E. JEM PETIT AANK0N0IGING AANKONDIGING- J. L. CREVGHTON. Representation Extraordinaire BERICHT VAN INZET. De uilvaart van prof. dr. J. L van Itersoo Jii Zelden Is er hier by een begrafenisplechtig heid grooter belangstelling betoond dan hedenmiddag aan den dag werd gelegd by de uitvaart van wijlen den diepbetreurden hoogleeraar Van Iterson. Van vele woningen aan het Rapenburg ln de nabijheid van hot sterfhuis, van de stu- denten-sociöteit „Minerva" en van andere gebouwen waren de gordynen neergelaten, en overal, waar de ïykstaatsie, bestaande uit den rouwwagen en vyf volgrytuigen, voor bijging, stond een groots menigte langs den weg geschaard. Op het lijkkleed waren slechts twee kransen bevestigd, naar wij vernamen éón van den Academischen Senaat als een hulde aan zijn voorzitter en éón blijkens het er aan ge hechte lint van de faculteit der geneeskunde. Bovendien was vooruit in twee vigilanten een groote schat van andere kransen en bloemstukken naar den doodenakker overge bracht, waar zo, b|J aankomst van den stoot, op de iykki8t werden gelegd. Een daarvan was o. a. ook een dankbare hulde van het Hópital wallon, waarvan de pleegzusters, evenals die van het Academisch Ziekenhuis, (de eersten met haar directrice en regenten, de anderen met haar directeur, aanwezig 'waren ora% op den doodenakkor op den weg naar het. graf, den stoet vooraf te gaan. Onder de buitengewoon talrijke aanwezigen bevonden zich vertegenwoordigers van het college van curatoren met den burgemeester, do hoogleeraron, het co"egium van het Leidsch Studentencorps on tegenwoordige en oud-leer- •lingen van hier en elders van den overledene, 'gemeenteraadsleden, de wethouder van onder wijs dr. M. C. Dekhuyzen, verder mr. S. J. Fockema Andreae en mr. J. C. van der Lip ala vertegenwoordigers van het college van curatoren van het gymnasium en een aantal "dames. Zy allen vormden een broeden kring om de groeve. Toen de kist terwyi de zon helder scheen daarboven was geplaatst, trad prof. dr. T. Zaayer naar Yoren en hield de volgende lykredo: Nauweiyks enkele weken geleden werd op dezen akker der dooden de laatste eer be wezen aan onzen ambtgenoot en vriend Van der Lith en daarby sprak onze Rector Mag nificus aan wiens geopende groeve wy thans 'staan. En nu zfin wy hier om het stoffeiyk over- 'schot van Jan Egens van Iterson aan de aarde toe te vertrouwen! De laatste wensch, door hem kenbaar ge maakt, was dat, by zyn begrafenis, slechts door één spreker hot woord zou worden ge voerd, en wel 't liefst door my. Aan dien wensch van myn ouden vriend «ta ik gereed te voldoen, hoe zwaai* dit my ook vallen moge. i Ik hoop te spreken in zyn geest kort, een voudig on waar. Van Iterson was geen man om te vleien, ook niot om govleid te worden. Hy was een merkwaardig, hoogst talent- Tol man met een helder hoofd een fieren geest vastberaden van wil doortastend •van karakter met schaars geövenaarde tech nische vaardigheid oprecht deelnemend in |iot leed der aan hera toevertrouwde kranken een man mot eon zelfbeheersching schier zonder wederga. Daarvan kunnen zy vooral getuigen, dio 'hem van naby hebben gadegoslagen toen hy, jaren achtoreen door eon folterend ïyden ge kweld, een govaarlyke kunstbewerking moest ondorgaan. En onder hen in de eerste plaats onze ambtgenoot en vriend Nolen, die ook onzen warmen dank verdiend heeft voor de trouwe zorg, waarmede hy jarenlang Van Iterson behandeld en gesteund heeft 1 Al de genoemde eigenschappen, niet vaak ,in één mensch veroenigd, maakten hem tot een persooniykheid van gezag, tot den be roemden chirurg van ons vaderland 1 Veel, zeer veel wordt in hem verloren 1 De Senaat mist haren Rector Magnificus haren voorzitter, die, getrouw aan de woorden door hem gesproken by de aanvaar ding van dit door hem niet begeerde ambt de beraadslagingen leidde met welwillendheid, jnaar ook met vastberadenheid en die de Universiteit op waardige wyze ook naar buiten wist te vertegenwoordigen. 