Bemeubil. Zit- en Slaapkamer koelies uit Sjangtoeng naar Tsjlfoe gebracht zyn, bestemd yoor Port-Arthur, Nioe-tsjwang en Wladiwostok, waar zy de Chineesche koelies moeten vervangen, die den vorlgen zomer door de Russen vermoord zyn. Volgens vertrouwbare opgaven zyn ln Juli en Augustus minstens 10,000 mannen, vrouwen en kinderen in Mantsjoerye omgebracht, ongerekend de 6000, die vermoord zyn te Blagowesjtsjensk. De slachting der Chineezen was destyds zóó algemeen, dat zelfs te Wladiwostok onschuldige Cliineozen doodgeschoten werden, omdat de Russen hen verdachten van oproerige neigingen. De Russische agenten doen thans al het mogeiyke om de immigratie aan te moedigen^ l>e Engelschcn ln Oost-Afrika. Volgens een telegram uit Mombasa, dd. 23 April, heeft de expeditie naar Ogaden den 7den dezer haar doel bereikt zonder tegen stand te ontmoeten. Een opperhoofd gaf zich o\er, een ander werd gedood, het Britsche gezag is hersteld. De expeditie keerde terug, na te Merudu een Soedaneesch garnizoen ge vestigd te hebben. ACADEHIENIEIIW8. Leiden: Dr. E. F. Kossmann, alhier, ad valv. acad. heeft aangekondigd, dat hy Zater dag 27 April, te twee uren, z(jn colleges zal beginnen, en dat hy tevens hen, die wenschen deel te nemen, verzoekt zich by den pedel lan te melden. CORRESPONDENTIE. - v. P., te W.l Eoodra de candidatuur is gesteld, zal er mel ding van worden gemaakt. Officieel© Konnlsgevliiffezi* Dit ANK WET. Burgemeester en Wethouders van Leiden breDgen ter algeineeno keDnis, dat door P1ETER IN 'T HOL, JAN POSTUMA Jr.,HENDRIKFttEDERIK ADOLF JACOBS, de tirnia J. W. HOOGEN- STKAATEN en Zoon, JACOBÜS JOHANNES PETRUS DE GRAAF, THERESIA JOHANNA COSTER, huisvrouw van F. A. M. VAN OLFFEN, en PETRUS KOLDERM.AN, allen te Leiden woon achtig, verzoek8chriiten zijn ingediend om ver gunning voor den kleinhandel in sterken drank respectievelijk in de perceelen Kalvermarkt 11, Stationsweg 3, Doezastraat 32, Lange Mare 39, Haarlemmerstraat 96, Paardensteeg 11 en Koorn- krugsteeg 4. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden. F. WAS, Burgemeester. $4 April 1901. VAN HEYST, Secretaris. Murktborio liten, Amsterdam, 24 April. Ter veemarkt waren fceden aangevoerd: 212 vette kalveren; lste quali- teit 0.80, 2de qnal. 0.70, 3de qual. ƒ0.60 per KG.; 112 nuchtere kalveren 7 a 10; 450 vette varkens ƒ0.41 a 0.44, Rynkanters 0.45 per K.G. Schiedam, 23 April. Noteenng van de Henrs- commiaaie. Moutwijn 8.per HL. Zender fu3t en zonder belasting. Spoeling ƒ0.70. Noteering van de Makelaars. Moutwijn ƒ6.25. Jenever f 12.25, idem Amsterd. proef 13.75. Noteering van den Distillateursbond. Moutwijn ƒ8.25. Jenever ƒ12.25. Amst. Proef ƒ18 76. Purinerend, 23 April. De aanvoeren en prijzen waren heden als volgt: 689 runderen, vet vee 0.50 a 0.62 per kilo, 16 paarden, 282 vette kalveren ƒ0.70 a 0.90 per kg., 638 nuchtere ƒ7 a ƒ16, *97 vette varkens ƒ0.44 a ƒ0 48 per kg., 120 magere dito 16 a 26, 803 biggen 7 a 12, 1608 schapen en lammeren. Handel stug. TWEEDE KAMER. Zitting van heden. Per telegraaf.) M i 1 i 11 e w o t. Do heer Van Dcdem heeft zyn amendement yp de artikelen 116 en 117 ingetrokken, waarop deze gisteren aangehouden artikelen, regelende do opkomst van nakomers, werden goedgekeurd. Daarna werd voortgezet het debat over de artikelen 123 en 124, bevattende het stelsel van het blyvend gedeelte. Do Minister van Oorlog bestreed nader het daarop voorgestelde amendement-Van Gilse, om den dlensttyd van het blyvend gedeelte te beperken van 1 December tot 1 Juli. 