Burgerlijke Stand. Do 2 0-jarigo J. Kuil, zoon eener land bouwers weduwe to Yriescheloo, wilde gisteren eon paard mot geweld over do sloot terugdreven. Hot dier sloeg achteruit en trof den jongeling zóó in den buik, dat by aan do gevolgen overleed. Zondagnamiddag werd by een twist uitminnonyd een 22-jarige vleeschhouvrer in eon woning aan do Zwarte Paardenstraat, to Rottordam, met een mes in bet finker- dybeon gestoken. Hevig bloedend werd by bewusteloos per brancard naar het Ziekenhuis gebracht. Do dader werd spoedig gearresteerd. Het landgoed Ou d-B u s s u m zal 21 en 28 klei opnieuw in veiling gebracht worden. De goaond heldsraad van het Seine-departeinent beeft een veldtocht begon nen tegen do muskieten en de muggen, die door do moderne wetenschap thans zyn ge doodverfd als overbrengers van tal van ziekte kiemen. De raad beveelt aan de demping van alle stilstaande wateren, en een zorgvuldige ontsmetting van de badkamer». In de mtjn Oranje-Nassau te .Hoerlen had Zaterdagnacht de mynwerker Diederon, uit Benzerade, het ongeluk by het ophalen van den ophaalbak met hot hoofd 'bekneld te geraken, zoodat hem dit van den romp werd gerukt. Do man was gehuwd en vader van vyf kinderen. Yan twee andere mynwerkers worden door neerstortende steenmassa's do beenen ver- bryzeld. BUITENLAND. De kruideniers to Londen hebben do suiker S'/a cent het pond opgeslagen, want de 'nieuwe belastingen zullen dadeiyk na goed- keuring door liet Parlement in werking treden. 'Dat is het begin van het bitter lyden. John 'Buil krygt zyn rekening thuis. Do oorlogskosten met inbegrip van het bagatel vau do China-expeditie hebben bet ontzagiyk bedrag bereikt van 152,000,000 pond 'of f 1,824,000,000 en zooals sir William Har- court in hot Lagerhuis opmerkte, toen de bogrooting in behandeling kwam, verbeeldt niemand zich, dat het hiermede uit is. De Staatsschuld vermeerderde in het afgeloopen jaar met 59,000,000 pd. st. en de geschatte •vermeerdering voor dit jaar bedraagt ruim 68,000,000 pd. st. Het bedrag, dat het land zal hebben op te brengen, oude en nieuwe belastingen to zamen, rs in rondo cyfors 181,000,000 pd. et. De Londeneche corrosp. van de Matin" beschryft, hoe Sir Machael Hicks-Beach Don derdag in het Lagerhuis zyn millioenenrede lioeft gehouden: „Sir Michael rs—zegt hy in zulke omstan digheden niet te herkennen, en het gewicht van den toestand verandert hem op en top: doze man. die zoo licht geprikkeld wordt, wordt dan zacht als een jong meisje; zyn echorre stem krygt, als hy met de cyfera goocheit, klanken van oneindige teederheid; zyn matte oogen schitteren op, en telkens als hy een nieuwe belasting aankondigt, glanst zijn gelaat in e«n aureool van verhoerlyking. Met zyn magere en zenuwachtige vingers omkleedt hy de dorre begrootingevraagstukken met fijne gewaden; hy stelt de smartelykste kunstbewerkingen voor als eon algemeeno verheuging, en de slachtoffers, in plaats van te huilen Yan woede, glimlachen als in zins- verrukking, juichen hun folteraar toe en be groeten hem als een weldoener. „Op bewogen toon begon Sir Michael met te verklaren, dat zyn hart bloeddo nu hy verplicht was, de beurzen van de belasting plichtigen te laten, maar wat kon hy anders? Hy moest zich de millioenen vorschaffen, die hem ontbraken, en hot eenige wat er op zat, was ora vrywel in alle zakken te tasten". De begrotingsvoorstellen van den kanse lier der schatkist stellen algemeen teleur. Zy vinden weinig instemming, vooral by de Tory- pers. De „Standard" is het scherpst en geeft het algemeen gevoel van ontstemming weor, dat vooral gewekt ia door de nieuwe ver hooging van de inkomstenbelasting, waar het blad schryft dat de begrotingsvoorstellen alle te gader een beklagenswaardige afwezigheid van 8taatsmansbeleid verraden. De kanselier der schatkist had een prachtige gelogonhoid om het geheele stelsel van den Engelschen fiscus ingrypend te hervormen; doch in stede van daarvan gebruik te maken, heeft hy de toevlucht genomen tot allerlei palliatieven om zich uit den brand te helpen. De „Times" drukt zich zeer behendig uit door te zeggen, dat 's ministers „financieels voorstellen, ton einde de ontzagiyke kloof lus- schen inkomsten en uitgaven van hot komende jaar te overbruggen, vry bevredigend zyn", maar de oppositiebladen noemen sir Michael's eeriyko uiteenzetting van den toestand kortwog noodlottig en hun stemming blükt ©enigszins uit het opschrift, dat de „Daily Chronicle" boven haar parlomentsoverzicht plaatst: „Duistere vooruitzichten. Schuld, tekort, mooiiykheld („Debt, Deficit and Dilficulty"). Vermeordering der inkomstenbelasting. Rechten op suiker on uitgevoerde steenkool. Zestig millioen pd. st. moet geleend worden. Geen bydragen van de myneigenaars." Het verhaal, dat sir Michael te vertellen had, was, zegt dit blad, het ernstigste, om niet te zeggen het treurigste, dat ooit kwam over de lippen van een Britsch minister van financiön. De „Daily News" spreekt idem idem van hot noodlottigste budget in de geschiedenis van Engelands financiön. Een der leden bewees in het debat, dat elke gedoode Boor Engeland meer dan f 60,000 heeft gekost. Kruger's voorspelling, dat hy de wereld verbaasd zou doen staan, wordt vervuld I Sir Michael veroordeelde scherp de steeds toenemende oorlogsuitgaven. Dit moet de ministers Chamberlain en Brodrick eenigszins gekwetst hebben, zegt de „Daily Telegraph". Het is trouwens voor niemand een geheim, dat boido heeren elkaar sinds lang vyandig zyn. Hetgeen in de gegeven omstandigheden zeer natuurlijk is. De „Standard" begint een heftige campagne tegen de Regeering, naar aanleiding van de voorgestelde verhooging der inkomstenbe lasting. Het blad publiceert bovendien ver schillende brieven van monschon uit do middenklasse, die zich zeer gevoelig toonen over de verhooging met 2 den die dreigen by de aanstaando verkiezing zich te verzetten indien de Regeering die verhooging dor be lasting niet torugneomt. De schryver oppert het denkbeeld eon groote orgamsate to vormen, over het geheele land, van menecben met inkomens tusschen tOO en 1200 pond sterling. Werklieden-Vereinijlng „Eendracht maakt Macht". Bovengenoemde Vereeniging had Zaterdag avond het voorrecht haar 25-jarig bestaan te vieren, in Hotol „Du Nord", een uitnemende gelegenheid daarvoor. Nadat door den Voor zitter den loden en hun genoodlgden een harteiyk welkom was toegeroepen, kreeg do oud-voorziter der vereenigiDg, tevens oprichter, vergunning eenige woorden te spreken. Spr. zette in korte, doch kernachtige woorden don toestand uiteen van af de oprichting tot op den huldigen dag, met welke voor- en tegen spoeden de vereeniging had te kampen gehad, en wat de vereeniging vooral nü was voor haar leden, getuige de weduwenkas. Nadat de gewone plichtplegingen in acht waren genomen, ging men weor over tot uitvoering van het programma, allereerst hot voorstellen van een tableau-vivant, welke in éón woord schoon uitgevoerd mag genoemd worden. Vervolgens ging men over tot het