rt eenvoudigs DIENSTBODE, L. P. KN&GE, G«<neuffd Nl«aw«b Zaterdagnacht ia door een onbe kende oorzaak iemand op het Levendaal te water geraakt, doch hU werd apoodig door omstanders op het droge gebracht. Even later bleek, dat hy zyn gouden horloge met een s<f.k van een gouden ketting miste. Hedenmorgen ia een Italiaan, die hier zonder middel van bestaan was, door de zorg der politie over de grens geleid. Op het schietterrein te Katwijk werd Zaterdag weder een begin gemaakt met de schietoefeningen ter verhooging van 's lands weerbaarheid, die jaariyks van primo Moi tot ultimo Augustus worden gehouden en wel dea Zaterdags van 127 u. nam, in do maanden Mei en Augustus en van 128 u. nam. in de beide andere maanden. Of dit nu niet genoeg- zaam bekend Is, öf dat de lust voor deze oefeningen verdwenen is, biyft de vraag; zeker is het evenwel, dat slechts één schutter kwam opdagen. De Haagsche rechtbank veroor deelde heden den man uit Leiden, die in hot logement van Do Vries aan de Nieuwe Beesten markt, alhier, eenige kleedingslukken stal van een knecht in die inrichting, tot drie maanden gevangenisstraf. Voor de internationale katten tentoonstelling, die 14, 15 en 16 Juni a. s. te 's-Gravenhage wordt gehouden, zyn fraaie kunstvoorwerpen, medailles en geldprijzen uitgeloofd, o. a. een kunstvoorwerp door mevr. Henriette Bonner, uit Brussel, de bekende kattenschilderes, die als eere-presi- dento van de Regelingscommissie voor de expositie optreedt. Van drie achtriems-ploegen, die vermoedelijk op de Universiteitsroei we strijden te Haarlem de eer van hun korps in het hoofdnummer zullen moeten trachten op to houden, geeft BDe Ned. Sport" do beman ningen en wel van „Njord" (Leiden), „Nereus" (Amsterd.) en „Laga" (D^ift) met de gewich ten der roeiers. Njord" Werkman Jr. (boeg) 60 kilo, v. d. Mandela 71 kilo, Laman Trip 69.5 kilo, Schyff Clifford 77 kilo, v. d. Veur 78.6 kilo, Hepkema 85 kilo, Kroon (slag) 69.5 kilo. „Nereus" De Bussy (boeg) 60 kilo, v. d. Laan 71 kilo, v. Hoorn 67 kilo, Klein 65 kilo, Terwogt 69 kilo, Lotsy Jr. 78 kilo, Hiebendaal 91 kilo, Lotsy Sr. (slag) 88 kilo, Bijl (stuurman). „Laga" L. Mangeiaar Meertens (boeg) 73 kilo, J. Versluys 72.5 kilo, A. L. J. Breebaart 86 kilo, J. P. Delprat 86 kilo, L. C. Schram 84 kilo, G. A. Abondanon 88.5 kilo, J. A. Reus 89 kilo, J. J. Canter Cremers (slag) 73 kilo, A. Plate (stuurman) 59 kilo. Laatstgenoemde heeft dus weder do zwaarste ploeg met een gemiddelde van 81.5 kilo per hoold. Van „Triton" wordt nog niets gemeld; wol is bekend, dat men in Utrecht ook serieus aan het oefenen is. Gisteravond werd de brandweer van post N (De-Ruyterkade) te Amsterdam opgeroepen voor een dreigenden brand in de Buiten Bantammerstraat. Daar was door onbekende oorzaak In den kruidenierswinkel van den heer D. Schouten brand ontstaan, die zoodanig in omvang toe nam, dat de bewoners Uit het perceel moesten vluchten. De brandweor wist spoedig het vuur te bedwingen. Ongelukken hadden niet plaats en de aan gerichte schade is door assuraotio gedekt. Zaterdagavond, omstreeks half- acht, werd te Son door de stoomtram een vrouw overreden. Zy was onmiddellijk dood. Finache landverhuizers. In de derde-klasse-wachtkamer van het C.S.