H m P M H P RIJWIELEN. E—I O zesjarige HIT, Te huur: Janvossensteeg No. 9. 1 ilS DL Jauvosseustcei: So. 0, Do oorlog tussclien Engelund on Trans vual. In het district Kenhardt bevinden zich, vol gens een telegram aan de „Times", van 6 dozer gedagteekend, geen Boeren meer, mot uit zondering van een commando van ongeveer honderd man. De opstandelingen houden Kaka- mus bezet, (aan de Oranjerivier, by de grens van Duitsch West-Afrika), en loopen het noorden van het district af. Er zouden maar ■weinig Afrikaanders de wapens opgenomen hebben. Te Coetzeesberg ls een Engelsche patrouille nog door de Boeren beschoten, nadat zy, op bevel, hun handen opgestoken hadden zoo verzekert een correspondent te Somerset Oost- Een aantal Boeren bevinden zich te Bruintjes, hoogte, omstreeks 25JCM. van laatstgenoemde plaats. De Engelsche avondbladen hebben enkele particuliere berichten, waarvan de juistheid niet te schatten is. „Central News" verneemt uit Pretoria, dat generaal Babington drie kanonnen van den vtfand in handen zyn gevallen; een werd genomen by Yentersdorp en de twee andere werden opgegraven. De „Excb. Telegr. Comp." verspreidt een bericht van de „Natal Mercury", dat com mandant Engelbrecht zich heeft overgegeven en commandant Prinsloo gevangen ls genomen, evenals 160 man en een aantal wagens. 1 Dan beweert nog de „Daüy Mail", dat De Wet by Petrusberg is en warm achtervolgd wordt door de kolonels Bethune en Pilcher. President Steyn moet De Wet verlaten hebben. Een officieele opgave van het getal Boeren- gevangonen spreekt van 16,398 en 427 vry op eerewoord. Een door de censuur verlaat bericht van de „Standard" zegt, dat Engelsche verkenners by Helpmekaar een gedeelte van de fondsen der Boeren hebben opgegraven, te zamen vele duizenden ponden. Reuter's bureau ontvangt over de schermut seling te Aberdeen een lang verslag van een correspondent, wiens waarheidsliefde geken schetst wordt door zyn verzekering, dat 1 commandant Scheepers een Boer met de witte >lag zond om eenige Engelschen aan te sporen Zich over te geven; „weigerde men, dan zouden alle Engelschen, die nog gevangenge nomen werden, doodgeschoten worden." Tus- schen de regels door blijkt dat de Boeren in de stad geweest zijn, en vermoedelijk zullen zt) daar ook wel gedaan hebben wat zy wilden eerst den volgenden dag, nadat kolonel Parsons' colonne aangekomen was, werden de Boeren uit hun stelling op een kopje in den omtrek verjaagd. Laffan verneemt nog uit Kaapstad, dat Parsons zoowel Scheeper's als Fouché's com mando by Yleikuil uiteengejaagd heeft; een deel van de Boeren trok naar Oorlogspoort, een ander deel ging in de richting van Zoeten daal terug. Volgens Reuter's correspondent te Bloem fontein is de plaatsvervangende bewindvoerder van de „Oranjerivier-kolonie", majoor Goold- Adams, druk bezig met het inrichten van het burgerlijk bestuur van de kolonie. Er is reeds een registratie-bureau geopend, en Conrad Linder, indertijd ambtenaar van den Oranje- Vrlj#taat, is voorloopig met de directie van het bureau belast. Het departement van onder wijs maakt een plan op den grondslag van het Canadeesche stelsel. De inrichting der politie is zoo goed als afgeloopen. Er is sprake van, dat Rose