feze gourant wordt dagelijks, met aitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. De Hoos van Horton. N*. 12629 A» 1901. PRIJS DER ADVRRTENTIËE": Van 1 0 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17J. Grooter^ letters naar plaatsruimte. Voor hot incasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 8 maanden I l l f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agonton gevestigd zyn 1.30 Franco per post1.65- OfÖcioele Kennisgevingen, De Burgemeester der gemeente Leiden; vestigt de aandacht der ingezetenen op den inhoud van de artikelen 57 en 58 van de Kies wet, luidende alfl volgt: Artikel 57. Het hoofd of de bestuurder van een bedrijf of een onderneming,, waarin mannelijke personen, die den leeftjjd van vijf en twintig jaren hebben bereikt, arbeid verrichten in fabrieken en werk plaatsen, is verplicht te zorgen, dat ieder van die personen, die bevoegd is tot de keuzo mede te werken, gedurende ten minste twee achtereen volgende uren tusschen acht uron des voormid- -!ags en vijf uren des namiddags daartoe gelegen heid vinde. Artikel 58. Het hoofd of de bestuurder in het voorgaAnd artikel bedoeld, is verplicht te zorgen, dat m zijn fabriek of werkplaats, op een plaats, waar arbeid wordt verricht, gedarende twee werkdagen vóór, en op den tot stemming bepaalden tyd op een zichtbare wijze is opgehangen een door hem onder- teekendo lijst, de oren in het voorgaand artikel bedoeld vermeldende, voor elk afzonderlijk of groepsgewijze ot voor allen gezamenlijk. Op de woorden .arbeid" en .fabrieken en werk plaatsen" is 1 der Arbeidswet toepasselijk. 1 der Arbeidswet, omvattende de artt. 1 en 2, luidt als vokt: Art. 1. Onder arbeid verstaat deze wet alle werkzaamheden in of voor eenig bedrijf, behalve: lo. werkzaamheden in of voor de bedrijven van landbouw, tuinbouw, boschbouw, veehouderij of veenderij; 2o. werkzaamheden buiten fabrieken en werkplaatsen in of voor het bedrijf van hem, by wien degene, die ze verricht, inwoont, voor zoover die werkzaamheden ook buiten eenig be drijf in een huishouding of stalling plegen voor te komen. Art. 2. Onder fabrieken en werkplaatsen ver staat dezo wet alle zoowel open als besloten ruimten, waarin of voor eeoig bedrijf pleegt ge werkt te worden aan het vervaardigen, verandoren, herstellen, versieren, afwerken of op andere wijze tot verkoop ot gebruik geschikt maken van voor werpen of stoffen, of waar in of voor eenig bedrijf voorwerpen of stoffen een daartoe strekkende be werking plegen te ondergaan. Keukens en soortgelijke inrichtingen, waar spijzen en dranken voor onmiddellijk verbruik bereid worden, benevens apotheken, zijn hier onder niet begrepen. Overtreding van de artt. 57 en 58 van de Kies wet, wordt gestraft met een hechtenis van ton hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste ƒ75. (Zie de artt. 154 en 157). De Burgemeester voornoemd, F. WAS. Leiden, 25 April 1901. Leiden, 26 April. Dinsdag 80 April zal mevrouw Bouman- De Lange in het gebouw van het Nut eon interessante lezmg komen houden, die reeds in andore plaatsen, vooral door dames, met aandacht werd aangehoord. De reform-kleeding zal tot onderwerp worden gekozen en diverse kleedlngatukken, daarop betrekking hebbende, voor de aanwezigen worden tentoongesteld. Zelf reform gekleed, zal mevrouw Bouman het eon en ander meededen over deze kleeding, terwijl hetgeen zy zal vertellen over zelf genezing in