Noordeinde 52. flj. SïflLLINGfl. J. H. Een nat Persoon, P-H Uitzending van Diners Fllld^e 2702 10 Whilworlh-Hijwielen. Do oorlog tuAsckeji Engeland en TramsvaaL. Men verwacht heden een levendig debat in het Lagerhuis, naar aanleidlüg der mislukte vredesonderhandelingen tusschen lord Kit- cheuer en Louis Botha. De regeering zal door «3e oppositie worden aangevallen omdat zy niet genoeg aan de eischon der Boeren is to gemoet gekomen en door een deel harer eigon party omdat zy te veel heeft aangeboden. Vooral deze laatste, met de „Daily Mail" aan het hoofd, toont zich het heftigst en verwyt aan de regeering dat hot Vereenigd Koninkrijk nooit dioper beloediging is aangedaan dan onder het togonwooröige ministerie. Niemand verwacht echter dat die storm veel zal uit werken; veeleer kan men de verontwaardiging der regeeringsparty als comedie beschouwen. Omtrent don algemoenen militairen toestand in Zuid Afrika seint de correspondent van do „Times" te Pretoria aan zyn blad, dat men, met het oog op de gesteldheid des lands en de gezindheid dor bevolking, niet moet dénken dat een enkelo beweging of zelfs een gelukkig gevecht een eind aan den oorlog zal makon. De commando's kunnen zich elk op zichzelf over geven, maar er zal altyd een aantal benden Boeren biyven bestaan, die voortdurend achter volgd en tot den laatsten man uitgeroeid moeten worden. Zelfs do operation van generaal French in het Oosten der Transvaal, waarop men zoo veel hoop had gebouwd, hebben weinig uitge richt. Wel heeft deze zich meotter gemaakt van een groote hoeveelheid munitie en 5- h 6000 mannen, wier aanwezigheid in d9 buurt van Johannesburg en Pretoria een voortdurend gevaar opleverde, verstrooid, maar het land 13 niet op afdoende wyze gezuiverd van den vyand, die steeds voortgaat de spoorwegen aan te vallen. Om tot het gewaccchte doel te geraken, zal dezelfde operatie nog veie malen herhaald moeten worden. Aan geregelde gevechten zullen de Boeren zich niet wagen. Vast besloten zich niet over te geven, zullen zij biyven terugtrekken voor de Engelsche troepen, daarby gebruik makende van hun volkomen kennis des lands. Zy zullen de oprukkende colonnes biyven be- Bchieten en de zwakke punten, welke de duizenden kilometers spoorweg moeten aan bieden, aanvallen. Zelfs zyn er voorbeelden aan te wyzen, dat een colonne op marsch twintig dagen aaneen aan het vyandeiyk vuur was blootgesteld, zonder zelfs ook maar een enkelen keer een Boer te hebben kunnen ontdekken. De inspanning, die oen dergolyke veldtocht van officieren en minderen eischt, is ontzagiyk, en waar do vyandelykheden nog geruimen tyd zullen voortduren, zullen maatregelen moeten worden genomen om voor een geregelden aanvoer van versche troepen te zorgen. Het is waar, dat de regeering besloten heeft nog 30,000 man te zenden, maar men moet niet onderstellen, dat de oorlog daarmee terstond gedaan zal zyn. Engeland moet 'den Boeren toonen, dat, als zy twee jaren willen doorvechten, Enge land het zoo noodig tien jaren kan doen. Maar dan moeten telkens versche troepen uitgezonden worden, om de zoer afgematte Britsche troepen in Zuld-Afrika te vervangen. Was men daarmede reeds in Augustus stol8elmatig begonnen, dan zou het einde van den oorlog thans vermoedelijk zichtbaar zyn, terwyi het nu mogeiyk is, dat de oorlog nog jaren «duurt, ook al krygt Kitchener nog 50,000 man versterking, in plaats van de toegezegde 30,000. Daarentegen erkent de „Times"-correspondent te Bloemfontein, dat de krygsverrichtingen der Engelschen tot dusver het doel niet bereikt hebben: den vrede in die mate te herstellen, dat een burgerlijk bestuur ingevoerd kan worden. De correspondent geeft ook toe, dat het stelsel der vliegende colonnes mislukt is, en het stelsel om opgepakte Boeren in kampen op te sluiten, kan slechts tydelyk goed werken. De correspondent bepleit het terugkeeren tot het stelsel van een biyvend middelpunt in elk van de voornaamste districten, waar dan colonnes gevormd en van proviand voorzien kunnen worden, zoodat ze niet afhankeiyk blyven van de spoorwegen. Dat zal mannen, tyd en geld kosten, maar zoolang het land niet overal overdekt is met militaire centrums, zooals de posten der lyn Bloemfontein ^-Thabanchu, zullen de Boeren steeds aan elke vervolging kunnen ontsnappen en zioh verspreiden of verzamelen naar wel gevallen. Een Reuter-telegram uit Knapdaar zegt, dat Delisle een cordon had gevormd, dat Kreutzinger naar de Oranjerivier moest dry ven. Maar de inlichtingendienst der Boeren was den Engelschen weer de baas. Kreutzinger hoorde van het plan, alsmede, dat de driften door genoemde rivier ondoorwaadbaar waren en trok rustig naar het westen en toen naar het zuidwesten. Uit Queenstown in de Kaapkolonie werd gisteren gemeld: Een troep Boeren, vermoedelijk tot Kreut- zinger'a commando behoorende, is door het district van de Boven-Zwartkei heen en weer getrokken, en heeft zich Zondag in eenige hoeven vertoond, zonder echter veel buit te maken. Volgens de laatste berichten zat het esca- dron van de koloniale schuttery uit Queenstown hen op slechts 6 KM. achterna; de vyand trekt nu naar Winterburg. Een afdeoling van de bereden manschappen uit Queenstown had bij Kleinkaasfontein een schermutseling met de Boeren, die verscheiden pakpaarden in onze handen achterlieten. Een telegram uit Essen meldt dat de colon nes van Bruce Hamilton, Munro, White en Maxwell op het oogenblik zelfstandig optreden en door de Boeren, die hen steeds op do hielen zitten, worden beschoten met geweren en ontplofbare kogels, die zy opgegraven (of op de Engelschen buitgemaakt?) hebben. Donderdag zyn, volgens de „Daily Express", 130 man van de koloniale troepen by Richmond in een hinderlaag gevallen. De Engelschen vrerden geheel verrast in een bergengte. Zjj verloren 13 man, de anderen gaven zich over aan de Boeren, die de wapens en de ammunitie der Engelschen vernielden, en daarna hun krygsgevangenen lieten loopen. De „Express" meldt ooS, dat Mllner zyn ontslag wil nemen, daar Chamberlain weigert hem de vrye hand te laten, zonder eenig toezicht van Kitchener's kant. De overige ministers zouden geneigd zyn, Milner's ver langen in te willigen. De „Daily Express" verneemt verder uit Kaapstad, dat eenige aanzieniyke leden van den Bond voornemens zyn, een Kaapsch congres te beleggen om te protesteeren tegen voortzetting der vyandelykheden door de Boeren, welke hun nutteloos toesohynt. Het transportschip „Bavarian" is Maandag met veertig officieren en 1200 man van de Imperial Yeomanry naar Zuid-Afrika ver trokken. Te Durban is een transport met 1100 man versterkingen, Yeomanry en bereden infan terie aangekomen. Reuter seint uit Johannesburg, dat de Johannesburg Mounted Rifles den 24sten Maart hot hotel te Boschkop verbrand heb ben, hetwelk de Boeren al sedert maanden als voorraadschuur gebruikten. Er sneuvelden echter twee aan Britsche zyde. In