II. 1 Wordt gevraagd, flinke Dienstbode. EEN HUIS, lare 69, Fantasie-Katoenen a doursPiqués, enz. De voormalige buitenplaats Hoekenburg", aan den Trekvliet onder Voor burg, in de laatste jaren Hotel-Restaurant, is uit do band verkocht en wordt bestemd tot bouwterrein. Thans is te Haarlem in hetgroote gasthuis overleden bet vijfjarige knaapje C. "VV.uit Beverwijk, die mot de beide beenen by bot afspringen onder de stoomtram was geraakt. Mon schrijft uit Veonendaal: In deze gemeente heeft zich het oigenaardige geval voorgedaan, dat een jongen als meisje 'stond ingoschrsven in de registers Yan den jburgeriyken stand te Ede. Eerst nu b\j do •aangifte voor de nationale militie bleek het, 'dat Gerrit van de Haai' geen Gerritje was. Te Den Helder is Maandagnacht '.de machinist van een vraehtgoedoronboot op Alkmaar, de 21-jarige W. R., in het kanaal te water geraakt en verdrenken. Z\Jn ïyk is 's morgens opgedregd. Te Wildervank ie de heor P. van .Kiel Winneweer, ten gevolge van de duister nis, met zUn hete ln het water geraakt en i verdronken. In de b088«hen bij Cliaam (N.-Br.) is doodgeschoten gevonden zekere J. P., van 'Ginneken. Men weet niet of oen ongeluk of misdaad de oorzaak van den dood is. Liefde op de lange baan. Te Maasland is een paartje na een engagement van vyf en dertig jaren in ondertrouw opge nomen. Het Vaktijdschrift voor onder- wijzers deelt het volgend briefje over school verzuim mede Meester w\J houwen Dina in huis om de gladde goit (gladdigheid). Goudmijnen in Schotland? Y o 1- geus een correspondentie uit Edinburg ont dekten eenige werklieden, die by Loith aan het graven waren, voor het maken van een fundeeiing voor oen ziekenhuis, oen goudrif, 'dat volgens nader onderzeek 30 onsen op de ton bevat. Of het bericht waar is, zal later moeten blijken. Ook in het Finsche gouvernement Uleaborg moet ton rijke goudader zijn ontdekt aan de oevers Yan de rivier Svanioti. Men heeft reeds een aanvang gemaakt met de exploitatie. Een krankzinnige vrouw te Mainz ontkleedde zich Zondag in den kelder van haar huis, begoot zich met petroleum en ging toen met een brandenden lucifer langs haar lichaam. Zy verbrandde levend zonder ook maar oen kik te geven, zegt de „N. R. C." De Fransche sterrenkundige Janssen is naar Réunion vertrokken om er de zonsverduistering van 18 Mei waar te nomen. Raak. Een druktemakerig heertje 6pringt op de tram en vraagt: „Of is de ark van Noach reeds vol?'' Conducteur: „Nosd, er mankeerde nog een aap aan". ln het stadje Campi op Corsika kwam het door een onbekoüde oorzaak tot een bloedige vechtpartij, waarbij de burgomeoster en drie personen gedood en eenigen verwond werden. TWEEDE EAMEB. Zitting van heden. (Per telegraaf.) De afdeelingen hebben benoemd tot hare voorzitters, de hoeren Goekoop, Mackay, Rink, Vermeulen en Veegens en tot onder-voorzitters do hoeren Van Gilte, Jansen, Van Gijn, Van Alphen en Pijnappel. De conclusie van het verslag der commissie omtrent de inlichtingen ©p hot adres van den gewezen tijdelijk gepensioneerden soldaat J. de Vries, gaf tot eenige diseussie aanleiding. Do conclusie strekt om den minister van oorlog in overweging te geven alsnog te willen terugkomen op zijn meening dat in deze zaak geen reden voor nader onderzoek bestaat en adressant alsnog toe te laten be- wya te leveren dat hy ten gevolge van een bekomen