's Ministers bezwaren golden hoofdzakeiyk een goeden gang van instructie, want by aan neming van het amendement zou die instructie- tyd onderbroken en feiteiyk met 2 maanden terminderd worden. Om een misverstand weg te nemen wyzigde de Minister het artikel ln dien zin, dat duideiyk wordt uitgedrukt, dat er hoogstens 7600 man t e g o 1 y k onder de wapenen worden ge houden. De heer Van Gilse neemt aan, dat de heer Pierson als Minister van Financiën het stelsel- Kool financieel kan aanvaarden, maar die Minister heeft als Premier niet bewezen, dat het langs een omwog van 12 maanden in dienst houden van het blyvend gedeelte, over eenkomstig de 12 Maart aangenomen begin selen is. Hoewel do Minister van Oorlog spreker als het ware mot détails heeft verpletterd, 'biyft spr. toch zyn algemeen standpunt onaan getast achten, dat de corveeën en wachtdiensten belangryk kunnen verminderd worden. Voor I's Ministers bezwaren mot het oog op de mobilisatie buigt spr. zich niet onvoorwaarde- lyk zonder comité generaal. Overigens ziet hy niet in, dat het gehalte van het leger zal verminderen door zyn amendement. Als tege moetkoming verhoogt hy echter hot maximum van de manschappen, die onder de wapenen worden gehouden, van 7500 tot 10,000, als compensatie voor do vermindering van dienst- ,tyd van het blyvend gedeelte. Ook ten aanzien van den duur van dezen diensttyd wyzigde 6pr. zyn amendement in dien zin, dat die diensttyd beperkt wordt van 15 November tot 1 Juli. Do heer Troelstra critiseerde andermaal de houding der Regeering omtrent de Legerwot. Het biykt nu, dat de generale Btaf tegen verkorten diensttyd was, en nu de Kamer in ^soc'iaal belang anders beslist heeft en da burgery een overwinning heeft behaald op hot leger, is een nieuwe Minister van Oorlog opgetreden, die, in stryd hiermede, militaire eischen op den voorgrond plaatst. Dit noemt spr. politiek bedrog. De Voorzitter verzoekt 6praker dergeiyke woorden niet te gebruiken, daar hy hem andera het woord zou moeten ontnemen. De heer Troelstra: Ik spreek hier voor de zaak des volks. De Voorzitter antwoordt, dat deze zaak toch niet door dergeiyke scherpo uitdrukkingen bevorderd wordt. De hoer Troelstra zegt, zfin rede vervol gende, o. a., dat men zich door de gisteren en beden gesproken dikke" woorden van de Regeering niet kan laten overdonderen. D« Voorzitter verzoekt sprekor zich van „dfkksP woorden te onthouden. (Gelach). D« hear Troelstra herneemt, dat woorden eluvium niet in staat zyn bet gevoel van afkeer weer te geven, dat hom bezielt ovor de houding der Regeering. Spreker werd nog herhaaldeiyk door den Voorzitter geïnterrumpeerd met het verzoek niet in algemeen debat terug te treden, waarop Troeletra dreigde met een motie. Aan 's Ministers mobilisatie-bezwaren hecht spr. niet. Het verwondert hem echter, dat die bezwaren nu opkomen, terwyi minister Eland ondanks die bezwaren de verantwoordelyk- heid op zich nam. En spreker heeft den heer Eland, hoewel zy lynrecht tegenstanders waren, leeren kennen als een eeriyk man, aan wiens