Kerkboeken I 13 Ma3rt 19M- MEID-ALLEEN, Te buur raetl A9eia.s.: Moons Vod Leeuwen, icüt ADVERTEITTIËN. flinke BEHANGERSKNECHT, LOOPJONGEN, Aardappeleübericht. Afslag! In het geveeht, dat VrJJdag by Maraisburg beeft plaat? gehad, zyn TUftien 1°®" d«r Kaapsche politie door de Boeren gevangen genomen en ontwapend, maar later ouder gewoonte in vryheid gesteld. Kolonel Gorringe heeft nu versche paarden gekregen en zal den republikeinen nu eena eventjes een lesje lezen v;egens hun vernieling van het station Sheldon en de andere baldadigheden in die buurt. Van d« nieuwe yeomanry zijn er tot 0 Maart 4180 officieren en manschappen verscheept, tot den 23sten gaan er nog 8930, zoodat er dan nog slechts 1890 aan de 15,000 ontbreken. Er zijn ongeveer 300 officieren benoemd. Roberts heeft verklaard, dat de quaestie van terugkeer der vrijwilligers nu geregeld is. De terugkomst van het vrywilliger-detachement hondensche Schotten van het 2de regiment Gordon Hooglanders kan nu bijv. spoedig worden verwacht, liet hy aan een belangstel lend vriend weten. De „Express" verhaalt, hoe lord Kitchener In Januari by Pan door zyn eigen behoed zaamheid aan den dood, ten minste aan een groot gevaar, ontsnapte. Het verhaal is afkom stig van een Engelsch officier, toen te Belfast in garnizoen. De verkennings-locomotief, die voor den trein van den opperbevelhebber uitreed, verklaarde op een gegeven oogenblik, dat de lyn veilig was. Maar Kitchener ver trouwde om de eon of andere reden de zaak niet en gaf last twee zware goederenwagens aan de verkenningsmachine te koppelen, welke daarop opnieuw wegstooinde. Plotseling vloog de geheele boel in de lucht en even plotseling verschenen er een 100-tal Boeren, die echter in de puinhoopen slechts den ongelukkigen machinist vonden. Kitchener was op het hooren der ontploffing yhngs teruggestoomd en had zich te Pan in veiligheid gesteld. Een telegram uit Calcutta deelt mede, dat de Britsch-Indische regeering plannen en be grootingen maakt voor de huisvesting van groepen van 1000 Boeren te Derra, Pachmarri, Kodaikanal, Trichinopoly en Bellary. Ook de Britsch-Indische hooge hoeren schijnen dus niet te denken, dat de oorlog spoedig over zal zyn. De ,Figaro" weet te vertellen, dat eon zekere Du Plessis, die beweerde een van St.-Helena ontsnapte krygsgevangen j te zyn en te Cherbourg door een Duitsche stoom boot aan wal te zyn gezet, eergisteren voor den commissaris van politie in het quartier Yendóme werd gebracht. De man verkeerde in deD meest berooiden toestand. Men leidde hem naar Boerenvrionden te Parys ter verdore verzorging. De „Matin" weet aan 't bovenstaande nog toe te voegen, dat de man Frans du Plessis heet en naby Pretoria woonde. Met behulp van een stuk hoefijzor bevrijdde de oude man, die een echt Boeren type heeft, zich uit zyn hut in het krygsgevangenkamp. Hy vertelt, dat hy met Cronjé by Paardeberg heeft gevochten on daar gevangengenomen werd. Hoe hy aan boord van het Duitsche schip wist -te komen, woidt niet vermeld. Hy verborg zich twee dagen in het kolenruim en kwam toen te voorscbün. Te Cherbourg gaf de kapitein hom nog wat geld en wat voedsel. Hy ging te voet naar Parys en zocht naar het Transvaalsche consulaat. Maar daar hy geen Fransch ver stond, bleef zyn zoeken vruchteloos. Eindeiyk viel hy uitgeput op straat neer, na twee dagen zonder voedsel of dak te hebben rond gezworven, toen de politie hem vond. De „Matin" heeft een inschryving