N». 12570 Donderdag 14 Februari A«. 1901. <§cze fêoarant wordt dagdijks, met uitzondering van <Zfin- en feestdagen, uitgegeven. ji?ue>TLa.ii.±© ton. VERBODEN LIEFDE. PRIJS DEZER COURANT: ■[•Voor Letton per 3 maandon2 2 fT! 3 I 1.10.) ■^Ruiten Leiden, por loopor en waar agon ton goveatigd *\Jn 1.30 •(Franco per post1-66-' PRIJS DER ADVERTKtrnÈH: Van 1 —6 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17J. Grootera letters naar plaatsruimte. Voor het mcaseeeren buiten d« stad wordt f 0.05 berekend. L«iden, 14 Februari. Mevrouw Van de Bande Bakhuyzen ver- koekt ons te vermelden, dat zy heden van het bestuur der Gymnasiasten-Vereeniging alhier heeft ontvangen de som van 603, *ynde de opbrengst der voorstelling van .Antigone'*, welke op 2 Febr. 11. met ia alle opzichten schitterend succes d^or hen ten voordeele van de vereeniging .Armenzorg" is gegeven. Naar ons wordt medegedeeld, zal het bw-oau van de Secretarie heden, 14 Februari, tot middernacht geopend biy ven voor de inleve ring van aangifton voor plaatsing op de kiezerslijst De voorstelling van „Travlata" door de Nederlandsche Opera met Emma Nevada gaat hedenavond alhier niet door. Ofschoon de kiesvereeniging „Vooruit gang", alhier, den loop der zaken in de •Liberale Unie" betreurt, biyft ze voorloopig toch aangesloten. Gisteravond werden afge vaardigden gekozen voor de algemeene ver gadering. Bedankt ls voor het beroep naar de Ned.-Herv. Gem. te Klaaswaal on te Noorden door den heer F. N. Gysinan Jr., candidaat to Aal8meer. Tot onderwijzer aan een openbare lagere êchool te Amsterdam is benoemd de heer W. Van der Straaten te Bolnes. H. M. de Koningin-Moeder zal met 1 Haart haar paleis in het Lange Voorhout te 'a-Gravenhage betrekken. Van dien dag af tal oen dubbele eerepost van het regiment grenadiers ea jagers voor dat paleis worden geplaatst. De commissiön, gevormd uit bierbrouwers, distillateurs, likeurstokers, enz. ter bestryding van het door de Regeering ingediend ontwerp tot wijziging der Drankwet, hebben een adres gericht aan de Tweede Kaïuor, waarin hun bezwaren tegen de nader ingedietido wijziging der Regeerings voordracht woiden uiteecgoeet •n, met een verwijzing naar hun eerste requeue met toelichting, wordt aangedrongen op ver werping der voordracht. In een gisteravond gehouden druk ho- tochte vergadering van het Utrechtsdi Stu- deotenkorps was aan de orde een voorstel van den heer Röell o. s., om by ue lustrum feesten geen maskerade to houden. Het voor stel werd mst groot© meerderheid, 216 tegen 49 stemmen, verworpen. De Nederlandsche Bond voor Zieken verpleging hield gisteren te Utrecht een buitengewone algemeene vergadering. Aan genomen werd luot algemeene stemmen het voorstel, luidende: „De vergadering besluit statutenwijziging aan te vragen, ten einde het itichten van atdeelingen mogeiyk temaken." Hierna was aan de orde de verkiezing <an een commissie van advies. Gekozen werden de dames M. E. Beets te Utrecht, en Meor- kamp van Embden te Rotterdam, en do heeren prof. Kouvrer te Utrecht, dr. J. Van Deventer te Santpoort (Meerenberg), dr. Renssen te Arnhem, dr. T. H. Schreve te Rotterdam on dr. Van Wely, Den Haag, Men meldt ons uit Den Haag dat de Noderlandsche consul Pott niet voornemens is vooreerst naar Lorengo-Marquez terug te keeren. Uit de woning van den Spaanschen gezant te 'a-Gravonhage is hoden dag van het huwelijk der Prinses van Asturié de landsvlag gestoken. Wogeas verschil met den gemeenteraad over hot presentiegeld heeft de pas benoemde commissie tot wering van schoolverzuim te IJlst reeds nu en bloc haar ontslag genomen. In overleg met de commissie hadden B. en Ws. aan den Raad voorgesteld, het presentie geld te bepalen op i per lid voor elke bygewoonde vergadering, voor den secretaris op 2. Op voorstel van een