een Keukenmeid, DU NORD. R0GA1B0LE ADVERTENTIES. Een net BUITENMEISJE, P. Q.r De Bende van Hartenboer. ei 8 BRUSSELSCH LOOF, ROZEN-GLYCERIMEZEEP No. 4711. Patisserie HULST. Toen Botha in de nabijheid van Bothe was, nog ten zuiden van den spoorweg, tracht ten Van Reneburg en andere .vredesapos tels" een bijeenkomst met hem te verkrijgen om hem te bewegen zich over te geven. Botha liet hun echter weten, dat hy met hen nieta te maken wilde hebben en zich wel recht streeks tot do Britsche overheden zou wenden als hy over den vrede wilde onderhandelen. Be vredes-agenten zyn nu te Volksrust terug gekeerd. Bat is alles, wat thans omtrent Botha in de Londensche bladen wordt gemeld. De „Morning Post" geeft nu zelfs toe, dat niemand weet waar hy is. Toen de ramp van Paardeborg naby was, kon men uit de dagelyksche berichten van lord Roberts en de correspondenten den ernstigen afloop reeds vermoeden, thans ontbreekt elke aanwyzing. Nog voordat de ontkenning door deEngolsche regeoring van een overgave van Botha hem bekend kon zyn, schreef eergisteren do Lon densche correspondent der „Weser Zeitung" do volgende lezenswaardige beschouwing: „Engelsche berichten beweerden gisteren, dat Botha met 2000 man in de richting naar Komatipoorfc oprukte, waaruit reeds bleek, dat de Boerengeneraal nog geheel meester van zyn bewegingen moest zyn. Thans moldteon particulier telegram uit Durban eenigo ver rassende by zonderheden, die den toestand in oosteiyk Transvaal geheel andera voorstellen dan de Engelsche berichten der laatst© dagen het deden voorkomen. Dat particulier boricht Z6gt, dat de Engel sche colonnes heelemaal niet dat succes had don, hetwelk het hoofdkwartier (of misschien het Londensche departement van oorlog) haar toedichtte. Integendeel moet Louis Botha met z(jn klein leger, dat hy gesplitst liet mar- cheeren, om .echter met groote handigheid te- geiykortyd do operatiën van het geheel te kunnen uitvoeren, zyn Engolschen tegenstan der zoo handig en met zoo groote tactiek uitgemanoeuvreerd hebben, dat de Britsche troepen, ondanks hun meer dan tienvou dige overmacht, meer in het nauw moeten zitten dan men hier in Engeland de Boeren zoude willen zien. „Niet te vergeefs ging Lord Kitchener zoo plotseling van de Kaapkolonie naar het noorden en, nadat hy den geslagen generaal Methuen nog fluks by Klerksdorp voor verdere ver volging en nederlaag had bewaard, naar het oosten van Transvaal, om van uit Middelburg persooniyk, voorzoover dit mogeiyk was, de operaties tegen Botha te leiden. Dit schynt hem nog gemakkeiyk gemaakt te zyn, doordat verscheidene van de tegen Botha opereerende Engelsche colonnes na eenige voor de Boeren voordeelige gevechten zich in noordwestelyke richting op Middelburg moesten terugtrokken, terwyi generaal French met zyn divisie, en waarschyniyk door de groote buitgemaakte kudden vee gehinderd, zich nog in het zuiden van het district Middelburg bevinden, waar generaal Lucas Meyer met 8000 man tegen over hem staat en hem van verschillende kanton bedreigt, terwyi Botha, eveneens met 2 tot 8000 man in het Ermelodistrict in -zyn rug staat en tevens de Engelsche positie zeer bedreigt. French schynt dus tusschen Lucas Meyer en Botha gewoonwog insloten te zyn en als Kit chener, door nieuwe, doortastende operatiën den toesland van zyn onderbevelhebbers niet spoedig ten nadeele van de Boeren weet te veranderen, zouden de eerste veertien dagen wel een3 eenige verrassingen kunnen brengen, dio voor deEngel- echen niet zeer verbiydend zouden zyn. Yan generaal Smith Dorrien en zyn brigade, dio door Louis Botha (hy 6chynt na alles, wat zich tot hodon laat overzien het Ermelodistrict niet ver