Vereenigde Zangers. Keukenmeid, P. G., Jongste Bediende. Saucisse de Boulogne Brusselsch Loof „Ia At! Verrttn Turk", mmmw. In aantocht: een lading KOLEN. J. J. HilY, St.-Jaeobsgr., en 969 8 T. J. I1UY, Lcvcndaal. Patisserie ÜÏÏLST, S taatsloterij. TE HUUR: 16 Cts. per ons, KOEETS FEENSTRA. MENU. Bolffi*. Dg Kamer nam het eerste artikel van de "Wet tot regeling der hazardspelen aan met 82 tegen 17 stemmen en 12 onthoudingen. Oontearyk-Hong.-Monarohle, De Oostenrykeche Ryksraad is gisteren bijeengekomen. Do voorzitter van den ministerraad stelde aan de vergadering als ouderdoms-president ,voor dr. Weigel, afgevaardigde voor Krakau. (Langdurig tumult op de banken der radicalen en Czechen, die protesteerden tegen de aan wijzingvan dr. Weigel ais ouderdoms-president). Toen het tumult eenigszins bedaard was, riep dr. Weigel aan de vorgadering het welkom 'toe, en bracht hy hulde aan de nagedachtenis ,van koningin Victoria. (Groot tumult; van de zijde der Duitsch-radicalen werd ge roepen: „Loven de Boerenl Weg met Engeland!") Het „Wiener. Fremdenblatt", het „Vater- land" en de „Neuo freie Presse" keuren de betoogingen der Duitsch-radicale afgevaardig den af, toen de president van den Rijksraad jen rouwrede hield op koningin Victoria. Zy tvyzen er op, dat de betooging uitging van jon kleine groep, en door de Kamer met Niyken van verontwaardiging werd ontvangen. De correspondent van de „Manchester Guar dian" te Nieuw-York zegt, dat de toestand jfier Amerikaansche troepen op de Filippynen voortdurend hacheiykor wordt. De regeering tal Mac Arthur terugroepen, omdat zy over hem even ontevreden is als indertyd over 'Otisbeide gouverneurs hebben intusschon .verklaard, dat de hun opgelogde taak onuit voerbaar is, ten deele ook omdat geen samen werking mogeiyk is met de Filippynsche com missie. De oorlog tusselionEngeland en Transvaal. Door Boerenvrienden te Nymegen is gisteren 'aan den koning van Engeland hot volgend in het Engel8ck gestelde telegram verzonden: „Aan Z. M. den Koning van Engeland. .Inwoners van Nijmegen (Holland) smeeken Uwe Majesteit, om Uwe regeering in te Hvyden onder den indruk van den dood en de begrafenis van H. M. Koningin Victoria, Uw diep betreurde Moeder, met oen daad van rechtvaardigheid door de proclamatie van de 'snafkankoiykheid der Boerenstaton in Zuid- i^frika." Achterstaand telegram van lord Kitchenor jnaakt in verband mot zyn vorig telegram de bewegingen van De Wet niet duideiyker. JLord Kitchener seinde den 29sten Januari, 'dat De Wet tegen generaal Knox streed 40 myien ten noorden van Tabanchu. Hom werd toen de bedoeling toegeschreven naar do Kaap kolonie te trekken. In het laatste telegram vindt mon een gevecht tusschen beide zooeven genoemde generaals vermeld ten zuiden van Welkom, 'dat gelegen is ongeveer 15 myien ten Oos- .ten van den Vrystaatschen spoorweg aan den weg van Smitbfield naar Fauresmith. Van daar zou De Wet den spoorweg zijn ''overgetrokken. Daar men niets weet ora- 'trent de positie3 van beide strydmachton in dit gevecht, kan men niet nagaan of Knox er in geslaagd is, wat wel zyn doel zal zyn, 'De Wet den weg naar de Kolome af te enyden. Slechts het bericht van de „Daily Mail" doet vermoeden, dat De Wet