Keizer Nicolaas van Rusland heeft den Franschen minister van financiën Caiilaux het grootkruis der St.-Anna-orde verleend. De berichten der buitenlandsche dag bladen over samenzweringen in Rusland worden officieel tegengesproken. De Russische regeering denkt er over de correspondenten die deze sensatie-berichten hebben vorspreid uit het land te doen zetten. Vereonigde Staten» De „Times" verneemt uit Nieuw-York, dat do betrekkingen tusschen Venezuela en de Vereenigde Staten weer gespannen zyn: Loomis, de Amerikaansche gezant te Caracas, keert naar Washington terug; het is onbekend of hy teruggeroepen ie, of dat president Castro hem heeft weggezonden. In de Amerikaansche bladen uit zich weer «en aan Engeland vijandige geest, zelfs in die bladen, welke tot dusver Engelschgezind waren. Zoo betoogt de „New-York Times", dat de oorlog in Zuid-Afrika het aanzien van het Britsche rijk vernietigd heeft, en dat Chamber lain daar verantwoordelijk voor is. De wetgevende macht van den staat Minnesota stelt zich voor, het huwelijk van vrouwen boven den leeftijd van 45 jaar te verbieden. Den jongeren moot een kansjo gegeven worden 1 De schuld der Vereenigde Staten is in do maand Maart verminderd met 18,876,695 doll. In de schatkist was op 1 April voor handen 1,155,399,210 doll. Japan* De correspondent der „Daily Mail" te Yokohama heeft met verschelden aanzienlijke Japansche staatkundigen gesprokon. Burggraaf Aoki was vóór een oorlog met Rusland, ook graaf Okoema. Laattsgenoemdo zeide, dat een oorlog tegen Rusland een strijd tegen de vijanden van den wereldvrede en de algemeen® beschaving zou zijn. Prins Konoeje, voorzitter van de Eerste Kamer, zou het van Japan's ifide een zelfmoord achten, indien het Rusland de vrije hand liet in Mantsjoerye; Japan moest zich verzetten tegen de onderdrukking van China, desnoods alleen. De tegenwoordige toestand wordt in Japan zoo hachelijk geoordeeld als nog het geval geweest is sedert den oorlog met China. Voort durend worden groote bezendingen wapens, schietvoorraad en kolen uit Europa ingevoerd. De regeering heeft ook de stoombooten van de Ifin Nippon-Joesen-Kaisja gehuurd om op groote schaal oorlogsmateriaal aan te voeren. In alle tuighuizen heerscht groote bedrijvigheid. De „Times" verneemt uit Tokio, dat ook de gunstige uitkomst van de inschrijvingen voor de leening ten behoeve van een spoor weg van Se-oel naar Foesan, die verscheiden malen volteekend is, in weerwil der schaarschte van het geld, bewijst, dat do geestdrift onder het publiek gevaarlijke afmetingen zou kunnen aannemen, indien de regeering tot toegeven tegenover Rusland geneigd mocht zijn. Cliiuo* Uit Russische bron komen berichten van ongeregeldheden in Mantsjoerije. Bij Bodune vielen gewapende Chineezen twee dorpen aan en plunderden ze. By Tsjantoefoe vernielden 420 Chineezen den spoorweg. Een sotni spoorwegtroepen achtervolgde hen, joeg ze uiteen en nam 18 man gevangen. Luitenant-generaal Kaulbars heeft den gou verneur-generaal Grodekoff om versterkingen gevraagd, daar hy een aanval van sterke troepen Boksers verwacht. Do oorlog' lussclien Engeland on Transvaal. Lord Kitchenor seinde Zaterdag uit Pretoria: „By Pan ontspoorde een trein door een myn. Tweehonderd Boeren, die kwamen plunderen, werden teruggedreven, met achter lating van zes dooden en een gekwetste. Onze verliezen nihil. „Een ledige trein werd gisteravond by Ohfantsfontein vernield. Geen