laten te hebben) zoo hardhandig werd aangepakt by Bothwell, zyn ook nu nog geene berichten ontvangen, en het zal interessant zyn te verne men, hoe het met deze Engelsche collonne, in Botha's nabyheid gegaan is. Eigenaardig is het echter, dat Kitchener do bezorgdheid, die men in Engeland over het lot dezer troepen koesterd, nog steeds niet door een klein bericht over de positie dezer mannen, kan wegnomen". De berichtgever in De Aar, van wiens mededeelingen de telegraaf reeds een uit treksel gegeven heeft, seint o. m. nog het volgende over de jongsto krygsverrichtingen tegen De Wet: Kolonel Thorneycroft, die slechts enkele uren na De Wet op weg gegaan is, heeft nog mets van zich laten hooren. Majoor Byng, die te Colesberg aangekomen is, zal waar schyniyk Hertzog opzoeken, terwyi de kolonols Crabbe en Henniker zich ook in den omtrek van dqn vyand moeten bevinden. Uit Aliwal Noord wordt gemeld, dat de Oranje-rivier weer valt. Kolonel Gorringe is er in geslaagd KreutzingeFs commando naar hot noorden te dryven. De Wet's poging om in de Kaapkolonie door te dringen, ls dus weer mislukt. Hy is wel is waar niet gevangengenomen, aange zien de dringende noodzakelykheid om hem de Kolonie uit te dryven een beletsel vormde voor het vormen van een geschikte troepen- combinatie, die hem had kunnen omsingelen. De Engelsche colonnes, die aan deze krygs verrichtingen deelgenomen hebben, zyn talryk, de afstanden, die zy afleggen, wekken verbazing. Nogal teekenend is deze zinsnede uit het Reuter-telegram, luidende: „Ofschoon De Wet's succes by het ontwyken van een zoo aan- zioniyke troepenmacht allen lof verdient, kun nen zy, die het land hebben bereisd, beseffen hoe gemakkeiyk het De Wet moet vallen, als bereidwillige Boeren hem inlichtingen verschaf fen, om zelfs aan de beste concentratie van troepen te ontkomen"vDat ziet er uit als een voorbereiding aan net publiek op het bericht, dat De Wet wederom ls ontkomen aan de insluiting. Intus8chen valt, wat De Wet thans voor nemens is te doen, met geen mogeiykheid te zeggen, seint de correspondent van de „Times" te De Aar naar Londen. Uit de beste bron beweert hy echter te weten, dat De Wet op de uitnoodiging van Hertzog om verder de Kaapkolonie ln te trekken, geantwoord heeft, dat zyn mannen en paarden uitgeput waren on dat zjjn commandanten en veldkornets Zouden moeten overwegen of zy zich zouden Overgeven* wanneer frua Inval la de Kaap* kolonie niet met gelukkiger gevolg bekroond werd. Zeker had ook hy van de zyde der Afrlkaandera op meer daadwerkeiyken stoun gehoopt. De berichten over De Wet biy ven due even duister. Ook daarin heorecht nog de grootst mogelyke tegenspraak. Laffan seint uit Pretoria, dat de Boeren den spoorweg van Pietersburg naar Warm- bad by laatstgenoemde plaats hebben door- gesnedon en de geheele lyn ln hun handen is. De Boeren lieten een trein naar het zuiden loop en, deden vorkenningen en keerden ver volgens terug. Hun doel is klaarbiykoiyk de brug over Pinaars-rivier te vernielen. By Eerstefabrieken, vlak ten oosten van Pretoria, hebben de Boeren vee weggehaald, niettegenstaande zy door do Britsche kanon nen werden beschoten. Lukaa Meyer, die nu door de Engelsche pers officieel ia erkend als aanvoerder over de door generaal French vervolgde Boeren in zuidoostelyk Transvaal, heeft zy vroeger dood gemaakt, maar ze is dezen moord op papier biykbaar vergeten. Voor eenige maanden toch hebben de Engelsche bladen plechtig verzekerd, dat Lukas Meyer wegens verraad was dood geschoten. De „Petit Bleu" meent zich te her inneren, dat het nog wel De Wet was, die hem mot een revolverschot neervelde. In elk geval: dood was byi Italianen tegen de