<§eze €ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. N* 12602 Zaterdag S3 Maart, A#. 1901. PRIJS DEZER COURANT: Voor Lolden per 3 maanden 2 2 I 1.10.' ^Buiten Leiden, per looper en waar agonton gevestigd zyn B 1.80 Franco per post„1.65- PRIJS DER ADVERTEHTIEN: Van 1—6 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17J. Grootero letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt ƒ0.05 berekend. Dit nomiuer bestaat uit DRIË Bladen. Eerste Blad. i.eiueu, <!3 Maart. Zooais bekend is, is op het terrein van het alhier op te richten openbaar slachthuis ook een veolading ontworpen, waarheen vee i' en andere goederen langs den verbindingsweg van het station met de stedelijke gasfabriek mot behulp van een nieuwe spoorverbinding, door de Holl. IJzeren-Spoorweg-Maatschappy kunnen worden aangevoerd en van waar zy ook weder kunnen worden verzonden. Ten einde de tot-stand-koming en de exploi tatie van die spoorverbinding te verzekeren, zjjn door B. en Ws. onderhandelingen gevoerd met den Raad van Administratie der Holl. IJzeren Spoorweg-Maatschappy, welke tot het opmaken van een concept-akte hebben geleid. De in artikel 1 dier overeenkomst bedoelde kosten van het leggen van het spoor mot aansluitingswissel, stopbalk en stootheuvel, worden begroot op ongeveer 500. B. en Ws. geven den gemeenteraad in over weging hen to machtigen tot het sluiten dezer overeenkomst. Zooals aan B. en Ws. door Commis sarissen der Stedelijke Gasfabriek word mede gedeeld, zal het overschot der exploitatie van de fabriek over het dienstjaar 1900, by de be grooting voor dat jaar geraamd op ƒ81,853.51*, in ronde som bedragen Voor een groot deel moet deze meerdere winst van ruim 46,000 worden toegeschre ven aan het grootere gasverbruik, dat over het jaar 1900, vergt.eken met het vonge jaar, een vermeerdering aanwijst van ruim lOpCt. Voorts hebben ook de hoogere verkoop prijzen van cokes, koolteer en ammoniac in 'niet geringe mate tot deze verhooging van de winst bijgedragen. Uit den aaid der zaak echter is deze voor een deel ook het gevolg van de verhooging van den gaspriJs met cent per Al3, over het tydvak van 1 April tot 31 December 11., ingevolge 'e Raads besluit van 15 Februari van het vorige jaar. Dientengevolge toch heeft het verbruikte gas een bedrag van ruim f 19,700 meer opgebracht, dan anders het geval zou zijn geweest. Vandaar dan ook, dat commissarissen van oordeel zijn, dat het niet noodig is de ver hooging van don gasprijs ingevolge boven genoemd Raadsbesluit tot den lsten April 1902 te handhaven, maar dat de prtfs gevoeglijk met ingang van 1 April a. s. weder tot het vorige cijfer van 0.05 per Al3, kan worden teruggebracht. Zich geheel met het gevoelen van commis sarissen vereenigende, geven B. en Ws. dus in overweging, met wijziging in zooverre van het besluit van 16 Februari van het vorige jaar, de tijdeliiko verhooging van den gasprys met l/a cent per Al3., m plaats van met 1 April 1902, reeds weder te doen eindigen ,op 1 April a. s. BjJ adres wordt den gemeenteraad door den heer N. Kret, alhier, een stiatenplan ter goedkouring aangeboden voor hem toebehoo- rende terreinen aan en by de Gasthuislaan, 'kadastraal bekend onder Sectie K, Nos. 304 en 305 en Sectio A No. 1565, gemeente Leiden. Tegen de uitvoering van dat plan bestaan by B. en Wa. overwegende bezwaren. Terwyi toch krachtens het in de latere jaren door den gemeenteraad gehuldigde beginsel by den aan leg van nieuwe straten nimmer met eene geringere straatbreedte dan van lOAleterkan worden genoegen