A°. 1301. <Qeze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Wachten en werken. do!) w». 12619 Maandao; 15 April. PRIJS DEZER COURAMT: 1.10.1 Voor I.oidon pgr 3 msandon1 S f B'iiton I.ciüen, per loopor en waar agonton govoaligd z(jn 1-30 Franco per post1.65- PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 1 6 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.174. Grootere 1 letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt ƒ0.05 berekend. Offioieele I£eani»ffevln^, KENNISGEVING. TfATIONAIiE MILITIE. Oproeping tot dcii werkelijk en dienst. til Do Burgemoester van Leiden brengt bij daze ter kennis van JOHANNES THEODORUS FRANCISCLS DE kÜNlNG, ("ponder loting ingelijfd bij bet 4do regiment infan terie, voor de lichting van bet iaar 13j9 eu voor üeze gemeente, f dat bij, vermits do hem, laatstelijk Lij Koninklijk besluit van 19 December 1309, No 6, op grond ban art. 127, ls.e l.d, der Miiitiewet, verleende pnthefling van den werkelijkon dienst niet opnieuw Verleend is in hij zijn eersten oeleningstijd nog MKtn.'t volbracht heelt, ingevolge de nevelen van het Departement vau Oorlog den .'listen Mei aanstaande in werkoJijken dienst moet komen, oiu to worden gekleed eu geoefend en, overeen- 8 jtotn&Lig art. 165 van voormelde wet, gedurende V de twee eerste jaren onder do wapenen te weiden gehouden. L>o bedoeld© milicien wordt mitsdien opgeroe pen om op uovengemelden datum, des namiddags vóór vier uren, bij zijn korps, in gainizoen te Leidon, tegenwoordig te zijn, zullende hij, ingeval hi| aau deze oproeping met voldoet, volgens do "»ot als deserteur worden behandeld, terwijl hem iet nadruk er op gewezen wordt, «1st deze opeu- aro kennisgeving rechtens voldoer.do is en hem erhalve, bij met-opkomst ondor de wapenen, in erzuim stelt. Leidon, De Burgemeester voornoornd, 13 Apnl 1901. F. WAS. Leiden, 15 April. Ingevolge liet bepaalde by art. 3, lsto lid, van hot Koninklijk besluit van 10 Nov. 1900, Sts'ol. No. 200, „tot vaststelling van regelen voor den werkkring uer commission tot wering van Schoolverzuim en voor do vervanging dier commissiöu door BurgeraeesLer en Wethouders", stolt de gemeenteraad een huishoudelijk reglement voor dio cominissio ©1 dio commissiöu vast. Ter voldoening aan dit voorschrift wordt door B. en Ws. eon concept-huishoudelijk- reglement voor de in 's Ruads Vergadering van 31 Januari jl. benoomde commissie tor vaststelling aangeboden, ondor inodedeeling, dat de commissie zelvo zich met don inhoud van het ontwerp geheel kan vereenigon on dat ook de Oommissie voor de Hiiishoude- ïyko Verordeningen daartegen geen bodenkin* gen hoeft. Voorts stellen zy voor aan don secretaris dor commissie, behalve het in art. 13 van het reglement bodoeldo voorschot, waarvan door hem rekening en verantwoording moet j worden afgelegd, eon bezoldiging uit de gu it utekas toe to konnen. Dy de vele werkzaamheden, wolke don eocretaris blijkens het huishoudelijk reglement zullen zyn opgedragen, schijnt hot B. en Ws. wonsehelyk, dat hom eon belooning daarvoor wurdo gegeven, on alleszins billijk, dat liet bedrag dier belooning worde vastgesteld op 150 's jaars. Mitsdien gaven zy iu overweging la dion zin to besluiten. De vergaderingen der commissie worden gehouden in een der lokalen vau het Raadhuis. De gewone vergaderingen worden gehouden I op den eersten on den dorden Dinsdag van iedere maand en vangen aan des avonds te negen uren precies. Voor deze vergaderingen geschiedt goen