k., des avonds te halfnegen. Door wyien mej. Dibbots is aan de armen der Ned.-Hervormde Gemeente te Heesselt een legaat besproken groot f 500. Do minister van binnenlandsche zaken heeft bepaald, dat op verpakkingen van margarine, bestemd voor Engeland, alsook voor de Engelsche koloniön, voor zooveel deze laatste mede voorschriften hebben aan gaande hot merken van margarine-verpakking, de vorm en do afmetingen der aanduiding „margarine" mogen afwijken van het bepaaldo by do beschikking van 22 Februari jl. en dat ▼rtyheid wordt gelaten, wat betreft hot aantal maion, dat die aanduiding is aan te brengen d^t op verpakkingen van margarine, bestemd voor die Engelsche koloniön, in plaats van het woord „margarino" de aanduiding „oleo margarine" mag zijn aangebracht; dat ook by bet aanbrengen van laatst genoemd woord vryheid wordt gelaten omtrent het aantal malen, dat de aanduiding is te plaatsen en aangaande den vorm en de afme ting daarvan, De burgemeesters dor gemeenten, dio hoofdplaats zyn van eon kieBdislrict of waarin eon kiesdistrict is gelegen, zyn door den minister van binnenlandsche zaken uitgenoo- digd den olficieelen uitslag der stemmingen en herstemmingen voor de Kamer- en Staten verkiezingen binnen 8 dagen nadat die is bekend geworden, rechtstreeks ter kennis van liet Centraal-Buieau voor de Statistiek te 's-Gravenhage te brengen, met vermelding van hot aantal kiezors in het district, het aantal stemmen, in het geheel en op iedor der c&ndl- daton in het by zonder uitgebracht, en het aantal ongeldige stemmen. Met betrekking tot de periodieke verkiezin gen van raadsleden in gemeenten met meer dan 15,000 zielen zal door den burgemeester by genoemd bureau zyn in te zendon opgave van hot aantal kiezers in elk district, alsmedo van het aantal stemmen, in hoc geheel in elk district uitgebracht. Do luitenants ter zoe dor 2de klasse H. W. Verkerk en 0. D. Julius, rospectieveiyk dienende aan boord van Hr. Ms. schoener „Zeehond" en wachtschip te Willemsoord, zullen met 16 dezer onderling van plaatsing verwisselen. Blykens by hot Departement van Marine ontvangen bericht is het pantaerdekschip „Utrecht", onder bevel van den kapitein ter zee L. C. Koster, 13 dezer te Napels aange komen. De heer J. M. C. Blumenthal, vico-conaul der Nodorlanden te Holtenau, is, op verzoek, eervol als zoodanig ontsiagon. Do waarneming van het vice-consulaat is opgedragen aan den heor H. Kittel. Burg. en Weths. Yan 's-Gravenhage stellen den Gemeenteraad voor, met ingang van 1 Juli a. s. eervol ontslag te verleenen aan dr. P. Molenbroek, uit zyn betrekking van leeraar aan de Hoogero Burgerschool met 5 jarigen cursus aldaar. Gisteravond arriveerden to 's-Grayenhage do heer en mevrouw Leyds. Aan hot „Hbl." wordt uit Schwerin ge seind, dat Koningin Wilhelmina by haar ver trek uit Schwerin den burgemeester duizend mark ter hand stelde voor do armen der stad. Het bestuur van de Nederlandsche Maat- schappy ter bevordering van Ny verheid heeft benoemd tot directeur van hot Koloniaal Musoum to Haarlem dr. Maurite Greshoff. Naar ons wordt medegedeeld, zyn spoe dig te verwachten voorstellen tot uitbreiding der gemeente Haarlem met aangrenzende ge- deolten van Heomatode, Bioemendaal, Schoten en Haarlemmcrliedo en Spaarnwonde; deze voorsteilen zullen uitgaan van Gedeputeerde Staten. (0. H. C.) Het stoomschip „Bogor," vau Rotterdam naar Batavia, vertrok 13 Juni van Porim; de „FJores" vertrok 13 Juni van Amsterdam naar Batavia; de „Gouverneur" (thuisreis) vortrok 12 Juni van Aden; de „Kanzier" (thuisr.) vertrok 11 Juni van Port-Elisabeth; do „Ko ning Willem I," van Amsterdam naar Bata via, arriv. 