verklaring hy meer hecht, dan aan die van den pas onder zoo dubbelzinnige en twyfelaohtigo omstandigheden opgetreden minister, dien hy overigens niet kent. Spr. zal stemmen voor het amendement- Van Gilse, en hy juicht het toe, dat do Minister, het amendement ondanks de wyzi- gingen, onaannemeiyk biyft achten; waardoor nog een kans bestaat, dat de trein op do ge- vaariyke helling blyft staan, waartoe spr. reeds een paar malen vergeefs aan de noodrem trok. Vervolgens kwam spreker op tegen de flnancieeie becyferingen van minister Pierson en betwistte een blyvende etyging van inkom- ten; daar een industrieels crisis nadert, wees spreker er op, dat er veel geld noodig is voor wetten op sociaal gebied. Ten slotte protesteerde hy krachtig tegen de Regeering, die ontrouw aan haar stand punt is geworden, en die, opgetreden onder toekenen van sociale rechtvaardigheid, thans het sociale element aan het militaristische opoffert. De Voorzitter kondigde tegen Vrydag oen regeling van werkzaamheden aan en hy voor ziet, dat de Kamer ook Maandagmiddag zal moeten vergaderen. De heer Tydeman bestreed het amendement van den heer Van Gilse, die geen verant- woordeiykheid draagt. De heer De Ras vroeg pertinent of de Minister een maximum van 7600 man noodig heeft tot dekking van de mobilisatie. Zoo ja, dan wil hy de verantwoordeiykheid niet dra gen ze te weigeren. De heer Va?i der Zwaag sloot zich aan by den heer Troelstra, achtte de kostenberekening geheel onvoldoende en kwam op tegen ver meerdering van oorlogsuitgaven, die nu reeds gemiddeld f 40 per gezin bedragen. De Commissie van Rapporteurs ontraadde do amendementen-Van Gilse, die nog nader door den Minister bestreden werden en ernstig werden ontraden. De Minister nam over het amendement- Tydeman om ook voor het blyvend gedeelte de loting toe te laten. Het voornaamste amendement Van Gilse op art. 124, dat hem toestond slechts 5000 man tegeiyk onder de wapenen te houden, kan do Minister niet accopteeren, omdat hy 7500 man noodig heeft voor het blyvend gedeelte, in verband met de toekomstige organisatie. Aanneming van het amendement zou voor hom verdere verdediging van de wet onmo gelijk makon. Het is hier eon quaestie van te zyn of niet te zyn. Die de wet niet willen, kunnen daarom de discussie verkorten, door voor hot amendement te stemmen. De heer Van Gilse trok beide amendementen in, na de pertinente verklaring van den Minister, en zou tegon art. 123 en 124 stemmen. De heer De Ras zou voor die artikelen stemmen, nu de Minister 7600 man noodig heeft voor mobilisatie. Art. 123 werd aan genomen met 63 tegen 21 stemmen, art. 124 werd aangenomen met 59 tegen 24 stemmen. Een motie-Fan Kol tot schorsing van het debat werd niet voldoende ondersteund. De oorlog tusschen Engeland en Transvaal. Er zyn weer vredesgeruchten dat is oen goed toeken, vooral omdat men mag aannemen, dat de onderhandelingen ook nu weer van lord Kitchoner zyn uitgegaan. Ook nu weer is mevrouw Botha de tusschenpersoon. Het is nu maar de vraag, of het bericht waar is. De mogeiykheid bestaat, dat het moet dienen, om den Engelschen belastingschuldigen wys te maken, dat de oorlog gauw uit zal zyn en dat er niet meer zal worden gevergd van hun beurs. En do Engelsche dagbladcorrespondenten helpen een handje