verband met hetgeen vermeld werd aangaande de hervatting van den arbeid aan de Randmynen, brengt een „Daily-Telegraph"- telegram nu de mededeoling, dat de militaire autoriteiten in Transvaal bekend hebben gemaakt, dat er voorloopig geen sprake kon zyn van een terugkeer van eenige beteekenis van burgeriyke personen naar Johannesburg. De „Daily Mail" weet te vertellen, dat vyftien Boeren de grens van Swaziland over gestoken zyn, maar dat de Swazi's al hun bewegingen nauwkeurig nagaan. Van de 15 werden er 7 door de Kaffers gedood en de overigen vluchtten naar de Engelschen. Weer een mooi Engelsch verhaaltje 1 De „Cape Argus" veroordeelt in 6cherpe bewoordingen de Hoogverraadswet in de Kaap kolonie, die veel te zacht ia en ruimte laat voor het ongestraft biyvon van gevaariyke rebellen ten gevolge van technische fouten. De secretaris van den districtsraad van den Afrikaner-Bond in Carnarvon, Albert van Wyk, is door den krygsraad voroordeeld wegens opruiing tot 3 maanden dwangarbeid en 20 pd. st. boete. De Buckinghamshire vry willigers te Heilbron in don Oranje-Vrystaat hopen, biykens een brief van een hunner, den zevenden April naar huis gezonden te worden. Dat kon hun wel eens tegenvallen ovenals den vroeger zoo strydlustigen Yeomanry. Naar luid van het telegram, dat de „Daily Express" uit Kaapstad ontving, geschiedde de overrompeling van de 130 kolonialen, Donderdag, by Richmond, door slechts 100 Boeren, waarschynlyk onder Malan. Van het gevecht ton Zuidwesten van Venters- dorp ia nu een Ronter-bericht to Londen ont vangen, dat den stryd stelt op Maandag 25 Maart. Do Engelsche bladen zelf spreken twyfel uit aan de juistheid van dezen datum on die twyiol is met ongewettigd, omdat het telegram van Kitchener over het gevecht ook gedagtee- kond was van 25 Maait. Reuter'8 correspondent beweert, dat De la Rey en Smuts een groote macht hadden ver zameld, om Yentersdorp aan te vallen. Doordat de Boeren geen paarden hadden, konden eenige Britsche colonnes hen achterhalen en kon Babington de vermelde overwinning op de achterhoede dor Boeren bevechten. Maar wat is er dan geschied met de hoofdmacht der Boeren, toen do achterhoede zoodanig klop kroog? Verliezen van liet Engelsche leger, zooals die voorkomen in de „Daily Graphic" 1 O t- a a O °S cH ®J4 ~a o Pt a a e O O O O }>fJ 25 Maart 5 7 10 10 26 13 62 14 29 27 5 3 8 13 28 29 30 Totaal M arktborloliteu. Delft, 28 Maart Granon werden heden raeeren- deels onveranderd verkocht; de omzet was niet belangrijk. Witte Tarwe 6.60 a 7.50. Roode 5.76 a 6.60. Rogge 4.70 a 5.25. Zomergerst 4.a ƒ4.30. Chevalier 6.20 a ƒ6.76. Haver ƒ2.70 a ƒ8.76. Groene Erwten 7.— a 8.76. Bruine Boonen 6.76 a 8.30. Baardenboonen a Duivenboonen 7.a 7.30. Koolzaad a f Kanariezaad 6.60 a 7.76. Hennepzaad ƒ6.60 a 7.26 per HL. Boternoteering: 4464. Schiedam, 27 Maart. Noteeriog van de Benre- eemmiesie. Moutwijn 8.60 per HL. Zonder hut ea tonder belasting. Spoeling 1.60. Noteering van de Makelaars. Moutwijn ƒ0. Jenever 13.idem Amaterd. proef f 14.60. Noteering van den Distillateursbona. Moutwga f 9.Jenever ƒ13.A ra el. Proef ƒ14.60. Woorden, 27 Maart. Kaas. Op de markt waren beden 3 partijen aangevoerd. Men besteedde voor Goudacbe 2de soort 17 a 22 per 60 KG. Han del traag. Tweede Kamer, Zitting van heden Per Telegraaf.) Aan de orde was in de eerste plaats het wetsontwerp tot herhaalde verlenging van den duur der werking van de wet van 1892, houdende voorziening