„In ia Tuinlui Tart", R.-K. Huishoudster. Feestviering Leiden. BRUSSELSCH LOOF, een longmaatje ie Bloemkool, Behangersknecht. Noodiger iep Begrafenissen. I. G. I. JANSSEN, N. Rija 6. Agentschap IVENS Co. Woonhuis met poten Tuin, MENU. Dat tableau was eenvoudig, wat groepering en uitvoering botreft, verrukkeiyk. Maar ook het vierde, Frederik Hendrik, Prins van Oranje-Nassau, de hoofdgroep uit het groote schilderij van Gerard Yan Hout horst, in hot Huis ten Bosch prykonde, maakte een grootschen indruk. Hieraan ver- loonden jhr. Willem Roel], de heer W. Völker, ridder Pauw van Wieldrecht, graaf Alexander Yan Randwyck, jhr. Vegelln van Claerbergen, jhr. H. A. Van Karnobeek, baron H. Taets van Amerongen, jhr. Louis Yan Loon, baronesse Honriötte Van der Goes van Dirxland, mevr. Boreel baronesse d'Yvoy van Mijdrecht, baronosse Marcolla De Smeth van Alphen, baronesse Ida Van Zuylon van Nyevelt en de hoer Jules Le Bron de Vexela hun mede werking. Aanvankelijk had men hot plan gehad het huwelijk van Frederik Hendrik voor te stellen, maar om do omstandigheden, waaronder dit plaats vond, oordeelde men zulk een tableau te luguber on nu werd het fraaie stuk van Honthorst's meesterwerk gekozen, waarin toch al de hoofdfiguren uit Frederik Hendriks tijd voorkomen en waarbij bovenal Amalia van Solms, een schitterend middelpunt vormt. Mevr. Boreel behaalde door haar weergeven jvan dqze Vorstelijke figuur, den eerepalm van den avond. Na afloop van de soirée, met muziek in de nevonzalon besloten, betuigden de Koningin on de Prins aan jhr. Hoeufft van Velzen, i intendant der koninklijke paleizen, hun dank voor de organisatie van het feest en vooral verzekerden zij jhr. De Stuers van hun groote 'ingenomenheid met de leiding der uitvoering van de tableaux, die met recht, ook om den rfikdom dor kostumes, de algomeene bewon- doriiig wekten. De leden van hot gevolg der vreomdo vorston hebben verschillende onderscheidingen in de ordo yan Oranje-Nassau ontvangen. Het gemengd koor, dat gisteren by de plechtighoid in do Groote Kerk eenigo liederen zong, heeft aan zijn leider, den hoer Arnold Spoel, een fraaie gouden herinneringsmedaille aangeboden. Van de gelogenlieid om tegen betaling van 25 011 10 ets. do kerk gistermiddag te bo- zichtigen, werd door het publiek een zeer /ruim gebruik gemaakt. Duizenden mensch6n haddon zich voor do boide ingangen geplaatst, en verdrongen elkaar om de eerste te zyn. Een dor lezers van hot „N.v. d. D." schrijft: H. M. Emma, Koningin der Nedei landen, geboren 2 Augustus 1858, trad in het huwelfik 9 Januari 1879, en was dus oud 20 jaar, 5 maanden on 7 dagen. H. M. Wilhelmina, Koningin der Noderlanden, geboren 31 Augustus 1880, trad in het huwelijk 7 Februari 1901, en was dus 20 jaar, 5 maan den on 7 dagen. Zoodat moeder en dochter juist evon oud zich in den echt hebben begeven Men zal hier wel niet met een toeval to doen hebben. Uit tal van plaatsen komen berichten van feestvieringen, te veel om er een plaats aan te verleenon. Muziek, optochten, onthaal der schoolkinderen vormen over het algemeen den hoofdschotel. Ook in het buitenland, zoowel op het vasteland van Europa, als elders, waar mede Nederlanders gevestigd zijn, is de 7de Februari gevierd geworden. Do hoofden van Staten zenden telegrammen van gelukwenaching aan het jonge echtpaar. In de ochtenduren hebben weer verschillende Vorsfeiyke en niot-Vorstelyke genoodigdon Den Haag verlaten. Om 9 uren vertrokken do regeeronde