- station te Utrecht had Zaterdagmiddag veel bekyks een gezelschap Finlanders, die, door de H. IJ.-S.-M. over Amersfoort uit Duitsch- Jand aangebracht, daar een paar uur moesten vertoeven alvorens de reis naar Rotterdam voort te zetten, van waar zy por 6toomboot naar Canada zouden vertrekken. Het gezel schap bestond uit 48 personen, mannon, vrou wen en kinderen, ook vele zuigelingen. Het scheen een krachtig ras van menschenvan de mannen velen met lang krullend haar, de vrouwen het hoofd bijna allen bedekt met een dicht onder de kin vastgeknoopten doek. Allen, zoowel mannen, vrouwen als kinderen, droegen een lange jas van rendiervel, de behaarde huid naar binnen en het leder aan de buitenzijde, met fraaie roode figuren ge borduurd. De mannen evenals de vrouwen droegen lage schoenen met gele kappen, terwijl eenige der vrouwen blootsvoets gingen op zoer welge vormde voeten. De mannen met stroo- en viltenhoeden op het hoofd, waarin een paar intelligente oogen en een ivoorwit gebit prijkten, zagen er schilderachtig uit met hun breede gordels om, waarin de dolken en andere wapens hingen. Terwijl de vrouwen zich met do kinderen bemoeiden, draaiden de mannen sigaretten en lieten als echte banjers den rook door den neus gaan. In een Rusaischen wagen warei zij aangebracht. Den 9den Mei a.8. zal Johannes Soethout, te Zundert (N.-B.), 102 jaar oud worden. Soethout is eon krasse grijsaard, die altijd hard gewerkt heeft. Vee-uitvoer. Van 1 April 1901 tot en met 1 Mei zijn langs het grensstation Rozendaal in België iDgevoerd 647 stuks fok- vee, waaraan 59 stuks zijn teruggezonden wegens tuberculose. De laatste vier maanden is er in de quaran tainestallen te Esschen geen mond- en klauw zeer meer voorgekomen. Te Wouw (N.-B.) heeft men den heer J. W., een rentenier, dood in zyn woning gevonden. De politie stelt een onderzoek in of hier aan misdaad moet gedacht worden. De krankzinnige Duitsche reiziger, die b(J de rijkspolitie te Rozendaal in arrest is gebracht, biykt te zijn H. Schmidt, boekhouder te Rothanburg. By visitatie vond men een bedrag van 90,000 mark by hem, dat by zfin patroon was ontvreemd. De man is aan de Duitsche politie uitgeleverd. Opsporing verzocht Uit Brussel Is by de politie hier te lande telegraphisch bericht met verzoek tot aanhouding ontvangen van George de Bruycker uit Kortryk, in Belgiö, laatstelijk wonende ts Brussel, met blonde snor, aankomenden baard, riompje om den linkerpols en aan een oor doof. 'Hy wordt verdacht van medeplichtigheid aan den dubbelen moord op Henri van der Volde en Christiaan Paffenholz, te Brussel gepleegd.' Vermoedeiyk houdt hy zich hior to lande in een hotel op. Te Jacksonville in Florida heeft een zeer zwaro brand gewoed. Ten gevolge van den hovigen 6torm kon het vuur niet bedwongen worden door de brandweer en zyn 25 blokken huizen een prooi dor vlammen geworden. St.