genomen, zyn in het thans aan 's Raads goedkeuring onderworpen plan twee straten ontworpen ter breedte van slechts 6'/% Aleter. Hierom alleen reeds behoort dus de uitvoering van dit plan te worden ver hinderd en '8 Raads goedkeuring daaraan te worden onthouden. Onnoodig 6chynt het B. en Ws. intusschon nog verder te gaan en, zooals de Commissio van Fabricage voorstelt, het terrein uit hoofde van zyn ingesloten ligging ter bebouwing ongeschikt te verklaren. Daargelaten in hoe verre hier van een ingesloten ligging in den zin dor Bouwverordening sprake kan zyn en dus onbebouwbaai verklaring op dien grond mo- geiyk zou wezon (immers het betreft hier een volmaakt vry, rondom open terrein) zoo is zy toch geheel overbodig, waar reeds tegen het plan zelf, zooala het is ingediend, onover- komoiyke bezwaren bestaan. Alitsdien geven B. en Ws. in overweging afwijzend te beschikken op het verzoek van N. Kret tot vaststelling van het door hem ingediend stratenplan. Onder voorzitterschap van den heer J. J. ter Laag Cz. had gisteravond in een der bovenzalen van „In den vergulden Turk" de algemeone ledenvorgadering plaats van de afdeeling Leiden dor „Nederlandsche Yereeni- ging tot Bescherming van Dieren". Na het welkomstwoord van den voorzitter, bracht de secretaris, de heer Simon de Graaff Jr., die m September als zoodanig was opgetreden, .verslag uit, waarin hulde werd gebracht aan de sedert afgetreden bestuursleden Helling en Kramp, alsmede er op gewezen, dat de toe stand der afdeeling gunstig kan genoemd worden. Ze telt nu 85 leden en nam met 20 nieuwe leden toe, dank zy vooral den yver *i«n den few lieinesz, dj* ook onder de studenten de belangstelling voor de Yoreeniging wist te wekken. Herinnerd werd aan wat is gedaan in het belang van de dieren. Borden met toepasse- ïyke opschriften werden aan woningen beves tigd eu zyn nog disponibel, onder do jeugd werden geschnfton verspreid en een bescbou- wmg werd gewyd aan de dierenbescherming by het wielryden om honden niet te lang of met te hard te laten meeloopen; evenals van anderen ook afkeurenswaardig is het slaan met een zweep of stok en strooien met peper. Ook in de slachthuis-quaestie heeft hot be stuur zich gemengd, nadat eonmaal tot oprich ting was besloten, omtrent de wyzo van Blachten der dieren. Uit een onderhoud met den directeur bleek reeds dat aan het desbe treffend uitgesproken verlangen zou worden te gemoet gekomen. Bewoners van hofjes werden verzocht in den winter voedsel to strooien en ook in het Park werd dit gedaan. Verder werd, ten einde het getal vogels te doen toenemen, de jeugd op verschillende wyze op het afkeurenswaardige gewezen om vogelnestjes uit te halen enz. De secretaris eindigde mot een woord van opwekking tot aanwerving van nieuwe leden, want als elk lid byv. maar één persoon als lid meebracht, zou dit reeds per jaar ongeveer ƒ100 maken, alsmede met de mededeeling, dat ook hy, wegens vertrek met I April a. s., moet aftreden, doch dat hy, zooveel hy kan, m het belang der Yereenigmg met het groot ste genoegen zal werkzaam biyven. Do penningmeester, de heer L J.A. Braaken- burg van Backum, deed rekening en verant woording, waaruit o. a. bleek dat de ontvang sten bedroegen 109.001/2 aan contribution, wat met het saldo in kas van het vorig jaar maakt 261.677a. Uö uitgaven beliepen 8lecht6 ƒ35.71, zoodat er nu een saldo is van f 225.967!, meer dan het vorig jaar, wegens de toeneming van het aantal iedon. Tot bestuursleden werden gekozen do heeren D. van Gruting, D. Wilhelm en H. Mainesz. Beide