uit EmmeD, die verdacht worden van den raoord, in den nacht van Zondag op Maandag op den nachtwaker Steenge gepleegd. Koningin Alexandra van Enge land is over Calais, Brussel en Duitschland naar Kopenhagen gereisd. De koninklijke trein heeft niet gestopt aan het noorderetatlon te Brussel, waar de aanslag van Sipido op den toonmaligen prins van Wales plaats had, maar hield eenige oogenblikken stil te Schaarbeek. Dj toegang tot dit station was aan het publiek verboden. Vrijdag zyn te Kaapstad acht gevallen van pest aangegeven, alle by Kaffers. Transvaal en Oranje-Vrijstaat. Uit de beste bron wordt vernomen, dat het gezin van dr. Leyds, in verband met de op voeding dor kinderen, zich binnenkort te Uirecht zal vestigen. In de villa aan den Scheveningschen weg, thans bewoond door den heer Wolrnarans, zal binnenkort ook gevestigd worden het particuliere secretariaat van president Kruger, terwijl daar reeds is geïnstalleerd hot secre tariaat van de Zuidafrikaansche deputatie. Do Portugeescho Regeering heeft aan den voorzitter van het hoofdcomité van het Ned. Roode Kruis loen berichten, dat de gonets- heeren en verpleegsters van hot Ned. Roode Krais ongehinderd hun nobelen arbeid zullen kunnen voortzetten onder de uitgewekenen, zoolang de omstandigheden zulks mochten vorderen, en do Nederl. ambulance alle tege moetkomingen zal erlangen die zy mocht noodig hebben. Het verplegingemat6rieel en de overige goederen der ambulance zyn vry- gosteld van alle invoerrechten. Hot Portu- geesche Roode Kruis belooft daarby het personeel in alles de helpende hand te zullen reiken. De echtgenoote van don heer Wolrnarans heeft een bezoek gebracht by president Kruger, te Utrecht, om hem de groeten van zyn vrouw over te brengen. Deze had de boodschapster opgedragen, den grysaard op het hart te drukken om vooral moed te houden, overtuigd als Kruger'a echtgenoote is, dat alles recht" zal komen. Qeiyk hiervóór gemeld, bezocht de heer Kruger gistermorgen de Bagynekerk (Breed- straat), waarin ds. K. Fernhoufc voorganger was. De godsdienstoefening, had haar gewone verloop. Opmerkelyk hoe groot de volksmassa was, 'die aan het „Hotel des Pays-Bas" den terugkeer van den President stond af te wachten. De heer Kruger vertoonde zich even voor een raam, wat door een oerbiedig ontblooten van het hoofd werd beantwoord door het publiek Voetbal. Het publiek had er blgkbaar genoegen in eens een eerste-klasse-wedstryd te zien spelen tusschen twee vreemde clubs: „Ajax"'s ter rein is althans don geheelen winter niet zoo goed bezocht geweest als gisteren by gelegen heid van de ontmoeting tusschen „H. B. S." (Den Haag) en „Haarlem" voor den Neder- landschon Yootbaibeker. Verleden jaar was het „Ajax", dat zelfs in deze ronde, de vierde, wist te winnen en zich dus het recht verwierf in den eindwedstryd uit te komen, in welken wedstryd het echter geslagen werd door „Velocitas" (Breda). Dit maal zjjn onze stadgenooten er reeds in de eerste ronde uitgeknikkerd en wel door „H. B. S."; er was dus een zokere troost in ge legen nu ook anderen denzelfden weg op te zien helpen. Vóór den rusttyd was het spel fraai; een tydlang bleef de stand 1 1 en ten 6lotte leidde „H. B. S." met 3 1. Onmiddeliyk na de rust maakt „H. B. S." een 4de punt, dat de scheidsrechter echter