verliezen. „In de Oranjerivier-Kolonie zijn onlangs 1690 paarden behalve ander vee buitgemaakt en zijn ook zeven Boeren gedood, negen gewond en 70 gevangengenomen. „French meldt uit Vrijheid: Tusschen 16 en 27 Maart, zeventien dooden en gewonden, 61 gevangenen, 93 overgegeven. Ook de volgende buit: 109 geweren, 6960 patronen, 476 paarden en groote hoeveelheden ander vee". Dit telegram is niet door Reuter naar lner overgeseind. Pan ligt tusschen Middelburg en Belfort san de Delagoa-ljjn. Ohfantsfontein tusschen Johannesburg en Pretoria. Oogenschijnlijk bevat het telegram niet veel belangrijks. De opperbevelhebber tracht echter over het w e 1 belangrijke bericht heen te glijden, dat alweer een trein op de Delagoa- lyn is vernield en de Boeren er zelfs in ge slaagd z\jn tusschen Johannesburg en Pretoria, men zou schier zeggen in het hart der Brit sche vesting, een gelukten aanval op een trein te doen. Dat deze ledig was, vermindert mets aan het gewicht van het feit. De opsomming van French' krygstropeeën begint langzamerhand belachelijk te worden. Vijfhonderd officieren en manschappen van het 6de Queensland Imperial Bushmen zijn door de „Templemore" te Kaapstad aange bracht. Kitchener heeft Sir J. Madden, luitenant- gouverneur van Victoria, telegraphisch ver zocht de verschillende Australische regeeringen voor hun tot dusver verleende militaire hulp in Zuid-Afrika te bedanken. Zou dit, vraagt de „N. R. C.", soms als lokaas voor nieuwe contingenten moeten dienen? Met welk een ijver de rattenjacht te Kaap stad wordt uitgeoefend kan blijken uit de xnededeeling van daar, dat tot op den 8sten Maart 3994 ratten aan de dokken gedood waren. Gemeld wordt tevens, dat een proef genomen werd met een nieuw soort ratten- vergilt. Een rat, die van het vergift had ge geten, stierf spoedig en het lichaam droogde weg zonder een onaangenamen reuk te ver oorzaken. De „Galician" van de Union-Castle-liJn heeft te Southampton weer eens 100 „ongewenschte vreemdelingen" uit Transvaal aan wal gezet. Elke week bfina werpt de Engeische regeering een groot aantal dier ongelukkigen, die het ginds vaak goed gehad hebben en aan niets schuldig staan, Europa in. De „Harlech-Oastle" hoeft gisteren te Southampton 200 officieren en 428 manschap pen, wier diensttijd verstreken was, geland. De vindingrijke geest, die Reuter's belangen te Masoroe in Basoetoland behartigt, heeft weer eens een schietpartij der Boeren op een Engeische ambulance te vermelden. Bfi Jamraer- bergsdrift (in den oostelijken Vrijstaat) zou het gruwelstuk hebben plaats gehad; de ambu lance behoorde aan de Cape Mounted Rifles. Een paard werd doodgeschoten, waarop de ambulance natuurlijk moest stoppon. Een Boer eischte de overige paarden op, wat echter geweigerd werd. Ru zou men vermoeden, dat Boeren, die op ambulances schieten, ook wel vrijmoedig heid genoeg zouden hebben bezeten om die paarden dan met geweld te nomen. Neen. al a gewoonlijk ia 'er weer een, vermoedelijk cun- soriale, lacune in het verhaal: de ambulance keerde met do gewonden naar Mafeteng terug. Een manschap, behoorende by Thorneycrofi's bereden infanterie, schrijft waarom zij De Wet niet kunnen vangen. Hy meent, dat de oor zaak nergens anders ligt dan in de tonnen onnooaig transport, hetwelk hun belet zoo snel te trekken als een Boerencommando van gelijke grootte. Ra zestien maanden onder vinding sleepen wy zegt de schryver nog mede vyftlon wagens met