laatstgenoemden vorklaarden zich bereid de benoeming aan te nomen; van eerstgenoemde was hec bekend, dat hy hot zou doen. J)e_Kafir J. Hartevelt Az. had wegens onbekendheid met den workkring en met het oog op eigen werkzaamheden vooraf gemeend voor (Je op hom uitgebrachte keuze te moeten bedanken. Verder hadden er enkele besprekingen plaats over onderwerpen, met de afdeeling in verband staande. Zoo werd er op gewezen, dat do heer A. Gryzen, opzichter der gemeente reiniging en belast met het toezicht op de richtige invor dering der hondenbelasting, zich nogal verdien- steiyk heeft gemaakt in zake het asphyxiatie- toestelhy heeft vooral trachten te voorkomen dat honden en katten in het water werden verdronken, doch door middel van het asphyxia- tie toestel van het leven werden beroofd. Door den voorzitter werd medegedeeld, dat door de besturen der atdeehngeu Leiden, Nymegen en Rotterdam een adres was gelicht tot het hoofdbestuur te 's-Gravenhage, ter verkryging eener reorganisatie der Vereeniging, omdat do verouderde statuten niet meer vol doen aan de sedert haar opstelling veranderde eischen der bestaande en nieuw op te richten afdeelingen. De baod tusschen de afdeelmgen onderling moet bovendien meer versterkt wor den, wat niet anders dan aan het doel berordor- ïyk kan zyn. Correspondentie daarover met het hoofd bestuur werd reeds gevoerd en is nog han gende, maar het afdeelmgsbestuur zou haast gaan vreezen of er wel tot een gunstig resul taat zal gekomen worden. De voorzitter haalde zolfs een voorbeeld aan, waaruit bleek, dat het afdeelmgsbestuur door hot hoofdbestuur vry wel werd genegeerd. De heer Braakenburg wees er daarby op, dat er nooit aamenwerking van het hoofd bestuur is ondervonden, en herinnerde er aan, dat het hoofdbestuur is ontstaan uit de Haagsche afdeeling, welko zichzelve maar tot hoofdbestuur heeft opgeworpen. Het plan is om, als hot hoofdbestuur niet met het voorstel meegaat of niets meer van zich laat hooren, aan de leden der Leidsche afdeeling voor te stellen, zich af te scheiden en als zelfstandige afdeeling op te treden. In den verderen loop der discussie, waarby het vóór en tegen eener afscheiding werd besproken, verklaarde een lid zich zelfs als zeer sterk voorstander van een afzonderiyke Leidsche vereeniging en om dan tevens ge legenheid te geven, dat ook van do bestuurs tafel dames-stemmen opgingen in het belang van het streven der YereenigiDg. Een ander lid merkte daartegen op, dat men wat dit betreft, heel voorzichtig moet zyn, want er zyn dames, die niet altUd het onderscheid betrachten tusschen sentimentali teit en practyk. Alen hoede zich voor over- dryvingl Nadat vervolgons besloten was nogmaals te trachten om met het hoofdbestuur tot overeenstemming te geraken, doch by mis lukking een algemeene ledenvergadering samen te roepen tot behandeling van het reeds nu goedgekeurde voorstel tot afscheiding, werd deze vergadering door den voorzitter onder dankzegging gesloten. Hot Bestuur der Vereeniging van Onder- wyzera en Onderwyzeressen in het arron dissement Leiden bracht gisteren in het hotel „Levedag" een afscheidsbezoek aan zyn voor zitter, den afgetreden schoolopziener jhr, mr. J. Beelaorts van Blokland. By monde van don heer J. Wuysler zeide het Zynhoogedelgeb. in eenvoudige, govoel- volle woorden dank voor zyn steeds betoonde, warme belangstelling en welwillendheid, waar- deeiing en vriendeiyken omgang, kortom voor alles, wat hy in de 10 jaren als arr.