12664 ^atercïag 8 Jurii. r A#. 1901 feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit YIEE Bladen. ^©uilleton. De Roos van Horton. l' PRIJS DEZER COURANT: y' Jf'Voor Leiden por 3 maandon? 2 2 SHI Tf 1.10.) t ^Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd Etfn 9 1.80 ^Franco per post o 1.65-, PRIJS DER ADVERTEUTIËN: Tan 1-8 regels f 1.05. Iedere regel moer f 0.17j. Qrootere lettere naar plaateruimte. Toor het incaBseeren bulten de stad wordt f 0.05 berekend. v Eerste Blad. Oftlcieële Kenniegevingon. De Burgemeester der gemeente Leiden; Gelet op art. 55, laatste lid der Kieswet; f Brengt ter kennis van de kiesgerechtigden, dat de stemming ter benoeming van drie leden van tóe Provinciale Staten van Zuid-Holland in het kiesdistrict Leiden zal plaats hebben op Woens dag den 12don Juni 1901, van des voor- middags acht tot des namiddags vijf uren. De lyst der candidaten bevat in alphabetische volgorde de volgende namen, als: P. ALMA Lz. P. VAN CRANENBURGH. Dn. E. F. VAN DISSEL. H. C. JUTA. W. PERA. W. F. VAN WIJK T.Hz. f. Do herstemming, zoo die noodig mocht blyken, ®al plaats hebben op Dinsdag den 25sten Juni 1901. Art. 128 van het Wetboek van Strafrecht luidt: Hij, die, opzettelijk zich voor een ander uit gevende, aan een krachtens wettelijk voorschrift "uitgeschreven verkiezing deelneemt, wordt ge straft mot gevangenisstraf van ten hoogste >één jaar. Leiden, De Burgemeester voornoemd, 6 Juni 1901. F. WAS. De Burgemeester der gemeente Leiden; Gelet op art. 55, laatste lid der Kieswet; Brengt tor kennis van de kiesgerechtigden, dat de stemming ter benoeming van een lid van de fi'weede Kamer der Staten-Generaal in het kies district Leiden, zal plaats hebben op: I Vrijdag den 14den Juni 1901, van des Voorraiddags acht tot des namiddags vijf uren. I De lijst der candidaten bevat in alphabetische volgorde de volgende namon: V, Mn. li. L. DRUCKER. Mr. W. VAN DER KAAY. A. E. VAN KEMPEN. De herstemming, zoo die noodig mocht blijkeD, aal plaats hebben op Donderdag den 2?sten Juni 1901. i Art. 128 van het Wetboek van Strafrocht luidt: I ,Hïj, die," opzettelijk zioh vooreen ander uit- i,gevende, aaD eèn krachtens wettelijk voor- l'schnft uitgeschreven verkiezing deelneemt, wordt 'gestiaft met gevangenisstraf van ten hoogste Léén jaar." Leiden, De Burgemeestor voornoemd, 6 Juni 1901. F. WAS. Directe Belastiugen. De Burgemeester vau Leiden brengt ter alge- (meene kennis, dat aan den Ontvanger der Directe (Belastingen is ter hand gesteld het kohier der Belasting op bodrijfs- en andere inkomsten No. 10 jvau den dienst 1900/1901, executoir verklaard don (6den Juni jlen herinnert voorts de belangheb benden aan hun verplichting om den aanslag op 'den bij de Wet bepaalden voet ie voldoen. Leiden, Do Burgemeester voornoemd, 8 Juni 1901. F. WAS. Leiden, 8 Juni. Onder overlegging van het verzoek van (don heer A. van der Harst om eervol ontslag uit z\jn betrekking van leeraar aan de Kweek school voor Onderwijzers en Onderwijzeressen, alhier, en van de daaromtrent uitgebrachte adviezen van den Districta-Schoolopziener en van den Directeur der Kweekschool, stellen IB. en W8. voor aan den heer A. van der Harst ,'mot iDgang van 1 September a. s. het door jhem gevraagd ontslag op de meest eervolle ;wUze te verleenen, onder dankbetuiging voor jde goedo dionsten, door hem in die betrekking 'gedurende byna 40 jaren aan de gemeente (bewezen. Naar