1 De faculteit van geneeskunde nog treu rende om den dood van Siegenbeok van Heukelom wordt andermaal zwaar getrof fen; zy staat aan het graf van haren (Voorzitter van oen harer meest uit stekende leden van den hooggeachten ambt genoot bekend en gezocht door gansch Nederland gevierd door zyne leerlingen, die hij aan zich wist te binden door zyn helder onderwys door zyn verstandige raadgevin gen door zyn beslist en stoutmoedig han- 'delen, voorbereid door nauwgezet onderzoek en ernstige overweging door zyne merk waardige, grondige monschenkennis. Zoo is Van Iterson de leermeester geweest f n de leidsman van een aantal jonge mannen, ïlie, door zyn voorbeeld bezield en in zfin school gevormd en gekweekt, tot goede heel kundigen zyn geworden, en hier en elders, der menschheid ten zegen, werkzaam zyn. Zoo heeft Van Iterson aan honderden en nogmaals honderden, uit alle raDgen en stan gden der maatschappij, hulp, genezing en ver lichting geschonken; de dankbaarheid daar voor spreekt uit de algomeene verslagenheid in den lande, veroorzaakt door het bericht van zyn dood. Verslagenheid vooral hier in deze stad, waar hy niet alleen door zyn vroeger, uitge breide geneeskundige praktyk en door zyn roem als hoogleeraar bekend was, maar waar liy ook gedurende eenige jaren als vertegen woordiger zyner medeburgers in den Raad zitting had en vele jaren lang tot aan zyn dood lid was van het College van Curatoren van het Gymnasium. En in zyn gezin 1 Daar treurt de trouwe gade om den beminden en gevierden echtge noot, dien zy gedurende meer dan 30 jaren met do innigste liefde en mot alle kracht heoft bygesiaau en gesteund; daar treuren zyn dochters met hun echtgenooten en zijn cenigo zoon, die hem zoo na aan 't hart lag, om hot verlies van zulk een vader. Gy, zoon van den overledenel verhaal het met uwe broeders aan uwe moeder en aan uwe zusters hoe innig en algemeen de deel neming was hier by de begrafenis van uw vader. Moge dit bewys van de groote achting en liefde, die men hem toedroeg, haar en ulieden ten troost xyn in het zware verlies, dat u trof 11 En nu, waarde vriend Van Iterson! een afscheidswoord tot UI gjj hebt geleden en gestreden meer nog wellicht dan wy kunnen vermoeden. Wy betreuren Uw gemis, maar wy zullen nimmer vergeten en steede dank baar biyven voor hetgeen Gy aan ons en aan zoovelen geschonken hebt. Gy hebt thans rust gevonden. Uw oudste ambtgenoot en uw vriend brengt U hier zyn laatsten groet en dien van velen. Rust zacht 1 Deze duideiyk en gevoelvol uitgesproken rede had een diepen Indruk gemaakt: som migen hadden zelfs hunne tranen niet kunnen weerhouden, en het indrukwekkende der plech tigheid verhoogde nog toen, onder doodsche stilte, vervolgens de kist in de groeve werd neerdaalde en daarin levende bloemen werden gestrooid, En als dit was geschied, dankte, overstelpt van aandoening, de zoon van den overledene, ook namens de familie voor de groote belang stelling aan do nagedachtenis van zyn vader