ongeldig had behooren te verklaren. Nu gaat „Haarlem" zeer ver slappen, zoodat „H. B. S." zonder veel moeite zyn totaal op 6 kan brengen. Op het laatst breekt „Haarlem" nog even door en bemachtigt een tweede punt, maar het Is te laat om op te halen en het verliest dus met 2 6. Te Amsterdam kwam do 2de kl. club „Vol harding" er nog erger af, want zy verloor daar van haar 1ste kl. stadgenoote „R. A. P." met 0 6. Hiermede is dus beslist, dat „H. B. S." en „R. A. P." in den eindwedstryd zullen uitkomen. De Hagenaars zyn favorieten. Slechts één wedstryd werd gisteren ge speeld in de westelyke 1ste kl. competitie en wel te Rotterdam, waar de aldaar gevestigde club Sparta" (No. 8) met 0—3 verloor van „Velocitas" (No. 2). De cadetten hebben zich hiermede verzekerd van de tweede plaats, het vorig seizoen door „Ajax" ingenomen, terwyi Sparta" nu wel zoo goed als zeker aan de promotie-wedstryden zal moeten gelooven. A. 8. Zondag komt de andere en sterkere Rolterdamsche club „Rapidilas" hier spelen tegen „Ajax". Moge het weder dan evenzeer medewerken als gisteren! ACADE1UMIEI] W8. Leiden: Aan de universitoit alhier is tot doctor in de rechtswetenschap bevorderd, na het verdedigen van Stellingen, de heer M. •T. van Heioma, geboren te Heerenveen. Dr. E. F. Kossmann, privaat-docent in do Hoogduitsche taal- en letterkunde aan de •Loidsche universiteit, stelt zich voor zyn colleges te openen met een openbare les op Woensdag 27 Maart, te 3 uren, in het klein- auditorium der academie. Amsterdam. Bevorderd is tot arts de heer L. Maylette de Buy Wenniger, geb. te 'Amsterdam, en geslaagd zyn voor het 1ste gedeelte de heeren C. J. F. Desch, J. van Dam, F. M. Knipscheer en A. A. M. de Jong. De oorlog tusschen Engeland on Transvaal* Heden ontvingen wy het volgend schryven Uit Kaapstad dd. 4 Maart: Het is wel eens vreemd voor iemand zooals schryver om wederom lucht te geven aan zyn gevoelens en dit door middel van eenige regels &au een nieuwsblad, dat bekend is pro-Boer to zyn, en dit niet alleen omdat, met uitzon dering van een blad, waarvan de Editeur reeds een tyd geleden werd gearresteerd op aan klacht van seditie, geen pro-Boer-bladen toegelaten worden te circuleeren onder de krygswet, maar te meer, omdat zulk een strenge censuur wordt toegepast op alle moge- lyke correspondenties, waardoor reeds menig correspondent is vervolgd geworden, waardoor het schryven naar bovengemelde bladen on- mogeiyk werd, vooral uit de buitendistricten van de Kaapkolonie. Verbeeld u eens wat ongerief en soms ook schade door al die onnoodigheden wordt veroorzaakt; daar de brieven niet dadeiyk gecensureerd worden, moeten zy dlkwyis dagenlang wachten, voor dat zy afgezonden kunnen worden; zulke brieven bevatten misschien een inhoud, die het afzenden van goederen bekend maakt, en dies gebeurt het dikwyls, dat zulke goederen dagen vroeger arriveeren dan de brieven, die hun komst aankondigen on gevolgelyk een onnoodige schade en ongerief. Dit zegt nogal niet veel in een Britsche kolonie, waar zulke mooie sneetjes of liever onzin als „fairplay" en „equal rights" heel dikwyls voor het publiek worden opgedischt. Alhoewel schry ver dezes tot dusverre nog is vrygeloopen onder de krygswot of liever martelwet daar het werkoiyk niets anders is heeft hy toch