Innes hoofd- rechter van Transvaal zal worden. Commando's ter sterkte van 200 en 400 man hebben Rouxville en andere plaatsen in dit district bezet en houden zich van alles zoo getrouw mogelijk op de hoogte. De regeering van Natal heeft namens de Engelsche regeoring reeds 600,000 pd. st. betaald voor verliezen, geleden door de kolo nisten. Dit bedrag ia het driekwart van het geen door de kolonisten als de door hun geleden schade is opgegeven. In Ladysmith is men in strijd met dit be richt zeer ontevredon over de regeling der ■^hadelooBstellingen, welke na de Boeren- Avallen geëischt zUn. Zaterdag is in een bijeenkomst van stadbewoners een brief van minister Chamberlain gelezen, waarin gewei gerd wordt schadevergoeding te betalen voor schade indirect geleden. Aan de „Standard" wordt uit Kaapstad geseind, dat er eiken dag nieuwe gevallen van pest voorkomen, ook onder de Europeanen. Yan de acht personen, dlo Donderdag aan getast werden, zijn drie Engelschen. Een is er overleden. Er zijn ook gevallen van pest ie Stellenbosch en Somerset-West, waar de De-Beer8-maat6chappU de besmette huisjes verbrandt. Ook z(Jn een paar blanke school kinderen te Kaapstad aangetast, wat het publiek verontrust, evenals het besluit van het legerbestuur om peatgasthuizen in te richten in de voorsteden van Kaapstad. Yerder is uitgelekt, dat de militaire autori teiten vele Kaffers, die tot nog toe te Kaap stad werkzaam zijn geweest, elders in de Kaapkolonie loopgraven, enz. laten maken. Prof. Simpson spreekt de vrees uit, dat de pestepidemie niet langer te stuiten ls. Het gebrek aan geneesheeren belemmert groote- lyks de sanitaire maatregelen van het stads bestuur. Waarschijnlijk zal men trachten de binnenkort terugkeerende Australiërs te Kaap stad vast te houden tegen hooge soldU om hulp te verleenen. De plaag dreigt naar Slmonstown over to slaan, daar in die plaats een zeer groote sterfte onder de ratten Ls geconstateerd. De Engelsche regeering is, gelijk geseind ls, ln het Lagerhuis geïnterpelleerd over het gerucht, dat er onderhandelingen gaande waren tusschen Botha en Kitchener. De vraag werd gesteld door Sir H. CampbelJ-Bannerman, die vroeg of de eerste Lord der Schatkist kon zeggen of er een gedachten wisseling had plaats gevonden tusschen lord Kitchener en generaal Botha, en of hy den aard daarvan aan het Huis kon medodeelen. Balfour antwoordde: „Er heeft een gedachten- wisseling plaats gehad, maar de regeering kan dienaangaande op dit oogenblik geen verklaring afleggon." De „Times" verneemt uit Cradock, dat de omtrok van Maraisburg wemelt van Boeren. De afdeeling, die Pearston bezette, schijnt deel uit te maken van Kreutzinger's commando. Ze wordt door kolonel Corringe achterna gezet. Het lid van het Engelsche Lagerhuis Henri JLabouchere heoft in een rede voor zijn kiezers te Northampton de aanleiding tot den oorlog met Transvaal en de wijze, waarop die gevoerd la, afgekeurd. Hl) zeide, dat het Engelsche volk eindelijk gaat begrijpen welke offers in menschenleven8 en geld dien kost en geloofde, dat als thans algemoene verkiezingen moesten plaats hebben, de regeering zou verslagen worden. Over het den vorigen dag in het Lagerhuis gebeurde zeide hij, dat de