opdracht geschiedt van dr. Mezger, thans te Parijs vertoevende, die wil, dat een heilaanbrengende uitvinding van hem worde verspreid. Mevrouw Bouman weet zeer onderhoudend te vertellen en daarom zal het ons met ver wonderen, wanneer van de rondgezonden Invitatiekaarten een ruim gebruik wordt ge maakt. Men verzekert ons, dat mr. W. van der Kaay, te 's-Gravenhago, oud-kantonrechter te Leiden, jarenlang lid der Tweede Kamer, minister van justitio in het vorige liberalo 8) Juist toen hun liefde hot beslissende punt had bereikt, maar vóór nog een verklaring had plaats gevonden, werd Ronald plotseling naar Londen teruggeroepen. Zjjn vador was zeer ziek, op het punt van te sterven, en aan een schrifteiyk verzoek van mr. Gordon go- volg gevend, snelde Rosamund op een zomer avond over de weilanden. HU wachtte haar op een houten brug op, zag er ernstiger uit dan gewoonlijk en ging haar haastig to gemoet, toen zU naderbjj kwam. „Ik vraag wel excuus," waren zyn eerste woorden, „dat ik zoo maar om u gezonden heb, maar nood breekt wet. Ik moet met den volgenden trein naar Londen terugkeeren en het rijtuig ia reeds besteld om mU naar het station te brengen; maar ik kon niet ver trokken zonder nog eenmaal met u te hebben gesproken. „Hier," voegde hy er bij, terwyi hi) con prachtigon jachthond tot zich riep, „hier heb ik een beschermer voor u..Zyn naam is „Roy". Nu kunt gy overal veilig ronddolen, en wee hem, die u lastig valt, wanneer Roy eenmaal uw vriend is geworden l Ik heb hem expres voor u laten komen en wil maar hopen, dat uw grootmoeder u zal toestaan, hem te behouden." „U, ik dank u duizendmaal, mr. Gordon," zeide Rosamund bewogen. „Welk een prachtig dier! Natuuriyk mag ik hem behouden, dat zal grootmama my zeker toestaan 1 Die arm® grootmama, zij is geheel in de war, dikwyia 'rijpt zy in 't geheel niet meer, waarover kabinet, zich bereid heeft verklaard eventueel een candidatuur voor de Tweede Kamer van de „Vrijzinnige Kiesvereeniging", alhier, t®. aanvaarden. De laatste der Volksbijeenkomsten heeft gisteravond in de Stadszaal, alhier, plaats gohad; by welke gelegenheid niet alleen de groote zaal, maar ook het balkon geheel gevuld was. De kapel van het „Vierde", onder directie van den heer W. van Erp, voerde hot programma verdiensteiyk uit. Veel byval ondervond de fluitist, de heer C. J. Noest, nadat hy een „Hongaarsche phantasie" had voorgedragen. De avond werd geopond met het Wien Neerlandsch Bloed en besloten met het Wilhelmu Voordat het laatste nommer werd ten gehoore gebracht, richtte de voorzitter der Commissie voor de Volksbyeenkomsten, do heer M. van Kloetf, het woord tot de talryke menigte, waarbjj spr. er op wees, dat deze en enkele voorgaande byeenkomsten zoo goed bezet waren, echter het verschil aan- toonende, dat, als het zich voordoen mocht, dat er een vormoedeiyk minder interessante •preekbeurt zou vervuld worden, de zaal niet zoo goed bezet was. De geachte spreker spoorde aan, om by volgende gelegenheden niet thuis te bly ven, maar trouw op te komen, daar de byeenkomsten toch altyd iets leer- ryks aanbieden. De Engelsche mail uit Oost-Indiê wordt morgenochtend alhier verwacht. De alhier gehouden algemeene vorgadering van aandeelhouders der „Leidsche Bouwver- eeniging" heeft de balans en de winst- en verliesrekening goedgekeurd en mitsdien het dividend over 19U0 vastgesteld op 5 pCt. Tot commissarissen werden gekozen de hoeren