12 Jani te Pauang; do „Malang", van Batavia naar liotlerd., vertrok 13 Juni van Perim; de „Oranje-Nassau" arriv. 13 Juni van W.-Indiö te Amsterdam; do „Prinses Amalia", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 13 Juni van Genua; de „Gödó", van Rotterdam naar Batavia, vertrok 13 Juni van Marseille; de „Merapi", van Batavia naar Rotterdam, arri veerde 13 Juni te Suez; do „Prins Willem V" arriveerde 13 Juni van W.-Indiö te Niouw- York; do „Koning Willem 1H", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 13 Juni van Aden de „König" (uitreis) arriveerde 12 Juni to Oporto. Noordwtfk. Aan hot jaarverslag, door do permanente raadscommissie;(de hoeren G. van dor Woydon en H. Homanj uitgebracht in zake rekening on verantwoording der Spaar bank voor Noordwyk on Omstreken, ontloenen wy do volgende cyfers: Op 1 Januari 1900 was aan do inleggers verschuldigd f 209,268.8-1 In 1000 iugolegd f 70,383.22s uitgehaald 59,957.90 Meer ingelegd 10,425.20s Op 81 Doe. 1900 aan rente bygeschroven 7,798.90s Op 31 Dec. 1900 aan do inlog- gors verschuldigdf 227,493.01 Op 31 Dec. 1900 bostonden do bezittingen der Spaarbank uit 265,848.03 Batig sal lo f 28,355 92 Batig saldo op 31 Dee. 1890 26,742.16 De reservekas vermeerderde met f 1,613.76 Geg^tgeest. De collecte voor tien gowapenden dien»t in deze gemeente zal goliouden worden a. 8. Woensdag 19 dezer. De loting voor do ruslende echuttery zal in deze gemeente goliouden worden ten raad- huize op Woensdag 19 dezer, om 11 uren. Jongelingen tusschen den 16- en 24 jarigen leeftyd, die in clou a.s. wintor wonschen deol te nemen aan do vry willige oefeningen in don wapenhandel, wordt herinnerd, dat zy zich vóór 1 Juli a.s. behooreu aan to meidon ter aocretarie der gemeente. Gudshoorn. De miliciens J. van der Lcede, P. Hoogendoorn, B. Vroiyk en B. Hoogovoen, van de lichting 1897 dezor gemeente, Inge deeld by het 4de regiment infanterie, z|)n tegen don 16den Augustus a. s. in weiko- lyken dienst opgeroepen. Voorhout. Tot gemeente-secretaris is be noemd de heer A. G. J. M. Coenegracht, ambtenaar ter secretarie te Bergh (Geld.) Uit de „Staatscourant." Koninkl. besluiten: Benoemd tot ver tegenwoordigers der Regeering op dö van 29 September tot 6 October 19U1 te Buda-Pcsth te houden vergadering vau het .Inatitut international de Stati8tique", mr. A. Kerdijk, voorzitter vao de Centrale commissie voor de statistiek, en dr. C. A. Verrijn Stuart, directeur van bet Centrale bureau voor de statistiek; tot burgemeester van Scbinveld, do heer J. A. van Nuys; tot burge meester der gemeente Biervliet, de hoer J. L. I. do Bots; tot burgemeester der gemeente IJzen- dijke, do heer J. A Neeteaon; tot burgemeester der gemeente Best, de lieer J. F. AL Dobbelaere, benoemd tot burgemeester van Putte, de beer J. 8. Jansen; met ingang van 1 Juli brj het departe ment van waterstaat, handol cn nijverheid tot adjnnct-commies mr. II. L. van Duyl te Groningen. Eervol ontslag verloeod: aan mr. il. vao Adrichem, op verzoek met ingang