liesbreuk inderdaad ongeschikt is voor zwaren arbeid. De Minister van Oorlog wae hiertoe bereid, maar by had bezwaar tegen een amendement van don hoer Van d«r Zwaag, strekkende om de conclusie zoodanig te wijzigen, dat den Minister verzocht wordt to willen bevorderen, dat aan adressant alsnog eon pensioen worde verleend. Dit amendement, bestrodon door de hoeren Va hey en Mackay, werd verworpen met 45 tegen 11 stemmen, waarna de conclusie werd goedgekeurd. Uitgesteld werd de conclusie tot boete- kwytschelding aan den leverancier van fourage, D. Vromans. Voorts vereenigde de Kamer zich met de regeeringsinlichtingen op hot adres van Van 'Uden en Van Dyk, houdende klacht over het beleid van den burgemeester van Dieden. Tegen de conelusie om alsnog in gunstige overweging to nomen het verzoek van den landbouwer Th. A. Ryken te Vryenban- Capelle, om vergelding van geleden schade door overstrooming, had de Minister van Waterstaat bezwaar. Nadat de heer Conrad namens de Com missie het woord gunstige" uit de conclusie jhad Jaten vervallen, werd deze aangenomen. Togen Vrydag is aan de orde gesteld de tweede lezing der Woningwet en de behande- iling der Dranknoodwet; bovendien tegen de volgende week Donderdag een reeks wetten. By de behandeling der Muntwetten werd heden verworpen met 38 tegen 18 stemmen |een amendement-Fokker, om geen medailles voor particulieren aan de Munt te laten slaan. Het ontwerp werd aangenomen, evenals ,het ontwerp regelende den waarborg en de belasting dor gouden en zilveren werken. Do behandeling ia aangevangen der ge- wyzigde Muntwet, die bedoelt vreemde zilver munten in onze grene-provlncién te weren. l)e oorlog tusschen Engeland enTransvaaï© Een merkwaardig feit vertelt de corres pondent van de „Standard" te Durban. Daar werd eerst nu uit de Londensche bladen be- jkend welke vredesvoorwaarden lord Kitche ner aan commandant-genoraal Botha had aangeboden. Men achtte deze voorwaarden buitengewoon zachtmoedig en maakte uit het feit, dat ze niet aangenomen zyn, de ge volgtrekkingt dat Botha niet werkeiyk den vrede wenscht. Had men soms reden om een te vroegtydige verspreiding van deze gevolgtrekking te vreezen, dat men den Natallers berichten onthield, die elders reeds weken bekend waren? Volgens de „United Service Gazette" be droeg op 15 Maart jl. de vcrpleglngssterkte der Engelsche troepen in Zuid-Afrika aan offi cieren en minderen: 141,490 man gerogelde troepen, 28,339 man koloniale troepen, 7965 yeomen, 7700 vrywllligers en 19,425 man militio, dus samen 204,909. Hieronder zyn begrepen zoowel de niet-strijders als de zieken en gewonden, zoodat de gevochtssterkte (dio nie wordt opgegeven) veel minder moet zyn. Twoo yeomen, zoo wordt uit Bloemfontein geseind, kwamen om water vragen aan een plaats by Jagersfontein-weg. Een vrouw bracht ze naar een plaats toe, waar eenige Boeren in hinderlaag waren. Eon yeoman is gedood, en de ander werd gewond. Er zyn soldaten naar de boerderij gezonden, en toen is de „gerechte straf" voor deze daad van verraad voltrokken (waarschyniyk door den boel in de asch te leggen)x De vrouw is naar het refugéoskamp gezonden. Waarschyniyk dient dit als inleiding van nieuwe Engelsche laagheden. Do Amsterdameche correspondent van da „Daily Mail" zegt, dat de recruteering voor de Boerenetrydmachten op het vasteland met succes voortgaat, en