aanleiding van #en desbetreffend adres van den heer M. H. van Waveren ten gelelde van een door hem ingediend straten plan voor de terreinen achter de Haarlemmer trekvaart, kadastraal bekend onder Sectie K, Nos. 928, 1084 1030, deelen B. en Ws. mede, dat zy met de Oommissie van Fabricage, wier rapport In do Leeskamer is neorgelegd, van oordeel zUn, dat aan dit plan geen goed keuring kan worden verleend, omdat het niet aansluit aan het by Raadsbesluit van 6 Dec. 1900 goedgekeurde stratenplan van H. van Oosterum o. s., ten behoevo van de aan grenzende, noordelijk van die van den heer Van Waveren gelegen terreinen. Mitsdien geven zjj in overweging aan het door adressant ingediend stratonplan 's Raads goedkeuring te onthouden. Onder mededeeling dat de desbetreffende adviezen van den inspecteur der gymnasia, curatoren van het gymnasium, den inspecteur van het middelbaar onderwya en de commissie van toezicht op het M. O. in de Leeskamer ter inzage der Raadsleden zyn neorgelegd, geven B. en Ws. hun in overweging dr. L. Vuyck met ingang van 1 September a. s. weder voor den tijd van één jaar te benoemen tot leeraar in de Natuurlijke Historie aan het gymnasium en de Hoogere Burgerschool voor Jongens, alhier. By gemeenteraadsbesluit van 31 Januari van dit jaar werd het perceel Klooster no. 42 als schadelijk voor de openbare gezondheid ongeschikt verklaard voor het bewonen en tevens uitgesproken dat de gebreken, waar door die ongeschiktheid wordt veroorzaakt, niet vatbaar zijn voor verbetering. Die gebro ken waren in de eerste plaats de te geringe oppervlakte van de woning en voorts haro grooto vochtigheid. Thans is door de eigenaar van dit perceel, tevens eigenaar van het aangrenzend perceel Klooster no. 40, ter goedkeuring by B. en Ws. ingediend een plan tot vergrooting van het perceel no. 40 door bytrekking van het per ceel no. 42, nadat hy vooraf aan het bezwaar van de vochtigheid van het porceol no. 42 fs tegemoet gekomen door daarin een houten vloer te leggen met steenen ondervloer. Hoe wel nu tegen dit plan geenorlei bezwaar be staat en evenmin naar hot B. en Ws. voor komt, tegen de bewoning van de beide tot één gecombineerde perceelen, omdat dit dien tengevolge een totaal oppervlakte zal krygen van 40 M\, met een kamer van 17 M\, zoodat dus ook aan het hoofdbezwaar is tegemoet gekomen, zoo hebbon B. on Ws. toch geen vryheid kunnen vinden aan dat plan hun goedkeuring te hechten omdat het perceel no. 42 nu oonmaai door den gemeente raad onbewoonbaar verklaard was. Intusschen, er bestaan naarhet B. en Ws. voor komt, thans alleszins termen om het perceel weder ter bewoning geschikt te verklaren, mits mot het aangrenzend perceel tot één verheeld. Wel kent de verordening van den 5den April 1894, op de onbewoonbaarverklaring, in art. 9 alléén een weder ter bewoning geschikt verklaren van een gebouw, dat onbewoonbaar verklaard was op grond van het niet aan brengen der bevolen verbeteringen, en dus niet van een gebouw, dat als het onderhavige volstrekt onbewoonbaar verklaard was, maar dit moet naar het B. en Ws. voorkomt meer toegeschreven worden aan het feit, dat men aan een geval zooals zich thans voordoet niet heeft gedacht, dan wel daaraan dat men dit bepaaldeiyk niet zou hebben gewild. En waar nu degebreken waarom het gebouw onbewoonbaar verklaard werd voor een deel vervallen zyn en voor een ander deel zullen ophouden te