H\ 12647 Zaterdag 18 Mei. A0. 1901. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Pit nonimcr bestaat nit DRIE Bladen. f Eerste Blad. Leiden, 18 Mei. IPomlieton. 1 De Roos van Horton. IDSCH PRUS DEZER COURAJNTt Voor Lolden por 8 maandenI 1 J J f 1.10.1 j-Buiten Leiden, per looper en waar agonten goreatigd zijn 1.80 Franco per post 2 i 1.65- PRIJS DER ADVERTENTtËN Van 1—8 regels f 1.05. Iedere regei meer f 0.17 j. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. foor de BoerenkrUffsgeYangenen en hun Trouwen en kinderen. Sedert de vorige opgaaf met dank ontvangen door mevrouw Muller Heynslus: Yan mevrouw L. 10; van mevrouw L., 'te Nijmegen, een bezending lulermandakleeren, en van mevrouw B. een grooto bezending Icleeren, boeken en spelen. Op de verjaardagen vanBetjeenLena ƒ1.20*. Op de bruiloft van Johan en Lena 1 60. Totaal. ƒ2.806. Hendrik zong hlerby het Zuldafrikaanech Volkslied en Willem ging met zyn hoed rond. By Koninkiyk besluit is benoemd tot hoog- leeraar In de faculteit der geneeskunde aan de Ryksuniversltelt alhier, om onderwas te geven in de heelkunde, dr. J. A. Korteweg, thans hoogleeraar aan de gemeentelijke .universiteit te Amsterdam, als opvolger van wyien prof. dr. J. E. van Itereon J.Az. Dr. Johannes Adrianus Korteweg, geb. to 's-Hertogenbosch den lOden Aug. 1852, ont- 'ving onderwy8 aan verschillende inrichtingen [in zyn geboorteplaats en voornameiyk privaat- dessen, om in Sept. 1869 als student te worden ingeschreven aan de universiteit te Leidon en leerling te worden van de hoog leeraren Ryke, Zaayer, Heynsius, Polano, Rosen- stein, Sunon Thomas en Huet. Den 17den Mei 1877 promoveerde hy hier tot doctor in de medicynon over „De oorzaken der breuk- beklemming". j Achtereenvolgens nu was dr. Korteweg nssi8tent aan het Academisch Ziekenhuis (by prof. Polano en kort ook by prof. Vanlterson, nadat deze prof. Polano was opgevolgd), ge neesheer van hot Ned. Isr. Ziekenhuis te Am sterdam, heelkundige van het Kinderzieken huis en onderwyi praktizeorend geneesheer te Amsterdam. Den 24sten Maart 1887 aanvaardde dr. Korteweg het hoogleeraarsambt in de heel kunde aan de universitolt te Groningen, met een rede: „Heelkunde een wetenschap?" en den 19den Oct. 1889 aanvaardde hy hetzelfde ambt te Amsterdam. Prof. Korteweg publiceerde verschillende artikelen over chirurgische onderwerpen. Als assistent fungeerden by ZHG. de heelkundigen: 'prof. Koch (Groningen), Frank (Zwolle), Ver- iHeyden (Middelburg), Petera (Paramaribo), Koch (Soerabala), v. d. Berg (Groningen), iTlmmor, Yan Campen en Westerman (allen i te Amsterdam). j Ook de benoeming ran dr. G. 0. van Walsem, geneesheer aan het krankzinnigen gesticht „Meerenberg" by Bloemendaal, tot hoogleeraar te Leiden, in de plaats van wyien |dr. D. E. Siegenbeek van Heukelom, was in .medische kringen een zeer aangename ver gassing. Dr. Yan Walsem staat bekend als l«en man met groote gaven en een verbazende werkkracht. Hy is betrekkeiyk nog jong en [indien hy voor de hoogeschool gespaard biyft, jzal hy tot den bloei en de glorie der medische [faculteit kunnen meewerken. 