N*. 12663 Donderdag 13 «Juni. JQG1. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van §on- en feestdagen, uitgegeven. XJitslag STADS-GEKOORZAAL, Feuilleton. De Hoos van Horton. PRIJS DEZER COURANT: Voor Loidon per 8 maandenJ 1.10.) ■Ruiten Leiden, por loopor on waar agonton govostlgd zijn 1.30 Franco per post1.65- PRIJS DER ADVERTENTIÉN: Van 1 0 regels f 1.06. Iedere regel meer f 0.17 J. Grootore letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeron bui ton do stad wordt f 0.05 berekend. Verkiezingen Tweede Kamer. De toenomende bolangstelling ln den uitslag van do verkiezingen voor de Tweede Kamer heeft ons doen omzien naar een geschikte 'gelegenheid, waar ieder, die belangstelt in 'den uitslag, dezen kalm kan vernemen zonder )dat wind, regen of koude getrotseerd behoeven te worden. Aangezien ons Bureel zich daartoe ln het geheel niet leent, hebben wy ons oog doen vallen op do waarheen wy voor Vrfldag-avoud ona Redactie- bureel zullen overbrengen. Voor ledereen opengesteld, dat wil zeggen Alleen voor kiezer», zal in de groote zaal, ontdaan van stoelen, op vier borden aan weerszijden de uitslag worden bekend gemaakt van alle verkiezingen in Nederland, die dien nrond bekend zullen worden. Wy zullen eenige lasten doen drukken, waarop de meest belangstellenden hun aanteekeDingen kunnen maken eo gaandeweg den uitslag gedurende den avond kunnen opteekenen. Het ls toch ook ouzo bedoeling, wanneer wy .iemand kunnen vinden met flinke stern, eik telegram onmiddellijk by ontvangst te doen voorlezen. 1 Gaat hot nu zooals wfl ons voorstellen, dan kan men alen avond in do Stadszaal cluba- gewyze den uitslag afwachten en in de tussohenpoozen den politieken toestand van ons land bespreken. Offilcleelo Xi^on Burgomeester en Wethouders van Leiden; Gezien art. 8, 1ste alinea, der Hinderwet; Brengen ter algemeeue kennis, dat door de Gedeputeerde Stalen dezer Provincie, bij hun be sluit van 1/10 Juni jl. B No. 2045 llste aid.) G. S. No. 36/1, vorguoniDg is verleend tot uit breiding van de ötedelijko Gaafabriek te Leiden, kad. bekend Sectie B No. '24ül, door het aanbouwen van een Zuiverhuis, Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 12 Jani 1901. VAN HNYST, Secretaris. Burgemeester en Wethoudore van Leiden, Gezien do circulairo van den Staatsraad Gou verneur van Zuid-Holland vau den Zlsteu Augustus 1881 (Prorinciaalblad fso. 110), UroLgou ter algemeen© kennis, dat tor voldoe ning aan bet Kouinklyk Besluit van den Isten dier maand No. 72, de Dankdag of Godsdienstige viering der overwinning van Waterloo, ditmaal op Zuudag den lödeu dezer maand, zal worden gehouden. Burgemeester en Wethouders voornoemd. Leiden, F. WAS, Buigemewetor. 13 Juni 1901. VAN HEYSl', Socretaria. De Burgemeester der gemeente Leiden; veeligt de aandacht dor ingezetenen op den inhoud van de artikelon 57 en 58 van de Kies wet, luidende als volgt: Artikel 57. Personen, bij wie en bestuurders van bijzondere ondernemingen en instellingen, waarbij mannen, die den leeftijd van vijl en twintig jaren hebben bereikt, in dienstbetrekking zijn, zijn, voor zoover niet bij algemeenen maatregel van bestuur vrij stelling ie verloend, verplicht te zorgen, dat ieder van dezen, die bevoegd is tot de keuze mede te werken, gedurende teu minste twee achtereen volgende uron tusaohen acht ureu des voormid dags en vijf uren des namiddags daartoe gelegen heid