der raadsleden echter werd met 4 tegen 8 stemmen door den raad besloten, het voorgestelde presentie geld alleen aan den secretaris toe te kennen de andere commissieleden souden hun diensten zonder betaling moeten verleenen. Hierna nam de commissie haar ontslag. Naar „De Nederlander" verneemt, heeft de algemeene commissie van advies van de vry anti-revolutionnaire party, van oordeel, dat by de eerstvolgende algemeene verkiezingen samenwerking noodig is van de vry-anti- revolutionnaire party met de anti-revolution- naire party, den Christeiyk-Historischen Kie- zersbond en den Bond van kiesvereenigingen op Chris tel yk-Historischen grondslag in de provincie Friesland, die allen, ook op politiek gebied, Gods Woord in eere willen houden, besloten de besturen der bedoelde partyen uit te noodigen om, indien zy zich met voren staand gevoelen kunnen vereenigen, één of meer gedelegeerden aan te wyzea oca soo- danigo samenwerking voor te bereiden. De gemeenteraad van Haarlem behandelde gisteren do quaestie, rakende het Sint-Elisa- beths-Gasthuis. De behandeling kwam echter niet tot een einde, maar zal een volgende vergadering wordea voortgezet. Reeds z|jn nu aangenomen de punten van het voorstel van B. en Ws. luidende: I. Aan Rogenten van het Groote of St.- Elisabeths-Gasthuis te berichten, dat er geen termen bestaan thans dat Gasthuis uit te breiden. II. Burgemeester en Wethouders te mach tigen de contracten met Maria-stlchtiog, het Gesticht van de Broeders van Barmhartigheid ca St.-Joauoes de Deo en het Diaconoessen- liuis voor vyf jaar to verlengen. Benoemd werd tot leeraar in de Nederland sen© en Engelscho taal on letterkunde aan de H. B.-S. met vyf- en driejarigen cursus de heer G. Nolst Trenité, van Utrecht. In zyn byeenkom8t hoeft het centraal- comité van Antirevolutionaire Kiesvereenigin gen, op daartoe ingekomen verzoek, eervol ontslag verleend aan den adjunct-secretaris, den heer J. Yan Oordt tot Bunschoten, on in zijn plaats benoemd den heer R. C. Verweyck, dusver Amanuensis. Voorts is bepaald, dat de Deputatenvergadering zal gehouden worden in „Tivoli" te Utrecht, op 17 April a. e. des voormiddags te tien uren. Voor de vyf periodiek- aftredoode leden zyn op de voordracht ge plaatst deze vyf dubbeltallen: 1. J. Van Alphen en H. W. Van Marle. 2. Mr. Th. Heemskerk en jhr. mr. L. H. J. M. Van Ascli van Wyck. 3. Mr. A. W. Van Beeck Calkoen en jhr. mr. H. M. J. Van Ascli van Wyck. 4. Prof. mr. D. P. D. Fabius en J. H. De Waal Malefyt. 6. C. M. E. Van Löben Bels en prof. P. Biesterleld. En eindeiyk is aan de Kiesvereenigingen toegezonden een „Memorie", met het „Program van Actie", om een weloverwogen beslissing op 17 April voor te bereiden. Tot het aanknoopen van onderhandelingen met het centraal-comité van andere partyon, volgens Art. 20 van de Statuten, bosloot het centraal-comité ook ditmaal niet over te gaan. Het bedoelde program van actie voor de anti-revolutionnaiio party, is in hoofdzaak het programma van 1897, alleen met deze drie punten er bygevoegd: lo. verwezenlyking van het Unie-rapport in zake het onderwys, voor zoover de Grondwet toelaat; 2o. pensionneeriog van oude en invalide werklieden; 3o. herziening van het tarief van invoer rechten met absolute uitsluiting van graan rechten. Het stuk eindigt aldus: „Het ditmaal niet opkomen voor Grond wetsherziening beteekent in het minst niet dat de Anti-revolutionaire party zich neerlegt by de thans geldende Kieswet. Zy biyft een aan geld gebonden kiesrecht afkeuren, en een kiesrecht eischen, dat alle rangen en standen in staat stelt tot de saamstelling der volks vertegenwoordiging mede te werken. Maarzy weigert in het kielzog der Sociaaldemocraten te varen, die de souvereiniteit Gods door Volk86ouvereiniteit verdringen willen, en is er vaat van