bewezen. En toen toon sloeg men nog een laatsten blik in den grafkelder en scheidde men van deze droeve plaats, waar weder een zoo alge meen geacht, verdienatoiyk man, zulk een vertrouwd burgor werd achtergelaten. ACIDEMIENIEIJ WS. Lelden: Aan de universiteit alhier is heden tot doctor in de rechtswetenschap bevorderd de heer J. ten Brink Jr., geboren te 's-GraveDhage, na verdediging va»n een academisch proefschrift, getiteldDe exceptiön en haar wettelijke regeling. Geslaagd is voor het candidaats-examen in de godgeloerdheid lste gedeelto de heer J. Beyerman. Amsterdam: Bevorderd zyn tot arts do heeren A. E. Visser, geb. te Amersfoort, en H. Springer, geb. te Wildervank, en geslaagd voor het eerste gedeelte de heeren C. A. Verbeek en Th. A. Verhoeven. Geveilde peroseleo* Gehouden verkooping in het Notarishuis aan Den Burg, alhier, op Zaterdag 27 April 1901, ten overstaan van mr. D. van Riesson, notaris te Katwyk: Het heerenhuis met tuin, Plant soen 101, in bod 6500, koopster do Naaml. Venn. Nat. Grondbezit, te 's-Gravenhage; drie heerenhuizen met tuin, Zoeterwoudschen Singel 75, 76 en 77, samen in bod 17,400, koopster alsvoren, voor ƒ17,430. Ofüoieolo iiouuisjfevlu^. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door het Bestuur der Vereemgiug MUSIS SACRUM, A. L. W. TIM MERMAN, do Naamlooza Vennootschap „BIER- HANDEL en MINERAAL WATERFABRIEE, Directeur C. J. COSTER", de Comnianditairo Vennootschap „FELTKAMP en Co.", allen te Leiden, en ALOYSIUS HERMANUS JOSËPHUS CORNELIS MARIA ALLARD, te Haarlem, ver- zoekschriiten zijn ingediend om vergunning voor den kleinhandel in sterken drank respectievelijk in de perceelen Plantsoen 1, Hartesteeg 2, Vrouwen- steeg Wijk IV No. 18, Steenstraat 37 en Turf markt 5. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden. F. WAS, Burgemeester. 29 April 1901. VAN HEYST, Secretaris. M arlitboricliten. Alfon, 29 April. Aangevoerd 33 wagen kaas, te zaïnon 1683 Btuks. Prijs: lsto soort Goudsche kaas f 20 a 2*2, 2de soort 16 a f 19. Handel matig. Rotterdam, 29 April. Vee. AanvoerPaarden, Veulen, Ezels, magere Runderen, 327 votte Runderen, 369 vette en graekalveren, nuchter Kalf, 138 Schapen of Lammeren, 626 Var- kena, Biggen, Bok of geit. Men noteert: Vette Runderen lete qual. 62 a -zde qual. 66 a 3de qual. 62 a cents, Oasen lsto qual. 62 a 2de qual. 66 a 8de quah 62 a centa. Stieren lste qual. 60 a 2de qual. 40 a 3de qual. a centa. Kalveren 1ste qual. 80 a2de qual. 70 a 60 centa, alles per K-G. Handel traag. Schapen lste qual. 65 a 2da qual. 60 a cents. Handel vlug. Varkens lste qual. 48 a 2de qual. 47, 8de qual. 46 a cents. Licht aoort 43 a 39 centa. Tamelijke aanvoer en redelijke handel. Telegrammen, PLUMER'S KAMP (a/d. Olifentsrivier) 25 April. {K. O.) Luitenant Reid van de Keizeriyke Woudloopors hoeft op handige wyze een Boerenlager aan Cornmissiedrift genomen. Luitenant Reid met 20 man, onder geleide van den verspieder Brink, zagen het lager Dinsdag-avond en omsingelden het in den nacht, terwyi Brink het lager binnenging. By het aanbroken van den dag kropen de Woudloopers tot op kleinen afstand en open den zy snelvuur om den vyand te misleiden omtrent hun aantal, waarin zy slaagden. Hoe wel de vyand een maxim gebruikte, dat in zyn bezit was, heesch hy ten slotte de witte vlag. Het goheele commando, 41 man onder commandant Schroeder, gaf zich met al zyn wapenen en zyn volledige uitrusting over. Kapitein Markham met de Nieuw-Zeelanders, die