vindt. Artikel 58. Personen en bestuurders, in het voorgaande artikel bodoeld, zijn, voor zoover arbeid wordt verricht in fabrioken of werkplaatsen, verplicht te zorgen, dat in het orbeidslokaal, en zoo er meerdere arbeidslokalen zijn, in het grootste of wel in meer dan één arbeidslokaal, gedurende twee werkdageu vóór en op deu tot stemming bepaalden tyd op een zichtbare wijze is opgo- baugen een door hem of van hunnentwege onder toekende lijst, de uren, in het voorgaand artikel bedoeld, vermeldende, voor elk afzonderlijk of groepsgewijze of voor allen gezamonhjk. Bjj Kon. Besluit van 24 Mei 1901 (Staatsblad No. 1vj9), ziju de volgende vrijstellingen van de bepaling van art. 57 aangewezen, als: „Vrijstelling wordt verleend aan de in art. 57 „der Kieswet bedoelde personen en bestuurders „van bijzondere instellingen en oudernemingen „ten aanzien van bij hen in dienstbetrekking zijnde „personen, welke uit hoofde van dio diensthetrek- „king op den dag der stemming tusschen de in „vermeld artikel genoemde tijdstippen niet ge durende twee achtereenvolgende uren vertoeven „in de gemeente, op welker kiezerslijst zy voor- „komen." „Vrijstelling als boven omschreven wordt voorts verleend aan geneeskundigen en apothekers ten aanzien vau by hen in dienstbetrekking zijnde per sonen alsmede aan personen en bestuurders van bijzondere instellingen en ondernemingen ten aan zien van bjj hen in dienstbetrekking zjjnde ziekenverplegers." Do Burgemeester voornoemd, V. WAS. Leiden, 10 Juni 1901. •Leiuen, 13 Juni. Burgemeester on Wethouders der ge meente Lbiden, ontvangen hebbende een circulaire van don Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, van den 17den Januari 1901, houdende uitnoodiging om, door hot aansporen der ingozetenen tot milddadig heid, zooveel mogeiyk het ■weislagen te bevorderen der jaariyksche Collecte, welke ton gevolge van Z|jner Majesteits dispositie, van den löden November 1820, door de Districts commissie tot aanmoediging en ondersteuning van den Gewapenden dienst in do Neder landen, zal worden gehouden, brengen ter algemeene kennis, dat, ingevolge het verlangen van gemelde Commissie, de genoemde Collecte zal geschieden, uoor daartoe gemachtigde personen, met gesloten bussen, op Maandag, Dinsdag en Woensdag 17, 18 en 18 Juni aanstaande, aanvangende 's morgens te negen uren, aan de huizen der ingezetenen, dio ver zocht worden op de uitreiking hunner liefde giften orde te stellen. Burgemeester en Wothouders, gaarne vol doende aan het verlangen ln gemelde circulaire vervat, noodigen do Ingezetenen dezer gemeente dringend uit, door onbekrompen bydragen krachtdadig mede te werken tot do onder steuning der instelling, welke z(J zoo zeer behoeft, maar gelooven tevens dat de bestem ming van de opbrengst dior Collecte reeds een goede uitkomst verzekert on voor ieder recht geaard Nederlander, die in de geschiedenis van z(jn eigen land geen vreemdeling is, alle verdere aansporing overbodig maakt. Het fonds, tot instandhouding waarvan dio gelden worden ingezameld, strekt toch niet slechts in het belang der verminkten on lnfirmen van den godenkwaardigen en beslis- eendon Slag b y Waterloo (een dwaal begrip dat b(] velen heerscht), neen, ongeluk- kigen van iederen stryd, waarin ons vaderland gewikkeld was en nog ls, ondervinden het steeds, dat te hunnen behoeve een biyvend liefdewerk ia gesticht: strydero