Ieren reden hadden om zich te beklagen, ofschoon ook hy moest erkennen, dat zy wat ver gegaan waren. Als er echter een nieuwe maatregel wordt 'voorgesteld om hun den mond te stoppen, zou hij zich met kracht tegen die aanranding hunner persoonlijke vrijheid verzetten. Ofüolcele Kennisgeving. Aflossing Geldleening. Burgemeester en "Wethouders van Leiden bren gen ter algemeene kennis, dat op Maandag 18 Maart 190 1, des middags te twaalf uren, in een der vertrekken van het Raadhuis zal wor den overgegaan tot de Uitloting van obli gation tot een bedrag van ƒ16,000, behoorende tot de 3-percent8-geldleening van f 1,069,000, aan gegaan krachtens Raadsbesluit van 1 Februari 1896, goedgekeurd bij beschikking van de Gedepu teerde Staten der provincie Zuid-Holland, dd. 3 Februari 1896, G. S. No. 17. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 9 Maart 1901. YAN HEYST, Secretaris. I>© feesten te Amsterdam* Bet vertrek. Niettegenstaande het vroege morgenuur, was heden een groote menigte op den Dam verzameld om Hare Majesteit en Zijne Kon. Hoogheid te zien vertrekken. Reeds vroegtijdig had de politie de noodige maatregelen genomen en den weg op voor beeldige w\jze afgezet. Op den Dam werd de eerewacht betrokken door een detachement vesting-artillerie, onder bevel van kapitein Hoogeveen. Het muziekkorps van de artillerie, op de gewone plaats geposteerd, gaf eenige marschon ten beste. De burgor-eerewacht was aanwezig. Precies tien uren speelde de muziek het Wilholmus, werden de geweren gepresenteerd, de hoeden afgenomen en met luid hoezee de Hooge Gasten begroet Alvorens in de open rijtuigen werd ge stegen, werd de hoofdcommissaris, de heer Franken, in het paleis ontboden. De Koningin betuigde Haar bijzondere ingenomenheid met de genomen politiemaatregelen, die een zoo danig schitterend succes hadden gehad. De Prins-Gemaal liet zich op de hoogte brengen op welke wijze de regelingen waren getroffen, en vroeg of ook politie uit andere steden was ter hulp gekomen, terwijl hy ten slotte zijn groote bewondering uitsprak voor de uit stekende orde, die gehandhaafd was gebleven ondanks de geweldige menachenmassa's. Kort daarop werd uitgereden, voorop het Koninklijk rijtuig, gevolgd door het gala- rutlJig, waarin de Koningin-Regentes en de Hertog-Regent gezeten waren. De stoet bewoog zich in draf en werd voor afgegaan en gevolgd door een escorte huzaren. Daverend gejuich steeg uit de dichte menigte op. De Koningin was gekleed in groen toilet en had oen bruin manteltje om. Op het hoofd droeg zy een tocque-hoed. De Prins-Gemaal droeg de uniform van schout-by-nacht. Langs het geheele Damrak was een talrijke menigte, die niet moede werd de Yorstelyke personen toe te juichen. Op het perron van het Centraalstation waren verschillende militaire en civiele autoriteiten verzameld, o. a. de heoren Nier- etrasz Westerwoudt, president der H. IJ. 8. M., en de heer v. d. Vliet, commissaris. Nadat eenigen tijd in de Koninklijke wacht kamer was vertoefd, trad op het vastgestelde uur, te 10 u. 12 m. het Koninklijk echtpaar, gevolgd door de Koningin-Moeder en den Hertog-Regent, naar buiten. H. M. liep rechtstreeks op den salonwagen toe en stapte dadelijk in, de Prins volgde