a Jongens gevraagd. H.B. KAPPERS. Een net Persoon, Alles 32 voor 10 Cts. Tricot-Tailles, iarlMz.J.MT.j MIMCD Cs STRIJKSTEB, D. ZiRKZEE, Haarlemmerstr. 185, Citgebreide keuze tvree Engelsche eskadrons, die met eon auto matisch kanon van Cradock kwamen, het vuur op hem openden. Kreutzinger trok toen naar Magermansberg, waar h(j zich plotseling be vond tegenover de colonne van kolonel De Lisle, welke zich over een lengte van dertien mUlon uitstrekto, ofschoon zy slechts 400 man sterk was, en blijkbaar op don hoogen stand der rivier rekende om de Boeren te kunnen tegenhouden. Onmiddellijk bracht deze colonne haar vier kanonnen in stelling, maar onge lukkig zegt het telegram vergiste een afdoeling van 100 man, die don uitersten linkervleugel moest bewaken, zich in de rich ting, zoodat eon deel der Boeron opnieuw de ElandsriviJir kon overtrekken en zich in noord westelijke richting uit de voeten maken, weldra door de ganscho rest van het commando ge volgd. Kolonel De Lisle blykt te veel gerekend te hebben op de hulp van kolonel Corringe, die bezig was met Kreutzingers vervolging, maar een uur te laat aankwam. Volgons de Engelschen krogen zy slechts één doode en zijn de verliezen der Boeren onbekend, maar moeten die, als gebruikelijk, belangrijk zyn, daar z\J gedurende zeven uren aan geschut vuur zyn'blootgesteld geweest. Denzelfden dag is, biykens een telegram uit Cradock aan de „Time6", de colonno van kolonel Crewe naar Dwingfontein vertrokken en die van kolonel Herbert naar Elandsdrift, waar ook die van Corringe den volgenden dag verwacht werd. De Lisle was maar met zijn colonne naar Kroonstad teruggekeerd. De uilvaart van Prof. Mr. P. A. van der Lith. Overeenkomstig den wensch van don over ledene en diens familie had hedenmiddag op de begraafplaats aan de Groonestecg op een voudige wyze de bijzetting plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den hoogleeraar mr. P. A. van der Lith. Noch kransen noch andere bloemstukken dekten de lijkbaar, toen deze naar de geopende groeve werd godragen, nadat de lykataatsie, bestaande uit den rouw- wagen en vier volgry tuigen, aan den dooden- akkor was aangekomen, waar een talrijke schare zich had vereenigd, om den afge storvene de laatste eer te bewijzen. Tot de aanwezigen behoorden ambtge- nooten van den overledene alhier, alsmede hoogleeraren van elders, zooals prof. dr. H. Treub, van Amsterdam, de hoogleoraren dr. J. Spanjaard en mr. L. W. C. van den Berg, van de opgeheven Indische Instelling te Delft; het collegium van het Leidsch Studentenkorps, de rechtsgeleerde faculteit van de studenten, leerlingen en oud leerlingen van den overledene; vertegenwoordigers van de Staten dezer pro vincie, enz. De gure noordoostenwind op dezen eersten lontedag deed zich in weerwil de zon helder scheen geducht gelden en het was daarom een goede maatregel van de Gemeente-com missie van het Nod.