oproeping. Voor buitengewono vergaderingen worden do loden schrifteiyk opgeroepen en wei, spoed- eischeude gevallen uitgezonderd, ton minste 2X21 uren to voren. De leden, die op een vergadering niet kunnen verschenen, zullen dit, zoo mogelijk, vooraf aan den secretaris belichten. By liet ontstaan eener vacature in do I commissie geett de Secretaris daarvan ornnid- I delJ'jk kennis aan Burgemoeator en Wet- I houders. Ter vervanging van den voorzitter en den secretaris by ontstentenis of verhindering benoemt de commissie uit haar midden een vice-voorzitter en een 2den Bocretaris. Voorzitter en vice-voorzitter, secretaris en 2de secretaris treden telken jare af in de eer6te vergadering der maand Maart. De commissie kan alleen dan goldige besluiten nemen, wanneer ten minste vyf leden tegenwoordig zyn. Door den heer W. C. Mulder is oen stratenplan ingediend voor de terreinen aan den Zoeterwoudschen Singel, Sectie M. Nos. 770 en 771, gemeente Leiden. Daartegen be staan by de Commissie van Fabricage een tweetal bezwaren. Het eerste betreft de breedte der over de volle diepte van het terrein zuidwaarts loopendo straat. Zij is op het plan ontworpen op een breedte van 12 meter. Volgens de Commissie van Fabricage behoort die 14 meter te zyn. Als motief voert zy daarvoor aan, dat volgens de voorwaarden, waaronder het terrein inder tijd verkocht is, op don kooper de verplichting rust om te dezer plaatse een straat ter breedte van 14 motor aan te leggon. Deze over weging nu mag, naar het B. en Ws. voor komt, geen invloed hebben op de beslissing, welke thans van den gemeenteraad verlangd wordt. Zy betreft uitsluitend een zaak tusschen kooper on verkooper, waar de gemeente ge heel buiten staat. Voor do gemeente kan alleen de vraag zyn, of tegen liet plan, zoo als het is ingediend, van liet standpunt der overheid bezwaar bestaat. En dit nu is li. j., voor zooveel do breedte der hierbedoelde straat betreft, niet hot geval. Het vtr.<oer eischt geen grootore breedte dan op het plan is ontworpen; bet beiang der openbare gezondheid evenmin. De straat toch wordt begrensd door een sloot ter breedte van 6 a 7 ureter. Wordt die sloot to zy'ner tyd gedempt, dan zal de straat ten minste een breedte krijgen van 18 meter; geschiedt dit n:et en wordt aan de andere zyde der sloot eveneens een straat aangoJego tGr breedte van 12 meter, dan wordt zelfs oen gracht verkregen ter breedte van ruim 3Ü meter. In beide gevallen meer dan voldoende om licht en lucht vrQ" te laten toetreden. Het komt B. en Ws. dus voor, dat mot een straat breedte van 12 meter aan biliyko eischen wordt voldaan. Volkomen deolen B. en Ws. daarentegen het in de tweede plaats door de Commissie aangevoerde bezwaar. Het streven is om den singel wegen in do toekomst, wanneer de daaraan grenzende slooten zuilen zyn gedempt, zooveel mogelijk een breedte te geven van 15 meter. Dit zal te meer gewenscht zyn op een punt, waar zooals hier twee al raten daarop uitkomen. Nu zuu evenwel volgens liet inge diende plan do Singel slechts een breedte erlangon van 13,75 M. Vandaar, dat B. eu Ws. met üq Commissie van Fabricage van oordeel zyn, dat de grens van het bouwterrein op de aangegeven plaats 125 M. meer zuid waarts behoort lo worden veriegd, opdat do Singel daar mettertyd een breedte verkrygo van lö M. Voorts wenscht de Commissie van Fabricage aan de goedkeuring van dit plan de voor waarde te verbinden, dat het kleine stukjo 15 meter breede straat aan de