-Jamee'a Hotel en Windsor Hotel, het grootste der stad, zyn in de asch gelegd. Men zegt, dat de commandant der brandwoer waanzinnig is geworden wegens de onmogelykheid om den brand te stuiten. Voor zoover bekend ia, zyn geen menschen- levons te betreuren. Te Kratzau, in Boheme, zyn 250 werklieden van twee firma's, die den lsten Mei feest hadden gevierd, voor acht en zes dagen naar huis gezonden bywüzo van straf. De brand te Jacksonville is be dwongen nadat 130 blokken huizen waren in de asch gelegd. Tien tot vyftien duizend men schen z(jn dakloos. De schade wordt op acht tot negen miliioen dollars geschat. Het ge rechtshof, de gevangenis, een aantal scholen, kerken en kloosters zyn een prooi der vlam men geworden. By Chalons-sur-Saóne zyn by de manoeuvres acht soldaten door den bliksem gekwetst. Te Troyes is een echtpaar op straat door den bliksom gedood. AC1DEMIEN1ECW8. Lelden. Heden is alhier bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap, na het ver dedigen van Stellingen, de heer G. J. Sybrandy, geboren te Ulrum. Amsterdam: De geneeskundige staats commissie heeft bevorderd tot arts de heeren Th. Hammer, geb. te Audyk, en J. L. A. Wynne, geb. te Middelburg. Geslaagd is voor het l8te gedeelte van het arts-examen de heer S. Schoonhoff. Marktberic htenu Alfon, 6 Mei. Aangovoord 81 wagens kaas, te zamen 1565 stuka. Prijs: 1ste soort Goudsche kaas f 20 a f *22, 2de soort f 14 a f 19. Handel matig. üotterd&in, 6 Mei. Vee. Aanvoer Paarden, Veulen, Ezele, magere Runderen, 366 vette liunderen, 375 vette en graekalvereD, nuchter Kalf, 330 Schapen of Lammeren, 587 Var kens, Biggen, 1 liok of geit. Men noteert: Vette Runderen lete qua). 62 a 2de qunl. 66 a 3de qual. 62 a cents, Oasen lete qual. 62 a 2de qual. 68 a 3de qual. 64 a conts. Stieren lete quaL 60 a 2de qual. 40 a 3de qual. a cents. Kalveren lete qual. 85 azde qual. 75 a 60 ceuta, alle3 per K.G. Handel tamelijk. Schapen late qual. 66 a 2de qual. 60 a cents. Handel vlug en goed. Varkene late qual. 47 a 2de qual. 46, 3de qual. 45 a cents. Licht soort 45 a 43 centa. Redelijke aanvoer en tamelijk vlugge handel. Verliezen van hul Engelsclie leger, eooals die voorkomen in de „Daily Graphic". a p- •O a o d si O <o a m if O ?8 e> 30 Aprii 6 14 2 27 1 Mei 4 9 1 26 2 8 12 18 3 5 23 11 4 2 4 - 16 6 Totaal UITLOTINGEN. Italiaansche Roode-Kruis- Loten van 1885 a Lr. 25. Trekking van 1 Mei 1901, betaalbaar 9 Mei 19ulSerie 11767 No. 14 35,00(3 Lire, 8. 7123 n. 50 2000 Lire, s. 2010 n. 13 1000 Lire, s. 708 n. 45, s. 9464 n. 26, e. 9662 n. 2, s. 8917 n. 6 en 8. 9572 n. 14 elk 50 Lire. De volgende serieön zyn tor amortisatie uitgeloot: 1265 1290 1853 2709 2951 3952 4647 5370 5415 5837 6101 6832 6856 8214 9038 9550 9830 10078 1054110S78. De in deze serieön vervatte 1000 loten worden met Lires 31 afgelost- Do premiën coupon, welke recht geeft op alle volgende premiën-trekkingen, wordt van de loten atgeknipt en den eigenaar teruggegeven. De oorlog tusschou Engeland en Trans vaal. In het Zuidweston, waar generaal De la Rey nog steeds actief is, zonder in de laatste maanden door de Engelsche troepen ernstig gehinderd te zyn, schynt het eindeiyk aan de Engelschen gelukt te zyn eenige colonnes by elkaar te krygen om tegen dezen generaal op te treden. Gedurende de laatste maand trokken daar de Boeren te zamen en verschansten zich by Hartebeestfontein (ten noordwesten van Klerks dorp) met een vier- k vyfhonderd man het getal komt voor rekening van den correspondent van Reuter te Johannesburg, die het bericht seint. Generaal Babington is van plan hen daar aan