overtuigd dat Grondwetsherziening nu, dit onheilig streven bevorderen zou. Gevaar voor het behoud van onze afhanke- ïykheid dreigt uit het Buitonland nu al meer de macht weigert zich aan het recht te storen en gevaar voor de Christelijke grondslagen der maatachappy dreigt in hot Binnenland van hen, die aan den Godsdienst recht van meó- spreken in de staatkunde ontzeggen. Tegen die beide gevaren wil de Anti revolutionaire party haar verweer stellen. Wat in Transvaal doorworsteld is, versterkt in ons de overtuiging, dat het vasthouden aan God en Zyn Woord daartoe in onze eeuw, zoo goed als in die onzer vaderen, het doel treffendste wapen is. En daarom roept ze alle kiezers, die, in den geest van haar Program, met haar zoo voor de Souvereiniteit Gods als voor de Ghriste- lylce grondslagen onzer samenleving en voor de onaf liankelijkheid van ons Vaderland wenschen pal te staan, opzich by haar aan te sluiten en haar candidateu te steunen." Hr. Ma. pantserdekschip „Zeeland", onder bevel van den kapitein-ter-zee H. F. Kouwen- burg, ls 12 dozer van Havre vertrokken, en Hr. Ms. pantserdekschip „Noord-Brabant", onder bevel van den kap*tein-ter-zee I. Van den Bosch, 13 dozer te Algiers aangekomen. Do luit.-ter-zee der late klasse H. A. Schoonhoven, uit Oost-Indiö in Nederland terug gekeerd, ia op non-activiteit gesteld. (Sts.-Vt.) Het reisrapport van Hr. Ms. schoener „Zoehond", belast met het politietoezicht op de Vis8chery in de Noordzoe van 7 tot 21 Januari 19ul, is opgenomen in de „Sts-Crt." (No. 37). De gewone audiöntie van den minister van binnenland8che zaken zal Zaterdag niet plaats hebben. Het stoomschip „Bali" van Batavia naar Amsterdam, vertrok 18 Febr. van Havre; de „Herzog" (thuisreis) passeerde 12 Febr. Suez; de „Gedó", van Rotterdam naar Bata via, vertrok 13 Febr. van Southampton; de „Salak" vertrok 13 Febr. van Batavia naar Rotterdam. Alkemade. De rekening over 1900 van den Blauwen Polder is door betrokken inge landen vastgesteld aan inkomsten op 1213.68, aan uitgaven op 1006.10', batig saldo 207.578. In dezelfdo vergadering werd de begrooting voor 1901 vastgesteld, geraamd aan ontvang sten op 1118,54*, aan uitgaven op f 1112.695 en hot goed sloe op 0.95. De heer Jac. van der Voort, als voorzitter aan de beurt van aftreding, werd als zoodanig herkozen. Als lid van het bestuur (vacature van wylon den heer J. Van der Post, aftr. 1903) ls gekozen de heer H. Straathof Az., van Rypweteriug. Koudekerk. By Kon. besluit is de heer W. L. Van Tricbt met ingang van 1 Maart 1901 benoemd tot burgemeester der gemeenten Mydrecht en Wilnis, met geiyktydige toe kenning van eervol ontslag als burgemeester der gemeente Koudekerk. Noordwtyk. Op 31 December 1899 bedroeg de bevolking dezer gemeente, naar de door de Regeering vastgestelde cyfers als uitkomst van de jongste 10 jaarlyksche volkstelling: M. V. Tot. 2661 2620 6171 Gedurende 1900 werd z(J ver meerderd: door geboorte met 85 105 190 vestiging 88 95 183 2724 2820 5544 Zy verminderde door: Overl.m. 32 m., 43 v., t. 76 Vertr. 100 125 226 182 168 800 Zoodat z(j op 31 Deo. 1900 bestond uit: 2692 2652 5244 Verder vrerden in 1900 41 huwolyken ge sloten. Oudshoorn. Do in deze gemeento bestaande naaischool van het Dep. tot Nut van 't Algemeen werd gedurende het afgeloopon jaar door 68 meisjes bezocht. itoelof-ArendsYoen. In de nette boven zaal by den heer Wagenaar, het bekende logement „Tuinders- en Schipperwelvaren", gaf hier hot fanfarekorps „Liefde voor Har monie" Dinsdagavond voor de donateurs een welgeslaagde uitvoering. De leden van dit ge zelschap voerden achtereenvolgens op ver- diensteiyke wyze uit, door eenige nummers muziek afgewisseld: „De Pruisen komen of de Scherpschutters van St.