zingen van een feest cantate, by welke gelegen heid oen cadeau aan het bestuur werd ge geven bestaande in een schildery met de symbolen der VereenigiDg, en ziiveren krans in eigendom aan de Vereeniging overgedragen. Ook do heer Hunnekens vereerde de banier met een zilveren medaille. Daarna werd het programma verder atgewerkt. Hoewel men in 't begin nog wat haperde met het uitvoeren van een en ander, werd later alles hersteld. En waarlyk mag gezegd worden dat allen zich byzonder van hun taak kweten, dat allen biyk gaven voor hun taak berekend te zyn. Als men in aanmorking neemt dat allen werklieden zyn, en dat zy hun vryen tyd beschikbaar stelden om het den leden van „E. m. M." zoo aangenaam mogelyk te maken en de Feestcommissie voor de moeiiyke taak die hun restte, daar mogen de leden van „E. M. M." bovengenoemde personen wel waardeeren, want zy waren het die hun nach- teiyke uren opofferden. Moge het ,E. M. M." gegeven zyn nog vele jaron te bestaan, om in ziekte te steunen en in droefheid te troosten, en haar schoon devies te mogen handhaven het schoon „Een dracht maakt Macht". P. D. Transvaal en Oranje-Vrijstaat. President Kruger heeft Vrydag een telegram van gelukwensch gezonden aan Prins Hendrik by gelegenheid van diens verjaardag en een telegram van dankbetuiging terugontvangen. Men meldt uit Veenendaal aan het „U. D., dat ds. Broekhuyzen, uit Pretoria, den 2den Mei a. s., in gezelschap van zyn broeder, die dokter is, naar Amerika denkt te vertrekken, om daar propaganda te maken voor de Boeren- zaak. Ongeveer 1100 verzoekschriften om schade vergoeding zyn tot 20 dezer, den sluitings- termyn, ingediend door uit Zuid-Afrika gezette Nederlanders. Een Haagsch muziekliefhebber heoft tegen 8 Mei in „Diligentia" te 's-Gravenhage een solrée-musicale gearrangeerd, waarvan, daar hy alle kosten betaalt, de brut o-opbrengst zal strekken ten bate der Boeren-vrouwen eu -kinderen. At urktborichten. Alfen, 22 April. Aangevoerd 28 wagen kaas, te zamen 1223 stuks. Prys: late soort Gondsche kaas f 20 a f 22, 2de soort /"16 a/" 19. Handel matig. tf otterdam, 22 April. Vee. AanvoerPaarden, Veulen, Ezel», magere Runderen, 881 vette Runderen, 8C1 vette en graakalreren, nuchter Kalf, 118 Sohapen of Lamineren, 600 Var- kona, Biggen, 1 Bok of geit. Men noteert: Vette Runderen late qnal. 60 e 2do qual. 64 a 3de qual. 60 a centa, Oasen l»te qual. 64 a 2de qual. 61 a 8do qual. 60 a cent». Stieren l»to qual. 60 a 2de qual. 40 a 8de qual. a cent». Kalvoreu late qual. 80 a2de qual. 70 a 60 cent», allea por K-G. l)oor grooten aanvoer, handel zeer traag. Schapen l»te qual. 60 a 2d» qual. 65 e centa. Haudel traag. Varkona late qual. 48 a 2de qual. 47, Sde qual. 46 a cent». Licht «oort 41 a 40 cent». Kedolijke aanvoer en slappe handel. Utrecht, 22 April. Op de heden alhier gehouden paardenmarkt waren 700 paarden en voulons aangevoerd. De paarden worden verkocht van f 40 tot f 760, de veulens van f 80 tot f 226. De oorlog tusschon Engeland en Transvaal. Zoo langzamerhand komt men, zelfs in Engeland, tot het inzicht, dat het verlof van sir Alfred Milner niets anders is dan oen terugroeping. Hot spreekt wel vanzelf, dat de Jingobladen dat niet willen erkennen on by voorbaat dringen zy ook al aan op een spoedige terugkomst van den gouverneur der Transvaal- en Oranje-Rivier-kolonle. Daar is by voorbeeld de „Cape Times", die slecht te spreken is over het verlof en verklaart, dat, indien sir Alfred Milner langer dan eenige maanden uit Zuid-Afnka