dr. A. W. Kroon Jr. en D. Harlevelt H.Czn., torwyi als commissaris werd herkozen de hoer Aug. L. Reimeringer. De antirevolutionairen te Bodegraven stelden in een gisteren aldaar gehouden ver gadering tot candidaat voor de Tweede Kamer in het district Bodegravenmr. Th. Heemskerk. Vanwege de vrya-anti revolutionairen is het volgende drietal candidaten opgemaakt: jhr. mr. L. van den Berch van Heemstede, mr. O. J. E. baron van Wassenaar Catwyck en mr. J. W. M. H. van Idsinga. De centrale liberale kiesvereeniging te Bodo- graven, die ook gisteren vergaderde, stelde definitief tot candidaat het aftredend lid A. Knyff Hzn., to Woerden. Tot candidaten voor de Provinciale Staten zyn te Bodegraven gesteld do heeren L. Boer, lid van den gemeenteraad aldaar en heemraad van het groot waterschap Woerden, en J. de Bruin, landeigenaar en wethouder, te Zvvam- merdam. Voor het akte-examen L. O. is geslaagd mej. J. Aanen, te Langerak. Zooals gemeld, was er by den minister van waterstaat bezwaar tegen de door de Zutfenscho Kamer van koophandel en fabrieken voor enkelvoudig briefport gevraagde vei hoo ging van het maximum gewicht tot 30 gram. Aan do Kamers, die verzochten verhooging van het maximum-gewicht tot 20 gram, heelt de Minister thans te kennen gegeven, dat ook daartegen overwegend bezwaar ia. Te 's-Gravenbage is overleden de heer J. A. H. Nelscher, oud-referendaris aan liet Departement van Justitie, inspecteur dor gevangenissen. Zaterdag a. s. te halftwaalf wordt het stoffelyk overschot van den ont slapene van het sterfhuis naar de Algemeene Begraafplaats overgebracht. Gisteren is te Amsterdam overleden de gesproken wordt. Maar" zy verbleekte „uw vador is toch, hoop ik, niet gevaariyk ziek?" „Dat verhoede God, want ik heb slechts hem op de wereld, en hy is do eenige band, welko mjj aan Engeland bindt. Zoo hy er niot ware, zou ik roeds myn goluk in do wydo wereld beproefd hebben, maar zoo lang hy leeft, zal ik hom niet verlaten." „En als hot beter mot hem gaat, zult gy dan hier terugkomen?" stamelde zy. „Dat hangt golieel van u af, miss Balmalno," antwoordde hy, en zag haar strak aan. „Van my?" herhaalde zy bevend en haar gezichtje werd als door den rosachtigen gloed van den zonsondergang achter haar overgoten. „Gy weet wel, dat ik u liefheb en wan neer gy my ook liefhebt en op oen zekeren dag myn vrouw wilt worden, dan zal ik hier terugkeereD. Ik zou u deze vraag niet zoo plotseling doen, wanneer de omstandigheden my daartoe niet dwongenon gy hebt immers niemand, dien gy behoeft te vragen, geon bloedverwanten of vrienden, niemand dan uw eigen hartl Ik ben niet ryk, maar ik weet, dat ik vooruit zal komen, en gy zyt immers ook niet aan weelde gewoon. Nu, wat zegt gy er van, Rosamund?" vroeg hy haastig en bleek van ontroering. Rosamund gaf niet dadelyk antwoord met de lippen, maar haar antwoord stond in haar oogen geschreven; vervolgens legde zy haar kleine hand schuchter in de zyne en fluisterde „ja", eeu zwak, byna onverstaanbaar „ja". „Maar gy hebt mU toch niet je toestem ming gegeven, lieveling, omdat ik de eenige jongo man ben, dien gy in je leven gezien hebt, Rose? Zeg het my nu liever geheel oprecht, opdat ik het later niet zelf merk, want dan zou het my dooéen, myn lieve, beer J. H. W. Veenhoven, burgemeester van Vlieland, arrondissements-schoolopziener, die te Amsterdam vertoefde met het oog op het afnemen der examens Lager Onderwys. Men verwacht, dat