ter tydeiyke versterking van de nationale militie (7de lichting). De heer Kuyper betoogde dat dit wetje samenhangt met de ministerieele crisis. Wil de Regeering nameiyk voortgaan met de leger- organisatie, dan is dit wetje begrypeiyk, maar doet zy dit niet, dan is het onverklaarbaar, want in laatstbedoeld geval treft haar het verwyt, dat zy hier middelen voor landsdefensie vraagt, die volgens liaar eigen beweringen dat op de bestaande wyze hot land niet vol doende verdedigbaar la onvoldoende zyn. Ook vroeg epr. waarom minister Eland niet by de behandeling van dit wetsvoorstel in de Kamer was-, zooals toch het parlementair gebruik medebrengt, 6n spr. verbaasde er zich over, dat er reeds 14 dagen zyn verloopen nadat de Regeering schorsing van het debat over de Legerwetten vroeg om tyd tot over wegen te hebben, zonder dat de Kamer iets naders heeft gehoord. De Minister Pierson antwoordde, dat gewich tige redenen hem weerhielden than3 inlichtin gen daaromtrent te geven, maar hy koesterde de hoop binnen korten tyd in de gelegenheid te zullen zyn medodeelingen te kunnen doen omtreat de crisis: aftreden of vervangen van den Minister van Oorlog. Nadat de Minister van Binnenlandsche Zaken het voorstel had verdedigd en de heer Kuyper by repliek zyn bezwaren had volgehouden, daarby constateerende, dat, hoewel nu toch blykt, dat do crisis slechts één minister raakt, en de crisis reeds 14 dagen duurt, het ministerie mededeelingen aan de Kamer onthoudt, werd het ontwerp aangenomen met 54 tegen 9 Btemmen. Voorts worden goedgekeurd wetsont werpen tot wyziging van den zesden titel van het tarief van justitiekosten in burger iyke zaken; overeenkomst met Rotterdam betreffende overdracht van Rykswegen; wyzi ging art. 71 der wet tot vaststelling van het tarief van gerechtskosten in strafzaken; onder- handscho verkoop van Staatsgrond aan de gemeente Nymegen; regeling pensioenen der leden en ambtenaren van de Ryksverzekerings- bank (by dit ontwerp nam de Regeering over een amendement-Fokker tot opneming van den wiskundig adviseur m dit ontwerp en zy deelde mede, dat by den Raad van State is een ontwerp betreffende de Raden van Beroep) naturalisatie van E. K. H. Riesener en anderen overeenkomst van Nederland en Belgiö be treffende vrydom van militie- en schutter- plicht der wederzydsche onderdanen. Woningwet. Daarna werd het debat over de Woningwet voortgezet. By de paragraaf betreffende de uitbreiding van bebouwde gemeenlekommen opperden de heeren Van Karntbeek, Lohman en Van de Velde bezwaren tegen de onvoldoende waar borgen voor grondeigenaren en zy vreesden partydige beslissingen. De Minister van Binnenlandsche Zaken bestreed dit ten sterkste, betoogende dat de belangen van de grondeigenaren veeleer meer gewaarborgd worden. Ter verhooging van die waarborgen vuldo do Minister het betrekkelyko artikel aan met de bepaling dat belanghebbenden binnen een maand ook in beroep kunnen komen tegen het verleenen van goedkeuring door Gedep. Staten op raadsbesluiten tot reserveering van gronden. De Minister nam over een amendement- Mackay, hiertoe strekkende dat voor aanleg van parken geheele onteigening van het geheele terrein noodig is. Een amendement-Pijnappel om behalve straten en pleinen ook grachten in do uit breidingsplannen op te nemen, waarvoor gTond6n mogen worden gereserveerd, werd aangenomen met 40 tegen 26 stemmen. Overgenomen werd door de Regeering een amendement van de Commissie