1 De nieuwbenoemde hoogleeraar is 11 Oct. 1863 geboren te Wateringen. Hy werd in 1880 als medisch student te Leiden ingeschreven, |Waar hy in 1880 zyn artsexamen met lof aflegde. Hy kwam op 1 Augustus 1887 als genees heer aan het gesticht „Meerenberg" en verliet dit slechts voor eenige maanden, tot hy op 25 October 1889 te Leiden cum laude tot doctor was gepromoveerd op een academisch proefschrift, getiteld: „Bydrage tot do ziekte kundige ontleedkunde van het ruggomerg in verband met den normalen bouw van dat orgaan." Toen zette de heer Van Walsem zyn etudlo nog voort te Göttingen en te Zürich, om daarna te Meerenborg op te treden als geneeskundig hoofd eener afdeeling van 800 patiönten. Niet alleen in het gesticht werden zyn be kwaamheden op prys gesteld, doch herhaalde malen werd hy geroepen om de rechtbank van advies te dienen, en dat die adviezen werden op prys gesteld, bewees wel de her- haaldeiyke wederbenoeming, als zich een geval voordeed, waarby de rechtbank voorlichting noodig had. Ook als schry ver heeft de heer Yan Walsem een goeden naam, en als spreker in vergade ringen deed hy zich kennen als iemand, die helder zyn denkbeelden weet te ontvouwen. De Vereeniging voor Christeiyk Onder- wya ten behoeve van On- on Minvermogenden, alhier, deelt onder dankbetuiging aan allen, die hebben bygedragen tot dekking van het aanzieniyk tekort mode, dat ze zich tot haar leedwezen genoodzaakt zal zien het ont brekende (ongeveer 300) aan te zuiveren uit het kleine kapitaal der Vereeniging. De vryzlnnige Hervormden zullen weer deelnemen aan do stemming voor negen notabelen by de Ned.-Herv. Gem. alhier op 28 Mei a. b. Het bestuur der Vereeniging van Vryzinnige Hervormden beveelt daartoe negen heeren als candidaton voor de vacatures aan. In de gisteravond gehouden vergadering der anti-revolutionaire kiesvereeniging „Neder land en Oranje" werden voor de periodieke verkiezing van leden der Provinciale Staten candidaat gesteld de heeren W. Pera (aftr.) en W. F. van Wyk, terwyi ten opzichte van de derde plaats besloten werd den candidaat over te nemen, van Roomsch-Katholieke zyde te stellen. Naar wy vernemen, bestaat er plan by eenige beambten van post en telegraphie en by ambtenaren der Ryksbelasting een peusioon- voreeniging hier ter stede op te richten. De vereeniging stelt zich ten doel, te zorgen, dat de golden, gestort in het pensioenfonds door hen en door hun voorgangers, niet aan hun rechtmatige bestemming worden ont trokken. Reeds is een voorloopig bestuur benoomd, dat het plan heeft spoedig een lezing te doen houden, waarvoor een spreker zal worden uitgenoodlgd, en waarby alle belanghebbenden in het pensioenfonds van burgeriyke ryks- ambtenaren zullen worden ultgonoodigd. H. M. de Koningin van Wurtemberg heeft gisteren H. M. de Koningin-Moeder der Nederlanden een bezoek gebracht te Kohlhof. Mr. R. Macale8ter Loup heeft tegen 1 Juni ontslag genomen als lid van het hoofd bestuur der „Liberale Unie". In Den Haag vertoeft in „Hótel de Bellevue" de heer Öukihiki Nleva, uit Yoko hama, expert aan het ministerie van flnanciön in Japan. Te 's-Gravenhage is aanbesteed de bouw eener school. Minste inschryver J. vanRiems- dyk, te Dordrecht, voor ƒ61,900. Mej. P. J. van Eelde, te 's-Gravonhage, die onlangs dong naar een betrekking aan de H. B.