de Tweede Kamer 15 Mei op reces zal gaan. De minister van binnenUndsche zaken heeft welwillend aangenomen het hem aan geboden eere-voorzitterschap van hot Nationaal Congres voor Zondagsrust, dat 19 en 20 Sep tember a. 8. te 's Gravenhage zal worden ge houden. By de gisteren te 's Gravenhage gehouden verkiezing voor een lid van den Gemeente raad in district I (vacature-jhr. Gevaerts van Simonshaven) zyn uitgebracht 1308 geldige stemmen. Hiervan verkregen: jhr. mr. L. van den Berch van Heemstede, candidaat der vereenigde anti-liberalen, 570; jhr. mr. J. A. do Jonge, candidaat van de Kiesvereeniging „Midden stand", 80; P. F. van Wieriughen Borski, candidaat der liberalen, 658 stemmen. Der halve bedraagt do volstrekte meerderheid 655 en is mitsdien gekozen de heer Van Wieringhen Borski. Alvorens conclusie te nemen, herdacht de procureur generaal by don Hoogen'Raad, mr. Polis, gistermorgen den Woensdag overleden advocaat generaal by den Hoogen Raad mr. Gregory, zyn oudsten ambtgenoot, een man, die om zyn gavon en persooniyke hoedanig heden de algemeen© achting en sympathie genoot. Het overlyden van mr. Gregory achtte de proc. gen. voor zichzelf een byzonder harden slag, daar deze de zesde ambtgenoot reeds was, die hem was ontvallen. Door zyn dood heeft het parket een groot verlies geledon. Zyn nagedachtenis zou spr. altyd ia oore houden. Aan het einde der civielo terechtzitting sloot mr. D. S. van Emden als oudst aanwezig lid van do balie zich by deze woorden aan. Spr. meende de tolk van do geheele balie te zyn door het diep leedwezen uit te spreken, waar mede het heengaan van den diep kundigen magistraat vernomen was. Uit den aard der zaak ia de betrekking tusschen balie en ma gistratuur minder nauw. Doch vaak was spr. in de gelegenheid ge weest in den tyd toen mr. Gregory onder vigeur van don Code Penal werkzaam was, de uitstekende wyze te bewonderen, waarop hy In gedingen steeds wist op te troden. Spr. hield zich overtuigd, dat z(jn nagedachtenis in eerbiedige herinnering zou bly ven. De afdeelingen van do Tweede Kamer heb ben benoemd tot rapporteurs over de wets ontwerpen lo. aanvulling en verhooging Indische be grooting 1901 (opleidinglndiacheambtenaren)en 2o. verhooging van hoofdstuk V staatsbe- grooting 1901, de heeren Fokker, Drucker, Van de Velde,Van Vlymen en Pyriacker Hordyk 3o. kanalisatie van Weaterwolde, de heeren Schepel, Zyiina, Willinge, van Alphen on Veegens; 4o. wyzlging van artikel 62 der wet op het M. O. en verschillende andere kleino wets ontwerpen, de heeren Van Gilse, Roessmgn, Van Kariiebeek, Brummelkamp en Ketelaar. —Do liberale kiosveroeniging „Groningen" to Groningen heeft mr. S. van Houten met 15 stemmen candidaat gesteld voor het lidmaat schap der Tweede Kamer, tegen 6 op mr. H. L. Drucker. Door de anti-revolutionaire kiesvereeniging „Nederland en Oranje", aldaar, ia met groote meerderheid van stemmen mr. N. de Ridder, officier van justitio aldaar, candidaat gesteld. kleine, wilde Rosel Zeg, weet gy het heel zoker, dat gij my liefhebt?" „Ja, heel zeker," fluisterde zy. Nu bezegelden zy hun verbintenis met een kus, ja mot een half dozyn van zyn kant, en Rosamund vergoot een paar tranen, toen zy elkaar op de 6mallo houten brug, in het licht van een prachtlgen, gouden zonsonder gang, vaar wol zoiden. Even daarna keerde miss Balmaine, haar nieuwen beschermer aan een touw leidenil, haastig, met vochtige oogen en