fK 12656 Donderdag 30 Mei, A0. 1901. y feze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van §on- en feestdagen, uitgegeven» De Roos van Horton. DAGBLAD PRIJS DEZER COURANT: 'iVoor Leiden por S maandon3 3 i~* 3 3 3 f 1.10.' [Buiten Leidon, per looper en ivaar agonten gevestigd lün 1.30 Franco per post .3.. 3.3. 1.65.. PRIJS DER AD VERTEN TlidN Van 1 0 regels f 1.06. Iedere regel meer f 0.17{. Grooter® letters naar plaatsruimte. Voor liet incasseeren buiten do stad wordt f 0.05 berekend. Ofiioloelo Kennisigoying* Burgemeester en Wethondera van Leiden; Oezion art. C der Verordening van den 25aten S&nnari 1894 (Qemeontoblad No. 6 van 1894); Brengen ter algemeeno kennis, dat tot het doen Wchrij ven van uleuwe leerlingen voor de open- Wre scholen voor voorbereidend en voor meer uitgebreid lager onderwijs gologonheid zal gege ten worden: voor die voor voorbereidend lager onderwijs voor Jongens en meisjes, in het schoolgebouw aan do Dudo Vest; voor dio voor meer uitgebreid lager onderwijs: dor late klasse, voor jongens, in het schoolgebouw Wan do Aalmarkt; dor lsto klasse, voor meisjes, in bet schoolgebouw f«n de Boommarkt; I dor 2do klasse, voor jongens, In het schoolgebouw 'aan de Pioterskerkstraat; der 2de klasse, voor meisjes, in hot schoolgebouw laan de Brecstraat; j en wol van don Sden tot en met den 16 den Juni o. k., dagelijks (den Zondag uitgezonderd), van des voor middags halfnogon tot negon uron, Jen op Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag bovon- Idien van half twee tot tweo uren des namiddags. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. '29 Mei 1901. VAN HEY8T, Seoretaris. beiden, 30 Mei. De „Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer" zal de rondgezonden .circulaires doen ophalen. Moge menigeen zich Igenoopt voelen haar een jaarljjksche bedrage Jte geven 1 Dat het de Vereoniging ernst ls, bewijst, ;dat zy reeds in onderhandeling is met hot ■bestuur der Automobielenclub om te trachten jden tocht door Nederland tot Leiden uit te 'strekken. Zoo zal menigeen de een tot zyn ge noegen, de ander door verhooging van zyn inkomsten het bestaan der Vereeniging ge- Voelen. Men teekene dus voor het lidmaatschap l J Biykens achterstaande advertentie zal de :„3-October-Voreeniging" a. s. Zaterdag-namid dag van 2 4 uren in het lokaal „Nut en •Genoegen", ingang Schoolsteeg, inschrijving |houden voor groep B.eigen versierde ry wielen .door jongens en meisjes van 14—18 jaar. j In deze rubriek worden de bloemon aan ,'de deelnemers gratis verschaft, en wel voor leen rijwiel 100 stuks dahlia's en voor een jtandem 200 stuks dahlia's, on kunnen de deelnemers direct by de inschrijving opgeven welke kleur zy wenschen te ontvangen; om 'zoodoende aan de 3-October-Vereeniging ge legenheid te geven een voldoend aantal te 'doen aanplanten. i Voorts zal gratis nog een zekere hoeveel heid groen worden beschikbaar gesteld, waar- ;door de deelnemers in de gelegenheid zullen zyn hun machines op nette wyze tG versieren. Versierde rijwielen iu éón tint gehouden •zijn altijd het fraaist. De voorhanden kleuren 'zijn: wit, rood, paars, geel, oranje. Combinaties: paars en geel; rood en wit (stedelijke kleuren). De deelnemers zullen op 3 October a. s. te ,tien uren met hun onversierde fietsen in een 'lokaal samenkomen. (Slechts het aanbrengen Tan linten, bogen en andere voorbereidende werkzaamheden mag thuis geschieden.) j Onder