haar. Beiden namen zy plaats voor het portior, van waar de Koningin tot tweemaal riep: „Moedertje 1" om de Koningin-Moeder te ver zoeken vooral de groeten te doen aan „oom Frits" (den vorst van Waldeck en Pyrmont, die hedenavond te '6-Gravenhage wordt ver wacht). Daarop nam zy met een hartelijke hand druk afscheid en reed de trein onder de juich kreten der menigte weg naar Apeldoorn. Ook langs de spoorbaan, voor zoover deze door de stad loopt, was een talrijke menigte verzameld, die luide hoezees liet weerklinken. Nadat het Koninklijke Echtpaar vertrokken was, werd ook de extratrein voor H. M. de Koningin-Moeder voorgeleid door den heer G. F. Sarlemjjn, inspecteur van het vervoer te Amsterdam. H. M. die even in de wachtkamer was teruggegaan, trad, geleid door den hertog- regent van Meckienburg-Schwerin, die voor haar een heerlijken ruiker van lila orchideeën droeg, op den salonwagen toe. Zy nam hartelijk afscheid van den burgemeester mr. 8. A. Vening Meinesz en sprak op het balkon staande met den Hertog-Regent tot het vertrek van den trein naar 's-Gravenhage. Ook de Koningin-Moeder werd harteiyk toe gejuicht. Hertog-regent Johan Albert van Meckien burg-Schwerin begaf zich toen door de tunnel naar het tweede perron, waar achter den snel trein van de Staatsspoor voor Z. een salon wagen wat aangehaakt. Z. H. sprak geruimen tlJ4 met den Duits eken consul, den keer D. Gillet, die met den vice-consul, den heer E. Haerlng, hem uitgeleide deed, nam vervolgens hartelijk afscheid van generaal graaf Dumonceau, de opperceremoniemee8ter baron v.Pallandt en den kamerheer baron Tindal, den burgemeester, en den heer Francken. Vriendelijk groetend stapte hij in den trein, die onmiddellijk vertrok om den hertog naar Mecklenburg terug te brengen. Hiermede waren de feesten in Amsterdam geëindigd. De trama klingelen weer lustig. Aan de Keizersgracht is men reeds begonnen met bet sloopingswerk. Palen, vlaggen en groen lagen al tegen den grond. Een zware taak heeft de politie achter den rug. Als altijd heeft zy aan veel crltiek blootgestaan, maar de billijkheid eischt, dat men erkent, dat zy zich uitstekend van haar taak heeft gekweten. Die taak was moeilijker, omdat er veel meer menschen op de been waren dan by de feesten van 1898 en som tijds de houding van het publiek minder welwillend was. Het resultaat echter ls dat alles goed is afgeloopen, dat geen ongelukken van emstigen aard zijn gebeurd en daarvoor komt wel een woord van hulde toe aan officieren en agenten van politie voor hun beleidvol en bezadigd optreden. ACADEMIENIEUWS. Leiden: Aan de universiteit alhier, is het doctoraal-examen in de Godgeleernheid cum laude afgelegd door den heer D. Plooy. Utrecht: Bevorderd is tot Semi-arts dé heer A. M. Dhont. ur k t bor io li to i». Lolden, 9 Maart. Granen werden heden onver anderd verkocht. De aanbiedingen waion ruimen de handel wel iets levendiger. Witte Tarwe werd prijshoudend verkocht, doch de geringe soorten bleven oubegadigd. Boonen en Erwten werden, naar qualiteit, tot wat betere prijzen verhandeld. Witte Tarwe ƒ6.60 a ƒ7.40, Roode ƒ6.a ƒ6.76. Wal la-Wall a per 80 KG. Rogge 4.76 a 6.20 per 7-i KG. Zomergerst 4.80 a 4.50, Winter-4.10 a 4.30. Chevalier- ƒ5.a ƒ5.50 per HL. Haver 3.35 a 3.80 per 50 KG. Groene Erwten ƒ6.50 a ƒ8per HL. Paardenboonea ƒ6.90 a ƒ6.15 per HL. Duivenboouon ƒ6.90 a ƒ7.15 per HL. Koolzaad a por HL Kanariezaad 6.25 a ƒ8.per HL. Hennepzaad ƒ6.50 a ƒ7.per HL. Boter. Aanvoer 50i0 kilogr., lste qual. per Vi vat f bi.a ƒ60.2de qual per vat 48. a 52.lste qual. per kilogr. 