le Chant de la Cloche, S1IDSKSHT, Manufacturen. AANBESTEDING. DE GRACIEUSE. tot Bevordering tier Toonkunst. Voor kinderiooza menschen Singelschool. DE KON W DER TANDPOEDERS. leukêBmeid en een Tweede leid IfSMMÜll ÏSFflUlllE Kamer met Pension Prima versshe Tafeiboter, Prima belegen Brasboter, Wed.!. Sleealiaiier Zn., Uitzending van Diners De oorlog tusschoii Engeland en'fransvaaL Men zal goed doen de achterstaande tele grammen, dat Botha de onderhandelingen opnieuw zou geopend hebben, voorloopig niek' te sterk to vertrouwen. Toen Botha de laatste onderhandelingen met Kitchener afbrak, ver klaarde hy, dat „hy niet gezind was de i voorwaarden, die Kitchener hem had aan geboden, by zyn regeering aan te bevelen" en dat zjjn officieren het in deze met hem oene waren. Het is niet duidelijk, waarom hjj zoo spoedig daarna van gedachte veranderd zou zyn. Verder is van Engelschen kant op hooghartige wijze gezegd, dat er nu voortaan 'van geen onderhandelingen meer sprake kon zijn; Engeland moest doorvechten tot het eind. Dit zijn twee dingen, die tegen de waar schijnlijkheid van het bericht pleiten. Het verdient ook de aandacht, dat hot be richt omtrent de heropening van de vredes onderhandelingen uit Kaapstad en niet uit Pretoria komt. Tevens lijkt het niet waarschijnlijk, dat men nu reeds te Kaapstad zou weten, dat Botha de onderhandelingen heropend had, terwijl hy nauwelijks den voet op Transvaal- echen bodem heeft gezet. De "Wet toch moet nu mot president Steyn ten westen van Heilbron staan en Louis Botha is na zijn samenkomst met De Wet naar Transvaal teruggekeerd, Niot alleen aan generaal Botha zijn vredes voorstellen gedaan. Menig Boeren-commandant schijnt tegenwoordig gepolst te worden over overgave waarin hjj dan meestal geen zin iblflkt te hebben. Zoo de commandant van Boshof. De „Times" vermeldt onder hot opschrift „Boeren-onkunde" !e9n brief van dezen Boeren-aan voer der, mede gedeeld door haar correspondent. De commandant wijst, blijkbaar verheugd, op de ontvangst van president Kruger op het Elyaée en Loubet'e harteiyk tegenbezoek; op de vriendschappelijke houding der Ieren op een vermoedelijke wending van keizer Wil- helm's houding. Wat deze opmerkingen be treft, heeft de „Times" misschien gelijk mek haar opschrift, maar oen Boer te Boshof kan ook zeker niet zoo goed op do hoogte zijn als een journalist op het Drukkersplein te Londen. Maar wat schrijft hy verder? Hjj zegt, dat de algemeens meening in Europa is, dat de Boeren op den langen duur het winnen pioeten en dat zelfs Engelsche specialiteiten jn Zuidafrikaansche politiek het openiyk erkennen; dat Stead in de „Review of Reviews" zelfs Engelands algemeenen achteruitgang voor- spelt; dat Olive Schreiner van dezelfde meening 'is; dat generaal Bellairs, die den Transvaal- oorlog van 1881 medemaakte en ook vóór jdien tyd in Afrika was, schrijft, dat Enge- jland Zuid-Afrika voor altijd zed verliezen. Kato Courtney zoo merkt hy verder op vreest, dat de ooi log zal uitfioopen op een kryg tusschen een of meer Europeesche mogendheden; alle Frausche, Duitsche en Nederlandsche politici verklaren, dat do Kaap kolonie in het eind den strijd ten voordeele der Boeren zal beëindigen. Chamborlain prfist de houding der kolonisten, maar hy vergeet op te merken, hoe do C&nadeezen en Austra liërs verwoed zjjn on hem vervloeken wanneer zy, in hun land teruggekeerd, zonder door de censuur belemmerd te worden, kunnen spreken. En daarom weigerde de commandant zich over te geven, tenzy men hem kon bewezen, dat een van bovenstaande beweringen een leugen