heelwat gezien en opge daan onder de werking er van. Geon wonder was het hooren van het commandeeren van goederen door de militairen zelfs van Britsche onderdanen in de Kaapkolonie, waar de Boeren waren binnengedrongen, te meer, daar wy in het oude Engelsche spreekwoord „every thing is fair in warfare" al zoo een groot geloof hadden geslagen, maar dit is echter met langer meer het geval, want paarden, muilen, karren, wagens, in één woord alles, wordt thans naar willekeur genomen van de Afrikaansche bevolking in de Kolonie, juist alsof Engeland oorlog voerde met do Kolonie. Dit gebeurt dageiyks nog do geheele Kolonie door, en slochts pro-Boers, of liever de rebellen (het door de Jingoes aangenomen scheldwoord), moeten dit ondervinden. Nu eerst wordt Lkc duidelyk met welk dool de krygswet over de Kolonie werd geproclameerdja, op Ronder den plaatsen heel dicht aan do Kaapstad hebben de militairen geen enkel trekdier laten over- biyvon, en dat in een tyd zooals thans, wan neer de dieren hoogst noodig zyn om niet eens te spreken van den aanstaanden ploegtyd. Een Boer kreeg tot antwoord toon hy een Engelschen officier vroeg op welk een wyze hy zyn boerderij moest voortzetten zonder trekvee„Dam Die farming, wo must first finish the war". Nu is het, dat hot c'.en Afrikaander meer duidelyk. wordt wat of Sn Alfred Milner bedoelde, toen hy In een onder houd met een der leden van het Kaapsche Parlement zeide, dat „the African dei dom must be crushed". Of hy ook wel slayon zal moe bohulp van al dat vernielingswerk in de Republieken en de Kolonie, zal de toekomst ons nog moeten leeron. De vooruitzichten voor den Kolonialen Boer zyn echter donker, en indien de ruggegraat verslapt, kan en zal het geheele lichaam zwaar moeten ïyden. Van zeer groot belang is het dus, dat een wakend oog gehouden zal moeten wordon over den vorderen achteruitgang van onze Boeren-bevolking. Hot thans be staande Jingo-Ministerie schyut zich aan dat alles weinig te storen, niettegenstaande het geroep van het volk. Compensatie wordt echter goreodeiyk uitbetaald aan do loyalen of anti- Boeren, die met don inval der Boeren geleden hebben. Ia de oorlog wel eens over, dan is de landbewerker de persoon, op wien men nederkomt om de belastingen te dragen. Do vraag komt danzal hy in staat wezen zulks te doen? Van do kapitalisten wordt niet gesproken. Zooala reeds gezegd is, weten de anti- Boeren of Jingoes van al dat ïyden niets af, maar leven onbekommerd ais voorhoen, daar zy ongestoord worden gelaten en niets hun ontnomen wordt. Zelfs hun vuurspuwende bladen circuleeren Dog als te voren, om do lasten van den verdrukten Afrikaander nog zwaarder te maken. Ik vraag dus aan de beschaafde wereld: Kan en durft het machtig Engeland nog spreken van „fairplay" en „equal rights?" Hoe het Engelsche volk nog dagelijks in zyn nieuws bladen en gesprekken gewag kan maken van een verzoening tusschen Brit en Boer aan het einde van dezen verwoestenden oorlog, is my, en waarschyniyk ieder weldenkend mensch, een raadsel. By schry ver staat het vast, dat, evenmin als olie met water vereenigen zal, de gedachte, dat do Afrikaander zich met den Engelschman zal verzoenen, kan verwezenlykt worden. Men spreekt heel dikwyls van een tweede Ierland, maar het zal geen wonder zyn als het