bestaan, indien het perceel met het aangrenzende wordt vereenigd, kan aan een voorwaardeiyk besluit tot weder-bewoon- baarverklaring volgens B. en Ws. niets In den weg staan. Mitsdien geven zy In overweging metwyzl- ging in zooverre van 's Raads besluit van 81 Januari j.l. heb perceel Klooster no. 42 weder ter bewoning geschikt te verklaren, onder voorwaarde dat het met het perceel Klooster no. 40 tot één worde vereenigd. B. en Ws. geven don gemeenteraad ln overweging hen te machtigen de levering van de stoomkoolinrlchting en Ijsfabriek ten be hoeve van het openbaar slachthuis op te dragen aan de firma A. Borsig to Beriyn Tegel, voor 79,600 Mark, met inbegrip van vracht, invoerrechten, transportkosten naar het bouwterrein en kosten van monteering en in welken prya mede begrepen is de uit voering der buizenstelsels in den refrigerator en condensator, zoowel als de verbindings leidingen voor het zwavelig zuur, uit getrok ken koperen buizen zonder naad. BjJ het dezer dagen te Utrecht gehouden examen ter vorkryging van een diploma als kinderjuffrouw, afgenomen door do Yereeniging „Tesselschade", zyn o. m. geslaagd: mej. M. Eggink, A. Zwaan, D. W. M. Mulió en M. J. P. Hakkenbroek, allen uit Lelden. De lsto luitenant H. Dykstra, van het 4de regiment Infanterie, wiens detacheering by do koloniale reserve Is opgeheven, is door den regiments-commandant ingedeeld by de lste comp. 5de bat. van het korps. Aan het jaarverslag, uitgebracht ln do onder voorzitterschap van dr. H. G. Hagen gehouden vergadering van de vereeniging „Schoolkindervoeding" te Leiden, is het vol gende ontleend: Het aantal kinderen, waarvoor onderstand werd gevraagd, was grooter dan eonig jaar te voren. Werd begonnen met 420, in den loop van den winter groeide dit cyfer aan tot 460. De verstrekking 'vjan voedsel geschiedde tweomaal 's weeks, ving aan op 3 Dec. 1900 en eindigde op 14 Maart d. a. v. Do maaltydon werden gegeven als vroeger in hot gebouw dor SInt-Vincentius-vereeniging. Er werden in het geheel verbruikt 12,916 porties en 1050 tarwebrooden. De uitgaven beliepen ƒ1207.05, in kas bleef oen saldo van f 638.29. De vereeniging ver loor door den dood of vertrok naar elders eon aantal leden, die voor een groot deel niet vervangen werden. Een aantal vereenigingen gaven uitvoeringen ten bate van „Schoolkindervoeding", Als een poging om de inkomsten te ver* hoogen, werden by een aantal kappers, winke liers en koffiehuishouders bu9jea geplaatst, met hot opschrift „schoolkindervoeding". Er zyn er thans 83 in gebruik, aanvankeiyk met bevredigend succes. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren A. I. Witmans Mzn., W. K. Batteljeo en F. A. Schilthuizen, en gekozen in de plaats van den heer M. Bron, die bedankt had, de heer D. 0. Schuit. Het bestuur verklaarde zich verder bereid in overweging te nemen in hoever in uitvoe ring zou kunnen worden gebracht een voorstel om aan behoeftige schoolkinderen ook kleoding en schoeisel to verstrekken. Voor de akte examens L. O. zyn toege laten de dames W. M. C. Richters, to Woer den; N. van Veen, G. P. Lafeber, G. 0. Spruit, A. W. P. Woerlee en P. Spruit, allen te Gouda en M. J. Vis, te Waddingsveen. De regellngscommis8ie voor de ln Den Haag gehouden weldadigheids-soirée ten bate van het Israel. Doorgangshuis te Lelden be richt, dat de opbrengst, na aftrek van de onkosten, f 1818.18 heeft bedragen, terwyi de commissie na