was. „Zestien maanden," schreef hy, Bheb ik myn Mauser godragen en ik zal dat doon tot hot einde, want, na den oorlog zal ik met datzelfde geweer gpringbokken gaan schieten in hot district Boshof van den Oranje- Vrijstaat." Deze brief "was gedagteekend van 2 Febr. en geeft dus aan hoe een Boer of de Boeren er vrfi kort geledon over dachten. De „Times" haalt natuurlijk de schouders op over dit nieuwe staaltje van Boersche dwaas heid - maar vindt het toch belangryk genoeg Ivoor een hoofdartikel. Hot Cityblad vindt hot nu zonneklaar, dat het boter aan de galg ge smeerd is, voorwaarden te bieden aan lieden, 'die zich zulke buitengewone waanvoorstellin gen maken. Men moet hun niet telkens weder !de vriendschapshand bieden. Dat begrypen ze niet en zullen zy nooit begrypen. Welk een ontzettende waarheid spreekt de „Times" hier uitl De verzoening is werkeiyk tot een onmogeiykhoid geworden. Docli waarom haar dan telkens weer beproefd? „Natuuriyk waren wjj het niet, maar was het Botha, die den eersten stap deed", zegt het Cityblad. Hoe rymt dat op elkaar? Als nu de zoogenaamde tweede stap een tendenz-bericht is, zou het byv. de wereld Ingezonden kunnen z.yu om de invallers en hun aanhang in de Kaap kolonie aan het aarzelen te brengen op een tydatip, dat het hun byzonder goed gaat en wellicht een aantal Afrikaanders op het punt staan zich by hen aan to sluiten. Want wordt het, wanneer men de boven vermelde dingen leest, niet steeds moeilijker te gelooven, dat het Britsche leger in Zuid- Afrika nog altyd de winnende party is? Een geheel andere lezing dan van opnieuw onderhandelen geeft daarentegen een later telegram van de „Central News" uit Harrismilli, volgens hetwelk Botha, De Wet en lltcyn besloten hebben don stryd voort te zettjn tot het einde toe. Dat is nu juist niet precies hetzelfde als overgeven of uitscheiden. Misschien worden deze drie leiders tezamen thans door de Engelschen óók wel gek of ontoerekenbaar genoemd I Grappig is intusschen de verklaring, die men aan de rede tot nieuwe onderhandelingen wil geven, want toen Botha van Do Wet den indruk had gekregen, dat deze moreel geheel ten gronde is gegaan, en hy het nutteloos vond den stryd langer voort te zetten is Botha de meeniDg natuuriyk direct aan den correspondent van Reuter te Kaapstad gaan vertellen. Dat spreekt vanzelf. Ja, die De Wet moet het in den laatsten tyd in do couranten erg bezuren, dat lvy zich maar heel niet wilde laten vangen. Men heefc zyn machtelooze woede daarover niet kunnen verbyten, en luchtte zyu hart met eerst van den „ex-hero" te spreken, daarna van don roover en dief, en ten slotte van den gek. En in de venijnigheid wordt vergeten, dat men op die manier voor het eigen leger alles behalve complimenteus is, want die ontoe rekenbare, die krankzinnige is toch tot duo verre steeds een h6ele ry van Engelsche strategen te slim af geweest. Uit de Engelsche dageiyksche verliezenlyst biykt, dat 2 officieren en 26 manschappen aan wondon of ziekten zyn bezweken; verder worden verliezen opgegeven of aangevuld, die de Engelschen in verschillende schermutse lingen hebben geleden; te zamon 7 dooden en 18 gewonden of vermisten. Een andere lyst: gesneuveld 1 officier, 12 man; gewond, meest gevaariyk, 19 man, vermist 1 man, aan ziekte gestor ven. 2 7 (éón officier). En dan volgt een dicht in elkaar gedrukte lyst van meer dan een kolom van doodelyk zieken, bevattende meer dan 150 namen. Een correspondent van Reuter te Bloem fontein meldt onder dagteekening van 10 Maart, dat er by de Zuidafrikaansche politie troepen drie