-school- opziener voor het onderwas en de onderwyzers, openbare zoowel als byzondere, geweest was en gedaan had: inderdaad, hy had ze zich allen tot vrienden gemaakt. Alet een even eenvoudig en harteiyk woord dankte do toegesproken© en sprak zyn beste wenBcben uit voor de Yereenigmg, hetondor- wys en de onderwyzers in het arrondissement Leiden. Wy vestigen de aandacht op de in dit nummer voorkomende advertentio ln zake de door de Leidsche Vereeniging tot bevordering der Bouwkunst uitgeschreven prysvraag. Geslaagd is voor hot examen in de nuttige handwerken te Utrecht, mej. G. Oveidiep, van Leiden. Beroepen is by de Ned. Horv.-Gem. te Steenderen ds. A. W. Ippius Fockens, te Hemmen. Naar wordt medegedeeld, heeft de burge meester van Haarlem drie maanden verlof gekregen voor herstel van gezondheid. H. AL de Konmgm-Aloeder wordt half Mei op Svestdyk verwacht. Alen is reeds bezig met het inrichten van het paleis en het bouwen van 8 rieuwe stallen. Do oudste wethouder te 's-Hertogenbosch, de heer A. B. van dor Steen, is gisteren plot seling overleden. De hoer Van der Steen was sedort 1871 lid vun den Raad. Op den 23aten April zal het 40 jaar geleden zyn, dat de heor G. J. Alorre zyn werkkring als leeraar aan de Polytochniscne School aauvaardde. Sedert 1896 ia hem de titel van hoogleeraar ln de burgeriyke bouwkunde verleend. De Raad der gemeente Apeldoorn ont sloeg op voorstel van B. en Ws. den leeraar in de gymnastiek aan «ie Koninklyke Hoogere Burgerschool „Prins Henerik", den hoer H. G. OffrULhmff, mot oer»? De centrale antirovolutionnairo kiosver- eeniging te Haarlommeimeer besloot aan de plaatselyke vereemgingen in het district alleon den heer G. B. 't Hooit (aitr. lid) als candidaat voor do Tweede Kamer aan te bevelen. De antirev. kiesveieeniging te Schoonhoven heeft tot voorloopig candidaat in het district Bodegraven gesteld generaal-majoor H. W. Van Aiaile, te Hilversum. Het Comiió te 's-Gravenhage voor een volkshulde by het huwelyk van Hare Majesteit do Koningin, heelt gisteren haar afrekening by het gemeentebestuur Ingezonden. "Van de ƒ16,000, door den gemeenteraad toegestaan, heeft het slechts 12,148.217a gebruikt. Do Ministor van Buitenlandache Zaken en mevrouw De Beaufoit hielden gisteravond receptie, waarop o. a. tegenwoordig waren de Ministers van Marine, van Financien en van Waterstaat, benevens vele gezanten en leden hunner legation. De door den President der Fransche Republiek aan Nederlanders verleende onder scheidingen, naar aanleiding der Parysche tentoonstelling, zullen aan de gedecoreerden, vanwege het departement van waterstaat, handel en nyverheid worden uitgereikt. Een wetsontwerp tot regeling der op leiding van de Indische ambtenaren is naar men verneemt thans gereed om aan de Tweede Kamer te worden ingezonden. Voor de verpleging in de militaire hospi talen zullen de dames C. L. M. Auken, ver pleegster in het gemeenteziekenhuis te 's-Gra- venhage, en B. Lind, verpleegster m het Wilhelmina gasthuis te Amsterdam, in dienst van het Indische Roode Kruis, naar Batavia vertrekken. In do jongste bestuursvergadering der Koninklyke Zangvereenlging „Cecilia" to 's-Graveuhage is de heer N. A. Bouwman, directeur der Kon. Mil. Kapel, benoemd tot lid van verdienste van „Cecilia", wegens zyn meermalen, laatstoiyk by de serenades aan H. M. bewezen diensten aan de Vereeniging. Op de eerstvolgende aandeelhouders vergadering van de My .Geldbelegging" te 's-Gravenhage, 4 April a. s., wordt voorgesteld het dividend op 67»% 10 böpalon. De afdeeling Amsterdam van den R.