Be wa&rkluis voorW aarden. De Bloembollen bloeien ts w. Stoomtram Haarlem Leiden. PARE VAGGINOGENE. HYPOTHEEKBANK. Brandassurantie. r. r. w. HEINTZ, CURSUSSEN Tricot-Tailb, Haarl.str.12R. J.G.K0RT. ianohaudel tIEWts. BJMELJOfl, If©. 12620 LEIDSCH DAGBLAD, DINSDAG 16 APRIL. - TWEEDE BLAD. Anno 1901. Burgerlijke Stand. Vervolg der Advcrtentiën. Boerendienstbode Broodfabriek „CERES". in de omstreken van Hiilegom, Lisse en Sas- seuheim. Een uitstapje per Stoomtram van uit Leiden of Haarlem naar die plaatsen is zeer aan te bevelen. 3273 31 Vertrek van Leiden (Amsterdamsclic tijd.) PENSION gevraagd SOEF, Terstond gevraagd; Uitgebreide keuze Amsterdamsclic Hypotheek Waarborg Maatschappij Cötes Tabanac, J. fl. e. PROÖT ZOON. Uitzending van Diners bs Rplaudsche Bankvercciiigiiig F. F. ff. HEINTZ Co., n. rs„ n, L». "Verkrijgbaar in alle buurten der stad Mllltlewct. Uit de thans door de Regeering gegeven toe lichting op haar vUfde nota van walging en aanvulling van de wet betrekkelijk de Nationale Militie en van daarmede in verband staande wetten, blpt, dat een zinsnede Ie ingevoegd, Waarby wordt vaatgosteld, dat de Commissaris der Koningin in do Provincie tot uitvaardiging van den oproepingsbrief voor den lotellng ook heeft in acht te nemen of deloteling voldoet aan de elschen van militaire bekwaamheiden lichamelijke geoefendheid. Tot een richtige uitvoering van dit voor- achrift zal uit den aard der zaak eerst moeten wdrden samengesteld het gedeelte, ter volledige oefening In te lijven, daarna dat, ter korte oefening in te ijjven. ^Tevens wordt in de nieuwe zinsnede voorgeschreven, dat de tijd moet worden bepaald, binnen welken de loteling bet bewijs tot etaving, dat h(j aan dio ei3chen voldoet, hooft in te leveren bij den Commis- laria der Koningin dor provincio. Verruiming van den tijd, voor de Indeeling van de lotelingen, wordt noodzakelijk geacht zoowel wegens de vorgrootlng van de lichting, sis wegens de vermeerdering van tjjdroovende 1 bemoeiingen voor de miiitsire autoriteit by ds Indeeling. Vandaar het voorstel om de afleve ring van hen, die ter volledige oefening worden Ingelijfd, te doen geschieden in Maart, waar door dan voor do toowyzing van die lotelingen san de korpsen zal kunnen worden beschikt 'ever de volle maand. ijSjEen regeling, waardoor de tyd voor de eerste oefening van hen, die ter korte oefening jworden ingelyfd, eindigt te gelyk met dien van de manoeuvres of van de groots legeroefe- InlngeD, wordt wenschelflk geacht. Daarom 'Wordt voorgeBteld de aflevering van de lote lingen dezer categorie te doen plaats hebben 'in Mei. InMet de bepaling van de 3de zinsnede van het voorgestelde art. 112 wordt beoogd, da Ügeiyfden bU de militie, na afloop van den sersion oefeningstyd, voor zoover zy tot een- rSplfdo categorio behooron on niet uit anderen hoofde onder de wapenen worden gehouden, allen te gelyk, d. i. op denzelfden dag, met verlof te doen vertrokken, zulks ongeacht den dag hunner iniyvlng in Maart of Moi. By de aanvankeiyk voorgestelde regeling Ug het in do bedoeling de nakomers in dienst te stellen tusschon 1 en 10 November, te gelük met de lotelingen, dio ter korte oefening !waren afgeleverd. Nu wordt het wenscheiyk geacht de nakomers te doen afleveren en in 'dienst te stellen in het volgend jaar, lietzy In Maart, hetzy in Mei, naar gelang zy ter tolledigo oefening, dan wel ter korte oefening gorden ingelyfd. jï By de nieuwe regeling is de eerste oefening .