voor hem geopend. Kolonel Pilcher heeft de streek tusschen Bloemfontein en de Oranje-Rivier schoonge veegd. Hy heeft van daar 30 gevangenen en 3000 paarden medegebracht. De „Daily News" betoogt, dat de overgave van Botha niet behoeft te beteekenen, dat de oorlog uit is. Maar Botha is commandant- generaal van de Transvaalsche Regeering en is dus de eerste ondergeschikte van den Presi dent, thans den heer Schalk Burger. Deze boiden vertegenwoordigen dus de overbiyf- eelen van des vyanda regeering en hun over gave zou beteekenen dat de oorlog tusschen beide regeeringen officieel ten einde zou zijn. Het blad teekent daarby het merkwaardige feit aan, dat Engelands hoop op vrede louter berust op het herstel en de erkenning van de regeering, die het opzetteiyk en krenkend beeft geïgnoreerd gedurende de latere maan den van den oorlog. De Dally News" schryft dan verder: „Het eenige belangryke punt op het oogen blik ls, welke voorwaarden de regeering door lord Kitchener den Boeren laat aanbieden. Daarop berust hoofdzakeiyk de hoop op vrede. "Wy beweren niet, dat we rechtstreeks olfi- cieele inlichtingen hebben in dit opzicht en ■wy verwachten, dat de voorstellen der regee ring voor uitbreiding vatbaar zyn. Maar wy kunnen onzen lezers uit uitstekende bronnen voorleggen een „intelligent anticipation" van de voorwaarden, thans door de regeering den Boeren aangeboden. „Men zal daaruit zien, dat de staatkunde van de onvoorwaardoiyke overgave zeor sterk gewyzigd is. Er wordt niet meer gesproken over uitzondering van de aanvoerders van de amnestie. Onder de voorwaarden, den Boeren aangeboden, zal men byna zeker vinden een algomeene amnestie voor de Boeren en hun aanvoerders te velde, uitgezonderd in die gevallen, waarvan duidelijk bewezen is, dat verraad is gepleegd. ,Een tweede punt, ten opzichte waarvan de regeering haar houding hoeft gewyzigd, is de behandeling der Kaapsche rebellen, die onder de wapens zyn. In plaats van te biy ven vasthouden aan zekere Diet genoemde, maar verschrikkelyke straffen, heeft zy haar eischen beperkt tot de ontneming van het kiesrecht aan de Kaapsche rebellen, misschien mot eenige andere lichte straf in sommige gevallen. „In een derde punt heeft de regeermg ook oen gezonder en lankmoediger standpunt in genomen. Zy zal geld ter leen aanbieden voor den herbouw der verbrande en ver melde hoeven en voor de hernieuwing van den veestapel. Ook daarby zal een uitzondering worden gemaakt voor de gevaljen, waarvan bewezen is, dat er verraad is gepleegd. „Waarschyniyk zullen dergeiyke leenfngen ten laste Yan de schatkisten der belde kolo nies komen. In Soedan werd een dergelijke weg gevolgd en later werd het geleende geld geschonken. Laat ons hopen, dat dit prece dent zal worden gevolgd. „Ten slotte zal aan de Boeren een laatste concessie worden gedaan, waarop grootendeels de hoop op vrede berust. De Britsche regeering zal aanbieden een soort van civiel bestuur in de Boerenstateninte stellen, zoodra dat mogeiyk is geworden door de onderwerping der commando's te velde, met inbegrip van de minder verzoeningsgezinden, die de vredesvoor waarden niet aannemen. „De vorm van dit bestuur zal in hoofdzaak zyn, dat van een kroonkolonie, met sir Alfred Milner aan het hoofd. Maar de nieuwe en belangryke concessie zal zyn, dat hy zal worden voorgelicht door een Raad, waarin zitting zullen hebben mannen van invloed by de Boeren, als Botha, Lukas Meyer en Schalk