noordelijke grens van hot terrein te geljjk met de andere straten tot openbare straat worde ingericht. Deze eisch lykt B. en Ws. niet wel te ver dedigen. immers, het geld hier niet do over neming der aan te leggen straten door de gemeente, waaraan de gemeente uit don aard dor zaak al zulke voorwaarden kan verbinden, ais haar in het belang der gemeente wonsehe lyk voorkomen, maar uitsluitend de vraag of een stratenaanleg volgens het ingediende plan, van hot standpunt der Bouwverordening be keken, aan gegronde bezwaren onderhevig is, in. a. w., of plaats, richting, breedte en hoogte der straten al dan niot behoeven te worden gewyzlgd. Hot geven van dwingende voor schriften omtrent de uitvooring van het plan ligt echter geheel buiten de beslissing, welke thans van den Raad verlangd wordt. Ook do voorwaarde, dat adressant van de naar de terreinen van anderen loopende stra ten aan haar uiteinden een strook gronde ter breedte van 1 meter aan de gemeente kosteloos in privaat eigendom overdrage, schynt B. en Ws. in dit geval onnoodig. De gemeente toch heeft er goeniriei belang by, om anderen bouwondernemers te kunnen verhinderen aan de hier ontworpen straten aan te sluiten; integendeel is het haar belang, dat ook dé omliggende terreinen zoo spoedig mogeiyk worden bebouwd. Bovendien zullen ook dio ondernemers hun plannen toch weer aan 's Kaads goedkeuring moeten onderwerpen. Ook aan het opleggen dezer vooi waarde be staat dus geen behoefte. Overigens geeft het ingediende plan geen aanleiding tot opmerkingen. PJaats, richting en breedte der ontworpen straten zyn, be houdens het boven opgemerkte, aan geen bedenkingen onderhevig; do hoogte zal moeten worden bepaald op 25 cil. H- N. A. F. Naar aanleiding van hel verzoek van den heer G. H. de Vries Broekman om tegen 16 April eervol ontslag als duecleur der ge- moentewerken wegens zyn benoeming tot hoogieoraar aan do Polytechnische School doelen 13. en Ws. mode, dat door hen nog een onderzoek i3 ingesteld of de heer Broek man zyn werkzaamheden in Delft niet met 1 Mei, in plaats van op LO April, zou kunnen aanvaarden. Nu evenwel gebleken is, dat dit zeer be:: .vaarlyk zou gaan, bestaat er noch Uy do Commissie van Fabricage, noch by B. en Ws. bezwaar gunstig op het verzoek te be schikken. By adres wordt door de firma Tioloman Dros vergunning verzocht om de draaibrug over de Middolstegracht, tegenover de voor malige Vloorensteeg, waarvan haar by Raads besluit van 16 Maart 1S99 hot onderhoud werd opgelegd, voor haar rekening te mogen vervangen door een yzeren ophaalbrug. Tegen inwilliging van dit verzoek bestaat noch by de Commissie van Fabricage, noch by B. en Wa. bezwaar, mits ook de nieuwe brug, die uit den aard der zaak evenals do bostaando eigendom zal zyn der gemeente, voor rekening van adressante ten genoegen van B. en Ws. worde onderhouden en door haar en voor haar rekening worde bediend, zooala adressante trouwens te kennen geeft. Tegen het ingediende plan bestaat slechts in zooverre bezwaar, dat de gevol, waaraan do draaischy ven zouden worden bevestigd, wellicht goon voldoenden weerstand zou bieden aan de trekkracht der ophaaldraden. Adressante, daarop gewezen, heelt zich echter bereid ver klaard die trekkracht over te brengen op de muren, loodrecht staande op da ïichtiDg van de Middelstegracht. Het bezwaar is dan ver vallen. Door liet Bestuur van het genootschap: „Mathesis Scientiarum Genitnx" is wederom, evenals vorige jaren, het verzoek tot B. en