Het Leidsch Dagblad N«. 12653 Zaterdag 35 Mei. A0. $01. (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van cZon- en feestdagen, uitgegeven. LEIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT Voor Loidon per 8 maandonM 1.10.' "■"Buiten Leiden, per loopor en waar agenten gevestigd zijn 1.80 Franco per post1.65- PRIJS DER ADVERTENTTÈHf: Van 1 6 regel» f 1.06. Iedere regel meer f 0.17 j.»— Grootere lettere naar plaatsruimte. - Voor het incaeseeren bulten de stad wordt f 0.06 berekend. Dit nommcr bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Op Plnkstermaaudug zal deze Conraut iilet werden uitgegeven. fa Woensdags en Zaterdags verkrijgbaar tegen Cents per nummer behalve aan ons Bureel ook bi) de heeren: J. Fleur Jr., Bakkersteeg 11. Joh. Hogervorst, Haarlemmerstraat 128. P. J. van Keulen, Zuidsingel 29. H. Lambooy, Boogewoerd 96. P. v. d. Meer, Haarl.straat, hoek Turfmarkt. A. Somerwil, Hoogewoerd 24. P. J. Vervark, Oroenesteeg 29. J. J. Wagemans, Spoorstraat 2. P. v. d. Westen, Langegracht 112. Oflloieolo iveiiuiüireviuö:. Burgemeester en Wethouders der gemeente Leiden brengen ter algemeens kennis, dat het Bureau van den Burgerlijken Stand en de Bevolking op Maandag 2 7 Mei a. s. (2den Pinksterdag) zal geopend zijn van des morgens 9 tot des middags 12 uren. Burgemeester en Weihouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. £5 Mei 1901. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 25 Mei. De „Maatschappij der Noderlandsche Let terkunde", alhier, zal WooDsdag den 12den Juni haar jaarlijksche vergadering houden, onder leiding van dr. A. Kluyver. Dr. G. J. Boekenoogen zal er een voordracht houden over „raadsels en raadselsprookjes." Onder de gewone jaarlijksche bezigheden zal de behandeling zijn v^n een voorstel der maandeli)k6che vergadering om uit de renten van het fonds te verleenen: a.een som van 600 gulden aan de Comm. voor Geschied- en Oudheidkunde, te betalen in drie termijnen, van 1 Juli 1901 tot 1 Juli 1903, voor het doen samenstellen der kopij van eon nieuw „Repertorium der verhandelingon en bijdragen, betreffende de geschiedenis des vaderlands, in mengelwerken en tijdschriften verschenen", loopende tot het einde van 1900 en bevattende zoowel het oorspronkelijke Repertorium met supplementen tot 1850, behoudens noodzake lijke wijzigingen, alsook een nieuw supple ment, alles te zamen tot één werk vereenigd b. een som van 100 gulden aan de Com missie voor Taal- en Letterkunde voor een ultgavo van herdrukken van eenlge merk waardige oude Nederlandsche Volksboeken; c. een som van ten hoogste 300 gulden voor de uitgave van een bundel Middelneder- landsche Marialegenden d. een som van ten hoogste 100 gulden voor een nieuwe uitgave der Briefwisseling van Maria van Reigersberg met haar naaste betrekkingen. In dezelfde vergadering komen aan do orde Verkiezing van tweo leden des bestuurs ln de plaats van de aftredende leden P. A. M. Boele van Hensbroek en dr. H. O. Hagen. De door de maandeiyksche vergadering voor gedragen dubbeltallen bestaan uit de heeren: 1. dr. Edw. B. Koster en mr. C. Bake; 2. dr. P. J. Blok en dr. A. Beets. Verkiezing van een penningmeester in" de plaats van den tydeiyken titularis. Het door de maandelijkscbe vergadering voorgedragen dubbeltal >Laat uit de heerenF. O. Kramp