toezicht eener commissie wordt hun dan gelegonheid gegeven hun fietsen met do 100 dahlia's en met het groen te versieren, ,'waarvoor 2 uron tijd wordt gegeven. Alle deelnemers ontvangen een nummor, i dat daarna aan hun fietsen moet aangebracht 'worden. Te 12 uren zal de jury de beoor- ideeling beginnen, waarbij de deelnemois niet tegenwoordig mogen zijn. Na aflpop der booordeeling zullen do deel nemers in optocht door de stad gaan en daarna zullen hun de prijzen worden uit gereikt op nader te bepalen plaats. Als prijzen worden uitgeloofd verschillende luxe-voorwerpen. '8 Rijks Ethnographlsch Museum heeft van prof. dr. M. J. de Gooje, alhier, ten ge schenke ontvangen een portefeuille, van ber- kenbast vervaardigd, aan de buitenklep ver sierd met ster- en bloemvormige bestlksels van rood en groen gekleurde en witte reepen van stekels van een stekelvarken. Vervaardigd door Mic-mac-Indianen in Noord- Amerika. Aan den schenker is de dank der Regee ring betuigd. Voor het akte examen lager onderwijs is geslaagd mej. Ch. M. Dozy, alhier. Geslaagd is voor hot examen in de nut tige handwerken mej. E. Kullart, leerlinge van mej. E. O. M. Aewerdonck, alhier. De „Staatscourant" bevat de wijzigingen in de statuten van de naamlooze vennootschap „Nederlandsche fabriek van verduurzaamde levensmiddelen, voorheon W. Hoogenstraaten en Co.", alhier. Ds. D. J. van Aalst, te Noordwijkerhout, heeft voor hot beroep naar de Ned.-Herv. Gem. to Steenderen en Bronkhorst bedankt. Ia de gisteren gehouden algemeene ver gadering der R.-K. centrale kiesvereoniging, district Bodegraven, is als candidaat voor do Tweede Kamer definitief gesteld mr. J. W. H. M. van Idsinga, referendaris aan d# afdeeling blnnenlandsch bestuur te 's Gravenhago, vriJ- antirev. De commissie van rapportours uit de Eerato Kamer voor de Militie- en Landweor- wetten hield gisteren een bijeenkomst. Hedon vergadert de commissie voor de onderwijswet en de paardenfokkerij. De vice-president van den Raad van State heeft zich voor eenigen tyd naar zyn buitenverblijf Sleeswykheuvel te Soest begeven. Do groot-officieren en andere loden 'van Hr. Me. Huis, die H. M. de Koningin in Haar gevolg voert by het bezoek aan liet Duitécho Keizerpaar te Potsdam, zyn gisteren van Den Haag naar Berlijn vertrokkon. Door het Hoofdbestuur van de Vereeni ging van Leeraren aan Inrichtingen van Middelbaar Onderwys is aan den Ministor van Koloniön een adres gezonden, waarby ge waardeerd wordt, dat by het gewyzigd ont werpbesluit in zake de opleiding van Indische ambtenaren, ®/s van het aantal plaatsen beschik baar zal worden gesteld voor hon, dio in het bezit zyn van een getuigschrift van het eindexamen der hoogere burgerscholen of van de afdeoling hoogere land- en boschbouwschool te Wage- ningen, maar betreurt, dat slechte zy kunnen worden aangewezen, die ten minste 18 jaar oud zyn. Het hoofdbestuur acht het wensche- ïyk de onderste limiet van den vereischten leeftyd van 18 jaar op 16 of ten minste 17 jaar te bepalen. De volgende byeenkomst van het thans te 's-Gravenhage vergaderde congres van het Institut Colonial International zal in 1903 to Londen plaats hebben, onder voorzitterschap van lord Reay (mr. D. J. baron Mackay). De leden van het Instituut brachten gisteren een bezoek aan Amsterdam. De verkiezing van een lid van de Tweede Kamer in het kiesdistrict Zieriksee, ter voor ziening ia de vacature, ontstaan door het over