▼an hen, die ter korte oefening worden inge lijfd, reeds lang afgeloopen wanneer de nako- Wers worden in dienst gesteld, op dien grond 'is afgezien van den vroeger voorgestelden ;overgang van den ter korte oefening inge- lyfden loteling by de ter volledige oefening L ingeiyfden. KBy de aanvankeiyk voorgestelde regeling a9 het de bedoeling om de ter korte oefoning n te ïyven lotelingen te besteramen voor de iensten, welko tot nog toe worden vervuld oor de manschappen, die ten gevolge de artt. 123 en 124 der Militiewet onder de wape- en zyn. Nu eerst bedoelde lotelingen in Mei worden geoefond en dus wordt afgezien van hun be stemming voor het zoogenaamde blyvende gedeelte, dient hierin te worden voorzien en wel door het doen voortleven van dat biy vend gedeelte. In de nieuw voorgestelde artikelen 123 en 124 wordt een juist omschreven grens gesteld voor den tyd gedurende welken de hier be doelde lotelingen onder de wapenen mogen worden geroepen, ten gevolge waarvan zy niet meer zoo lang onder de wapenen kunnen worden gehouden als thans het geval is; wordt in stede van de vroeger rekenkundige formule van „een zevende van het geheele bedrag der jongste vyf lichtingen van de militie te land", het juiste getal afgerond genoemd; en wordt aan art. 124 een bepaling toegevoegd, waardoor de voor het blyvend gedeelte aangewezenen, indien zy zich voor kadervorming hebben aangemeld, of daarvoor zyn aangewezen, in het belang hunner oplei ding steeds tot het eerst onder de wapenen biyvehde of het eerst ondor de wapenen komende gedeelte der lichting zullen behooren. By nadere overweging is het wenscheiyk voorgekomen, do bevoegdheid te hebben om ook de ter korte oefening ingeiyfden voor herhalingsoefeningen te kunnen oproepen, niet in twee, doch in drie perioden, en tevens om do lotelingen van de bereden korpsen voor die oefeningen onder de wapenon te kunnen doen komen, niet eenmaal voor 6 weken, doch in tweo perioden voor niet langer dan 8 weken, zoowel om de gelegenheid te hebben gedurende den loop van 7 of 6 jaren het vroeger beoefende eenmaal meer te herhalen, als om aan de afdeelingen gedurende de ver schillende oefeningaperioden een voor de oefeningen gewenschte eenigszins grootere sterkte te kunnen geven. Ook wordt het wenscheiyk geacht in ver band met het herstel van het blyvend gedeelte by de onbereden korpsen, geen bevoegdheid tot vermindering van den duur en van hot aantal der herhalingsoefeningen voor te •chry ven ten aanzien van de tot deze korpsen behoorendo lotelingen, die voor het blyvend gedeelte onder de wapenen worden gehouden of geroepen. Nu door aanneming van het amendement van de heeren Yan Gilse c. s. de eerste oefeningstyd voor de tor volledige oefening ingeiyfde dienstplichtigen te land by de onbereden wapens bepaald wordt op 8'/, maand, komt het gowenscht voor, ook voor do zeemilitie 8l/a maand voor eersten oefenings tyd in de wet op te nemen. Het komt dan echter noodig voor te bepalen, dat de eerste oefeningstryd der zeemiliciens tot hoogstens 12 maanden kan worden ver lengd by gebleken niet voldoende geoefendheid, terwyi het verder wanneer de wet geen beletsel meer is om de zeemiliciens hun dionst in de koloniön te laton vervullen noodig is om voor onvoorziene omstandigheden of ge vallen van overmacht, een bepaling in de wet op te nemen, die vergunt hen tot ten hoogste 12 maanden in dienst te houden. Art. 124bis strekt ter vervanging van de aanvankeiyk voorgestelde artt. 123 en 124. De toen voorgostelde hoogste termyn van 4 maanden ia in dit