van 1 Juli als substituut-grilfier der arrondisseoients-rechtbauk te Ziorik6ee; aan J. Zaayor Pz., op verzoek, als burgemeester der gemeenten Dirksland, Melissant en llerkingan; met ingang van 16 Juni, aan J. A. Roest van Limburg A.Ezn., te Rotterdam, op verzoek, als schoolopziener in het arrondissement Rotterdam III; aan H. YV. E. Struve, lid vau het bestuur der Rijksverzekeringsbank te Amsterdam met iugang van 1 Juni op verzoek ais inspecteur van don arboid, onder dankbetuiging voor de diensten, in deze betrekking bewezenmet ingang van 1 Juli op verzoek aan den burcelambteoaar van den Rijkswaterstaat 1ste klasse P. Visser. Bevorderd tot bureelambtenaar van den Rijks waterstaat '2de kl. W. H. Sw(jter, thans bureel- amblenaur van den Rijkswaterstaat 3de kl. Vergunning verleend: aan F. H. Otto, goboren te Hamburg (Duitschland), P. J. 11. Jakobs, ge boren te koppeln (Utntscbland), Af. J. Fraeale, geboren to Freiburg, in Badou (Duitschland), J. Scbulte, geboren te Frenswegen (Duitschland), en J. Peters, geboren to Kleef (Duitschland), tot hot geven van itooger onderwijs in bet missiehum der paters van liet Heilig Hart van Jezus, gevestigd te Leijonbroek, gemeente Sittard. De gewone audiontio van den minister van binnenlandsche zaten zal op Zaterdag 15 Juni niet plaats hebben. Do „Sts.-Ut," bovp.t het reisrapport van den set eener ,Zeobond", belast met het politietoezicht de visscborg in de Noordzee, van 14 tot 25 SFc ei 1901. Verkiezing voor de Tweede Kamer. Do minister van binnenlandsche zaken; over wegende, dat teu gevolge van het ontslag van den heer mr. J. G. Glei- liman oen verkiezing moet plaats hebben van een lid vau do Tweedo Kamer der Maten-Goncraal in het kiesdistrict Amsterdam IV; gelet op de artikelen 130, 181, 133 en 134 der Kieswet; heelt goedgevonden te bepalen: dat die verkiezing zil plaats hebben op Dinsdag '2 Jali a.s, de stemming, zoo noodisr, op Donder dag 1L Juli a. s. en do herstoinmisg, zoo noodig, op Donderdag 18 Juli a.s. Blijkens bericht van den gezant te Brussel zal van nf 15 dezer Baarie Hertog voor den invoer van melkkoeien, schapen, geiten, paarden, geslacht vioesch, vet on afval geopend zyn den lsten en löden van iodero maand, van 8 tot 10 uien in plaats van 9 tot 11 uren, en is do invoer van paaiden toegelaten allo werkdagen, mits 24 uren van to vortm bericht gezonden worde aan den heer Huyoen, veearts voor de contrölo te Turnhout Gr e in e ïi jycL Nieuws. Gisteravond te ongevoer kwar- tier voor zevenen werd door eon agent van politie in hot Levondaal gedregd naar het 3 jarig zoonljo van zekeren B., dat sinds tweo uren werd vermisi. Men vermoedde, dat het knaapje op de balken In liet Levendaal epolende te water was :eraakf. Te kwartier over zevenen word door dou agent het knaapje uit net water gehaald. Het mocht der politie riet gelukken don. toepassing van de kunstmatige ademhaling do levensgeesten op te wekken. Een inmiddels ontboden geneesheer consta teerde den dood. Do gistermorgen om vyf uren uit de Haven by do aanlogplaats der boot on van do Maatschappy „De Volharding" alhier opgohaalde drenkeling W. v. R., uit Oegstgeest, waa hot laatst, natuuriyk toen nog in levenden jyve, gezien in een tapperij op do Haarlemmer straat, waar hy twee borrels en eonigo glazen water had gebruikt. Hot is niet onmogelijk, dat