ly don van den heer J. J. van Kerkwyk, is door den minister van binnenlandsche zaken bepaald op 4 Juni, de stemming, zoo noodig, op 14 Juni, en de herstemming, zoo noodig, op 27 Juni e. k. Van bevoegde zydo wordt aan de „N. R. C." medegedeeld, dat hot door onzen Haag- schen correspondent ons toegezonden bericht, dat mr. D. de Jongh van Polsbroek, betaal meester te Rotterdam, voornemens ls zyn ontslag uit 's Ryks dienst aan te vragen, onjuist is. De kolonel Schlultor, commandant van het 2de regiment vesting artillerie, zal 1 Aug. den dienst met pensioen verlaten. D Volgens „Het Vad." wordt thans In het garnizoen te 's-Gravenhage een proef genomen met het verstrekken van witbrood in plaats van kommiesbrood aan de soldaten. Op 80-jarigen leeftyd overleed te Haar lem de bekende schryver van geschiedenis verhalen, voor de jeugd voornameiyk, P. Vergers. Gisteren werd hot stoffelyk overschot ter aarde besteld. Aan de groeve herdacht ds. Veen de verdiensten van den overledene. Eenige bloemstukken dekten de lykbaar. Het contingent euppletietroepen, dat ln 1901 naar Oost-Indlö moet worden uitgezon den, ls nader bepaald op 1425 man, waar onder zich moeten bevinden 15 militaire schryver8, 60 onderofficieren der infanterie, zoo mm mogeiyk korporaals, 100 cavaloristen, 200 artilleristen en 20 geniesoldaten. Uit Harderwyk zal in 1902 aan suppletie- troepen naar Oost-Indiö worden uitgezonden 1620 man, waarby 15 schryver8, 60 sergean- ton der infanterie, 70 cavaleristen, 200 artille risten en 10 geniesoldaten; vorder geen kader. De Beriyn8cho correspondent van de „N. R. C." seint: Tot nu toe scheen het bezoek van Koningin Wilhelmina en den Pi ins Gemaal tamely k stil, als gewooniyk dorgeiyke bezoeken tydens de voorjaarsparade, te zullen afloopen. Intusschen zyn thans door het keizeriyk hof verdere schikkingen getroffen, waai uit blykt, dat by dit bezoek, samenvallend met dat van dou jongen groothertog van Mecklenburg, alle eor- bewfyzen, ver bondon aan eon officieel bezoek van een gekroond hoofd, in acht genomen zullen worden. Nadat Donderdagmiddag do jon go Koningin met do andere vorstelijke personen in het Niouwe Paleis by hot Wildpark by Potsdam aangekomen en daar wat uitgerust hebben, zal, na den eten, op do binnenplaats van het paleis om lialftien een groote taptoe gegeven worden door allo muziekkorpsen van de )yf- wacht, ter eere van de Hollandsche gasten. Op het program staan o.a. het Wilhelmus, en „Niederl&ndischea Dankgebot." Voorts heoft keizer Wilhelm zelf het denkbeeld geopperd, dat de stad Boriyn Koningin Wilhelmina by haar eerste bezoek aan 's Ryks hoofdstad officieel^ zou begroeten. Dientengevolge zal Vrydag na de parade do Koningin met do Keizerin door de lange, deftige Königgi&tzer straat ryden naar de Brandenburger Poort, waar de eerste burgemeester Kirschner een toespraak zal houden. Leden van het magis traatscollege en van den gemeenteraad, en waarschyniyk ook in het wit gekleede jonge dames uit do Beriynscho burgery, zullen aan do verwelkoming deelnemen. Aan de Brandenburger Poort krygt de Hollandsche kolouio te Beriyn natuurlijk ook een mooie plaats, om de Koningin to hul digen. In aller yl moeten nu de Poort on het daaraan grenzende Paryscho plein zooveel mogeiyk althans met sparregroen en bloemen versierd worden. Na do ontvangst te Beriyn zullen de Koningin en de Keizerin in het door „Leibgendarmene" geëscorteerde rytuig de oude