mede, om die meening ingang te doen vinden. Daar is by voorbeeld de correspondent van de „Times" te Pretoria die meent, dat hot volstrekt geen verwonde ring zou wekken, als Botha de vredesonder handelingen hervatte, terwyi de „Chronicle" berichten heeft ontvangen, die melding maken van de mogelykheid van vredesonderhande lingen, daar Kitchener een onderhoud zou hebben gehad met Boerengeneraals. Intusschen is do mogelykheid ook niet uit gesloten, dat de toestand van het Engelsche leger van dien aard is, dat lord Kitchener een staking der - vyandelykheden dringend gewenscht acht. Er is reeds melding gemaakt van het be richt van de Daily Express" over do onte vredenheid, die ln het Engelsche leger heerscht. Teekenend in dit verband is het gisteren ver melde telegraphisch bericht van lord Kitchener, dat 89 compagnieën vrywilligors uit Zuid- Afrika naar Engeland schoep zyn gegaan of bevel hebben gekregen naar de kust te gaan, ten einde zich in te schepen. Nog meer teekenend evenwel als het waar is ls wat aan een Belgisch blad wordt geseint, dat by het departement van oorlog een uitvoerig telegram ontvangen is van Kitchener, waarin de toestand als zeer somber wordt voorgesteld en op de noodzakelykheid wordt gewezen van een nieuwen winter- veldtocht. Lord Kitchener gaat onmlddeliyk, biykens de telegrammen, voort met het zenden van optimistische berichten. Men kan hem zekere handigheid daarin niet ontkennen. Terwyi hy reeds vroeger met een massa groote cyfera de resultaten der operatiên in het oosten van Transvaal geresumeerd had, begint by die resultaten nu te detailieeren, woorby hy doet voorkomen alsof er sprake ls van nieuw succes. Ook worden er in de telegrammen telkens zóó véél gesneuvelde, gewonde en gevangen Boeren opgesomd, dat ze, te zamen geteld, een getal vormen misschien nog grooter dan er werkeiyk Boeren bestaan hebben. O die goedgeloovige Engelschen, die zich, als de regeering den tyd daarvoor noodig acht, alles maar op de mouw laten spelden I Lord Kitchener heeft den 22sten April ln de Kaapkolonie de volgende kennisgeving laten versproiden: „Van dezen dag af zullen allo bewoners van districten van de Kolonie, die onder de krygawet staan, wanneer men wapens by hen vindt, of wanneer zy anderen rechtstreeks aanzetten om de wapens op te nemen, of den vyand helpen, of door openbare handelingen de veiligheid van Zr. Ma. troepen in gevaar brengen, voor den krygsraad terecht staan en onderworpen worden aan de strengete straffen." De correspondent van de „Daily Telegraph" seinde den 21sten uit Bathurst: Generaal Plumer's colonne staat nog langs do Olifantsrivier. De Boeren zyn bang om tegen de koloniale troepen te vechten. De patrouilles van kolonel Jeffrey staan by Tyger- poort en zfin met de verkenners van de Boeren in aanraking gekomen. Er zyn nog enkele Boeren gepakt met oen paar honderd stuks vee. De Engelsche verkenners melden, dat de Boeren ronddwalen en door hot cordon van troepen trachten heen te breken. Beyer6 moet met 180 bereden manschappen haastig naar het zuidwesten getrokken zyn, daar hy niet ln staat is eenige hulp te krUgen van de Boeren, die zich schuil houden in den Water berg. Het weer is warm. Uit de verliezeniyst: by Aberdeen, in de Kaapkolonie, zyn van Brabant's Horse een