de ongelukkige zelfmoord heeft gepleegd, daar hy den veld wachter te Oegstgeest Maandagmorgen jl. mededeelde, na zyn schoenmakersgereedschap to gelde te hebben gemaakt, dat, wanneer dat geld op was, hy wel wist wat hy dan zou doen. De commissie van bedienden van confectiemagazijnen te 's Gr&vonhage belast mot hot bezoekon van patroons, is et thans geheel in geslaagd aller medoworkiiq to vorkrygen, zoodat van Zondag af reedt, alle grooto confectiomagazynen In de residentie tot 15 Sopterober en van 1 Januari tot 16 Maart hun zaken dos Zondags zullon sluiten. Gisternacht omstreeks óón uut waren te Rotterdam drio vrouwen met een man in een open wagentje uit ryden, terwyi een tweede man, de schippersknecht E. N., uit Delfzijl, het rytuig bestuurde. Vrooiyk eu welgemoed reed dit clubje don Oppert door, toen juist by het nemen van een draai, oui de Sint-Jacobstraat in te ryden, do kloer- makor P. H. de R., die ln do Lange Baan» straat woont en zich op dien hoek verdokf had opgesteld, te voorschyn sprong. Gowapend met eon mos, dat hy onder zyn kleedinf vandaan haalde, stelde hy zich op en stal den bestuurder van het rytuig dit tot twee malen toe in het rechterbeen. Daarop ver dween h(J even snol als hy te voorschyn was getreden. De vry ernstig verwonde man, waarmede do uitrydenden zich naar hot politlebureol in de Lange Torenstraat begaven, ls van daar naar het Ziekenhuis getransporteerd en tor verpleging opgenomen. Later ln don nacht werd do dader in zyn woning in de Lange Baanstraat gearresteerd en op hetzelfde politiebureel opgesloten. Jaloocit schynt de oorzaak. Gistermiddag omatreeks 12 uren ontstond by Zwolle brand ln den dooi wind gedreven houtzaagmolen van de naam- looze vennootschap „Houthandel, voorheon fiiina Eindhoven en Zoon", naby het Frank huis aan het Zwartewator. Een der bazen, die vlak by den molen woondo, was om twaalf uren thuis gekomen en had niets bemerkt, terwyi oon paar minuten daarna zyn dienst- bodo ontdekte, dat de kap van den molen in brand stond. De oorzaak is geheol onbekend, wi)l de molen reeds ln 14 dagen niet go- bruikt was. Na een halfuur stortte do kap met de as en de wioken naar benedon, hot droge riet branddo buitengewoon fel. Een naburigo hout- loods kon men dan ook slechts mot groote moeite voor verbranden bewaren, het gelukte echter met een spuit, dio uit do fabriek van do vennootschap, die er naast staat, was ge haald. Het werkvolk, dat deze spuit bediende hield zich kranig in de verschroeiende hitte' Cl) „Ondanks alios zult gy met m(J trouwen, en ik zal u zeggen, waarom. Ofschoon ik uw geheelo geschiedenis ken, zal ik toch een oog toodrukkon en u tot myn vrouw kiezen." „Zeer bedankt ter wille van do Z03 duizend pond in hot jaar, nietwaar?" „Juist, myn mooi doornroosjeI Gy hebt liet ditmaal geraden." „En als ik „noen" zeg?" antwoorddo zy verachte) yk. „Dan moet ik myn wapenen gebruiken en zal ik u dadeiyk zeggen, wat gy dan te wachten hebt. Ik zal" hy sprak nu zeer langzaam en zeer duidoiyk „by al myn vrienden rondgaan en hun miss Balmaine's geschiedenis vertellen en hun alles zeggen. Het zal een lekkerny voor velen zyn, vooral voor dogenon, die miss Balmaino een blauwtje liet loopen. Zy wordt dan onmogeiyk gemaakt, zal een paria in de maatschappy worden. De yskoningm, ja, gezegende maaltydl Kuisch als ys, rein