-school voor meisjes aldaar, kreeg mot de haar vanwege do afdeeling Onderwys teruggezonden stukken niet terug een voor haar waardeerend schryven van prof. Kern, uit Leiden, dat zy zond aan den wethouder vaa onderwys te 's Gravenhage, met het verzoek, het alsnog toe te voegen aan haar andere ingezonden Btukkon, aan welk verzoek, biykens verzekering van den wethouder, ia voldaan. Nu het echter ontbreekt aan de terug ontvangen stukken, is by adreasante do vraag gerezen, of allen, die invloed hadden op de aanbeveling, wol van den inhoud kennis hebben kunnen nemen; waarom zy nu den Raad verzoekt: te willen nagaan of zulks in haar geval geschied is en of het stuk ter visie Ln de leoskamer ten Stadhuize gelegen heeft, en het alsnog terug te mogen ontvangen als van waarde voor haar. Op Hemelvaartsdag vergaderde te Zutfen het Ned. Jongelingsverbond. Uit het jaarverslag bleek, dat aangesloten zyn: 600 afdeelingen, 146 zondagsscholen, 48 knapenvereenlgingen, 43 letterkundige, 60 zang- en 28 muziekverenigingen, bene vens een achttal gymnastiekclubs. Medegedeeld werd o. a., dat in 1903 de ver eeniging van algemeene secretarissen van het verbond in en buiten Europa waarschyniyk te 's-Gravonhage zal gehouden worden. Als leden van het bestuur werden herko zen de heeren A. Blerens de Haan, W. Lio- tard, J. Hoogwerf en J. 0. de Moor, terwyi in plaats van den heer Jac. v. 't Lindenhout, die zich om gezondheidsredenen niet herkies baar hadgesteld, de heer D. Willom66 to Amsterdam werd gekozen. By het uiteengaan dor Kamer zyn o. m. onafgedaan gebleven do wetsontwerpen be treffende de herziening van het Wetboek van Strafrecht (o. a. ten aanzien van het kerkelijk huweiyk); militair strafrecht en krygstucht; Notariaat; Drankwet; Arbeidscontract; Arbeids- en rusttyden; luberouloze onder het rundvee; veiligheid op do openbare wegendroog making van de Zuiderzee; Comptabiliteitswet; militaire pensioenwetten; Indische compta biliteit; decontrolisp in Ned.-Indiö. In een zeer slecht bezochte vergadoring van den gomeenteraad te Gouda werd gisteren het kohier der plaatselijke directe belasting naar het inkomen voor den loopenden dienst vastgesteld. Er waren vau de 17 slechts 9 leden tegenwoordig. De Raad ging in een zitting met gesloten deuren over. Toen na een paar uren de deuren weder open gingen, vernam men, dat het kohier 2493 aangeslagenen zou bovatton met een belastbaar inkomen te zamen van ƒ1,875,990, en dat het percentageon worden vastgesteld op 3.4 pet., dus geljjk zou zyn aan het cyfer van het vorige jaar. Ter vergemakkoiyking van het toezicht op do zoogenaamde winkelschepen, zoowel aan den wal als door de polltlo-kruisers, heeft de minister van waterstaat bepaald, dat de akten van vergunning tot verkoop van proviand aan de visschers op de Noordzee en op de territoriale wateren, tot dusver geldig gedurende éón jaar na den dag van afgifte der vergunning, voortaan geldig zullen zyn gedurende het kalenderjaar, waarin zU wor den afgegeven, met dien verstande evenwel, dat de in December af te geven vergunningen geldig zyn tot den 31sten Decomber van het volgende jaar. Het Fransche gouvernomont heoft be noomd tot ridder in de orde van Nicban Ifti- har van Tunis den heer G. M. C. Dressel- huUa, inspecteur der invoerrechten en accynzen to Amsterdam, en tot officier d'acadómie den heer A. van Vriesland, Industrieel te Amsterdam. Te Arnhem is in den ouderdom van 83 jaar overleden do heer J. A. Chappuls, ge- pens. luitenant-kolonel der marechaussee. Omtrent den toestand van den lsten luitenant der infanterie W. van der Wielen, van het O.