man gesneuveld en vier gewond; by Harte- beestfontein zyn een officier en twee minderen gewond. Verder heeft het ministerie van oorlog eindeiyk o. a. kunnen vaststellen dat tweo soldaten van do Gloucesters don 30sten October 1899 by Nicholson's Nek zyn ge sneuveld. De burgemeester van Kaapstad heeft een vergadering van zyn medeburgers byeenge- roepen, om te spreken over een plechtige afecheldsbetooging ter eere van sir Alfred Milner, als hy van daar naar Engeland vertrekt. De Engelsche consul te Marseille heeft 4 pd. et. uitbetaald aan elk van de politieagen ten, die Engelsche onderdanen hebben be schermd tegen de woede van het volk by president Kruger's aankomst aldaar. De Engelschen beweren ln den noordoosthoek van den Vrystaat een h o 1 ontdekt te hebben, dat langen tyd door de Boeren als arsenaal gebruikt is, en waaruit De Wet driemalen zyn wapen- on schietvoorraad heeft aangevuld. De „Daily Express" vestigt nog eens de aandacht op het ontzagiyke werk, dat door den transportdienst verricht wordt, sedert een paar jaren. Het overbrengen van een kwart mlllioen monschen, met paarden, geschut, en al wat er meer noodig ls, het terugbrengen van troepen, enz., is inderdaad een reuzentaak. Uit de opgaven, door Sir Charles Mansfield Clarke, den kwartiermeester-generaal, open baar gemaakt, biykt, dat 283 stoomschepen voor het troepenvervoer zyn afgehuurd, en daarby zyn tusschen Southampton on de Tafelbaai slechts zeven ongelukken gobourd. Het grootste aantal troepon, in één maand verscheept, was 36,160, in Februari 1900. Binnen het jaar zyn uit Groot-Britannië en Ierland 39,612 paarden verscheept. Het aantal paarden van buiten ai is veel grooter geweest in twaalf maanden 61,175, uit Amerika, Oostenryk en Italië. In het geheel zullen op dit oogenblik byna een kwart miliioen paarden en muildieren naar Alrika gezonden zyn, daar van stierven er ongeveer 8200 onderweg, naar verhouding veel meer muildieren dan paarden. Do treinenloop naar Southampton heeft zelfs in de drukste tyden niets to wenschen overgelaten. Het vredescomité te Kroonstad heoft een waarschuwing gezonden aan de Boerenaan voerders dat de meerderheid der Booren voor algemeeno overgave is. Het comité zegt een verzoekschrift aan de Engelscho militaire autoriteiten te zullen zonden om de overbiyvonde Boerenstryders vogelvry te verklaren wanneer deze de guerrilla doorzetten. Twaalf nieuwo pe3tgevallen zyn Maandag te Kaapstad voorgekomen, waarvan drie by Europeanen. Het transportschip „British Princesse" is gisteren te Durban aangekomen met 416 Australische vrywilligers. Op een vraag van William Redmond deelde de minister van oorlog gisteren in het Lager huis mede, dat er op het oogenblik 13,993 Engelsche soldaten in de hospitalen in Zuid- Afrika verpleegd worden. Yoorts verklaarde hy, dat er dit jaar geen groote manoeuvres zullen worden gehouden, daar de oorlog een voldoende oefenschool is. Minister Chamberlain antwoordde aan Alfred Davies, dat hy nooit gezegd heeft, dat de regeering geen vordering tegen de Gecharterde Compagnie wilde instellen ter zake van Jame sons inval, maar wel dat zy meende daartoe niet gerechtigd te zyn en dat hy niet gelooft, dat iemand zich zal opwerpen tot het ver- krygen van rechten, welke naar de meening der hoogste autoriteit