kloppend hart, over het moeras naar huis terug, als, ja workelyk, als een jonge, zeven tienjarige bruid. V. Rosamund vertrouwde niemand haar geheim toe. Zy verborg het in bet diepst van haar hart en was daarby in den zevenden hemel. Haar hart, dat was haar kouinkryk 1 Zy bracht don tyd door met de vriendschap van Roy te winnen, aan Ronald te denken en by de verpleging van haar grootmoeder te helpen, want de oude dame word steeds verwarder en was er blykbaar na aan toe geheel kiudsch te worden. Van Ronald kwamen brieven, lange brieven. Hoe begeerig verslond zy diel Wie niot zelf eenmaal verliefd is geweest, kan nauwelyks gelooven, hoe aikwyis zy die weer ter band nam, hoe zy enkele verliefde passages teikens weer las, ofschoon zy alle reeds lang van buiten kendo 1 Daarop stierf de oude inrs. Baliqaine en Rosamund stond nu geheel alleen op de wereld en was geheel op zichzelve aan gewezen. Mr. Cameron was wel deelnemend en vriendelyk jegens haar, maar hy zou nog vriendelijker en bezorgder voor haar geweest zijn, wanneer zy oen zeldzame varen ^was De kiesvereeniging „Burgerplicht" heeft gisteravond met 36 stemmen mr. H. L. Drucker tot candidaat geproclameerd. Op mr. Van Houten werden II stemmen uitgebracht. Mr. Drucker had prof. Symons gemachtigd te verklaren, dat hy met ondorschryft do leus van mr. Treub, dat by herstemming tusschen oen sociaal-democraat en een liberaal, die niet voor de urgent je der Grondwetsherziening is, do sociaal-democraat gesteund behoort te worden. De kiesvereeniging „Eendracht" koos met 29 stemmen mr. Van Houten tot candidaat. Op mr. Drucker werden 6 stemmen uitgebracht. Ook in de vergadering van „Eendracht" werd bovengenoemde verklaring van mr. Drucker meegedoeld. Het was gisteren 25 jaar geleden, dat rar. A. Kist, advocaat en procureur te Haarlem, als advocaat by de Haarlemsche rechtbank beöedigd werd. Gistermiddag vereenigden zich in het Paleis van Justitie aldaar de verschil lende advocaten om den geacliten rechtsge leerde by zyn feest hun sympathie kenbaar te maken. Het plan was hem een aandenken, een vaas op voetstuk, aan te bieden, waarby do deken dor advocaten, mr. De Haan Hugen- holtz, den heer Kist zou toespreken. HO De nieuwbenoemde majoor G. P. A. G. H. Römer, van het 2de reg. huzaren, wordt ingedeeld to Haarlem. Te Utrecht is overleden de heer P. H. van Moerkerken, leeraar in de Nederlandscho taal en letterkunde aan do Ryks Hoogere Burgerschool met vyfjarigen o iraus aldaar. By het 8ste reg. inf. zyn weer een paar nieuwe uniformen in beproeving genomen voor zoover men by dit regiment nog van uniformeoring mag sproken ten minste; er zyn nu toch reeds ongeveer een half dozyn verschillende in gebruik. De allermouwöto uniformen dan zyn van gryze kleur, de een lichtgrya, de ander don kerder. De korte jas is versierd met een paar donkere tressen. Jas, broek on kopi zyn van dezelfde kleur. Vad.) Woensdagavond trad voor do A.-R* kies vereeniging te Brielle op ds. Rudolph, van Leidon. Aan hot debat werd slechts deelge nomen door den candidaat der S.-D. A.-party den heer Hermans, die aan het slot van zjjn betoog zyn eigen candidatuur aanbeval. Uitvoerig werd hy door ds. R. boantwoord. Tegenover do candidatuur-Hermans beval ds. R. aan den candidaat der A.