feestelyke Unter den Linden doorryden naar het etedeiyk paleis te Beriyn, waar op de binnenplaats een eere compagnlo van het Alexander-regi ment voor de Koningin opgesteld wordt. De Kroonprins komt heden uit Sileziö naar Potsdam, om tydous het bezoek der Koningin daar te zyn; ook keerde graaf van Bülow giste ren uit het Schwarzwald naar Beriyn terug. Tot dusver blyft de terugkeer van het koninkiyk echtpaar naar Schwerin op Zaterdag avond bepaald. Donderdag van do volgende week denkt do Keizer het bezook, ook van den groothertog van Mecklenburg, te Schwerin te gaan beantwoorden. Van daar reist de Keizer naar het klooster van het Heilige Graf te Techow, in Brandenburg, om de abdis een met diamanten bezetten Btaf ten geschenke te geven. By de groote wapenschouwing van Vrydag schynt dit jaar een byzonder scherp toezicht uitgeoefend te zullen worden en alles wordt zooveel doeniyk afgesloten. De president yan politie heeft reeds verboden op dien dag ver plaatsbare tribunes, ambulante restauraties, kramen, enz., op bet Tempelhofer veld op te stellenin het kort juist d&t belet wat vroeger aan de groote voorjaarsparade een vrooiyken bysmaak gaf en zo tot een soort van volks feest maakte. Het stoomschip „Bundesrath" (thuisreis) vertrok 27 Mei van Napels; de „Horzog" (uitreis) arriv. 25 Mei te Delagoabaai; de Kaiser" (uitreis) arriv. 26 Mol to Las Palmas; de „Koning Willem I", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 29 Mei van Suez; de „Kron- prinz" (thuisreis) vertrok 26 Mei van Zanzibar; de „Orion" arriveerde 23 Mei van Amsterdam te Bordeaux; de „President" (uitreis) arriv. 27 Mei te Mombassa; de „Prins Froderik Hendrik" arriv. 28 Mei van Wost-lndiö te Nieuw-York; do „Rotterdam" arriv. 29 Mei van Nieuw-York te Rotterdam; de „General" (uitreis) passeerde 28 Mei Port-Said; de „Bogor", van Rotterdam naar Java, passoerde 29 Mei Sagiès; do „Koning Willem II", van Amsterdam naar Batavia, arriv. 29 Mei te Padang; do „Koning Willem III" vertrok 29 Mei van Batavia naar Amsterdam. Alfcn. In dit kiesdistrict voor de Provinciale Staton bedroog hot aantal klezors in: op 15 Moi op 15 Mol Moor. Mlnilor. 1S08. 1901. Alfen. 654 742 88 Boskoop. 599 692 93 Bodegraven. 563 681 118. Alkemado. 607 617 10 Hazerswoude. 476 534 58 Aarlanderveen. 465 480 15 Oudshoorn. 388 411 23 Ter Aar. 375 400 25 Nieuwkoop. 345 332 13 Zwammerdam. 259 274 15 Leirauidon. 239 260 21 Woubrugge. 254 258 4 Zevenhoven. 101 158 8 Nieuwveen. 165 149 16 Rynzatorwoudo. 76 88 12 5626 6076 482 32 Leiderdorp. Door ingelanden van den Kalk- polder is de rekening over 1900 vastgesteld m ontvang op f 2730.415, in uitgaaf op f 2690.39 en mitsdien het batig saldo op f 40.026. Rüpwetoring. Door den alhier gestation- neerden veldwachter der gemeente Alkemade, C. Post, is Woensdag aangehouden een 9-jarige 4 knaap, uit Lelden, en naar de ouderiyke woning teruggebracht. De jongen was Dins dagavond hier heen komen loopen en had den nacht by den landbouwer v. B. doorgebracht. Uit <l« „Mtnatdcoiiraui". Kon. besluiten. Benoemd tot directeur van het telegraafkaotoor te Eindhoven, E. van Bochove, thans te lt-ozendaal; tot notaris te Giekerk, LI. Posthumus, candidaat aldaar; tot burgemeester van Gil ze en Rjjen, G. J. van Poppel; van Vlierden, A. H. Gijzela Op verzoek eervol ontslagen jhr. J. C. W. Slrick van Lin8choten, burgemeester van Wijk aan Zeo en Duin. Goedgekeurd dat jhr. J. L. Nahuya, burgemeester van 