niet bestaan. De „Morning Post" verneemt ook uit Brussel, dat Botha aandringt op het heropenen der .vredeaondsr handelingen* De Kaapstadache Kamer van Koophandel heeft haar jaarvergadering gehoudende voorzitter kon spreken van een verhoogd handeiscyfer met Engeland, doch moest ge- tulgen van achteruitgang met andere landen, met name Duitschland. De internationale handel was byna verdubbeld, vooral die met Australasia was gunstig te noemen. Na het einde van den oorlog was een tydperk van bloei te verwachten doch, zei ook deze redenaar, in de naaste toekomst had men een achteruitgang van den plaatselyken handel te verwachten. In de „South Wales Daily News" staat een brief van eon correspondent op het oorlogs terrein, die beweert, dat de man, die by de Boeren de opperste leiding heeft van het laten ontsporen van treinen, een Engelschman is. Do naam wordt niet genoemd, maar de man zou een paar jaren geleden uit den Engelschen dienst weggejaagd zyn, daarna in Zuid-Afrika een moord gepleegd en ten slotte zich by de Boeren aangesloten hebben. Op het oogenblik heeft hy een commando van 86 man onder zyn bevelen uit „desesperado's uit alle hoeken der wereld bestaande." Hy moet er zich vooral op toeleggen, generaal Smith-Dorrien, onder wien hy indertyd ge diend heeft, in handen te krygen. Het transportschip „Morayshire" is Yrydag avond te Kaapstad aangekomen met 17 offi cieren en 1093 man, die by Ëaden-Powell's politiekorps dienst genomen hebben. Reuter'6 corresp. te Durban seiat, hoe een patrouille van de South African Constabulary in den nacht van den lOJon tot binnen 50 el van de „roovonde Boeren" doordrong, by Potchofstroom, en „verscheiden zadels leeg maakte". Ook maakten zy wol duizend stuks vee buit. De „Tagus" heeft St. Yincent aangedaan, met bestemming naai' Kaapstad. Zy heeft 1111 vrywilligers voor verschillende troepen- afdeelingen aan boord. De „Winkfield" zou gisteren mot 500 paarden uit Queenstown vertrokken. Telegrammen* A. F. van Yeen, van Gennep naar Alfer^ a/d. R-J. A. Jelgerama, van Alfen 08-'" Doesburg. Rapporteurs van de Eerste Kamer over de woning- en gezondheidswetten zyn da heeren: Pynacker Hordyk, 'e Jacob, Rutgers van Rozenburg, Kist en Godin de Beaufort. De secrotaria van den Raad van State, mr. Royaards, is na langdurige ongesteldheid, weer in functie getreden. Na een korte ongesteldheid is heden ochtend te 's-Gravenhage overleden, mr. A. F. L. Gregory, advocaat generaal by den Hoogen Raad der Nederlanden, tot welk ambt hy op 4 November 1884 werd benoemd. Hy bereikte den leeftyd van 63 jaren. In 1864 te Leiden gepromoveerd, werd mr. Gregory in 1866 reeds benoemd tot subst.-gnffier by de rechtbank te's Hertvgen- bosch. Na nog eenige jaren do betrekking van sub8t.-gntfier by de rechtbanken to Alkmaar en Utrecht te hebben vervuld, was hy later als advocaat goneraal by do provinciale ge rechtshoven te Groningen on te 's-Graven hage en sedert 1875 by hot gerechlshol aldaar werkzaam, tot dat by in 18d4 by het Parket van den Hoogen Raad overging De nu overledene bewoog zich in de ge wichtige betrekkmgeu by het Openbaar Ministerie bekloed, grootondeels op het gebied der burgerlijke zaken. Het stoomschip „Gedé", van Java naar Rotterdam, vertrok 24 April van Purim; de „Fiore8", vau Batavia naar Amsterdam, pas seerde 24 April Perim; do „Fans Hendrik", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 24 April te Genua; de „Salak", van Rotterdam naar Java, vertrok. 