van Voor bereiding, om ook de raadsbesluiten ter inzage te leggen en te publiceeren. De Kamer behandelde daarna het aange houden art. 14 der woningwet, dat de Regeering wyzfgde in dien zin, dat voor het aanbrengen van verbeteringen door B. en en Ws. worden aangeschreven de eigenaar der wonmg of degene die tot hetaanbrengen van verbetering bevoegd is. Besloten is tot toelating van den heer Den Hertog als Kamerlid. Telegrammen. LONDEN, 27 Maart. (R. O.) Lord Kit chener seint uit Pretoria van heden, dat de verliezen van kolonel Babington in het ge vecht met De la Rey slechts twee dooden en zeven gewonden bedroegen. De Boeren lieten 22 gesneuvelden en 30 gewonden op het slagveld achter. DURBAN, 27 Maart. (Ii. 0.) Er wordt ge meld, dat generaal De Wet met 400 volge lingen Transvaal is binnengetrokken op 35 myien afstands van Standerton. STEYNSBURG, 27 Maart. (R O.) De vereenigde strydkrachten van Kreutzinger, Scheepers en Yan Reenen bewegen zich in de richting der Oranjerivier via Venterstad. NIEUW-YORK, 28 Maart. (li. O.) Van Manilla komt de tyding, dat de Amerikanen Aguinaldo met zyn geheelen staf gevangen- namen in de nabykeld van Caaiguran, negen myien van Baler. NIEUW-YORK, 28 Maart. (R O.) Uit Manilla wordt gemeld: Men deelt mede, dat de verkenners, die den Amerikaanschen kolonel Funston by6ton- den in het gevangennemen van Aguinaldo, Maccabebes waren, die zich voor opstande lingen uitgaven en aanboden kolonel Funston aan de Filippino's over te leveren. Deze krygs- list gelukte: Aguinaldo liep in de va). In een interview te Boston zeide echtor de Filippijn Lopez, dat deze gevangenneming niet gelijk staat met het einde van den oorlog, daar andere leiders dan Aguinaldo dien zullen voortzetten. Qemeentoraad Tan. Leldeo^ ZUting van hedennamiddag twee uren. Voorzitter: mr. F. Was, burgemeester. Tegenwoordig: 21 leden. Afwezig de heeren Den Houter, Aalberse, Drucker, Kroon en Kerstens, deze allen met kennisgeving, en De Vries. De Voorzitter doet mededeeling van: Dankbetuiging van het Comité der feestelijk heden by gelegenheid van Hr. Ms. huweiyk voor de medewerking van het gemeentebestuur tot het welslagen dier feesteiykheden. Verzoek van den heer Aneelmi om het gebruik op Zaterdagmiddag van een der lokalen van de school yan mej. Madame Pont, tot het geven van proeflessen in het Italiaansch. Op dit verzoek wordt gunstig beschikt. Verzoek van den heer J. D. van Wyk om eervol ontslag tegen 1 Juli 1901 als hoofd der jongensschool 2de klasse alhier. Verzoek van den heer G. H. de Vries Broekman om ontslag als dirocteur der ge meentewerken, zoo mogeiyk tegen 16 April a. s. Deze beide verzoeken worden gesteld in handen van B. en Ws. Voorts deelt de Voorzitter mede, dat het aandeel der gemeente in de kosten van uit- deeling van brandstoffen en voedingsmiddelen by gelegenheid van Hr. Ms. huweiyk bedraagt f 2606.87s. Aan de orde is: 1°. Benoeming van een Commissie van drie leden in zake een eventueele onbewoonbaarver klaring van de percoelen Krakeelpoort, nummers 1, 2, 8, 4, 5 en 6, Uiterstegracht nummer 136, Korte Langestraat namuier 6 en Sanderspoort nummers 1 en 2. (80) Benoemd worden de heeren Drucker, Van Lith de Jeude en Van Rhyn. 2°. Verzoek van Mr. D. van Riessen, te Katwjjk, om terugbetaling van schoolgeld, Middelbaar Onderwijs. (75) 3°. Verzoek van A. C. van den Berg, om terug betaling van schoolgeld, Lager Onderwijs. (77) 4°. Verzoek van G. C. A. Gyzen, om terug betaling van schoolgeld, Lager Onderwijs. (79) 5°. Verzoek van het Bestuur der Gymnastiek- en Schermvereeniging ,De Charette", om het gebruik van een schoollokaal. (78) Gunstig beschikt. 