afloop van de vergadering nog met een gift van 25 werd verblyd. Als een byzonderheid op het gebied van verandering ln het schooltoezicht is het vol gende misschien niet onaardig. Sedert de invoering der Leerplichtwet hebben sommige school- en plaatseiyke besturen ln den omtrek van Leiden op 1 Juli a. s. reeds met den vier den arrondis8ements-8choolopziener te maken. Eenlge gemoenten nl. In onze omgeving be hoorden tot 1 April 11, tot het arrondisse ment Lelden, daarna tot het nieuwe arron dissement Alkemado. Den lsten Maart verkreeg de schoolopziener van Leiden, Jhr. mr. J. Beolaerts van Blokland, op zyn aanvrage eervol ontslag. Gedurende de maand Maart werd het arrondissement waargonomon door den heer T. Kielstra, schoolopziener in het arrondisse ment Woerden, te Lelden woonachtig. Op 1 April trad de nieuw-benoemde schoolopzlenor van Alkemade, de heer E. L. J. van de Ram- horst de Brouwer in functie, en thans bevat de „Staatscourant" do benoeming van mr. S. A. d'Engelbronner tot schoolopziener van Alkemade, terwyi de heer De Brouwer de vacante plaats ln 'a-Gravenhage III gaat innemen, Te '8 Gravenhage Is overleden de heer G. L. M. baron Taets van Amerongen van Natewisch, kamerheer van wyien koningin Sophie, sedert 1878 kamerheer in buitengo- wonen dienst van H. M. de Koningin. Do algomeeno vergadering van den „Oud heidkundigen Bond" zal dit jaar gehouden worden op Zaterdag 22 Juni te 1 uur in het Heorenlogement te Edam.Do leden worden te 12 uur, na aankomst van de tram, op het stadhuis door het gemeentebestuur ontvan gen. Te halféón is gelegenheid voor een een voudig tweede ontbyt in het Heorenlogement. Op do agenda staat, behalve jaarverslag enz., bespreking van het ontwerp „bescher ming van monumenten", in te leiden door den Leidschen archivaris, mr. J. O. Over- voordo, dio hierover vroeger schroef in het „Bulletin". Wie mededeelingen hierover wenscht to doen, wordt uitgenoodigd dit minstens een weok te voren aan den secre taris, mr. Ovorvoordo te melden. Do heer W. J. Tuyn zal een korte toelichting geven over het museum en de bezienswaardigheden van Edam, die daarna zullen worden bezocht. Dien middag is er een gomoenschappeiyke maaltyd in hotel Spaander to Volondam, waar heen mon zich in trekschuitjes zal begeven; 's avonds concert in het Damhotel te Edam, De regelingscommissie voor de feesten be staat uit de heeren Calkoen, burgemeestor van Edam, eero-voorzitter; W. J. Tuyn, wet houder, voorzitter; W. P. Costerus Pzn., P. Herman, J. W. van Hoogstraten, F. H. van Slooten, W. J. Kernkamp, secretaris. Op den dag der vergadering is er kaas markt te Edam en valt de vlsschersvloot binnen te Volendam. Toegang tot de vergadering hebben alle leden van don Bond en alle leden van aan gesloten vereenigingen. Mr. W. Heineken, te Amsterdam, die ln 1903 als gemeenteraadslid moest aftreden, heeft (goiyk reeds in ons vorig nommer werd gemeld) als gemeenteraadslid bedankt, omdat het hem by de groote uitbreiding van het gebied, waarover de bemoeiingen des raads zich hebben uit te strekken, in verband met zyn eigen drukke praktyk, niet mogeiyk is, zyn mandaat te vervullen, geiyk hy meent, dat dit geschieden moet. j Mr. Heineken was sinds 1878 lid van den Raad en behoorde met mr. Honrick van Lennep, die in 1876 gekozen werd, tot de oudst zit tende leden. - Te Rotterdam is in den ouderdom van 77 jaren overleden een bekend ingezetene dier gemeente, de heer Jacob Hus, oud-gezagvoerder der Holland-Amorika-iyn, later expert der Nederlandsche Vereeniging van Assuradeuren. Vele jaren nam de hoor Hus het president schap waar van de Maatschappy tot Nut der Zeevaart. Ten teeken van rouw waait van het gebouw dier Maatschappy de vlag halfstok. De laatste dag van hot gouden feeat van het Instructie-bataljon te Kampen ving aan met een tocht door de stad te halfachr, door het muziekkorps van hot I.