liet hem toegeschreven doel heeft bereikt en thans (in de Kaapkolonie is. Dit bericht is niet omnogeiyk, daar het commando slochts een afstand van ongeveer 40 myien had af te •leggen om aan de Oranje-rivier te komen. De Kaap8che correspondent van de „Man chester Guardian" seint, dat een sterk, goed "Uitgerust en prachtig bereden commando te Lambertsbaai is aangekomen. De omstandig heid, dat een Engelscho kruiser daarheen is gezonden, doet ook de Kapenaars gelooven, dat er Inderdaad een schip met ammunitie door de Boeren wordt verwacht. Men zegt, 'dat verschillende Boerenafdeelingen zich ver- leenigd hebben en in de richtiDg Malmesbury «trekken. Het verhaal van het doodschieten op last ivan De Wet van een vredesbode komt, gelyk 'gisteren geseind, nog weer eens aan de orde. De militaire gouverneur van Bloemfontein heeft een telegram ontvangen van den districts commissaris te Kroonstad, waarin gezegd wordt, dat een ooggetuige, een zekere Muller, heeft gezien, hoe generaal Froneman den vredesbode Morgendaal met de sjambok ran selde. De Wet zoude daarop gezegd hobben: „Schiet)", waarop Froneman met voorbedach ten rade op Morgendaal schoot De vrouw van Kitchener's gezant heeft een verklaring in haar bezit, door haar echtgenoot op zyn sterfbed afgelegd, welke Muller's getuigenis bevestigt. Uit do „Staatsoourant". Koninkl. beslui ton. Benoemd: tot ridder in de orde van Oranje-Nassau de heor J. A J.C. Pieters, controleur by het binnenlandsch bestuur op de bezittingen buiten Java en Madoera; met ingang van 1 Februari 1901 tot burgemeester der gemeente Zevenbergen, do heer G. H. Veiboon; tot ontvanger der registratie en domeinen te Medemblik, J. Huender, te Torborg, J. M. Goester, thans in gelrjke betrekking respectievelijk te Lem mer en te Gulpen; bij het departement van finan ciën tot adjunct-commies jhr. W. F. Van Raab van Canstein, thans ontvanger der directe belas tingen, invoerrechten en accijnzen te Aalten; tot reserve-tweede-luitenant bij het 7do regiment infanterie, de vaandrig P. Bood, van genoemd korps; voor den tijd van vijf jaren-, gerekend van 15 December 1900, bij hot personeel van den ge neeskundigen dienst der landmacht, tot roserve- officier van gezondheid 2de kl. de heer A. De Groot, arts; tot officier van gezondheid 2de kl. by het personeel van den geneeskundigen dienst van het leger in Nederlandsch-lndië, do heer G. J. W. Koolemans Beynen, arts. Gedetacheerd: voor den tijd van drie jaren bij de landmacht in West-Indië. do militaire apotheker 2de kl. G. R. Ten Burg van den geneeskundigen dienst der landmacht en de 2de luit. A. J. R. Brandt van het 4de reg. inf. Overgeplaatst: in zijn rang bij het reg. gren. en jagers, de lste luit. J. A. Keeman, van het 8ste reg. inf. Eervol ontheven: met ingang van 1 Febr. de luit. t. z. 2de kl. A. C. W. baron Van Haersolte van den Doorn, op verzoek, van de hem opge dragen betrekking van havenmeester van de visscher6haven te IJmuidon. Eervol ontslag verleend: op verzoek met ingang van 1 Maart, aan J. D. Huibers, als leeraar aan de Normaalschool voor teekenonderwijzers en aan de school voor kunstnijverheid; aan den met ver lof hier te lande aanwezigen lsten luit. der inf. van het leger in Ned. Indië