en mr. J. O. Overvoordè. Verder zal worden bekendgemaakt de uitslag der stemming over de nieuwbenoemde 16 gewone en 8 buitenlandache leden. Er zijn onderscheidenlijk 70 en 22 candldaten. Den avond te voren zullen er bijeenkomsten plaats hobben in het Nut, voor de leden, van de commissies voor taal- en letterkunde en voor geschied- en oudheidkunde. In de eerste zullen hot woord voeren: mej. dr. J. A. Nyiand, over: Jacobus Bellamy als criticus,en dr. O. O. Uhlenbeck, over: Het Béowulf epos als ge schiedbron. In de tweede: dr. F. J. L. Kr&mer, over: De Doelisten, en mr. L. M. RollinCou- querque, over: De munt van Koning Antonio van Portugal te Qorinchem, 1683-1591. By Koninkiyk besluit is aan mr. M. d'Aumerle, op zyn daartoe gedaan verzoek, met ingang van 1 Augustus a. s., eervol ontslag verleend als kantonrechter, alhier, onder dankbetuiging voor de in rechteriyke betrekking bewezen diensten. Het Rijks Ethnographi8ch Museum, alhier, heeft van den heer P. K. A. Meerkamp van Emden, consul der Nederlanden te Manilla, tydeiyk te 'a-Gravenhage, die reeds meermalen blijken zyner belangstelling in dat Museum heeft gegeven, ten geschenke ontvangen een bruin houten, gevernist bord voor het Chonca- spel (nader beschreven ln de „Sts.-Ct." No. 120). Aan den schenker is de dank der Regeering betuigd. Het tekort der Christeiyko scholen alhier is thans ruimschoots gedekt. Twee vrienden dier scholen 6chonken ieder nog f 150. Het kapitaal behoeft dus niet aangesproken te worden tot dekking van het tekort, dat ditmaal zeer groot was. In een alhier in het Volkshuis ge houden vergadering worden vastgesteld do statuten, het huishoudeiyk reglement en de voorwaarden van verzekering van de onlangs opgerichte Leidsche Vereeniging ter bestryding der werkloosheid en haar gevolgen. Deze ver eeniging is de eerste van dien aard in Neder land en zooverre bekend ook in Europa. De verzekering is voorloopig alleen opengesteld voor werklieden in de bouwambachten, Inwoners van Leiden, of in byzondere gevallen van aangrenzende gemeenten. Als bestuur zyn opgetreden de heerenA. J. van Achterberg, lste voorz., F. P. O. Cor- nelissen, 2do voorz., mr. E. C. Wiersma, lste secr., A. Tuinhof de Moed, 2de seer., C. J. van der Drift, lste penningmeester, C. J. Dirkse, 2de ponningraeester, en W. A. van Lith, lste commissaris. De „Sts.-Ct." van heden bevat de statuten der Leidsche coöperatieve broodbakkery en verbruiksvereoniging „Vooruit", te Lelden. Voor het akte-examen lager onderwys zyn te '8-Oravenhage geslaagd de dames O. J. B. Oostelaar en L. Kramer, belden van Leiden. De 2de luitenants A. Hackstroh en A. Kaptein, van het 4de regiment infanterie alhier, hebben detacheering aangevraagd by het leger ln Oost-Indiö. De meestergeweermaker J. H. Miolee, van het 2de bataljon 4de regiment infanterie alhier, die sedort den löden November j.l. als tydelyk wapencontroleur teSteyr, in Oostenrijk, gedetacheerd was, is van daar teruggokeerd. De lste luitenant-adjudant M. M. Eyssell, van het 5de bataljon 4de regiment infanterie te Qouda, wordt met ingang van 29 Mei a.s. overgeplaatst by het rogiment grenadiers en jagers. Genoemde officier is bestemd voor de bataljons jagers. Door den minister van oorlog la bepaald, dat de nieuwe bepalingen voor do opkomst der militie ingeval van