Vorst en Vorstin van Waldeck en Pyrmont, zoomodo Hertog Paul Frederik van Mecklenburg (zoon), aan het Staatsspoorstation uitgeleide gedaan door oonige autoriteiten en door den ver tegenwoordiger van H. M. de Koningin, adju dant-ritmeester Von Tets, die tot het vertrek van den trein van 10 uren bleef wachten. Met dezen trein vertrok de Groothertogin Marie van Mecklenburg-Schwerin, door de Koniügin-Moeder naar hot station begeleid. Zy ontmoetton daar de Hertogin Sophie Charlotte van Oldenburg; de Groothertog van Mecklonburg-SchwerinHertog Adolph Fre derik van Mecklenburg, de Vorst en Vorstin Hendrik XVIII Heuss en do Hertogin Paul Frederik van Mecklenburg. Ook thans waren wederom veel autoriteiten aanwezig. Het afscheid tusschen de Moeders van het jonge Echtpaar was zeer harteiyk; tot aan het vertrek van de trein bleef de Koningin- Moeder met de Vorstin in gesprek. Om half- twaalf koorden opnieuw Vorsteiyke personen naar hun woonplaatsen terug. Ook de deputatie van Duitsche huzaren officieren, verliet hedenochtend 's-Gravenhage. Nog enkele byzonderheden zyn omtrent de feesten van gisteren te vermelden. In het Daleis. Aan het dejeuner, dat, zooals wy reeds meldden, na afloop der huweiyksplechtigheid ten Hove plaats had, waren, naar wy nader vernemen, vereenigd behalve alle vorsteiyke gaston on genoodigden, de Duitsche gezant met zyne echtgenoote, de Russische gezant, de gotuigen by het burgeriyk huwoiyk, de ministers, de voorzitters der hooge colleges en de directeur van het kabinet der Koningin, benevens het goheele civiele en militaire huis van H.H. M.M. H.M. de Koningin-Moeder stelde een heil dronk in op H. M. do Koningin on Z. K. H. Prins Hendrik. Hr. Ms. Gemaal bedankte de genoodigden en dronk op de gezondheid van H. M. de Koningin-Moeder met een heilwensch in do Nederlandsche taal. Daarna wydde de Groothertog van Mec klenburg een heildronk aan het Huis van Oranje on Prins Albert van Pruisen stolde een toost in op Nederland. H. M. de Koningin-Moeder, andermaal hot woord voerende, dronk op het welzyn der verschillende aan tafel aanwezige vorsten en op do 80uvereinen, die zich hebben doen ver tegenwoordigen. De muziek begroette de verschillende toe spraken met een „Heil Dir im Siegerkranz" en het Nederlandsche volkslied. Marlctberiohten. Leiden, 8 Febr. Ter markt werdon boden aan gevoerd: Stieren 13 etuka f 59 a f 180. Kalf- en Melkkoeien 145 stuks ƒ110 a f 240. Varekoeien 110 stuks 87 a f205. Vette Ossen en Koeien 180 stuks ƒ117 a ft75. Graskalveren 6 stuks 24 a f li7. Kalveren (vette) 65 stuks 40 a 110. Kalveren (magere) 76 stuks f 5.a f 19. Hamels (vette) stuks f a fHamels (magere) 6luks fa fSchapen (vette) 422 stuks f 16.a f 30.—. Schapen (weide) 260 stuks f 12.a f 21.Lamineren (magere) stuks f a f Varkens (magere) 163 stuks ƒ15.a 30.Varkens jvette) stuks a per KG. Varkens (biggen) 137 stuks 6.60 a 14.Paarden stuks a Voulens stuks a Bokken of Geiten 3 stuks ƒ2.60 a ƒ15.