L. G. De Lagh, met toekenning van pensioen en aan den off. van goz. lste kl. bij de zeemacht P. J. De Koek. Bevorderd: bij de zeemacht tot officier van ge zondheid lste kl., do officier van gezondheid 2do kl. A. O. F. H. Ockerse- Verleend: met ingang van 1 Februari, aan den gepensionueerden kapitein ter zee II. A. Schippers, de titulaire rang van schout-bij-nacht; en aan don gepensionneerden echont-bij-nacht-titulair H. A. Schippers, opgedragen do betrekkingen van: o. directour-admimstratour van het weduwen- en weezenfonds der militaire officieren bij de zee macht; b. voorzitter van de commissie tot het examinoeren van zee-officieren en adelborsten. De gewone audiëntie van den minister van binnenlandsche zaken op 2 Februari zal niet plaats hebben. Marktborichtcn. Lolden. 1 Febr. Tor markt werden heden aan gevoerd: Stieren 17 stuks f 64 a f 130. Kalf- en Melkkooiou 102 stuks f 107 a f 234. Varekoeien G3 stuks 90 a ft04. Velto Osson en Koeien 145 etuks ƒ110 a f 252. Graskalveren stuks f a f Kalveren (vette) 45 stuks f40 af 88. Kalveron (magere) 48 stuk3 f 6.a f 20. Hamels (vette) stuks f a fllamela (magere; stuks a fSchapen (vette) GUb stuks f 17.— a f 30.—. Schapen (weide) 827 stuks f 15.a f 20.Lammeren (magere) stuks f a f Varkens (magere; 148 stuks f 15.n ;'36.—Varkeus (.vette) -— stuks fa fper KG. Varkous (biggen) 68 stuks f 5.50 a f 14.—. Paarden stuks f a f Veulens stuks fa fBokken of Geiten 3 stuks f 2.60 a fb. Ter markt aangevoerd 327 runderen, 93 kal veren, 935 schapen, lamineren, 148 varkons, 58 biggen, paard, veulens, 3 bokken of geilen. Tor \vekelijk8cfie Kaasmarkt aangevoerd 8 pnrtijen Besteed werd voor Goudache Kaas \an ;'18.— tot f 25.50, Derby-Kaas van f tot f y Leidsche Kaas do 150 KG. f tot f t Edammor Kaas 2do qual. f tot f Aan de Stadswaag gewogen 7 partijen, 424 atuks, wegende 1912 KG. ttchledam, 31 Jan. Notsoriug van d® Bsnrs- eomnmsie. Moutwyn f 10.50 por HL. Zonder fust en zondor belasting. Spoeling f 1.30. Notooring vau de Makelaars. Moutwyn f 11.—, Jsnovor f 15.idem Amaterd. proef f 1G.60. Notooring van den Distillatcursbond. Moutwijn f 11.Janover f 15.Amat. Proef f 1G.50. Telegram m o n. LONDEN, 31 Jan. RO.) Lord Kitchener meld heden uit Pretoria: Generaal Knox is don 29sten met de strydmacht van De Wet ten zuiden van Welkom slaags geweest. Na een gevecht, dat verscheidene uren achtereen duurde, lieten de Boeren 5 dooden en 8 ge vangenen achter. Tal van gewonden voerden zy mede. Onze verliezen bedragen 1 luitenant en 1 man dood, 1 majoor en 2 man gekwetst. [Welkom ligt oosteiyk van den spoorweg, van den spoorweg van Fauresmith naar Smithüeld.] Gisteravond zyn de troepen van De Wet by Israölspoort den spoooweg naar Bloemfontein overgetrokken. Da colonne-Bruce Hamilton, gelegerd by da waterwerken, kon met den vyand niet in aanraking komen. Generaal French veegt met cavalerie en bereden infanterie het land schoon ten oosten van Pretoria en Johannesburg tusschen do lynen van Delagoa en Natal. French is hand gemeen geweest met 2000 Boeren in het dal van de Wilgenrivier. De vyand trok af met verlies van 4 dooden en 9 gewonden. Onze verliezen bedragen 1 doode en 7 gekwetsten. JOHANNESBURG, 31 Januari. (R. O.) Naar luid van nieuwe