1.35 a 1.60, 2de qual. por kilogr. 1.20 a 1.30. Lange zwarte turf, geen aanvoer, 4.50 a 6. per duizend. Utrecut, 9 Maart. Op de weekmarkt waren heden 460 atuk8 vee aangevoerd. De prijzen waren voor •tieren 60 a 140, voor vaarzen 60 a 140, voor pinken ƒ40 a 80, voor melkkoeien 80 a 180, voor kallkoeien 120 a ƒ200, voor vaarakoeien 90 a 160, voor vette koeien 140 a 220, voor magere kalveron a voor nuchtere kalveren 4 a 9, voor magere varkens 16 a 60, voor biggen 4.— a 13.—. Hoofddorp, (Haarlemmermeer) 7 Maart. Roode wintertarwe f a Jarige Tarwe a Witte Tarwe 6.50 a 6.60, Canada tarwe a Zomer ristarwe a Rogge 4.50 a 4.90, Haver 6.25 a 7.Cheva- liergerst a Wintergerst a Zomergerot a Duivenboonen 6.75 a ƒ7.26, Roode Duivenboonen a Paar- denboonen 6.76 a 6.Bruineboonen ƒ6.26 a ƒ7.—, Groene erwten vootetoote, f op kook, Kanariezaad a f Schiedam, 8 Maart. Noteeriag vaa de Beure- eemmiitie. Moutwgn ƒ9.25 per üL Zeader laat ea zonder belasting. Spoeling 1.60. Noteering van de Makelaars. Moutwijn 9.60, Jenever 13.60, idem Amaterd. proef 16. Noteering van den Distillateuraboad. Moutwijn ƒ9 50 Jenever ƒ13.60, A mal Brast f 16.— Meppel, 8 Maart. Aan de botermyn was heden de aanvoer 3360 K.G. Hoogste prys f 1.20, laagste prijs 1.06, middenprijs f 1.09 per K.G. Ldam, 7 Maart. Ter botermarkt waren aan gevoerd 66 partgeo, prijs 70 a c. per 7j kilo Kippeneieren f 3.25 a ƒ3.50 de 100 stuks. iloorn, 7 Maart. Op de kaasmarkt waren aangevoerd 30 stapels kaas, wegende 14,043 kilo. Hoogste marktprgs voor kleine 32.commissie f 29.60, middelbare per 60 KG. Telegri iu m o ju. LONDEN, 9 Maart. (A. E.) De toeatand van lord Kimberley is niet erger; doch hem moest zuurstof worden Ingespoten, om hem in het leven te houden. LONDEN, 9 Maart. A. E.) De „Central News" seint uit Pretoria, dat Botha en Kitchener gisteren een samenkomst hadden op Kanonkopje. Botha was alleen en Kitchener was vergezeld door een secretaris. Het onderhoud duurde eenigen tyd; het resultaat er van is nog niet bekend. BILBAO, 8 Maart ftO.) De Engelsche stoomboot „Avlona" werd tegen de rotsen geworpen en zonk. De equipage, bestaande uit 23 man, kwam om. Het schip was van 8t.-Nazaire naar Bilbao bestemd. BARCELONA, 9 Maart (ft. O.) De staat van beleg is opgeheven. CRADOCK, 8 Maart. (R. O.) Maraisburg is hedenmorgen weer door de Engelschen bezet. De Boeren stelden den magistraat en vier man der Kaapsche politie, door hen gevangen genomen, op vi'ljo voeten. PARIJS, 8 Maart (ft. O.) Heden had de verkiezing van het bureau van den gemeente raad plaats. De nationalist Daussel werd by de tweede stemming tot voorzitter gekozen met 42 stemmen, tegen 35 steramen die op den socia list Labusonierre werden uitgebracht. By de verkiezing van vice-voorzitter wer den uitgebrachtop den nationalist Duval Arnould 38 stemmen, den nationalist Gaston Mery 30 stemmen, en evenveel op den radi caal