AFBRAAK TE KOOP Fransclte Korsetten. imrii tan Aarilapta, „fMrale Creflielöank", Alex. IHeijer's Koffie, CÉ 't WITTE mr No. 12664 LEIDSCH DAGBLAD, ZATERDAG 8 JUNI. VIERDE BLAD. [Vervolg der Advertenties. W. VAN BEELEN Cz„ te Katwijk, Alles zoo goed ais nieuw. Kaamloozo Vennootschap Nieuwe Gracht 147, UTRECHT. Maatschappelijk Kapitaal f 300.000.00 8*nt Eerste Ned. Verzekering-W'. Dienstbode. J. Th. kompiei:, BEUZE88AKER Co., Getnengu Nieuws. Doze week worden op „Rhynzlgt" genomen 661 zwembaden door heerenen 168 door dames. Temperatuur van het water 21° Celsius. De verloren broche. Op den eersten Maart, 's middags om vyf uren, roed >en familie, bestaande uit eon heer en twee dames, in oon vigilante van den stalhouder Van Delden in do G overt-Flinck-straat, te Amsterdam, van de Weesperzydo naar hot Centraal-station. Een der dames, mevrouw Hart, had op haar japon gespeld oen broche, bestaande uit zeer zuivere en mooie diamanten en smaragden, een kostbaar stuk. Do familie, in Haarlem aangekomen, stapte ia do olectri8che tram om na eenlge passen loopena, by kennissen te gaan dineeren. Tot haar schrik bemerkte de dame, by het afdoen van den mantel, dat zy haar broche miste. Direct werd er getolephoneerd naar do Hol- landsche Spoorwegmaatschappy, naar de Electrische tram, naar den stalhouder Van Delden. Dit telephonisch bericht In den stal werd aangenomen door den 41 jarigen stalbaas, C. W. v. G., die dadelijk den koetsier Overweg, die de familie naar het station gereden had, ging waarschuwen. Het rytuig werd doorzocht door v. G. en Overweg, maar de broche werd niet gevonden. Weken verliepen er on niemand hoordo iots van de verloren broche. Tegen het einde van Maart kwam er een vrouw in den winkel van den heer Speyer, juwelier in de Kalver- straat, om oen paar briljanten te verkoopen. Zy vroeg f 160, kreeg er echter Slechts 125 voor. Omstreeks half April kwam dezelfde vrouw weer by den heer Speyer, om een viertal Bmaragdsteentjes te verkoopen. Zy vroeg f 190 en daar deze prys beduidend te laag was deskundigen schatten de waarde op f 1200 vertrouwde de juwelier de zaak niet. By had hier reden te meer voor, waar de politie konnis had gegeven van hot vermissen van een smaragden broche. De heer Speyer ging met do vrouw, die bleek te zyn de echtgenoote van den stal baas v. G., naar haar man, om onderzoek te doen, maar by was niet thuis. Toen v. G. zich niet voor een bepaalden tyd by den heer Speyer vervoegd had om het bezit van die edelgesteenten te verantwoorden, werd do zaak by de politie aangegeven. Gistoren stond v. G. voor de Amster- damsche rechtbank terecht, beklaagd van met opzet zich wederrechteiyk toegeëigend te hebben een broche van briljanten en smaragden subsidiair zich te hebben schuldig gemaakt aan diefstal van die broche. De stalbaas stond eerst te huilen als een kind, toen hy do namen van zyn ouders moest opgeven, en vervolgens hield hy de rechtbank een paar uur op met een omstandig verhaal van de alleronschuldigste wyze, waarop hy in het. bezit van de kostbare steenen was geraakt Hy had de briljanten en de sma ragden van zekeren BroDkhorst in het café van C., In de Ferdinand-Bolstraat, gekocht. Hy gaf or f 240 voor, geld, dat by in den loop des tyds van zyn verdiensten had overgespaard, en wist niets van een diefstal af. Echter, toen er te zynent huiszoeking Is gedaan, viel er alleen te doorzoeken een oud kastje, zoo goed als het eenige huisraad van den man, die honderden guldens had over gespaard. 