-Pietersaorp", klucht in 1 bedrijf, „Inoognito" in I bedryf, „Het geheime toekan", tusachenspei in 2 bedryven, en „Het muzikale Straatgezang". Een genoeg- lyke avond werd hier doorgebracht; èn leden èn donateurs scheidden eerst laat van elkander. Wederom bioek afdoende dat „Liefde voor Harmonie" op verschillend terrein iets goeds kan te hooren geven. Sassenheim. De onderstandskas van de afdeeiing Sassenbeim en omstreken van het Nederland8ch Werklieden-verbond „Patrimo nium", ook ter deelneming voor niet leden van dat verbond, hield Dinsdagavond haar jaarlyksche vergadering, waarby zoowel dona teurs als leden aanwezig waren. Uit het jaarverslag bleek, dat de onderstandskas 24 leden telt, terwijl ze gesteund wordt door 40 donateurs. In het afgeloopen jaar was er aan 5 personen wegens ziekte uitgekeerd. Het totaal der uitgaven bedroeg 53.02. De inkomsten met het batig saldo van het vorige jaar bedroegen 293 38, zoodat er een batig saldo overblijft van 240.86, Nadat door een der donateurs op het nut der onderstandskas gewezen was, werd op verzoek van oen werkgever besloten, dat voor dubbele inlage ook dubbele uitkeering geschiedt, zynde 9 per week. De voorzitter hoopt, dat door deze bepaling de samenwerking van werkgever en werkman bovorderd wordt. Valkenburg. Ia hun vergadering van gisteravond heoben stemgerechtigde leden der Ned.-Herv. Gemeente met groote meerderheid van stemmen besloten, om het benoemen van predikanten, ouderlingen en diakenen voor hot volgend tlantal jaren, geiyk tot nu toe, aan zich te houden. Waddingsveen. De Gemeenteraad heeft be sloten slechts éénmaal per jaar kinderen op de openbare eoholen toe te laten en wol op zesjarigen leeftyd. Woubrugge. Ter vergadering van stemge rechtigde ingelanden van den Rooden Polder o d >r deze gemeente, is vastgosteld da reke ning des polderB over 1900 aan oni a gsten op ƒ1373.01*, aan uitgaven op 1365.59, batig saldo ƒ7.42*. De begrooting voor 1901 werd geraamd aan ontvangsten op ƒ829.81*, aan uitgaven op ƒ731, goed slot ƒ48.81*. Uil „s^enntrtW) ii-aut". Kod. besluiten. Benoem! tot leeraar aaa do Rijks boogere bargerscbool Ie Leeuwarden A. Engel&mao, tliana leeraar aaa do boogere burger school ie Veeadam. la zijn rang overgeplaatst bij het reg. grenadiers en jagers, do majoor 1L A. Le Bron de Verela, vaa het 5de reg. inf. TWEKDE KAHER. Zitting van gister namiddag. De Voorzitter zegt met diepen weemoed do droevo mare te hebben ontvangen van hei overiyden van het lid der Kamer, den heer mr. A. F. K. Hartogh, die, schynbaar iL goeden welstand, opgewekt ais altyd gisteren nog in ons midden was. Thans is hy plotse ling heengegaan uit onzen kring. De Voor zit ter stok der Kamer voor hem te machtigen aan de nagelaten betrekkingen de harteiyke deelnoming te betuigen in dit verlies. Do Minister van Bmnenlandsche ZaJan (de heer Goeman Borgesius) Namens de geheele Regoering, en niet alleen als lid der Regeering, maar ook als oude persooniyke vriend van Hartogh, met wien ik zoovele jaren In deze Kamer heb samen gewerkt, gevo6l ik behoefte, my aan te sluiten by en geheel in te stemmen met de goede woorden door u, Mynheer de Voorzitter, ge sproken. Hartogh'e overiyden ia een groot verlies niet alleen voor zyn naaste betrekkingen, maar ook voor de Kamer en het land, waar voor hy zooveel heeft gewerkt. Overeenkomstig het voorstel van den Voor zitter wordt besloten. Daarna is voorlezing gedaan van de kenuia- geving van het overiyden. Wyziging Schoolwet. De Voorzitter deelt medo, dat de Central# sectie heeft besloten, na de algemeene be schouwingen over do legerwetten, in de af- deeliugen te onderzoeken het wetsontwerp tot herziening van sommige bepalingen van de Schoolwet. De Voorzitter deelt hierby mede, dat de algemeene beschouwingen over de drie leger wetten tegeiykertyd zullen gevoerd worden. Schipperswet. Aan de orde is de