van den Belgischen veldtocht, handhavers onzer macht in Oost- en Westindische bezittingen, veteranen van 40jarigen dienst, genieten nu reeds, of hebben althans het vooruitzicht te genieten, van hetgeen hun landgenooton bobben weggelegd en thans nog afzonderen tot leniging hunner smarten, tot ondersteuning van hun gebrekkigen ouderdom. De Nederlandsche soldaat wete het, dat, zoo hy werkeiyk in en door den dienst infirm Ja geworden, er een fonds bestaat, met het doel om door toelago, lbovon en behalve zyn pensioen, zyn ongeluk te ver zachten; maar het Nederlandsche volk zy er dan ook, door dankbare belangstelling gedrongen, gedachtig aan die ondersteuning met meer mildheid te verleenen, opdat het fonds aan al die biliyke aanvragen voldoe en de lyst der sollicitanten niet nog een aanzieniyk getal biyve aanwyzen, tot beschaming van den tydgenoot, die aan het work, eenmaal zoo krachtig aangevangen, slechts met slappe handen voortbouwt. Moge de goede uitslag dezer inzameling, waarvan Burgemeester en Wethouders zich reeds vooraf overtuigd houden, het doen zien, dat deze roepstem niet tevergeefs ook tot Leldens ingezetenen werd gebracht l Voor het akte-examen L. O. zyn ge slaagd do dames G. M. Valken en 3. B. B. Beyi, belden te Leiden. Onder luide hoezees uit do opeengepakte menigte reed gisteravond te 6.46 de extra- trein op het perron voor het paleis Het Loo en bracht het koninkiyk echtpaar weder naar hun lustverbiyf. H. M. was gekleed in zeegroen reistoilet en zag er opgewekt uit. De Prins was in burgerkleeding. Het Koninkiyk Echtpaar werd op het perron te Apeldoorn begroet door de heeren baron Bentinck, stalmeester, Tuteln Noltheniua, burgemeestor, en Pot, hofarts. De vorstelyke familie was vergezeld van jhr. Tets, adjudant, baron De Vos van Steen- wyk, referendaris van het kabinet dor Koningin, baronesse Rengers on jhr. Öuchtelen van do Haere, adjudant van den Prins. Op hetbassocour waren ter ontvangst de hoeren baron Clifford, hofmaarschalk, en Van SleUn, intendant. Mevrouw Waszklewicz is bezig de Neder landsche groep der Internationale Unie voor arbitrage te vormen. Eon aantal adhaesiebo- tulgingen is roods ingekomon. In den loop dezer maand zal de orghDiseerende vergadering plaats hebben, waarop het werkcomité zich constitueeren zal en het bureel gekozen zal worden. Door den gemeenteraad van Amsterdam zyn gi8temauilddag benoemd: tot gewoon hoogleoraar in de geschiedenis aan de uni versiteit dr. G. W. Kernkamp, leeraar aan het gymnasium te Utrecht; tot leeraar in de wiskunde en het boek houden by het middelbaar onderwya in het by zonder om werkzaam te zyn aan de 2do H. B. S. met 3-jarigen cursus voor jongens, J.^J. Fischer, te Middelburg; tot leeraar ln het schoonschryvon by het middelbaar onderwys, in het byzonder om werkzaam te zyn aan de 4de H. B. 3. met 8 jarigen cursus voor jongens, M. H. van Geulei te Amsterdam; tot leeraar in de g6scbiedonis aan hotstodeiyk gymnasium dr. E. T. Kuiper, leeraar aan het gymnasium to Leeuwarden. De nieuwbenoemde secretaris, de heer Van der Eist Azii., werd beëedigd en door den burgemeester toegesproken. Ingekomen was een schryven van het raadslid mr. Heineken, waarin hy mededeelt als zoodanig ontslag te nemen. De voorzitter bracht hulde aan de werkzaamheid van den heer Heineken gedu rende de 23 jaar, dat hy zitting heeft gehad in den raad. De nadero voordracht over het