heelwat erger biyken zal. Doch wat ook mocht gebeureD, van óón ding kan de Afrikaander verzekerd wezen: „dat een volk in verdrukking wordt geboren." Dit alleen is al oen genoegzame troost beide voor hen, die reeds geleden hebben of nog moeten ïyden. Dus kome wat wil, het Afrikaansche volk zal steeds wassen en grooter worden onder al die verdrukking. Onder dit alles duurt de oorlog steeds voort en wordt de ellende nog grooter. Wat er gedurende de afgeloopen maand iB gebeurd op het oorlogBtooneel, is het publiek een geheim. Hier en daar kwamen er wel berichten door, doch die waren zoo verdraaid en uit eenloopend, dat er weinig geloof aan werd geslagen. Thans vertelt de „Cape Times" ons, dat Christiaan de Wet's commando geheel gedes organiseerd is en dat hy verplicht was de Kolonie te verlaten. Indien dit het geval was, dan is de oorlog toch nog niet over; maar, als hy terugtrok, ómdat hy zyn doel heeft bereikt, dan staan de zaken even slecht voor ue Engel8chen als te voren. Van de andere commando's in de Kolonie hoort men hier maar weinig en hoort men ook al iets, dan is het slechts, dat zy zwaar geleden hebben en op de vlucht zyn. Toch verlaten zy de Kolonie niet, wat duidelyk te zien is aan het treinvervoer, dat slechts tot aan Beaufort-west open is voor het publiek, uit vrees voor rondzwervende Boeren, die toch nog naar willekeur schynen rond te trekken. Zelfs het vredes-comité, dat zich thans te Kaapstad bevindt, schynt weinig of niets uit te voeren, ook niet eens onder de hier aan gehouden krygsgevangenen, dis, zoodra zy begonnen ts spreken, het Transv&alsche volks lied Aanhieven, natuuriyk tot geen stiohting van Piet de Wet of den beruchten comman dant Prinsloo, dis hem vergezelde. Tevergeefs hebben zy by de voormannen van don Afrikaanderbond aangeklopt om hun mede werking en in vlood te verkrygen. Wat zy nu gaan doen is moeilyk te zeggen, te moer daar sir Alfred Milner nu vertrokken is naar het noorden om zyn administratief werk daar te aanvaarden. Ook hy schynt zyn handen vol te hebben om zaken wel eens een gezonde kleur te geven. Zyn onverwacht en schieiyk afscheid heeft heelwat discussie opgewekt. Zyn opvolger sir Hely Hutchinson arriveert hier morgen. De algemeene opinie schynt te wezen, dat hy slechts maar in de voetstappen van Sir Alfred zal wandelen. Dit zal geen wonder wezen, daar hy altoos beaamde wat door zyn voorganger word gedaan of gezegd. Volgens de „Argus" van heden, zal er geen publieke ovatie wezen by zyn aankomst, om dat men een volksoploop wil vermyden ten gevolge van de „builenpest", die op het oogen- blik groote vorderingen maakt in de stad, vooral onder gekleurden, die by zulk een ge legenheid een groot gedeelte van de menigte uitmaken. Hom worden natuuriyk ook alle voorrechten tocgolaten te genieten volgens „equal lights." Ook de ber chten aangaande de verspreiding der pest worden onderdrukt. Uit private bron nen werd gedurende do afgeloopen wook ver nomen, dat gevailen er van onder de troepen werden ontdekt. De waarheid zal wel spoedig aan het licht komen en wie weet wat een rol de pest nog in Zuid-Afrika gaat spelen. Het eigenlyke nieuws van het oorlogster rein is overigens achaarsch Eenige bijzonder heden omtrent do gevangenneming van „generaal" Erasmus te Lyolenburg heebon alle