't Behoeft geen vermelding, dat het verhaal van den beklaagde, die buitendien ©en onzuiver verleden tegen zich had, geen geloof vond. Slechts zes van de elf edelsteenen zijn terechtgekomen tot op dit oogenblik. Bekl. erkende belast te zyn geweest met hot noteeren van den tyd, gedurende welken de rytuigen wegbleven en met het nazien der rytuigen. Het bleek, dat bekl. te Leiden als stalhouder reeds failliet was gegaan, zich nogal eens met allerlei vrouwen afgaf en geschenken had gegeven, die niet met zyn flnanciéele om standigheden in overeenstemming waren. De koetsier Overweg, die mevrouw H. naar het station gereden liad, verklaarde van hot station regelrecht naar den stal te zyn terug gekeerd. Het Is niot bepaald gewoonte, dat de rytuigen na eiken rib worden nagezien, verklaarde get. op de vraag van den verdediger mr. Lieftinck. Get. Van B. had naar eigen taokenlng eenige Jaren geleden do broche vervaardigd, get. taxeerde de broche op een handelswaarde van f 4- a f 6000. Get. Van D. verklaarde, dat bekl. 15 maanden ln zyn dienst geweest was. Eerst van Januari jl. af had bekl. eenige reden tot ontevreden heid gegeven. Bokl. had get. van het verlies der broche niet ln kennis gesteld. Bekl. was in de laatste maanden zoer nonchalant, ook was hy niet zoo net meer op zyn kleoding. Na Aprii nam hy ontslag. Aan getuige Van A. had bokl. wei eens verklaard, dat de dienst wel wat te zwaar was. Get. C., kofflehuishoudor in de Ferdinand- Bolstraat, verklaarde zich niet te kunnen herinneren 'ooit een zekeren Bronkhorst in zyn café gezien te hebben. Ook werd nog gehoord do rechercheur Ephram, deze had by zyn onderzoek in do woning van bekL niets byzonders gevonden, iets wat hem niets verwonderde, daar bokl. en zyn echtgenoote reeds van alles op de hoogte waren. Bekl.'s echtgenoote had aan getuige ver klaard, dat haar man de diamanten en sma ragden van oen man gekocht had, die by hen aan huls was geweest. Het O. M., waargenomen door mr. Regout, verkreeg vervolgens het woord. Bekl. is na eenigen tyd in het bezit van do diamanten en de smaragden uit de brocho. Hoe hy in het bezit hiervan gekomen is? Hiervan zyn twee lezingen, die van het O. M. on die van bekl., en dan schynt de eerste de juiste te zyn. Om tal van redenen is bekl'a verklaring, dat hy do steenen van oen zekeren Bronkhorst gekocht heeft, niet aannemeiyk. By een der- geiyken koop heeft een leek te veel kans om te worden bedrogen; Bronkhorst kont bekl. slechts zeer oppervlakkig, zyn adros is bokl. niet eens bekend. Deze Bronkhorst had bekl. dus licht kunnen bedriegen, indien hy bestond. Bekl.'s lezing is dus zeer onaannemeiyk. Onaannemeiyk is voorts bekl.'s bewering, dat hy het geld, aan de diamanten besteed, steeds bewaard zou hebben, in plaats zo voor zyn huishouden te hebben gebruikt, terwyi hy in zeer benarde omstandigheden verkeerde. Wat de smaragden, in het bezit van bekl. gevonden, betreft, hieromtrent bestaat vol komen zekerheid, dat zy van de brocho afkomstig zyn. De lezing van het O. M. besprekendo, toonde mr. Regout aan, dat de broche in het rytuig verloren moet zyn. Bekl. heeft de brocho in het rytuig gevonden en deze zich wederrech- tolük toegeëigend on to gelde gomaakt. Bekl. heeft dus verduistering gepleegd; er kon niet bewezen worden, dat hy diefstal gepleegd heeft, want er kan niet bewezen worden, dat hy, toen hy het voorwerp nam, reeds het oogmerk had zich dit wederrechteiyk toe te eigenen. Bekl. verkeerde by het plegon van hot feit ln groote armoede, de verleiding voor bekl. was