-I. leger, dio 6 Februari 11. by de expeditie naar Samalangan door een schot in de knie werd verwond, is uit Kotta-Radja by de familie hier te lande het bericht ont vangen, dat de kogel uit de kDie is ver- wyderd en zyn beterschap thans zóó toeneemt, dat hy over een paar maanden tot verder herstel van gezondheid met verlof naar Neder land zal vertrekken. Naar „De Nederlander" verneemt, heeft de heer Van den Berch van Heemstede zich in het district Bodegravon teruggetrokken voor mr. Van Idsinga. In de wintervergadering der Prov. Staten van Noord-Holland word besloten, dat een commissie zou benoemd worden, die Ged. Staton zou hebben te adviseeren omtrent de maatregelen, die dienon genomen te worden om te voorzien ln de behoefte aan plaats voor de verpleging van arme krankzinnigen. Naar men verneemt, heeft de commissie ge adviseerd een tweede provinciaal gesticht te bouwen op de terreinen van „Meeronberg." Het nieuwe gesticht zal dan komen onder een afzondoriyk directeur. Bedankt is voor het beroep naar de Ned.- Herv. Gem. te Amsterdam door ds. 0. B. Oorthuys, te Rotterdam. De heer E. L. baron van Hardenbrook heeft eervol ontslag verzocht als burgemeester der gemeente Domburg. Mr. J. van Doorn, laatsteiyk rechter te Amsterdam, wordt Maandagmiddag a. s. ge ïnstalleerd als raadsheer in het Gerechtshof te 'b-Gravenhage. Te Winschoten is een afdeeling mot circa 100 leden opgericht van den „Yolksbond, Verooniglng tegen drankmisbruik." Een eveneens te Ommen opgerichte afdeeling telt een 30 tal leden. Te Rotterdam zal den lBten September door de „Vereeniging voor middelbaar- en handelsonderwijs op Gereformeerden grondslag" een school worden geopend. By de vaststelling van het leerplan is op oen volledigen 5-jarigen cursus gerekend. Voorloopig bestaat de school uit 3 klassen. Leden van het bestuur der school zyn de heeren: jhr. mr. T. A. J. v. Asch v. Wyck te Amersfoort, eere voorzitter ds. J. H. Landwohr te Rotterdam,voorzitter; O. Kerkhof te Rottordam, penningmeester mr. J. 0. van Briel Öasse te Nieuw veen, W. A. Schippers to Ylaardingen, A. v. Namen to Zwyndrecht, ds. R. J. W. Rudolph te Lelden, dr. H. Vi8scher te Ouderkerk a/d. IJsel, ds. A. van Veelo te Rotterdam, mr. H. A. v. d. Yeldo te Loosduinen en A. M. Molonaar te Rotterdam, secretaris. De „Standaard" deelt het volgende mede: „Eergisteren had te Gouda een vergadering plaats van den voorzitter van het Centraal- Oomitó, den voorzitter en den secretaris van het Provinciaal Comité van Zuid-Holland, het bestuur van de Centrale Kiesvereenigiug in het district Gouda en den voorzitter en don secretaris van de Centrale Kiosvereoniging in Bodegraven, ten einde te beproeven of men tu88clien Gouda en Bodegraven omtrent een candidaat voor de Tweede Kamer tot een schikking kon geraken, zoodat in het éóne district de antirevolutionaire candidaat en in het andere de vry-antirevolutioDaire candidaat door beide partyen zou gesteund worden. Het bleek editor, na uitvoerige beraadslaging, üat noch Gouda, noch Bodegraven tot het aangaan van zulk een ruil bereid of in staat waren. En geiyk vanzelf spreekt, moet de autonomie der klesvereeniglngen steeds geëerbiedigd worden." De oud griffier der rechtbank te Amster dam mr. W. F. Dykera is in den ouderdom van 86 jaar overleden. De nieuwgekozen wethouder aldaar, mr. Heemskerk, zal den afgetreden wethouder in diens beheer geheel opvolgen en dus belast zyn met de afdeelingen flnanciön en gemeente- bedry ven. Gisteravond is de voordracht verschonen, waarby voor de betrekking van gomeentO' secretaris worden aanbevolen de heeren A van der Eist Az., hoofdcommies griffier aan onderwys, en