-Kath. Onderwyzersbond voor Noord- en Zuid-Holland en Zeeland zal zich wenden tot den bisschop van Haarlem met een adres, waarin wordt in overweging gegeven het daarheen te leiden: lo. dat de scholen, waar onderwyzors-leeken werkzaam zyn, als arbeidsveld voor dezon be houden biyven; 2o. dat, indien de omstandig heden het dringend noodig maken religieuzen aan te stellen, daarom geen onderwyzer ont slagen worde, voordat hy een gelykwaardige betrekking heeft gevonden, en dat by aanvaar ding van een minder gevende betrekking door den onderwyzer, deze door het bestuur voor geldelyk nadeel worde gevrywaard. Over dit adres zal onder meer ook gesproken worden op de bondsvergadering, welke den 28en Mei te Alkmaar byeenkomt. Het eerste nummer is verschenen van .Oost en West," het orgaan der vereeniging van dien naam, dat ten doel heeft de versprei ding van kennis der land-en volkenkunde van Oost- en West-Indiö. Het pantserdokschip „Holland", onder bevel van den kapitein ter zee S. K. Sybrandl, is 21 dezer te Portsmouth binnengevallen, en het pantserdekschip „Zeeland", onder bevel van den kapitein ter zee H. F. Kou wen borg, op dienzelfden datum van Curasao vertrokken ter voortzetting van de reis. De kapt. P. G. Weuringh, van het 7de reg. Inf. te Amsterdam, wordt 1 April werk zaam gesteld by het departement van oorlog te 's-Gravenhage. De iuit.-kolonel Hamming, van het 3de reg. huzaren te 's Gravenhago, heeft wegens ziekte non activiteit aangevraagd. Vad Het stoomschip „Essen" vertrok 21 Maart van Batavia naar Amsterdam; de Kaiser" (thuisreis) vertrok 21 Alaart van Aden; do „Prins Frederik Hendrik" ariiveerde 22 Maart van W.-Indiö te Havre; de „Prins Willem V" vertrok 22 Maart van Paramaribo naar Amsterdam; de „Zingara"(Holland-Amenka- lyn), van Newport News naar Rotterdam, passeerde 22 Maart Lizard. Alkemade. De 22 dezer, voor doze gemeente vastgestelde kiezersiysfc bevat de namen van 617 kiesgerechtigden voor de Tweede Kamer en Provinciale Staten, en van 479 voor den gemeonteraad, tegen 571 en 469 ln 1900. Het 1ste stemdistrict, de wyken A, B en C, telt 422 kiezers voor Kamer en Staten, 342 voor don Raad; bet 2de stemdistrict, de wyken D, E on F, respectieve!yk 196, 137. Bodegraven. Adriana Bodegraven, leerling van de openbare school voor m. u. 1. o., alhier, heeft met goed gevolg examen afgelegd voor de 2de klasse van de ryksuormaalschool te Gouda. A. K., alhier, reed op den Goudschen weg met een vrachtwagen, waarop ledige lynkoekenkisten lagen. Het paard schrikte voor de voorbykomende tram en geraak i e met den wagen in do sloot langs den weg. De bestuurder had nog juist den tyd van den wagen te springen. HtUn^jk. Ook de milicien dezer gemeente C. Aanuane la door Gedeputeerde Staten voor den militie-dienst afgekeurd, zoodat thans aan «ie beurt van oproeping is de loteling Willem Stoyger, No. 26. Lis^ö. De loteling dezer gemeente A. van Aalst is thans voor den dienst afgokeurd en zal in zyn plaats worden opgeroepen de lote ling J. Hoogkamer. BI ykens de vastgestelde kiezorslyst be draagt het aaDtal kiezers voor de Tweede Kamer 706, voor de Provinciale Staten 703 en voor den Gemeenteraad 587. Leiderdorp. Biykens de vastgestelde lyst zyn alhier kiesgerechtigd voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal 249, de Provinciale Staten 248 en voor den Gemeenteraad 203 personen. Door Burgemeester en Wethouders dezer gemoorite is aan den heer J. van Ommering vergunning verleend tot het oprichten eener slachteiy in het perceel Lage Ryndyk 1. Tot tydeiyk onderwyzer aan de Chr. school alhier is benoemd