dat de Engelsche militair© autoriteiten waarschyniyk eerst van de be weging zullen hooren als zy hun flater bemerken door de ontdekking van onver wachte commando's te Kakamas en Kenhardt. De Engelsche regoering schynt niet veel notitie van die Amsterdamscho adviezen te nemen. De man heeft haar toch al zoo dikwyis gewaarschuwd. Herhaaldoiyk biykt de laatst© wokon weer uit de verliezenlyeten van gevechten, welker vermolding Kitchon©r of de oorlogscorres pondenten onnoodig hebben geoordeeld of die de censor heeft weggemoffeld voor het publiek. By Springs dus vry dicht in de buurt van Johannesburg zyn 9 April 6 manschappen van de bereden afdeeling yan het South- Stafford-regiment gesneuveld en is één zwaar gewond. Luit. Hamilton, van het lste Worcester- regiment, is daar eveneens zwaar gewond. By Trimulgherry zyn, door het barsten van een G.3 duim Houwitser projectiel by het ontladen van een stuk, 7 man gedood en is er één gewond. Uit de officieel© vorliezenlyet blykt, dat op 12 April by Philippolis een kapitein en een soldaat sneuvelden, terwyl twee man werden gewond; dat op denzelfden dag by Rietspruit in den "Vrystaat drie man sneuvelden en twee werden gewond. Deze gevechton zyn elders nog niet vermeld. Verder geeft de lyst op 1 officior zwaar gewond, 4 man gewond en 2 vermist, 14 man aan ziekte gestorven. By Boshof, 9 April, 1 gewonde. By Heilbron, 11 April, 2 gewonden. By Boksburg, 12 April, 2 gewonden. De „Morning Post" heeft uit Brussel bericht gekregen, dat do Transvaalsche rogeering (die wordt nu blykbaar weer erkend) in Zoutpans- berg 15,000,000 patronen en een groot aantal geweron heeft byeengebracht. De burgers hebben dus vervolgt het bericht genoeg geweren en munitie en geen roden om in Kitchener's onvoldoendo vredesvoorstellen te treden. Do „Standard" verneemt uit Durban, dat de Engelsche officier, die het bevel voert over de Rand Rifles, meldiDg maakt van een gevecht by Heidelberg op Donderdag jl. De Engelschen verloren hiorby vier gewonden en vier gevangenen, die echter weer losgelaten werden. Botha verspreidt onder zyn burgers zyn en Kitchener's lezing der vrodes-onderhande- lingen. De Engelsche couranten weten te vei tellen, dat in president Kruger's omgeving verklaard wordt, dat do President een verzoekschrift by het Haagsche Hof van Arbitrage zal in dienen. Reuter spreekt heel ernstig en beslist uit Amsterdam het bericht tegen, dat president Kruger vermoord is. De eer der uitvinding van dit bericht komt aan een Paryzenaar toe. De „Star" noemt het een Parysch verhaal van „een moord op een vredesbode." Te Port-Elizabetb zyn talryke doode ratten gevonden en de geneeskundige autoriteiten hebben verklaard, dat hun dood aan post van een gevaarlykon aard is toe te scbryven. Kleine troepjes Boeren trekken nog aliyd rond in de districten Jagersfontein, Philippolis en Edenburg. Opmerkeiyk fs een „Times"-bericht uit Cradock, dat Kreutzinger openlyk moet ver klaard hebben, dat by niet voornemens was te vechten, maar alleen het land te veront rusten. Blykbaar moet dit verhaal dienon ter ophel dering van een telegram uit Pretoria van den vorigen dag aan dat blad, dat men zich afvraagt, waarom Kroqtzinger eigeniyk in de Kaapkolonie biyft, waar hy toch moeiiyk kan hopen, versterkingen van Do "Wet cf Fourie te ontvangen. De voomaamsto Boorencom- mando'e bevinden zich