-B. In het programma stond dit aangogovon als: „Reveille met Muziek". Te 9 uren vingen op het exercitie- en schiet- terrein aan den Zandberg de volksspelen aan, welke bostonden uit: a. Voor onderofficieren: le. prysschlelon met de revolver; 2e. prysschieten met hot geweer. b. Voor korporaals: schermwedslryd. c. Voor korporaals titulair: oen driokamp, bestaande uit le. een wedloop met hlador- nissen; 2e. ver springen met den pols; 3o. schieten met het geweer. d. Voor volontairs, tamboers en hoorn blazers: een driokamp, bestaande uitle. wed loop met hindernissen; 2o. ver springen; 3e. schieten met het geweer. e. Voor de muzikanten: prysschleton mot de revolver. f. Voor verschillende afdeelingen: wodstrfid in het uitvoeren van een stormaanval, door snelvuren voorafgegaan, en gevolgd door hot afleggen der uitrusting. Gedurende deze wedstryden werden enkele spelen uitgevoerd, welke zeer in den smaak vielen van do toeschouwers. Deze spolon be stonden uit: le. gymnastiek rum u liituigen; 2e. turfrapen; 3e. geldstukken mei den mond uit oen tobbe met water halen, enz. Het weder was ook by dezo feesteiykhedon even mooi als de vorige dagen, als uitgezocht voor deze wedstryden. Vele toeschouwers waren op do terreinen aanwezig. De medailles, beschikbaar gesteld door H. M. de Koningin, worden verworven door: 1. sergeant-majoor Buytendyk (groote zilveren), 2. sergeant Hoekman (bronzen), 3 korporaal Peters (kleine zilveren), 4. do jongsto klasse recruten (ld.), 5 korp.-titulair Horsting (grooto zilveren), 6. volontair E. van Gogh (bronzen medaille). Voor het revolverschieten verwierf den lsten pr. sorg.-majoor Buytendyk, 2den pr. sorg.- majoor v. d. Boom. Voor het schyfschieten mot hot geweer, lste pr. sergeant Hoekman, 2do pr. sergeant v. d. Glas, 3de pr. sergeant Marlens. Voor revolverschieten van de muzikanton, lste prys Bandel, 2de prys Kots. Voor schermen, lste pr. korporaal Petors, 2de pr. korporaal Grossier, 3do pr. korporaal Van Steeden. In den wedstryd tot het uitvoeren van een stormaanval, lste pr. de jongste klasso recruten, 2de pr. de regimentsklasse. Driekamp voor korporaals-titulair, lste pr. korp.-tit. Horsting, 2de pr. id. Sichoror, 3d$ pr. id. Höfelt, 4de pr. id. Joustia. Driekamp voor volontairs, lste pr. E. v. Gogh, 2de pr. N, van Gogh, 3do pr. Dlork«f 66) - Tot do grootste verwondering van zyn drie metgezellen klonk plotsoling een diepe, bar- leche stem uit de duisternis, en déze zeide: :„Ik zou u, mijn heeren, niet raden, deze ge schiedenis over miss Balmaine verder te ver breiden, want er is geen enkel woord van !waar. Ik kan met myn leven voor miss Bal- Imaine instaan. Ik ken haar sinds haar zeven tiende jaar." "Hy had er nog gaarne meer bygevoegd, maar het kwam hem toch te gek voor, om IRosamund als zyn vrouw to verklaren, voor 'zfizelvo van dit feit afwist; doch hy stolde d«-aankondiging immers slechts vier en twintig uur uit, Lord Airdrie verscheen op den vastgestolden tijd