-R. party, den heer Veglel. Do zaal was dicht bezet; het debat, dat tot 12 uron duurde, werd met scherpte, doch waardigheid gevoerd. In het jongste nommer van „Het Oosten" richt de heer Yan 't Lindenhout een vriendelyk verzoek aan allen, die wonschen mede te arbeiden in de verzorging on opvoeding van arme woezon. Dit verzoek betreft de medewerking tot het doen slagen van een tombola, die eerstdaags zal gehouden worden, met het doel om de voorwerpen, die in de werkplaatsen gemaakt zyn en nog niet konden verkocht worden, op te ruimen en daardoor de weezenkas te sterken. In het gebouw „Irene", to Utrecht, werd gisternamiddag de eerste algemeene ver gadering gehouden dor Yereeniging tot Christe- lyke verzorging van zenuwlydera in Nederland, onder voorzitterschap van ds. J. W. A. Notten, uit Yelp. Na de openingsrede word verslag uitgebracht, waaruit blijkt, dat de vereeniging, na zeveu maanden bestaan te hebben, 1200 leden, 23 afdeelingen en 30 corporaties telt. geweest, on dokter Black en zyn vrouw waren een echtpaar, dat steeds alleen met zichzelf en z(jn ingebeelde ziekten bezig was. Wel zorgden zjj er voor, dat Rosamund rouw- kleeren kreeg, dat zy in de eerste tien dagon na don dood van haar grootmoodor den tuin niet vorliet en dat zjj op het voorgeschreven papier met rouwrand naar Indiö schroef, en wanneer men met mrs. Black daarover had gesproken, zou zy iedereen verzekerd hebben, wolk een hartoiyke belangstelling zy in hot meisje stelde en hoe zy zich, ondanks haar zwakko gezondheid, als oen inooder jegens haar had betoond. (Zy had haar de „Waverley- romans" geleend en haar in een tijdsverloop van drie maanden driemaal op de thoe verzocht.) Niet lang na mrs. Baimaine's dood stierf ook Ronald Gordons vader aan een nieuwe beroerte; en de beide jonge inenschon, die olkaar op een naargeestigen Novembernamid- dag weer op do kleino houten brug ontmoetten, waren beiden in diepen rouw en beidon stonden alleen op de wereldwant mrs. Brice scheen volstrekt geen haast te hebben om naar Enge land terug te keeren. Het testament van haar schoonmoeder zou pas een jaar na haar dood worden geopend Kitty Balmaine strekte dus haar zonderlinge grillen tot ovor het graf uit en zy had oen stiefdochter, die zy lot eiken prys wildo uithuwelyken vóór zy den terugweg naar Engeland aanvaardde. Z\j dacht bitter weinig aan haar eigen dochter, dio ge heel alleen in het leoge heerenhuis loefde en wie daar van alles kon overkomen. Mrs. Brice was zeer gaarne in Indiö en vooral gaarne in Mussoori. By pic nies en danspartyen werd de nog altyd knappe, spraak- zame dame zeer gevierd; ook gaf zy uitste kende diners, waa eteeds smaakvol gekleed en wist altyd de laatste nieuwtjes. Zy wilde Door de daartoe benoemde commissie werd rapport uitgebracht over de beste wyzo van verpleging der zenuwiyders, waarby bleek, dat zy voor ontwikkelde patiönten de voor* keur gaf aan verpleging in kleine paviljoenen, terwyi zy voor derde-klas-patiönten gezins verpleging by vreemden het meeat gewenschfc achtte. Nadat het rapport was uitgebracht, werden daarover uitvoerige discussiön gehouden over de terreinen, de flnanciön, enz. Ten slotto werd aan het bestuur overgelaten naar goedvinden te handelen. Eon voorstel tot het sluiten eener geld- leening groot f 260,000 tegen 4 procont werd aangenomen. Verschillende zaken van huishoudclyken aard werden daarna afgedaan, waarna de vergadering word gesloten. Naar aan do „N. R. C." medegedeeld wordt, is by de plaats gehad hebbend® inschryving voor de 4'/,-pCt8.