Ws. gericht om kosteloos gebruik te mogen maken van oenige lokalen in de Stadsgehoor zaal, gedurende de week van 29 April tot en met 6 Mei a.s., voor do tentoonstelling van door do leerlingen vervaardigde toeke- ningen en voor het houden der jaariykscho algomeene vergadering. Aangezien by B. en Ws. tegen de inwilli ging van het verzoek geen bezwaar bestaat, geven zy den Raad in overweging lien te machtigen do benoodigde lokalen kosteloos aan het Genootschap ten gebruike af te staan. In verband met bet verzoek van den heer J. D. van Wjk om eervol ontslag uit zijn betrekking van hoofd der openbare Jongens school 2do klasse, alhier, en van het daar omtrent uitgebracht advies van den districts schoolopziener, deelen B. en Ws. mede, dat tegen de inwilliging van het verzoek geen bezwaar bestaat. Zy geven mitsdien in overweging aau adres sant op zyn verzoek met ingang van 1 Juli a. s- op de meest eervolle wyze ontslag te verleenen uit zyn betrekking, onder dank betuiging voor de gewichtige diensten, ge durende veel jaren door hem aan de gemeente bewezen. Onder overlegging van een 4de lyst van bezwaarschriften tegen de kohieren der plaatse lijke directe belasting voor 1900 stellen B. en Wa. voor, den reclamant G. F. Maatje niet-ontvankeiyk te verklaren wegens to-late-indiening van zyn bezwaarschrift en den aanslag van A. Oostdam te handhaven om de in do Jyst vermelde redenen. Naar aanleiding van een adres van mevr. de weduwe J. M. de Kempenaer, houdende verzoek om terugbetaling van schoolgeld, Hooger Onderwys, deelon B. en Ws. mede, dat do zoon van adressanto om byzondere redenen sedert 3 Maart jl. de lossen aan het Gymnasium niet meer heeft b'jgewoond, zoodat er biliykheidshalve reden bestaat terug gave van schoolgeld to verleenon over liet laatste kwartaal van den Joopenden cursus. Ton aanzien van het adres van den heer D. H. Pluim Mentz, houdende verzoek om vrystelling van de betaling van schoolgeld, Middelbaar Onderwijs, deelen B. en Wa. mede, dat de zoon van adressant op 25 Februari jl. de Iloogere Burgerschool heeft verlaten, aan gezien hy als volontair in militairen dienst is getreden. Zy geven derhalve in overweging aan adres sant vrystelling van do butaling van school geld te verleenen over de twee laatste kwar talen van don cursus 1900/19U1. Professor dr. P. J. Blok is alhier terug gekeerd van zyn rois naar do voornaamste steden van Italiö, tot onderzoek aldaar van de archieven, in verband mot de Uud- en Middel-Nederlacdsche geschiedenis. De 2de luit. R. A. baron Hardonbroek van Lookhorst, van het 3de reg. huzaren, die 1 Juni ontheven wordt van zyn detacheering by de rijschool to Amersfoort, wordt alsdan ingedeeld by het depot-eskadron, alhier in garnizoen. Do Juifc. ter zee 2de kl. J. A. Wichers Hoeth wordt 16 April geplaatst by de Kweek school voor Zeevaart te Leiden. De „Sts.-Crt." bevat de statuten der Leidsche kollners- en oppassersveroeniging „Ons Belang", alhier. Heden geniet de eerw. zuster Dosithé (St-Andreas-Gesticht) te Utrecht het voorrecht den dag te herdenken, waarop H.Ew. vóór 50 jaar haar intrede in het klooster te Tilburg mocht doen. Na een tal van jaren zoo wol te Leiden als te Uirociit met de opvoeding der jeugd bolast to zyn geweest, vervult zy nu om haar hoogen leeftyd de nederige betrekking van tuin-zuster. H. M. de Koningin-Moeder woonde gis teren te 'a-Qravenhage do godsdienstoefening by. in de Regentessokerk, onder gehoor van ds. Knottnerus. De ministers van