later aankwam, hielp om Schroeder te beletten met de andere commando's in den omtrek in verbinding te komen. De Boeren blyven in alle richtingen vluchten; de Britsche troepen maken nog steeds een aanzienlyke hoeveelheid voorraden buit. CALCUTTA, 28 April (R. O.) In een hoofdartikel in de .Englishman'1 wordt ver klaard, dat Ahmednager waarheen de laatste krygsgevangen Boeren zyn vervoerd het tegenovergestelde van een gezonde plaats is. Een Europeesche afdeeling, die daar gestatlonneerd is geweest, heeft verleden jaar zwaar aan ingowands-koorts geleden. KAAPSTAD, 28 April. (R. 0.) In de laatste 48 uren zyn hier zestien gevallen van pest voorgekomen, waarvan 8 by Europeanen. Het totaal der gevallen is tot dusver 519, waarvan 217 met doodeiyken afloop. LONDEN, 29 April. (R. O.) De bladen alhier ontvingen een telegram uit Pretoria, gedateerd 26 April, waarin het volgende vermeld wordt: De Boeren lieten gisteren een ambulance-trein deraüleeren, die zuidwaarts ging en waarin zich zieke soldaten, waaronder enkele ge kwetste, bevonden. Een anderen trein, met paarden geladen, lieten de Boeren in de lucht springen. Vele paarden werden gedood. LONDEN, 29 April. (R. 0.) De nieuwsbladen bevatten een telegram uit Kaapstad van 28 dezer, luidende: 400 Boeren verrasten 25 man der koloniale troepen op 15 myien afatands van Kroonstad. Laatstgenoemden boden acht uren tegenstand, doodden 14 Boeren en ver wondden andere, doch moesten zich, toen hun ammunitie verbruikt was, aan de Boeren overgeven. Deze ontwapenden de gevangenen en lieten hen daarna weder vry. LONDEN, 29 April. (R. O.) Uit Fort Driehoek wordt van den 24sten gemeld, dat tat hen, die door een gedeelte van generaal Piumer's macht zyn gevangengenomen, behooren Mun- nik, vroeger ingenieur der Staatsmynen, en zyn vader, voorheen landdrost van Pieters burg en Boksburg. LONDEN, 29 April (R. O.) Lord Kitchener meldt van gisteren uit Pretoria: Kitcheners gewapende verkenners, onder generaal Grenfell, verrasten en maakten zich meester van Van Rensburga lager to Klipdam, noordoiyk van Pietersburg. Zeven Boeren werden gedood, 37 werden gevangengenomen, benovens 8000 rounds am munitie, allo wagens, karren, ossen, paarden en muildieren buitgemaakt. Aan Engelsche zyde werd éón soldaat gewond. Andere colonnes rapporteeren, dat drie Boeren werden gedood, 58 gevangengenomen dat 57 zich overgaven en dat een anelvuur- kanon werd genomen. KIMBERLEY, 27 April. (R. O.) De spooriyn tu8schen Graspan en Belmont is op 3 plaatsen opgeblazen. De schade is gering en werd spoedig hersteld. Naar gemeld wordt, zyn de Booren Bel- montstation binnengedrongen en beschadigde de telegraaftoestellen. Voedsel konden zy niot krygen, zy trokken terug naar de kopjes, waar 't overige ge deelte van de strydmacht wacht op de ver- wachtwordende voorraden. Hedenochend was er geen teekon van don vjjand. PEKING, 28 April (R. O.) Heden ontspoorde een trein op de l(jn van Peking naar Tientsin, ten gevolge van de instorting van een brugge tje. Er werden 51 reizigers, meest Cbineezen, gedood of gewond. 