Burger. „Er is wellicht niet veel essentiöels in zulk een aanbod en het feit der kroonkolonie blyft bestaan; maar het is toch heel wat anders dan een uitsluiting van de Boerenaanvoerders." De correspondenten te Utrecht van het „Hbl." en de „N, R. C." hadden gisteravond een onder houd met den heer Fischer, lid van het drieman schap, over dit bericht van de „Daily News". De heer Fischer zeide to gelooven, dat dit bericht een der vele canards was, die in den laatsten tyd zyn verspreid, en dat hy ook geen geloof hechtte aan het bericht aangaande vredesonderhandelingen. Verliezen van hel Engelsclie leger, zooals dit voorkomen in de Daily Graphic". 33 a 0 a 0 5a it Q a 0 c 0 0 O 0 >-ÜJ 11 Maart 21 37 16 12 1 7 14 13 9 16 9 33 14 15 16 n Totaal Mar kt bcrlolit«n. Delft, 14 Maart. Granen werden lieden tot iets betere prijzen verhandeld, doch de omzet was niet groot. Witte Tarwe 6.40 a 7.60. Roodo 6.70 a 6.60. Rogge 4.80 a 5.25. Zomergerat 4.30 a 4.50. Ckevalior 5.20 a 5.76. Haver f 70 a 3.75. Groene Erwten ƒ7.— ƒ8.75. Bruine Boonea 0.75 a 8.80. i'aaidenbooneu a Duivenboonen 0.90 a 7.30. Koolzaad fa fKauariezaad 6.60 a f 1.1b. Hennepzaad 0.50 a ƒ7.25 por Hl* Boternoteering: 4858. ricbtedani, 18 Maart. Noleering raa ut Bears- coüimiwie. Moutwya ƒ9.25 por HL. Zonder luet en zonder belaetiug. Öpoeling ƒ1.40. Nateering ran da Maktlaere. Moatvrya ƒ9.50, Jenever 18.50. idem Ameterd. proe. 15. Nota* ring van den Distillateurabund. iloutwjm ƒ9 90. Jenever ƒ13.50. A met. i'roe: ƒ16. TWEEDE HMlRKt. Zitting van h:den Per Telegraaf.) De Kamer ving dadelijk aan met de be handeling van het wetsontwerp tot regeling van liet Staats Lu ozicht op do V o 1 k s g c- z o n d h o i d, waarover by het algemeen debat alleen het woerd word gevoerd door den heer Kuyper, die m het algemeen zyn sympathie betuigende met de voorgestelde organisatie van het Staatstoezicht, ook op grond van anti revolutionnair beginsel dat de zorg voor volksgezondheid recht on plicht is van de overheid, en beperking van de persoonlijke vryheid daarvoor gerechtvaardigd ia, nuts die beperking niet to chop ingrypt in het hniselyk ie ven, hoopte dat niet te veel op kleinigheden zal worden gelet, opdat het toezicht de sym pathie der burgery zal verwerven. Nadat de Minister van Binneniandsche Zaken verzekerd had, dat, hoewel het toezicht niet uit sluitend in handen der medici kan worden gelegd, de persoonlyke vryheid zoo min mogelijk zal beperkt worden, werd het alge meen debat gesloten, waarna zonder stemming werden goedgekeurd art. 1, bepalende den omvang van het Staatstoezicht, en art. 2, dat dit toezicht opdraagt aan den centralen ge zondheidsraad, hooIdinspecfear8 en inspecteurs van de volksgezondheid en gezondheids- commissiên. By art. 3 bestreden de hoeren Roessingh De Waal Malefijt, Van de Velde en Lohman het voorschrift dat zy die met het toezicht zyn belast, een eed of belofte moeten afleggen in handen Yan den burgemeester. Yoldoondo werd geacht wanneer aan de processen-verbaal bewijskracht werd toegekend en de heer Roessingh stelde voor in plaats van een eed of belofte een eenvoudige ver klaring te vorderen. De heer Van de Velde stelde een amendement voor om de beéediging van de leden en secretarissen van de gezond- heid6commis8iön te laten vervallen. Het artikel werd aangehouden. Art. 4 geeft de bevoegdheid tot het binnen treden van particuliere woningen, ook tegen den wil van de bewoners. Do heeren Fijnappel en