— Ter markt aangevoerd 459 rundereu, 141 kal veren, 683 schapen, lammeren, 163 varkens, 137 biggen, paard, veulens, 3 bokken of geiten. Ter "wekelrjksche Kaasmarkt aangevoerd 20 partijen. Besteed word voor Goudeche Kaas van 18.tot f 26.Derby-Kaas van tot Leiasclie Kaas do 150 KG. tot Edammer Kaas 2de qual. tot Aan do Stadswaag gewogen 20 partyen, 678 stuks, wegende 3676 KG. De oorlog tusschen Engeland en Transvaal. Naar aanleiding van de bekendmaking van de Britscho regeering, dat nog 30,000 man naar Zuid-Afrika zullen gaan, spreekt de „Daily News" al oen byzonder scherp oordeel uit over de wyze, waarop do oorlog wordt geleid. Het blad wyst op tal van fouten door de regeering gemaakt; het constateert, dat het leger in Zuid-Afrika „dat als voornemens en aankondigingen geiyk stonden met mannetjes, reeds millioenen sterk moest zyn", hulpeloos werkeloos staat tegenover de herhaalde aan vallen van do Booren, die belachelijk veel kleiner in aantal zyn, en profeteert, dat ook de zeven colonnes, die Kitchener byeengeraapt heeft, niets zullen kunnen doen om Engelands overmacht te herstellen. En het blad besluit met do volgendo waar schuwing „Wy kunnen van óón ding hooi zeker zyn wy kunnen yeomen naar Zuid-Afrika zenden zooveel we willen, we kunnen ons koppig ongevoelig toonen tegenover de zware ver liezen, maar zoolang de Zuidafrikaansche zaken niet worden ter hand genomen doormannen, die eenlg staatsmansinzicht hebben ln de elementen van het probleem, zelfs al voegden we nog 80,000 man by de 80,000, die nu gevraagd worden, en stortten we nog een milliard pond sterling in den afgrond van verkwistende dwaasheid en onbekwaamheid". Het officieole rapport over de werving in Januari, dat eergisteren te Londen is ge publiceerd, zegt: „Er W88 een teruggang in het getal recruten voor de geregelde troepen gedurende de laatste maand. Zelfs het nieuwtje van de Iorsche garde was niet in staat om geschikt en voldoend ruw materiaal op te leveren. In de vier of vyf weken na Kerstmis hebben de werf officieren gewooniyk hun handen vol, maar Januari van dit jaar, hoewel aanvankeiyk goode resultaten belovende, door de ver schillende opwinding tot martiale geestdrift, is allesbehalve voordeelig gebleken." De redenen biyken te zyn de groote recruteering voor do marine, voor Badon-Powell's politie en de horopening der werving voor de Yeomanry. De hoogere betalingen voor deze diensten zyn eveneens een groot nadeel voor de werving der geregelde troepen, heet hot ten slotte. Onder die omstandigheden wil Engeland Kitchener nu op staanden voet naast 28,000 maar boudweg beloofde ongeregelde troepen zevenduizend man geregelde krygers leveren 1 Een beetje optimisme, zegt de „N. R. Ct.", is vooral in een oorlog als deze me6r dan ergens anders noodig, maar of één lid van het Engel- sche kabinot workelyk gelooft, dat ook maar één derdo van de nu weer beloofde 80,000 man binnen drie maanden op de been is, be- twyfelen wy hard. Maar aangenomen de 30,000 komen er; de 20,000 desnoods ook nog. Zyn zy niet hard noodig ter vervanging van de ontzettende ver flozen in Zuid-Afrika, die in Januari het ge middelde der laatste 14 maanden mot de helft hebben overtroffon? Het is ook alweer de laatste verliezeniyst, welke het eerst bericht brengt van een einde- looze reeks gevechten, van welke Kitchener öf niet gerept heeft öf wier uitslag hy biyk- baar verkeerd heeft voorgesteld. Vandaar dat het verliezencyfer in Engoland nog te dieperen indruk heeft gemaakt. Het groote plan der zevon colonne's is op niets uitgedraaid. Campbell heeft klaarbiyke- ïyk niet ver van Middelburg klappen gehad; French by Bethel evenzoo; Smith-Dorrien's meeatorlyke marsch naar en eondaageche bezet ting van Carolina is niet zonder kleerscheuren afgeloopen. De slotapotheose: de samenkomst der zeven colonne's biyft vermoedeiyk wogena het mislukken van enkele onderdeelon van het „plan" maar achterwege. En het gordyn valt weer toe. Een Brltsch officier schroef den 8sten Januari uit Heidelberg: „Ik begin te gelooven, dat de togenwoordige toestand eeuwig zal voortduren, want er schfint geen vooruitzicht te zijn, dat de Boeren den etryd zullen opgeven. Integendeel, zy worden eiken dag stoutmoediger en hot is zelfs hier niet veilig een myi buiten de voorposten. Wy worden zoo goed als belegerd; de spoorweg Is afgesneden en treinen worden regelmatig geplunderd." Van St.