beraadslaging over hot wetsontwerp, houdende regeling betreffende de toelating als schipper op koopvaardyechepen en het aan boord daarvan In dienst hebben van stuurlieden on machinisten. De heer Groen Van Waarder, onder den diepen indruk van het bericht omtrent het overiyden van het eminente medelid, den heer mr. Hartogh, wenscht den President en den Minister van innenlandsche zaken namens de Kamer dank te betuigen voor de waardige woorden, gewijd aan de nagedachtenis en do talenten van den overledene. Daarna komende tot het ontwerp, doet spr. uitkomen, dat de langdurige voorbereiding van het ontwerp niet in verhouding staat tot don Inhoud. Daar op onze koopvaardyvloot thans ieeds de meeste gezagvoerders, stuur- 13) „Zooals u wilt, oom," zei ze. „Den trom hebben we toch al gemist," bromde hij. „O, als u met den spoorweg verder wilt, meneer, vóór morgen wordt de dienst niet hervat; er is een gal in den dyk geslagen," vertelde Achim. „'t Ia wat moois l" „Maar, oom, hoe heerlyk romantisch is dat l Het begint al mot een avontuurt" riep het meisje vergenoegd uit. De oude heor glimlachte, en de officieren veroorloofden zich, dat voorbeeld te volgen. „De dame zal hier, vrees ik, meer onge- riefiykheid dan romantiek vinden. In het hotel •Koning Stanislaus" hebben de officieren de beste kamers in beslag. Maar plaats vindt u er in elk geval; ook het eten ls niet buiten gewoon slecht. Alleen is er veel militaire drukte," onderrichtte Achim verder. „Nu, laten we dan maar uitstappen," zei de oude heer. „Als de heeren ons over de brug willen helpen?" En tot den koetsier: „Breng do bagage naar het hotel l" Achim gaf zyn collega een wenk, den ouden heer behulpzaam te zfin; als oudste in rang kwam hem natuurlijk de meer aangename taak toe, de jongedame te geleiden. Zy maakte oen allergunstigsten indruk op hem: van middelbare grootte, slank, gekleed in een eleganten Engelschon reisulater, die de Ujnen der figuur mooi deed uitkomen, oen inatelothoedje op het ryke blonde haar. zy hêA Mauw* oogen, die met vrooiyken blik de droeve wereld in kekon. Men kon het aan het open, fiissche gezichtje zien, dat de kleine tegenspoeden niet by machte waren, haar goede luim te bedervon. Vol vertrouwen en zonder nuffigheid vertrouwde zy zich aan des luitenants hoede toe. Den oud6n heer hield Achim voor een Rus, ondauks zyn zuiver Duitsch. Hy was groot, een weinig gebogen, met sneeuwwit haar. Zyn gang wa3 eenigszins vermoeid, zjjn ge zicht bleek, maar niet onaangenaam. Achim liet het meisje voorgaan op de smalle planken, haar steunende aan beide bovenarmen. De planken bogen onder hun voeten; soms raakte het water haar laarsjes. „Ik zou niet graag in dien slfikpoeWallen", zei ze lachend. Neen, in het siykwater vallen paste zeker niet voor dat netto, frissche, Jeugdige kind. Onwillekeurig steunde hy wat vaster. „Om oom spyt het my", babbelde zy voort. „Hy is zoo nerveus. Ik vind het wel aardig", bekende ze onbevangen. „Mag ik vragen: Heeft u al een groote reis achter den rug?" „Twee uur ryden. Wy waren by familie, op een doopfeest; oom moet overal peet spelen; in onze familie zyn al een paar dozfin Fritsea ea Frederike's. De ouders denken altyd, dat het oom plezier doet; maar het vermoeit hem zoo. Hy is veel te goed om neon te zeggen." „Oom Frits?" dacht Achim.... „Dat zal toch niet. De mogelykheid van zoo'n toeval was niet uitgeslotenhy begon verbazend nieuwsgierig te worden, wie de reizigers waren. „Ik wil hopen, dat het onverwachte opont houd u en uw oom niet in uw reisplan stoort?" „Wol eon beetje. Dat wil zeggen: alles wordt nu een dag verschoven. Maar dat hin dert niet; wy zyn niet zulke lui van de klok. We komen eenvoudig een dag later in Italiö.Ha l dank u zeer 1" Ze waren nu op vasten bodem, waar ze den 6teun en het geleide niet