Opportun. De voorzitter proclameerde Duval Arnould en Opportun tot vice-voor- zitters. Daartegen protesteerden de nationalisten luidruchtig, bewerende dat men tot een vierde stemming moest overgaan. De linkerzijde daaienlegen juichte de verkiozing van Op portun toe. Do stembus wordt weggenomen door een nationalist, een grijpt hem die weer af. Er ontstaat een vechtparty. Ten slotto verklaart de prefect der Seine, dat, als er reclames zyn, deze voor de be voegde commissie zullen gebracht worden. ROME, 8 Maart (ft. O.) In do Kamer zeide Prinetti, in antwoord op een vraag van Querci over de verzekeringen, aan den Beier- schen gezant gegeven met betrekking tot de vernieuwing van het drievoudig verbond dat hy, alvorens minister te worden, dikwijls met den gewant gesproken had over zaken van buitenlandsche politiek. In die gesprekken, die een particulier karak ter droegen, was echter nooit do vernieuwing van het drievoudig verbond te berde gebracht. Prinetti voegde er by, dat by by de beraad slaging over de begrooting zyn denkbeelden over de buitenlandsche politiek zal ontvouwen. Overigens zou 's lands belang altyd het richt snoer blyven voor zyn politieke gedragsiyn. BERLIJN, 9 Maart. (ft. O.) In den toestand van keizer Wiibelm is geen verandering gekomen. Het was niet noodig het verband te verwisselen. NEUNKIRCUEN, 9 Maart. (ft. O.) De groot industrieel, tevens afgevaardigde ter Rijksdag, vryheer von Stumm Halberg is hedennacht om halftwaalf op zyn slot Halberg overleden. PEKING, 7 Maart. (ft. O.) De antwoorden der verschillende mogendheden op China's beroep betreffende de Russisch Chineesche conventie zyn ontvangen. Allen raden China aan, nog wat te wachten met de ondertee- kening, om tyd te geven voor discussie, ten PRETORIA, 5 Maart. (ft. O.) Lord Kitchener had den 27oten Februari te Middelburg een onderhoud met generaal Botha en met een der andere Boerenleiders. Daar by ls de moge lijkheid besproken om de vyandeiykheden te staken. PRETORIA, 6 Maart. (ft. O.) De byeen- komst tusschen lord Kitchener en Botha wordt hier en te Johannesburg als zeer be vredigend beschouwd en rechtgevend tot goede verwachtingen met betrekking tot het resultaat. LONDEN, 8 Maart (ft. O.) Do avondbladen behelzen een telegram uit Pretoria, van heden, luidende: Hedenmorgen had een bespreking plaats tusschen lord Kitchener en Botha. Het onder houd duurde nogal eenigen tyd. Het resul taat is niet bekend. [De Utrechtsche correspondent van het „Hbl." seint: Naar aanleiding van de Yrydagavond uit Pretoria ontvangen telegrammen in zake samenkomst Botha en Kitchener had lk een onderhoud met den heer Yan Boeschoten, hoofd van dienst, die my mededeelde, dat er in de omgeving van den President niets van deze berichten bekend is. Ook het „Utr. Dbl." van hedenmiddag bevat een dergelyke mededeeliDg.] LONDEN, 9 Maart. (ft. O.) De „Daily Chronicle" deelt mede, dat in do bijeenkomst van den 27ston Februari commandant-generaal Louis Botha aan lord Kitchener vroeg welke voorwaarden den Boeren gesteld zouden worden. Lord Kitchener antwoordde, dat algemeene amnestie zou verleend worden, behalve aan de Kaapsche Hollanders en aan generaal De Wet en president Steyn. Het Engelsche gouvernement