-Helena werd gisteren gemeld, dat Zondag nog 649 krygsgovangeneu daar aan gekomen waren aan boord van de „Mongolian". Zy zyn naar Broadbottom-kamp gezonden. Op denzelfden dag heeft de „Canadian" 210 soldaten aan wal gezet, die ook naar dat kamp gezonden zyn. Telegra ia iu o u. KAAPSTAD, 7 Februari. RO.) Men ver neemt, dat de troepen don vyand in de richting van de Kaapkolonie voor zich uitdreven, terwyi een breed front van ruitery aan de uiteinden al wat het tegenkomt van vyanden zuivert. Onafhankeiyk van deze beweging zyn do troepen in het zuideiyke district bezig gemeen- 8chappeiyk naar hot noordon op te werken. KAAPSTAD, 7 Februari. (R. O.) De hoofd redacteur van de „South African News" is in hechtenis genomen, beschuldigd van het uitgeven van oproerige en strafwaardige ge schriften. Hy is vervolgons tegen borgtocht op vrye voeten gesteld. KAAPSTAD, 8 Februari. (R. 0.) Er doen xlch hier twee gevallen van builenpest voor; maar men beschouwt het uitbreken dezer ziekte als niet verontrustend, LONDEN, 8 Februari (R. O.) Lord Kitchener seint uit Pretoria van 7 Februari: Een Engelsche colonne vernielde voorraden te Petrusburg en bracht ronder verliezen te lydon 8500 stuks paarden en vee binnen. De Wet is, naar gemeld wordt, nog ten noorden van Smithfield en begeeft zich oost waarts. Een gedeelte troepenmacht, die despooriyn overstak by Pompeysiding, trekt naar Philip- polis. Methuen meldt uit Liilyfontein, ten Oosten van Vryburg, dat hy den vyand daar uiteen dreef. Hy maakte 12 wagens benovens 200 stuks vee buit. De colonne French bevindt zich by Ermeloo. Het departement van oorlog voegt hieraan toe, dat het aan oen seinfout was te wy ten dat er onlangs gemeld werd, als zou De Wet zich nog ten Noorden van Thabanchu bevinden. SCHWERIN, 7 Febr. (R. O.) By gelegen heid van het huweiyk van Hertog Hendrik met Koningin Wilhelmina is de stad feesteiyk versierd en met vlaggen getooid. Op de scholen was heden vacantie. Tal van ver- eenigingen zonden gelukwenschen naar 's-Gra- vonhage. By den gisteren gehouden feestmaaltyd bracht staatsraad Amsborg een Hochl uit op het Hooge Paar. Do nieuwe titel van den Hertog is thans: Z. K. H. Prins der Nederlanden, Hertog van Mecklenburg. Koningin Wilhelmina zal den titelHertogin van Mecklenburg by Hare andere titels voegen. BERLIJN, 7 Februari. (R. 0.) Ter gelegen heid van het huweiyk van Koningin Wilhelmina waren dos middags een groot aantal leden van het diplomatieke korps en van het Hof byoen in het Nederlandsche gezantschap waar de gezant jhr. Van Tets van Goudriaan en zyn gemalin groote receptie hielden. Hedenavond vond in het Hotel „Kalserhof" een groot feest plaats, waartoe de vereoniging „Nederland en Oranje" uitnoodigingen ver zond. Aan dit feest word deelgenomen door de vereoniging „Mecklonburger Abend", zoo dat de Nederlanders en de Mecklenburgers dezen avond te zamen doorbrachten. De tafel word gepresidoerd door den Nederlandschen gezant jhr. Van Tots van Goudriaan, die een toost uitbracht op de jonggehuwden. Na afloop van hot diner had een