compagnieën gewezen Vrystaters zyn inge deeld, die tegenwoordig tegen hun eigen landgenooten vechten. Z\J doen dienst in de districten Kroonstad, Brandfort en Bloemfontein. Uit Kaapstad komt de verzekering, dat Pretoria thans onneembaar is gemaakt door de versterkingen, door de Engelschen aan gelegd. Zonderling om Pretoria onneem baar te maken als het toch al genomen cn do oorlog immers reeds lang uit ia 1 Lord Roberts heeft goedgekeurd dat te Aldershot een gemengde compagnie militaire wielrijders voor Zuid-Afrika wordt opgericht. Aangaande de commissie tot onderzoek van de eischen tot schadeloosstelling van uit Zuid Afrika verdreven vreemdelingen blijkt, dat de eischers in persoon of door middel van agenten voor de commissie kunnen ver schijnen, en dat de betrokken mogendheden ook mogen verschijnen. Het wekolfiksch bulletin der Regeering meldt een overwinning der Boeren, op den 6den by Zeekoerivier behaald. De Engelschen verloren één doode, zes gewonden en ruim 80 gevangenon. Hetzelfde bulletin vermeldt verder, dat een patrouille van Brabant's ruiters in het begin der week in een bosch is gevangengenomen. Hier is dus sprake van een tweede succesje door Scbeeperis commando by Aberdeen. Het dichte kreupelhout by de Zeekoerivier is ten noorden van Aberdeen, de patrouille van Brabant's ruitery stond onder majoor Ar- buthnot. En na deze succesjes zyn de Boeren weor verdwenen, totdat opnieuw zich de golegen- hoid zal voordoen om een slag te slaan. De Kaapsche Regeering doelt in haar officieel overzicht van 9 April mede, dat Scheaper's com mando is uiteengegaan. Hot grootste gedeelte, onder Scheepers, biyft in het gebergte langs den weg tusschon Aberdeen en Murraysburg (Koudeveldbergerj), een buitengewoon lastig terrein voor krygsverrichtingen. De Britsche troepen hebben echter den vyand geen rust gelaten. Ten bewyze van hun goed werk worden dan de beide succesjes vermeld. Volgons „Laffan" is Kreutzinger naar Middel burg getrokken, waar hy een algemeene samentrekking van de Boer on troepen, die niet in dat district waren, schijnt te verwachten. Hy had eerst zyn afgematte manschappen en paarden naar zyn onderafdeelingen ge zonden en ging zelf ln westelijke richting van Driefontein naar het district Middelburg. Ook de Engelsche regeering „gelooft" dat. Verdor wordt een ongelukje vermeld uit Namaqualandeen waterput te Aggonhuls, die door een Britsche patrouille werd bewaakt, werd door de Boeren bozet. De Britsche ver liezen waren onbeteekeuend. Van andere zyde wordt uit Ooikiep gemeld, dat Aggenhuls zonder tegenstand opnieuw is bezet door kolonel Shelton, die met kolonel Smith uit Kenhardt samenwerkte. Klaar- biykeiyk zyn de Boeren oenvoudig daarlangs getrokken en hebben zy onderweg de „patrouille" ontdaan van haar geweren en munitie. Commandant Fouché trekt heen en weer in de districten Murraysburg en Richmond. Hy wacbt blykbaar instructies van Scheepers af on vermydt een gevecht. De Boeren in de Kaapkolonie hebben dua verleden week vier belangryke voordeelen behaald; want in de eorste plaats hebben zy nog een afdeeling van 100 man lansiers en yeomen onder kapitein Bretherton op 16K.M. ten noorden van Aberdeen gevangen gemaakt. Telegrammen. KAAPSTAD, 10 Aprii. R0.) Men ver zekert hier, dat Botha opnieuw onderhandelin gen geopend heeft. Toen hy onlangs in den Oranje-Vrystaat was, constateerde hy, dat het verstand van De "Wet afneemt, dat zyn aan hang vermindert en zjjn invloed verdwynt. Botha heeft zich rekenschap gegeven, dat de handelingen van De Wet dikwyis die van een ontoerekenbare