'Limmen, en Th. van Sonsbeeck, burgemeester van Woerseloo, zijn benoemd tot secretaris hunuer gemeente. Aan mejuffrouw W. Grimme, geb. te Medebach (Duitscblandaan A. J. H. Verhelst, geboren to Esschen (België), en aan me ju ffr. A. C. M. Nivard, geboren te iioutain-Snint-Siméon (Bolgiö), ver gunning verleend tot het geven van lager onder wijs, mits zij overigens aan de daartoe by de wet gevorderde verei9cbten voldoen. Min. beschikking. Voor bet tijdvak van 16 Juni 1901 tot en met 81 December daaraanvolgende be noemd tot amanuensis aan de Polytechnische School te Delft, J. A. Waller, machinist-bankwerker te Delft. Zij, die zich aan de examens voor de akte van hoofdonderwijzer of hoofdonderwijzeres waarvan bet sohriitelijk gedeelte op 27 Junie k. zal plaats hebben, terwijl bet mondeling onderzoek op 17 1 Juli d. a. v. zal aanvangen weDSchen te onder werpen, geliovou zich vóór 12 Juni e. k. aan te melden bij den voorzitter der commissie, voor welke zij verlangen to verschijnen, met overleg- j ging van: a. geboorte akte; b. getuigschrift van zedelijk gedrag; c. reeds verkregen akte en toe latingen; cl. bewijs van tweejarige werkzaamheid aan een of meer echoion. Do voorzitter der commissie te 's-Gravenhage ia de heer J. C. Fubius, te Delft; van de corn- missie te Amsterdam, de heer W. Middelveld Viersen, te Gouda. N Oe uitbarsting van den Kloet op lava. By het Departement van Koloniën is ont- vangen een van heden gedagteekend telegram van den Gouverneur-Generaal van Neder- landsch-Indië, houdende bericht, dat, ten gevolge van do uitbarsting van den Kloet, honderd twintig (en niet zooals in hot, telegram van 25 dezer werd opgegeven honderd acht en zeventig) inlanders zyn om gekomen. Trausvmil cn Oranje-Vrijstaat. Het Porskantoor van het Algemeen Neder- landsch Verbond te Dordrecht vraagt inlich tingen omtrent de volgende personen: B. C. G. Voorduin, vroeger onderchef station Johannesburg, was op commando; Willem Johannes Scheppor, klerk by de Z.-A. S.-M., waa op commando, sedort Juni 1900 is niels meer van hem vernomen; Frans Freiherr von Oldershausen; by het begin van den oorlog ging hy naar Zuid-Afrika, waar hy 6treed aan de zyde der Boeren; Gerrit de Hens, bakker, wonende te Pretoria, was vermoedeiyk op commando; P. A. Raman,' hoofd der school te Volksrust, district Stan- derton, on familie, sinds Juni 1900 ontving men geen bericht meer; Otto Heoso uit Nieuw-York, vocht aan de zyde der Boeren; i on P. W. Oiban, het laatst wonende te Brakpan. Verder de adressen dor volgende personen:1 mevrcuw do wed JH. Koekkoek te Middelburg; J. H. Holieiibach, gouvernements ambtenaar 43) „Ik wou, dat ik uw opinio kon doelen," antwoordde lord Airdrie, „maar ik vrees, dat, ,naar hetgeen hy zegt, er zeer weinig hoop meer is. Hy gelooft, dat de ruggegraat is gebroken en als u het kind hadt gezien, toen Jones het met bloed en stof bedekt thuis IbrachJ, zou het u zeker verbazen, dat hot 'nog leeft." „Arme Tommyl" zeido zy. Zy spraken slechts fluisterend samen. „Wat klinkt dat vreeseiykl Een schuw paard benevens den wagen over hem heen! Maar zyn kleine been deren groeien gemakkeiyker weer samen dan :by een van ons; hy zag er immers ook als con byzonder sterk en krachtig kind uit." „Dit lange geknield liggen zal u te zeer vermoeien, miss Balmaine. Kunt gy uw hand .misschien nu niet los maken?" „Neen, neen. Ik ben iu het minst niet 'moe. Ik zou, wanneer het noodig