belang verloren nu bekend is geworden, dat deze „generaal" niet is de bekende Erasmus maar oen zeventigjarige, wiens toestand hem bijkans niet toeliet iu liet veld te gaan, laat staan een legerkorps aan te voeren. De treffende verhalen over do belangrijke over winning door de Engelsciien daarby behaald zyn klaarblykeiyk, als zooveel andere, uit den duim gezogen. Zaterdag zyn uit het kamp van Aldershot 1600 man Yeomanry vertrokkon naar South ampton om daar scheep te gaan naar Zuid- Afrika. Gisteren zouden nog 1250 man naar Liverpool gaan om hod .ui met de „Bavarian" to vertrekken. Het resultaat van de gecombineerde operaties tegen generaal Fourie is, dat genomen werden 200 gevangenen, 140,000 schapen, 5000 paar den en een groote hoeveelheid vee. De Boeren braken in zuidoiyke richting door het Britsche cordon. Het aantal der Boerongevangenen, met uit zondering van hen, die nog in de Republieken gevangen worden gehouden, bedroeg op 9 dezer 17,096. De „Morning Post" meldt, dat een convooi uit Krugersdorp een rooks van gevechten heeft moeten leveren tegen de troepen van De la Rey. Dit convooi was waarschyniyk be stemd voor Zeorust, dat nog altijd door De la Roy is ingesloten en een dag of tien geleden reeds groot gebrek had aan levensmiddelen. Het Zaterdag uitgegeven witboek brengt den uitslag van het onderzoek, don 25sten Sep tember door de militaire commissie te Bar- berton ingesteld naar de toedracht van de by Lindley door de yeomanry geleden ramp. De commissie oordeelt, dat luitenant-kolonel Spragge goede stellingen ingenomen, alle ver- eischte maatregelen beraamd heeft en het zoo lang mogeiyk uithield, alvorens zich over te geven, doch dat onverantwoordeiyke p Tsonon door het hyschon van de witte vlag de over gave noodeloos verhaast hebben. De commissio oordeelt verder, dat Spragge met zyn op blad- zydo 1 opgenoemde officieren en manschappen ten gevolge van een kwade oorlogskans In gevangenschap geraakte. Het is zonderling, dat hot witboek vermelde bladzyde 1 niet bevat, zoodat die officieren en manschappen niet opgenoemd worden. Verliezen van het Engelsche leger, zooals die voorkomen in de „Daily Graphic". a i 5 T3 I I B O CÖ 1 O °8 li O 3' 24 •o 2 a -53 18 Maart 1 7 24 19 12 13 9 24 20 6 11 2 11 21 7 2 4 22 li 2 2 6 23 2 7 4 23 Totaal 10 «7 19 91 Mnrktber ioü ten. Alton, 25 Maart. Aangevoerd 4 wagen kaae, te zemen 160 stuks. Prijs: late soort Goudsche kaas f 18 a 22. Rotterdam, 26 Maart. Vee. Aanvoer Paarden, Veulen, Ezels, magere Runderen, 269 vette Rundoren, 224 vette en graakalveren, nuchter Kalf, 61 Schapen of Lammeren, 487 Var ken*, Biggen, Bokken of geiten. Men noteert: Vette Runderen lete qual. 62 a 2de qual. 66 a 3de qual. 62 a oent*, Oesen late qual. 64 a 2de qual. 68 a 3de qual. 64 a eenta. Stieren late qual. 60 a 2de qual. 40 a 3de qual. a een te. Kalveren lete a aal. 86 a 2de qual- 60 a 76 oen te, alles per K.G. Handel taraelyk. Sohapen late qual. 66 a 2dt qual. 60 a cent*. Handel vlug. Varkens late qual. 60 a 2de qual. 40, 8de SuaL 48 a cents. Lioht soort 43 a 46 oente. landel traag. TelegramiDou. DURBAN, 28 Maart. RO.) Ongeveer 400 Boeren hebben gisteren ten noorden van Vlaklaagte een trein, beladen mot voorraden, vernield en zyn afgetrokken met eon aantal wagens, beladen met een deel van