groot. Daartegenover staat de hooge waarde van hot voorwerp en do aanzienlyke aangerichte schade. - Het O. jM. achtte do te laste gelegde ver duistering bewezen en requireerde oen ge vangenisstraf voor don tyd van één jaar. Mr. Lieftinck, optredende als verdediger doelde mede, dat bekl. niets te zynen nadeele heeft. Zyn verleden is steeds gunstig geweest. De aanwyzingen noemde do verdediger zeer zwak. PI. houdt vast aan bekl.'s verklaring, dat hy de diamanten van een zekeren Bronk horst heeft. Gesteld, dat de broche ln het rytuig ver loren is, dan pleit dit feit in zekeren zin voor bekl.'s bewering. Pi. achtte het bewys niet goleverd en hield zich overtuigd, dat de rechtbank bekl. zou vry8prokon, zoodat pl. het niet noodig oor- deolde de clementie der rechtbank in te roepon. Uitspraak over 14 dagen. Toen gisternacht omstreeks 4 uren een inspectour van politie te Rotterdam mot de olectrischo boot der rivierpolitie op surveillance was ter hoogte van de Steenplaals in de Maas, ontdekte men een roeiboot, waarin twee personen gezeten waren, die de rivier overstaken en op den Schaardyk onder voor malig Kralingon aanhielden. Op deze roeiboot werd jacht gemaakt en full speed de rivier over gevaren. Metr groote snelheid naderde het electrische vaaituig den Kralingsclien oever, met iedere minuut den afstand tusschen vervolgers en vervolgden aanmerkeiyk ver kleinende. Reeds meende men de vluchtelingen, die op de ontdekking van het vaartuig der politie alle krachten Inspanden om te ont snappen, tot byieggen to kunnen aanmanen, toen ongelukjdgerwya de electrische boot aan den grond vastliep. Dit gaf natuuriyk een voorsprong aan do vluchtelingen; nauwelyks haddon zy den vasten wal bereikt, of met achterlating van hun roeiboot met inhoud sprongen zy er uit en ontkwamen over den Schaardyk. Het vaartuig der politie kwam kort daarop weder vry en do roeiboot, waarin een baal schapenwol van 200 kilogram zwaar lag, werd ln beslag genomen. De schapenwol bleek gestolen van een aan de Maaskade O.Z. liggend lichterschip. NB. C.) Gisterochtend is op de Schie- kade W. Z., tegenover do Simonstraat, te Rottordam, opgehaald het lykje van den 6 jarigen P. J. Miettrop. Het knaapje werd sedert Dinsdag uit de ouderiyke woning in in de Benthemstraat vermist en la vermoe- doiyk al spelende verdronken. Gisteravond omstreeks halfelf is aldaar de schippersknecht J. Kaptoin, wonende to Berkel, by het voortbooinon van zyn met groenten beladen vaartuig voorovergeslagon in de Rotte tegenover de Warmoezlersstraat en verdronken. Hoewel men hem met dreggen vry spoedig boven water haalde en met de hulp van twee geneesheeren trachtte de levensgeesten op te wekken, was dit tovergeefs. Zyn ïyk is naar de loods voor drenkelingen in Crooswyk over gebracht. Gisteravond ia in het legerkamp by Laren een jongetjo aangehouden van 11 jaar, uit Amsterdam, dat zyn thuis was ont vlucht wogons straf op school en uit vrees voor herhaling daarvan. Te Naarden is hom gelegenheid gegeven tot overnachten, en van morgen is hy naar tyjrl ouders teruggebracht. Te Doornenburg (gem. Bemmel) zyn gistermiddag de huizen, bewoond door een drietal gezinnen, binnen oen paar uren totaal in de asch gelogd. Alles was verzekerd. By het zwemmen in de rivier is te Lekkerkork oen joügen van 11 jaar, die zich te ver gewaagd had, verdronken. Te Groningen hebben, op poene van werkstaking, al do barbiers don prys van het scheren met 1 cent verhoogd. To Gevolsberg, in Pruisen, hebben do tweelingbroeders Reitz in goede gezondheid hun 84sten verjaardag gevierd. Prinsos Chlmay alB gelukkige erfgename. Naar de „Etoilo beige" mede deelt, heeft Prinses Chimay uit Amorika een depeche ontvangen, die haar van het sterven van haar grootpapa mededeeling deed en haar een erfenis van 16 millioon aankondigt. Uit St.