berichten is de schade aan de Modderfontein- en Van-Ryn's mynen minder zwaar dan eerst gemeld werd. De batteryen verkoeren in ongeschonden toestand. BRUSSEL, 31 Januari. (R. O.) Hot blad „Le Soir" bevat eon telegram uit Rome, vol gens hetwelk lord Kitchener in een schryven uit Pretoria van 1 dezer aan mgr. Sogaro erkent, dat de toestand van de Engelschen in Transvaal zeer netelig is, dat de Boeren hun hoop gevestigd hebben op een tusschenkomst van Europa, maar dat hot onjuist is, dat de Engelschen wreedheden zouden hebben be dreven. PARIJS, 1 Februari (R. O.) Door de Hol- landsche kolonie te Parijs werd een inschry- ving geopend om een huwelyksgoschonk aan koningin Wilhelmina aan to bieden. Er is thans voor de ingekomen gelden oen zilveren milieu aangekocht, welke met een album, bevattende do namen der zes duizend inteekenaars, aan de Koningin verzonden zal worden. COWES, 1 Februari. (R. O.) [halfelf]. Het is mooi weer. De zon begint den ryp, welke den grond en de boomen bedekt, te doen smelten. Een zwakko bries brengt ternauwer nood de golven in beweging. Het kleino stadje is voor de begrafenis reeds vol be zoekers, samengestroomd uit alle doelen van het eiland en ook van het vasteland. Tal van militairen, rytuigen en ruiters be wogen zich tusschen Cowes en 03borne. LONDEN, 1 Februari (R. O.) De missie, die de Koningin en de Koningin-Moeder der Nederlanden vertegenwoordigen zal by de begrafenis van koningin Victoria, kwam om negen uren hedenmorgen aan met een extra boot aan het station Victoria en werd namens den Koning ontvangen door een luitenant- kolonol van Zr. Ms. militair huis. Ook waron ter plaatse van aankomst aanwezig vertegen woordigers van de Nederlandsche legatie. De Tsarowitch kwam om halftion van ochtend aan het station Charingcross aan. EERSTE KAMER. Zitting van heden. Per telegraaf.) Staatsbegrooting voor 1901. Vestingbegrooting. Do heeren Rutgers van Rozenburg en Bult man wenschen spoediger voltooiing der werken van de stelling-Amsterdam, vooral om to ver zekeren de vrye vaart op het kanaal van IJmuiden. Verder meent de heer Bultman, dat vol doende gezorgd moet wordon, voor de inunda tion on de voeding, benevens voor steenkolen- voorraad in oorlogatyd. De Minister van Oorlog meent, dat het kanaal van LJmuiden alleen door nieuwe werken zal kunnen worden opengehouden. Z. i. moet mon voortgaan met de volledige voltooiing dor stelling-Amstordam. De Minister biyft voor alles noodig achten de nieuwe legerorganisatie en zegt, dat in bewerking is een wyziging der vestingwet, waarvan het doel issneller werken en lang zaam betalen. In de zaak der inundatiön en de voeding en steenkolenvoorraad is voldoende voorzien. De vestingbegrooting wordt hierop aan genomen. Hoofdstuk VIII. Oorlog. De heer Van Asch van Wijck wil overleg ging van het rapport der officieren-commissie die de zaak van een korten oefeningstyd in Zwitserland heeft onderzocht, en wil ook hot bouwen van een nieuw militair hospitaal te 'a-Gravenhage. De heer Fetinema treedt in uitvoerige be schouwingen ten betooge, dat men wel hopen mag op goede resultaten van do Vredes conferentie en denkt zich een toekomst zonder oorlog. Do heer Alberdct van EJcenstein sluit zich by dit