als sneeuwI O hemel, o hemel! Do schyn bodriegtl" besloot hy met een veel- boteekonend schudden van het hoofd. „Ik heb u reeds eenmaal toegestaan om te doon wat u goeddunkt" antwoorddo zyn elachtoffer hartstochtoiyk, „en gy maaktot gebruik van die vorgunning. Ik geef u nu weer die toestemming. Maar zoo lang gy leeft waagt gy het'fiiooït, nooit weer mot my to Bprekenwaagt hot nooit weer onder hetzelfde dak mot rny te wonen, gy, het orbarmelyksto Wezen, dat ooit op den aardbodem heeft rond gedoold I Gal Ik zai hier wachten, totdat gy uit myn oogen zytl" Zy bleef by den hoek der weide std3n. „IJ verlatenI Ik ben nog niet klaar met u, miss Rose, on vorlaat u dus ook niet. Ik geef u eon week tyd, om over hetgeen ik u gozogd liob, na te denken, on nu, nu gy or in uw tooi a zoo bokoorlyk uitziet, wil ik, vóór wy scheiden, oen kus stolon." By dio woorden greep hy haar plotseling om haar middel. Gedurende dezo luid gevoerde woorden wisseling was ongemerkt een ruiter op do weide verschenen. Deze had Rosamund oogon- blikkeiyk herkend en kon uit haar bewegingen opmaken, dat zy zich krachtig togen iemand of togen iets verweerde. Toen hy op oen af stand van omstreeks veertig meter was ge naderd, zag hy hoe de man plotseling zyn arm om haar heen sloeg, en by dien aanblik gaf hy zyn paard onmiddellyk de sporen. Rosamund kon zichzelve echter nu boter verdedigen d3n in die lang vervlogen dagen te Pary8. In minder dan een seconde rukte zy zich uit de gehate omarming los, en haar parapluie vast in de hand nemend, zeide zy met eon stem, die van hartstocht beefde: „Wanneer gij my nog eenmaal durft aan raken, dan, dan sla ik je doodl" Een bedreiging van nul en geoner waarde natuuriyk, maar een enkele blik in haar fonkelonde oogen toonde, dat, al mocht het haar ook aan kracht ontbreken, het haar toch volstrekt niet aan don wil ontbrak. „Wat gebeurt hier?" vroeg plotseling een stem achter haar en omkykende zag zy haar andore bélo noire. Dat was werkeiyk te veell Lord Airdrie had den geheelen toestand met eon blik overzien en herkende ook gelukkig dadelyk den brutalen lummel van de Porte St.-Martin to Parys woor. Het herkennon was echter niet wederkeorig. Lord Airdrio sprong nu van zyn paard, nam zUn zweep vast in de hand en zoide mot droigend gelaal: „Hooft die kerel ubeleedigd, miss Balmaine?" „Wil u wel miss Balmaino en my alleen laten, ml)n waarde hoor," antwoordde Teddy Brice stryjvaardig, doch zyn bleek voorkomen logenstrafte zyn woorden. „Ryd u nu, als 't u blieft, door en bekommer u om uw eigon aangolegen heden I" „Hot zyn myn aangelegenheden, my om oon damo te bekommeren, die door een lummel als jy beleedigd wordt," zeide do ander woe dend. „Ik zou groolen lust hebben, al je beenderen in je orbarmoiyk, klein lichaam stuk te slaan!" By die woorden greep hij hem by den kraag van zyn jas, alsof hy slechts een klein kind was. Doch nu trad Rosamund, hoezeor zy ook Teddy haatte en verachtto, tusschenbeide. Nu, nu zy kalmer was geworden, wenschte zy zich volstrekt niet onder do beschermiag van Airdrie te stollen* „Maar hy heeft u toch beloodlgd," miss Balmaine?" vroeg lord Airdrio, torwyihyden zich vorwerendon Teddy nog steeds by den kraag van zyn jas vasthield. „Zeker, doch laat u hem maar loopen; Ik verlang uw inmenging volstrekt niet." Zy beschouwde hom met