meer dan 100 muildieren om de uitrusting van 32 officieren te vervoeren. En het gevolg was, dat wy by onze vruchtelooze pogingen om met de Boeren voeling te biyven houden, dozynen transport- dieren in den stook moesten laten. In het jaar 1900 stierven er in het Engeische leger in Zuid-Afrika aan ziekten, meest buik- typhus, 7601 of wanneer men het leger rekent op 200,000 man, 37.5 per duizend. Er sneuvelden of overleden aan hun wonden 4318 of 21.6 p. d. Deze getallen geven echter slechts een beeld van de sterfgevallen, die in Z.-Afrika zelf voorkwamen, niet de sterfgevallen onder diegenen, die naar Engeland terug gezonden werden. Raar Engeland werden teruggezonden 1638 officieren en 36,986 man schappen of 185 per duizend. Van dezen waren 5662 gewond, 30,243 ziekde overigen werden om verschillende andere redenen teruggezonden. De gehoele sterfte in het leger in Z.-Afrika bedroeg 59.1 per duizend. Vergelykt men dit cyfer met de sterfte van het Engeische leger ln andere jaren, dan vindt men in 1898 een sterfte van 10.8 per duizend, in Zuid-Afrika en op St.-Helena 11.3 per duizend. Van 1888 1897 bedroeg de sterfte in liet Engeische leger 8.9 per duizend, in Zuid Afrika slechts 6.6. Wanneer het niet gelukt de pest te Kaapstad te localiseeren. is het te vreezen, dat de uitkomst in 1901 nog slechter zal zyn. Laffan seint uit Kaapstad, dat French de dupe is geworden van de vredesonderhan delingen tusschen Botha en Kitchener, daar zy den befaamden cavalerist erg in zyn plannen gestoord hebben. Dus nu zyn het weer niet de regens, maar de besprekingen der beide opperbevelhebbers geweest, die French' negatief succes der laatste weken verklaren en goed praten, doch, zooals verder blykt, ook nog de omstandigheid, dat de Boeren onder Lukas Meyer de gelegenheid benut hebben om in kleine troepen door zyn colonnes te glippen en zich naar het noorden te begeven. Uit Kenhardt wordt gemeld, dat zich eiken dag meer Afrikaanders aansluiten by de rebel len. Hun aantal groeit onrustbarend. De commandanten .Brand en Hertzog be vinden zich, volgens een bericht uit Bloem fontein, nog in de buurt van Petrusberg, maar waar Steyn is, weet men niet; men denkt by De Wet in Transvaal. Kleine troepjes Boeren trekken voortdurend rond door het district en komen herhaaldeiyk in aanraking met de Engeische patrouilles. Het mooiste in het bericht van „Havas" uit Kaapstad is de schryffout van den corres pondent, die ons komt vertellen, dat de Boeren in de schermutselingen met French een groote hoeveelheid runderen hebben verloren, van wie er 93 zich hebben onderworpen. Als de „Times''-correspondenten dat lezen, zullen zy wellicht de doodgeschoten paarden en ossen onder de verliezencyfers der Boeren gaan meetellen; dat zal effect maken. Eenlge dagen geleden heeft het comité van uitgewekonen te Kaapstad aan sir Alfred Milner gevraagd of het geen tyd werd, aan een groot aantal Britsche onderdanen toe te staan naar Johannesburg terug te keoren, daar de hervatting der zaken het werk der bevrediging sterk zou bevorderen. Milner heeft geantwoord, dat dit ook zyn meening was, en dat hy alles deed wat in zyn vermogen was om de zaken zooveel mogeiyk te doen hervatten, zonder de veiligheid der Dyvere bevolking te schaden en voor zoover de voorraad levensmiddolen voldoende was, want zonder dat was geregeld werken onmogelyk. Een telegram uit Standerton van Zaterdag deelt mede, dat de Engeische colonnes