binnenlandsche zaken en koloniën zyn gisternamiddag om vyf uren te 's-Gravenhago uit het buitenland terug gekeerd. By Kon. besluit is benoemd tot ont vanger der directe belastingen en accynzen te Boskoop c. a. jhr. C. P. L. van Kinschot, ontvanger derzelfde middelen te Domburg c. a. Zaterdag-ochtend bracht H. M. de Koningin-Moeder een bezoek aan den konink- ïyken grafkelder te Delft. Keuter 6eint uit Rome, dat, volgens de „Patria", baron Galvagua, gezant van Italiö by het Nederlandsche Hof, zal worden benoemd tot gezant te Konstantinopel. In de laatste algemeene vergadering van bet 88te Natuur- en Geneeskundig Congres te Rotterdam was in de eerste plaats aan do orde de vraag waar het volgend jaar heb negende congres zal worden gehouden. Voor gedragen werden Den Haag en Arnhem, waarvan eerst ge no om de stad gekozen vsord. In verband daarmede werden tot bestuura-' leden benoemd de heeren J. VV. F. Conrad' en dr. Veth aldaar, van wie eerstgenoemde, het 9de congres zal presideeren. Aan de bibliotheekcommissie is een subsi die van 1000 toegekend. Daarna hield de heer G. J. do Jongh, direo-. teur van gemeentewerken, een re-j over de havenwerken van Rotterdam, ter voorbereiding van het bezoek door de leden vau liet. Congres dien middag daaraan per salonraderstoomboot „Merwedo I" te brengen. Daarna is het Congres onder de gebruike- ïyke plichtplegingen door dr. H. Kiinkert gesloten. Aan den boottocht van Rotterdam Daar den Hoek van Holland namon ruim 200 leden met hun dames deel. De wel houder, van publieke werken en voorzitter der regerings commissie van het Congres, de hepr-J. behoorde tot de deelnemers. liet „Koninkiyk Nederlandsch Aardrijks kundig Genootschap" hield te Amsterdam zyn honderdste algemeene vergadering, ondor leiding van den heer J. W. Yzerman. Uit de mededoeling van den secretaris, den hoor E. Heldring, bleek, dat het ledental in 19u0 gestegen is van 656 tot 675; voorts, dat tot eereleden van het genootsc:. p zyh benoemd Z. K. H. do hertog der Abruzzen, dr. A. W. Nieuwonhuis, te Batavia, en prof.' dr. S. Ruge, to Dresdentot correspunueèrende leden de heeren W. L. Bosschart, consul-.f generaal te Melbourne, dr. J. Groeneman, to Djokjokarta, en dr. E. Gurnet, to Parys. De voorgenomen expeditie in Suriname* nadert haar verwezeniyking. Do oppaiieiding ia toevertrouwd aan den heer L. A. Bak! us, oud-majoor van den topographiachen diei in Nederl.-Indiö; voorts zullen deelnemen aan do, expeditie de heeren W. L. Loth, eeu zee-oihcier en een officier van gezondheid, tevens plant kundige. De heeren zullen denkelyk in do maand September vertrekken. De kosten der expeditie zyn op f 40,000 begrootde Regeering draagt in die som voor 20,000 by. Omtrent de expeditie naar Noord Celebes is een nota ingekomen van prof. Kan, welko by do voorbereiding tot leiddraad zal strekken. Het bestuur heeft 19 nieuwe leden benoemd. Op versterking der genootschapskas wordt aangedrongen. De vergadering koos in het bestuur de heeren jhr. rnr. J. van Doorn (aftredend), dr. H. F. R. Hubrocht (aftredend), dr. J. Lorió, prof. Heeres, J. Dudok van Heel, S. P. van Eeghen, dr. Hoekstra, A. Stoop, I). RaJiusen en prof. A. L. vau Hasselt. Te Enschedee is een afdeeling met 120 leden opgericht van den „Volksbond, Voree- nigtng tegen drankmisbruik." De gemeenteraad, de wethoudors en do secretaris zullen, naar de „N. R. C." meldt, den afgetreden burgemeester van Amsterdam zyn portret aanbieden, welk biyk van waar- i deering mr. Vening Meine3z veiKiaard hooft gaarne te zullen aanvaarden, het portrot zal door Jan Veth worden geschilderd. Aan kerkvoogden en notabelen ".n do bij het „Algemeen college van Toe?., aan gesloten gemeenten der Ned.