-Brieux wordt gemeld, dat vyf zeilschepen van IJsland-visschera sedert twee maanden vermist worden. Men vreest, dat deze schepen mot hun uit 117 visschors bestaande bemanning ter. onder gegaan zyn. Volgons rapport van den opper- stuurman van de „General Pondo", die by Kaap Finisterre is gezonken op' de reis via Madera naar do Amazononrivler, ging alles goed "tot op de hoogte van Kaap Finisterre, toen or een hooge zee begon te loopen, waardoor het schip lek word. Niettegenstaande de vier pompen aan boord met volle kracht werkten, vermeerderde het water in het ruim, waarop de gezagvoerder noodsein deed aan de sleepboot „Knlght Templer", die het schip op sleeptouw had, waarop deze trachtte langs zyde te komen, doch zulks was door de hooge zee onmogeiyk. De opvarenden begaven zich toen in de kleine scheepsboot, dooh eenige oogenblikken daarna viel do „General Pondo" onderstboven, werd de boot ten onderstboven geslagen en ls de gezagvoerder verdronken. De overigen werden door toegeworpen lynen van de sleepboot gered. Het gelukto nog het ïyk van den gezagvoerder op te visschen. KOLONIËN, BATAVIA, 4-7 Mei. In het gouvernement Atjeh en Onderhoorlg- heden haddon de volgende mutatiën plaats: Geplaatst by aankomst de late luitonant L. M. C. E. Valckenier do Greve by het 14de bataljon by het 2do garnizoensbataljon de lste luito nant D. van der Sleesen, de 2de luitenant P. te Wechel en de onderluitenant De Haas, alg. st. no. 43691; te Koetaradja op het bureau van den In tendant, da 2de luitenant kwartiermeester H. F. Polack; te Koetaradja by het hospitaal do officier van gezondheid 2de klasse A. Hasskarl Meden- bacb. Overgeplaatst: van het 12de bataljon te Koetaradja naar het gedetacheerd gedeelte van dat bataljon te Telok Semawe, de kapi tein B. Filet; van het 12de bataljon te Telok Semawo naar hot 2do garnizoensbataljon de kapitein W. H. B. van der Zwaan van het 12de bataljon naar het 3de bataljon de onderluitenant Flacb, alg. st. no. 28117. Gedetacheerd by het korps marechaussee, 2de divisie, te Samalanga, de lete luitenant J. J. Burger van het 14de bataljon. De majoor-intendant J. E. van Schaik hooft wegens volbrachten diensttyd eervol ontslag verzocht. De 2de luitenant-kwartiermeester A. C. Vetter gaat wegens ziekte met tweejarig ver lof naar Europa. Uit Kotta Radja werd dato 7 Mol aan de „J.-B." geseind: De onder-luitenant A. H. O. F. E. von und zu Egloffstein heeft in Peusangan een bende van den pretendent-sultan aangevallen, die 12 gosneuveldon, vyf achterlaadgeweren en verscheidene andere wapenen liet liggen. Uit de „J.-B.": De controleur F. M. Harthoorn is belast met het bestuur over de afdeeling Koedoes. De aspirant-controleur J. J. Fraser is eervol ontheven van do waarneming van het bestuur over de afdeeling Seloema, wordende hy weder toegevoegd aan den controleur, van de afdeeling Benkoelen en ommelanden. De secretaris der residentie Timor, A. L. Kamerling, is belast met het bestuur over de onderafdoelingen Koepang, Babaoe on Amfoeang. Uit Sawah Loento verneemt de „Sumatra- Bode", dat aldaar in den tyd van twee dagen drie moordon hebben plaats gehad, waarvan twee met doodeiyken afloop. Nog verneemt hot blad, dat by de ter-aarde- bestelling der vermoorde