Boeren Naar men uit Antwerpen meldt, zyn daar verleden Yrydag ongeveer 500 Italianen onder geleide van Engelsche ronselaars aangekomen en naar Harwich Ingescheept, bestemd om dienst te doen tegen do Boeren en om later in de Republieken als kolonisten zich te vestigen. Men vraagt, of de Italiaansche Regeering van deze wervingen afweet en of dio met haar onzydigheid te rymen zyn. Tra us vaal en Oranje-Vr^staat. Yolgens een heden by den voorzitter van het Roode Kruis ontvangen telegram van den Nederland8chen consul te Kaapstad, heeft deze in een schryven, gedateerd 7 Febr. Cbrissie- meer, by Ermeloo, van dr. Bierens de Haan het volgend verzoek ontvangen: „Bericht aan Roode Kruis, dat wy (d. w. z. dr. Jurriaause en dr. Dumont) in wolstand zyn en onze tegenwoordigheid nog driDgend noodig biykt." De voorzitter van hot Roodo Kruis teekent hierby aan dat dr. Bierens de Haan met wy vermoedeiyk bedoelt ook de overige leden der ambulance, die met hem nog by de Boeren op het veld zyn, waaronder dr. Pameyer en de verplegers Jeltes en Leonhard. Noch van dr. Bierens de Haan, noch van de overige heeren was in vyf maanden nieta vernomen. Tweede Kamer, Zitting van heden Per Telegraaf). Besloten werd, op voorstel des Yoorzitters, Donderdag a. s. geen zitting te houden met het oog op de audiëntio van de Kamerleden by H. M. de Koningin te Amsterdam. Vooraf was met 43 tegen 80 stemmen verworpen een voorstel van den heer Seret, om de volgende week, in verband met het koninkiyk bezoek aan Amsterdam, slechts Woensdag on Vrydag te vergaderen. De heer Van Vlijmen had een door hem gedaan voorstel om Woensdag, Yrydag en Zaterdag te vergaderen, te voren ingetrokken en vervallen was een voorstel van den heer Lokman, om by aanneming van het voorstel Seret ook Zaterdag te vergaderen. Legerwotten. Voortgezet werd het debat over de w y z i- ging van de Militiewet. Op de artt. 47, 48 en 49 worden de vol gende amendementen voorgesteld: lo. door den heer Fan de Velde c. s. om d^ vryetelling van eenige zoons te behouden. 2o. door den heer Van Ded&m om de minimum-lengte voor dienstplichtigheid te behouden op 1.55 M. en niet te verhoogen tot 1.57 M. 8o. door don heer Van Qilse om de grootste en niet zooals thans de kleinste helft van de zoons uit een gezin, dienstplich tig te verklaren. 4o. door den heer Van Dedeni, die wen6chte om de ovorschietondo zoon in gezinnen met een oneven getal zoons te voegen by het aSttal eenige zoons, om van dat saamge- voegdo aantal de helft dienstplichtig te ver klaren. Do heer Van Karncbeek verklaarde namens de C. van R., dat de meerderheid der Com missie was: tegen het amendement-Yan de Velde c. b.; vóór het amendement-Yan Dedem (betreffende de minimumlengte), en vóór het amendoment-Van Gilae (om de grootste helft dienstplichtig te verklaren). De geheele Com missie was tegen' het amondement-Van Dedem (betreffende de combinatie van eenige zoons en overachietenden broeder uit gezinnen met oneven getal zoons. De Minister van Oorlog betoogde, dat de vorhooglng van de lengtemaat van 1.55 op 1.57 M. ls voorgesteld op advies van den geneeskundigen dienst, om personen in het leger te krygen, die beter bestand zyn tegen vermoeienissen. Tegenover den heer Van Karnebeok merkt de Minister op, dat door te bepalen, dat een vrijwilliger na 5 jaren dienst wordt opge nomen in de landweer, ln plaats van by de landstorm, de landweer daarby wel zou winnen, aar het leger schade zou lyden, wegens geringer aantal vrywilligere, dat zich, naar de Minister meent, alsdan zou aan melden. De Minister van Binnenlandsche Zaken achtte het amendt.-Van Dedem (combinatie- voorstel) onaannemeiykontraadde het amend.