0nd6r hen zyn twee Amerikanen, van wie éón gevaariyk is gekwetst. PEKING, 28 April. (R. 0.) [Officieel.] Den 23sten dezer hadden drie, den 24sten had één gevecht plaats aan den Chineeschen muur tusschon vier colonnes van Kettelor en de Chineezen onder generaal Lioe. Ten deele na hardnekkige tegenweer werden de Cbinee zen overal over den muur teruggodroven en tot Koekoean achtervolgd. Vier officieren werden gewond, drie man sneuvelden, 32 werden gekwetst. De Fiansche troepen lever den geen gevecht. BERLTJN, 29 April. (R. O) Wolff's bureau seintVolgens eon bericht van den comman dant generaal van het Expeditiekorps werden 23 en 24 April by den stryd om de Sjansl- passen de Cbineezen door de Duitschers uit de krachtige stellingen naar Sjansi terugge worpen, en tot voorby den Chineeschen muur achtervolgd. Behalve vole kanonnen van oude constructie, worden 18 snolvuurkanonnen ver voerd. Aan Duitsche zyde werden gewond 1 luitenant en 7 man gedood, 11 man zwaar gewond, 4 officieren en 24 man licht gewond. H. R. Roelzwegt, J. Beek, I. N. Kalff, T. J. de Jong, V. A. Wolswyk, H. Weyers, M. Bosch, M. E. Zyistra, R. Rood, W. H. Fockens, W. H. Slikkerveer, Hagen Theyssen, A. Hulscher, F. O. Loretz, I. M. Kamp, C. Scheepens, O. yan der Roest, D. Jonker, T. H. Moeiman. Verder heeft de heer De "Waal uit mede- deelingen van onlangs aangekomen krygs- gevangenen vernomen, dat nog op de aange geven datums by diverse commando's de vol gende personen van Nederlandsche geboorte in leven en welzyn aanwezig waren: Van Stein Trové in December 1900 nog in den Oranje-Vrystaat; Stuurswald 3 Januari 1901 by de De Wet; Prins van Amsterdam Januari 1901 by De Wet; Douwes Dekker Januari 1901 by De Wet; Bruigom en Van der Riet December 1900 by De la Rey. Voornamen en woonplaatsen van de familie- Jeden dezer personen zyn den consul niet bekend. Heden vertrekken met de nachtboot der „Zeeland" naar Engeland de heeren Jac. Post, voorzitter, en J. de Haas, bestuurslid van den „Bond van uit Z.-Afr. verdreven Z.-A. S.-M. personeel" als afgevaardigden van dien Bond LEIOEN, 2D April. Thermometerstandgisteravond om 8 uren 11° C. 51.8° Fahrenheit, hedenmorgen om 8 uren 10° C. 50 F., 's middags om 12 uren 15° C. 59° F., 'snamiddags om 4 uren 14° C. 57.2° F. By de heden alhier gehouden openbare verkooping van cokes in partyen van 10 en 5 H.L. waren de pryzen 6.20 en 8.10, Naar het „Hbl." verneemt, zal de „Staats courant" van morgenavond het besluit be vatten, waarby mr. W. F. van Leeuwen wordt bonoemd tot burgemeester van Amsterdam. Te 's-Gravenbage is overleden mr. J. Jochem8, jarenlang president der Scherp- echuttersvereeniging „Oranje-Nasaau", by zyn aftreden tot eerelid benoemd ten biyke van erkenteiykheid voor wat hy bepaaldeiyk na 1870 in het belang der volksweerbaarheid heeft verricht. De overledene, getrouw aan de traditie van het ryk met aardsche gooderen gezegend ge slacht, waartoe hy behoorde, wendde ook een groot deel van zyn vermogen aan tot het uitoefenen van liefdadigheid. Uitsluitend tot practische werkverschaffing liet hy o. a. een kapitaal pand naast zyn huis op den Vy verberg te 'a-Gravenhage bouwen en in de bouw- voorwaarden liet hy bepalingon in het belang van het werkvolk opnemen. Van den overledene kan getuigd worden dat hy de philanthropie in den meest gezon den zin uitoefende en toepaste. Hot stoomschip „Aurora" vertrok 28 April van Lissabon naar Amsterdam; de „Bundesrath" (thuisreis) vertrok 27 April van Beira; de „Gedó", van Batavia naar Rotterdam, arriveerde 28 April te Suez; de „Merapi" arriveerde 28 April van Rotterdam te Padang de „Soerabaia", van Batavia naar Rotterdam, vertrok 28 April van Port-Saidde „Soembing" van Java naar Rotterdam, passeerde 28 April Oueasant; de „Solo", van Rotterdam naar Batavia, passeerde 27 April Malta; de „Taor- mlna" (Holland-Amerika-iyn), van Niouw-York naar Rotterdam, passeerde 29 April Lizard. om te London de Commissie tot onderzoek der ei8chen van schadevergoeding wegens uit zetting alle verlangde inlichtingen te geven. Met hen gaan een aantal uitgezetten mede om hun belangen persooniyk voor te dragee aan de commissie. De Hooge Raad handhaafde heden de veroordeeliDg tot vyf jaar gevangenisstraf van den Rotterdamschen vleeschhouwei wegens diefstal van een geit nit een weidot De H.