-Herv. Kerkgenootschap, belast met het beheer der begraafplaatsen, om bij een gedeelte van de groeve een groot zeil te hobben doen spannen, waardoor de opgekomenen tegen dien voorjaarswind wer den beschermd, toen de rector-magnihcus prof. dr. J. E. Van Iterson J.Az. een treffende hulde bracht aan den dierbaren doode. Hy deed dit in ongeveerde volgende rede: Voor de tweede maal, binnen weinige maanden, zyn wij samengekomen op den akker des doods om daarmee getuigenis af te leggen van onzen weemoed over het heen gaan van een ontslapen ambtgenoot. Op een leeftijd, die voor velen nog mag gelden als de kracht des levens, ls Van der Lith ons ontvallen. Reeds sedert een lange rj] van jaren was zijn gezondheid geschokt en herhaaldelijk waren wij in onrust ovor zijn toestand; maar met IJzeren wil hield hy zich staande, onverflauwd arbeidende aan de levenstaak, die hy zich gesteld had. En deze was veelomvattend. Niet uitsluitend aan den kring zynor ambtoiyke bozigheden w\jdde hy zyn machtige werkkracht. Hy V..IS een geliefd leermeester en die roeping te volgen was het hoofddoel van zyn strevenmaar hy ontzag geen moeite om ook bulten den kring zijner leerlingen de belang stelling te wekken voor zyn geliefd Insulinde. Daarvan getuigen zyn belangryko werken, die een biyvende eerzuil vormen voor zyn energie en werkzaamheid. De bloei en de eer onzer Hoogeschool gingen hem nauw aan het hart. Binnen on buiten do grenzen van het vaderland heeft hy met ernst en met goed gevolg gestreefd om haar goeden naam te bevestigen en te vorhoogen. Overtuigd als hy was, dat materieele hulp voor den bloei van het hooger onderwys on misbaar is, in meerdere mate dan van over heidswege wordt verstrekt, legdo hy mst milde hand den grondslag voor een universi teitsfonds, aan welks stichting zyn naam voor altyd mot eore biyft verbonden. Ook buiten den kring der universiteit gaf hy biyk van zyn warme belangstellng in de behoeften der gemeenschap. Zoolang en zoo veel hy vermocht, wydde hy zyn krachten aan de welvaart van gewest en gemeente. Waar een goed werk te verrichten was, vond men Yan der Lith altyd bereid. Aan huldebetoon van regeeringon en ge leerde genootschappen heeft het hem niet ontbroken; zyn schoonste loon was onge- twyfeld de achting en do vriendschap zyner ambtgonooten. Zóó was Van der Lith naar buiten; maar daarbinnen, in den huiselyken kring, moet men hem, zooals spr., gedurende meer dan dertig jaren gekend hebben om ten volle te waardeeren den edelen mensch, den braven echtgenoot en vader, die onder alle en zeer "wisselende levensomstandigheden een voor beeld was en een steun voor alleD, die daaraan behoefte hadden. Diep medeiyden aldus vervolgde spr. gevoelen wy met zyn bejaarden vader, die in den avond van zyn leven het leed moest ondervinden dat het dierbaarste wat hem overbleef, hem nog ontviel. Wy deelen in uwe smart, kinderen van onzen ontslapen vriend, wy wyzen u in deze droeve stonde op zyn voorbeeld ter navolging. Wat wilskracht vermag, heeft hy u ruimschoots getoond. Bovenal gevoelen wy deernis met zyn weduwe, de trouwe gezellin van de moeiiykste tijden zyns levens. Met zelfvoldoening mag terugzien op den steu% aan dezen braven man verleend. Wilt en hier richtte spr. zich tot de familie namens ons de tolk zyn der oprechte hoogachting, die wy ^aar deswege toedragon. Aan hot tot hem gericht verzoek, om als eenig spreker aan deze groeve een eenvoudig woord te wyden aan do nagedachtenis van den ontslapen vriend, bad de rector magnificus aldus naar vermogen voldaan. Hy bracht ten slotte namens den Acadomischen Senaat een eerbiedige en dankbare hulde aan den voor- treöelykon ambtgenoot, die by allen die hem gekend hebben in warme vereoring zal blijven. Na deze rede, die biykbaar een diepen indruk maakte, dankte de heer J. van der