lieden zich aan beide kanten gewapende Toebaneezen en Palem- bangers, landgenooten van do vermoorden, hadden verzameld, om elkaar toch eens goed toe to takelen, doch door het krachtig optreden van den onderschout to Doerian, die hen, als zfi ook maar éón hand durfden uitsteken, met een rovolver dreigde, waren hun plannen verydeld. Aanval op Soeroe Langoen. De correspondent te Batavia van de „N. R. 0." seint onder dagteekening van 3 Juni: „Maleiers hebben Soeroe Langoen aange vallen. De controleur werd gewond. Eon compagnie infanterie uit Palembang ls er hoon gezonden." Het blad teekent hlerby het volgende aan: Soeroe Langoen ls de hoofdplaats van Rawas, een ondorafdeoling van de afdeeling Tebing TinggI van Palembang. Het telegram staat vermoedeiyk In verband met den toestand ln DJambi. In hot „Bat. Nbld." van 18 Februari werd reeds gemold, dat hot niet onwaarschynl.yk was, dat tydeiyk do reeds meermalen bezette wachtpost to Soeroe Langoen op de grona van Palembang en Djambi wederom door een detachement zou worden bezet, om mogeiyko invallen in one gebiod, als represailles voor het oprichten van onze benting te Moeara Tambesi In Djambi, aan de samenvloeiing van Batang Hari en Batang Sambesl, tegen te gaan. Al3 echter onze vestiging to Moeara Tambesi de bevolking niet bleok te ontstemmen, zou Soeroe Langoen vermoedeiyk onbezet biyven, werd er by vermeld. Door den Gouverneur-Generaal van Ned.-Indiö zjjn de volgende beschikkingen genomen: 1 Verleend: Wegens langdurigen dienst een jaar verlof naar Europa, aan den verificateur der 4de klasee bij do in- en uitvoerrechten en accijn zen te Belawao, J. Sibenius Trip; wegens ziekte oen tweejarig verlof naar Europa, aan den assistent-resident van Palnau van Loghom. Ontslagen: Met iügang van 5 Mei llJ01 op verzoek eervol uit 'Blanda dienst, do onderwijzer eerste klasse b\j bet openbaar lager onderwijs voor Europeanen W. F. Oommerell; wegens ziekte eervol uit zgn betrokking, de commies derde klasse bij don post- en telegraaf dienst F. G. Brouwer, met bepaling, dat dit ont slag wordt gerekend te zijn ingegaan op 12 April I9OI. Bij don geneeskundigen raad te Soerabaia. Ontslagon: Eervol, wegen3 vertrek, als lid L. van Keo*. Genoom d: Tot lid voor bet tydvak tot uilimo Juni 1903 A. J. Prins, particulier apotheker aidaar, DEl'AKTKMICNT VAN OORLOG. Bevorderd» Tot kapitein bij bet wapen der conic, do eorr.te luitenant F. Tombnuk (niet verier in Nederland); A. S. Uuzotte, (met vorlof in Nederland) en F. W. P. Cligneit. Overgeplaatst: Van de eerste conipagnio artillerie (eerste veldbaücnj) te BaUvia naai do1 dertiondo compagnie (vierde compagnie vesting), artillorie to Batavia, do eorsle luitenant dor artillerie} H. J. D. do Fremery. DEPARTEMENT VAN MARINE. Vergund: Om wegens particuliere nangoiogenheuea terepa- trieeren aan den luitenant ter zeo tweede klasse J. G. Jokanknegt. By de Gouveroements-Marine. Benoemd: Tot tweeden stuurman, de derde stuurlieden: D. J. Meyer, SV. M. i'ommeren, NV.' C. Drjjver en J. R. van Eerde; tot derden machinist, de leeriing-niacbiniat F« W. G. L. Borckman. WEST-IA Dltt. CURASAO, 10 Mol. Mot ingang van 3 Mei is cle heer W. Ferguson op St.