- Yan Gllse; en verklaarde zich ook tegen het amendt.-Van de Velde o. s. Na eenige discussie werd met 86 tegen 27 stemmen verworpen een voorstel van den heer Seret, om de stemming over het amendement- Van Gllse te doen voorafgaan aan die over het amendement-v. d. Velde a a. Het de mini» mum-lengte voor dienstplichtigen niet van 1.55 M. tot 1.57 M. te verhoogen, werd aan genomen met 46 tegen 86 stemmen. Het amendement-Van de Velde c. s. om de vrystelling als eenlgen zoon niet te laten vervallen, werd verworpen met 69 tegen 24 stemmen. Het amendement-Van Dedem (combinatie van overschietende broeders en eenige zoons) werd verworpen met 69 tegen 22 stemmen. Hot amendement-Van Gllse om de grootste helft der broeders dienstplichtig te verklaroD, werd aangenomen met 42 tegen 39 stommen^ 1CADEHIENIEVW8. Leiden. Aan d© universiteit alhier is tot arts bevorderd de heer J. Van der Hoeve. Groningen. Gistermiddag aanvaardde de opvolger van prof. Bülbring, dr. J. H. Kern Hz., het hoogleraarsambt ln de Engel sche taal- en letterkunde aan de universiteit te Groningen met een redevoering over „De beoefening van de Nieuwengelsche tongvallen." DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden bren gen ter algemeene kennis, dat door JOSEPH JOHANNES 6LEGTENHORST, wonende alhier, een verzoekschrift is ingediend om vergunning voor den kleinhandel in sterken drank in hot per ceel Hoflandstraat, hoek v. d. Spekstraat, onge nummerd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 28 Febr. 1901. VAN HEYST, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien de artt. 8 en 16 der Hinderwet; Brengen ter algemeene, kennis dat by Koninkiyk besluit van 2 Februari 1901 No. 27 is gehandhaafd het besluit vau hun colloge, dd. 13 Augustus te voreD, waarbij afwijzend ia beschikt op het verzoek van Z. G. VEERMAN bn S. KLOK, om vergun ning tot opriohting van bewaarplaats van lompen, beenderen, enz., in de perceelen Baatstraat No. 4, 6 en 8, kadastraal bekend sectie B. No. 1894. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 1 Maart 1901. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 1 Maart. Ter markt werdon heden aan- Ëevoord: Stieren 18 stake f 72 a f 210. Kalf- eo [eikkoeien 186 stuks f 116 a f 250. Varekoeien 174 stuks f 92 a ƒ206. Vette Oasen en Koeien 198 stuks f 120 a f 260. Graakalveren stuke fa f-. Kalvoron (vette) 47 stuks f 41 a f 108. Kalveren (magere) 92 stuks f8.a f 21. Hamels (votte; stuks f a f Hamels (magere; stuks/"a fSchapen (vette) 822 atuks 17.a ƒ28.Schapen (weide) 190 stuks f 12.a f 19.LammereD (magere) stuks f a Varkens (magere) 214 stuks ƒ16.b ƒ40.Varkens (vetlo) stuke a por KG. Varkens (biggen) 172 stuk9 f 6.60 a 16.Paarden 1 stuks 62 a 120. Veulens stuks a Bokken of Geiten 6 stuks 2.60 a ƒ6. Ter markt aangevoerd 676 runderen, 139 kol- veron, 612 schapen, lammeren, 214 varkens, 172 biggen, 1 paard, veulens, 5 bokken of geiten. Ter wekelijkaohe Kaasmarkt aangevoerd 21 partyen. Besteed werd voor Goudsche Kaas van 18.tot 25.50, Derby-Kaas van tot Leidsche Kaas de 160 KG. tot Edammer Kaas 2de qual. tot Aan de Stadswaag gewogen 16 partyen, 663 stuks, wegende 3181 KG. Utrecht, 1 Maart. Op de kaasmarkt wsren boden aangevoerd 6 wagens, te zemen wegendo 1200 kilo. De pryzen warenlate qual. 24.50 ƒ26.