te vallen, maar wacht op versterkingen, die den 8den Mei z(jn uitgezonden. In do Engelsche avondbladen, heette het, dat de Boeren den 27sten April hun sterke stellingen by Hartebeestfontein hadden ont ruimd. Vóór dien was hier een telegram ont vangen over een gevecht tusschen Babington en De la Rey in de buurt van Hartebeest fontein, en nu wordt een week later geseind, dat er binnenkort zal worden gestreden by deze plaats. Het is het oude liedje. De Engelschen heb ben op een voorpost een aanval gedaan en daarvan ia een groote slag gemaakt om het Engelsche publiek tevreden te stellen. Geruch ten van ontruiming en van nederlagen der Boeren werden de wereld ingezonden, terwyi dezen nog kalm en wel verschanst zaten in hun sterke stelling, waaruit zy verdreven moeten worden. De mededeeling in de avondbladen van de ontruiming van een zeer sterke stelling, die met opuffering van veel tyd en met moeite opgericht werd, was ook wel wat onbegrype- lyk. De Boeren verlaten hun post niet, indien zy niet van tt voren Inzien, dat er geen kans is de positie te verdedigen tegen een over macht, die van artillerie voorzien ls, en waar tegenover de Boeren geen stukken kunnen plaatsen. Het is mogeiyk, dat De la Rey, die zoo lang ongestoord heeft kunnen uitrusten van de vermoeienissen, zich terugtrekt, als de vyand hem te machtig is, maar in ieder geval toch niot voordat een aantal „Rooineks" in't zand hebben gebeten. Men ziet evenwel weer uit deze telegram men, hoe er gescharreld wordt met de berich ten, hoe de censor verwarring aanbrengt door dépêches aan te houden of door vervalschte telegrammen te verzenden. Maar uit al dit ge knoei biykt ten duideiykste, dat er volkomen reden bestaat te schryven, dat de toestand ernstiger is dan men in Engeland wil doen voorkomen. Men krygt ook meeat berichten over ge vechten, waarin do Boeren zware verliezen leden, maar waarby de Engelschen hoogstens eenige gesneuvelden, maar meestentyds slechts eenige gewonden verloren. Voornamelijk in do laatste dagon schijnen de Engelschen op dit punt poluk te hebben gehad, want sedert de laatste drie dagen ie er geen verliezeniyst gepubliceerd. Een telegram uit Durban meldt dat generaal Colville's colonne in do nabyheid van Heidel- berg het lager van Hans Botha verraste op 29 April. De Engelschen waren te midden van de Boeren voordat dezen iets van hen bemerkt hadden. Men zou nu verwachten dat ze ten minste een goeden slag hadden ge slagen maar neen: de Boeren vluchtten haastig en lieten hun wagens en dekens in handen van de Engelschen achter. Britsche verliezen vier dooden; de Boeren lieten „vele" dooden achter. Geen geweer, geen patroon maakten do Engelschen buit. Over deze verrassing meldt Kitchener niets. Het schynt dus geen groote victorie te zyn. Merkwaardig is mede, geiyk gemeld, dat de vluchtende, in den slaap verraste Boeren nog vier Engelschen konden neerschieten. Van gewonden wordt geen gewag gemaakt, maar als men het gemiddelde cijfer van vroegere gevechten aanneemt, waarby het aantal ge sneuvelden vier bedroeg, dan moeten de troepen minstens een veertig man aan gewonden hebben verloren. Uit het Noorden, waar de waarnemende commandant Louis Botha zit, eveneens geen tyding. Ook