biyft, Zuid-Afrika op zyn terug komst zal aandringen. Ook heeft „South African Vigilance Associa tion" al een adres gericht aan de Keizerlyke regeering, waarin do noodzakelykheid wordt aangetoond, dat sir Alfred in Zuid-Afrlka blijft. Doze bezorgdheid van de Jingo'6 bevestigt de reeds meermalen uitgesproken onderstelling, dat er een kenteriDg op til is. En als het waar is, wat de „Daily Express" zegt, zal die kentering niet alleen kunnen, maar heel spoedig moeten komen. Dit blad vertelt nameiyk, dat de ontevredenheid in het Engol- sche leger in Zuld-Afrika en by de reserve groot is en dat duizenden soldaten besloten zyn te de8erteeren. Als dat inderdaad zoo is, het bericht is nog niet bevestigd i ryzen de kansen der Boeren geweldig. Trouwen^ ook do stemming van hot Engel- sche publiek en met name van hen, die door do voorgestelde niouwe belastingen liet meest getroffen worden, is wol bevorderlijk aan een voor de Boeren niet al te ongunstige oplos sing van het conflict. Zoo heoft de uitvoerende raad van den Bond van Myneigenaars mot algemeene stom men een motio aangenomen, waarin verklaard wordt dat de heffing van een uitvoerrecht van steenkolen een geduchte 6lag zal zyn voor de uitroer-districten, die zich over het gansche land zal doen gevoelen en niet alleen do patroons zal treffen, maar waaronder ook de werklieden en de gansche handel,.die met de buitenlandsche kolenmynen moet concurreeren, geducht zullen hebben te lyden. Acht leden van het Lagerhuis zyn daarop naar den kanselier der schatkist gegaan om hem op den toestand te wyzen, mot het reeds uit de telegrammen van Zaterdag bekende gevolg, natuuriyk behoudens de nadere be- ichikking van het parlement. De afgevaardigde Evans zal daar een aantal amendementen indienen, ova. om het uitvoer recht slechts te heffen van grove kolen boven 12 shillings per ton en van huishoudkolen boven 6 shillings, cokes en verwerkte brand stoffen, als briketten, enz., vry te stellen, de belasting niet te heffen van reeds aangeno men leveringen, te doen binnen een jaar, en van kolen, bestemd naar Egypte en de Britsche bezittingen en ten slotte van de belasting vry te stellen kolen, ingenomen door of ver scheept met Engelsche vaartuigen. Op die manier zou feiteiyk alleen de buiten landsche schèopvaart door de belasting worden getroffen. Als reden waarom de Engelsche raffinadeurs, die anders al spoedig gereod zyn een grooten mond op te zotten, ditmaal zoo gedwee zyn, nu de suikorrechton met een halven stuiver per pond verhoogd zyn, wordt van particuliere zyde opgegeven, dat alle dokken van South ampton on alle entrepots van Londen tot het uiterste hoekje opgepropt vol liggen met suikor, ovenals de pakhuizen van de groote handelaars te Londen, Manchester en Bir mingham, zoodat de belastingverhooging voor hen een aanzieniyke winst beteekent. Twoe Boeren, die thans op Ceylon gevangen zyn, hebben verzocht hun gezinnen by zich te mogen hebben, daar het land hun bevalt en zy zich daar voorgoed willen vestigen. Een correspondent van een Hollandsch blad te Pretoria is gevangengenomen, omdat hy trachtte yerichten met lasteriyke aantyglngen tegen de Britsche troepen de stad uit te smokkelen. Afdeellngen Boeren ton westen van Bur gersdorp trekken in de richting van de Oranje rivier. Uit de verliezenlyst: den 16den April zyn by Nyistroom een man gesneuveld en vyf gewond, alle behoorende tot het 18de huzaren. Generaal Hector Macdonald (Fighting Mac), die binnenkort naar Indiö vertrekt