—, 2do qual. ƒ21.60 a ƒ23.60 per 60 kilo. Tclogrammeu. KAAPSTAD, 28 Fobr. (2?. O.) De operatiën en konvooien van generaal French worden vertraagd door aanhoudende regens. Dagelyks worden er Boeren gevangengenomen of komen er zich overgeven. De vyand, dien generaal French tegenover zich had, heeft zich verdeeld ln kleine troepjes. Toen De Wet bevond, dat de Marksdrift ten noorden van Hopetown ondoorwaadbaar was, wendde hy zich naar het zuiden. Afzon derlijke troepen trokken den spoorweg over en naderen nu Petrusville, voortdurend kort op do hielen gezeten. Volgens een later telegram nadert De Wet Philipstown; Steyn Is by hem. Ook Hertzog en Brand hebben zich by hem gevoegd. LISSABON, 28 Febr. R0.) De Brazillaan- sche Regeering heeft aan den consul van Brazilië te Oporto bevol gegeven, onmiddeliyk naar Brazilië terug te keeren met zyn gezin. BERLIJN, 1 Maart. RO.) Het Wolffbureau verneemt uit Tientsin van 27 Februari Yolgens berichten uit vertrouwbare diplo matieke bron, liet Duitschland de Chineesche regeering door Li Hung Chang weten, dat het niet juist is, wanneer China gedeelten van waarden van het nationaal vermogen en bronnen van inkomsten door afzonderlyke verdragen met enkele Staten of maatschappyen weggeeft, zoolang China's verplichtingen tegen over de gezameniyke mogendheden niet duideiyk zyn vastgesteld en in het reine gebracht. Na verder voor zeker door het Bureau vernomen wordt, zyn door het meerendeel der Mogendheden, deels vroeger, deels nader hand, verklaringen afgelegd, welke met de Duitache verklaring overeenstemmen en voor een ander deel zelfs verder strekken. LEIDEN, 1 Maart. Naar aanleiding van de gisternamiddag door den heer Drucker in de Tweede Kamer gehouden interpellatie over openbare slacht huizen merkt de „N. R. C." In haar Kamer overzicht het volgende op „In aanmerking genomen het groote belang der zaak, had de interpellant niet tot den minister van waterstaat wiens contreseign, met dat van den minister van oorlog, de Hinderwet (van 1896) draagt - maar ook tot dien van binnenlandsche zaken zyn vraag gericht. Het was echter de hoer Lely, die hem antwoordde. Het moet voor dezen een onschuldig genoegen geweest zyn, een jurist als de heer Drucker te mogen opmerken, dat niet, zooals deze gezegd had, de Hooge Raad „rechts-onzekerheid", maar een zeer betreurens waardige rechts-zekerheid heeft doen ontstaan. Immers staat nu vast, dat de Hinderwet, door haar tekst, ofschoon tegon de duideiyk uit gesproken bedoeling van den wetgever, de gemeenteverordeningen niet dekt. De heer Drucker pareerde dezen degenstoot met de herinnering, dat niet alle verordenin gen woordeiyk geiyk zyn aan de Groningsche, en er due, al heeft het hoogste rechtscollege deze laatste gewraakt, omtrent de andere onzekerheid bestaat. „Dit moge zyn zooals het wil, de Rogeering heeft de noodzakelykheid om Sn het euvel te voorzien, niet onopgemerkt gelaten. De minister behoefde zelfs Diet te verzekeren, dat hy (Jverlg zou zyn. Een ontwerp tot wyziging van enkele woorden dor Hinderwet, zóó dat haar bedoeling ten volle tot haar recht zal komen, heeft zyn departement reeds verlaten en is by den Raad van State. Werkt alles even samen als by dat andere gedenkwaar dige voorbeeld van snelle wetgeviDg, het weren van de San-Jo6éschildlui8, in 1898, dan be hoeft geen gemeentebestuur, eigenaar of onder nemer van slachthuizen zich over de gevolgon van 's Hoogen Raads beslissing ongerust te maken." Het „Hbl." maakt de volgende aantoekening „De interpellatie had een snel en zeer be vredigend verloop. Natuuriyk was de heer Drucker wel zoo verstandig de interpretatie, die do Hooge Raad aan de Hinderwet geeft, als Kamerlid-interpollant niet aan critiek te onderwerpen. Dat zou geen practisch nut heb ben. Evenwel meende de afgevaardigde uit Groningen te mogen constateeren, dat de be voegdheid der gemeenten, om de uitoefening van het bedryf buiten de openbare slacht huizen te verbieden, in de bedoeling lag van de makers van de Hinderwet. Nu er over de beteekenis der woorden van art. 4 ver schil van