de heer A. Karstens. Noordwykerhout. De vergadering dre afdeeling Noordwykerhout van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur werd ditmaal gehouden in het cafó: „Het Wapen van Noordwykerhout" en was als gewooniyk flink bezocht. Tegonwoordig waren een dertig tal leden en een paar lid leerlingen. Na opening door den Voorzitter, den heer B. C. Vos, las de secretaris, de heer W. J. Guldemond, de notulen, die ongewyzigd wer den goedgekeurd. De Voorzitter deelde mede, dat do burge meester, daartoe aangezocht, zich als donateur van de afdeeling Noordwyk naar de onze zal laten overscliryven. Vervolgens werd do heer Anth. van den Borg als lid aangenomen. Aan de orde was het benoemen van twee afgevaardigden naar de 100ste Algemeeno Vergadering te Haarlem. Aangezien het ver slag van de vorige Alg. Verg., uitgebracht door den afgovaardigde, den heer P. Verdegaal, zoo'n treurig figuur maakte, besloot de afdee ling, alvorens tot de keuze over te gaan, dat vau de afgevaardigden de oudste voortaan verantwooideiyk zal zyn voor een behoorlyk verslag. Daarna werden als afgevaardigden gekozen de heeren F. Diemei en C. Boezel en tot hun plaatsvervangers de heeren B. G. Vos en A. Koudys. Hierna werd de beschry vingsbrief voor de Alg. Verg. behandeld en besloten, dat de afgevaardigden zuilen stemmen in overeen stemming met het advies van hot hoofdbestuur, waar het betreft de punten 4, 8 en 9, terwyi zy omtrent de andere punten een vry mandaat ontvingen. Niets meer te behandelen zynde, vroeg de heer F. Diemei, mèt den heer Hornan, te Noordwyk, in een vorige vergadering benoemd tot directeur van de door onze aideeling in dit voorjaar te houden groene veiling, of het met het oog op het gure weder niet in het belang dor principalen zou zyn, indien de daarvoor bepaalde 24 of 26 April word ver schoven tot 1 of 2 Mei. Besloten weid de eerstgenoemde data te behouden. De vragenbus bevatte lo. do vraag of niet de biliykheid eischte, dat principalen, niet-leten dezer aldeeling, ook dienden by te dragen in de kosten der veiling en te storten in do afdoelingskas. Hoewel de heeren F. Diemei en A. N. Vermin er tegen pleitten, konden zy niet verhinderen, dat de meerderheid was vóór bedoelde bydrage, die op voorstel van don ho9r L. M. van Noort werd vastgesteld op 60 cents, wanneer het aantal te veilen num mers niet meer bedraagt dan 15, en 1, wan neer dat getal wordt overschreden. Do andere vraag, nl. of het niet wensche- ïyk werd geoordeeld, dat de vragen der vragen bus een handteekening droegen, werd even eens bevestigend beantwoord. Van de onder- teekening zal echter alleen het bestuur kennis nemen. De verloting maakte van de volgende heeren gelukkige winnaars: J. van den Berg, E. Oost- dam Hzn., L. M. van Noort, i h. Warmerdam, E. Oostdam Jzn. en F. Diemei. Vóór de sluiung vroeg de Voorzitter aan den lieer Diemei of hy als directeur het ge nomen besluit om n i o t-leden der afdeeling te doen bydragen in de kosten der veiling, ter kenmsse van belanghebbenden zou willen brengen, waarop de heer Diemei antwoordde, dat by dit vooralsnog niet op zich wenschte to nemen. Daarop sloot de Voorzitter de vergadering. Beroepen is by do Ned.