op het oogonblik tu8schen Bethel en Ermoloo, maar algemeen gelooft men, dat, zoodra het 's nachts begint te vriezen, het meerondeel hunner zich zal verspreiden naar het noorden, in het struik achtig gedeelte van het veld. Generaal Plumer is reeds woder uit Pieters burg vertrokken, gaande in zuidoostelyke richting. VolgeDS den „Times"-correspondent is het doel van zyn operaties den Boeren, dio in het komende koude jaargetyde naar het warmere Boschveld in het noorden mochten willen trekken, den pas af te snyden. Ia den omtrek van den SpiLskofe ia ée Kaapkolonie, vertoonen de Boeren weer eenige bedryvigheid, zoo wordt uit Rosmead geseind. Zy eischen paarden op en plunderen de boerderyen dor loyale kolonisten. Het tele- graphisch verkoor met Graaf Reinet is nog altyd verstoord. Het wekelyksche bulletin der Kaapsche regeering meldt, dat Schoepera by zyn operaties in het district Abordoen byna over rompeld was, doch in ©6n mist ontsnapte, met verlies van een aantal paarden en geweren. Malan verbrandde een goederenloods te Kendrew. Fouchó en Kreutzinger braehten onbeteekenende schade toe aan den spoorweg ten zuiden van Middelburg. Het officieele oorlogsrapport meldt tevens dat de Boeren, die den Britsehen post te Aggenhuis in Namaqualand hebben verrast, klaarblykelyk" naar het oosten zyn afge trokken. Eenige rebellen uit Calvin» sloten zich by hen aan en thans ayn ze „waarschyn iyk" in den omtrek van Brandvlei. De algemeene tactiek van de commando's in de Kaapkolonie is nu, zegt het rapport, zich te vordeolon in kleine troepjes en alle gevaren te vermyden. De vermoeide paarden worden in de bergen verborgeD, de Boeren -trekken rond en verschaffen zich onderweg versche paarden. Zy hebben goen karren tot hun last. De Boeren van verschillende Vrljstaatsche commando's z\jn met verlof naar huis ge weest tot Maandag. Waarschyniyk zal men deze vvoek wel meer van hen hooren. De Wet is het laatst gezien by Witkoppies, verleden Donderdag. Waar hy sedert gebloven is, weet men niet. De „Manhattan" is met ongeveer 500 man en 357 paaiden naar Kaapstad vertrokken. Te Queenstown zal zy nog 150 paarden in nemen. Het voornemen bestaat omstreeks Mei ef Juni nog versterkingen van do 10de en 13de regimenten huzaren naar Zuid-Afrika to zonden. De correspondent van de „Daily Telegraph" te Kaapstad maakt melding van don aanvang van een aantal rechtszaken wegens hoog verraad en rebellie. Onder de beklaagden be vinden zich de redacteuren van het „South African News", „Ons Land" en het „Wor cester Journal". Gouws, do candidaak van den Bond by de parlementsverkiezing te Uitenhage, en Bellingbam, een zoon van een Kaapsch parlementslid, behooren ook tot de beklaagden. Dezelfde correspondent verneemt, dat het parlement der Kaapkolonie op zyn vroegst is October zal byoenkomen. De „Standard" meldt uit Pretoria van 15 April: De oorlog heeft thans byna definitief het stadium van den guerilla bereikt. Groote commando's met kanonnen zyn er niet meer, maar overal blyven marodeurs in kleine ben den bezig. Het zal geruimen tyd duren deze te onderdrukken, daar voorbereidingen worde» gomaakt om de verschillende linies, waarop zy zich bewegen, vollediger dan heb tot dus verre mogoiyk v/as, te zuiveren. De oorlog treedt dan in zyn laatst© stadium, dat korter of langer duren zal naar gelang van don schietvoorraad, dien do