zyn, dat De Wet een factor is, waarmede men niet meer moet rekenen, en dat het voortzetten van den veldtocht van hemzelvon afhing; daarom be sloot hy de onderhandelingen te heropenen, dLe thans hangende zyn. KAAPSTAD, 10 April, ['s avonds] R0.) Volgens de laatste berichten is Botha bereid over don vrede te onderhandelen namens alle strijdmachten dor Boeren. By zyn laat3te onderhoud met De Wet weigerde deze zich over te geven, maar Botha kreeg de overtuiging, dat De Wet zedeiyk met meer toerekenbaar is, eu daar hy tot dusver de eenige hinderpaal is geweest tegen het sluiten yan den vrede, weneciit Botha de onderhandelingen weer aan te knoopen. Men gelooft, dat, als Botha zich overgeeft, men het spoedig zal klaarspelen met De Wet, omdat zyn strijdmacht snel vermindert. LONDEN, 11 April. (B. 0.) Aan de „Daily Telograph" wordt van gisteren uit Kaapstad gemeld, dat, volgens daar ontvangen bericht uit officieuze bron, commandant-generaal Botha een nader onderhoud had met lord Kitchener. LONDEN, 11 April, (A. B.) De „Central Nows" verneemt uit Harrismith, dat Do Wet door zyn schynbeweging om de Vaal over te trekken Botha's tocht naar den Vrijstaat heeft gedekt. Botha's bezoek duurde eenige dagen. By een onderhoud met De Wet en Steyn, op een hoeve naby Heilbron, hebben de drie leiders, naar- gemeld wordt, besloten den stryd voort te zetten tot het einde toe. TOULON, 11 April. (B. 0.) Aan het einde van het banket nam president Loubet ander maal het woord en bracht wederom een dronk uit op de koningin-regentes van Spanje, „die," zeide hy, „op de vriendeiyke gedachte was gekomen een mooi pantserschip te zenden met hot doel een hartelyken groet te brengen aan Frankryk, dat Spanje's vriend is. Daar voor zyn wy haar zeer erkenteiyk en wy verzoeken commandant Moreu aan H. M. den oprechten dank en de betuigingen van hulde van den president der Fransche Republiek over te brengen. Ik drink op het welzyn van Koning Alphonso, van de Koningin, van de Spaansche marine en van het Spaansche volk." Daarna bracht de heer Loubet een laatsten dronk uit, zeggende, dat de heeren officieren van do Russische marine, wier vlag hier by de onvergoteiyke feesten is toegejuicht, dat de heeren vreomde officieren, te Toulon aan wezig, die de goedheid hadden aan deze tafel aan te zitten, hom zouden veroorloven hen in den toost, dion hy hun wydde, in éón adem te noemen met de officieren en de equipages van de Fransche marine, daar een nieuwe broederband de zeelieden van alle naties door dezelfde omstandigheden, waarin ze verkeereD, door dezelfde liefde voor de eer, donzelfden hartstocht voor hot gevaar, verbindt. De president der Republiek ontving van den Koning van Italië hot volgende telegram „Ik dank Uwe Excellentie harteiyk voor de vriendelyke woorden tot en de harteiyke ont vangst van den Hertog van Genua en het Italiaansche eskader. De Koningin stelt er evenals ik prys op U onze erkentoiykbeid te betuigen voor de door U geuite wenschen en wy verzoeken U onze meest oprechte wenschen te aanvaarden voor U en voor den voorspoed van Frankryk, den vriend van Itaiiö." In twee gesprekken, welke gisteren plaats hadden tusschen den heer Loubet en den Hertog van Genua, sprak de president met veel lof over den Koning, de Koningin en het regeerendo Huis van Itaiiö. De heer Loubet merkte hierby nog op, dat de betrekkingen der beide volkeren, het Fransche en het Italiaansche, zeer vriendschappeiyk zyn, en dat hy alles zou doen om die aldus te behouden. Do Hertog sprak zyn voldoening over de hem ten doei gevallen ontvangst uit en