-Herv. k ia door dat Collego tor konnismaking toegezonden een exemplaar van het Algemeen Reglement op het beheer, zooals dat aoor de Synode voorloopig is vastgesteld. Het Algemeen, college is van oordeel, dat zonder omwerking van dat Algemeen Reglement, waarbij o. in. ook de bebeerscolleges a!s organen van bet kerkelyk gezag zyn aangewezen, ernstige bezwaren biyven bestaan legon deonvoering. De leden dor Remonstrantsche Gemeento "Was dit trouwens niot do natuuriykste zaak van de wereld? Dezo man, die twintig jaar lang van huis was geweest en van zijn moederland zoo Jgoed als geheel vervreemd was geraakt, die ouders, noch zusters, noch broeders moer bezat, maar wiens hart toch nog geenszins versteend was in zijn borst, doze man vond hier een mooi meisje in grooto verdrukking. Natuuriyk voelde hy deernis mot haar, on natuuriyk zon hy op middelen om haar ge lukkig te maken. Daarom deed liy haar oen paar handschoenen present, in don regel eon veiligo manier van beginnen voor iemand, die ryk en by do veertig is, en die dus, in goval van oon misverstand, zich altoos nog kan terugtrokken achter een vaderlyke belang stelling. Vervolgens maakte hy met haar rytoertjes, iets, waartoe Broadstairs zich zeer goed leent; daarna grootere uitstapjes verbonden inet kleine eetpartytjes naar Canterbury, Dover, Deal, Sandwich, Ramsgate, We3tgate en.zelfs Margate. En, heel natuuriyk ook aangezien hot meisje niet alleen mooi, ■M&r ook mugger, sympathiek en niet woinig verheugd was begon hy ziclizelven af te vragen, of dit niot juist de vrouw voor hem zou wezen in zyn mooie huis daarginds m Nieuw Zeeland. Wat hot meisje botrof, geloof ik, dat zy minder vervuld was mot al dat pleizier, dat hij haar aandeed, dan met de gedachten, die sedert zyn komst door haar hoofd maalden. Want al spoedig, na een paar dagen van dat lieve leventje reeds, begon er haar iets voor den geest te spelen, iets als een lichtstraaltje, dat zy nog maar half besefte en begreep. En dit „iots" ontstak woldra in een vlam, een hoog opslaande vlam van hoop, die haar den ganschen nacht wakker hielu, en haar brein in vuur zetto, on haar mooie oogen doed schitteren en een gloed goot over haar wan gen en dan, ach, opeens weder uitgedoofd werd om straks weder hoopvol aan te wakkeren, aan te wakkeren, ja, tot een lieer- lyke zekerheid Jal deze schoone avond had haar die heer lijke zokorheid gebracht. Want zy was niet blind; zy moest wol opmerken, hetonnoo- zelste deerntje van de wereld moest het op gemerkt hobben dat de heer Strange haar persoontje met veel grootore aandacht en be wondering gadesloeg dan hy wydde aan de kathedraal van Canterbury of aan de antieke geveltjos van Sandwich. En als hy naast haar wandelde in de schoone natuur, dan schoen hy de liefiykheden van hot landschap nergens zoe goed te kunnen waarnemen, in uo interessante trekken van dozo arme stiefdochter uit een commensalenhuis. Harry Strange was er de man niet meer naar, hy was niet meer jong en ook niet meer groen genoeg, pui voor oénige vrouw onder de zon nog een voetval te doen. Hy bleef zicluelven volkomen meester, en zijn pols klopte kalm. Maar toch overdacht hy voort- Uurend, welk een goede figuur dit knappe meisje, in een rood-tluweelen kleed gestoken, wel