om een „belangrykon" post te bekleoden aan de Afghaansche grens, wordt in het bevel over de dordo brigado in Zuid-Afrika opgevolgd door generaal Fitzroy Hart. Macdonald heeft In don laatsten tyd aan het hoofd van de garde-brigade de driften in de Oranje-rivier met heel weinig succes ver dedigd togen de invallers in de Kaapkolonie. Het succes der vyf Britsche generaals met hun duizenden soldaten in hot noordon on het oosten van de Zuid afrikaan sohe Republiek (zie telegram) is zelfs lord Kitchener niet groot genoeg om het ongelukje der lansiers by Krugersdorp te dekken. Hy houdt, zegt het „Hbl.", de byzonderheden voorloopig nog voor zich, totdat hy eou grooter succesje heeft te moldon en tot zoolang bewaart hy zeker ook het bericht van den by Molteno genomen trein. Het ia alleen te danken aan de verliezon- ïyst, die al zooveel belangryk nieuws heeft geleverd, dat men weet, dat het ongelukje heeft plaats gehad by Krugersdorp, vry dicht du» by de centra van hot Britsche gezag. Behalve deze lansiers, die niet met namen worden genoemd, vermeldt de verliezenlyst zeven gesneuvelden, vyf gewonden, acht go- vangenen of vermisten en 20 dooden aan ziekte (waaronder een officier). Dan geeft de lyst nog de namen van 12 soldaten, die zfin gesneuveld „in het eind van 1899 of het begin van 1900". Een Transvaler, die langen tyd gevangene der Engelschen te Standerton is geweest en den 18den Maart over do grenzen word ge zet, is te Brussel aangekomen en door de „Petit Bleu" geïnterviewd. De man heeft heel merkwaardige dingen verteld over den befaamden tocht der zeven colonnes onder generaal French in de stroek, waar hy ver toefde. Hy verklaardo, dat in de Engelsche berichten niet alleen veel feiten verdraaid zyn voorgesteld, maar zelfs belangryke neder lagen der Engelsche troepen zyn verzwegen. Zoo werd volgens hem den 14den of 16den Februari by Steenkoolspruit oen Er.gelsch regiment vernietigd. Drie- tot vierhonderd man sneuvelden en 600 werden gevangen genomen. Twee dagen later kwam generaal Rundie met een konvooi te Standerton aan. Hy was onderweg onophoudelyk aangevallen en bracht dientengevolge 200 gekwetsten mede. Den 27sten Februari vertrok dos mor gens een detachement van 400 Engelschen naar Kliprivier met do opdracht de Boeren uit hun stolling te verjagen. Des avonds kwamen slechts een dertigtal van deze mannen terug; de anderen waren gesneuveld, verspreid of gevangengenomen. Van al deze échecs werd nooit melding gemaakt. Tydens de twee maanden van de gevan genschap van dezon Boerenstryder te Stan derton werden onder het bereik van het ge schut der bezetting van 3000 man vyf treinen door do Boeren vernield. De gezondheids toestand van het Britsche leger was daarby uiterst slecht, het hospitaal te Standerton had nooit minder dan 600 zieken en dageiyks stierven gemiddeld 16 soldaten. Toen de ver- haler vertrok, was het leger van French moreel totaal op en waren de Boeren actiever dan ooit. Chili en Argentinië. Een te Londen ontvangen telegram van Havas uit Buenos-Ayros van Zaterdag moldt: Daar Chili de op zich genomen verdich tingen heeft geschonden door wegen to openen ovor do Cordilleras do lo» Andes door botw:3t gebied, zyn hier algemeeno protoston opge gaan. Do diplomatieke vortoogon dor Argen- tynsche Regeering zyn good opgenomen door de openbare meenlng, die ongerust ia over Chili's optreden. Telegrammen. LONDEN, 20 April. R. O.) Uit de verliezen lyst biykt, dat het gisteren vermelde voorval met de lansiers, dio