den inhoud. KAAPSTAD, 24 Maart. (R. O.) Er ls den 228ten hevig gevochten by Hartebeestfontein, waar de keizeriyke lichte ruitery en de Yeomanry in een zwaren stryd waren gewikkeld. LONDEN, 24 Maart. (R. O.) De corres pondent van de „Sunday Special" te Tientsin seint, dat de Russen, nadat de Russische en de Britsche troepen zich hadden teruggetrok ken van het betwiste gebied, plotseling terug keerden, en hun vlag plantten over destreek. Toen gingen zy weder weg, maar Heten de vlag waaien. BRUSSEL, 24 -Maart. (R. 0.) Volgens een telegram uit Antwerpen aan de „Etoile belgë" loopt het gerucht, dat de Maatschappij De Beers Co. naar aanleiding van don toestand In Zuid-Afrika heeft besloten de pryzen van de voortbrengselen der diamantmynen 30 pCt. in prys te vorhoogen met ingang van 1 April of 1 Mei. RJO-DE-JANEIRO, 24 Maart. (R. 0.) Admi raal Melto, de aanvoerder van het vlootoproer van 1893/94, wien destyds amnestie werd verleend, is opnieuw gevangengenomen, op grond, dat hy het middelpunt is van een actieve monarchistische intrige. De admiraal wordt naar het noorden gezonden in afwach ting van verdere bevelen. Een Portugees, Corlido geheeten, is oveneens in hechtenis genomen en zal gedeporteerd worden. Alles is rustig. LONDEN, 25 Maart (R. O.) Aan de „Times" wordt uit St.-Petersburg dato 23 dezer gomold, dat Engeland en Rusland zich bereid verklaard hebben om het geschil over het betwiste ge bied te Tientsin te onderworpen aan de uit spraak van en de regoiing door graaf Wal- dersee. TIENTSIN, 25 Maart (R. O.) De Engelsche zendeling Stonehouse is vermoord doorroovers, op veertien myien ten oosten van Tientsin. NLEUW-YÜRK, 25 Maart. (R. O.) De „Herald" bevat een depecne uit Rio-de-Janeiro, welke byzonderheden geeft omtrent het ont dekte monarchaal komplot. Het vermoorden van den president zou het sein zyn tot den opstand. Van de daardoor ontstane verwarring zonden de monarchaleu in leger en vloot zich meester maken van de stad en de regeoringsgebouwen bezetten. Het bestuur zou worden opgedragen aan een driemanschap, bestaande uit admiraal De Mollo, maarschalk Cantu Aria en de raads heer La Fayette Pereira. Admiraal de Mello is naar het eiland Coblaz vervoerd, daar gevreesd werd, dat zyn tegen woordigheid onlusten zou veroorzaken. De correspondent zegt verder dat buiten gewone maatregelen zyn genomen om het uitbreken te voorkomen. De vrees is voornamolyk op de marine geconcentreerd; de oorlogsschepen worden streng bewaakt, daar geloofd wordt, dat de marine-olficieren niet geheel betrouwbaar zyn. De Braziliaansche gezant te "Washington hoeft geen berichten omtrent dreigende troebelen ontvangen. voormiddags tusschon 8 en 9 uron aanmelden.1! Aan de miliciens J. J. Dijkman en H.I Hofbtra der lichting 1900, tot 30 Maart a. s.' met verlof hier aanwezig, is het verlof ver-j lengd tot 14 Aug. 1901. I LONDEN, 25 Maart. Het Nederlandache atoomschip „Oranje-Nassau" is van Amster dam te Paramaribo aangekomen met stukge slagen booten en andere schade, waarvan het bedrag wordt geschat op 861 pd. st. De schade aan de lading is van weinig beteekenla. LT1DEN, 25 Maart. De Raad dezer gemeente zal a. Don derdag, des namiddags te twee uren, vergade ring houden. By de heden alhier gehouden openbare verkoopiug van cokes in partyen van 