betoog aan en zegt dat de oorlog geenszins onmisbaar is. De heer Rahusen heeft met sympathie de rede van den heer Fennema gehoord, doch ie het met de conclusie niet eens. Zeker zal eenmaal de tyd komen dat oorlog niet meer noodig zal worden geacht, maar dit ligt nog in de toekomst. De Minister van Oorlog is het hiermede eens en zegt, dat, willen wy ons buiten oorlog houden, wy de middelen moeten hebben om onze neutraliteit te handhaven. De begróoting van oorlog wordt hierop aangenomen met 28 tegen 3 stemmen. Tegen steraden de heeren Bultman, Dyck- meester en Fennema. De "Waterstaatsbegrooting werd aangenomen na een kort debat, waarby de Minister ver zekerde aan de heeren Nebbens Sterling, Van de Putto en v. d. Biesen, dat alleen finan- cieele redenen hem terughielden van verbete ring van den Dordtschen waterweg, waar van de heer Rutgers groote concurrentie van Antwerpen vreesde. De Minister gaf be vredigende toezeggingen omtrent de verbete ring van het Noordzeekanaal in de haven van Delfzyi. ACADEMIEXIEUWS. Lelden. Bevorderd is tot arts de heer E. J. Abrahams. LEIDEN, 31 Januari. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 0.5° C. 32.9° Fahrenheit, hedenmorgen om 8 uren 1.5° C. 34.V F., 's middags om 12 uren 3.5° C. 38.3° F., 's namiddags om om 4 uren 3.5° C. 38.3° F. De officieren van het 4de regiment infan terie, gedetacheerd aan de hoogere krygs- school te 's-Gravenhage tot het volgen van de krijgskundige studiën, zullen van 1 Mei a. s. tot 30 September d. a. v. worden gedetacheerd by bereden wapens, alsde lste luitenants N. J. Kooiman en C. J. A. Kruyt by het lste regiment huzaren te Deventer; de lste luitenants J. M. Sluys en W. F. Waldeck by het 2de regiment huzaren te Venloo; do lste luitenant M. T. H. De Brouwer by het lste regiment veld-artiilerie to Utrecht, on de lste luitenant H. K. Har- denberg by het 2de regiment veld-artillerie te '8 Gravonhage. De l6to luitenant H. 0. Wins, van het 4de regiment Infanterie, tot nog toe gedeta cheerd aan het departement van oorlog, is van af heden definitief aldaar werkzaam ge steld en in verband daarmede overgeplaatst by den staf der infanterie. H. M. de Koningin heeft aan R. J. C. baron Van Pallandt van Neeryneu, opper kamerheer van Hr. Ms. Huis, opgedragen H. M. te vertegenwoordigen by den rouwdienst voor koningin Victoria, die morgenvoormiddag tydens de begrafenis van Hare Britsche Majesteit in do Engolschekorkte's-Gravenhago zal gehouden worden. H. M. de Koningin-Moeder gaf gelyke opdracht aan jhr. Van Tets, kamerheor, dienst doende b(J Hr. Ms. Huis. By aankomst van het Vorsteiyk Paar op 7 Februari op het paleis het Loo zal dit van binnen geheel verlicht zyn. Bedienden en verder porsoneel zullen in haie geschaard staan met flambouwen van het perron tot aan hot ba8secour. Aan het huldebetoon by den Koninkiyken intocht te Amsterdam zullen 56 vereonigingen deelnemen. Volgens het „Hbl." worden aan het departement van Waterstaat de noodige ge gevens verzameld voor een wetsontwerp tot verzekering van visschers en werklieden in het zeevisscherybodryf togen ongevallen. Gemengd Nieuws. By de firma Johs. Dee'en Zoon, aan de Hooigracht, alhier, is thans een nieuw soort grafkransen en bloemstukken