Lith, zoon van den overledene, namens zyn moeder, zjjn grootvader, den ruim 80-jarigen oud-genees heer-directeur van het Utrechtsche krank zinnigengesticht, die met het oog op zyn leeftyd niet aan de groeve kon zyn, en namens de verdero familie voor de ondervonden belangstelling en de ook te deze plaatse wederom betoonde deelneming. Toen do treurige plechtigheid was geschied, werd by den geopenden grafkelder namens de meesters in de rechten, die de Indische colleges van den overledene bywoonden, een krans van palmtakken en bloemen neergelegd. Tweede Hamer, Zitting van heden Per Telegraaf.) Woningwet. Voortgezet werd de beraadslaging over de artikelen 7 en 8, strekkende om waarborgen te geven, dat de gemeentebesturen zich van de verplichtingen (tot het maken van ver ordeningen), welke deze wet hun oplegt, zullen kwyten; en dat, indien na zekeren termyn de raad nalatig is gobleven, een hooger gezag deze taak van het gemeentebestuur zal over nemen. De Minister van Binnenlandsche Zaken be- streod uitvoerig do gisteren toegelichte amen dementen van de heeren Lohman en Kuyper. Hy betoogde, dat het amendement-Lohman, dat zich wil bepalen tot mededeeling van gemeenteverordeningen aan Ged. Staten met bevoegdheid aan laatstgenoemden om by nalatigheid van gemeentebesturen te kunnen optreden slechts schyn-waarborgen ople vert voor de nakoming der opgelegde ver plichtingen en dus de volkshuisvesting niet voldoende zal worden behartigd. Daarby laat dit amendement tevens nog toe, dat gemeente besturen weder de voorschriften van Gedep. Staten kunnen wyzigon. Het amendement-Kuyper, dat voor elke nalatige gemeente een speciale wet, aanwy- zeude een bfizonder gezag, wenscht, beste dende, betoogdo de Minister dat dit voorstel een nieuwigheid in ons Staatsrecht is, een miskenning van het Grondwettig recht: dat alleen by verwaarloozing door gemeentebe sturen een ander gezag optreedt. Op die wyze krygt men veel grooter aanranding van de autonomie der gemeenten, als het ware een autonomie onder do zweep. De Minister verklaarde zich niet te zullen verzetten: lo. tegon het amendement-Yan Asch van Wyck (Ede) c. s.om aan den ge meenteraad hooger beroep op de Kroon bin- non 30 dagen toe te laten op beslissingen van Ged. Staten tot weigering van goedkeu ring van gomeenteiyke voorschriften omtront woningen; en 2o. tegen het amendement- Troelstra: om door tusschenkomst van den centralen gezondheidsraad te kunnen geraken tot vernietiging van door Gedep. Staten ver leende vrystellingen omtrent woningbouw of bewoning, ten einde op die wyze te waken tegen willekeurig verleende dispensatie. In beide amendementen zag de Minister zelfs op sommige punten eenige verbetering. De heer Drucker ontraadde namens de commissie van voorbereiding de amendemen ten van de heeren Kuyper en Lohman. De meerderheid der commissie, hoewel geen overwegend bezwaar hebbende tegon het amendement-Yan Kol c. s., kan toch de aan neming daarvan niet aanradon, wegens den meerderen omslag en grooter centralisatieen de commissie beveelt aan het amendement- Yan Asch van Wyck. 860ste 8TAAT8LOTEIIIJ. Trekking van Donderdag; 21 Maart. lste Klasse. 4de Lyat. No. 5535 ƒ1500. Nos. 11745, 18294 ƒ200. No. 9787 /'100. Prijzen van ƒ20. 