100, 10 en 5 H.L. waren de pryzenCl, 6.30 en ƒ8.15. Bohalve de ministers van justitie en van koloniën, voor wie heden de gewone audiëntie was by H. M., begaf zich heden ook de minister van binnenlandsche zaken naar Hot Loo. Vermoed wordt, dat dit verband houdt met de quaeslie van de portefeuille van oorlog. Dr. H. Blink te 's-Gravenhage zal een eventueole candiuatuur voor de Tweede Kamer in het district Weststellingwerf aanvaarden. De Russische gozanfc aan ons Hof heeft zich gisteren met z(jn legatie-secretaris naar Beilyn begeven. Voor de viering van den verjaardag van Prins Hendrik (19 April) gelden voor land en zeemacht dezelfde gebruiken als voor den geboortedag van de Koningin-Moeder. De Britsche gezant aan ons Hof gaat a. s. Vrydag voor eenige dagen naar Engeland. Onze gezant te Londen is, hoewol beterende, nog altyd te Brussel. De oudste Brood- en Meelfabriek in Den Haag hoeft verleden jaar 39,267 winst gemaakt, waardoor het saldo-verlies van vorige jaren is teruggebracht tot f 40,963.27®. Voor de akto-examens lager onderwys te 's-Gravenhage, aanvangende 2 April e. k., hebben zich 615 maniyke en vrouweiyke candidaten aangemeld. Op den lsten April e. k. hopen de heeren J. B. M. Verheydt en D. E. Olivier don dag te herdenken, waarop zy vóór 40 jaren werden aangesteld aan het departement van binnen landsche zaken. Gistervoormiddag werd do godsdienst oefening in de Herv. kerk te Apeldoorn by- gewoond door het Koninkiyk Echtpaar, onder gehoor van ds. Van Rhyn, dio tot tekst had gekozon Joh. 195, laatste gedeelte. De gezongen liederen zyn: Gebed des Heeren1, Gez. 123 1 en 8, Pa. 146 8 en Pb. 136 26, hetwelk staande gezongen werd. Het stoomschip „Bali", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 25 Maart van Suez; de „Jeanne" (K. W.-I. Maildienst) arriveerde 25 Maart van Paramaribo te Amsterdam; do „Lawoe", van Batavia naar Rotterdam, vertrok 24 Maart van Marseille; de „Madura", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 26 Maart te Padang; de „Merapi", van Rotterdam naar Java, arriveerde 24 Maart te Southampton. Zoeter woude. Op do vastgestelde kiezers- ïyst dezer gemeente voor 1901/1902 komen voor 614 kiezers voor leden van de Tweede Kamer, 512 voor de Provinciale Staten en 386 voor den gemeenteraad, waaronder 387 be lastingkiezers, 41 huurkiezors, 79 loonkiezers, 6 spaarbankkiezor8 en 1 examenkiezer. Op 1, 2 en 3 April a. s. ia in deze ge meente de gelegenheid opengesteld tot koste- looze inenting en herinentmg van de inge zetenen, die zich daartoe op genoemde dagen ten huize van den gemeentegeneesheer des Tbermometerstandgisteravond om 8 uren 3° C. 37.4° Fahrenheit, hedenmorgen' om 8 uren 1.5° C. 34.7° F., 's middags! om 12 uren 3° 0. 37.4^ F., '«namiddags om 4 uren 3° 0. 87.4° F. i Btix*g:erlg]k:e Stand van Losdou.j Eerst* huwalijksfttkondiging van 24 Maart. H. Gouwentak jm. 29 j. en A. G. Valk I jd. 23 j. - J. Verver jm. 22 j. en W. Wak ka j jd. 22 j. C. van den Oever jm. 21 j. onj J. J. van Koperen jd. 26 j. J. van Ede' jm. 21 j. en D. J. P van Rooyen jd. 25 j. i H. H. Vlasveld jm. 20 j. cn M. van Strien.J jd. 20 j. D. Los jm. 49 j en A. Spijker] jd. 48 j. - J. H. C. Spoor w. 29 j. en H. MJ Key jd. 24 j. LEIDERDORP. Bevallen: M. P. Wassenaar geb. Bruggemans D. Overleden: L. de