De Waal Male fijt waren tegen een alge- meene lastgeving tot het binnentreden van woningen en wenschten een byzondeion Iaat. Laatstgenoemde wees er o. a. nog op, dat, waar ook vrouwen zitting kunnen hebben ïu de gezondheidscommissie, hot inbreuk op den huiseiyken vrede zou kunnen maken, wan neer die vrouwen ten allen tyde bevoegd zouden zyn een andersmans huis binnen te gaan. De heer Kuyper wenschte vooraf kennis gevmg met byvoeging van een afdruk van het wetsartikel; en wenschte, dat op Zon-en Christelyke feestdagen geen huisbezoek zou plaats hebben. Tegen dit verzoek had de Minister geen overwegend bezwaar. Hy ver dedigde echter een olgeoieenen last tot bin nentreden. Ook zag de Minister tegenover den heer De Waal geen reden om secretarissen van de commission van da bevoegdheid tot binnentreden der woningen uit te ai uiten. De heer De Waal Malefijt stelde daarop een amendement voor om die secretarissen uit te sluiten. De heer Pijnappel stelde een amendement voor om te bepalen, dat voor het 's nachts binnentreden van woningen een bijzondere last wordt vereischt. De heer Kuyper stelde een amendement voor om de bevoegdheid tot binnentreden niet te doen gelden op Zon- en erkende Christelyke feestdagen. Met 35 tegen 83 stemmen besloot de Kamer aan secretarissen, die niet tevens lid zyn van de commissie, geen bevoegdheid tot het binnen treden van woningen te geven. Het amende ment van den heer Kuyper werd aange nomen met 84 tegen 33 stemmen en het amendement van den heer Pynappel werd zonder stemming aangenomen. Gemeenteraad von T iflden» Zitting van hedennamiddag twee uren. Voorzitter: mr. F. Was, burgemeester. Tegenwoordig: 19 leden. Afwezig: de heeren Van Kempen, Drucker, Kroon, Kerstens, Aalberse, Van Rhyn, Den Houter, De Vries. De Voorzitter deelt o. m. mede, dat is ingekomen: een verzoek van dr. Van Wetfcum, leeraar aan de H. B.-3. voor Jongens, om verlenging van het hem wegens gezondheidsredenen toe gestane verlofi Besloten wordt, dat verlof met 3 maanden te verlengen. De heer Fera verzoekt geheime zitting naar aanleiding van een der punten der agenda. Hiertoe wordt overgegaan. De vergadering heropend zynde, komen de volgende punten aan de ofde: 1°. Benoeming van een eerste onderwijzeres aan de Meisjesschool '2de klasse. (48) Benoemd wordt mej. O. B. Renaud met 16 stemmen. Op mej. J. B. Weyers waren 5 stemmen uitgebracht. (De heeren Den Houter en Van Rhyn waren tydens de geheime zitting ter vergadering gekomen). 2°. Benoeming van een Gemeente-archivaris. (54) Benoemd wordt mr. dr. J. C. Overvoorde, archivaris der gemeente Dordrecht, met 15 st. Op dr. J. de Hullu waren 6 st. uitgebracht 1 biljet was blanco. 3°. Benoeming van een lid van het Bestunr der Vereeniging „De Practische Ambachtsschool." (64) Benoemd wordt de heer J. Roem met algem. stemmen. 4°. Benoeming van twee leden van het Bestunr der Vereeniging tot bevordering van den bouw van werkmanswoningen. (65) Benoemd worden de heeren dr. A. W. Kroon en W. C. Mulder, beiden aftredend. 5°. Verzoek van J. C. Thonus, om terugbetaling van schoolgeld, Middelbaar-en Lager Onderwys. (44) 6°. Verzoek van N. G. Spaargaren, om vrij stelling van de betaling van schoolgeld, Hooger Onderwijs. (68) 7". Verzoek van J. M. van Baak, om vrijstelling van de betaling van schoolgeld. Middelbaar Onderwijs. (71) 8°. Verzoek van M. do Vries, om vrijstelling van de betaling van schoolgeld, Middelbaar Onderwijs. (72) Gunsug beschikt. 