zou ook zyn medewerking verleenen tot den herbouw van woningen op de hoeven en het weder in-orde- breügen van deze laatsten. Louis Botha scheen geheel voldaan en een overgroot deel van zyn commandanten be willigde in de voorwaarden. Generaal De Wet en president Steyn echter zyn niet geneigd eenige voorwaarden, van welken aard ook, aan te nemen. Waaruchyniyk zal Botha zich Maandag geheel onderwerpen en wel door zich i generaal French over te geven. einde tot een beslissing to komen over de to volgen gedragsiyn. Naar men verneemt, hebben verschillende regeeringen de kennisgeving gekregen, dat j de Chlneezen besloten hebben, het antwoord' aan Rusland een paar weken uit te stellen. Gemengd Nleawfk De man, die gisteren ln. de Gro£ smedery alhier door een beroerte werd ge troffen en naar zyn woning vervoerd, is aan de gevolgen overleden. Een man, die gisteravond op de, Haarlemmerstraat zich zonderling aanstelde, i ten gevolge van drankgebruik, waardoor hJJ een massa publiek om zich heen kreeg, werd j door een politieagent in het belang der openbare orde naar het bureel gebracht. Het bleek j aldaar, dat de zonderling nog een hechtenis- j straf te goed had van een dag wegens politie- i overtreding, zoodat zyn insluiting in het huis van bewaring alhier volgde. Donderdag werden te Haarlem ongeveer 4000 plaatsbewyzen naar Amsterdam afgegeven. Als bewys van de groote drukte diene,1 dat een extra-trein, die gisternacht omstreeks halfóón uit Amsterdam ging, een uur noodig heeft gehad om te Haarlem binnen te komen.j Wegens de talryke menigte aan het station j moest hy een half uur aan het Statenbolwerk wachten. Te Zaandam scheen het Donderdagavond uitgestorven. Tusschen 5 en 7 uren liep het storm naar boot en spoor. Alleen aan het spoorwegstation zyn ongeveer 2500 retour kaartjes Zaandam Amsterdam uitgegeven. Ook de boot vervoerde een groot aantal pas sagiers. De booten, die om 5, 0 en 7 uren ver trokken, waren zoowel in de kajuiten als op het dek geheel gevuld. Omstreeks zes uren gisteravond zouden de opperlieden C. De V., J, De Y. en H. Y. de bovenste verdieping van een in aanbouw zynd kantoorgebouw aan de Wil- helminakade, te Rotterdam, langs de lift, waarmede de steenen, kalk, enz. naar boven gebracht worden, verlaten. Terwyi zy op da lift stonden, stortte deze plotseling omlaag, met het gevolg, dat alle drie van een vrij aanmerkelyke hoogte op don grond vielen. Eerstgenoemde kreeg een hoofdwonde en werd inwendig gekneusd, en de tweede brak zyn linkeronderbeen; zy zyn naar hunne wo ning gebracht. De opperman H. V., die zyn rechterdybeen brak, ia naar het ziekenhuis vervoerd en daar ter verpleging opgenomen. Yan geen hunner is de toestand gevaariyk. Er wordt vermoed dat 6f de drie opper lieden zich niet overtuigd hadden dat de lift in orde was, öf dat mogeiyk de man, die by de machine behoort, welke de lift bedient, niet op zyn p06t was. De politie Btelt een onderzoek in. (N. ft. C.) By het ontsteken eoner illumi natie op den Vijgendam te Amsterdam is! Donderdagavond een werkman uit een dakgoot gevallen en zwaar verwond naar hot Binnen-, gasthuis gebracht. Het stoomschip „General" (uitreis) arrl-j veerde 7 Maart te Durban; de „Magdeburg", van Java naar Amsterdam, vertrok 7 Maart van Singapore; de „Potsdam", van Rotterdam naar Nieuw-York, passeerde 8 Maart Lizard; de „Reichstag" (uitreis) arriveerde 8 Maart t<? Mombassa. ADVERTENTIES. Zoo de Heer wil en zy leven, hopen onze geliefde Ouders TEUNIS KREFT en ELIZABET YAN DER NAT den 22sten Maart a. s. hun 25-jarige Eehtvereeoiglng te herdenken. Leiden, Bun dankbare Kinderen, 9 Maart 1901. Behuwd- en Kleinkind. (Heerenlaan No. 10). 