artikel niet overgenomen, omdat het by nadere overweging wenscheiyk wordt geacht, ten deze te handelen als in art. 185 dor Grondwet voor het daarbedoeld geval is voorgeschreven, met deze uitzondering echter, dat tot onverwyide indiening van een wetsvoorstel aan de Staten-Generaal een vrye tyd van 6 weken gelaten wordt. Overigens wordt in plaats van „byzondere redenen" hier gesproken van „overwegende redenen", om meer te doen uitkomen, dat tot den maatregel niet zal worden overgegaan, dan om redenen van het grootste gewicht, welke echter, omdat zo tot de onvoorziene behooren, thans niet nader zyn te omschryven. KOLONIËN, BATAVIA, 10—19 Maart. De „Deli-Ot." van 20 Maart bevat het vol gende telegram uit Weltevreden van den 20aten Maart: Ontslagen eervol uit zyn betrekking, wegens ziekte, do ontvanger van het recht van succes sie en overgang te Tandjong-Bringin, Pottger. Cholera. De „Dell Ct." van 20 Maart schryft: „In het kampement wordt heden, by wyze van voorzorgsmaatregel, overgegaan tot gron dige desinfectie. Tevens zal streng gestraft wor den het zich begeven buiten het rayon, waarin de in garnizoen liggende militairen zich mogen Hedenmorgen te 9 uren heeft de korporaal van het hospitaal Van Ryn cholera gekregen. De man was belast met de aflegging van luit. Scheltus en moet daaiby en by het desinfec- teeren der instrumenten niet de noodige voor zichtigheid hebben in acht genomen". Door den Gouverneur-Generaal van Ned.-Indiö zijn de volgende beschikkingen genomen: CIVIEL DEPARTEMENT. Onthoven: Met ingaDg van den datum, waarop de thaD9 nog te Bremi, naby Probolinggo, aanwezige hoeveelheid los zout geheel zal zyn opgeruimd, eervol wegens opheffiüg der zoutpakhuisadministratie op ge noemde plaats van de hem opgedragen waarneming der betrekking van zoutverkooppakhuismeester te Probolinggo, H. C. busscher. Ontslagen: Op verzoek eervol uit 'slands dienst, de klork bij het hoofdbureau van den post en telegraafdienst J. M. bineck Jr., met bepaling, dat dit ontslag wordt geacht te zijn ingegaan op 4 Maart 1901. By het openbaar lager onderwijs voor Europeanen: Overgeplaatst: Van de tweede school te Magelang (Kedoe) naar de derde school aldaar, de onderwijzer derde kl. M. vau Broeckkuyzen. Ontslagen: Op verzoek eervol uit a lands dienst, de klerk bij de algemeene rekenkamer F. 11. Zoijdel, met bepaling, dat dit ontslag wordt gerekend op 13 Maart 1901 to zyn ingegaan. Verioend: Wegens langdurigen dienst óón jaar verlof naar Europa, aan den onderwijzer dor tweede klasse bij het openbaar lager onderwijs voor Europeanen fl. W. bredée. benoemd: Tot advocaat en procureur bij don raad van justitie te Makassar mr. F. Vorstman. Bij den burgerlijken geneeskundigen dienst. Overgeplaatst: Van bet stadsverband te Soerabaia naar Kepahing (Palembangj, den dokter- diawa Mas Irsan. DEPARTEMENT VAN OORLOG. Op ver zoek: Eervol onthoven van zijn adjudantsbelrek- king en overgeplaatst bij de ti oepenmacht in Atieh t. n. i. de eerste-luitenant-adjudant by het tiende bataljon A. Geortsema Beckeringh. benoemd: Tot bataljonsadjudant, de eerste luitenant by het tweede depot-bataljon J. W. Knegtmans. Overgeplaatst: By de troepenmacht in Atjeh t. n. i. de eerste luitenant, geëvacueerd vau Atjeh naar batavia, T. J. Veltman; bij het tiende bataljon, de eerste-Iuitenant- adjudant bij het subsistentenkador te Batavia P. E. Spaan; bij het vierde depot-bataljon, de eerste luitenant by bet veortieudo bataljon J. Dorré; by het reebterhalf vierde bataljon, de