in den handel, niet van motaal, maar van zulk een stof, dat deze aan de bloemen de eigenaar digheid geeft, dat ze zich by koudo vanzelf sluiten en by warmte openen. Ook het gezicht en het gevoel by de aanraking is als van natuuriyke bloemen en der groene bladeren. Nader vernemen wy omtrent het redden van de 8-jarige drenkelinge aan den Maren- (niet Hoeren)- Singel, waarvan w(j gisteren melding maakton, dat, nadat het kind door G. Van Strien, die zich gekleed te water begaf, op den wal was gelogd, ook door dezen in tegenwoordigheid van eenige onder- wyzors der 6choel aldaar, de voorschriften tot het opwekken der levensgeesten onmiddeliyk zyn toegepast en wel met zooveel succes, dat het kind na ruim 5 minuten eenig geluid begon te maken. Toon heeft Van Strien het in de school gedragen en daar zyn pogingen voortgezet, totdat zyn taak, ten gevolge zyner vermoeidheid, door een agent van politie werd overgenomen, met bet reeds vermelde resultaat. Een begin van brand in een herberg in de Kraaierstraat hedennamiddag werd weer gauw gebluscht. De Oranje-collecte voor deuit- deeling van lerensmiddolen aan de armen, gisteren aan de huizen der ingezetenen van Den Haag gehouden, bracht een som van f 2767.50 op. By deze inzameling werden bovendien ontvangen 100 bons voor kruide nierswaren, bons voor brood van verschillende leveranciers en 1 party bons voor Gelder- sche worst. Het gerechtshof te 's -Grave n- hage veroordeelde gisteren C. L. F., te Dor drecht, wegens opzettelyke brandstichting, tot 3 jaren gevangenisstraf; C. U., arbeider te Rohn, wegens diefstal tot 6 maanden; P, Den D. en J. B., schippersknechts to Dordrecht, tot 6 weken, en D. A. De H., slager te's-Gra- vonhage, reeds herhaaldelijk veroordeeld voor hetzelfde misdryf, tot 5 jareD, wegens diefstal van vee uit de weide. Met het oog op de te verwachten drukte met de huwelyksfeesten heeft de Holl. Spoorweg-My. van de Belgische Spoorweg. Maatsch. een 130-tal spoorwagons gehuurd. De politie te Amsterdam heeft eon 20-jarig meisje aangehouden, dat een rywiel had gehuurd en dit bleek verkocht te hebben. De Rottordamsche w i e 1 r y d e r s- vereeniging „Het Stalen Ros" is ontbondeD. Door verschillende omstandigheden werd er weinig meer aan clubtochten gedaan, zoodat het bestuur gemeend heeft dit voorstel te moeten doen. (Kamp.) Naar „Do Tel." vernoemt, zal binnenkort ook het vrouwelyk personeel van het Rykstelegraafkantoor te Amsterdam ver plicht zyn, zyn diensten geregeld by nacht te verleenen. Zooals men weet, waren de dames tot nu toe van nachtdienst vrygesteld. To '8-Gravenzando is aange spoeld het lyk van een man met gryzen baard, vermoedolyk van een der opvarenden van de aan den Hoek van Holland vergane „Holland". Het lyk is naar het lykonhuis op de begraaf plaats overgebracht. Yoor het eerste kantongerecht te Rotterdam is het onderzoek geopend in zake de schipbreuk van het stoomschip „Holland". Gehoord werden de kapitein van do „Hol land", de heer Van de Poll, en vyf der ge redde schipbreukelingen, die allen het opge maakte proces-verbaal hebben bekrachtigd. Zevenhonderd leden van den Algemeenon Nederlandschen Diamantbewer- kersbond te Amsterdam zyn geroyeerd wegens wanbetaling. Do werkstaking