Boeren bezitten. Er bestaat weinig twyfol over, dat de Boore» van plan zyn tot aan het einde te stryden. De Engelsche rogeering heeft officieel doen tegenspreken het te Londen loopende gerucht, dat generaal Fronch met 500 man tydons een dikken mist door de Boeren is gevangen genomen. In liet gewone overzicht der krygsverrich- tingen, door de overheid te Kaapstad uitge geven, wordt ter loops vermeld, dat Philipstown, in het noorden van de Kaapkolonie, „onlangs" oen bezoek gehad heeft van de Boeren „dio echter geen kwaad deden". Eergisteren hadden zich te Kaapstad vyf nieuwe gevallen van builenpest voorgedaan; drie van de slachtoffers zyn Europeanen. Een transport van 1100 muildieren is uit Nieuw-Orleans (Vereenigde Staten) voor het Engelsche in Zuid-Afrika vertrokken. Uit Kaapstad wordt gemeld, dat veertig burgers, vertegenwoordigende de versehillende commando's, in het district Boshof byeen zyn gekomen om over te gaan tot de verkie zing van den president van den Oranje-Vry- staat. President Steyn is herkozen en een feest is te zyner oero gegeven. Telegrammen. BLOEMFONTEIN, 1G April (R. 0.) Een colonne onder kolonel Williams werd op marsch naar Heilbron beschoten en verloor een officier en twoe man. Eon korporaal van Driscoll's Scouts zag drie in khaki go- kleede Boeren voor Britscho soldaten aan. Hij viel in een hinderlaag en werd op 20 el afstands door de Boeren neorgesehoten. De colonne verdreef don vyand. PRETORIA, 16 April (R. 0.) De Boeren- commandant Colliers, die als gesneuveld by Lichtenburg was gemeld, gaf zich te Warm- bad aan de Engelschen over. Hy was daar onder behandeling voor een wond by een ge vecht by Lichtenburg ontvangen. NIEUW-YORK, 16 April. (R. 0.) Do „New- York Herald" bevat een brief uit Pretoria van 13 Maart van de vrouw van generaal Maxwell, militair gouverneur van Pretoria, waarin oen verzoek wordt gedaan om warme kleederen te verstrekken aan Boerenvrouwen en kinderen in de vluchtelingenkampen; velen hebben aan alles gobrek. Zy zegt, dat Engeland zoo uitgeput is door de fondsen voor zyn eigen soldaten en vrouwen en kinderen, dat zy zich wendt tot haar Amerikaansche landgenooten, onder wie, naar zy weet, voldoende sympathie voor de Boeren heerscht om hun hulpelooze vrouwen en kinderen te helpen. Een eorste bank-flrma te Nieuw-York bood aan, zich te belasten met elk bedrag van geld, dat in verband met dezen brief wordt gegeven. Mevrouw Maxwell is een Amerikaansche. [Maar ze is ook een flinke vrouw 1 Moeten ook wy, Nederlanders, niet nog meer helpen nu de nood zóó hoog blykt te zyn gestegen CRADOCK, 16 April. (R. O.) Uit Heilbron Is het bericht ontvangen, dat Andries Wesaela nog ln leven is. Yan Wessels, die Morgandal als vredesgezant vergezelde, werd eenige weken geloden gemeld, dat hy het lot van zyn met gezel gedeeld had en op bovel van generaal De Wet was doodgeschoten te Klipfontelnhoeve. [Bevestigd is dus ook nu weer de ver onderstelling van indertyd dat het eerste be richt omtrent die doodschietery later wol zou blyken andermaal een fatale Engelsche leugen te zyn.] LONDEN, 17 April. (R. O.) De „Daily News" verneemt, dak sir Alfred Milner eea verlof vroeg voor afwezigheid uit Zuid-Afrika, hetgeen is toegestaan. Hot blad voegt or aan toe, hoewel het tydelyk vertrok misschien wel in verband staat met Mllnera geeondheid, toch te gelooven, dat Milner ook naar Londen is geroepen om met het kabinet te beraadslagen over den toestand. De „Daily Chronic)©" bevestigt het bericht van de „Daily News", en voegt er aan toe, dat Sir Alfred in het begin van Mei naar Engeland zal komen. Z(jn vorbiyf daar zal echter niet langer dan twee maanden duren. PEKING, 16 April. (R. O.) Op de vertoo- gen van Japan antwoordde het Chineescho hof, dat de Keizer onmogeiyk naar Peking kon terugkeeren, zoolang de gasten van z\jn land niet zyn vertrekken. 