in een hinderlaag violen, naby Krugersdorp plaats had. KAAPSTAD, 21 April. (R. 0.) De broedor van den oud-minister Sauer, thans eon der Afrikaander gedelegeerden in Engeland, ie schuldig bevonden aan aanvooriDg van Kaap- sche rebellen. De uitspraak van het vonnis is verdaagd. In de laatste 48 uren zyn dertien govallsn van pest voorgekomen, -waarvan zeven by Europeanen. Hét totaal aantal pestgevallen beloopt tot dusver -456, waarvan 185 met doodelyken afloop. LONDEN, 21 Aprih (R. O.) Een telegram van lord Kitchener uit Pretoria van 20 dozer meldt, dat «edert 16 April door de generaals Sir Bindon Blood, Beateon, Plumer, Kitchener en Benson 81 gevangenen zyn genomen, 100,000 geweerpatronen, 200 paarden, veel wagens en een groote hooveelheid vee buit gemaakt, terwyl nog 20 Boeren zich aan hen overgaven. LONDEN, 22 April. (R. O.) Uit Pretoria seint lord Kitchener van gisteren: Sedert de laatste opgave namen de colonnes 242 gevangenen, maakten ze zich meester van 248 geweren, eenige ammunitie, wagons en karren. Ook eenige mannen gaven zich over. LONDEN, 22 April (R. O.) De avondbladen vernemen uit Kaapstad, dato heden: Cartwright, redacteur van de „South-Afrl- can News", is veroordeeld tot twaalf maanden gevangenisstraf. LONDEN, 22 April. (R. O.) De „Times" ontving uit Pretoria het volgende bericht: De hoofdkwartieren van generaal French zyn uit oosteiyk Transvaal weer naar Johan nesburg verlegd. Er wordt gerapporteerd, dat onder de Boeren daar zoowel al» elders dezelfde hopeleoze stemming heerscht en dat door do macht der zoogenaamde regeering elk persoon lijk optreden wordt verhinderd. Generaal French, die licht ODgesteld is, moet voor korten tyd rust nemen. GRAAFF REINET, 19 April. (R. O.) Kreut- zingor is opgetrokken in de oostelyke rich ting van oen versterking in Renosterberg. Hy steekt de middelspoor over en naderde Maralsburg. Kroutzinger trekt thans noordwaarts. Mon verwacht dat hy de spoorlfin zal oversteken on opnieuw het Albert-district zal binnenvallen. Naar gemeld wordt, hebben de Boeren uit- drukkeiyk order gekregen naar do Oranje rivier-kolonie terug te keeren. De commando'* onder Scheper, Fougé on Malan zyn oosteiyk van Camdeboo gedreven en trokken zuideiyk van Graaf Reynet voorby, alwaar zy zich verdoelden. Een gedeelte van den vyand trekt naar Petrusburg, anderen naar Zwagershoek in het district Somerset East en worden vervolgd door don kolonels Campbell en Henniker. Enkele Boeren zyn to voet. LONDEN, 22 April. (R. O.) Do „Daily Telegraph" ontvangt uit Nieuw-York het bo- richt, dat Pierpont Morgan een verklaring heeft uitgegeven, waarin wordt medegedeeld, dat maatregelen zyn genomen om inschry- vingen to ontvangen voor de helft der nieuwe Britsche leening van zestig millioen pond sterling. SINGAPORE, 21 April (R. 0.) De „Ophir" mot den hertog en de hertogin van Corn wall en York aan boord, kwam heden hier aan. Het «enige vreemde oorlogeechip ln do haven is de Nederlandecho „Piet Hein", die opzetteiyk van Batavia is gekomen. Het bleef den geheelen dag, ovenals de Britsche oorlogsschepen, vlaggen vertoon voeren ter eere van do Konlnkiyke bozoeker». PEKING, 21 April (B. O.) By Tsjingwantao heoft een scherp gevecht plaat» gehad tus schen de Britsche troepen en duizend Chinee- sche bandieten. Een officier en een sepoy sneuvelden. Er zyn versterkingen gezonden. YOKOHAMA, 21 April. (R. 0.) Een tele gram uit Seoul meidt, dat de Koreaanecho Regoerlng heeft besloten een bedrag van vy millioen yen van