in Oostelyk Transvaal na zes weken werkeloos heid (die zes weken zyn in zonderlinge tegen spraak met French' groote verhalen), hoold- zakeiyk ten gevolge van de onophoudelyke regens, nu de operaties hervat hebben. Het land wordt weer ontbloot van alles, wat den Boeren tot nut kan zyn. Veel wagens, land bouwgereedschappen en duizenden balen wol worden meegevoerd van de hoeven en alle te veld staande oogst vernield. De „Central Rews"-correspondent, welke deze byzonderheden seint, vindt de gedragsiyn der Engelschen betreurenswaardig, maar acht ze niettemin noodzakelyk door de harde eischen van den oorlog. De Boerenvrouwen en -kinderen genieten een goede verzorging, verzekert hy. „De vyand vervolgt hy dan toont zfin dajLkbaarheici(I) voor die goede behandeling door ln zyn verzet te volharden, terwyi hy nu geen laat van zyn vrouwvolk heeft." De Imperial Light Horse heeft een Boeren- konvooi van 28 wagens buitgemaakt en nam „byna" commandant Engelbrecht gevangen. Deze laatste teleurstelling duurde echter niet lang, want de commandant gaf zich vrywilllg(I) aan French eenigen tyd later over. Gelukkiger is de L L. H. geweest met commandant Prlnaloo. Dezen geduchten Boerenbevelhebber schoten zy het paard onder hem dood en toen hy niet vlug genoeg kon wegloopen namen zy hem gevangen. Volgens berichten uit Pretoria per laatste mail heeft het Engeische departement van onderwys avondscholen geopend onder een zekeren Maurice "White. Er zyn ook Holland- sche klassen, die vooral voor de nieuwe regeeringsambtenaren van groot nut worden geacht. In het westen der Kaapkolonie echynen de Boeren nog vry ongehinderd de baas te spelen. Uit Kenhardt wordt gemeld, dat zy een loyalen Boer opcommandeerden en zyn zoon in de gevangenis wierpen. Dat was reeds de elfde loyalist in dit district, die door de Boeren gevangen wordt gezet. Do Boeren commandeeren nu loyale bas taards en hun aantal neemt gestadig toe, doordat dagelyks nieuwe volgelingen in hun kamp komen. Kruitzinger zit er leeiyk voor, als de Engei sche berichten waarheid spreken. Hy wil met zyn troepen do Oranjerivier oversteken, maar deze is tien voet Uooger dan andere jaren. Kolonel Gorringe zit hem nog" altyd vlak op de hielen, kolonel Grenfell, kolonel Do Lisle en anderen snellen toe en als het Kruitzinger in de Kolonie al te warm wordtsteekt h\j do gezwollen Oranjerivier over, geiyk Do Wet en anderen voor hem deden. (llbl.) Een ander bericht geeft byzonderheden omtrent do jacht op Kruitzinger gemaakt. Riet minder dan zeven colonnes zyn hem op de hielen geweest, maar dank zy zyn ongeëvenaarde beweeglijkheid ontsnapte hy telkenmale, als de Engelschen hem dachten te pakken. Hy werd eerst door de zeven colonnes uit het westen, het oosten en het zuiden op gejaagd over de Rosmead-Stormborg-iyn. Aan de noordzyde werd hem een uitgang gelaten met liet doel hem naar de Oranjerivier te dringen, die ondoorwaadbaar is. Kruit zinger bemorkte dit echter en ontkwam (dwars door de zeven colonnes heen?) naar de Zuurbergon. Toen werden de Britsche colonnes ten zuiden van do Zuui bergen ge posteerd om hem te beletten dieper in de kolonie terug te koeren. Terwyi de Engelschen zich daarmede be zig hielden, trok Kruitzinger noordwaarts om een drift te zoeken. Toen de Engelschen hem wederom opsloten, keerde hy in twee colonnes naar de Zuurbergen en naar het district Coles- berg terug. Wederom sloten de Engelschen op, wat Kruitzinger