-Eustatius tydeiyk werkzaam gesteld op de Griffie van het Hof van Justitie. By de opening van het zittingsjaar 19011902 van den Kolonialen Ilaad van Curasao woes de Gouverneur der Koion.'o op vooruitgang in do opbrengst der middelen, op de aanhoudende droogte, nadeelip-; voer innd- bouw en veeteelt, vooral in do waste'jjks buitendistricten, op den goeden staat vrji Lot onderwijs, de warme vieriüg van ho; huwó'yk. der Koningin, het verminderd sterftecyfor on kondigde hy de indiening aan van voorstellen om Curasao, wat het kiesrecht betreft, gsiyk te stellen met de overige eilanden, teïwyl hy aandrong op ernstig trachten naaj verbetering der toestanden op Curasao, al xyn zo ï.iet ongunstiger dan op de andere Antillen. Tot praktizyn by den Raad van Justitie op St.-Marun N.-G. is benoemd de hoor .l"ige Sutherland, praktizyn by het llof van Justitie te Curasao. Door de wyziging in hoi Lcgoerlnga-; reglement van Curasao zullou voortaan de leden van den Raad van Bestuur goon doel' uitmaken van den Kolonialen Raad. Het aantal leden biervan, op 13 bepaald, moet dua met 1 5 worden aangevuld. In oen zitting van den Raad werden de voordrachten opgemaakt, die, aan H. M. de Koningin zullen wordon gedaan. Gekozen werden: tot eerste canui-laloo dej heeren: Mozes Curiel, C. S. Muller, mr. J. B.; Goreira, Charles A. Jones, H. li. R. Cliaoman;. tot tweede candidaten de heeren: C'. G. dei Ha8öth, J. N. W. Gravenhor8t, mr. T. d«; Ha8eth Evertsz, Arturo Leyba en J. Roer. Door den commandant van don kruiser „Zeeland" ©n den Nederl&Ddschen zaakgelas tigde, mr. A. J. van Leiden, is In de haven van Barranguilla een bezoek afgelegd by den prefect dier provincie, terwyl de heor Samuel de Sola, consul der Nederlanden, hen daarby vergezelde. r Benoemd (door de Spaanscho Regeering) tot vlco-consul van Spanje op Curasaode heer Fermln de Casas y Gancedo. Maandag in den voormiddag was de „Zeeland", komende van Trinidad, voor de haven van Curasao en zotte, na een krank»1 zinnig geworden matroos to hebben gelat.d, koers naar Bonaire, om van daar naar Arub^ te gaan. By het boren van een put by Barber, in het 4de district vaa het eiland, had een buskruitontplofflng plaats, waarby 2 personen, een zeer zwaar, gewond werdon. llaxerswoudo. De beproeving der brand- bluschmlddelon zal, volgens besluit van B. en Ws., aan den Ryndyk plaats hebben, wat de secretarie-spuit betreft a.s. Maandag- en aan den Groenei d jk a.s. Dinsdagavond. öassenlieim. Tot bestuurslid der Protes- tantecho kiesvereeniging „Volksbelang" is ge kozen de heer P. Ciggaar. Voorschoten. De uitslag der door het ge meentebestuur van Voorschoten don 7öon Juni gehouden aanbesteding van het maken van oen houten beschoeiing achtor den be staanden walmuur aan den Vliet en eemg bykomend werk is, dat hebben ingescbrevon: J. Blok, te '8-Gravondeel, f 978, wed. J. Kadee, te Voorschoten, 1000, C. C. van Egmond, te Leiden, f 1012 60, "W. J. Romeyn, te Voor schoten, f 101 en J. Bink, te Lolden,/" 1021. 1 to Alkemade, gevestigd te Oudo- wetering "Wijk A No. 102, naast Notaris DE WIT, spreekuren DiDsdag, Donderdag en Zaterdag, 11 12 uur v. m., onder leiding der Doctoren C. VAN ALTENA, Leimuiden, C. P. v. DILLEN, Roelofarendsveen, Homoeopati8ch Arts, L. J. O. WILLINCK, Rjjpwotering, Hordt geopend 1 Juli 1901. 4919 13 GEV1UAGU te Kulwgk aau ïcc oen Zit kamer en twee Slaapkamers met I'cnslon gedurende de zomer maanden. Aanbiedingen aan het Bureel van dit Blad. 5140 C Agent v/h. „L. D.", beveelt zich be leefd aan tot het pluatscu van AdverlentlOn, liet leveren van „De tiiracleuso" en andere Boek werken. 7749 11 Tevens Agent der Ned. Verz. Bank, govestigd te Amsterdam. Sluit verzekeringen op leven en b() overlijden van af f 50.