24 April vau Poi i-Saidda „Zaanland", van Buenos Ayres naar Amster dam via Duinkerken, ver nok 23 April van Rio-de Janeiro. KAAPSTAD, 23 April. (R. O.) Do rebellon in Boschjesmanland hebben zich teruggetrokken op de heuvels by Pella (aan de Oranje rivier). De Wet moet 18 dezer den spoorweg by Wolvenhosk zyn overgetrokken, maar volgens een ander bericht zou hy zich by Senekal bevinden. Kreutzinger moet op maisch zyn naar den Oranje-Yry staat. ROSMEAD, 23 April. (R. O.) De Boeren verschynen nu overal in kleine benden, en op verscheiden plekken hebben schermutselingen plaats. De Boeren geven elkaar signalen door vuren op de toppen van de Sneeuwbergen by Middelburg; ook hebben zy een toestel voor heliographische seinen opgericht. Zy be zoeken de boerderyen, waarvan zy er eenige geplunderd hebben, en trekken dikwyis den spoorweg over, maar het gedurig heen en weer ryden van gepantserde treinen belet hun den spoorweg te beschadigen. [Ro8mead ligt in 't noorden der Kaapkolonie.) KAAPSTAD, 24 April (R. O.) Officieel wordt gemeld, dat het geheele aantal gevangenen, met inbegrip van hen, die zich nu in de Oranjerivier-kolonie ln Transvaal bevinden, 17,823 bedraagt. HARRISMITH, 28 April (R. O.) Een aantal Boeren ln het noorden van het district Stan- derton zond een boodsohap naar het garnizoen te Waterval, wolke behelsde de waarschuwing, dat hot garnizoen zich voorbereid moest houden op een aanval. Een vyftigtal stuks vee zyn uit do weide van Yolksruat gedreven. De vrouw van Louis Botha zei, dat het tyd was, dat haar echtgenoot den stryd opgaf, daar hot vruchteloos ia dezen voort te zetten. Goneraal Bundle's strydmacht maakte by een gevecht op Zondag gebruik van zware kanonnen. NAU WPOORT, 23 April. (R. 0.) Het centrum der operation is thans de streek rondom Graaff Reinet en Steynsburg. Mon denkt, dat Kreutzinger zich bevindt in do bergen ten noordooston van Steynsburg. Majoor Crewe's colonne vervolgt hem. Kolonel Haig is by Pearston aan het oporee- ren tegen Scheopors en Malan. Er wordt melding gemaakt van een schermut seling tusschen Malan en de Victorians. Dezo laatsten bezetten stormenderhand oon stelling na een bombardement van eenige uren. BARKLY-EAST, 23 April. (R. O.) Een klein commando Boeren kwam aan te Honeynestkloof, twintig myJen van hier. Een strydmacht van de Dordrecbtsche vrywilligers- wacht en bereden Nieuw- Engelsche scherp schutters rukte op naar Honeynestkloof, welke plaats voorzien is van een goede bezetting. LONDEN, 23 April (R. O.) Hot Lagerhuis heoft met 363 tegen 88 stemmen het ontwerp aangenomen, waarby een nieuwe (verhoogde) inkomstenbelasting wordt ingesteld. BONN, 24 April. (R. O.) De Keizer en de Kroonprins zyn hedenochtend, in verband met de inschrijving van den laatste op heden als student aan do universiteit, alhier aangekomen. Onder de toejuichingen dos volks en onder het luiden der klokken roden zy naar hot paleis Schaumburg. SHANGHAI, 23 April. (R. O.) Eon keizer- lyk besluit is uitgevaardigd, waarby een nieuwe Raad wordt benoemd, waartoe ook prins Tsjing en Li-Hung-Chang zullen behooren, om aan