aanvaarden der verbintenissen met de belde spoorweg- maatschappyen in zake de IJ- eu Ertskaden, word thans zonder debat goedgekeurd. Het voorstel, om de nieuwe tramplannen nog niet te behandelen, werd met 17 tegen 14 stemmen verworpen. Na uitvoerig debat werd do voordracht aaDgonomen, zoodat Amsterdam een uitgebreid net van electrische trams krygt. Men meldt uit Deventer: Gistermiddag is alhier geopend de toutoon3telling van oude kunst. Onder de 40 genoodigden waren aan wezig het dageiyksch gemeente-bestuur, do garnizoenscommandant en de Commissaris der Koningin, de heer Lycklama k Nyeholt; de burgemeester, baron Van Heemstra, hield een openingsrede. Aan mevrouw Lycklama Nyeholt werd door mevrouw Friderici een bouquet aangeboden. Naar men verneemt, hebben zich voor het examen van surnumerair der directe be lastingen en accynzen, dat in Juli zal worden afgenomen, een 50-tal candidaten aangemeld. Het stoomschip „Admiral" vertrok 12 Juni van Bremerhaven naar Amsterdam; de „Koningin Wilhelmina", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 12 Juni Ouesaant; de „Prinses Sophie", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 12 Juni van Suez; de „Prinses Amalia", van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 12 Juni te Genua; de „OraDje-Nassau", van West- Indiö naar Amsterdam, is 12 Juni Dungeness gepasseerd. Boskoop. Door de leden dor drlo alhier be staande tuinbouw-vereeniglngen wordt in het „Hotel Neuf" een tentoonstelling gehouden van afgesneden Paeonia-bloemen. De groote zaal van het hotel is geheel ge vuld met prachtige bloemen. Er zyn meer dan 250 variëteiten ingezonden. Het biykt echter, dat ook van dit plantengeslacht variëteiten onder verschillende namen gekweekt en in den handel gebracht worden. Deze verwar ring te doen ophouden is het doel dezer ten toonstelling. Bodegraven. By de stemming voor twee loden der Provincialo Staten zyn alhier 510 Btemmen uitgebracht, waarvan 4 van onwaarde. Op den heer Duynstee werden uitgebracht 268, op den heer Van Velzen 267, op den heer Clant 230 en op den heer De Bruyn 227 stemmen. Toen Dinsdagmorgen een man op do markt alhier een wagen trok, reed hy by ongeluk tegen een kaaswagen aan. De eige naar hiervan, zekere R., nam dit zoo kwaiyk, dat by van zyn wagen afsprong, den man by de borat greep en hem op den grond wierp, ten gevolge waarvan de man zich ernstig aan hot hoofd verwondde. Hillegoro, By de alhier gehouden verkiezing van twee leden voor de Provinciale Staten (district) Leiderdorp zyn van de 888 kiezers, 740 kiezers opgekomen; 9 stemmen van on waarde. De heeren S. Baron van Heemstra, O. J. L. van der Meer; Jhr. Mr. J. H. J. Quarles van Ufford on H. H. van Waveren (Villa Nova) verkregen respectivelyk 511, 467, 113 «n 274 stommen. Llsse. De uitslag van de verkiezing van 2 leden van de Provinciale Staten ln deze gemeente was als volgt: Aantal kiezers 704. Uitgebracht 614 stem men, waarvan 1 van onwaarde. Van do 613 geldlgo stemmen verkregen de heeren: S. baron Van Heemstra (a.-r.) 501, C. J. L. van der Meer (r.-k.) 398, H. H. van Waveren (1.) 120 en jhr. mr. J. H. J. Quarles van Ufford (c.