naar het noordwesten deed vluchten, „waar hy nu nog is of althans voor een tydje was", seint Reutor's correspondent. Zyn vervolgers makon nieuwe plannen om hem te vatten, maar ze zullen hem eerst zoeken te vinden. Scheepor'8 commando moet by Murrays- burg zyn. Yolgens Engeische berichten zou een officier van den Britschen inlichtingendienst door Hertzog met den dood zyn bedreigd, voor het geval hy hem in handen viel. Dit gebeurde ook werkeiyk en de officier werd ter dood veroordeeld. Men groef zyn graf in zyn tegenwoordigheid, doch toen het oogenblik van de executie daar was, zeide men, hem voor deze maal het leven te schen ken. Toen liet men hem los. De Britsche overheid in de geannexeerde Republieken houdt zich bezig met een plan, om het land, wanneer de oorlog voorby zal wezen, weder van vee te voorzion. Vee-depots worden op gouvernemenlshoeven in beide ge westen opgericht. De paardenhandel ln Engeland heeft, ten gevolge van den Zuidafrikaanschen oorlog, een enorme vlucht genomen. Tusschen October 1899 en 31 Januari 1901 werden in het Vereenigde Koninkryk aangekocht 36,775 merriën en ruins en 3627 hengsten; uit andere landen werden gedurende dien tyd gekocht 36,314 merriën en ruins, alsmede 35,516 heng sten. De ln Engeland gekochte paarden hiel den zich nog het beste; dan volgen de Ameri kaansche en Canadeesche paarden. Van de Engelscho bloken de Iersche de bruikbaarste in den oorlog. Een brief aan Chamberlain. „De Tel." verneemt, dat door een bekend Rederlander wiens naam om hieronder te noemen redenen nog geheim moet bly ven de volgende brief aan minister Chamberlain is gezonden: Aan Zyne Excellentie den minister van Koloniën van het Britsche Ryk te Londen. Excellentie I Daar de vredesonderhandelingen mislukt zyn, zal opnieuw de stryd ontbranden, zulien wederom honderden uwer beste burgera naar het slagveld worden gedreven, om aldaar door vermoeienis, ziekte en gebrek om te komen, of door het moordend lood te worden gedood of verminkt I 01 wanneer het volk van Engeland wist, wat dóar door zyn zonen wordt geleden, wanneer het wist, hoe vastberaden en beslo ten die helden in Zuid Afrika zyn om te over winnen of te eterven, wanneer het wist, waarom op welke gruwzame wyze die oorlog wordt gevoerd, dat volk zou als één man opstaan en eischen, dat er aan dien oorlog een einde werd gemaakt. Maar het volk weet het niet, het wordt misleid en bedrogen door schoon-schynende overwinningen en beloften. De nederlagen worden zooveel mogeiyk ge heim gehouden en alleen de verlieslost en toonen aan, welke offers nog dagelyks worden geölscht. Het volk van Engeland weet het niet of wil het niet weten, dat geheel de beschaafde wereld dien oorlog en de aanleggers daarvan vloekt, terwyi de Boeren en de Boeren-zaak de grootste sympathie bezitten. Eenige Booren-vrienden nu hebben beslo ten het volk van Engeland de oogen te openen en het tot daden op te wekken om vrede en onafhankelykheid van de regeering te vragen. Om dit doel te bereiken, stellen zy zich voor een beroep te doen op alle Bóeren- vrienden in Europa en Amerika, om „zoolang de oorlog duurt en de onafhankelykheid der Republieken niet is gewaarborgd", geen artike len van Engelsch fabrikaat te koopen. Duizenden millioenen uit alle landen zullen aan die roepstem gehoor geven en wat de gevolgen daarvan zullen zyn voor Enge- lands industrie en handel, zal Uwe Excellentie volkomen beseffen. Wanneer uwe fabrieken