geani meerd bal plaate. BERLIJN, 8 Februari. (R. O.) Aan het in hotel „Kaiserliof" gehouden feestmaal, dat werd voorgezeten door den Nederlandschen gezant by het Duitsche hof jhr. Tots van Goudriaan en hetwelk ook de Mecklenburgsche gezant, de heer Oertzen, by woonde, hield prof. Dubois do feestrede en werden telegrammen van gelukwensching gezonden aan Koningin Wilhelmina, Prins Hendrik, Haar Gemaal, en den hertog-ragont van Mecklenburg. LONDEN, 8 Februari. Volgens telegram uit Soer&baia is de Italiaansche bark „Fratoli Fenco", kapitein Casaregglo, 100 myien van Lombok omgeslagen. De opvarenden zyn gered. LELDE.V, 8 Februari. Thermomoterstandgisteravond om 8 uren 1° C. 33.8° Fahrenheit, hedenmorgen om 8 uren —0.6° C. 31.1° F., 's middags om 12 uren 4° O. e= 39.2° F., 's namiddags om 4 uren 4.5° C. e= 40.1° F. Blykona kennisgeving van den provin cialen adjudant in Zuid-Holland zullen by de bataljons van het 4de regiment infanterie alhier 323 miliciens der lichting 1901 worden ingedeold. Op verlangen van H. M. de Koningin werden gisteren by het leger alle cachot-, provoost-, politiekamor- en arreststraffen, als mede alle gevolgen van die straffen en van dorgeiyke reeds vroeger opgelogde straffen, kwytgescholden. Hot verbod om buiten dienst wapenen te dragen werd echter niet als straf of als eon gevolg van eon straf aangemerkt en mitsdien gehandhaafd. Ter gelegenheid van het 25 jarig bestaan van hot Algemeeno Nederlandsche Studenten weekblad „Hinerva" uitgever voorheen E. J. Brill, te Leiden, is een extra-nummer ver schenen met een voorwoord van de hoofd redactie, waarin hulde wordt gebracht aan de hoeren: F. Delhez, R. Macalester Loup, B. A. P. Van Dam, Ch. M. Dozy, W. R. Voder en F. M. Vonk, die het initiatief namen tot oprichting van een algemeen Studenten-week blad. Hedenochtend keerden van Den Haag naar Utrecht terug de heeren Wolmarane en Weasels, die by de huweiyksplechtigheid in de kerk tegenwoordig waren. Omtrent president Kruger's terugkeer naar j de residentie zou nog niets zyn vastgesteld, i Dr. Leyds is naar Brussel toruggokeerd. j Het stoomschip „Admiral", (uitreis) arr. 6 Febr. te Durban; de „Bundesrath" (thuisreis); vertrok 6 Febr. van Marseille; de „Sonne- berg", van Batavia naar Amsterdam, pass. 7 Febr. Ouossant; de „Soembing", van Rot terdam naar Java, vertrok 7 Febr. van Marseille. Tiendrecht in Rijnland. In de Noordwykorhoutsche tiendrechtpro- cedure, waarvan wy onlangs melding maakten, concludeerde Woensdag 11. het Openbaar Ministerie tot toelating van eischers, om door getuigen te bewyzen, dat het te Noord wy Ir er- hout en omstreken gedurende de laatste 40 jaren vaste gewoonte is geweest, om van stamboonen tiend te betalen, '_.J Uitspraak 3 April a. s. Gemengd Nieuws. Hedenavond zal, zooals gebrul-, keiyk op dezen dag, door het Studentenkorps 1 een serenade worden gebracht aan de alsdan 1 in het „Hotel Levedag" vereenigde professoren, i De deelnemers zullen zich te kwart over negenen by de sociöteit „Minerva" opstellen en vervolgens gaan langs Breestraat, Hooge- woerd, Watersteeg, Nieuwen Ryn, Korenbours, Vischmarkt, Aalmarkt, Apothekersdyk, Kort- Raponburg, Rapenburg, Steenschuur, Breestraat tot aan hotel „Levedag." Na afloop der serenade keert de stoet naar „Minerva" terug. Van den heer Jansen, in foto artikelen, Nieuwen R(jn 6 alhier, ontvingen wy heden een viertaJ foto's van de gouden koets ter exposeering. De origineolen zyn opgenomen op platen ter