deze generaal kan op zyn gemak zyn paarden, ossen en muildieren zich weer dik laten eten, en in de beste conditie laten komen, wat hun later zeer te pas kan komen. Luidens berichten uit Brussel echter zou president Kruger van generaal Louis Botha een overzicht hebben ontvangen over den toe stand der Boeren, waarin deze veel gunstiger wordt afgeschilderd dan uit de Engelsche be richten kan biyken. Daaruit wordt aange haald de mededeeling, dat de omtrekkende beweging van generaal French totaal is mis lukt en Botha met 9000 man naar het Noorden ontkomen i3. In het rapport moet nog gezegd worden, dat in de districten Zoutpansberg, Middel burg en Komatipoort besmettelyko ziekten heerschen. In den Vrystaat, waar De Wet spoorloos verdwenen is, en in de Kaapkolonie, waar Kreutzingor, Brand, Hertzog en anderen met succes opereeren, heerscht stilte. Het is alsof er geen strijd in Zuid-Afrika gevoerd wordt en toch wordt die daar met groote heftigheid voortgezet van den kant der Boeren, die niet van overgave willen weten, die slechts één doel voor oogen hebben: hun onafhankelijkheid. Telegrammen. JOHANNESBURG, 3 Mei. (R. O.) Gedu rende de afgeloopen' maand zyn de Boeren uit alle streken saamgetrokken by Hartebeest fontein. Zy hebben daar thans een troepen macht van een vier a vyf duizend man, onder bevel van De la Rey. Zy hebben sterke stellingen bezet op do heuvels. Generaal Babington staat zeer dicht by hen. Zyn troepenmacht is echter met sterk genoeg om een aanval te wagen. VersterkiDgon zyn thans gezonden en met medewerking van do generaals Methuen en Rawlinson schynt een veldslag by Hartebeest fontein ophanden. Het is onmogeiyk aan te nemen, dat de Boeren hun stelling kunnen behouden, daar byna al hun artillerie in een vorig gevecht genomen is. LONDEN, 6 Mel (R. O.) Lord Kitchener meldt uit Pretoria, dd. 5 dezer: Sedert de laatste telegrammen rapporteeron de colonnes, dat vier Boeren zyn gedood, vyf gewond, 118 gevangengenomen, terwyi dertig zich hebben overgegeven. 106,000 rounds geweren ammunitie en 120 wagens werden buitgemaakt. LONDEN, 6 Mei. AE.) De tory-bladen zyn vol goeden moed over den uitslag van den verwacht wordenden slag by Hartebeest fontein. De „Standard" verwacht, dat de laatste vonken van den oorlog zullen zyn uitgebluscht, voordat sir Alfred Milner te Londen aankomt. De radicale bladen hopon de Regeering te kunnen omverwerpen, wyi het land begint in te zien, dat Chamberlain's kroonkolonie systeem in Transvaal het sluiten van den vrede onmogeiyk maakt. CALCUTTA, 6 Mei. (R. O.) Uit Vide wordt van den 28sten der vorige maand bericht, dat een Engelschman er zyn diepe spyt over te kennen geeft, dat hy aan Ahmed-Najar heeft verklaard, dat er verandering was gekomen in den gezondheidstoestand. Hy is integendeel tot de overtuiging gekomen, dat hy verkeerd was ingelicht omtrent den plaatse- ïyken gezondheidstoestand. BERLIJN, 6 April. (R. O.) In een extra nummer van den „Roichsanzeiger" wordt bekend gemaakt, dat aan de ministers von Miquel, voor Hammersteln en Brefeld het gevraagde ontslag is verleend. Yon Miquel is lid van hot Heerenhuis ge worden, von Hammerstein heeft de orde van den Rooden Adelaar met de kroon, Brefeld het grootkruis Yan do