te geven welke horvormingen raadzaam zyn. Het besluit voegt daaraan toe, dat de hervormingen, die goedgekeurd zyn, zullen worden ingevoerd na den terugkeer van het Hof te Peking. LEIDEN, 24 April. Thermomoterstandglstoravond om 8 uren 16° C. 60.8° Fahrenheit, hedonmorgen om 8 uren 10° C. 60'- F., 's middags om 12 uren 19° O. 66.2° F., 's namiddags om 4 uren 18.5° C. 65.3° F. De kiesvereeniging „Wassenaar" te Wassenaar besloot by de a. s. verkiezing voor de Prov. Staten de candidatuur te steunen van mr. P. L. F. Blussó, aftr. lid in het hoofdkiesdiatrict Zoetermeer. De volgende opzichters van den Ryks- waterstaat worden met 1 Juni verplaatst: Hillegom. Het diploma A voor stenographic Riënts Balt word to 's-Gravouliago o. a. ver leend aan den heer A. Berkhout, alhier. OfllolOoifc Bttuiiiagoriiigen, Burgomeestor en Wethouders van Leiden; Brengen ter kennis van hou, uie zich da&ttoe in de maand Maart j.l. hebben aangemeld, dat de kaarleu ter bckouilu^ vau keslc- looze geuecs- en heelkundige hulp, gedurende het tydvak X AI ei 1991-1 Mei 1002, verkrygbaar zyn ten lUadhuize op Donderdag en Vrijdag 25 en Ï6 April a. van dos voorinltidags AO tot des namid dags 3 uren in het lokaal naast de binnen trap (Trouwkamer). Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 18 April 1901. VAN HEYST, Secretaris. Indebted. ^Vevkinr. zyn opgenomen t DATUM. DAGEN. Volw. pers. Kia daron. Totaal* 14 April. Zondag 65 IC 71 16 Maandag co 13 70 16 Dinsdag. 74 19 92 17 Woensdag. 75 21 96 18 Donderdag 75 21 97 19 Vrydag 74 21 94 20 Zaterdag. CD 18 87 "Weekblad voor de Jeugd. Dit weekblad, uitsluitend verkrijgbaar voor de abonnÓ8 op het Leidsch Dagblad} kost slechts 3 Cents per nninmer en wordt lederen Woensdagavond bezorgd. Het bevat gekleurde platen, verhaaltjes, versjes, enz., en is voor kinderen eon goed koop en zéér aantrekkelyk boekje. In de vestibule van het Leidsch Dagblad wordt elke week oen nummer opgehangen, terwyl men zich tevens voor een abonnement daar kan opgeven. A D V E R T E N T 1 N. Zeer voorspoedig bevallen van oen wolgoschapen I>»clil©r J. ROOS—Osskvooiit. Leiden, 23 April 1901. (Haarlemmerstraat 68.) 3745 5 Voorspoedig bevallen van een Zoon J. STIGTER Groen. Leiden, 24 April 1901. (Hoogowoerd 167.j 3752 5 Algemecne kennisgeving. Do Heer en Mevrouw PLETTE Chavannes betuigen hunnen dank voor de by de geboorte van hun Zoon ondervonden belangstelling. 3739 7 Bezoeken worden bij voorkeur afge wacht Donderdag 25 en Vrijdag 26 dezer de3 namiddags van 2.j 4^uur. De Heer en Mevrouw KOEK Van Vliet betuigen hun harteiyken dank voor de vele biyken van be langstelling by de goboorte hunner Dochter ondorvonden. 3733 8 Valkenburg, Z. H.,24 April 1901. Kraamvisites worden gaarne afge wacht Dinsdag 30 April a.s. Voor de vele bewyzen van deel neming, gedurende de ziekte en na hot overiyden van onzen geliefden Echtgenoot, Broeder, Behuwdbroeder en Oom ondervonden, betuigen wy onzen harteiykon dank. Uit aller naam, Mevr. Wed. n. J. HENSTERMAN, van Gelder. Leiden, 24 April 1901. 3746 10 Gevraagd tegen 1 Mei, in of buiten Leiden: (met Pension). 8 Brieven onder letter G aan EGGENSTElN's Boekhandel, SiAAixslraa.f 55 Lq^den._ cS cS •♦a CS H S 0} co CD co 3 03 'M O cS 03 Q

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 3