mobilisatie den 15den Juli e.k. in werking zullen treden. De zak boekjes der met groot verlof zynde miliciens behooren door de burgemeesters aan de korps commandanten te worden gezonden, torwyi door de zorg van laatstgenoemde autoriteiten deze boekjes, na van de vernieuwde lastgeving, bepalingen voor de opkomst en bons voor vervoer, te zyn voorzien, zoo spoedig mogeiyk zullen behooren te v^prden teruggezonden. Alle vorderingen ten laste van hetRyk, de Provincie en de gemeenten over het dienst jaar 1900 moeten vóór of op den laatsten Juni a. s. by de besturen en do ambtenaren, wien het aangaat, worden Ingediend. Vor deringen, die niet op tyd zyn Ingediend, worden voor verjaard en vernietigd gehouden. De. C. Warners, te Leorsum, is beroepen naar de Ned.-Herv. Gein. te Nieuw-Vennep. Door het „Comité der Nederlandsche Bedevaarten" is de 13de pelgrimstocht van Nederland naar Lourdes bepaald op Dinsdag 10 September e. k., terwyi de thuiskomst plaats heeft op Woensdag 18 September. Mevrouw Henrlette Ronner, de bekende katten8childere8, viert 31 dezer haar 8oston verjaardag. Zy woont te Brussel. Het Bestuur van den Nederlandschen Journalistenkring heoft zich thans als volgt geconstitueerddr. A. Kuypor, lste voorzitter J. Doorman, 2do voorzitter; Jacques Deon, lste secretaris-penningmeester, en R. Schwarz, 2de secretaris. Onder leiding van don generaal-majoor Duycker, commandant der lste divisie infan terie, zal van 2428 Juni in den vierhoek Delft, Naaldwyk, Maassluis, Schiedam een kadermanoeuvre worden gehouden mot do hoofdofficieren van het reg. gren. en jagers, het 4de en 7de reg. infanterie. Naar men verneemt, vraagt rar. J. F. Houwing, hoogleeraar te Amsterdam, eervol ontslag als schoolopziener in het arrondisse ment Zaandam. Tot tydelyk onderwijzer aan de openbare lagere school lste kl. No. "3 te Amsterdam is aangesteld de lieer H. A. Timmer, onder- wfizer te Aalsmeer. De Beriynsche correspondent van de „N. R. C." meldt: Naar aanleiding van hun verbiyf in Schwerln, heoft do Keizer oen harteiyke uitnoodiging gericht aan de Koningin on Prins Hendrik om hem in hot Neue Palais te Potsdam een bezoek te komen brengen en de groote voorjaars parade op het Tempelhofer Feld te Beriyn by te wonen. Do jonge groothertog van Mecklen burg, die zich dezer dagen te Beriyn komt presenteeren als regeerond vorst, zal ook by die parade zyn. Koningin Wilhelmma en Prins Hendrik zullen iDgevolge doze uitnoodigiDg Donderdag 30 Mei 's middags tegen zes uur aan hot Wlldparkstation by Potsdam aankomen en daar door den Keizer en de Keizerin met groot militair ceremonieel ontvangen en naar het Neue Palais gevoerd worden, waar voor de Nederlandsche gasten voor hun kort ver biyf vertrekken zyn naast die van den Keizer en de Keizerin. Den 31sten Mei wordt dan de gewone voorjaarsparade gehouden op het Tempelhofer Feld; de Koningin zal naast de Keizerin in een rytuig toekykon, terwyi Prins Hendrik aan de zyde van den Keizer zal ryden. Na de parade gaat de Koningin met de Keizerin, om uit te rusten, naar het Stadt* schloss te Beriyn, waar zy later met haar gemaal on de andere vorsteiyke gasten aan zal zitten aan het groote parade-diner, 's Avonds is er gala voorstelling in de Beriynsche Opera en daarna gaan de Koningin met haar gemaal en den Keizer en de Keizerin naar