orde van den Rooden Adelaar met eikenloof gekregen. Rheinbaben la benoemd tot minister van financiën; Podbielski tot minister van land bouw j de president van bet district vanMetz vryheer von Hammerstein tot minister van binnenlandsche zaken; de geheim-handelsraad Möller tot minister van handel. De directour van de eerste afdoeling van het departement van posteryen Kratke is benoemd tot staatssecretaris by het Ryks- postwezen. MELBOURNE, 6 Mei (R. O.) De hertog en de hertogin van Cornwall landden alliier om twee uren des namiddags. Zy werden ontvangen door den gouverneur-generaal en verschillende ministers. LONDEN, 6 Mei. Volgens telegram uit Makassar is het stoomschip „Tambora", van de „Kon. Paketvaart-My.", by Larat gestrand. Assistentie is derwaarts vertrokken. Prins Hendrik op de Pier te Scheveningen. Het rusteloos streven der Maatschappy Zeebad Scheveningen naar het opvoeren van Scheveningen8 ontwikkeling als badplaats blykt opnieuw uit den aanleg van het wandel- hoofd in zee, dat heden, in de hoogo tegen woordigheid van Z. K. H. den Prins dor Neder landen, foestelyk geopend werd. Door deze nieuwe ontspanning, ontworpen naar de teekening van den Brusselschen ingenieur Wybrowski, den ontwerper der pier te Blan- kenbergh, kan Scheveningen met do voor naamste Europeesche zeebadplaatsen wed- yveren. Voor één dubbeltje kan men nu ge nieten van een luchtbad, van een kykje op de duinen of van den zoo afwisselenden aanblik der zee. De bonte mengeling van vlaggen en wimpels van alle natiën, van de paviljoenen en hst feestgebouw wapperend, de gezellige bedry vig- heid op de promenade, waar het wemelde van genoodigden, gaf dezen feestdag van heden een hoogst vrooiykon, kleurigen aanblik. Tot de talrijke autoriteiten, officieels lichamen en Instellingen van handel, nyver heid, bedryf en verkeer, door de Maatschappy het Wandelhoofd genoodigd, behoorden leden van het civiele en militaire Huis der Koningin, Ministers k portefeuille, de secretarissen- generaal der Mini8tenön, de presidenten en griffiers van de beide Kamers der Staten- Generaal, de leden van Hooge Staatscolleges en van de rechteriyke macht, B. en Ws. en de leden van den Raad, het corps diplomatique, de inspecteurs der wapens van de landmacht, de korps-commandanten alhier, vertegenwoor digers van het korps zeeofficieren en het loodswezen; de Kamer van Koophandel, het College voor Zeeviaschertjen, de permanente Commissie uit de Bchovemngsche reedery, enz. Ruim 600 uitnoodigingen waren gedaan. Z. K. H. Prins Hendrik was hedenmiddag om 12 u. 8 min. per Staatsspoor, vergezeld van den adjudant, kapitein jhr. v. Suchtelen v. d. Haaro, iu de residentie aangekomen, op het perron verwelkomd door den burgemeester en baron Bentinck, eersten stalmeester van H. M. de Koningin. De Prins reed in een gesloten Hofrytuig naar het Paleis, alwaar Z. K. H. voor het vertrek naar Scheveningen het dejeuner ge bruikte. Tegen 2 uren kwam Prins Hendrik met zyn adjudant, kapitein jhr. Van Suchtelen, per rytuig voor den ingang van het wandel hoofd aan, ontvangen door het bestuur der Maatschappy Wandelhoofd, waarvan de presi dent, de heer L. E. Uyttenhoove, uit Rotter- dam, zyn medebestuursleden en de heeren Ruys, gedelegeerd