-h.) 96 stemmen. Noordwyk. De uitslag der stemming voor twee leden dor Prov. Staten (Leiderdorp) is voor^eze gemeente als volgt: Kiezers 707, uitgebrachte stommen 58S (440 in stem district I Noordwyk Binnen en 143 In II Noordwyk-aan-Zee). Deze waren uitgobracht op de heeren I II Totaal S. Baron van Heemstra 273 113 891 0. J. L. Van der Meer 239 87 326 Jbr. Mr. Quarles van Ufford 140 96 230 H. H. van Waveren 79 15 94 Van onwaarde en blanco 6 1 Omtrent Noordwyk-Binnen kunnen wy,mts- schien niet ondienstig, deze combinatie mede* deelen Heemstra Van der Meer 219 Heemstra Quarles 46 Heemstra Van Waveren 1 Van der Meer Quarles 14 Van der Meer Van Waveron. 4 Quarles Van Waveren 68 Heemstra (alleen) 12 Van dor Moor (alleen) 62 Quarles (alleen) 12 Van Waveren (alleen) 6 Van onwaarde 6 Totaal 440 stembilj. Sassenheim. De stemming voor de Provino. Sta en heelt alhier het volgend verloop gehad: Aantal uitgebrachte stemmen 284 van de 884, waarvan éón van onwaarde; Van Heem stra 205, Van der Meer 170, Quarlos van Ufford 75, Van Waveren 68. De jaariyksche collecte ten behoeve van het „Fonds tot aanmoediging en ondersten ing van don gewapenden dienst in de Nederlands" in deze gemeente zal worden gehouden aan de huizen der Ingezetenen op Woensdag 19 Juni a. s. Voorschoten. Alhier zyn Ingeleverd 817 stembiljetten. Hiervan zyn van onwaarde ver klaard 6. Uitgebracht werden op de heeren: baron v. Heemstra 243, v. d. Meer 198, Quarles van Ufford 70 en v. Waveren 6* stemmen. Wassenaar. Aantal kiezers 417. District I. Uitgebracht 310 stemmen, van onwaarde 3. Blussó 46, von Fisenne 258 en J. Krap 258. District 1L Uitgebracht 96 stemmen, van onwaarde i. Blussé 33, von Fisenne 68 en J. Krap 58. Zoeterwoude. By do gisteren gehouden stemming voor 2 leden van de Provinciale Staten in het kiesdistrict Leiderdorp zyn in 8temdistrict 1 uitgebracht 293 geldige stem men 8 stembiljetten zyn van onwaarde verklaard. In stemdlstrict 2 zyn uitgebracht 116 stem men, van onwaarde zyn verklaard 3 stembiljott. Op S. Baron van Heemstra zyn totaal uit gebracht 357 stemmen; op C. J. L, v d. Meer 845 stemmen; op jhr. mr. J. H. J. Quarles van Ufford 46 stemmen, op U. H. van Waveren 28 stemmen. De loop der stomming was als volgt: van 8 9 uren werden uitgereikt 76, van 9 10 uren 65, van 10 11 uren 35, van 11 12 uren 46, van 12—1 uren 16, van 1 2 uren 29, van 2 8 uren 16, van 3 4 uren 13, van 4 5 uren 13, totaal 296 stembiljetten. Do jaariyksche collecte langs de hulzen der ingezetenen voor het fonds tot aanmoedi ging van den gewapenden dienst in de Neder landen zal in deze gemeente gehouden worden op 17, 18 en 19 Juni a.s. Door Ged. Staten ia goedgekeurd het Raadsbesluit tot verkoop van f 6000 nominaal inschryvingen op het 3-pCls Grootboek, ten name der gemeente ingeschreven, ten behoeve van den aanleg vau een paardenspoorbestrating. 60) „Nu, ik zal ln elk geval geen konnis met haar maken, zooveel is zeker." „O, Rosamund, zwyg, zwygl Gy zyt nog m(jn doodl" riep de ander met gesmoorde stem, en met deze onbegrypeiyke opmerking rukte zy de deur open en snelde weg. XXXIV. Van het, volgens zyn meening burgeriyk leven to Balmaine Court, had mr. Ted Bnce spoedig genoeg. Hy gaf niets om „jagon, visschon on schieten", zooals hy zeide, en de eeuwige verhalen van zyn vader, het jeugdige voorkomen van zyn stiefmoeder en hot ge grinnik van Amy vorveelden hom. En Rosa mund? Nu, zy was voor hem do spreek woord olijke stroohalm. Mr. Brice was vast besloten met haar to trouwen. Het „inkomen van zyn vader uit de Balmainsche revenuen", zooals hy het gees tig trachtte uit to drukken, zou binnen weinige jaren ophouden; daarom