ver daagde het vertrek der vloot tot Zaterdag, om te kunnen deelnemen aan het dejeuner der officieren van het Fransche eskader. Na afloop van het feestmaal namen de presi dent en de Hertog van Genua van het balkon van het stadhuis het Venetiaanache feest in oogenschouw. Zy werden telkens geestdriftig toegejuicht. PEKING, 10 April Wolff bureauOverste Bartsch werd heden in den vroegen morgen in den omtrok van Peking dood gevonden. Men heeft hier, voor zoover het onmiddellyk ingestelde onderzoek tot nog toe heeft aan liet licht gebracht, met een ongeluk te doen. NIEUW-YORK, 10 April. (R. O.) Het maandeiyksch rapport van het landbouw- departement te Washington geeft alt ge middelden stand van den oogst van winter tarwe in do Vereenigde Staten 91.7 en van winterrogge 93.1. LEIDEN, 11 April. Thermometerslandgisteravond om 8 uren 9° C. 48.2° Fahrenheit, hedenmorgen om 8 uren 7.5° C. 45.5° F., 'a middags om 12 uren 12° 0. 58.6° F., '«namiddags om 4 uren 12.5° C, 54.5° F. Gisteravond gaf de firma E. J. Brill in den huize Wytonburg ©en feestmaal ter eere van prof. dr. M. J. de Goeje, by gelegenheid der voltooiing van het groote werk,doorhem bestierd, de uitgave der Arabische Kroniek van Tabari. Op de sieriyk aangerechte tafel prijkte naast de borden der 15 aansittenden een kleurig menu met den tekst van het boek in Arabische letters. In ware, harteiyke woorden schetste in den eersten feestdronk de heer Van Oordt de groote bezwaren die prof. De Goeje had moeten overwinnen om dit werk, waaraan zes en twintig jaren dooi de beste beoefenaren van hot Arabisch in allerlei landen gearbeid is, tot stand te brengen. Vrienden en leerlingen lieten ni»t na, ieder op zyn wyze, te vertolken heesosr zy zyn' werk waardeerden en hem htogpehten, en' vergaten daarby niet de uitgever» te roeman,1 die op deze wyze een geleerde eerden, De hoofdcommiezen aan liet Departement van Koloniön, de heeren L. Kloet en T. J. A. Buys, hebben het voornemen hua pensioen' aan to vragen. Nader wordt vernomen, dat luit.-generaal Graaf Dumonceau gisteren naar Heidelberg vertrok, om, ingevolge opdracht van H. M. do Koningin-Moeder, voor deze Vorstin in het buitenland een verblijf voor te bereiden. H. M. zou in do tweede helft van deze maand daarheen vertrekken. —Het sloomachip „Bundesrath" (uitrej6) ver trok 9 April van Zanzibarde „Gedo" vertrok 10 April van Batavia naar Rotterdam; de „Merapi", van Rotterdam naar Batavia, ver-! trok 11 April van Suoz; de „Reichstag", (thuisreis) vertrok 9 April van Zanzibar. Katwijk. De afdeeling: de beideKatwyken en omstreken der vereeDigiDg tör bevordering van de Noder). visschery, hiold gisteravond; in het logemont: „de Zwaan" te Katwyk i aan Zee een vergadering, bijgewoond door den voorzitter, den heer T. A. O. de Ridder, en 17 ledeD. De rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer A. van Rhyn, werd, sluitende met een nadeelig saldo, goedgekeurd en den titularis onder dankzegging voor zyn beheer decharge verleend. Aan den secretaris-penningmeester werd vervolgens overeenkomstig dien» verzoek, op de meest eervolle wyze ontslag verleend en, tot diens opvolger benoemd de hoer Th. Haas noot, die, ter vergadering tegenwoordig, zich: deze benoeming liet welgevallen. Yervolgens wordt besloten te bevorderen, dat door het hoofdbestuur der vereenigingen stappen worden gedaan ter verkrijging van gelijkheid voor visscherfi en landbouw in zake bedryfbelasting (landbouwers en bloembollen-' kweekers zyn van deze belasting vrygesteld, waarom geen reedere?) en mede nog ge- ruimen tyd stilgestaan by