commissaris en GoJdbeck, directeur-generaal van hot Zeebad, den Prins voorstelde; waarna Z.K. H. door deze com missie werd begeleid naar het feestgebouw, aan do achterzyde binnengetreden. In een lichtgoel gestoffeerde, elegant met bloemen' en wapens versierde loge, nam Z. K. H. op' eon voor hem bestemden fauteuil plaats, tegen over de volle zaal met genoodigden bogroet door de muziek der Koninklyke Militaire Kapel: en het huldebetoon Tan het talryk publiek.' Nadat de Prins zyn zetel had ingenomen,' hield de heer Yan Uyttenhoove eea rode tob' den Prins, waarop deze mot een korto toe spraak antwoordde, aan het slot waarvan hy het grootsche werk doopte met den naam:; Wandclhoofd Koningin Wilhelminaj Luid, te midden von fanfares en volks liederen, werd deze verrassen do mededeeling,. getuigende van do belangstelling van 'a Prinsen' Gemalin in de bloeiende badplaats Schove- ningoD, door de genoodigden toegejuicht. Met het ledigen van eon glas champagne bekrachtigde de Prins zy'n zooeven gesproken woorden en verliet na gebruik van den eere-) wyn de rotonde om den aanlegsteiger voor' etoombooten en zeilvaartuigen naast Leb eindplatform in oogenschouw te nemen on. by het teruggaan het vermaak der mechanisch in zee gelaten vischnetten gado te slaan. Zoer bekoord door het achoone panorama van de zee en de kust, ging de Prins, na; ruim een half uur bezoek, terug naar zyn' rytuig, doch vertrok niet dan na de heeren' met deze aanwinst voor de badplaats ge complimenteerd te hebben. Vervolgons maakte Z. K. H. nog een rytoer in do stad en omatreken alvorens naar Hot Loo te vertrekken. In het door don heer W. B. van Liofland ontworpen paviljoen, aan het eind der pier, mot een occogoonvormige rotonde, dienond als ververschiDgs- en restauratiezaal, worden' 's middags en 's avonds concerten door do Kurkapel gegeven. De verschillende geschil- dorde decoratieve godeelten vertoonen zeege zichten, de draperieën de attributen der muziek. Des avonds is de pier door electri3cho boog lampen aan armen van gekruld smeedwerk, op slanke masten bevestigd, helder verlicht. LEIDEN, 6 Mei. De Raad dezer gemoonte zal Donderdag a.e., des namiddags to twee uroD, oen vor^ gadering houden. By de heden alhier gehouden openbare verkooping van cokes in partyen van 10; en 5 H.L. waren de pryzen f 6.20 en f 3.10. Mr. Van Blom, kort geloden benoemd tot adjunct-commies by het centraal-bureau voor de statistiek, wordt aangewezen ala aanstaand hoofdredacteur van „Hot Vadorland.", De ministers van financiën, van oorlog en van marine waren heden op Het Loo op. audiëntie by H. M. de Koningin. LONDEN, 6 Mei. Uit Rosmead wordt gemeld») De Boeren hebben in den afgeloopen nacht-1 by Taaibosch opnieuw de rails opgebroken waardoor de brievenmail een vertraging van!' twaalf uren heeft gehad. Anders werd geen schade aangericht. BANGKOK, 6 Mei. (R. O.) De koning van Siam is gisteren van hier vertrokken om een bezoek aan Java te brengen. ADVERTENTIËN. Den 21sten Mei aanstaande hopen onze geliefde Ouders WILHELMUS PESCHIER EN HUBERTA VAN GEEST hun 25-Jarige Echtvereenlging te herdenken. 