6°. Staat van af- en overschrijving dienst 1900, op de begrooting van deStadsbank-van-Leening.(7G) Vastgesteld. 7°. Verzoek van N. Kret, om goedkeuring van een stratenplan voor terreinen aan en bij de Ga9thuislaan, kadastraal bekend onder Seclie K, Nos. 304 en 305, en Sectie A No. 1565, gemeente Leiden. (81) Afwijzend beschikt. (De heer De Vries was inmiddels ter ver gadering gekomen.) 8'. Voorstel tot verlaging van den gasprijs. (82) Over dit voorstel wordt het woord gevoerd door de heeren De Lange, Juta, den Voor zitter, Fockema Andre® en A. J. van Hoeken, waarna het zonder hoofdeiyke stemming wordt aangenomen. 9°. Voorstel tot het aangaan van een contract met de Holl. IJzeren-Spoorweg-Maat-schappy, be treffende den aanleg en do exploitatie van een verbindingslijntje naar het openbaar slachthuis. (83) Het voorstel wordt na eenige discussie aan genomen mot 15 tegen 7 st., die der heeren De Lange, Pera, Van Kempen, P. J. van Hoeken, J. P. Driessen, P. J. Mulder en A. J. van Hoeken. 10°. Voorstel tot verhooging van de voor de op- en inrichting van het Sanatorium op „Rhyn- geest" beschikbaar gestelde gelden. (74) Na eenige discussie wordt dit voorstel aangenomen met 21 tegen 1 st., die van den heer A. J. van Hoeken. BUITEWLANJD. JOuitjttonSan'?. Hoe hoog de Ke'zer den aanslag te B- en opvat, blykt uit het tologram, wa rm '0 h j een gelukwens:h van de Hamburg Au-ika- lyn beantwoord beeft: „De betreurenswaarJïge aanslag, temidden der goedgezinde bevolking van Bremen op my gedaan, zal my het geloof niet ontnomen aan de toegenegenheid van het Duitscho volk, noch het vortrouwen by den arbeid aan de my door God opgelegde taak.'- De corresponded van do „KólnischeZeitung" te Beriyn zegt, dat do verscherpte voorzorgs maatregelen, waartoe naar aanleiding van den aanslag te Bremen besloten werd, reetoe gepast worden. Als de Koizor uilrydt, ziet men byna tweemaal zooveel politio-egenten langs den geheelen wog als vioeger, raren- boven is het aantal agenten in burgerkiccding vermeerderd. Onder de Linden worden de agenten zigzagsgewys opgesteld, h6t middelste g6deelte van den weg wordt zorgvuldig vry- gehouden van rytuigen, en waar cfo Keizer langs een kruispunt van tramlijnen komt, zyn nog byzondore veiligheidsmaatregelen getroffen. De instructie tegen den epilepticus Weiland is gesloten. Hy is naar hot Ziekenhuis te, Bremen overgebracht, om waargenomen to worden. C'hlna. Te Nieuw-York ontvangen Japansche laden behelzen uitvoerigo berichten ovor wree Ln, in China gepleegd door do verbonden 1 open. De „Nirokoe Sjinpo" geeft een omstancg ver haal van het optreden der European-.n te Toengtsjan, een stad, die kort voor do iv rning van Peking was bezet. Volgens dit blad be reidden de inwoners den troepen niet de minste moeiiykheid, integendeel, op bevel d r mandarynen voorzagen zy hen zeif6 van levens- middelen. Maar de Europeesohe soldaten plun derden, moordden en brandden links en rechts. Luidens olücieele berichten van de Japansche afdeeliDg, die als politiekorps werd achterge laten, werden bijna 600 vrouwen en meisjes, die zich niet wilden voegen naar den wenscb der vreemdelingen, om het levon 'gebracht of tot zelfmoord gedreven Er wordt een ge^ val verhaald van vier Franscheü, waaronder een