de wenscheiykhoid der tot-stand-koming van oen kustspooriya Umuiden Hoek van Holland. Over deze beide punten werd lang gedii- cussieerd en van gedachten gewisseld en bo»' sloten ook dit laatste punt in do aandacht van het hoofdbestuur te houden. By de gebruikeiyke verloting word een tiental gelukkigen de winners van even zoo-, vele pryzen. „By rondvraag kwam andermaal ter sprake, „het tehuis voor visschers", en word den leden opgedragen over deze aangelegenheid eena ernstig i;a to denken, ten einde in de vol gende vergadering goed beslagen op het yi) te komen. In do heden alhior gehouden gemeent^ raadszitting word besloten het rapport inzake de bevordering van een gomeonte-aaauranti^/ in handen te stellen van de Oommiaeie van' Fabricage. De voorstellen tot lowing van ga* aan gemeente Rytisburg en evtntueelo vaststelling dor voorwaarden werden goedgekeurd. Besloten werd tot verbouw van het meentehuis (voorgevel). B. en Wa. worden gemachtigd, die fltappttj te doen, welke kunnen leiden tot de tot-stan<Jrt( 'koming van een intercommunale telophoon* verbinding. De „Koningin Wiliielmina". Het stoomschip „Koningin Wilhelmina*^ van de Nieuwe Afrikaansche Handelavennoot' schap te Rotterdam, is, beladen met 28 ton caoutchouc, in diep water tusschen Mutshu en Kwamouth vergaan. De twee blanke agenten zyn gered, doch eenigo negers van do bemanning zyn verdronken. (Hbld v. Anttoj irrondistiements-^cheolepzieuers. Door de Regeering is ingediend een weta« ontwerp tot verhooging van het Hoofdstuk Bmnenlandsche Zaken der StaaJsbegrooting voor 1901 met f 41,600, voor hot 2de halfjaar van 1901, voor meerdere uitgaven aan de arrondissements-schoolopzlener8 in verban^ met het wetsontwerp tot wijziging en aan*' vulling van enkele bepaliogen der wet tot regeling van het lager ondervrys. ADYERTENTIËN. Zoo de Heere wil en rij loven, hopen onze geliefde Ouders PIETER PILKEN8 en 8272 13 ELIZABETH ADR IAN A VER- STRAATEN dön 23eten April e. k. hun Vyf» (igjarige Echtvereeniging te herdenken in het Oudeliedenhuis. Hun da7ilcbaro Kinderen en Kleinkinderen, Leiden, 11 April 1901. (Oudeliedenhuis, Heerengracht) Ondertrouwd HENDRIK C. VAN LEEUWEN en JOHANNA D. C. ADAMA. Leiden, II April 1901, 3285 5 Eenige kennisgeving. Getrouwd JOH. VAN BOMMEL Leiden, Sneek. JETJE VISSER. 6 April 1901. 8269 6 Getrouwd: ARNOLD RIJSER en 82Ö7 5 AUGUSTE RÖME2. Leiden, 11 April 1901. Hoden overleed, tot myn diepe droefheid, zacht en kalm, na een kortstondig, maar smartelijk lyden, myn geliefde Echtgenoote CATHA- RINA GENEMAN3, geb. Goedeljee, in den ouderdom van ruim 32 jaren, my nalatende twee kinderen, te jong om het verlies te beseffen. Uit aller naam, 0. G. D. GENEMANS. Boskoop, 6 April 1901. Boor bijzondere omstandigheden eerst heden geplaatst. 8288 13 Heden overleed te 'e-Gravenhage onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader de Heer HERMAN US HOUTMAN, in den leeftyd van 80 jaren. G. B. ENGELTJES. 8279 7 A. S. W. ENGELTJES Houtman. Volstrekt eenige kennisgeving. Voorspoedig bevallen van een wel geschapen Zoon 8280 6 H. DE VOS geb. Modenaab. Leiden, 11 April 1901. (Zuidsingel 40.) V gemend kennisgeving Voor de vele bewyzen van deel neming, ondervonden by het over- lyden van onzen Broeder en Behuwd- broeder den Heer JACOB CORNELIS GERLINGS, betuigen wy onzen harte lyken dank. 3270 H. F. C. GERLINGS. A. D. J. GERLINGS Kruseman. Leiden, 11 April 1901. Nogmaals werd ons ouderhart diep getroffen door het overiyden van onzen jongsten lie vol ing jacob, in den leeftyd van 8 weken 8293 8 j. sijpe3teyn. M. w. sijpesteyn-v. Hattzm. Lejden, 