was hy van plande ■jongedame tot rede te brengen en haar aan 'te kondigen, wat haar lot zou zyn. Wel stond hot haar vry, zich van hem los to koopen, maar mettertyd zou zy het toch wel goed- kooper vinden, met hem te trouwen. Voor- loopig droeg z() haar hoofd met haar slanken hals, haar donkere oogen en haar spotach- tigon mond nog zeer hoog. Al mocht zy zich- eelve ook nög zulk een koninkiyk voorkomen Reven, hy zou baar trots wel buigen. Vóór kU 4* Btroek verliet, moesten zyn huweljjka- aangelegenheden in een veilig vaarwater ge bracht zyn. Rosamund was, zooals hy van een obser vatiepost had gezien, door de westelyke poort het park ingegaan en nadat hy tot verster king van zyn zenuwen nog een glas Curasao naar beneden had gestort, begaf hy zich, met een brandende sigaar in den mond en hot vaste besluit in hot hart, „Rosamund alleen to sproken", zich door haar „airs" niet te laten afschrikken en zich den weg naai* het altaar te banen, op zoek naar haar. Daar de verzamelplaats te ver af was, had Rosamund dien dag geen deel aan de jacht genomen en er do voorkeur aan gegeven met Roy naar een nabygelegen weiland te gaan. Amy daarentegen, die nog te veel onder den indruk van het gehoorde van den vorigen avond was, zat voor den haard met een roman in do hand. Zy was een kleine persoon en zag er bleek, verkleumd en ontevreden uit; ook was zy volstrekt niet op een alleenzyn met Rosamund gestold, want z(j wist wel, dat zy haar tong niet in bedwang kon houden. De hemel mocht weten hoe zy zich verpraten zou, dua was hot zaak voorzichtig te zyn; ook kwamen plicht en neiging ditmaal merk waardig overeen, en dus was zy besloten thuis te biyven. Rosamund zag er werkeiyk allerbekoorlykst uit, toen zy, in een met bont omzoomden mantel en de bonten muts op het hoofd, Amy tevergeefs van het vuur trachtte weg te lokken. „Gy zult spoodig een verdroogde oude jongejuffrouw worden, als gy den gehoelen dag by het vuur zit. Je vel zal geheel ver schrompelen en dan zult gy er als een ge braden appel uitzien. Kom, trek haastig jo schoenen aan en ga meel" „Neen, neenl" riep Amy, het hoofd schud dend en huiverend. Het was zulk een koude dag en zy merkte, dat er een verkoudheLd by haar op til was; zy had ook pyn in haar ledematen, veront schuldigde zy zich. In elk geval weigerde zy mee te gaan en dus trokken Rosamund en Roy alleen af. Roy was nu zoven jaar, niaar nu nog was het zyn grootste genoegen, op een wandeling meegenomen, rond te draven on zich als een bezeton hond in het gras rond te wentelen, evenals vroeger op het moeras van Horton. Hy en zyn meesteres gingen een korte allee door, vervolgens over een vuile straat,, tot zy eon voetpad over de velden insloegen, dat naar een tweede, prachtig uitziende weido leidde. Hier en daar zag mon eenige ver strooide schapen, maar nergens was iets van menschelyke woningen te ontdekken. Een straatweg leidde midden over de weide; zy werd echter door Rosamund on Roy vermeden, die een voetpad door het hoogs gras insloegen. Ach, hoe gaarno zou Roy tusschen do schapen gerend en zo voor zich uitgedreven hebben, maar hy was een welopgevoede hond en kende den regel Noblesse obligeNa een flinken marsch van twee myien keerden zy weer om, toen tot Rosamunds schrik plotseling Teddy Brice met zyn trippelenden gang en een breeden lach op zyn gelaat op haar toetrad. „Wel, daar is Rosio," riep, hy