-U.-S.-M. heeft op den Loos- duinschen weg te 'a-Gravenhage by do krui sing van de Westlandsche stoomtram en die der H.-IJ.-S.-M. naai* Scheveningen een huis met tuin gehuurd, m te richten voor wacht kamer en loods voor het groentenvervoer. D halte „Koningstraat" van die tram Daar Sche veningen wordt naar de Ryswyksche Straat verplaatst. Een schoolknaap, die zich op Kattenburg te Amsterdam op het spoorweg terrein begeven had, kwam daar Zaterdag morgen onder een trein, die hem midden over het lichaam reed. Utt Volk) Te Tilburg is hetlyk van J. v. E., kastelein aldaar, uit den vyver van zyn uit- spanning opgehaald. Men vermoedt, dat v. E., ten gevolge van misbruik van sterken drank, to water is geraakt. Trausvaal en Orauje-VrU&taat. Krygsgt van genen De heer B. H. do Waal, consul-generaal der Nederlanden te Kaapstad, deelt aan de „N. R. 0." mede, dat hy zich by een be zoek aan het kamp der krygsgevangenen te Groenepuot by Kaapstad persooniyk over' tuigd heeft van den goeden welstand der ondergenoemde krygsgevangenen, van Neder landsche geboorte, op den laten April: J. A. van Aken, D. Titton, R. van der Zwart, A. van der Kooy, J. N. van Wat- gingen, J. G. Hou wink, A. Snel, R. Rant, B, ADYERTENT1ËN. Ontydig bevallen van twee Zoons E. M. BOTS Straathof. Leiden, 29 April 1901. (Nieuwe Ryn 93). 3933 4 Geboren ANN.1 MARIA ANTONïA, Dochter van: P. M. VAN OERLE en A. A. VAN OERLE Simons. Leiden, 28 April 1901. 3919 Bevallen van een welgeschapen Zoon 8932 5 U. SPRUITENBURG Opfelaab. Lbtdkn, 29 April 1901. D. DE GUNST, C. G. M. DE GUNST, geb. Kuipers, geven konnis van de geboorte van een Wodilcr. Leiden, 29 April 1901. 3922 4 Heden overleed, te Amsterdam, tot onze diepe droefheid, in de hope des Eeuwigen Levens, onze geliefde Broeder, Beliuwdoroeder en Oom de Weled Heer FREDERIK HENDRIK KOEKKOEK, in den ouderdom van 50 jaren. 3906 10 Uit aller naam, li. KOEKKOEK. Leiden, 27 April 1901. Heden ontvingen wy het treurige bericht uit Chicago, America, dat onze eenige geliefde Broeder P. VAN DER GUST na een ziokte van 10 dagen, in den ouderdom van 53 jaren, zacht en kalm in zyn Hoer en Heiland is ontslapen. 3925 10 Uit aller naam: M. v. d. GUST. Katwijk a/d. Rijn. Heden overleed tot onze diepe droef heid onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader HENDRIK JACOBUS TRAP, in den ouderdom van ruim 69 jaron. 3918 10 J. J. BOTERMANS Trap. H. BOTERMANS. H. C. TRAP. P. TRAP Van der Kaaij. Leiden, 28 April 1901. Heden overleed na een korte onge steldheid in den ouderdom van 85 jaren myn geliofde Echtgenoote CO- RINA WTJNGAARDEN. 3910 10 Mede uit naam myner Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen: J. V. WAKERLIN. 's-Gravenhage, 28 April 1901. Bezoeken kunnen niet worden afge wacht. Voor de vele bewyzen van deel neming na het overiyden van onze geliefde Moedor, Bohuwd- en Groot moeder betuigen wy onzen harte- lyken dank. 3907 9 Mede namens de Familie: M. J. WIJNBEEK. P. M. WIJNBEEK-La lau. Leiden, 29 April 1901. Voor de vele bewyzen van deel neming, ondervonden by het overiyden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwdvader en Grootvader Prof. Mr. P. A. VAN DER LITH, betuigen wy onzen harteiyken dank. Uit aller naam, M. C. VAN DER LITH, Schumacher. Leiden, 28 April 1901. 