192 1469 4011 6935 8336 11164 12687 16830 18281 307 2476 4314 6239 8561 93 12836 16410 18397 35 2740 4532 8305 8623 11214 86 16543 18606 463 3092 97 14 9621 46 13291 64 20 88 3100 4943 6742 9805 89 13974 69 19027 672 64 6309 6805 92 11768 14218 16835 19486 764 3433 19 6934 10133 12242 14455 16933 1981J 866 48 6498 7259 10283 84 16001 17611 20521 921 3811 6613 7814 10394 12416 16283 17798 45 1320 39 6663 8063 10401 12595 16593 17818 20957 1407 3807 78 0152 69 12605 Verliezen van het Engelsche leger, zooals die voorkomen in de „Daily Graphic". 0 3 4 Q I a O O CD O O p l>cD o II la 18 Maart 1 7 4 19 12 13 9 24 20 6 11 2 21 21 22 23 Totaal Mai'iitberiohton, Delft, 21 Maart. Granen werden heden prijs houdend verkocht. Aanbieding ruim en de handel wat levendiger. Witte Tarwe ƒ6.40 a f 7.60. Roode f 6.70 a f 6.60. Rogge f 4.70 a f 6.25. Zomergeret f 4.20 a ƒ4.60. Chevalier ƒ6.20 a ƒ6.76. Haver z.70 a 8.76. Groene Erwten 7.— a 8.76. Bruin# Boonen ƒ6.76 a 8.30. Paardenboonen a Duivenboonen ƒ7.— a 7.30. Koolzaad a f Kanarie zaad 6.60 a 7.76. Hennepzaad 6.60 a ƒ7.26 per Hik Boternoteering: 4667. Thermometerstandgisteravond om 8 uren 4° 0. 89.2° Fahrenhoit, hedenmorgen om 8 uren 1.5° 0. 84.7° F., middags om 12 uren 8.6° O, =c 88.3° F., 's namiddags om 4 uren 4.5° O, 40.1° Ft BUITENLAND. Fran krjjk. De Fransche minister-president WaMock- Rous8eau heeft don voorzitter van de Kamer van Koophandel te Marsoille, den heer Fórand, ontvangen om van dezen te vernemen op welke voorwaarden de reedors met do stakers willen onderhandelen. Ook zal hy den socialistischen burgemeester der havenstad, den heer Flaiseières, ontvangeD, die telegrarhisch de tusschenkomst der regee ring in de staking heeft gevraagd op grond van de subsidie en de concossies, die de staat den reeders en den stoomvaartmaatschappyen heeft verleend. Aan eenige socialistische afgevaardigden zelde de minister de terugroeping der naar Marseille gezonden troepen toe. Daarentegen melden andere bladen, dat nog meer troepen naar Marseille worden gezon den en dat de regeering besloten zou hebben de lossing en lading dor schepen te doen plaats hebben door soldaten. Het buitengewoon Engelsch gezantschap onder lord Carrington, dat president Loubet officieel de troonsbestyglng van koning Eduard kwam kenbaar maken, is te Parfia aange komen. Er was een vry groote menigte door de galarytuigen aangelokt, die dapper „Leven de Boeren I Leve Krugerriep. Hier en daar klonk den Engelschen zelfs een schel en uit tartend gefluit in de ooren. Generaal Sórvière zet zyn krygsverrich- tingen in het zuidwesten van Algeriê voort. Hy heeft ook een reis gemaakt door de oasen van Toeat en Goerara, waar hy de bevolking grootendeels vriendschappeiyk gestemd vond. De bezettingen langs do Marokkaanscho grens worden versterkt. Duttsohlaad, Uit vertrouwbare bron verneemt de „Frf. Ztg."f dat de Duitscho Rykskanselier nog geen beslissing heeft genomen in de vraag of in het nieuwe toltarief voor landbouwpro ducten maximum- en minimumrechten zullen worden vastgesteld en dat evenmin reeds een beslissing is gevallen over het bedrag der rechten. De Prins-Regent van Beieren is benoemd tot ridder van het eere-grootkruis der Bath-orde, Het parlementslid Lambert zal heden aan den minister van oorlog de vraag stellen of hy den naam kan noemen van den officier in Zuid-Afrika, die last gaf militaire voorraden in Ladysmith op te stapelen. Voorts of deze officier handelde op eigen