mr. J. A. Baöza, hoofdcommies aan flnanciön, beiden aldaar. B. en We. hebben o. a. do volgende voor drachten opgemaakt. Ter benoeming van een tweeden onderwyzer aan do school dor le klasse No. 3: W. T. Hilarius, te Haarlem; H. D. Nan- ninga, te Koedyk, H. H. Timmer, te Aalsmeer. van een tweeden onderwyzer aan de school der le klasse No. 45: J. Hermans, to Lands meer, K. van Herworden, te Haarlemmermeer, H. A. Timmer, te Aalsmeer. Men schrylt uit Oldonzaal: Na heel yeel moeite schynt de Centraio Raad van R.-K. kiesvereenigingen in het kiesdistrict Enschedee er in geslaagd te zyn aan de vorschillende R.-K. kiesvereenigingen in dit district een man als candidaat voor te stellen, die nu reeds alomme gewild schynt. En toch is mr. P. J. M. Aalberse voor velen nog een onbekende. Hy zal echter morgen, Zondag, da eerste zynef redevoeringen in dit district houden, en wol[ te Oldenzaal. Ook niet-katholleken zullen tot do vergadering worden toegelaten en er zal gelegenheid tot d6bat gegeven worden. Het stoomschip „Statendam", van Rottor-f- dam naar Nieuw-York, passeerde 17 Mei Praw- lepoint; de „Koning Willem 1", van AmsterdaurJ naar Batavia, passeerde 17 Mei Kaap St.- Vincont; de „Zingara" (Holland-Amerika-iyn), van Newport-News naar Rotterdam, passeerde 17 Mel Lizard; de Flensburg," van Java naar Amsterdam, vertok 15 Moi van Cochin. Alkemado. Ongeveer 67 hectaren bouw- en weiland dezer gemeente, liggende in don z.g. Huigslootorpolder onder Haarlemmermeer, z(jn in 41 porceelen, voor 6 jaren, publiek verhuurd voor 6471 'sjaars. By de laatste 6 jaariyksche publieko verhuring in 1895, werd por jaar ƒ5318 bedongen. Deze lande ryen zullen dus aan de gemeente de eerst volgende jaren 1902 1907, jaarlyks 1153 meer opleveren. Bodegraven. De uitvoering der Christeiyke zangvoreenigiDg „Halleluja", alhier, onder leiding van den heer B. H. Gebhardfc, uit Leiden, gegeven op Hemelvaartsdag in hot kerkgebouw der Ned.-Herv. Gemeento, alhier, ie zoor goed geslaagd. Het gebouw was geheel gevuld met toehoorders. De koren werden alle zonder noemenswaardige fouten uitge voerd; hot maunentrio rail No. 8, de bariton solo en de viool- en pianoparty van No. 4 worden in het byzonder keurig teu gehoore gebracht. Het onderzoek van alle in deze gemeente gevestigds verlofgangers der militie te land, die voor den leien April dezes jaars in het genot van onbepaald verlof zijn gesteld en niet in de maand Juni in werkelyken dienst moeten komen, zal alhier gehouden worden achter het Raadhuis op Woensdag 12 Juni a. 8., des voormiddags te 8'/4 uur. 82) Die heiden waren zoo verdiept, dat zy, de naderende voetstappen niet hoorden, totdat hot ritselen van zydon rokken en do woorden: „Zou u zoo goed willen zyn my voorby te laten?" den hoer deden opschrikken. Hy nam <len hoed af on maakto voor de groote jongo- dame plaats, oen slanke dame met een ietwat hoogmoodige uitdrukking, dio vlak achter Lom stoftd. Nu keek hy haar nog eens met 'een haastigen, scherpen blik aan on zyn donker gelaat kreeg een vaalgrauwe kleur en het half klare spoeltuig ontzonk aan zyn Jhanden. „Is u ziek? Scheelt u iets?" vroeg de jonge dame, terwyi zy hem met beleefde nieuws gierigheid beschouwde. „Neen, het is niets," antwoordde hy op gedwongen toon. Miss Balmaine wist niet wat haar dwong nog eens het woord te nemen, in plaats van dozen vreemdeling van middelbaren leeftyd, die haar onafgewend, maar zonder