9®. Verzoek van Mej. M. F. W. Tonnet, om eervol ontslag als leerares in het teekenen aan inrichtingen voor Middelbaar en Lager Uuderwijs. (69) Aan mej. M. F. W. Tonnet wordt het ge vraagde ontslag tegen 1 Sept. eervol verleend, onder dankbetuiging voor de gedurende vele jaren aan de gemeente bewezen diensten. 10°. Staat van af- en overschrijving, dienst 1900, op de begrooting der dienstdoende Schutterij. (51) 11°. Staat van af- en overschrijving, dienst 1900, van het Gereformeerd Minne- of Arme Oade- Mannen- en Vrouwenhuis. (52) 12°. Rekening, dienst 1900, van de Plaatselijke Schoolcommissie. (55) Goedgekeurd. 13u. Verzoek van A. Raar, om continuatie van de huur van het perceel Lokhorststraat 22. (60) Gunstig beschikt. 14®. Voorstel tot aanvaarding van een door wijlen Mr. Oh. M. Dozy aan de gemeente vermaakt legaat (50 en 59) Aangenomen (by acclamatie). 15°. Voorstel tot het onttrekken aan den open baren dienst van terreinen aan de Lammermarkt, de Iste Binnenvestgracht, de Nieuwe Beesten markt en de Boom markt en verpachting dier terreinen ten behoeve van standplaatsen op de kermis. (67) Aangenomen. 16°. Rapport der Raadscommissie in zake de onbewoonbaarverklaring van do perccelen Paradiju- hof nummers 13, 14, 15 eu 16 en Pektonpoort nummers 1, 2 en 3. (56) Goedgekeurd. 17°. Voorstel betreffende de regeling der perio dieke aftreding van de in Jnni te kiezen vier nieuwe Raadsleden. (49) De heer De Lange vraagt of de voorge stelde regeling betreffende de aftreding nu reeds kan gemaakt worden, daar de wet be paalt, dat die regeling by loting zal geschieden. De Voorzitter antwoordt, dat togen deze regeling geen bezwaar bestaat, doch het de quaestie is, welke gekozen leden als nieuwe zullen moeten aangemerkt wordeD. 18°. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor de herstelling van het perceel Aalmarkt 5. (45 en 63) Aangenomen. 19°. Voorstel tot hot aanbrengen van nog 8 seinlichten op de bruggen in de Nienwe Vaart. (66 en 70) De hoer P. J. Van Hoeken heeft tegen het voorstel geen bezwaar, doch vraagt of de nieuwe regeling door Gedeputeerde Staten omtrent den Zondagsdienst in de Nieuwe Vaart B. en Ws. geen aanleiding heeft gegeven ook den Zondagsdienst binnen de gemeente te beperken. De Voorzitter antwoordt, dat dit by B. en Ws. een punt van overweging uitmaakt, en er z. i. wei termen voor beperking aanwezig zyn. Hy heeft reeds den havonmeester omtrent deze zaak geraadpleegd. Het voorstel wordt aangenomen. 20°. Voorstel tot uitbetaÜDg aan L J. Planjer van het wegens te late oplevering gekort bedrag van de aauuemingssom van «ieu bouw der üraanbeurs. (46) 211'. Vooratol tot toekenning van gratificaties aan den opzichter De Ridder en den teekenaar Splinter. (61) Aangenomen zonder discussie en zonder hoofdeiyke stemming. 22°. Verzoek van H. Kleijkamp en Kok o. a. tot het doen leggen van een brag over de Haarlemmer- trekvaart. (53) De heer Pers vraagt, of er geen middel bestaat, om aan het bezwaar van requestranten te gemoet te komen byv. door het leggen van een houten brug. De Voorzitter belooft, dit denkbeeld te over wegen. Hy wyst er daarby echter op, dat zulk een houten brug ƒ2000 kost. Op het verzoek wordt vervolgens afwyzend beschikt. 