ware, uren lang zoo geknield kunnen liggen." „U schynt kinderen goed te begrypen en hebt zeker veel met kinderen omgegaan?" „Neen, in het geheel niet, ik ben daartoe /nooit in de gelegenheid geweest, ofschoon ik veel van kinderen houd, vooral van kleine; maar verbeeld u, ik heb nog nooit een baby Jgezlen, die niet minstens zes maanden oud iwas." „Nooit?" zeide hy met gesmoorde sternen zyn gelaat, dat plotseling een harde, koele uitdrukking kreeg, vertrok zenuwachtig. «Noen, nooit. Is dat niet vreemd? Ik ben nu reeds twee en twintig jaar oud, maar ben eigenlyk nooit mot kinderen in aanra king gekomen." Kon zy hem aan hot ziekbed van een kind voorliegen? Kon zy hier nog huichelen? Hy zag haar met een onbeschryflyke uitdrukking aan, een uitdrukking, waarin toorn en twyfel om den voorrang streden. Zy ving dezen blik met de grootste verbazing op. Zyn oogen hielden de hare als geboeid; zy woeldo zich gedwongen, zyn koelen, doordringenden blik uit te houden. Wat moest dat boteokenen? Hy kon toch niets van het kind weten, dat zy nooit gezien had, noch van het kleine, onbekende graf in de schaduw van do oude kerk te Horton, en toch was zyn gelaat dat van oon aanklager. Terwyi haar oogen op hem waren gericht, verbleekte zy tot ln de lippen en in dat verbleeken las hy haar schuld. Hy wilde juist beginnen te spreken. „Sir George is aangekomen," fluisterde plot seling een stem dicht achter hem; hot was juffrouw Trent en midden in de kamer stond een vrooiyk uitziend, gladgeschoren, gezet heer, die met onhoorbare schreden het bed naderde. „Is dit onze kleine patiënt? Lord Airdrie, vermoedeiyk?" „Ja," antwoordde deze. „Ik ben u zeer dankbaar, dat gy gekomen zyt. U heeft dus toch nog den sneltrein kunnen halen?" „Ja, ik verloor geen tyd; het was een dringend geval. Het kind schynt te slapen. A," wendde hy zich tot den anderen dokter, „ik zou gaarne eerst een paar woorden met u spreken," daarop boog hy voor de jonge dame, die, met de hand van het kind ln de hare, naast het bed lag geknield, en zeide: „Lady Airdrie vermoedeiyk?" Op dead directe vraag gaf lord Airdrie volle twee minuten lang geen antwoord en sir George, die blykbaar 9lilzwygen voor toestem ming opgenomen of er in het gohoel geen acht op gOBlagen had, begon Tommy's pols to voelen en zyn bloed warmte op te nemen. Het kind lag onder z'yn onderzoekenden blik verhit en zwaar ademhalond, maar nog steeds vast slapend in do kussens. „Do dame is oon vriendin van den jongen, en zy is zoo vriendoiyk geweest op zyn smeek beden hierheen te komen," verklaarde eindelyk lord Airdrie. „01" was alles, wat sir George zeido, torwyl hy tevens een langen, vorschonden blik op miss Balmaine vestigde. „Til hem eens zoo voorzichtig mogeiyk op," fluisterde hy haar daarop toe. „Maar maak hom, als u het ver- myden kunt, niet wakker, ik zou gaarne zyn temperatuur opnemen en dit buisje in de schouderholte steken." Dit optillen van den kleinen patiënt, zonder hem wakker te makon, was gemakkeiyker gezegd dan godaan, want ofschoon Rosamund hem zoo voorzichtig mogeiyk oprichtte, kreunde hy toch, bewoog zich en opende de oogen. „Gy zult spoedig weer boter zyn, myn kleine baas," zeide de Londensche dokter ge ruststellend tot hem. Hy was wegen3 zyn deelneming en belangstelling by ziekbeddon beroemd. „Zyt gy de nieuwe dokter?" vroeg het kind. „Ja, ik wil je gozond maken." „Wilt gy my niet ombrengen? Ik wil niet sterven zyn onderlip