2099 10 Hiermede hebben wy het genoegen kennis te geven van do geboorte van een Dochter. 2120 7 L. A. JONGMANS. H. M. Th. JONGMANS - "WlJTENBÜRO. Leiden, 8 Maart 1901. Heden werden wy verbiyd door de geboorte van een flinke Dochter HARIA JOSEPH1NA. A. M. E. STROTMANN- 2131 6 Du Graaf. Leiden, 8 Maart 1901. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een kortstondige on gesteldheid, goheel onverwacht, voor zien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze innig geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Mejuffrouw Wed. APOLONIA MARIA YERHOEFF geboren Yos, in den ouderdom van 01 jaron. 2057 13 Uit aller naam: G. YERHOEFF. Leiden, 7 Maart 1901. (Steenstraat 83.) Heden overleed, te Arnhem, myn geliefde Schoonvader, de WeledelGestr. Heer S. CROMMELIN, in den ouder dom van 91 jaren. L. H. A. CROMMELIN, 2004 7 Yan de Garde. 's-Gravbnhag*. Heden overleed, na een korte on gesteldheid onze innig geliefde Echt genoot, Broeder en Behuwdbroeder de Heer PI ETER WILLEM BEUZE- MAKER, ln den ouderdom van 61 jaren. Uit aller naam, Wed. P. W. BEUZEMAKER, Mandemakbr. Leiden, 8 Maart 1901. (Vischmarkt 13). Algemeene kennisgeving. Bezoeken kunnen niet worden afge wacht. 2107 13 Hiermede betuigen wy onzen harte- lyken dank, ook aan de vrienden van hot Technisch Yakbelang, voor de deelneming, ondervonden by het over- lyden van ODzen inniggeliefden Echt genoot, Yader, Zoon, Broeder en Be huwdbroeder NICOLAAS JACOBUS SMIT. Uit aller naam, Wed. A. S. SMIT Terpstra. Leiden, 9 Maart 1901. 2128 10 Door afschalfiug te koopt een mak voor alles; een DOGCAR met COLLINS-Patentas en een TUIG, by O. VAN DEN BERG, Rijwielfabri kant, Alfen a/d. Ryn. 2142 7 De ondergeteekende bericht, dat hy 25 gebruikte Rijwielen dezen winter in orde gemaakt heeft en ze voor den prys van 20 tot 40 Gulden opruimt. 2141 10 VAN DEN BEUG, Rijwielhandelaar, Alfen a/d. Ryn, Heden overleed, zacht en kalm, na een langdurig en smarteiyk lyden, onze geliefde Dochter, Zuster, Behuwd zuster en Tante CATHARINA, in den leeftyd van 28 jaren. Uit aller naam, J. ARNOLDUS. Leiden, 8 Maart 1901. (Maresingel 31). 2123 9 De Heer en Mevrouw HOL WERD A Jongkindt Coninck betuigen hun har- teiyken dank voor de vele bewyzen van deelneming, ontvangen by het overlyden van hun geliefden Zwager don Heer P. VAN DER ELST, to een net BOVENHUIS, bevattende drie Kamers, Keuken, Zolder, Gas- en Waterleiding. 2137 7 Huurprys 156,— per jaar. Adres: Havenkade No. 17. Verplaatst van JftNVDSSENSTEEG No. 18 kaar 2132 15 Hedenavond OPENING der zaak van Huishoudelijk© Arti kelen, Koperslagerij, Aanleg van Gas- eu Waterleiding, levering Tan Gaskronen, Gaskomforen, Gasgloeilicht, Kousjes, Glazen enz. Beleefd aanbevelend,

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 3