eerste- luitenant-adiudant by het eerste garnizoensbataljon ▼an Atjeh A. Hoorweg; by de troepenmaoht in Atjeh t. n. i. de eerste- luitenant-adjudant bij het rechterhalf vierde bat. A. J. F. Wolff; van Soerabaia naar Atjeh als gewe9telyk inten dant de majoor-intendant H. A. Engeringb. Verleend: Een maand verlof wegens ziekte naar Oengaran, door to brengen te buitenzorg, aan den kapitein bij den ge westelijken staf in de tweede militaire afdeeling op Java te Semarang W. Kramers. Ontslagen: Met ingang van 2 Mei 1901, op verzoek, wegens volbrachten diensttijd eervol en met behoud van recht op pension uit Hr. Ms. militairen dienst, de luitenant-kolonel van den generalen staf H. P. WHlemstijn, onder toekenning van don titulairen rang van kolonel. DEPARTEMENT VAN MARINE. Overge plaatst: Van de „Koningin Wilhelmina der Nederlanden" op de „Serdang" als commandant de luitenant tor zee eerste klasse J. W Doijer; van de „Koningin Wilhelmina der Nederlanden" op de „Friesland", de adelborst eerste klasse W. J. H. van Straaten. Geplaatst: Aan boord van de „Piet Hein" de uit Nederland verwacht wordende luitenant tor zee tweede klasse P. Lagaaij. ALFEN. Bevallen: M. van Velzen gob. Mulder Z. A. van Asselt geb. Vaa Rheonen D. N. M. de Bruin geb. Verdoold Z. M. Hulscher geb. Blom D. G Boot geb. Jongeneel Z. Overleden: H- SchelliDgerhout Z. 5. m. C. Meel wed. van J. H. J. Kling 72 j..J. Ram echtg. van J. Bijloveld, 55 j. E. Vermeul Z. 1 in. Gehuwd: J. NV. vau der Stoel jm. 24 j. en M. van Leeuwen jd. 23 j. HAZERSWOUDE. Bevallon: L. Goudriaan geb. v. Heyningen D. en Z. Overleden: A. de Jong, wed. J. v. d. Zwaan 70 j. J. v. Veen 26 j. (won. te Alkemade.j Th. v. d. Zwaan, geh. met J. Hoogenboom 35 j. NIEUWKOOP. Overleden: P. Schellinger hout 83 j. K. Klerks 11 m. Bevallen: P. boetekees geb. Mosman D. Th. Vink geb. Van den Bosch Z. E. Klerks geb. Hegeman 2 Z. AI. v. Leeuwen geb. Van Harten Z. ZWAMMERDAM. Bevallen: C. Ivraaij geb. Van Dam D. P. Ko9tor geb. Beijenaao Z. Gehuwd: N. de Wit tin. 22 j. en A. Voost jd. 24 j. OUDSHOORN. Bevallen: N. Blom geb. Van der Zijden D. N. Oudshoorn geb. Eikelenboom Z. A. Vis geb. Rietkerk Z. Overleden; It. VV. de liaan, wed. L. J. Goudsmit 75 j. 11. Lowe jd. 31 j. HILLEGOM. Ondertrouwd: P. V. Vcr- steege en A. M. Blom. Bevallen: R. M. F. Litjens geb. Van den Donk Z. A W. G. van Til geb. Geijtenbeek D. H II Borkbout geb. Brijns D. Overleden: C. bei|9ener 43 j. J. Hop man 10 m. NOOltDWIJK. Geboron: Johannes Wilhelmus Marie, Z. van J. Braun en C W. Paardekooper. Ftoris Jacobus, Z. van C. Wassenaar en A. Parle- vliet.Wilhelmina Laurentia Alida, D. van J. de Ridder en A. Al. v. d. Raad. AJargaretha Maria, D. van J. Edelaar en W. v. d. Berg. Johanna, D. van F. R. J. Knetscb en P. de Jager. Ondertrouwd: P. V. Versteoge 82 j., wedn. van L. M. Rovey en A. M. Blom 31 j. Overleden: E. E. J. van Santen 77 j. J. Taesen 76 j,, wed. van J. Houwelicg en K. do Haas. LEIDERDORP. Bevallen: A. van Dijk geb. Horsman Z. Ondertrouwd: G. J. Goedhart en A. A. van der Stoel. Overleden: M. de Graaf 1 week. STOMPWIJK. Ondertrouwd: J. Verbaar jm. 2*2 j. en C. M. de BruijD jd. 23 j. N. van Leeuwen jm. 2Ü j. en A. C. Olsthoorn jd. 30 j. Bevallon: C. J. Hooymans geb. Meuwisse D. M. Granneinan geb v. d. Hoeven D. Overleden: C. Hoeks Z. 10 m. P. J. Mulder Z. 13 m. VEUIt. Ondertrouwd: A. J. van Haastert jm. 34 j. en A. C. v. d. Bosch jd. 23 j. WOUBRUGGE. Overleden: J. Ruigrok vu der Werven, wedr. van I. Coomana 75 j. Tol op den Rijksweg van