31 iir k tbor ich ton. Pnrmoroiid, 16 April. De aanvoeren en prijzen waren heden als volgt- 274 randereo, vet vee f 0.50 a ƒ0.64 per kilo, 4 paarden, 199 vette kalveren f 0.75 a ƒ0.95 per kg., 607 nuchtere 8 a ƒ18, 109 vette varkens ƒ0.40 a ƒ0.60 per kg., 108 magere dito 15 a ƒ25, 321 biggen 7 a 12, 1G26 eehapon oa lammeren. Handel matig. Snoek, 16 April. Ter veemarkt waren de aanvoeren en prijaen als volgt: 310 Koeien 100 a ƒ216, 274 kalveren 18 a ƒ46, 518 scbapeD 13 a 24, 187 varken» 80 a f 76,140 biggen 7 a 18, etieren a 50 lamineren a Meppol, 16 April. Aan de botermya vrae heden de aanvoer 4200 K.G, Hoogste prys 1.12, laagste prije 1-07, midJeeprys 1.10 per KG. Sottledftm, 16 April. Neteoring van de Benre- oommirrie. Meatwga 7.25 per HL. Zender foei en zonder belasting, ityeoliaa 1.50. Neteeriag vnn de Makelaars. Moutwgn 8. Jenevor 12.ïde® Aeneterd. proef ƒ13.50. Neteering vnn den DistillaUurebond. Moutwgn ƒ8.Jeeever 12.—, Ame*. Preef 13.50. IHEIBEN, 17 April. Tkormomatorstand: gisteravond em 8 uren C. 3= 41° Fahronheit, hedenmorgen om 8 uren 5° C. 41° F., middag» om 12 uren 8* C. 46.4° F., 's namiddags om 4 uren 9° C. 48.2* F. H. M. de Koningin en de Hooge Regoering hebben met de benoeming tot staatsraden in buitengewonen dienst van do naar leeftyd oudste leden van Gedeputeerde Staten van N.- en Z.-Hoïland, de heeren Mrs. Wosterwoudt en Blusaé, oen bewijs willen geven van een vernieuwde huldiging en erkenning der dien sten, doer deze heeren aan do provincies be- woatn, tot wier bloei en wolzijn zy reeds zoo lang werksaam zyn. - H. M. de Koningin-Moeder arriveerde Dinsdagveormiddag to 11 u. en 20 m. te Soestrtyk', vergezeld van freule Yaa Ittersum on jbr. Van Weede. Het paleis werd bezichtigd, waarna men te 4 u. ou 5 m. weer vei trok. Op hot perron was beide malen de burgemeester van Soest aanwezig. Yoorloopig bestaat het plan de candidaafc- stellingen voor do Kamerverkiezingen op 4, de stemmingen op 11 of 13, de herstem mingen op 25 Juni a. e. te doen plaats hebben. - Het stoomschip „Koning Willem III", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 17 April van Suez; de „Prinses Sophie", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 17 April van Perim; de „Rotterdam" arr. 17 April van N.-York to Rotterdam; de „Zaanland" vertrok 16 April van Buenos-Ayres naar Amsterdam via Duinkerken; de „Augsburg", van Java naar Amsterdam, arriveerde 16 April to Singapore; de „Bali" arriveerde 17 April van Amsterdam to Batavia; de General" (thuis reis) vertrok 15 April van Napels; do „Essen", van Java naar Amsterdam, arriveordo 17 April to Suez; do „Kaiser" (thuisreis) vertrok 15 April van Lissabon; de „Koningin Wilhel- mina" vertrok 17 April van Batavia naar Amstordam. INGEZONDEN. Geachte liedacteur! Beleefd verzoek ik U onderstaande in Uw blad te plaatsen: Ten onrechte werd onlangs