opdringend of onbeleefd te zyn, aanstaarde, voorby to gaan. „Dit is oen prachtige, oude bezitting, niet waar?" vroeg zy, op de bosschen wyzond. »,Ik raad u don t(Jd nog zooveol mogeiyk te gebruiken, want zooveel ik weet is ze ver huurd, en dan worden wy er allen buiten gesloten. Wat een mooie jongen 1" riep zy, nu eerst Tommy bemerkend, die de „wonder- echoone" dame met verbaasde blikken be schouwde. Hoe weinig vermoodde hy, dat deze liofoiyko verschyning zyn moeder was, doch Ronald had by den tweeden blik zyn vrouw herkend. Wel droeg het jonge meisje, dat zoo plotse ling achter hen opgedoken was, een zomer- japon naar de nieuwste Fransche mode en een hood met knikkende rozen, eon waar kunstwerk, terwyi lange Deensche hand schoenen haar handen bedekten en rinkelende armbanden haar polsen omsloten; daarby droog zy een rose parasol ónder don arm, kortom, zy zag er uit, alsof zy van een mode plaatje was gestapt. Heur haar was nu vry wat donkerder dan indertyd, haar gelaat had een hardere uitdrukking en de vormen waren scherper, maar ook classieker geworden. Dat was geen landeiyke schoonheid meer, maar een elegante, voorname dame van de wereld, on toch was het Rosamund, Rosamund, zyn vrouw l Hy was in de buurt gaan wonen, om haar te ontmoeten, en hy had verwacht, haar eerst uit de verte, waarschyniyk in de kerk to zien; zoo hoopte hy langzamerhand op een ontmoeting voorbereid te worden en nu had dit plotseling weerzien al zyn plannon omver geworpen. Nog eens keek miss Balmaine dezen zonderlingen reiziger aan, die nauwe- lyks een syllabe had gezegd en blykbaar aan een onverklaarbare gemoedsaandoening leed, of het niet anders dan schuchterheid was. Zy beschouwde hem met koele opmerkzaamheid. Zy bemerkte, dat hem de heldore zweet druppels op het voorhoofd stonden en dat zyn neusvleugels van agitatie beefden. „U is zeker ziokl" riep zy. „Ik bid u, laat m(J „Ik bea niet ziek, het is niets, volstrekt niets," viel hy haar byna ruw in de rede, terwyl hy met zyn zakdoek over het voor hoofd streek.. „Woont u wellicht hier in de buurt?" vroeg hy vervolgens met oogenschyn- lyko overwinning, terwyl hy met haar do treden afging on het kind het half afgewerkte speeltuig opraapte. „Ja, ongeveer drie myien van hier. Ik mag gaarne in de bosschen wandelen en betreur het zeer, dat de eigenaar het goed verhuurd heeft, en nog wel aan lord Airdrie." „Waarom is u tegen lord Airdrie?" vroeg Ronald, toen z(j op het pad naast olkaar liepen. „Wyi hy allen vreemden, dio in deze be zitting ronddolen, de deur voor don nous zal sluiten. Ik heb gehoord, dat hij een kluizenaar is, die in geenen deele op het gezelschap van zyn tnedemenschen gesteld is." „Ik zou wol eens willen weton, wie u dat gezegd heeft?" vroeg hy langzaam. „O, vrouw Famal" antwoordde zy schouder ophalend. „Dan heoft vrouw Faraa ditmaal ongoiyk. Lord Airdrie is volstrekt geen kluizenaar, en hy zal zich verheugen, wanneer de menschen evenals tot dusver zyn park in- en uitgaan. Ik hoop, dat u zoo dikwyis zal komen, als u lust heeft." „Ik? O hooptl Kent u dan lord Airdrie?" „Zoover men zichzelven kent, ja." „Wilt gy daarmee zeggen, dat gy'zolf lord Airdrie zyt?" vroeg zy mot toenemende be langstelling. Haar metgezel boog en zeide: „Ik moet myzelven voorstellen, daar hier niemand is, die dat- zou kunnen doen." „En ik zal uw voorbeeld wel moeten volgen," zelde Rosamund lachend. „Ik ben miss Bal maine. Wy, myn