23°. Voorstel tot verhuring van gemeentegrond aan de Rem brandstraat aan G. J. Convée, te Arnhem. (47) Na discussie, wordt op voorstel van den heer De Lange besloten, deze zaak nog niet af te doen, doch haar ter nadere overweging te renvoyeeren naar B. en Ws. 24°. Voorstel tot den aankoop ten behoeve van de Stedelyke Gasfabriek van het peroeel aan de Westvolmolensteeg, kadastraal bekend onder Sectie B No. 258, Gemeente Leiden. (42, 62, 70) 25®. Voorstel tot aanvulling van het Uitbreidings- en Vernieuwingsfonds dor Stedelijke Gasfabriek, in verband met den bouw van een nieuw zaiver- huis. (43 en 70). Aangenomen, 24o. na discussie. Hierna wordt de vergadering gesloten. T elogrammcu, BRUSSEL, 13 Maart. R0.) Een bericht uit Chi&880 aan het blad de „Soir" zegt, dat de politie aan de Italiaansche grens 200 boeren aanhield, die door Engelsche wervers waren aangeworven. BARCELONA, 13 Maart. (B. O.) Het gerucht gaat, dat er opstanden zyn uit gebroken te San-Quérito en Basora (ten noorden van Vick, provincie Barcelona). Men spreekt van fabrieken, die in brand zyn ge stoken, en van soldaten, die er heen zyn ge zonden. De Regeering is besloten, zoo noodig den staat van beleg af te kondigen. LONDEN, 14 Maart (R. O.). De „Times" bevestigt in haar financieel gedeelte de juist heid der geruchten, welke gisteren liepen, dat de militaire autoriteiten aan de Johannes- burgache Kamer voor Mynaangelegenheden machtiging verleenden zoo spoedig zy daartoe in staat is te beginnen met het m-werking- stellen van 850 stampers. LEIDEN, 14 Maart. Thermometerstandgisteravond om 8 uren 4.5° C. 40.1° Fahrenheit, hedenmorgen om 8 uren 8Ö C. 87.4° F., middags om 12 uren 7.6° O. 45.5° J'«namiddags om 4 uren 6.5° C. 43.7° T. By de jongste veranderingen in het per soneel der Ryksveldwacht is op verzoek met ingang van 1 April a. s. eervol ontslagen de ryksveldwachter H. Vink, te Hazerswoude. Vermoedelijk zyn do Nederlandsche en Engelsche mails morgenochtend alhier te vern wachten. Hedenmorgen werd by den. aanvang der zitting der Tweede Kamer niets medegedeeld' omtrent het ontslag van den minister van oorlog. Naar „De Residentiebode" verneemr, heeft H. M. de Koningin het ontslag van don heer K. Eland aangenomen en den heer Roeil in z(jn plaats met de waarneming van de porta- feuille van Oorlog ad interim belast. Het atoomschip „Koning Willem II", van Batavki naar Amsterdam, arrireorde 13. Maart te Genua; de „Oengaran", van Rotter dam naar Java, passeerde 14 Maart Suez; de „Salak", van Batavia naar Rotterdam, passeerde 13 Maart Sagrèade „,Soembawa", van Batavia, naar Amsterdam, arriveerde 14 Maart to Havre. BUITENLAND. Groot-BrltanaSft. Aan het feestmaal van do Kamer van Koop handel te Londen hield lord Salisbury gisteren een toespraak, waarin hy verklaarde, dat het der Britsche natie tot groote eer strekte, dat haar eenheid en haar macht niet verminderd waren na zooveel maanden van stryd. Hy betwyfelde of eenige andere Datie hetzelfde: had kunnen doen. Sprekende over Engeiand's handel, beval lord Salisbury een meer practische opleiding aan, ten einde stand te kunnen houden tegen-1 over de mededingers, die steeds geduchter worden. Een der grootste fouten der Engel- schen, meende hy, is, dat zy geen vreemde1 talen kennen. Alle kooplieden behooren op zyn minst Fransch en Duitsch te keDnen. Lord Salisbury gelooft niet aan den wer- keiyken achteruitgang van den Britschen handel, maar is de achteruitgang een feit, dan schryft hy dien toe aan de parlementaire inmenging. In elk geval, zeide hy ten slotte, moeten de Engelschen op hun. qoivive zyn, opdat zy niet uit het oog verliezen, dat men in voorspoed steeds waakzaam