een trotschen, ult- dagenden blik. „Ais u hem maar hior wilt vasthouden, totdat ik een eind ver ben," voegde zy er na eenig nadenken by; „dat is alles, wat ik verlang", haar stem beefde, terwyi zjj sprak „of u verzoek, voor mjj te doen." Zonder er nog eon yvoord by te voegen, koerde zy zicti oia en oen smal voetpad inslaand, was zy spoedig uit do oogen der beide achterbiyvonden verdwenen. Doch daarop Hop zy, zoo hard zy loopen kon, naar huis. Toen haar snelle voetstappen waren weg- gostorven, liet lord Airdrie Teddy los en zeide op een toon, waaruit onderdrukte hartstocht klonk: „Wat hebt gij tot haar gezegd?" „Wat gaat u dat aan?" antwoordde do ander onbeschaamd. „Wat hebt gy gezegd?" riep lord Airdrio. By die woorden greep hy hem opnieuw by den kraag van zyn jas en schudde hem als eon rat. Haiti Halt, zeg ikl" antwoordde de andor. „Een grooto, sterke kerel, zooals gy, dat is oen gemeenheid I Haiti" schreeuwde hy nog eens, „dan zal ik het u zeggen I Ik, ik heb hier niets kwaads gedaan, maar haar slechts gevraagd of zy met my trouwon wilde, dat is alles." „O, is dat alles, werkeiyk?" antwoordde do ander spottend. „Anders niets? En zy nam het aanzoek natuuriyk met beide handen aan?" voeg lo hy er schamper lachend by. „Noön," zeide Teddy gemeiyk, Bu weet wel, dai zy dat niet deed, maar zy moet toch mot my trouwen." „Zoo, werkeiyk, en waarom?" „Omdat ik haar reeds sinds langen tyd ken on hy hield op. „Welk een gelukkige omstandigheid voor miss Balmaine." „En omdathy wierp lord Airdrie een boosaardigen blik toe. „U is lord Airdrie, niet waar? Nu, u is immers een vriend van de familie en u zult dus ook wei weten, dat miss Balmaine een byzonder bekooriykejonge- darne is?" „Ja, vorder, al» 'tu belieft, vorder, ik ben óén en al oorl" Lord Airdrie Hot zyn zweep door zyn vingers giydon en kook mr. Brico nadenkend aan. Behalve ik, zou niemand met haar trouwen. Zy is een jongedame, die oen geschiedenis, oon verleden hooft." „Ach, werkeiyk? Wolk soort van goschiedo- nis dan?" „Wel, oon, dio, zooals men zegt, als voor- beold van het goede, evenmin voor do school als voor do familie past. Mon noomt haar de ijskoningin, maar zy heeft evenveel aanspraak op dien titel als Hy grynsdo. „Halt!" viel de ander hom in de rede. „Als gy het waagt haar in verband mot iets te brongen, dat niet zoo rein is als pas gevallen, sneeuw, dan zal ik „Wind u toch niet om niets en nog eens niets zoo verschrikkelijk opl" riep Teddy en dood oen schrodo achteruit. „U hoeft de ge schiedenis immers in 't geheel nog niet ge hoord l Dan zult gy met uw bedreigingen niet meer zoo spoedig by do hand zyn. Nu, zy werd op het land opgevoed was geheel hot verborgen viooltje en toen haar groot moeder stierf, ging zy er met oen sluwer» kerel van door, rei9de met hom in allo stilte naar Parys, amuseerde zich daar op alle mogeiyko manieren en keordo vervolgens ia den schoot der familie terug, terwyl zy voor gaf, by haar vroegere loormeesteres to hebben gelogeerd. Maar dat was niet alleszy kreeg ook een kind, dat ergons verstopt word, O ja, zy is werkeiyk een byzonder bekooriyke, welopgevoede jongedame"' „En toch wildot gy met haar trouwen» mr. Brico? Gy zoudt werkeiyk zoo goed zyn en al deze kleine gebreken over het hoofd zien {Wordt vervolgd}

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 1