-obligaUön ten laste der naamlooze vennootschap „Blaauw- hoedenveem", het aangeboden bedrag van f 500,000 ruim dertigmaal volteekend. Het pantserdek8cülp „Noord brabanfc"^ onder bevel van den kapitein ter zee I. van den Bosch, is 25 dezer te Albany aangekomen* De commandant had hot voornemen don volgenden dag de reis naar Melbourne voort te zetten. {Sis. Crt Het stoomschip „Essen", van Java naar Amsterdam, arriveerde 25 April te Marseille; de „Genoral" (thuisreis) arriveerde 24 April te Lissabon; de „Maasdam" vertrok 26 April van Rotterdam naar New-York; de „Pncu Hendrik", van Amsterdam naar Batavia, ver« trok 25 April van Genua. Koudekerk. Gisteren is alhier de nieuw* benoemde burgemeester de heer J. O. van Yoorthuysen, uit Voorburg, geïnstalleerd. Aan de grens der gemeente opgewacht door het dagelyksch bestuur, eeu eere wacht te paard en op de flets en begeleid door muziek, deed de J heer Yan Yoorthuysen zyn intrede met zya gezin en verschillende familieleden en vriendei^ to zamen ln acht rijtuigen. Eerst werd do nieuwbenoemde burgemeester aau de 6chool toegespreken door het hoofd der school; daarna heeft de schooljeugd hem en zyn gezin een lied toegozongen. Vervolgens had de installatie in openbare raadszitting plaats door den oudsten wet houder den heer Yan Egmond, die den burgemeester harteiyk verwelkomde. In wel sprekende bewoordingen antwoordde de heer Yan Voorthuyoen. Hièrop volgde een rytoer door de uitgestrokto gemeente. Des middags waren er volksspelen. Yan alle huizen wapperde de vlag en voor het raadhuis was oen eerepoort opgericht. Stompwyk* Het pas benoemde hoofd aan de school No. 2 alhier heeft zyn benoeming niet aaDgenomen. Waarschyniyk zal voor ds nieuwe benoeming do voordracht eerst san- gevuld worden. Valkenburg. De veiling van tulpenbollen, welke hier ter plaatse voor de eerste maal zal gehouden worden, zal geschieden op Dinsdag 14 Mel e. k. ten overstaan van notaris Van Blessen te Katwijk en onder leiding van de directeuren Jac. van der Gugten te Katwijk on A. de Mooy te RUnsburg. Men rekent, dat de catalogus ODgereer 700 nummers tellen zal. van haar laatste jaar in Indiö nog naar har telust genieten vóór zy naar huis ging, om voor beschermster van haar eigen, helaas reeds volwassen dochter te spelen. Voorloopig waa het meisje volgens haar meening te Horton goed opgeborgen; op zulk een afgelegen plaats was immers niet het minste gevaar, dat zy zich met iemand zou inlatonl Of zy zich in dit opzicht toch niet vergiste? Maar terug naar het jongo paar op do brug „Ik heb je oen onaangename tyding mee te deelon, Rosamund," zeide Ronald ornstig, nadat zy elkaar begroet haddon, „en dan ook een goede en eindolyk een, die goed noch slecht is. Welke wilt gy het eerst hooien „De goede natuuriyk," antwoordde zy haastig. „Wat ziet gy er toch in die lange, zwart® japon groot en volwassen uitl" zeide hy, torwyi hy haar nadenkend beschouwde. „Ik ben ook volwassen," antwoordde zy vol yver. „Byna achttien, bedenk dat wel, eu vertol my nu gauw jo nieuwtjes." „Ten eerste is my een prachtige betrokking aan een spoorweg in Nieuw-Zeeland aango- boden en ik ben van plan die aan to neinen.: Ik zal daar een klein vermogen kannen ver dienen, maar, en dat is het onaangename be-, richt, heveling, ik zal minstens twee jaar moeten wegbiyven." „Ja, maar gy zult my toch meenemen, niet-1 waar?" antwoordde zy op beslisten toon. {Wordt vervolgd)

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 1