verantwoordelykheid of op Instructies uit Engeland, en ten slotte op welken datum die opstapeling begonnen is. Het Lansdowno-Wolsoley-krakeel is blykbaar nog niet uit. In het Brit8che Lagerhais vroeg de afge vaardigde O'Kelly de regeering of de Britse h- Duitsche overeenkomst betreffende China ook van toepassing is op Mantsjoerye. Minister Cranborne zette daarop nogmaals de beteekenis van het verdrag tusschen Duit8chland en Engeland uiteen en vestigde er by de vermelding van de bepaling, dat beide mogendheden zullen streven naar de handhaving der integriteit van China, de aan dacht op, dat by deze bepaling geen enkele nadere aanduiding staat. Deze opmerking werd met levendige toejuichingen begroet. Verder verklaarde lord Cranborne, dat de Britsche regeering geen berichten heeft ont vangen, waaruit blykt, dat Japan aan de Chineesche regeering heeft laten weten, dat het een protectoraat over Fokien zou afkondigen, wanneer China de Mantsjoerysche overeen komst onderteekent. Telegrammen. TARKASTAD (Kaapkolonie), 19 Maart. (R.O. De Britsche officier, die den llden Maart door de Boeren werd gevangengenomen, maar ontsnapte, vertelt, dat Kruitzingers commando prachtig bereden is. De mannen zfin allen gewapend met Leo-Metford- of Lee-Enfield- geweren en hebben volop munitie. [Tarkaatad ligt ten oosten van Middelburg en Craddock.] DE AAR, 19 Maart. (R. O.) Drie Hollandsche koloniston, van wie bewezen was, dat ze schuldig zfin aan het vernielen van een trein by Taaibosch, waarby vyf man omkwamen, werden heden ter dood gebracht. Twee andoren, die by doze zaak waren betrokken, werden veroordeeld tot vyf jaar gevangenisstraf. LISSABON, 20 Maart. (R. ONaar de bladen melden, is het transportschip „Bengala", met ultgezetto Boeren aan boord, to Kaap Verd aangekomen. De vrouwen en de kinderen der Boeren zullen te Sagnes Algarves blyven, de mannon zullen worden gekazerneerd in de citadel van Penicho. [Sagnes (Sagres?) ligt In Algarve, in den zuidoost-hoek van Portugal. Peniche ligt aan de Cabo Coroveiro, de Kaap ten noorden van de Kaap da Roca.j DURBAN, 20 Maart. RO.) De Engelschen verlieten Vrede. Het garnizoen voegde zich by de colonne van generaal Campbell, die in een hevig gevecht was gewikkeld geweest. Deze kwam van Standorton en moest daarheen terugkeeren. Hy heeft 200 zieken en gewonden. Vele troepen Boeren bevinden zich In de nabyheid van Standerton. LONDEN, 21 Maart. (R. O.) De avondbladen vernemen uit Kaapstad van gisteren, dat commandant Philip Botha in het jongste gevecht werd gedood. LONDEN, 21 Maart (R. O.) Een telegram van lord Kitchener uit Pretoria, dato 20 dezer, meldt, dat generaal P. Botha, broeder van den commandant-generaal, gedood werd by Doorn- berg (waarschyniyk de plaats, waar genoraal Campbell's colonne in een hevig gevecht was gewikkeld, en deze 200 zieken en gewon den kreeg). De beide zoons van generaal P. Botha werden gewond. De Boeren in de Oranje-Rivier-Kolonie zyn verstrooid. De Wet bevindt zich in de buurt van Heilbron. TIENTSIN, 20 Maart (R. 0.) Behalve het Australische contingent zyn hier thans aan wezig Engelsche voorposten van de verbindings linies. De Engelsche troepen zjjn onder de wape nen en bewaken het betwiste gebied. Geen ernstige verwikkelingen worden te gemoet gezien. Scheepsramp le Vlieringen. Hedennacht te ongeveer 1 uur had op de reede te