het Neue Palals te Potsdam terug. Yrydagochtend wordt er te Potsdam in het park voor het Stadtschlosa weor een parade gehouden van de garde-du- corps, In tegenwoordigheid van de Koningin; hieraan nemen de gardo jagers deel, by wie Prins Hendrik vroeger officier is geweest. Na de parade zal Prins Hendrik zich dan aan den Keizer presenteeren als generaal-majoor la suite. Vervolgens is er in het Neue Palais groote gala-maaityd ter eere van de Koningin en den Prins; dadeiyk na tafel vertrekkende gasten daD weer naar Schwerin. Om eventueel opduikende geruchten ln de kiem te verstikken, voegt de correspondent er dadeiyk by, dat het korte bezoek van de Koningin geen politiek karakter draagt en alleen als het gevolg van de vriendelyke uit noodiging dos Keizers en een bewys van vriend- schappeiyke persooniyke betrekkingen tusschen beide vorstenhuizen moet beschouwd wofden. Biykens de Statistiek der geboorten en der sterfte naar den leeftyd en de oorzaken van den dood in Nederland over Februari 1901 bodroeg het aantal overledenen met levenloos aangegevenen te: Breda 30 97, 's Hertogen bosch 34.17, Tilburg 21.18, Apeldoorn 22.26, Arnhem 22.26, Nymegen 24.09, Delft 24.76, Dordrecht 23.43, Gouda 23.61, 's-Gravonhage 20.50, Leiden 35.23, Rotterdam 22.96, Schie dam 16.82, Amsterdam 18.73, Haarlem 19.33, Helder 16.58, Zaandam 15.41, Utrecht 23.88, Leeuwarden 21.08, Deventer 21.88, Enschodee 45.50, Zwolle 18.77, Groningen 24.49, en Maastricht 24.00 alles op 1000 inwoners per jaar. Voor de provincies waren de cyfers als volgt: Noord-Brabant 27.11, Gelderland 23.12, Zuid-Holland 22.09, Noord-Holland 19.50, Zee land 18.50, Utrecht 25.39, Friesland 19.35, Overysel 31.01, Groningen 21.54, Drente 25.89, en Limburg 27.01, op 1000 inwoners per jaar. Voor het Ryk; 22,74, op 1000 Inwoners per jaar. Na oon korte ongesteldheid is te Am sterdam op 69-jarigen leeftyd overleden mr. Johannes Cornells de Koning, voormalig ryka- advocaat en laatsteiyk mede-directeur der Nationale Hypotheekbank aldaar. Tydens hot burgemeesterschap van den heer Den Tex vervulde de heer De Koning het ambt van wethouder van onderwas. Als zoodanig heelt hy zich in hooge mate vor- diensteiyk gemaakt door de krachtige organi satie on uitbreiding van het lager en middel baar onderwys en door zyn aandeel in de stichting en inrichting van de Amsterdamsche universiteit. B. en Ws. van Amsterdam vragen machtiging tot het doen bouwen eoner Hulp bank van de Stadsbank-van-Leeniog aan de Rechtboom8loot, raming f 44,300. De heei J. H. de Waal Malefljt te Acht tienhoven heeft voor do candidatuur voor de Tweede Kamer, hem aangeboden door de centrale r.-k. klesvereeniging te Gouda bedankt. Het atoomschip „Malang" vertrok 24 Mei van Padang naar Rotterdam; de „Merapi" vertrok 24 Mol van Padang naar Rotterdam; de „Oengaran", van Batavia naar Rotterdam, passeerde 24 Mei Sagrös; de „Potsdam", van Rotterdam naar Nieuw-York, passeerde 24 Mei Scilly'; de „Anchises" vertrok 22 Mei van Batavia naar Amsterdam; de „General" (uit reis) arriveerde 23 Mei te Napels; de „Memnon", van Amsterdam naar Java, passeerde 23 Mei Port-Said; de „Offenbach", yan Batavia naar Amsterdam, vertrok 23 Mei van Singapore; de „Timor", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 24 Mei Perim. Alkemode. Tot penningmeester van