haar op ver- trouweiyken toon toe. „Mooi weer, hè?" „Waar gaat gy heen?" luidde haar korte vraag. „Niet ver, ik ging maar uit, om u te zoeken." „My?" antwoordde zy met een verachte- ïyken glimlach, toen hy omkeerde en naast haar liep, torwyi hy zyn schreden naar haar snellen pas trachtte te regelen. „Ja, en gy behoeft or volstrekt niet zoo verdrietig en slecht geluimd uit te zien, kind lief; ik verzeker u, ik beschouw dit als een groot compliment voor u." „Een compliment, dat ik byzonder goed missen kan," antwoorddo zy scherp. „O noen, Rosio, dat kunt gy werkeiyk niet. Noem by my maar niet zulk een trotsch air aan. Dat heeft volstrekt geen zin; Ik weet te veel, ha, hal" „In elk goval weet gy niet, hoe een gentle man zich moet gedragen," autwoorddo zy met een yskouden blik, „en wat nog erger is, gy zult het ook nooit loeren." „Ha, hal Gy zyt juist als altyd, maar ik trek my daar niets van aan. Dat loopt langs my heen, als water langs een eend. Ik zal nog wel aan de beurt komen," voegde liy or met nadruk by. „Mag ik wellicht vragen, wat gy daarmee bedoelt?" antwoorddo zy mot toornigen b ik. „Gy woot, dat ik u byzonder bewonder, Rosiel" „Noem my toch niet altyd Rosiel" viel zy hem hartstochteiyk in de rede. „Ik verbied dat 1" „Ach zool Ik kwets zeker uw kiesch ge voel, nietwaar, miss Balmaine?" Dat zeggende bracht hy zyn gezicht dichtby het hare. „Zoo was een zeker mynhoer gewoon u to noemen, nietwaar?" „Achteruit, zeg ikt" beet zy hem toe. „Ga doorl" voegde zy er by en wees met haar parapluis gebiedend voor zich uit. „Ik zie af van de eer van uw begeleiding 1" „Nu, nu; gy moet niet slecht gehumeurd zyn, is 't wel, Roy?" wendde Ted Brice zich met een aangenomen vrooiyken toon tot den hond, terwyi by nog steeds naast Rosamund bleef loopen. „Gy weet, Rosle, dat ik u in hooge mate bewonder, gy zyt het levende evenbeeld van een verrukkeiyk mooi meisje, van oen kunstenares op hot trapezium in..." „Het doet er niet toe, waar. Ik verlang volstrekt niet te weten, op wie Ik naar uw meening geiyk," zoido miss Baimaino. „Als gy haar gezien hadt, zoudt gy vol* strekt niet zoo kort aangebonden zyn, dat kan ik u wel zeggen. Zy is geheel en al naar myn smaak en gy eveneens.Hy kwam weer dichterby. „Nu is hot gonoogt Wilt gy /vel wogbiyven en er u mee tevreden stellen, dat gy volstrekt niet in mya smaak valt?" „Niet Werkeiyk?" antwoordde hy arrogant. „Nu, gy zyt een beelje kioachkeurig, dat is ten minste een troost. Ik viel my echter, dut ik uw smaak ook zeer goed kon, oen don boren kerel met valkenoogen on eoirzwarton knevel. Hal hal hal Nu, wy willen niet ovor het uiteriyk twistenals men maar eerst getrouwd is, dan komt dat or geen zier moor op aap. Als wy eons een jaar lang man en vrouw zyn, zal het my geheel onverschillig wezen, of gy eon Venus of een klein monster zyt."j „Als wie getrouwd is?" vroeg zU scherp. „Wel, gy on ik natuur) yk", luidde het promp te antwoord. „Gy phantaseert zeker tan middag oen weinig, mr. Brico", zoldo Rosamund spottend.* „Neon, ik was nooit zoo heldor van hoofd, nooit! Waarom zouden wy samen niet' trouwen?" „Wel, om eon zeer eenvoudige en zeor geldige reden." „En die is?" „Dat ik u moer dan iemand anders op de wyde wereld verafschuw l Ik zou veel liover sterven, begrüpt gy my liever sterven,, dan ooit mrs. Eduard Brice te worden i" Werdl

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 1