moeder, mrs. Brice en overste Brice, myn stiefvader, wonen daar ginds" zy woes mot haar parasol in de richting van Balmaine Court „in oen oud, rood en wit huis> in den stlil van koningin Anna Bal maine Court gonaamd. Kent u het misschien?" „Neon. Ik ben volkomen vreemd in deze streok." „U moet onverwacht gearriveerd zyn. Ik schilder af on toe boven in het hoerenhuis, daar ik de toestemming heb den „ridder" van Van Dyk to kopieoren, en vóór acht dagen was er nog goen zweem van uw komst te bemerken. Alle meubelen waren in hun katoenen overtroksels en de kronen in hun zakken." „Ik ben pas gisteren gekomen." „En is dat uw zoon?" Zy knikte Tommy, die naast haar liep en het speeltuig nog steods vast in de hand hield, vriendelyk too. „Ja a," antwoordde hy styf. „Uy is een lief kereltje. De weg is hier wat stoil, zoudt gy hom niet liever dragen?" „O, hy kan hooi goed loopen." „En wanneer zullen wy lady Airdrie zien? Is zy hier ook reeds?" Dio vraag bracht lord Airdrie in groote verlogonheid en een minuut lang wist hy niet wat hy zou zeggen. Miss Balmaine kwam liera toon zelve te hulp, door te zoggen: „Ik bedoel niot de oude lady Airdrie, do woduwo, ik bedool uw vrouw, de moeder van uw kind." „Ja, ik bogryp heel goed," antwoordde hy koel. „Hy heeft zyn moeder nooit gekend." Terwyl hy sprak, overtoog oen gloeiende blos zyn golaat. „NietI Arme klolnel Volgens myn oordeel bestaat er niets verlateners dan een moedor loos kind." Op deze opmerking gaf haar metgezel geen antwoord on beiden legden den oneffen, stoilen weg in volkomen stilzwygen af. Rosamund dacht: „Blykbaar is zyn vrouw een notelig thema. Wolk eon uitstekende „party" zou deze interessante, stille weduwnaar voor een der meisjes in don omtrek zyn." Maar by zoido tot zichzelven: „Afschuwelyke huiche laarster! Valsch, liefdeloos monster, dat over oen vreemd kind in verrukking geraakt en voor zyn eigen niot eens vyf shillings in de week over heeft 1" Deze overpeinzingen werden echter plotse ling door Tommy verstoord, want h(J bleef met zyn kleinen voet In een boomwortel, welke boven don grond uitstak, hangen en viel languit op den grond. Hy word wel dadeiyk weer opgotild, maar hy had een lichtö schram aan do slapen on aan do knie en toofi hy blood zag, begon h\j jammeriyk to schreien, „Kom, koml" zei z\Jn vader, „hot ia vol strekt niot erg en jongens huilen niet, dat weet gy wel. Wees flink, Tommy l" Tommy keek zjn vader met oen bartvor-' scbeurenden blik aan. Men kon wol zeggen: „Wees flink," maar hy was toch nog goeri vier jaar oud. Hy dood daartoe echter een heldhaftige poging, ofschoon hy iots warms langs zyn slapen voelde neervlooien en zyn' knie hem pyn deed. Op het golaat der mooie dame las hy medolyden en troost. Z(j nam hom van don arm van zyn vader als hot drie en een half jaar is wendt oen kind zich vanzelf tot een vrouw en zoido: „Kom maar, lieveling, het zal spoedig over zyn." Met die woorden ging zy op eon boomstronk zitten en nam hem op haar schoot, terwyl zyn vader er hulpeloos naast stond en toekeok'. Vervolgens stilde zy het bloed aan de slapen met haar zakdoek, kuste hem op do wang on zeido: „Zie, ik wil het met een kus ge nezen." Hierop tastte zy in haar zak, bracht eon doos mot bonbons te voorschyn on zeido: „Doe den mond eens open en de oogen toe, dan zult gy bemerken, wat or komt." I Wordt vsrvolod.ï

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 1