stilstaan, wanneer duizenden personen werkeloos en broodeloos zyn, dan zal men misschien van u eischen, recht te doen aan hot dappere en ridderiyko volk, dat byna l'/a jaar aan een meer dan tiendubbele overmacht het hoofd bood, dan zal men u rekenschap vragen voor het ver goten bloed en de verspilde schatten. Thans, Excellentie, is het nog tyd en wordt u nog de gelegenheid gelaten de nationale ramp te voorkomen, die handel en nyverheid bedreigt. Voorbereidende maatregelen zyn reeds ge nomen en worden krachtig doorgezet om op 10 April geroed te zyn. Mochten echter vóór dien tyd opnieuw onder handelingen worden aangeknoopt met de onafhankelykheid der Republieken als basis, dan zou dit voor beide oorlogvoerende par tyen een zegen zyn en de vermelde oproeping achterwege kunnen blyven. Ik vermeende, Uwe Excellentie, u van deze plannen in kennis te moeten stollen om twee redonen lo. omdat ik het niet ridderiyk vind iemand onvoorbereid to overvallen (Jamoson Co.); 2o. om u do gelegenheid te ontnemen, onwetendheid voor te wenden, als de gevolgen onzer oproeping zich doen gevoelen. Om te voorkomen, dat myn plannen worden tegengewerkt of verijdeld, zal ik ditschryvan niet ondorleekonen, maar ik geef Uwe Excel lentie de verzokering, dat by do oproeping myn naam en qualitoit zullen worden vermeld^ Telegrammen. GLASGOW, 1 April. RO.) Ten gevolge van eon aanvaring ter hoogte van Ailsa Craig met het stoomschip „Aronmore" is de trawler „Frederik Cornells", van Amsterdam, gezonken. Do kapitein en zes man zyn ver dronken, de overige opvarenden zyn gored. Een Lloyds bericht uit Djeddah moldt, dat het Turksche transportschip „Aelam" is ver gaan by Yembo. Een twintigtal opvarenden zyn verdronken. LORDEN, 1 April RO.) Minister Cham berlain deelde in het Lagerhuis mede, dat de rechtsgeleerde raadslieden der Kroon der regeering hadden doen weten, dat de „Char tered Company" geenszins verplicht is eenige schadevergoeding voor Jameson's inval te betalen aan de Britsche regeering als ver tegenwoordigende de voormalige Transvaalsche regeering. Verder veiklaarde4 de minister, dat sir Alfred Milner de opdracht had gekregen aan de koningin der Swazies te doen weten, dat de Swazies zich rustig moeten houden zoo lang de oorlog duurt en dat na afloop van den oorlog Engeland zich zal herinneren, dat zy onder Britsche bescherming willen leven. LONDEN, 2 April RO.) Een telegram van lord Kitchenor van gisteren meldt het volgende: Plumer bezette Nyistroom. French maakte zich meester van een vyftienponder en twee pompoms aan de bene- den-Pongola. 31 gevangenen werden gemaakt in de Oranje rivier-kolonie. Geen verhezen. PRETORIA, 2 April (R. O) Kleine stroo- pende afdeelmgen Boeren waren gisteren druk in de weer in den omtrek van Pretoria. Zy hielden zich onledig met het wegkapen van onbeheerd vee en trachtten treinen te doen ontsporen. De Engelschen bezetten Warmbad na zwak ken tegenstand. LONDEN, 2 April RO.). Het bulletin omtrent lord Salisbury's ziekte zegt, dat Zyn Lordschap in beterschap toeneemt en dat de Lord sterker wordt. PEKING, 27 Maart. {R. O.) De heer von Giers ontving instructies uit St.