Jongh 3 j. Gehuwd: P. van Tol en A. v. der Bent, VOORSCHOTEN. Ondertrouwd: G. A. L. Munthe 25 j. eu C. J. van Gendt 2G j. Geboren: Suzanna, D. van E. Groenendijk en M. v. d. Bos. Jan, Z. van C. v. Leeuwen en C. de Knibbe. Anna (Jlaeina, van W. J. Romeyn en P. C. Roest. WASSENAAR. Geboren: Adriauns, Z. van j W. van Turenuout en G. van der Mey. Wilhel- mus Hubertu8, Z. vao J.J. YVitteman on J. Knyuon- burg. Jobanna Helena. D. van J. J. Wittomau; en J. Knjjnenburg. Adriauus Jacobus, Z. van W. Kouwenhoven en P. van Spronsen. Overleden: S. C. van Loou D. 5 j. J. J. Knijnenburg Z. 17 m. A M. Gubijn vr ongeh. 62 j. Chroot-H rirmml 6. De Britsche generaal Barrow, die ln hefc, geschil met Rusland over de zyiyn aan den Mant6joeryschen spoorweg voor Engeland ia; opgetreden, wordt als chef van den staf der Britsche troepen ln China opgevolgd door kolonel Nixon. Mag men den Londensehen correspon»! dent van de „Echo de Paris" gelooven, dan; zou aan de benoeming van den nieuwen opperbevelhebber der Britsch-Indische troepen, generaal Sir Arthur Palmor, terugwerk en d«j kracht zyn gegeven, opdat deze nog slechts een Jaar in het ambt zal kunnen blyven Men rekent er vast op, dat dan de oorlog in Zuid- Afrika uit zal zyn, waarop lord Kitchener opperbevelhebber ln Britsch-Indië wordt. j r ADVERTENTIE N. Bevallen van een Zoon C. M. BERNSEN Hooymans. Leidhn, 24 Maart 1901. 2655 8 Voorspoedig bevallen van een wel geschapen Zoon F. H. SWAAK, geb. E. Calkbovrk. Leiden, 26 Maart 1901. (Janvos8ensteog 42). 2664 6 Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde Vader, Behuwd- eu Grootvader de Heeï JEAN PIERRE PRIVÉ, Weduwna«y van SUSANNA VAN DER STEEN, in den ouderdom van by na 75 jaren. Zeidon. A. W. PRIVÉ, i W. F. PRIVÉ. Zulphen. A. E. PRIVÉ, v. Hiltbn. Leiden, 24 Maart 1901. (Kort-Rapenburg 16). Eenige en algemeene kennisgeving. Bezoeken kunnen niet worden af gewacht. 2660 15 Voor de vele bewyzen van harte- ïyke deelneming, ondervonden by het overiyden van onzen lieven Zoon en Broeder CORNELIS, betuigen wy by dezen onzen innigen dank. 2667 8 Namens allen: Wed. A. DE WIT-Roll*. Lilden, 26 Maart 1901. De ondergeteekonden betuigen hun hartelyken dank, in 'tbjjzonder aan haar vriendinnen, voor de velo bewyzen van deelneming, bewezen by hot overiyden onzer geliefde Dochter ELIZABET. M. J. VAN HOUTEN en Echtgenoote. Leiden, 26 Maart 1901. 1603 9 Voor de vele bewyzen van deol- neming, ondervonden gedurende do ziekte en by het overiyden van onze geliefde Dochter, Zuster, Behuwd zuster en Tante CATHARINA, be tuigen wy onzen hartelijken dank. 2650 9 Uit aller naam, J. ARNOLDUS. Leiden, 25 Maart 1901. BMCMT mm. Zaterdag-. 30 Maai t 1901te zeven uren, in het Not.u itiiuis aan den Burg te Leiden, ten overstaan van Mr. J. A. F. COEBERGH, Notaris te Leiden, afslag van do navolgende HUIZEN en ERVEX te Leiden, in bod gebracht ais: 1. Het HUIS, OudeRyn 60, opf 3200. - 2. Hot HUIS, Morech- straat 45, op1350. Terstond verhoogd met 25 3. Het HUIS, Clarasteeg 81, op1525.— 4. Het HUIS, Clarasteeg 38, op1225.- Terstond verhoogd met. 100.— Ten kantore van voornoemden Notaris worden tot en met Zaterdag e. k., van 10-2 uren, verhoogingon aangenomen tegen genot van één Vijlde der verhoogsom. 2664 26

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 3