grootte van 9 X 12 cM. Daar het alle momentopnemingen In do schaduw zyn, pleiton zy wel voor de deugd der Lomberg-platen. Vooral de opname onder do portiek van het paleis geeft eon deugdelyk bewys hoe snel deze plaat werkt. By eon tapper hier ter stede maakten eenige bezoekers vertering zonder to betalen, terwyl bovendien door óón hunner nog een halve flesch jenever werd mede genomen eveneens zonder contanten. Daarmede niet tevreden, werd de hulp van eon politieagent ingeroepen, doch deze kroeg hot te kwaad met één der bezoekers, die zich zoo woest aanstelde dat hy ten slotte met inmiddels toegeschoton hulp naar het bureel van politie werd overgebracht, Hy zal zich omtrent een on ander te verantwoorden hebben. Door de politie alhier zyn aan-,1 gehouden tweo minderjarige jongens, her- komatig uit Amsterdam. Zy zyn door haar naar hun woonplaats toruggebracht. Hot vervoer en de opbrengst van don Rynlandschen Stoomtramweg was ge durende de maand Nov. 11. als volgt: aantal reizigers 31,955, met een opbrengst van f 38S9.77, goederen en diversen brachten,' ƒ557.72 op, totaal ƒ4447.49. Van 1 Januari tot uit. Nov, 1900 was de! opbrengst: aantal reizigers 412,261, met een opbrengstvan 56,481.15, goederen en diversen brachteD f 7431.82 op, totaal 63,912.97. Zynde per dagkilomoter ƒ21.26. Te Ouddorp is gisterochtend door onbekende oorzaak het café met woon- huis, van de wed. Nootenboom, tot den grond afgebrand. Er kon niets gered worden. Alles is verzekerd. Tydens de Maartfeesten te Am- sterdam, zal hot Leidscheplein van gemeente wege worden verlicht met 10 booglampen aan geornamenteerde palen. Op do brug over de Singelgracht vóór het Leidscheplein wordt: een versiering aangebracht met 16 booglampen' en 488 gloeilampen. De electrische installatiei en de stroomlevoring dien ten behoeve, werden j door de gemeente opgedragen aan de Maat-} schappy „Electra". i De Amsterdamsche rechtbank» veroordeelde gisteren de twee looddieven, die hun slag trachtten te slaan op het dale van' het oude verlaten Buitengasthuis te Amsteniam^ tot twee jaar gevangenisstraf. AD YEUTESTIEH. Den 22sten Februari a. s. hopen onze geliefde Ouders KLAAS MEIRINK en 1178 11 JACOBA ROZEBOOM hun v ij f-en-der tig jarige Eclit- vcreeiiiging te herdenken. Hun dankbare Kinderen en Behuxodldnd. Leiden, S Februari 1901. (Oudo Vest 215.) Door Gods goedheid bovallon van een Zooei: 1199 6 J. OUDSHOORN- Walen. 's-Gravenhage, 5 Februari. (Obrechtstraat 202.) Heden overleed, zacht on kalm, in den ouderdom van byna 84 jaren, na 3on korte ongesteldheid, onze geliefde en onvergotoiyke Echtgenoote, lieve Moeder, Behuwd-, Groot- en Over grootmoeder ALIDA JASPERSE, geb. ,VAN WOUW, na een gelukkige Echt- voreeniging van 59£ jaar. Uit aller naam, I. JASPERSE. Leiden, 6 Februari 1901. (Zydgracht 27.) 1162 12 De Heer en Mevr. VANDUIJVEN- BOODEN Penning betuigen door deze hun harteiykon dank, voor de vele biyken van belangstelling by hun huweiyk ondervonden. Pastorie Est by Geldermalsum 7 Februari 1901. 1164 7 Aan hen, die blykon van deelneming gaven by het overiyden onzer geliefde Moeder, betuigen wy onzen beleef den dank. M. J. WARMENHOVEN- Den Houter. J. WARMENHOVEN. J. P. DEN HOUTER. J. W. CRAMER- Den Houter. H. C. Th. CRAMER. Th. G. DEN HOUTER. M. C. DEN HOUTER-Leth. W. B. DEN HOUTER Bzn. Rol'erV-™™ O01'- TT Den Houteb. J. H. DE GROOT. L. DEN HOUTER. Leiden, Februari 1901. 