-Peteraburg, om niet toe te laten, dat Russische vlaggen geheschen wordon op of by het betwiste stuk gronds te Tientsin zoolang de zaak betrekkelijk dat gebied aanhangig is. Dit is het gevolg van het protest van Engeische zyde tegen het hyschen van vlaggen sedert de wachten waren ingetrokken. TIENTSIN, 1 April (R. O Een Indische schildwacht, die Zaterdagnacht in de dy werd geschoten, zeide, dat hy tot tweemalen toe terug- gevuurd heeft en dat hy gelooft, dat de aanval kwam van den kant van vreemde soldaten. Kapitein Barnett, van het Indische legor, werd met de sabel aangevallen door zeven Franschen. Dit gebeurde gisteravond. Zyn wonden zyn niet gevaariyk. KEULEN, 2 April (R. O.) Naar de „Köln. Zeitung" uit Peking verneemt, keurde China het voornemen der mogendheden goed om van het eiland Ku-lang-fu by Ainoy een internationale nederzetting te maken, op de wyze zooala dat met Shanghai het geval is. MEXICO, 2 April. (R. O.) Heden werd de Kamer geopend. De president is geheel her steld. De financieele toestand des lands is uitstekend. liorkclyke lioricliten. Woubrugge: Ned.-Herv. Kerk. Goede Vrydag, 'b avonds te zeven uren, (in plaats van halfzeven) ds. A. C. la Grand. Geref. Kerk. Goeden Vrydag, 's avonds te halfzeven, de heer Kroeskamp, van Utrecht, Oost6DrQ>>eoho Sa&lsloten 4 pGt, 26U tad 1864. Trokkiug 1 April. Betaalbaar 80 JuuL. 1269 Ha. 2 kr. 210,000 b» 1269 Ho. 8? kr. 21000. OlHcïeêle Kennisgevin^u, Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art 8, 1ste alinea, der Hinderwet; BreDgen ter algeineene keunis, dal dour ken vergunniug is verleend aan de firma JAN ZUUR DEEG en Zn., en rechtverkrijgenden lot bet uitbreiden van de Dekeni'abiiek aan den Ouden Singel, kad. bekend Sectie B No. 2570, door ver vanging van de bestaande stoommachine van 10 p.-k., door ééne van 45 p.-k. burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden. F. WAS, Burgemeester. 2 April 1901. VAN HEYST, Secretaris. Bargemeester en Wethouders van Leiden herinneren bij deze de belanghebbenden, dat ingevolge de Verordening vau 9 Mei 1895 (Gemeenteblad No. 4) de Beestenmarkt en de Kaasmarkt, in plaats van op Vrijdag den 5dou April a.s. zullen worden gehouden op Woensdag den 3d en April te voieu. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 1 April 1901, VAN HEYflT, Secretaris. Murkt boriola ten. Bodegravou, 2 April. Kaas. Aangov. 65 wagen», te ramen 8177 atuks, wogendo - 16230 KG. Prys 1ste soort Goudoche f 23.a f zwaardere f 22.60 a f 2de soort/" 17.a f 19.60; Derbykaas, prys 1ste soort fr. f2d« •oort fa fEdammer Kaas, prija Iets ■oort ƒ27.a f2de soort fa f wagons Leidacke Kaas. a f het sobippond. Handel Hauw. Vee: Aangevoerd: 30 biggen. KoUerduui, 2 April. Op ue veomarkt wsron aangevoerd: 40 paarden, veulen. ezel, 1050 magere rundoreu, 760 vette ruudoren, 236 vette en gr&skalveren, 607 nuchtere kalveren, 2 sciiapon of lammereD, 4 varkens, 300 biggen, bok of goit. Men noteert: Vette Runderen prima late qual. a lete qual. 60 a 2de qual. GO a 3de qual. 56 a cents, Oasen late qual. 66 a 2de qual. 60, 3de qual. 66 cents, Stieren 1ste qual. 66 a 2de qual. 45 a,3de qual. cent». Kalveren le qual. 90. 2de qual.80 r 70, 3do qual. cents. Handel tamelijk. Melkkoeien f 225 a f\60, Kalfkoeien /"230 a ƒ170, Stieren ƒ210 a ƒ80, Binken 95 a ƒ70, Graskalvereu 46 a ƒ33, Vaarzen ƒ120 a ƒ85 Paarden 230 a 30. Handel vrij good. Boter. Aanvoer. 