3931 10 Voor de vele blyken van belang stelling en steun, ondervonden tydens de ziekte, alsmede voor de deelneming by het overiyden van onzen Zoon, Broeder en Behuwdbroeder NICOLA AS KOK, betuigen wy onzen harte- ïyken dank 3909 9 Leiden, Uit aller naam: 29 April 1901. N. KOK. ter t lrloenirg aan de a»tt. 26, 28 cv dl W. v. K. donnée par l'incomparable CÉlèbre Prestidigitator Diplome de Paris. 3903 17 KERCBEDI 1 MAÏ 8 heures du Soir précises, Entrée f\.~. Plaatsen te bespreken in Zomerzorg Dinsdag en Woensdag 1 A-.-1Ü iao urn»-. Bi; akte d. *1 25sten Anril 1901 voor dei standplaats hebbenden N J. I MEINERS verloden, is tussv'.on don 'lo-tr GIJ>>BERTUS 11*5 LENA Alt, Koffiehuishouder r - -e.-i-jn, als beheerend V nnoot, N. ais Vennooton by wyze a;i gcidschieüng, aangegaan een commanditaire Vonnootsc'uip op aan- (k ..'ji, onder ie firma „ÏIILLE- i NAA- R «Tc f ten dool hebbende het expio" i en dryven van het Ku/fi'eh ouds genaamd „de Spj.k r. i-.i*"' aan de Schc .isteeg, no. 4 te Leïü«*n. De yènnootcch - is gevestigd te Leiden en isaangeg*. i voor het tydvafc vin heden tot den 1 1920 en wordt daarna stilzwijgen i van jaar tot jaar verlengd, wam. 33? ni min stens drie man.nden vóór do expiratie öpzteg&ing heeft plsufta gehad De heer GIJ33ERTUS MILL SNAAR heeft de teekemng der firma en het eelo beheer, doch uitsluitend voor zaken deze Vennootschap rechtstreeks betreffende. 3929 33 ter voldoening aan de artl. 26, 28 en 31 W. v. K. Bi' "".te dei'.26etenAv 'Ivoor den te Leiden «tandpiaats hebbenden Notaris J. F. MEINERS verleden is tusschen den Heer EAZUlfMLEliT ZDIDiJtVKLU, Restaurateur te Leiden, als beheerend Vennoot, en N. Bu als Veunooten by wyze van geldschieting, aaDgegaan een com manditaire Vennootschap op uandeelen. i onder do Firma „ZUIDÉBFELD A Co/', ten doe: hebbende het j exploiteeren eD dry ven van het Café- Restaurant „Cafc 3»eoi" aan do Breestraat No. 107 te Leidon er- va het Café-Restaurai t i rantisca- nerhriku" in de Paardtnete^g Nos. 13 en 16 !o Leid- m Do Venuootscbap gevestigd to Leiden en is aangbga;m voo: 01 tyd- vak van heden tot den 1Mei ''•920 en wordt daarna stil - 1Tan jaar tot jaar verlengd, niet minstens drie maandon v(::pi- ratie opzegging heeft p d. De Heer LAMM Ei: 1 ELD heeft de tee' ..ng der thin on bet geheele beheer, doch uitsM m voor aken deze Vennootschap 10c treeka betreffende. 3928 35 Zaterdag 4 Mei 1901, te halfachfc, in het Notarishuis aan den Burg te Leiden, ten overstaan van Mr. J. A. F. COEBERGH, Notaris te Leiden, afslag van: 1. Het onafgewerkt HEERENHUIS, in de Middenstraat (Vreewijk), in bod gebracht op ƒ2700.— 2. Hot onafgewerkt HEE RENHUIS, naast het voor gaande, op2500. 3. De WERKPLAATS met afz. BOVENWONING aan de Oude Vest No. 115, op3000. Verhoogd met 100. Ten kantore van voornoemden Notaris worden tot on met Zaterdag e. k., van 10—2 uren, verhoogingen aangenomen tegen genot van één vijfde der verhoogsom. 3923 24 Nieuwste model. 3523 10 Billijke prijs. Onderricht in Boekhouden, llandelsrekencn, Handels recht, enz. W. M. HACK- FOOKT en P. A. A. VAN JLOOX, Fceraren Hidd. Oud., gedipt. Boekhouders en Accountants. Aangifte leerlingen Oude Vow*.."». K

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 3