Frankryk to leenen voor den aanleg van een spoorweg van Seoul naar Wyu. Een tolegram uit Chemulpo meldt, dat Rusland tracht de T6jinhai baai in pacht te krygen. LONDEN, 22 April. (R. O.) Volgens de „Times" ia de andere leening vau dertig rail- hoen pd. st. ook genomen en verkocht doer de voornaamste bankiersfirma'» te Londen. ACADEMIENEEUW». Leidon: Heden is alhier bevordord tot doctor in de rechtswetenschap, na het ver dedigen van Stellingen, de heer A. W. Kist, geboren te '6-Gravenhage. LEIDEN, 22 April. Thermometerstandgiatoravond om 8 uren 14° C. 67.2° Fahrenheit, hodenmorgon om 8 uren 12.5° C. 64.5° F., middag» om 12 uren 19.6° C. 67.1° F., '«namiddag» om 4 uren 23.6° C. 74.3® F. De 2de luitenant A. Hackstroh, van het 4de regiment infanterie alhier, wordt belast met do leiding van do schietoefeningen met do ryksveldwachters, welke van Mei tot en met Augustus a. 8. op het schieltorrein te Katwyk zullen gehouden worden. - Met ingang van 1 Mei a. s. wordt do •orgoant-majoor J. H. van Riemsdyk, van het 4de regiment Infanterie, alhier, geplaatst te Delft en de aergeant-schryver II. J. J. van Hoek van het korps, werkzaam tea bureele van den chef van den generalon staf te 's-Gravenhage^ bevorderd tot sergeant-majoor- schryvet Do Ministers van Justitie en van Kolo- ic.i waren lieden ter gewone audiö.nto by II. ;j. de Koningin. Do nieuwbenoemde Japansche gezant I.» Zondagavond in Don Haag aangekomen. Van do Vereeniging tot verbetering van de woningen dor arbeidend© kla»«o to 'a Qra- vonhage zjn uitgeloot 110 obligaties tot oen gozameniyk bedrag van f 27,500. Tot be stuurslid van de Yoreoniging is benoemd jhr. mr. J. A. Stoop. In de residentie i9 aangekomen de lieer Van Welcorop. baron Rengers, aoerotaris der Noderlaiidacho logat;» te "\Yc*a»n. Tegen óe voorloopig» kUaeraigst te 'e Gra- venhage z(Jn slecht» 7 betweereebrlfien in- godiap.d. Ik, Van Cappeli», uit Wagemugou, zal 30 dezer in „Diligentia" te Gr»v«nh»ge oon lezlug houden over Suriname, met hcht- boelden. H. M. do Koningin-Moeder i9 hodon- ochter.d, vorgeaeld van freule Van de Poll én Jhr. O. Vm Tete, van Be* Haag «aai hot buitenland vertrekken. Vortchfilenèo autoriteiten, o. a. de burge meester en do gouverneur der residentia, doden H. M. uJtgeleido. Begin Juni wordt U. M. op] Soeatdyk terugverwacht. Gistermorgen woonden II. M. do KoninginJ Z. K. H. Prios Hendrik en gevolg de morgon*: godsdienstoefening by in de Herv. kerk ter? Apeldoorn, onder hot gehoor vau ds. HattinkJ die tot tekst gekozen had Cok>sBenzcn 3 1 4.1 De gezongen liederen »yn Pa. 7416, GezJ 138:8 en 4 en P». 143:5. De heer J. S. Groen, directeur der Stoom- vi6schery-maatschappy „Mercuriua" te IJmui- den deelt aan hot „Hbl." naar aanleiding van oen in andere blabon voorkomend bericht, mede dat er volstrekt geen grond bestaat om zich ongerust to maken over den stoom trawler „Eveline". Hot stoomschip „Augsburg", van Java naar Arasterdam, vertrok 20 April van Penang; de „Bogor", van Java naar Rotterdam, pas seerde 20 April Ouessant; de „Lawoe", van Rotterdam naar Java, arriveerde 21 Arril te Southampton; de „Oranje-Nassau" arriveerde 21 April vau West Indiö to Nieuw-York; de „Soembing", van Batavia naar Rottordam,] arriveerde 22 April te Marseille; de „Staten dam" arriveerde 21 April van Rotterdam te Nieuw-York. ALKEMADE. Geboren: Jaeoba Pelronella, D. van P. van Zeil en C. van der Veer. Johanna Martina, D. van J. Oudshoorn en A. M. Verduio. Simon, Z. van J. Droog «n M. Huigaloot. Antoiue,! Z. van