1197 19 De Lier. dam. Voor de vele bewyzen van belang stelling, ondervonden gedurende de ziekte en het overiyden van onze geliefde Dochter, Zuster en Schoon zuster Mej. 0. MULIÉ, betuigen wy langs dezon weg onzen oprechten dank. 1187 S Uit aller naam: W. P. MULIÉ. Blykens akte 19 December 1900 voor Mr. J. A. F. COEBERGH, Nota ris te Leiden, verleden is opgericht eene Coöperatieve Rocrenleen- br.uk te Zoeterwoude, waarvan de Statuten zyn geplaatst in de Neder landsche Staatscourant van 5 Februari 1901, nommer 80. 1188 8 Ter Drukkerij van G« YAN BRUSSEL kan geplaatst worden» 1103 5 By vonnis dor Rechtbank te 's-Hage dd. 18 December 1900 is het huwe iyk tusschen JAN SEIflDER, Fa brieksarbeider te Leiden, en JO HANNA VAN HER REEK, den 2l8ten Augustus 1895 te Leiden gesloten, verklaard door Echt scheiding te zijn out honden. Do Procureur des Eischera, 1167 10 Mr. H. G. GORDON. Er wordt gevraagd: een Boekhouder, niet beneden 25 jaren, om zich eenige avonden in do week beschikbaar te stellen voor Boek te houden en schryfwerk te verrichten. Brieven mot conditie aan het Bureel van dit Blad No. 1192. 9 Voor direct gevraagdeen beschaafdo JUFFKOBW, bokwaam een klein doch net huishouden te besturen, van goede getuigen voorzien. Brieven met opgaaf van leeftijd onder No. 1198 aan het Bureel van dit Blad. 10 fyne Sla, Lissabonsche Uien, Groote Knoleeldery en Eerste soort Brusselsch Loof. Verkrygbaar by 1191 8 E. KWAADGRAS, Groenten- on Fruithandel, Dicfstceg O a. Door dienstplicht wordt er een flinke REHAWGERSKXECHT gevraagd en een RAIFWIS. Adres: GEBR. HOGENDOORN, 1186 7 Botermarkt 23. MEISJES. Eenige Meisjes kunnen direct geplaatst worden bi) E. C. T. UfEEISSEW, Stationsweg 19. Aan te melden na 7 uren 's avonds. 1185 5 De ondergeteekende beveelt zich beleefd aan als 1163 7 Hanrlemmerstr. 339. LOMBERG IPEiAk/EJErV. De origineele opnamen der in de Vestibule v/h. „Leidsch Dagblad" geëxposeerde foto's zijn opgenomen op Lomberg extra rapid. 1195 20 Alleenvertegenwoordlging voor Nederland van Ebbst Lombreo, Langenberg. Vraagt proel'pakje% Extra Rapid. GEXERALE Repetitie voor de vereenigde Zangers op Zondag- middag te kalfé'én precies. Eaatstc mededeelingen aangaande de vermakelijkheden op Maandagavond 11 Febr., in het „Leidsch Dagblad" van Zaterdagavond. 1191 18 Het Comité voor Vermakelijkheden Th. J. BOUWMEESTER. A. J. DEN HOLLANDER. U. W. F. VAN PANHUYS. G. S. POPP. Ph. RANK Az. H. T. VAN URK. G. VAN DER WERF. Eeldsciic Accountantskan toor: P. A. A. v. LOOS en W. M. HACKFOORT, Onde Vest 1, inrichten, controleercn en bijwerken vnn admini straties. Alle werkzaamheden op administratief gebied. 1174 7 Xe kunr 1 Mei: het bohoorende bi) de Schelpkalkbranderij „Welgelegen", Zijlsingel. Te bevragen by den Meosterknecht op de fabriek. 1182 7 14 Cte. per half K. G., by L VAN DER ZEEUW, Varkenmarkt 15. 1190 6 GRAND RESTAURANT Breestraat 84. Centrale verwarming. Dimanclie le 10 FéTrien Convert A 2.-, Hors d'Oeuvro varió. Potage d'Artois. Petits Pfitós do Ria de Veau. Filet de Solos h la Duchesse. Cóte de Boeuf a la Broche. Haricots Princesses. Canetons de Rouan rótie. Compoto. Glacé Prallnóe. Fruits. Fromage et Dessert. Couvert a f 1.25- Potage Julion. Filet do Solos aux fines herbes. Cóte de Boeuf ii l'anglaiso. Haricots Princesses. Canotbns rötis. Compoto. Gidco Pralinóe. Dessert. 1196 35 Aparte Zalen dlsp. voor Déjeuners, Diners en Soupers, SSOMJJL», dagelijks verkrijgbaar 20 Cents per portie. 6902 6 IPapenstraat <1.

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 3