maken zou aan hot hoofdeinde van zyn disch. „Ik geloof," zeido hy, „neen, ik ben er zeker van, Marianne, dat je vader een beste man moet zyn geweest, en stellig ook een heel beminnelykel" ZlJ lachte eens. Zy had iets anders van hem verwacht. Haar vader was* misschien de besto, maar zeker niet do beminnoiyksto aller mannen geweest. „Nu, dan was het jo moeder. Marianne, kind", en hior sloeg hy een teedoren arm om oen ranke on juist niet weerstrevende leest „ik ga terug naar Nieuw-Zeeland. Als je met my mee wilt gaan, dan zal ik myn bost doen om je gelukkig te maken." Met hem meegaan l "Weg uit dit duffe huis, uit dezo troostelooze slaverny, uit dit schrale, zeurige, eentonige leven I Heentrekken naar een land van overvloed, met paarden en rytuigen, en zyden japonnen en glacó hand schoenen! En dit aan den arm van een echten man, dio sterk genoeg was geweost om zich door do wereld hoen te slaan, en daarbij goed van hart en opgeruimd van zinnen wasl En hy vroeg haar of zy wilde 1 Toch liet zy al de blfidschap, die zy voelde, niet zoo aanstonds biyken. Zy murmelde slechts flauwtjes, ofschoon zy liem wol om don hals had willen vliegen en dansen van vreugde dat zy er niets tegen had, dat zy wel mot hem mee wilde. Hand in hand wandelden zy naar huis. Harry bracht zyn verlooide in zyn woonkamer en schelde. Hiorop verscheon Camilla in oigon persoon. „Mevrouw Pendlobury," sprak hy, „mag ik u verzoeken plaats te nemen? Wy spraken af, nu veertien dagen geleden, dat wy elkander niet meer by de oude, vertrouweiyke namen zouden noemen. Maar deze voorzorgsmaatregel Is nu onnoodig geworden. 'Wy kunnen weer onzen vroegeron toon hervatten. U zult voortaan voor ray woer Camilla wezen, en ik, als ge wilt, ben voor u weer Harry." „Wat bedoelt u daarmee? Wat beteekent dit?Zy was thans gehool uit de koets gevallen. Er was nauwelyks zelfs eenige jaloezie in haar gemoed, hoewel het haast boven monschelyke krachton gaat, zich kalm te houden en rustig toe te zien, wanneer er zulk een comedio onder iemands oogen wordt vertoond. „Wat beteekent dit?" herhaalde zy. „Marianne, wil je my dit eens ophelderen?" „Wy willen weer goede vrienden wordon," hei nam hy. „Om kort te gaan, Camilla, je kunt my voortaan beschouwen ais een lid van do familie, aangezien :k ga trouwen met je stiefdochter. Mananno wil myn vrouw wordon. Het eenige, wat er nu nog te be schikken valt, is, noe we het zuïien aanloggen ora u voor het verlies van haar hulp schade loos te stellen. Ik donk wel, dat wo iets kunnen doen voor dio twee bengels je Gus on je Ril begryp je?" Dat zijn in het menschoiyk Jovon schoon® oogenblikken, te zeldzaam, iiol.us, aan ons i stervelingen gegund waarin a en iets goeds ten deel valt en alle ha.. i ver heugen. „Myn Gus on myn Ril, Harry, imin Üovo Cyrillus en ra-jn beste Augustine 1' snikte zy. „O, zoodra ik je terugzag, op hetzelfde oogenblik, dat ik jo herkende, H.vry, voelde ik, wist ik, dat er oen keerpunt in myn leven ophanden was. Marianne, myn dierbaar kind, zoide ik jo niet, dat er oen keerpunt ophanden was? Wolnu, ik heb mij niet. bo- drogon. Ik wist het, ik voelde het, lfarry, dat ik in oen hoogeron en meer heiligen zin, neen, niet uit een weroldsch en stoffelijk oogpunt, dat is voorby; maar ik wist hot, ik voelde het, Harry, dat ik in een hoogeron en heiliger zin toch op je gewacht ha l, on dat gij, myn waarde stiefschoonzooiij toch voor my hacU gewerkt l"

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 1