gevoelen bestaat, moet de uitspraak van den Hoogen Raad natuuriyk worden ge ëerbiedigd. Het is thans de taak van den wetgever de redactie van do wet zóó te wyzi- gen, dat de bevoegdheid der gemeentebestu ren onbetwistbaar wordt. „Nu twyfelde de heer Drucker ook niet aan de activiteit der Regeering op dit punt. Hy had zich echter blykbaar ongerust ge maakt of de minister van binnenl. zaken de noodig gebleken wetteljjke voorziening mis schien zou willen vastknoopen aan oen voor genomen vreltelyke regeling eener verplichte vee- en vleeschkeuring; of de minister van waterstaat aan een uit anderen hoofde noodige, meer algemeene herziening der Hin derwet. De interpellant genoot echter de vol doening, dat de minister van waterstaat geen belofte kon afleggen omtrent een spoedige voorbereiding eener zeer speciale herziening tot wyziging der gebleken leemte, aangezien deze voorbereiding reeds geschied i s." Het „Vaderland" schryft aldus: „De voor standers van abattoirs met verplichte slachting binnen zoo'n inrichting kunnen ten slotte don Hoogen Raad dankbaar zyn, dat zyn arrest de zaak op losse schroeven heöft gezet, daar nu do Minister van Waterstaat onmiddeliyk bereid is bevonden een wetsvoordracht aan hangig te maken, waarby do bevoegdheid der gemeentebesturen om het slachten elders te verbieden, buiten twyfel wordt gesteld. Want niet uit lakschheid en slagersvrees alleon worden de gemeentebesturen, naar hot ons voorkomt, weerhouden tot het stichten van abattoirs over te gaan, maar ook wel degelyk, omdat do bevoegdheid niet vast staat. Wat de heer Drucker en de Minister aanvoerden omtrent de bedoeling der wet moge juist zyn, de Hooge Raad heeft het recht te rekenen met de woorden der wet, en die zyn niet zoo onmiskenbaar duideiyk, dat het arrest van den Hoogen Raad be vreemding behoefdb te wekken. Maar alle vrienden der openbare hygiëne zullen er zich in mogen verheugen dat waarschyniyk weldra geen wetteiyke twyfel aan de oprichting van abattoirs in den weg zal staan." Voor openbare hygiëne zal natuuriyk ieder zyn, maar daarom kunnen er geiyk geble ken is toch wel andere redenen ook van overwegenden aard beztaan, dat men tegen zulke slachthuizen is, als ze nameiyk over bodig achtonde of meenende, dat andere wer ken dienen voor te gaan. Ter gelegenheid van het betrekken, he den, door H. M. de Koningin-Moeder van Haar paleis ln het Lange Voorhout te 's-Gravenhage, werd in de omgeving van dat paleis gevlagd. Vanwege de Commissie voor dc Haar hoden- avond te brengen serenade werd „namens de burgery" eon fraai bloemstuk in het Paleis bezorgd, hoofdzakeiyk uit rozen bestaande en met een lint in de stadskleuren, tot opschrift dragende: „Het dankbare volk aan een edele Vorstinne. 1 Maart 1901." De afrnar8ch vóór de serenade vanavond om halfnegen zal geschieden zonder muziek aan de achterzyde van de kazerne van het regiment grenadiers en jagers door de Kazerne- staaat, torwyi by don terugkeer van het Paleis met volle muziek de weg zal worden genomen door hGt Lange Voorhout on de Park straat langs de Mauritskado naar genoemde kazerne, alwaar do commissie door den voor- zittor ondsr dankbetuiging zal worden ont bonden. De heer H. J. G. Ewyk, hoofdcommies by het Ministerie van Binnenlandsche Zaken, ontving heden den dag, waarop hy 5ü jaar ah ambtenaar by dat Departement in diensc is van zyn mede-ambtenaren een toepasse- ïyk goschenk als biyk van vriendschap; tcr- wyi hom door Z. Exc. den Minister werd medegedeeld, dat H. M. do Koningin hem bij dezo gelogenheid heeft benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Het stoomschip „Aurora" arr. 28 Febr. van Java te Malaga; de „König" (uitreis) air. 28 Febr. te Napels; de „Koningin Wilhel- mina", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 28 Febr. van Genua; de „Koning Willem Hl" van Batavia naar Amsterdam, vertioiï. 