in een onberispeiyk gezelschapstoilet en fwerd door mrs. Brico, den overste en miss Jebb ontvangen. Mr. Teddy Brice zat echter met een zyner kameraden te Arminster, waar hy in een hotel van don derden ,rang het gezelschap met zyn blufferyen ;en zyn kunstjes met de kaarten in verbazing (bracht, en miss Balmaine had zich in haar Neigen kamer verschanst. By het lekkere, uit stekende dineetje, dat nu volgde, werd met geen syllabe over de afwezigen gerept. De gast had met overste Brico een zeer .levendig discours over de jacht van dien middag, telde op, wie daar by geweest waren ;©n wie niet, enz.; ook onderhield hij zich Amy ©vor het aanstaande bal, doch richtte byna nooit het woord tegen de dame des huizes. Amy zat juist tegenover hem en ver klaarde hem in haar hart voor een veel knapper man dan Alex Smith Robinson. Hy had regelmatiger trekken en prachtige tanden, welke hy echter niet dikwyls liet zien, daar hy zelden lachte. Hy zag er overigens zoo vriendeiyk uit, alsof hy haar iets had te zeggen. Was het mogelyk, dat, ondanks alles, zy voor hem het aantrekkingspunt te Balmaine Court was? En waarom niet? vroeg de triomfeerende zelfmisleiding; er zyn toch reeds dikwijls nog veel wonderlyker dingen gebeurd. Amy schonk hem dus haar veelbelovendst en bekooriykst lachje over het dessert heen. Nog nooit was hy zoo beminiyk geweest, nog nooit had hy zich zoo mot haar bemoeid. Zyn talent, om iemand door zyn discours te amusoeren, was bepaald verbluffend en Amy verliet slechts met weerzin haar zitplaats, toen de vrouw des huizes van tafel opstond. Met ongeduld wachtte zy nu op het openen der salondeuren, waardoor de heeren weer moesten verschenen. Zy was overtuigd, dat zy zeker nog allerlei jachtanekdoten zouden opdisschen en zeer ontevreden slurpte zy haar thee, terwyi mrs. Brice een slaapje deed, wat zy natuuriyk later ontkende. Eindelijk kwamen zy. Eindeiyk werd de deur geopend en ditmaal waren het evenmin kolen, noch koffie, die gebracht werden, maar het waren de heeren zeiven. Daarop zong Amy op lord Alrdrie's verzoek twee vrooiyke liederen, terwyi hy met de ellebogen op het klavier steunde en haar gadesloeg. Ja, (findeiyk had zy dus een goeden indruk op hem gemaakt en in deze verrukkeiyke gedachten werd zy nog meer versterkt, toen 14) zich naar haar toe boog en met fluiste rende stem en doordringenden blik tot haar zeide: «Wilt gy my een genoegen doen, miss Jebb?" „Ja, natuuriyk, mot hot grootste plezier." „Wilt gy my werkeiyk niet voor onwel levend en brutaal houden, wanneer ik u ver zoek my een halfuur alleen met overste on mrs. Brice te laten?" „O neenl" Zy werd purperrood. Hy wildo om haar hand aanzoek doen. Zy begreep het zeer goed en stond met kloppend hart van de plaats op. „Gaat u maar heel bedaard weg, niet alsof gy het met opzet deedt; gy kunt u niet voor stellen hoe dankbaar ik u daarvoor ben. Gy behoeft echter niet dadeiyk te gaan; mrs. Brico is nog niet geheel wakker. Wil u my nog niet eerst die Italiaansche photographieön laten zien?" Dit zeggonde ging hy naar de tafel. Nadat de photographieön bekeken en be wonderd waren, maakte Amy van eenoogen- blik gebruik, dat zy niet aan het gesprek deelnam, om, vol blyde verwachting, onge merkt do kamer te verlaten, Nauwelyks was de deur achter haar gesloten, of Ronald, die vastbesloten was den tyd zoo goed mogelijk te besteden, begon op de volgende wyzo„Ik zou gaarne met