moet biy'ven. De „Times" betreurt in een hoofdartikel de debatten in het Lagerhuis over de zaak- Colvile, die zeer nadeelig op de tucht in het leger moeten werken, Lloyd George heeft in het Lagerhuis gevraagd of het ministerie van oorlog een rapport ontvangen had over het verwoesten van Botbaville en Ventersbarg, en van Wilpoort en Dullstroom in Transvaal. Minister Brodrick antwoordde, dat de regee ring er geen rapport over ontvangen had, maar dat zy Kitchener om inlichtingen zou vragen. Ondertrouwd WILLEM S. VAN SIJPVELD EN 2252 8 BERTHA ALDIENA VERHOEF. Geen Receptie. Huwelijksvoltrekking 29 Maart a. s. De Heer en Mevrouw DAMSTÉ— Jaeger geven kennis van de geboorte van hun Zoon RICHARD. Leiden, 14 Maart 1901. 2281 4 Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Mevrouw de Wed. G. WILHELMY DAMSTE— J. Van 't Hooft, in den ouderdom van 70 jaren. 2246 14 Wed. W. HOVENS GRÉVE, B. J. "Wn.HKT.MY DAMSTA J. WILHELMY DAMSTÉ. C. VAN RHIJN, WZLHELMY DAMSTA L. J. VAN RHIJN. R. F. C. WILHELMY DAMSTE. Leiden, 13 Maart 1901. By vonnis der Arrondissements- Rechtbank te 's-Gravenhage, van 12 Maart 1901, is P. B. D. CARTON, Bouwondernemer te Leiden, ver klaard iu staat van Faillisse ment, met benoeming van Mr. EL A. VAN REES tot Rechter-Commissaris en van ondergeteekeDde tot Curator. De Curator, 2282 10 Mr. J. H. GOUDSMIT. Terstond gevraagd: een grondig bekend met bebangwerk, by A. DE G R AAFF, Haarlem merstraat 224. 2256 6 Wordt gevraagd: een flinke, nette voor vast. Leeftyd 16 17 jaar, eeriyk en goed gedrag. Zich aan te melden Vry dagmorgen tusschen 9 en 10 uren. AdresBureel v. d. BI. No. 2266. 7 Terstond gevraagd: een het HUIS Papengraeht 23, be vattende: 7 Kamers, ruime Kesken, Kelder, Zolders, Gas- en Waterleiding en vele gemakken. Te bevragenAalmarkt 4 en Woninggids, Boommarkt 11. 2287 9 DO EZ ASTRAAT 29. Ontvangen de nieuwste modeDen HORLOGES, waaronder vooral de zoo gunstig bekende zwarte en Kalundcrhortoges, welke vele jaren met succes door xny geleverd worden. 2278 10 TE KOOP aangeboden: beschilderd Doek, uit een Salon, gebeeldhouwde Po'-te-brisée en dito Kroontjes eiken op de paneelen der deuren. Bollenstelling, lang 14 M. X 1.60 M., hoog 10 latten. 1 Eike boom, geschikt voor Roe by vier- roeden Berg. Te bevragen by Wed. W. v. d. ZALM, Voorstraat, Noordwyk- Binnen. 2285 10 I CM desnoods alleen Aloölaan 2. voor dag-diensfc, 2273 6 Gevraagd door een Heer: wmdmms. Opgaven met pryzen met en zon der pension worden ingewacht Bureel v. d. Blad No. 2272. 6 DE BOTTELARIJ Vischmarkl No. 8 la VERPLAATST naar Hoelstraat ISO. S9, over <U St. Jacobagracht. 2263 6 P. JMMITASÜS. A. t. DE VLIEGER, firma A. A. RENSLNK te Leiden, Boekhandelaar op de Breestraat 132, beeft voorhanden vele soorten Tevens is daar gevestigd het Depot van het Ned. Bijbel- Genootscliap. 652 16 Heden in lossing de prachtige lading Jammen-Drielingen, alemede voorhanden versch uit de kuilenpuike Paarspetten, Toolselie Blan- weu en Zeenwsclie Konden, tegen ooncurreerende pryzen, by P. J. D1RKSE, Hoefstraat 6. Telephoonn. 419. 2*79 10 Afsla? Heden ontvangen: PuikeZeeuwscho Paarspetten, prima Blauwen, alsmede fijne Fransche Vogeezeu van af 23 en 24 Cis. per 5 kop en hooger, welke onovertrefbaar zyn in hun fijne qualiteit, (buitenge woon groot) Jaminen-Driellii- geu 15 Cts. per 5 kop. 2284 15 Wederverkoopers korting* I KQRPEESHQES, ttartesteeg No.

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 3