28 Febr. van Genua; de „Oranje-Nassau" vertrok 1 Maart van Amsterdam naar Parama ribo de „Zingara" (Holland-Amerika-iyn) arr. 28 Febr. van Rotterdam te Newport-News. Hazerswoude. In de vergadering van inge" landen van den Oost- en Westgeerpolder' gehouden Woensdagavond ten huize van den kastelein J. Boers, aan den Ryndyk, werd het voorstel van den voorzitter, om den Ambachtspolder in de bemaling op te nemen, met algemeene stemmen verworpen. President Kragen De Utrechtsche correspondent van het „Hbl." schryft: Naar ik uit goede bron verneem, is het bericht van de „Pelit Bleu", als zou presi dent Kruger dezer dagen bericht hebben ont vangen van het sneuvelen van een schoon zoon en een kleinzoon, onjuist en heeft het betrekking op oude feiten. Koos (niet Guus) Malan, schoonzoon van den President, is gesneuveld vóór de maand October j.l., terwyi des President's klein zoon Piet Kruger reeds werd gedood vóór de maand Mei 1900. Het zyn dus twee voor vallen van ouden datum. Voor het eorst na do operatie maakte president Kruger gisteren een kleiuen rytoor. Het publiek groette hem eerbiedig. Heden 1 13 Maart hopen onze geliefde Oudere CORNELIS VAN DER WILK en 1847 11 JACOMINA SCHREUDER hun 40-jarige Eclitvereeuiging te herdenken. Bun dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Receptie: Zondag 8 Maart, yan 2 4 uren, Smldeteeg 88. Heden overleed, na voorzien te zUn van de HH. Sacramenten der Ster venden, onze geliefde Echtgenoot, Broeder, Behuwdbroeder en Oom de Heer HENRICU8 JOANNES HEN STERMAN, in den ouderdom van 68 jaren. 1840 14 Uit aller naam, Wed. H. J. HENSTERMAN - Van Gelder. Leiden, 27 Februari 1901. (StatlonBweg 6.) Bezoeken van rouwbcldag kunnen niet worden a/gewacht. Voor de vele bewezen van belang stelling, ondervonden bfj het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader den Heer THEODORUS DE GROOT, betuigen w(J onzen op rechten daDk. 1869 16 !J. DE GROOT- Van Bohembn. J. VAN BOHEMEN. i J.H. VAN DER KROFT 'b-Haoï. Da Groot. I O. P. VAN DER KROFT E. VAN TEULINGEN Leiden. I Da Groot. H. VAN TEDLINGEN. 24 jaar, biedt zich aan by Blinderen, het lielst om de zorg voor een klein kind op zich te nemen. Ze is nu in geiyke betrekking werkzaam, waar van goede getuigen ten dienste staan. Brieven te adresseeren aan het Bureel van dit Blad onder No. 1871 9 Mevrouw OORT, Plantsoen 69, zoekt tegen 1 Mol die bereid ls ook huiswerk te ver- jlchten, 1862 Vereenigde Tooneeiisten v. Amsterdam. Bestuur: J. W. BERJÉ. ZONDAG 3 KAAST: OF 1867 18 Drama in 8 tafereelon uit het Fran8ch door PONSON DU TERRATL. Zie Aanplakbiljetten. RIJWIEL. Te koop: een eerste klas Dames-Rijwiel (merk Fortune), geheel compleet on weinig gebruikt, voor f 75. To zien en te bevragen by J. YAN DEN BERG, Bakkersteog 5 (Vliet). 1866 6 Door omstandigheden te koop aangeboden: een fi I op een goeden stand. Bewyzen van omzet voorhanden. Brieven aan het Bureel van dit Blad onder No. 1863. 8 13 Cts. per half K.G., mooie Bloem kool en fijne Sla, by 1868 6 C. VAN OER ZEEUW, Varkenmarkt 15. Heden ontving ik een zending der beroemde 1872 14 Welriekend, aangenaam en zacht schuimend, kan deze hoogst fijne Toiletzeep door personen met de gevoeligste huid gebruikt worden. Door den ©normen omzet is de prys per stuk slechts 13 Cents, per Karton 60 Cents. Aanbevelend, W. J. J. DE GRAAFF, Kapper, Oude Singel 12, Leiden. PAMESJANHAGEL. YANIELJE-SPRITS. APFEJLFIaAPPEN. Hoogewoerd 28. 1861 6

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 3