officier, die twee meisjes uit Kanton in een huis achtervolgden, vermoordden on d^ woning leegplunderden. Behelzen deze berichten waarheid, dan kan men het den Chineezen niet euvel duiden,-, wanneer ze met gediend zyn van de Westersche „beschaving", die de verbonden troepen hun komen brengen. LEIDEN, 2S Haart. Naar men verneemt, zal aan aandeeV houders van de Rotterdamsche Bank een' dividend over 1900 worden voorgesteld van 7 pCt. (evenals het vorige jaar.) Het stoomschip „Soembing" vertrok 27' Maart van Batavia naar Rotterdam. ADYERTENTIËN. Ondertrouwd PIET ER JOH AN HARTE VELT en JANSJE CHRISTIAANSE. Leiden, 28 Maart 1901. (Nieuwe Ryn 88.) 2785 6 Getrouwd: W. S. VAN SIJPVELD en B. A. VERHOEF, die, ook namens wederzydsche Familie, hun dank betuigen voor de vele blyken van belangstelling, by hun huweiyk ondervonden. 2778 10 Leiden, Amsterdam, 28 Maart 1901. Bevallen van een Dochter A. M. D. VAN ES Bbondsen. Leiden, 27 Maart 1901. 2787 4 Eenige en algemeens kennisgeving. Voorspoedig bevallen van een wel geschapen Dochter 2783 4 S. VAN AMERONGEN-Nopol. Eenige en algetneene kennisgeving. Heden overleed, na een langdurig en geduldig ïyden, onze geliefde Echt genoot, Vador, Behuwd- en Grootvader JACOBUS ANTONIE WAGEMANS, in den ouderdom van ruim 70 jaar. Uit aller naam, Wed. J. A. WAGEMANS, Bolstieb. C. M. L. POPTIE, WAGEMANS. D. POPTIE. Noord- i M. C. SLEYSER, wijk- Wagemans. Binnen f G. V. SLEYSER. L. MARKS waqeman8. JOH. MARKS. W. WAGEMANS. J. WAGEMANS. Leiden, 27 Maart 1901. Etnige en algemeene kennisgeving. Bezoeken van rouwbeklag kunnen niet worden afgewacht. 2772 22 Heden overleed na eeno korte onge steldheid onze geliefde Moedor, Be huwd- en Grootmoeder, Weduwe F. J. MAAS, geb. Evertsen, in den ouderdom van 76 jaren. 2775 9 Namens de Familie, F. J. MAAS. Leiden, 27 Maart 1901. Eenige en algemeene Kennisgeving. Heden overleed, in haar 84ste levensjaar, onze geliefde Mooder en Grootmoeder Mevrouw de Wed. H. W. MAU, geb. Fabricius. Uit aller naam, Mevr. de Wed. J. F. FRIDERICHS, Ma 17. Leiden, 27 Maart 1901. (Rapenburg 82.) 2776 10 Eenige en algemeene kennisgeving Heden overleed, na een langdurig en geduldig lyden, onze innig geliefdo Zoon on Broeder JACOBUS CARREE, in den ouderdom van 23 jaren. Mede namens de Familie, Wed. J. CARREE, 2774 12 Van der Horst. D, CARREE. E. J. CARREE. Leiden, 27 Maart 1901. (Boerhavestraat No 4.) Algemeene kennisgeving. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde Moedor, Behuwd- en Grootmoeder, Mejuffrouw de Weduwe J. J. DIJKMAN, geboren A. Kranen burg, in den gezegenden ouderdom van ruim 85 jaar. 2757 Uit aller naam, A. C. DIJKMAN. Voorschoten, 28 Maart 1901. Voor de vele bewyzen van deel neming, ons betoond by het overlyden van onze zeer geliefde Moeder en Be- huwdmoeder Mevr. de Wed. P. HOOGENBOOM Lz., betuigen wy onzen hartolyxen dank. 2766 9 JAN KONING Pz. I. KONING Hoogenboom. Leiderdorp, 28 Maart 1901. I CM Salaris f 650. Brieven franco onder letter N No. 147 aan KOOYKER's Centraal-Advertentie- Bureau te Leidon. 2768 7 van af 80 Cents, f 1.— en hoogor. Beleefd aanbevelend, Wed. A. BACKEK, Papengraclit 4. 7977 Advocaat en Procureur, is VEÜHÜISO naar 26j7 0 Koogewoerd 15. Inters. Teleptioonn. 361. goed bekend met de Fransche laai en boekhouden, zocht ecu l>ctrek king op een kantoor of andure bezigheden. Brieven onder No. 2533 aan hel Bureel van dit Biad, 8

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 3