u, overste, en ook met u, mrs. Brice, over een zaak sprekon, die mi83 Balmaine on my aangaat." „Hy wil om haar hand aanzoek doen," dachten de beide goede menschen en keken zoo vriendeiyk mogelyk, om hem te toonen, dat zy hom een gunstig oor zouden verleenen. Mrs. Brice streek over haar zyden japon, en de overste stak zyn duimen in de armsgaten van zyn vest en zag er by zonder minzaam uit. Lord Airdrie bleef tusschen hen beiden, met den rug naar den haard toegekeerd, stam „Gy zult zeker nieuwsgierig zyn, wat ik u in vertrouwen heb te zeggenging hy voort en keek van den een naar den ander, „ten opzichte van miss Balmaine"." „Lieve hemel, dat is gemakkeiyk te raden l" antwoordde mrs. Brico en lachte veelbeteo- kenend. „Eu is gowooniyk slechts één thema, waarover een jonge man met de ouders van een jongedame alleen wil spreken." „Ik geloof, dat ik u in do oersto plaats met eenige feiten bekend moet maken, die u ten hoogste verrassen zullen," zeido lord Airdrie. „U wist zeker niet, dat miss Balmaine en ik al lang met elkaar verwant zyn?'' „U en Rosamund?" riep mrs, Brice op een toon van do hoogsto verbazing. „En hoe dan? U is toch niet met my verwant, en ook niet ten minste niet zooveel ik weet, met de Balmainesl" Zy keek hem onderzoe kend aan. „En toch zult gy zien, dat ik geen vreemde voor de familie ben, mrs. Brice, on zult dan ook wol begrypen," hy sprak zeer lang zaam „dat, dat ik miss Balmaine's geheel verleden ken." Toen mrs. Brice dezo woorden hoorde, werd zy vuurrood, zy voelde zich uiterst onbehaagiyk en bewoog zich onrustig op haar stoel heen en weer, liet ook haar waaier vallen en raapte dien weer op, doch zeide geen woord. „Ik zinspoel daarmee op den tyd van haar levon, toen zy de kostschool had verlaten, namelijk de periode, toen zy Ronald Gordon leerde kennen." „Spreek niet van hemt Noem den naam van dien schurk nietl" schreeuwde overste Brice en sprong met ongewone levendigheid op. „Ik wou, dat ik hem hier voor mj had, dan zou ik geen van de ribben in zyn lyf hsxtX Laten 1" En hy tórekte zich met^ oen byzonder krijgshaftige uitdrukking in zyn volle lengte uit. „Niet?" antwoordde lord Airdrio met merk waardige koelbloedigheid en eon onmorkbaar omhoogtrekken van de wenkbrauwen. „Dan is het wel het boste, dat ik u zeg, vóór gj' met sprekon doorgaat, dat ik Ronald Gordon ben I" Als een granaat op het tapijt voor den haard was gesprongen, zou die niet meer schrik en verbazing hebben kunnen teweegbrengen dan deze verklaring hot deed. Overste Brice deinsde achteruit en hapte als een visch, die juist uit zyn natuuriyk element op het droge is ge bracht, zyn mond stond wyd opon en zyn oogen zagen er uit, alsof zy hom uit het hoofd wilden vallen, zoo rond en bol waron zy go- worden, en mrs. Brico zy was do geper sonifieerde ongeloovigheid. „Wat, wat hebt gy gezegd?" stamelde overste Brice eindeljk. „Ik heb u zekor vor- keerd begrepen." „Ik zeido, dat ik Ronald Gordon ben. Ja, ik ben Rosamunds echtgenoot, maar zy is reeds sinds een jaar niet meer mrs. Gordon en nog minder miss Balmaine, doch lady Airdrie l" „Wat moet dat alles boteekenen?" vroeg oversto Brice. gejaagd. „Zijt gy dronken, of droomt gy, of zyt gy gek?" „Er is natuurlijk oen verklaring noodig en j ik zal u die dadeiyk geven," zoi Ronald voel- beteekenend, van den een naar do ander kijkend. {Wordl vervohjd.)

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 1