VJissingen een aanvaring plaats tusschen de stoomschepen „Chemnitz", van Australië via Antwerpen naar Hamburg, en „Tay", van Antwerpen naar Londen bestemd. Laatst genoemd Engelsch stoomschip lag geankerd en werd zoodanig door het Duiteche „Chemnitz" getroffen, dat het zonk voordat de opvarenden in de gelegenheid waren zich te redden. Er zyn 14 personen, waaronder de gezag voerder en 3 vrouwen, by de ramp omgekomen, terwyi de eerste stuurman en 2 man zyn gered. Het ïyk van een 18-jarige is reeds teVlis- singen aangebracht. De Chemnitz" beliep, zoover bekend, geen schade. LEIDEN, 21 Maart. Men 6chryft ons uit Den Haag: Aan do zuidzijde van het Binnenhof bewogen zich hedenochtend veel toeschouwers, in afwachting, dat H. M. de Koningin aan do vergaderzaal van den Raad van State zou aankomen. H. M. en Z. K. H., gezeten in een livrei- rytuig met rooden bok, stapten even half- twaalf af aan den vleugel, die voert naar de vergaderzaal van den Ministerraad, gevolgd door eenige leden der Hofhouding. De militaire wacht, dienstdoende in het gebouw der Tweede Kamer, stond in groote tenue buiten in het geweer. Het Koninkiyk Echtpaar werd aan den ingang van de vestibule ontvangen door Staatsraden mr. Heydenryck en jhr. Humalda v. Eysinga, in commissie met den waarn. secretaris van den Raad van State, mr. A. J. graaf Van Randwyck, daartoe benoemd. De Koningin droeg oen donkergroen pluchen kleed de Prins de kleine tenue van schout-by-nacht. Alle leden waren in de groote vergaderzaal tegenwoordig, behalve de Staatsraden generaal Den Beer Portugael en mr. Moltzer, die om gezondheidsredenen buitenslands zyn, zoomede de referendarissen, uitgenomen baron De Vos van Steenwyk, en de commiezen van Staat. Onmiddeliyk na het binnentreden van het Koninkiyk Paar nam de plechtigheid onder leiding van H. M. als voorzitster van het Staatscollege een aanvang. en aani eze toef Nadat H. M. don presidialen stoel ingenomen had, heeft Z(j H. Ds. Gemaal met een aa spraak geïnstalleerd. De geïnstalleerde beantwoordde doze spraak. De vice president van den Raad van Stater jhr. mr. Schorer wenschte namens don Rnac, H. M. en Z. K. H. daarna uit naam van den Raad geluk met H. De. eer6te verschijning in den Raad van State. Te 11 u. 60 min. was de plechtigheid geëindigd. De Haagsche Raadscommissie voor de Schouwburgquaestie heeft zich gisteren ge constitueerd en ving onmiddeliyk mot haar) werkzaamheden aan. Gemengd N 1 e n w De Haagsche politie heeft v i o if] jongens aangehouden, verdacht van diefstal- van jassen uit vestibules van verschil!end$j woningen. Naby het Ververschlngskanaa^ te Scheveningen is aangespoeld, in staat van ontbinding, het Hjk van een vrouw, ver^ moedeiyk van de in Januari verongelukta[ .Holland". Te Scheveningen is g i s t o r e rf? een bomschuit door het breken van de land*; touwen vlot geraakt en tegen den wandelpiei aangeloopen. Een matroos, overboord ge sprongen om het touw vast te maken, kwaaie na veel moeite aan wal en zakte toen IneenA In het politieposthuls naby het Kurhaus werd hem hulp verleend. De nachtmailboot van de „Zee-' land" had hedenmorgen 40 minuten vertra-' ging ten gevolge van den storm. De treinen,' naar Duitschland vertrokken te 8.9 en 8.20.J De trein voor Holland liep niet. De reizigerr» vertrokken te 7 uren. Mede ten gevolge van den zwaren stornr van hedennacht kwam de mailboot van Han* wich twee uren te laat aan den Hoek van Holland aan, zoodat de passagiers de aan» sluitingen met Noord- en Zuid-Duitschlaqd misten. ADVERTENTIËN. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, in den ouderdom van 70 jaar, onze innig geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, J. DEN BROEDER. Namens de Familie Wed. J. DEN BROEDER, schreudeb. Eenige en algemeens kennisgeving. Lkidbn, 20 Maart 1901. (Raarasteeg 65.) 2498 11 Heden overleed onze geliefde Broe der en Oom J. DEN BROEDER, in den ouderdom van 70 jaar. 2503 7 T. DEN BROEDER. J. DEN BROEDER. C. DEN BROEDER. Leiden, 20 Maart 1901. Heden overleed te Haarlem, tot onze diepe droefheid, na een kort stondig ïyden, onze zeer geliefde Zoon en Broeder PIETER AREND, in den ouderdom van ruim 29 jaren. Uit aller naam, J. POSTÜMA Sa. Leiden, 20 Maart 1901. (Heinsiusplein No. 2.) 2520 9 Heden overleed te Rotterdam, op byna negentigjarigen leeftyd, onze geliefde Tante en Behuwdtante Me juffrouw W. J. RUYCHAVER. A. S. TIELE Ruvchayeb. C. P. TIELE. Leiden, 20 Maart 1901. Volstrekt eenige kennisgeving. Bezoeken kunnen niet worden af gewacht. 2514 11 Heden overleed, tot diepe droef heid van my en verdere Familiebe trekkingen, onze geliefde Echtgenoot en Oom de Heer CAREL HANSEN, in don ouderdom van 82 jaren. 2528 10 Uit aller naam: Wed. 0. HANSEN, J. 0. Lassohuyt. Leiden, 21 Maart 1901. (Hofje Francois Houtyn, Hooigracht.) Heden overleed tot onze diepe droef heid, na eon langdurig smarteiyk doch geduldig ïyden, onze geliefde Dochter on Zuster DIRKJE FRAN- CINA PRIVÉ, in den leeftyd van 19 jaren. 2517 12 Dat haar heengaan vrede was, lenigt onze smart. Mede namens verdere Familie, Wed. I. PRIVÉ Dkkkeb. Leiden, 21 Maart 1901. (Garenmarkt 30.) 2632 4 Stationsweg No. 19. SOEP, dagelijks verkrijgbaar 20 Cents per portie. 6902 6 IPapenstraat 4. Gevraagd: een nette Bediende, goed kunnende Scheren en Haar- snydon; zonder goede getuigen on- noodig zich aan te melden. 2512 8 B. PIËT, Hoogowoerd 20. good bekend met de Fransche taal en boekhouden, zoekt een betrek king op een kantoor of andere bezigheden. Brieven onder No. 2633 aan het Bureel van dit Blad. 8 Tegen 1 Mei wordt gevraagdeen YM-Tweade-Meid P. 8. Brieven franco letter W. by den Boekhandelaar G. LOS, Hoogewoerd 65 Leiden. 252fr 6 Er wordt gevraagd: een be kwame die ook als hoofd eener inrichting op kan treden. Brieven onder No. 2580, Bureel van dit Blad. 2580 8 SNOEPTAFjLLS. Hoopt nw goed by XjEIDtEZNT. 2621 s tot in de grootste maten voorhanden. 2615 12 PIAIMNO. Ter overname aangeboden: oen goed onderhouden PIANINO, zeer mooi van toon in nette Kast, voor 135 Qld. Te bevragenRapenburg 75. 2522 6 A. L. BE VLIEGER, firma A. A. RENSINK te Leiden, Boekhandelaar op de Breestraat ll£2, heeft voorhanden vele soorten Tevens is daar gevestigd het- Depot van het Ned. Bijbel- Genootecliap. 652 16 1 H I Cl Geh.oorzaal ll»eiden. ZONDAG 24 UA1BI, '.avonds 8 aren. SLECHTS EÉN DAG; GROSSE VORSTELLUNG .VON Gï ran de Théatre JSemoiia. Aaftreten von Bill. 8ESIOXA, wcltberttbmle I,öwe». Ilaude nnd Sclilangenb&ndigerire. Had. SEETNEB da» anverbrêunbare Feue. medium nnd anderer Ar listen leu Ranges. EntréeIe rang ƒ1.-, Ue rang 60 Cents, lUc rang 60 Cents. Plaatsbespreking dageiyta tu af VlJJdag 22 Maait. 2631 80

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 3