Natirdcu naar AmerMfoort. By hot afdeelingsonderzoek in de Tweede Kamer van het wetsontwerp houdende be krachtiging van een overeenkomst tot vry- making der voor een geldleenmg verbonden tollen op den liyksweg van Naarden naar Amersfoort word geklaagd over te-late indie ning, die noopt tot oon overhaaste behandeling. Door onderscheiden leden werd opnieuw met nadruk de wensch te kennen gegeven, dat door de Regeering het noodige worde verricht, om te komen tot spoedige afschaf fing van alle nog bestaande land- en water- tollen. In de voorgedragen regeling zag men een onbillykheid tegenover de tolheffende beheer ders van andere met geldleeningen bezwaarde wegen. Door meerdero leden werd betreurd, dat nog geen regeling is tot stand gekomen, die aan den Staat de vrye beschikking ver zekert over de tollen op don weg van de Bavoortsche brug by Amersfoort naar Arnhem. Op het nemen van maatregelen om ook dien weg tolvry to maken, werd door die leden krachtig aangedrongen. Gevraagd werd krachtens welk recht het College van Commissarissen voor de associatie heeft gecontracteerd. Ook werd gevraagd of hier niet een schafting van de waarde der tolhuizen enz. had behooren te worden opge nomen. Landbouw verslag. Verschenen is het tweede deel van het ver slag over den landbouw in Nederland over 1898, inhoudende een overzicht vaneige naars en pachters, landverhuizers, weersge steldheid, algemeene beschouwingen over den toestand van den landbouw en de veehou- dery, nadeelige invloeden, uitgestrektheid der gronden, uitkomsten van den oogst en uit gestrektheid van de met verschillende ge wassen bezette oppervlakte, uitkomsten en oppervlakte van den gras- en hooibouw, oen overzicht van den veestapel, zoomede opgaven van den aanvoer ter markt en van de markt prijzen van artikelen van land en weide, benevens een overzicht van don in- on uit voer van do voornaamste producten van den landbouw en de veehoudery. Het derde en laatste deel van het Verslag is ter perse en zal spoedig gereed zyn. Burgerlyke Stand rau Lolden* Eerst» huwelijksafkondiging van 15 April. P. J. C. Tissen jm. 39 j. en M. K. Bos- 8chaert jd. 25 j. C. de Jeu w. 65 j. en F. R. Morichard jd. 36 j. F. Bruinama jm. 31 j. en A. Schenk jd. 18 j. H. C. van Leeuwen jm. 28 j. en J. D. C. Adama jd. 22 j. H. H. B. Kuiters jm. 21 j. en H. Delmoer jd. 19 j. S. van Leeuwen jrn. 23 j. en A. P. van Middeldyk jd. 19 j. P. Lepelaar jm. 23 j. en E. Ie Noblo jd. 22 j. I. van Tongeren jm. 23 j. en N. Crama jd. 27 j. H. M. J. Jansen jm. 26 j. on E. C. Vreeburg jd. 27 j. A. J. Moons im. 25 j. en M. J. Qoemans jd. 24 j. Gelegenheid tot Inenting tegen betaling van ft*— de persoon op Woensdag 17 April, des na middags te lialfdrie, in het Eli- pabethshof, Oude Test. 3435 8 gevraagd, om met Mei a. s. ia dienst te treden, P. G., melken geen vor- eischte. Adres: J. VAN DEN AKKER, Alfen a/d. Ryn. 3382 6 BREESTRAAT 82, LEIBEN, 7813 10 dngeiyks te consulteeren, behalve Dinsdags. Spreekuur voor het Ziekenfonds '„Tot Hulp der Menschheid" dagel. van lialfnegen totlialflien 'smorgens. I. HERRI BERKELJON, Lange Mare 40, Leeraar voor Piano. Spreekuur des morgens van 10 tot 12 uren. 9197 5 6.07; 7.13; 8.40; 10.-; 11.—; 12.30; 1.54; 2.50; 4.20; 4.45; 5.40; G.