begon te trillen „en dan ia oen kist gesloten worden, zooals het kleine meisje van den tuinman. Men zegt, dat de doktor het gedood heeft." „Neen, neenl Gy behoeft geen angst te hebben! Miss of rnrs..... Ik vraag wel excuus," hy wendde zich tot Rosamund, „ik heb uw naam zoo straks niet verstaan." „Myn naam ls Balmaine, miss Balmaine." „Welnu, miss Balmaine," fluisterde hy haastig, „tracht hem vooral kalm te houdon; hy mag niet spreken on zich in geenerlei wyzo opwinden. Hy schynt zeer aan u gehecht te zyn; laat nu al uw invloed gelden." Daarop voegde hy er nog zachter by: „Hy heeft zeker geen moeder?" Rosamund schudde het hoofd. „Hot kind hoeft zyn moeder nooit gekend," zeide lord Airdrie. „Dan moet gy nu al het mogeiyke doen, om hem rustig to houdon, torwyl ik hem onderzoek. Ik wil liever, als het niet volstrekt noodzakeiyk is, geen verdoovingsmlddelen aan wenden, en ik moot woten of hy ribbon ge broken heoft of anders ook kneuzingen heeft gekregen." Daarop wenkte hy zyn colloga naderby en beide geneesheeren hielden een lange conferentie. „Ik weet wel, Tommy, dat gy nu den dokter, je vader en my wilt toonen, welk een dappere jongen gy zyfc, nietwaar?" zeide Rosamund op teederen, vleienden toon. „De dokter zou zoo gaarne zien, waar gy je pyn hebt gedaan on hoe spoedig hy je gezond kan makenhy zal je zeker niet meer pyn doeD dan hy moet, lieveling." Zy boog zich met tranen in de oogen naar hem toe en kuste het verhitte gezichtje. „Ik wou, dat ik het je kon afnemen. Maar nietwaar, Tommy, gy zult een lieve, brave jongen zyn?" „Ja, als ik uw hand mag vasthouden", antwoordde hy met bevende stem, terwyi hy haar smeekend aankeek. „Wy willen nu met het onderzoek beginnen", zeide sir George tot den vader van het kind. „Do joygedam® schynt sterke zenuwen te hebben, zy zal een betere hulp zyn dan gy. Alles hangt daar nu van af, on wy zullen' spoedig in staat zyn, u to kunnen zoggon, of het het een of het ander is." „U bedoelt leven of dood?" zeido lord Airdrio met ingehouden adem. Een knikkon was alles, wat de groote heel kundige hem tot antwoord gaf. Zoo hy een vrouw voor zich had gehad, zou hy dezo mededeeling wol ietwat omzichtiger hebben gedaan, maar wat kwam dat er by een man op aan 1 Lord Airdrie verwyderde zich en bleef in een vensternis staan, terwyl hot onderzoek plaats greep. Neen, hy had den moed niet, in dit voor hem zoo vreeseiyk oogenblik naast het bedje to staan. Hoe sterk hy ook was, beefde hy over zyn geheele lichaamhy drukte zyn hoofd togen de ruiten, om zich een steun to geven, en keek naar buiten in het' door do maan too verachtig verlichte park. Hoe was hot mogelijk, dat de wereld daar zoo kalm en vreedzaam lag, torwyl zijn Tommy moest sterven? Ach, hy zou sterven, hy wist het zeker I Het was de straf dos Hemels daarvoor, dat hy een afgod van hem had gemaakt. Tommy had indertyd te Horton zyn hart ge-" wonnen, toen dit zoo leeg en treurig was' geworden. Tommy had zyn eenzaam huis door zyn byzyn opgovroolykt. Hoe lang hy daar; zoo stond, wist hy niot. Wel urenlang. Einde lyk raakte iemand zijn arm aan en dat voerde hom in de werkelijkheid terug. Het was miss Balmaine. Zy zag or bleek on zenuwachtig uit, ja, zy weendo zelfs; een paar iranoa, vloeiden langs haar wangon. „Ik zie, ja, ik weet het", riep Tommy's vader en koek baar angstig aan. „GU komt, om my het ergste te zeggen." {Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 1