— en hooger Spoedl Spoedl Spoed I (tan het voormalige Rijks-Entrepót-Dok aan de Doklaan ingang by den Parkschouwburg te Amsterdam., als: 3.000.000 Waalsteenen (minstens liardgrauw}, 300.000 Klinkers, 200.000 Halve klinkers, 300.000 I>1. Pannen, pl. m. 5000 <j«reuen Kalken in verschillende lengten en zwaarlen, 15 il 20000 en 2 dnims Planken, een groote party Kibhocrt in alle afmetingen, 100 stel Staldeuren, 20 stel Windassen (dubbel werk). 5188 40 Verder een nieuwe ijzeren Bascuuïkraan, 2000 IV' ijzeren Goten, zwaar Brandhout, 5000 M* grove en fijne pidn. Ifraeelyks te bevragen op bovengenoemde SloopariJ, De Garnizoens-Commandanb te Leiden zal op Maandag 17 Juni e. k., des middags te twaalf uren, ten Ciarnlzoeusbureele by de Morschpoort, onder nadere goedkeu ring van den Minister van Oorlog, in het openbaar AANBESTEDEN: De levering van AARD APPELEN, noodig voor de Soldaten menages te Leiden gedurende het tüdvak 16 Juli t/m. 31 October 1901. De Voorwaarden van levering dd. 11 October 1897, VI Afd. no. 90, zyn tegen den prys van ƒ0.20 por exem plaar verkrijgbaar by de firma de GEBROEDERS VAN CLEEFF, te 's-Gravenhage. Inlichtingen betreffende do hoeveel heden Aardappelen welke vermoedeiyk noodig zullen zyn, kunnen ton Bureele voornoemd worden ingewonnen. Do aandacht van gegadigden wordt er op gevestigd, dat ten aanzion van de lnvulÜDg van do Inschryvingsbil- jetten, nauwkeurig moet worden in acht genomen, hetgeen daaromtrent in de Algemeone Voorwaarden is be paald en dat in dio biljetten geen melding behoeft gemaakt te worden van het gewicht van den hectoliter Aardappelen, De Kolonel, Garnlzoens-Commandant, VAN DER GOES. Leiden, 7 Juni 1901 6179 40 Maatschappij voor Groudbe- zit en Groudcredict belast zich met bet Incassee rt n ran JVisselsenQultanlicn. Verstrekt Gelden)als zekerheid o. a. beschouwende: Borgstelling; le en 2e Hypotheken. II ypol li eekgrosse etc. etc. 5202 27 Neemt gelden h depo sito met 1 dag oprragens 3% 'sjaars. met 19 dagen oprragens 3'/i0/0 'sjaars. voor 1 maand fixe I ondef hel promo8»e disconto 99 99 99 7 der Nedcrlandscho De IIAABLEMMER-OLIE van C. DE EOMXG Tl LEV, Achterstraat 13 15, Haarlemwelke de cenigo echte ls, is het ge- noosmuldol, dat meer dan 200 jaren het beste succes heeft ter wereld en velen HJdonden verzachting van Hjden en genezing verschaft. Verkrbgb. by ABR. LEEMANS, Middelstogracht la, J. H. DIJKHUIS, Hoogstraat, Leiden. 6137 10 op lioi Keven, tegen Invali diteit en Ongelukkeu, geves tigd to 's-Gravcnliage. Directeuren: Jhr. Mr. W. SIX, Oud-Minister van Binneniandsche Zaken to 's-Gravenhage, en Mr. Dr. W. F. J BOK. Inlichtingen en Tarieven gratis to verkrijgen by den Inspecteur Jnn. A. 0. VAN HAEFTEN, Plant soen 103, Leiden, die ook Brand- en Inbraakverzekeringen sluit. 160 13 gebrand volgens systeem Prof. Liebig, onovertroffen in geur en kracht, ui' er .1 voordeelig in hel gebiuik, is verkrijgbaar te) Leiden hij: O. C. VAN DAM, Steonstr. 47. J. H. DIJKHUIS, Hoogstr. 5. W. F. v. HARTROP Jr., Hooigr. Wed. KEISER STEINBUCH. Kaiserstr. 30. KOERTS FEENSTRA, 4081 25 P.-K. Koorsteeg 14. C. ROODENBURO Jr., Haarl.str. 22. A. M. DE WIT-BEUKERS, Haarlommorstr. 70. F. v. HENSBEROEN (e Noordwijk. Mej. H. E. MEERBURG te Zodcrmcer. Wordt gevraagdoen net R.-K. Burgermeisje, op oen dom by Loiden, niet ben. de 18 jaren, goed mot kinderen kunnende omgaan, naaien en stoppon. Brieven aan hot Bur. van dit Blad onder No. 5155. 8 NjeuweSchuitjes.Verdera vermakelIjktiBden. Aanbevelend, 4959 U voorheen L. C. VAX HELST. Zoe'erwoude, HBOCF. RUNOIJK. 13. VI5f.TI3I.UiKT 13. 2034 19

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 13