-Herv. Gem. te Nieuw-Vennep ds. D. J. van Aalst, te Noord wykerhout. Wy vernemen, dat de nieuwe wot op den leerplicht ook onze gemeente byna op kosten had gejaagd, ware het niet, dat de Zusterschool in de plaatsruimte, dio de open bare school in het dorp te kort komt, kan voorzien. En is de eerste dan een parochiale' school gewordon, waarvan ook gesproken wordt, dan zal de vergrooting van de open bare school waarschyniyk wel onnoodig zyn geworden. Voor een paar dagen vlogen velen in de kom van het dorp vioeg in den morgen ten bedde uil, haastiger dan gewooniyk. Er was brand meenden zy, wanr de torenklok klepte geweldig. Maar da klok had hen leeiyk beet. Het uurwerk was nameiyk dol geworden en deed mets dan slaan, wel een kwartier' lang. Dit nu was do oorzaak dat met de koude menigeen tegen zyn zin zoo matineys was. Oudshooru. Het aan de miliciens Hage, Verduyn en Cornelia Boot van de lichting 1900 van deze gemeente verleend verlof is door den minister van oorlog verlengd tot 14 Augustus a. 8. Uynsburg. In plaats van B. Star, die afge keurd is voor den militairen dienst, is opge roepen C. v. Klaveren, om 23 April a. s. onder de wapenen te komen. Ter-Aar. In deze gemeente zyn dit jaar als raadsleden aan de beurt van altreding de heeren H. C. Kroft, J. van Zwieton en C. van der Hoorn. Voorhout. De vastgestelde kiezerslyst bevat 269 kiezers voor de Tweede Kamer, 268 voor de Provinciale Staten en 186 voor den Gemeenteraad. Van de kiezers voor de Tweede Kamer zyn 114 in en 155 buiten de gemeente geboren. Het vorige jaar bedroeg het aantal kiezers voor de Tweede Kamer 259, zoodat de wyzigingon in de Kieswet, daarby gelet op de wachtende verkiezingen, van weinig invloed 1 biyken te zyn op het kiezerstal. Het feest voor de schoolkinderen ter gedachtenis van het huwelyk van H. M de Koningin slaagde uitstekend. Het onderwyzend personeel, bygestaau door mevr. Van Dobbelen, had geen moeite ontzien en by het foest zelf verleenden ook de dames der naaivereoniging Weldadlghoid" haar zeer gewaardeerde hulp. Met geschenkjes beladen keerden do kinderen omstreeks halftwee ten hoogste voldaan huis waarts. Woubruggo. By de alhier gehouden stem ming, ter beslissing of de benoeming van ouderlingen en diakenen en het beroepon van predikanten by de Ned.-Horv. Gemeente alhier, gedurende de eerstvolgende tien jaren, zal geschieden door Kiescollege of Kerkeraad, is met 31 tegen 4 stemmen in eerstgemelden zin by vernieuwing besloten. 1 biljet was van onwaarde. Van de 125 stemgerechtigde manslidmaten zyn er mitsdien slechts 36 opgekomen. Uil «*o -9iuai5ici»ut-auL". Koninkl. besluiten. Pensioen verleend: Aan mr. I. Roesingb, ƒ2607 'sjaars, en aan S. Fikke, gewezen bewaarder 2den rang in de straf gevangenis te Arnhem, f 48h 'sjaars. Bevorderd: Met ingang van 1 April tot opzichter der telegrapbie lste klasse, E. J. Pierlot, thans opzichter der telegrapbie 2de klasse. Eervol ontslag verleend Op verzoek, met ingang van '1 Mei, aan den directeur van het telegraaf kantoor te Schiedam, W. Posthuma. Ministerie van Marine: De olücier-machinist lste ki. K. A. van Boven, uit Oost-lndiö in Neder land teruggekeerd, is op non-activiteit gesteld on wordt met 1 April geplaatst bij de conservatie op 's Rijks werf te Willemsoord. De adelborst lste kl. bij de Marino-resorve L. C. Lagaay en de buitengewone adelborst dier reserve F. A. Lambach, respectievelijk dieuende aan boord van den monitor „Keinier Claeszen" en van hot instructieschip „Gier", worden met 3 April van bun plaatsing ontheven; eerstgenoemde wordt alsdan vervaDgeu door den adelborst lste kl. der reserve G. B. F. Boek holst, terwyi met '2 Apnl de buitengewone adelborst der reserve H- Regoort wordt geplaatst aan boord van bet instructieschip „Gier". De audiöniie van den minislci vau justitie op 27 Maart zal aiet plaats hebben.

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 1