den Drooggemaakten Veender- en Lyker Polder, onder deze gemeente, vacature wyien deL heer P. van Greuningen, is door stem gerechtigde ingelanden benoemd de heer F. H. van Wichen, burgemeester dezer gemoente. Met den benoemde kwam als No. 2 op de voordracht voor de heer C. F. G. W. van den Hurk, hoofd der o. 1. school in wyk D. Het grasgewas langs de bermen der gemeente wegen, van af de Oude-Wetering tot den Zyidyk, is ln 8 perceelen door burge meester en wethouders dezer gemeento voor het looponde seizoen publiek verpacht voor f 602. In 1900 bracht deze verpachting slechts f 367 op. Bodegraven. In de export-slachtery van de heeren Sterk en Van Ryn, alhier, zyn van af 2 Februari tot 23 Mei j.l. 7530 nuchtere kalveren geslacht. Haarlemmermeer. De heer Van Wichen, Katholiek candidaat in dit district vo*<r de Tweede Kamer, hoopt ter kennismaking met de kiezers zyn politieke meeningen te ont vouwen te Uithoorn, Hoofddorp, Sloten, Nieuwer Amstel, Hillegom en Heemstede respectieveiyk op 27, 28 Mei, 8, 4, 7 en 8 Juni e. k. Ilillogom. Het geheel aantal kiezers in deze gemeente bedraagt 893; daarvan zyn 888 kiesgerechtigd voor do Provinciale Staten en 813 voor den gemeenteraad. Katvryk. Ten gevolge van het afkeuren van den milicien P. Steiger, is thans tegen 26 Juni a. s. onder de wapens geroepen de loteling Fredenk Meyer. De inschry ving voor de schuttery in deze gemeente zal meer speciaal plaats hebben op Woensdag 29 Mel a.s., van 10 12 uron. Lbsse. De gewone jaarlyksche oofening met de brandspuiten zal gehouden worden op Dinsdag 28 Moi a. s., des namiddags te 6 uren. Hazerswoudo. Tot bestuursleden van den Rynenburgerpolder werden gekozen de heer L. van Galen met 90 stemmen, in plaats van den heer J. D. van den Akker, die na het vertrek van mr. J. Bruyn diens plaats als voorzitter heeft ingenomen, en do heor A. de Bruyn Tz. met 63 stemmen, ln plaats van den heer Kompier, die bedankt heeft. Vrydagavond vergaderde de Wielerclub ten huize van den kastelein C. L. Boers. Inge komen waron twee voorstellen, nl. een club- tocht te houdon naar Dordrecht of naar Sche- veningen. In stemming gebracht, werd de rejs bepaald naar Scheveningen. Dezo tocht zal plaats hebben op 29 Mei a. s. en wel in ds richting Leiden, huis den Deyl, Wassenaar, Den Haag, Scheveningen en terug over Voor burg, Leidschendam,Zoeterm eer en Benthuizen. De afrit is bepaald op 's morgens 7 uren van het clublokaal. De „Harmonie" liet zich Vrydagavond hooren voor de woning van het werkend lid S. den Hertog, die 'a morgens in het huwoiyk was getreden. Honderden verdrongen zich voor het afgesloten erf, waar de muziek was op- gestold, maar de orde werd uitstekend ge handhaafd. Nadat eenige nummers ten beste waren gegeven, vereenigden zich de dilettanten, op uitnoodiging der familie, in de bi uilofts- zaal, waar nog menigmaal de instrumenten zich lieten hooren, menig lied werd gezongen en harteiyke toespraken elkaar afwisselden. Den jonggehuwden werd namens de veroeniglng een souvenir aangeboden. Fouiileton, De Roos van Rorton. 