in verschillende couranten een bericht verspreid, meidend, dat een Commissie van Hoogere-Burgerscholieron, bestaande uit 4 jongens en 2 meisjes, op Het Loö door het Koninklyk Echtpaar zon zyn ontvangen en in het park rondgeleid, ten eindo een plaats uit te kiezen voor do zuil, door do gozamonlyke Hoogere-Bnrgerscbolieren in Nederland aangeboden, welke alsdan, vol gens de vorsproide berichten, onthuld zou worden vóór het vertrek van Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden naar Schwenn. Wel is hok Dagelyksch Bestuur opHotLoo geweest mot den directeur der Delftsche tegel fabriek om oen plaats uit te kiezen, doch de Koningin heeft het bestuur volstrekt niet „minzaam ontvangen"; evenmin werd de teekening overhandigd. Dit Jaatslo toch ge schiedde in Amsterdam reeds. De datum der onthulling is eveneens onbekend. Yriendelyk dankzeggend voor de verleende plaatsruimte, verbJyf ik Lklden, Uw dw. dien. 17 April 1901. H. M. Verliezen van bet Engelsehs leger, zooals die voorkomen in de Daily Graphic'', 1 Datum. J 2 0 a O O -a a O k O o a f! Ê»C5 a M ■o fa o O S 18 April 4 10 14 17 18 19 20 rt Totaal ADVERTENTIE N. Vorloofd: MIEN YAH DISSEL ïn 3464 E. T. GHANPRE MOLIÈRE. Soebabaia, 13 Maart 1901. Geboren; 3178 9 ABRAUM, Zoon van Dr. A. RUTGERS VAN DERLOEFF Az., Hervormd Predikaat, en A. C. SLUYTERMAN VAN LOO. 'S-HkHTOGINBOSCB, 1G April 1901. Voorspoedig bevallen van ee» Boübter M. C. VAN NOOR.T Vekbeks. Leidïn, 17 April 1901. (Kraaieratraat 20). 3488 8 Te Zutphen overleod heden mym aoo innig beminde Moeder, Mevrouw de Wed. D. L. VAN ELK, gob. P. M. LAZONDER. Dr. D. L. VAN ELK. Katwijk aan Zkb, 10 April 1901. Wtgem buUeniatidsclu belrekhin- gtn eerst litden gepiaalst. 3484 8 Voor de talrijke bewy'zen van doel- nomlng, ontvangen by hot verlies onzer geliefde Moeder Mevrouw R. C. P. LAMBERTS HURREL- BRINCK, geb. Van Siiitema, over leden te Maastricht 21 Februari 11., betuigen wy onzen haitoiyken dank. Mr. L. H. J. LAMBERTS HURRELBRINCK. F. A. L. LAMBERTS nURRELBRINOK- 3489 17 Gehaikds TiiLsiNa. J. K. H. LAMBERTS HURRELBRINCK. F. LAMBERTS HURRELBRINCK - Pon aikï. Eenige en algemeene kennisgeving. De DIJKGRAAF van RIJNLAND geeft kennis, dat op Zaterdag de. ü7sUn April c. k. een Verccmgdc Vergadering zal worden gehouden in het Gemeenlandahuie te Leiden. 3495 5 te Katwyk aan Zee: een gemeu bileerd of ongemeubileerd SSeneden- of Bovenhuis, voor de zomermaanden. Opgave aan hek Bureel van dit Blad No. 3507. 7 Twee yemeub. Kamers gevraagd voor een Dame alleen, liefsl op een vroolyken stand. Aanbiedingen onder No. 3494 aan het Bureau van dit Blad. 7 Direct gevraagd: een by jou. Hillegom. A. GEKRETSEN, te 350G 6 Afslag (iasabater. De Roomboter Inrichting Boter markt 13 noteert heden voor lste soort gepasteuriseerde Kooia- koter j' 1.30 per Kilo. N.B. Wordt op verzoek ook aan huis bozorgd, 3199^9 Eb vente chsz BlfiflbEiJBERS Cu. Mare 55. ZOLA, Travail, O. 1.90. 3502 9 Xc Uutir, terstond: 9 waarin sedert tal van jaren de Vleesch- houwery en Spckslagory met goed buccos wordt uitgeoefend, in de MorBCh- straat No. 1de inventaris kan biliyk worden overgenomen. Brieven onder 1ZO.-3Ó03 aan het BureeJ.van (Ut Blad. LBIDïüïSr. Be laatste Mouveaulés in 3487 30 Zwarte en Gekleurde Japoiistofe Aanbevelend, 0. Ti. BR1IMT, I.eiden, Mare 00.

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 3