G. Raaphorst en G. Schalk. I Overleden: J. Hnigsloot, echtg. van TL Zoetendaal, 47 j. Johanna Martha 10 m., JQ,' van JJ. van Veen en J. Schoo. Gehuwd: D. van der Hulst jm. 45 j. en van tieggelen jd. 24 j. Ondertrouwd: D. van Zoen jm. 28 j. en M. Kortekaas jd. 25 j. K. de Jong jm. 28 j., en A. van Berkel jd. 28 j. HAZERSWOUDJ5. Ondertrouwd: L. Gom-, merae 27 j. en J. Buitenhuis 28 j., beiden alhier. i J. vau der Poel 32 j. alhier en M. van der Vlugt 27 j. te Liaae. Gehuwd: A. J. Verkley 28 j. alhier en C» M. B. Verdegaal 26 j. te Sassenheim. KATWIJK. Gehuwd: Antonie Schipper» jm, 23 j. en Trijntje Haasnoot jd. 20 j. Geboren: Pieter, Z. van Dirk Verburg en Dirkje van der Plaa. Levenloos geboren zoon' van Willem Kruijt en Trijntje Groen. j LEIDERDORP. Bevallen: H. Vonk geb. Van Dnijvenbode D. J. den Ouden geb. Poirot! D. M. de Haas geb. Van Sandijk D. W. Keijaer geb. Van Vliet D. Ondertrouwd: L. van der Sijs en 11. C. Moraal. A. C. van Zuilen en M. Slagter. LISSE. Gehuwd: Hendricus de Groot on Jaeoba Nederpelt. Go boren: Petronella Cornelia, D. van J.' Goedemana en I. Hoogervorat. Johannes j Hubertus, Z. van P. Slobbe en M. vao Rooyeu. v Catharina, D. van O. van der Bent en T. Baartae. -«3 Pieter Frans, Z. van C. Vis en E. Schalk. J Overleden: Cornelia Blokhuis 20 j. NOORDWIJKERHOUT. Geboren: Philippu^ Arnoldu8, Z. van A. P. de Groot en J. van Veen. Coruelia Martina, D. van J. Aartman en C. Plas», meijer. Tbeodorus, Z. van P. van Schocten en A. v. d. Nouland. Ondertrouwd: Q. Onderwater od II. Pen-, ninga. J. Duivenvoorden en A. M. 13ua. RIJNSBURG. Geboren: Janna Cornelia, D.; van J. C. van Egmond (overledon) en J. v.) Egmond. Lena, D. van P. v. d. Kwaak on J.| v. d. Kwaak. Jacobus, Z, van P. v. d. Mei] on/ M. Zwaan. Overleden: Geertruida v. Delft 16 j. Ondertrouwd: H. v. d. Meij jm. IS j. te Rijnsburg en A. P. v. Rossum jd. 17 j. te Oogst-1 gee3t. STOMP WIJK. Ondertrouwd: J. C. v. Dijk jm. 28 j. en M. Janaon jd. 26 j.C. A. de Haas jm. 83 j. en M. v. Leeuwen 30 i. B oval 1 en: E. van dei P(jl (?eb. Seogera D. Overleden: J. Jiigtering Kohaeu Vbl j., echtgen. van A. F. Bujjs M Kouwenhoven V. 75 eebtgon. van N. A. v. d. Meer. -- Th.' Bentvelzen M. 77 j.t wedr. van M. vnn Aipben. VEUIt. Bevallen: C. Vieveen gob. Ralgrok D. "WOUBRÜGGE. Overleden» G Denker Z. 6 m. A. Slingerland, ecbtg vkii 5). Melcnaar 8i j.: Gehuwd: S. Winter», weir. var. J. Groen in 'l Wout, 48 j. en M. TAn Dieme» jd. 80 j. T. Verschoor jm. 37 j. en D. Wolswinkel jd. 81 j. ZOETER VVO ÜDE. Overleden; Apoloni.t Zandvliet 16 j. Ondertrouwd: L. v. d. Berg 37 j., wonend»! te Warmond, rn S. Belt, wed. A. Kloiwegt, 50' j., wonende alhier. G e h u wd J. Meyer21 j., wonend* lo Wassenaar' en C. v. d. Wiel 24 j., wonende alhier. I ZEGWAARD. G e b e r e m 'Jerril Hendrik, Z, van W. Dijk cn J. J. deii Hartog. Januetjo, D. van J. Wiorike «r. J v. Vliet. ZOKTERMEER. Ge beren: Maria, D van Chr. van der Mee* e* M Kera Adnann«/ Martina», 1. van L. Uoogd».»» en J. v Velaen. Cornelia, Z. van J. KahsTsart en M. Bos. Overleden: Levenloos aangeaoven kinu van het vrouw. gaal. von Chr. van der Meer ou M Kor.'v Ondertrouwd: J. W. Groene wegen 28 j, eu J. Vollebrtgi 23 j. Den 23ston April bopen onze ge lief do Ouders JAKOBUS OLIVIER KOUTERS en ELIZABETH KATRIENA VISSER, hun 40-jarige EchtvcrccniginK to herdenken. 3673 11 hun dankbare Kinderen Behuwd- en Kleinkinderen. Lsidf.iV, 22 April 1901. (Lacgebrug No. 14a.)

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 3