40) „Niet? Maar u heeft ook nog niet veel gelegenheid gehad, myn zwakke zyden te ontdekken," antwoordde haar metgezel met meer waarheidsliefde dan beleefdheid. „U heeft echter zoo juist niyn paard bewonderd, miss Balmaine; mag ik u dit compliment ten opzichte van uw hond teruggeven en u zeggen, dat ik zelden zulk een mooien jachthond, een échten Gordon-hond, gezien heb?" Hy wees daarby op Roy, die voor hen uit sprong. „Ja, het is een mooie hond, ten minste kenners beweren dat. Ikzelve heb daar niet veel verstand van." ,U heeft meer verstand van paarden, zooals Ik bemerk. Heeft u den hond hier ontdekt?" „Neen," antwoordde zy kortafi „Ik heb bem reeds verscheidene jaren." „En waar heeft u hem dan opgedaan?" ging hy voort. „Ik kroeg hem ten geschenke van een" ?U hield op, want zy wildo niet „vriend" en ook niet „bloedverwant" zeggen; daarom bracht zy er na een merkbaar aarzelen het woord „man" uit. „Een gentleman?" vroeg hy met een onver schillig voorkomen. nIktoen dacht ik het," antwoordde eU met bevende lippen. „En heeft u sinds dien tyd reden gehad, om van meening te veranderen?" ging hy voort en zag haar van ter zyde aan, doch haar oogen waren op don grond gevestigd. ,Ja." „Deden er zich geen verzachtende omstan digheden voor?" „Neen.... geen enkele." „Wat is er van hem geworden?" Hy Is voor ongeveer vyf jaar naar Australiö gegaan." „En heeft u sinds dien tyd nooit weer iets van hem gehoord?" „Niets, in 't geheel niets." „Zou u my voor zeer brutaal houden, wan neer ik u naar zyn naam vroeg?" „Ja, dat zou ik; bovendien was do naam, dien hy opgaf, volstrekt niet de juiste." „Als ik u goed begrepen heb", zeide lord Airdrio, „was dus de man, die u den hond gaf, geon gentleman, drong zich onder een valschen naam aan u op, ging vervolgons naar Australiö ende rest is stilzwygen." „Ik schaam my, dat ik u reeds zooveel heb gezegd I" riep miss Balmaine, terwyi zy plotseling staan bleef. „Ik geloof werkeiyk, dat u my gehypnotiseerd heeft, lord Airdrie, want ik heb u, ja, ik heb u dingen gezegd, welke ik nooit, nooit onder woorden dacht te brengen." „Wat gy ook moogt gezegd hebben, dat gy liever niet kwyt wildet wezen, miss Bal maine, by my is het veilig, u kan my onvoor- waardeiyk vertrouwen." „Dat zeide hij ook", antwoordde zy mot bitteren hoon. Haar metgezel liet dezen hoon echter stil- zwUgend over zich heengaan. „Weet u, dat gy dikwyis op hem gelykt", ging zy, nog zeer gejaagd en opgewonden, haastig voort „Alleen, dat hy jong en mooi was en gy zyt grys, ziet er uit alsof gy veel verdriet hebt gehad en zyt ook veel ouder. Maar de geiykenis is er toch; zy viol my dadelyk by onze eerste ontmoeting op." „Dat spyt my", mompelde hy. Zy keek hem vragend aan. „Ja, het spyt my, wyi ik u biykbaar aan iemand herinnerd heb, dien gy alle reden meent te hebben om hem te verachten." „Meentl" herhaalde zy. „Wanneer u alles wist ende rest is niet stilzwygen, maar. Zyn oogen fonkelden en zy hield plotseling op. „Wat gaan u toch myn aangelegenheden of myn persoon aan?" „Niets, hoewel gy myn nieuwsgierigheldin hoogo mate hebt opgewekt." „Gy moet geen gewicht aan deze rede naties hechten", ging zy met herkregen zelf- behoecsching voort, „nog voor vyf minuten dacht myn hart er evenmin aan, u tot myn vertrouwde te maken, als ik aan wegvliegen dacht, maar ik voelde opeens een onweer staanbare behoefte, om over myzelve te spreken. Een gouden stilzwygen zou veol verstandiger zyn geweest, maar ik geloof, dat ik juist als andere leden van myn familie ben, nameiyk menigmaal een weinig ontoe rekenbaar." Zy zag