^; S.3-2; M* en 11A Steeds versch voorhanden tiro 0(0 Rondo cu Kleine Ronde BESCHUIT. LANGE KANEELBESCHUITJES. Telephoonnummor 176. Specialiteit in Kadetjes, fijne Krentenbroodjes, Luxe, broodjes, enz. 9801 19 To huur gemeente Lisse circa 6 Hectaren zeer mooi Brieven onder No. 3212 aan het Bureel van dit Blad, 7 Friescli-Grouiugscho Gevestigd te Groningen. GEPLAATST MAATSCH. KAPITAAL ƒ1,500,000. RESERVES ƒ135,325.02. De Bank verstrekt geiden op eerste Hypotheek op zoor aan nemelijke voorwaarden en geeft uit t pCts. Pundbrleven 4 99 pCt. Inlichtingen verstrekt gratis de Heer H. M. SASSE, Kaseler t» Leiden. De Directie, 2443 20 Mr. R. P. Dorhoüt Mees. Mr. P. B. J. Reelino Brouwer. Btijnlandsclie Bank, Nieuwe Rgn 11, Lolden. 7240 7 t« Eatwyk-a/Zee (aan het strand), van half Juli tot half Aug., voor twoe Dames en 5 Kinderen. Brieven met opgave van ruimte en voorwaarden aan het Bureel van dit 31ad onder No. 3413. 8 dagelijks verkrijgbaar h 20 Cents per portie. 6902 6 IPapenstraat 4. van de afdeeling „Leiden" v/d. flat. Bond van Handels- en Kantoorbedienden in Nederland. InBchxyving van Leerlingen voor Bockhonden, Handelsreke- ncnen Handelsrecht, Moderne Talen, Handelscorresponden tie, Stenographic en Type- writeii lederen Dinsdag- en Donder dagavond van 89 uren vóór 20 dezer. Namens het Bestuur, 3283 20 M. KOLKMAN, late Secretarie. Haarlemmerstraat 147a. S.B. De cursussen zullen begin Sfcl aanvangen. 2 Schildersknccbts en 1 flinke Halfwas bU C. ADMIRAAL Hz., te NoordwJJk aan Zee. 8386 5 tot in de grootste maton voorhanden. 2515 12 gevestigd to Amsterdam. Zoolang de voorraad strekt, zyn de niet ultlootbare gewaarborg de 4 pCt. Hypothecaire Obli gation in stukken van ƒ1000, f500 en '100 verkrygbaar by: do Firma LEZWIJN EJi E1ÖEMAS, LEI11F.N. 7464 11 goedo zuiver o Roodo Bordeauxwyn, zacht en aangenaam van smaak, per anker f28. per 12 tlcsschen f7.50, Proefflesck 05 Cents. ■Wijnhandelaars-Hofleveranciers. 10021 14 Hoogl.-Kcrltgr. 43/15. Leiden Ao. 1S05. van af 80 Cents, ƒ1.— en hooger. Beleefd aanbevelend, Wed. A. BACKER, Papengraclit 4. 7977 WERELDBEROEMD zjjn de geneesmiddelen uit de AbdJJ van Santa Paulo te Cartbagena. Duizenden danken hun weder gekeerde gezondheid aan de geneesmiddelen van deze Zeer Eerwaarde Kloosterlingen. De ABDIJSIROOP geneest borst- en longziekten, bovige verkoudheid. ASTHMALIJDERS, die nergens baat vinden, worden door do Abdijsiroop totaal genezen. De ABDIJSIROOP verjongt en zuivert het bloed is een redder bJJ klier- en Engelsche ziekten la aangenaam van smaak licht verteerbaar on bezit hooger en beter eigen schappen dan de walglijke lever traan 1933 35 Per flacon ƒ1.—ƒ2.—. Verkrijgbaar bi)J. H. DIJK HUIS, Leiden; C. BROEKE3, Hiilegom; G. W. KOPPERS, Warmond, H. CA3PERS, Noord wJJk; J. DE MONNEYE, Rilns- burg; J. VAN VLIET, Bode graven; JACOB V. D. MEER, Roelof-Arendsveen. gelegenheid tot het huren voor korten of langen tijd van Stalen Brandkastjes voor berging van Effecten, Papieren van Waarde en Kostbaarheden, in een bijzonder voor dit doel gebouwde absoluut veilige inrichting-. Geïllustreerde Beschrijving gratis verkrijgbaar. Bezichtiging dagelijks van 10—2 uren. 418S 43 Goedkoopste en g-erietlij ksteirteisgeleg-enlieid. Van LEIDEN naar lsto Kl. 2de Kl. OEGSTGEEST S.» Cents, Cent. SASSENHEIM *5 LISSE, HILLEGOM, BENNEBROEK, HEEMSTEDE of HAARLEM 31» 35 Couponboekje», verkrijgbaar Rcslold bij de Goederen- Agenten, geven voor korto afstanden veel besparing. 3874 26 Lange Maro 40, Leiden. 9209 20 Nieuwe Pianino's van af ƒ250.— tot ƒ1000—. Verhuren, Stemmen, Repareeren, Ruilen, Transporlesren. P. 8. Zorgvuldig gerepareerde Instrumenten r.ija Kleed» lu zeer billijken prijs voorbanden. 3183 2»

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 5