4162 10 Namens hun dankbare Kinderen en Behuicdkmderen Veur, 5 Mei 1901. Getrouwd: 4176 6 E. T. GRANPRE MOLIÈRE EN MIEN VAN DISSEL. Soerabaia, 4 Mei 1901. Eenige in algemcene kennisgeving. Heden overleed, na eon langdurig, smarteiyk, doch geduldig lyden, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwdmoeder, Zuster en Behuwdzuster MARIA CATHARINA BINK, geb. Arnoldus, in den ouderdom van 54 jaren. L. G. BINK. W. N. BINK. W. BINK Hazklhorst. N. G. BINK. 5 Mei 1901. Lbidex, (Langegracht 101.) 4171 13 Plotseling overleed te Nieuwer- Amstel mijn eenige Broeder GERAR- DUS JOHANNES VAN DEN AKKER, in den ouderdom van 47 jaar en 2 maanden. A. VAN DEN AKKER. Stompwijk, 6 Mei 1901. 4166 7 Heden overleed tot onze aller diepste droefheid onze geliefde Echt genoot, Vader, Behuwd- en Groot vader JACOBUS SAMUEL BLOM, Koster der Ger. Kerk B, Heeren gracht, in den ouderdom van 75 jaren, Uit aller Daam, Wed. J. S. BLOM Heijmans. Leiden, Vestestraat 21. 4163 9 Heden overleed, te Koog a/d. Zaan, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader de Heer P. DE BOER, in den ouderdom van ruim 75 jaren. 4174 8 Uit aller naam: H. Pz. DE BOER. (Oude Vest 109ö.) Lenige en algemeene kennisgeving. Voor de vele en hartoiyke bewyzon van belangstelling, zoowel van hier als elders ondervonden gedurende de ziekte en na het overiyden van onze geliefde Dochter CORNELIA, betuigen wy by dezen, ook Damens onze Kin deren, onzen oprechten dank. O. BLOKHUIS. 4114 10 G. BLOKHUISVAN Parijs. Iii8s& 4 Mei 1901. DANKBETUIGING. By deze betuigen wy onzen harte- lyken dank aan de firma ZAALBERG, albier, voor den steun aan onzen ge liefden Broeder bewezen; ook onzen wolgemeonden dank aaD den Hoog geleerden Heer Prof. ROSENSTE1N, Doctoren en Oppassoressen van het Acad. Ziekenhuis voor de lielderyke hulp, hem by zyn ziekte betoond. Namens Broeders en Zuster, 4180 12 J. BOLDER. Voor direct gevraagd: een liefst Dagiiieid. Loon 3 Gulden per week. Breestraat 39. 4179 5 Opuieuw Ontvangen: een zéér groote en prach-1 tlge Collectie Japansche Vuurschermen, Theetafels en Kop-en-Schoieis. Hoogewoerd 29.1 4173 12 Zaterdag II Mei a. s., des avonds to halfacht, in het Notarishuis a/d. Burcht te Leiden, ten overstaan van Mr. C. H. P. KLAVERWIJDEN, Notaris te Leiden, afslag Yan do navolgendo perceelen te Leiden, ln bod gebracht als volgt: No. 1. HUIS Vestestraat 64 op /*310. No. 2. HUIS Vestestraat 6da op f 300. No. 3. HUIS Sint-Mictaiel- straat 10 op f 880. No. 4. HUIS Tweelingstraat 2 op f 430. No. 5. HUIS Hofje Joost Fransen v. d. Lindenspoort 52 op f 290. No. 6. HUIS Scbagensteeg 22 op f 280. No. 7. HUIS Scbagensteeg 24 op f 260. No. 8. HUIS Scbagensteeg 26 op f 290. No. 9. HUIS Zuid-Runder- steeg 15 op f 250. No. 10. HUIS Plattepoort 4 op f GO. No. 11. HUIS Daniëlspoort 1 op 110. Verhoogd met 90. No. 12. HUIS Daniëls poort 2 op f 100. Verhoogd met f 100. No. 13. HUIS Daniëlspoort 3 op f 100. Verhoogd met 1100. No. 14. HUIS Daniëlspoort 4 op f 90. Ver hoogd met f 110. No. 15. HU18 Daniëlspoort 5 op f 90. Verhoogd met f 110. No. 16. HUJS Daniëia- poort 6 op f 80. Verhoogd met/" 120. Tot en met Zaterdag a. s. kunnen ten kantore "van genoeradon Notaris KLAVERWIJDEN, van 10-3 uren, verhoogingen worden gedaan tegen genot van één vijfde der ver- hoogsomu 4177 36

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 3