11 April 1901. Algemeene kennisgveing. BRANDKAST. Wegens aan- «chaffiDg van een grootere, een in goeden staat zynde Brandkast te koopt Adrea: Stationsweg No. 19. *271 MAATSCHAPPIJ Afdeeling 's-Qravenhage. WOENSDAG 17 APRIL 1901, des avonds te tialfactit, in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen: Légende dramatique deVmoENT d'Indy. Solisten: tor. IM9IER DE MONTJAO, de Heeren RDGfiiAMS en ORELIO. Ctrechisoh Orkest. De leden der Maatschappy (du« ook die der Afd. Leiden) hebben op 7ertoon Tan hun diploma kostelooa toegang. Kaarten voor Damee zyn b ƒ1.79 YOrkriJgbaar. 8290 26 bestaat gelegenheid tot het groot brengen ran een Katholiek Jongetje, oud 8 weken. Br. Bur. van dit Blad No. 8295. 6 De inschr^Jyiaig van Leerlingen voor den nieuwen Cursus, die met 1 Mei aanvangt, zal plaats hebben op Dinsdag 16 April, des avonds tusschen 7 en 9 uren, in het School gebouw. Namens het Bestuur, 8282 10 M. VAN WIJK. Mot 1 Mei a. s. gevraagd: een bckw. G. G., bekend met hoefbeslag en boerenwerk. Met kost en inw. By W. KUIPEK, Mr. Smid, Haarlem mermeer by Halfweg. 8281 9 De Dentol (vloeistof zeep en poeder) la hoogst antiseptisch en verspreidt den aangenaamsten geur. Samenge- ateid volgena de beginselen van Pasteur, maakt hy allo slechte microben in don mond onschadelijkhy voor komt en geneest alzoo op een zekere manier den worm in de tanden, de ontstekingen van het tandvleeseh en de keelpijn. In weinige dagen geeft hy aan de tanden een schitterend witte kleur en verdryft den wyneteen. Hy versohaft den mond een gevoel van heerlyke en langdurige frlaohheld. Op een katoenen lapje gelegd, stilt hy onmiddellyk de hevigate tandaan- doeningen. 8277 28 G.n ar een proef mede te nemen adx.~.s8eere men zich slechte aan een der onderstaande adressen: Depothouder: P. J. W. KHAAP, Coiffeur, 118 Er eestraat, en alle groote hulzen, die Parfumerie verknopen. In bovengenoemd vak kan een fliuke R.-K. LEEBLIKO ge plaatst worden (geen loopwerk). Franco brieven onder No. 8296 Bur. van dit Blad. 8 Te Voorschoten worden tegen 1 Mei in een net gezin gevraagd t een of Weduwe met Iiocltter. Opgaaf waar Inlichtingen te bekomen zijn omtrent bekwaamheid enz. wordt verlangd. Brieven aan het Bureel van dit Blad onder No. 8187. 11 Afdeeling LELDEN. Het BESTUUR der bovengenoemde Vereeniging brengt ter kennis van HH. Kleinhandelaren in Sterkon drank, dat voor Leden en niet-Leden der Vereeniging, zóówel binnen als bulten de gemeente Leiden, door hen wordt aanbevolen als deBkundig beöedigd Herschatter voor het Vergunnings recht de Heer J O II. IIE E- MEIJER, Hooigracht No. 90, to Leiden 3190 18 Namens het Bestuur, Ph. VERSTRAATEN, 1ste Secr., Haarlemmerstraat No. 158. aangeb. voor een Meer, z. b. b. b. h., by nette menschen, z. k„ gelegen ali. Morschvreg. Brieven Bureel van dit Blad No. 327*. 9 Op Dinsdag 16 April 1901 zal namens den Heer E. BAKKER te Noordwyk-Binnen worden AAN- BESTEED: Hefc afbreken en weder opbouwen van het Koffie huis met Woonhuis aan de Voorstraat No. 117, aldaar. Bestek en teekening liggon ter inzage in genoemd Koffiehuis, al waai* ook de aanbesteding zal plaats hebben. Inliohtingen verstrekt C. G. J. ALKEMADE, teNoordwyk. 33Ö3 18 i 1.40 per Kilo; (zeer voordeellg voor Keuken- gebrnUO. 3259 17 L30 per Kilo. Miradeumakerssleeg 4, by da Waag. Prima adres voor onver" V» iHrlit e\at inii'Uo ter.lloudscho-, Leidsche- en eclile Edsmmer kaas. van af 80 Cents, f L- en hooger. Beleefd aanbevelend, Wed. A. BACKEtS, Papen„.-aekt 4. 7077

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 3