hem daarby met haar mooie oogen, die evenmin knipten als den grond zochten, trotsch aan. Op hetzelfde oogenblik liet hot geluid van naderende raderen zich achter hen op den weg hooren. Rosamund keek haastig achterom en zeide: „Het is lady Tassingham. Ala u een leeg plaatsje in uw rytuig heeft, zou ik u willen verzoeken, my naar huls te ryden", en zy gaf den koetsier een wenk om stil te houden. „Ik wenk uw landauer maar, alsof het een huurrytuig is, lady Tassingham", zeide zy met een beminnelyken glimlach. Was dat nog hetzelfde meisje, dat een oogen blik van te voren met bleeke lippen en treu rige oogen met hom had gesproken?" vroeg lord Airdrie zich verwonderd af. „Kan u my een plaatsje afstaan, ik ben een weinig moe?" vroeg Rosamund lady Tassingham. „Liefste Rosamund, ik vind het heeriyk, wanneer gy my gezelschap wilt houden l Goeden avond, lord Airdrio. Het helpt zeker niets, u een plaats aan te bieden?" „Neen, ik dank u; of mag ik myn paard voor de uwe spannen?" „Neon, neen, dank u wel. Het ziet er zeer wild uit en zou myn bedaard paard een slecht voorbeeld kunnen geven." Met een vriondoiyken glimlach hem toe knikkend, reden de dames weg; lord Airdrie besteeg weer zyn ongeduldig jachtros, en de teugels strak in de hand houdend, galoppeerde hy over de velden naar huis. „Ik schyn op een gunstig oogenblik ge komen te zyn, lieve 1" zeide lady Tassingham. „Gy ziet er uit, alsof gU lord Airdrie juist een blauwtje had laten loopon, en nu verschyn ik als een liefderyko fee on ontvoer u aan alle smeekbeden en verwyten." „Nu slaat u toch de plank mis, lady Tassing ham", zeide Rosamund. „Ik verzeker u, dat ik de laatste van allen ben, wie lord Airdrie een aanzoek zou doen." „Gelooft gy, dat hy aan do kleine Amy denkt?" vroeg lady Tassingham, die een bo- kende koppelaarstor was en reeds dikwyis haar hand by huwelijken in het spel had gehad. „Dat kan ik u werkeiyk niet zeggen, lady Tassingham. Ik geloof, dat hy niets om do vrouwen geeft. Wat vallen de bladeren reeds I Ik kan de elzen niet uitstaan! Zy zyn de laatsten, die uitloopon, en de eersten, die weer kaal worden." „Maar, Rosamund, lord Airdrie zag or immers krytwit uit." „Wat? Hy is immers byna zoo zwart als een negerl" „Dat is niet zeer aardig gezegdgy herin nert my werkeiyk menigmaal aan uw groot moeder." „Myn grootmoeder was gek en ik heb nu een van haar dagen", zeide Rosamund tot zichzelve. „Hy zag er bleek en gejaagd uit, ik her haal het u, on ik zou dadelyk ik woot niet wat geven, wanneer ik te weten kon komen, wat gy tegen hom gezegd hebt; kom, vertol het tochl" „Wy spraken over honden en over Australiö en „Honden en Australiö! Welk een zonder lingo combinatie 1" „Ja, nietwaar?" De verbaasdo dame beschouwde het mooie jongo meisje onderzoekend. Zy zag er byzonder bleek en vermoeid uit Lady Tassingham hield oprecht veel van Rosamund Balmaine en besloot daarom haar nu mot ru6t te laten; maar zy was vast besloten niet te rusten, voordat zy er achter was gekomen wat Rosamund en lord Airdrie samen hadden besproken. XV. „Ja," dacht Rosamund, terwijl zy naast lady Tassingham zat, „als u alles van my wist, dan zoudt gij uw rytuig laten stilhouden en my onrniddellyk op de straat zetten of my in het stof werpen." (Wordt vervolgd

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 1