66/8 en 73ji6 ion en 542 stukken van kilo. De prijzen waren als volgt: late qual. 48, 2de qual. 44 en 3de qual. 40. Voor stukken van kilo werd 60 a 55 ets. betaald. LEED EX, 2 April. Tkermometerstand: gisteravond om 8 uren 4.5:' C. 40.1° Fahrenheit, hedenmorgen om 8 uren 23 C. 35.6^ F., 'e middags om 12 uren 9.5° C. 49.1° F., 'snamiddags om 4 uren 12^ C. 53.6° F. By do heden plaats gehad hebbende verloting van kunstwerken, aangekocht voor den Twaalfden Jaargang der Nieuwe Serie van de „Kunstkroniek", gehouden in het openbaar te 's-Gravenhage, in het Vendukuis der Notarissen, ten overstaan van den notaris W. J. M. de Bas, vielen de hoofdpryzen op do volgende nummers: 870: eon schildery van Albert Neukuys, „Viytige Handen". 2149: een schildery van Fred. J. du Chattel, „Vreeland aan de Vecht". 76: een Cassette de Ménage (tafelzilver) uit de fabriek van J. M. van Kempen en Zonen, Voorschoten. De gezant van Griokenland te Parys, de hoer DoJyannls, die indertijd zyn land vertegenwoordigde by de te 's-Gravenhage gehouden Vredes-conferentie, is te 's-Graven hage aangekomen in „Hotel des Lides". Door Z. H. den Paus zyn benoemd tot ridders in de orde van den H. Gregonus den Grooten de heeron: A. P, W. van dor Lugt, te Rotterdam, en W. van Ooyen te Venloo. Te Tolen is een afdeeling met 24 leden opgericht van den „Volksbond, vereeniging tegen drankmisbruik." Hot bestuur is samengesteld uit de heeren W. F. van Dyk, W. C. G. Kosters en A. Luyendyk. Het stoomschip „Essen", van Java naar Amsterdam, arriveerde 1 April te Cochin; de „Goeverneur" (uitreis) passeerde 31 Maart Dover; de „Koning Willem I", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 2 April van Pernn; de „Lombok", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 2 April Dungeness; de „Potsdam", van Nieuw-York naar Rotterdam, vertrok 2 April van Boulogne-sur Mer; de „Reichstag" (thuisreis) vertrok 30 Maart van Boira. Huzerswoudo. De stemming, of de benoe ming van ouderlingen en diakenen en de be roeping van predikanten by de Ned.-Herv. Gera. de eerstvolgende tien jaren door den kerkeraad of door een kiescollege zal plaats hebben, viel ten gunste van den kerkeraad uit. De Hooge Raad heeft uitspraak gedaan in de zaak van twee Amsterdammers, veroordeeld door do rechtbank te Amsterdam wegens het openbaar aankondigen van het uitoefenen der geneeskunst zonder daartoe bevoegdheid te bezitten, door het plaatsen voor hun deur van een naambord met do woorden: „Tandhoelkundige inrichting Nieuwe wet van De verdediging had zich er op boroepen dat de uitoefening der geneeskunst en der tand* heelkunde geheel afzonderiyk zyn geregeld en de voorschriften der wet tot uitoefening der geneeskunst niet van toopassiDg zyn op de uitoefening der tandheelkunde. De Hoogo Raad besliste echter in hoogste instantie dat de tandheelkunde is een onder deel van de geneeskunde en art. 3 der wet van 1865 ook van toepassing is op do uit- oofeDing der tandheelkunde. Dat wel de wet van 1876 gelegenheid heeft gegeven oen afzonderiyke bevoegdheid te vorkrygen voor do uitoefening van de tandheelkunde,V doch dat deze ook volgens de uitdrukkeiyke verklaring der regeering by de totstandkoming der wet is een tak der heelkunde, dus tot de geneeskunde behoort. Derhalve is ook de tandheelkunde onder worpen aan do voorschriften der wet gegeven omtrent de uitoefening der geneeskunde, ter-( wyi het verbod tot openbare aankondiging der uitoefening van de geneeskunst zonder daartoe bevoegd te zyn de tandheelkunst bleef omvatteD, daar de wet van 1876 dit niet heeft gewyzigd noch is gebleken van eenige bedoeling des wetgevers om dat verbod op te beffen. Het cassatieberoep is om die reden ver worpen.

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 3