meer noodig had. De oom kwam achterna, onder Blaser's hoede. Ook hy dankte de heeren zeer beleefd en zei: „Kom, Suzanne l" Achim twyfelde niet meer. „Natuuriyk zyn ze hetl" dacht hy en keek het paar belang stellend na. Ook Blftser gaf zyn bewondering voor het mooie meisje te kennen en stelde voor, dien middag het kwartier in den steek te laten en in den „Koning Stanislaus" aan de open tafel te eten. „Wy hebben byaa voor levensrodder ge- speold", zei hy, „en dus wel het recht, nader kennis te maken." „Koin, maak van zoo'n bagatel nu geen gebeurtenis! Die weten vanmiddag al niet meer, hoe wy er uitzien", zei Körlegg ont- wykend, hoewel hy reeds dadoiyk besloten had, in het hotel te gaan eten. Suzanne Osterroth wist echter dien middag nog heel goed, hoe de heeren er hadden uitgezien. „Nietwaar, oom, dat waren twee aardige luitenants?" zei ze. „Vooral die groote, blonde beviel my. Ik vond hem zoo echt uianiyk, •rustig." „Misschien ben je enkel geïmponeerd door zyn hooge, beslikte laarzen. Zoo'n uniform met de Bporen van hard werken kleedt goed," meende oom spottend. „U imponeert ook niets." „Ten minste geen luitenant, op het eerste gezicht. Ik ben geen meisje." „Nu, zoo'n gans ben ik ook niet meerl" riep Suzanne verontwaardigd. Zy zochten des middags in de eetzaal van het hotel een plaatsje. Do hoofdtafols waren voor officieren bestemd, dio gedeeltoiyk reeds aanwezig waren. De zaak kwam oom wel wat te krijgshaftig voor; maar er moest toch gegoton worden. By een der vensters stond nog eon vry tafeltje, onder oude reclame biljetten van ry wielen en tentoonstellingen, die al achter den rug waren. Zuchtend ging oom Flits zitten. Erg prettig vond hy hun toestand niet, doch het amuseerde hom, te zien, hoe geiuakkeiyk Suzanne, hier de eenige dame onder oen voertigtal heeren, zich bewoog. „Kyk, daar zit je held met de ryiaarzent" zei hy. Daar Körlogg en Blésor bemerkten, dat de oude heer naar hen keek, stonden ze op en bogen. „We zullen ze straks laten uitnoodigon, een glas champagne met ons te drinken." „Kan dat?" vroeg 8uzanne twyfelend. „Een oude heer mag toch wel twee jongelui, dio hem een dienst bewezen, een glas wyn aanbieden I" Liderdaad namen de luitenants de uitnoo- diging, hun door den oberkellner in alle deftigheid overgebracht, gaarne aan. Ze werdon door hun kameraden benyd. Meu stelde zich voor. „Von Kérlegg." „Bl&ser." „Osterroth." Nu diende de oude heer ook zyn nichtje voor te stellen. „Meneer von Hörneck, meneer Heeser, myn nicht, juffroaw Osterroth." Oom was zeer met zich zei ven tevreden. Namen waren z(jn zwakke zyde; ditmaal had hy ze, naar zyn idee, dadeiyk goed onthoudon. Men raakte aanstonds geanimeerd In ge sprek, en Körlogg voelde zich heol vry, nu hem bleek, dat oom Frits zyn naam niet eena goed vorstaan had. By hot derde of vierde glas vroeg Suzanne hem naar zyn garnizoen. Bl&ser was juist met den oom in druk gesprek over jachthonden. „Mühlau," sprak Achim, onwillekeurig zacht, b\jua fluisterend, en hy zag Suzanne ernstig in de blauwe oogen. Die blik verhinderde haar, den vroolyken uitroep te doen: „Hó, daarheen zyn wy juist op wegl" „Kent u....?" begon zy, maar stokte dadelijk. Hy zag haar vragend aan. Zy bezon zich en zoi: „Ik heb familie te Mühlau." „Dat weet ik," antwoordde hy. Het klonk zeer ernstig. „Heeft oom uw naam goed verstaan?" vroeg zo snel. „Neen 1" En weer zag hy haar vast, bevelend bijna, in de oogen. Zy begrepen elkaar. Zy moest nu wol weten, wie hy waa. Hy verbeeldde zich, dat zy van kleur verschoot. Het gesprek word nu weer atgemoon; men schertste luchtig, mot lachende gezichten en onschuldige woorden. Doch telkens rustten Suzanne's blikken met onvorzadigde belangstelling op Achim» gelaat. {Wordt vervrlfd^.

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 1