te Parys ge- eindigd. De beambten van den Metropoli- taan spoorweg hebben in hun gisteren ge houden vergadering, daar de verkregen concessies als voldoende beschouwd worden, besloten, dat de arbeid hedenochtend zou hervat worden. Geiuecnteraadl Tan Warmond. Tegenwoordig alle leden, bohalve do heer P. Yan der Geest. Op voorstel van B. on Ws. wordt besloten alle de scholen in deze gemeente bezoekende kinderen by gelegenheid van het a. s. huweiyk van H. M. onze geëerbiedigde Koningin te onthalen, daarvoor beschikbaar te stellen een bedrag van 25 cents voor ieder schoolgaand kind, en de wyze, waarop die golden het doel matigst zullen worden besteed, aan het oordeel van de hoofden der scholen over te laten. Vervolgens wordt onderzocht on goedgekeurd de rekening van ontvangsten en uitgaven can het armbestuur der Hervormde Gemeente o rer het afgeloopcn jaar 1900. Op een door eenige ingezetenen dezor gemeente aan den Raad gericht verzoek om op een dam, de zoogenaamde Heerengrrcht, voor rekening der gemeente een lantaarn te plaatsen en te doen branden, en zulks uet het oog op de omstandigheid, dat die dam niet behooriyk is verlicht, en or dus voor hou, die daar minder bekend zyn, groot gevaar bestaat om in het water te geraken, w-ordt gunstig beschikt. Na het voorlezen van eenige Ingekomen stukken en de gewone rondvraag wordf; de vergadering door den Voorzitter gealoton. U1TLOTIN0EN. 3-pCls. loteD Hoi g ïnre oh o Hypotheekbank fl. 100. Boiailbaar 25 April 1901. Berls 55 n. 73 hr. 200,000; 8. 2382 d. 82 lir. 6000- 1098 d. 88, 0. 1298 n. 78, s. 1453 D. 99 tik kr. 2000; s. 217 n. 96, a. 283 n. 11, e. 605 n. 6), o. 979 d. 64, 8. 1540 d. 69, 8. 1600 n. 34, a. 1118 n. -46, e. 2116 n. 39, 8. 2H92 u. 20, 2847 u. 03, fl. 2857 D. 84, 0. 3175 u. 95, g. 3204 d. bO. e. 3212 d, 17 en 3340 u. 61 elk kr. 400. ie 100 nucicitra v&Q aaiie 2864 zrja losbaar mot kr. 20 o k. ADVERTENTIE N. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na oen langdurig on smarteiyk ïyden, onze geliefde Echt genoot, Vader, Behuwd- en Groot vader, do Heer GABRIEL NICOLAAS DE RU, in den ouderdom van ruim 60 jaren. Mede namens verdere familie: Wed. G. N. DE RU Van Wijk. G. N. DE RU. H. DE RU Van der Zeeuw. Leiden, 29 Januari 1901. (Heerengracht 81.) 919 13 Heden ontsliep zacht en kalm na een smartoiyk ïyden onze diep be treurde Moeder Mevrouw de Wed. C. VERBRUG, gob. C. G. Skrrurier in den ouderdom van ruim 71 jaar. E. H. M. VERBRUG. A. C. VERBRUG. Huize „Duinoord" onder Wassenaar, 30 Januari 1901. Bezoeken van rouwbeklag kunnen niet worden afgewacht928 11 Heden overleed, te Utrecht, onze waarde Behuwd- en Grootmoeder Mevr. de Wed. L. J. ROEPER BOSCH- Dirks, in den ouderdom van ruim 86 jaren. Uit aller naam, Wed. B. J. ROEPER BOSCH, Vlieland. Leiden, 1 Februari 1901. 976 9 Heden overleed, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Dochter, Zuster, Be huwdzuster en Nicht ANNA MARIA JOSEPHINA, in den ouderdom van 20 jaren. 974 11 Uit aller naam, Wed. W. H. JONGMAN3- Verbrugge. Leiden, 1 Februari 1901. Eenige en algemeene kennisgeving. OPENLIJKE DANKBETUIGING aau Mr. J. H. GOUDSMIT, Advoc. en Procurour alhier, voor de degoiyke behandeling myner moeiiyke zaak, waardoor ik nog eenige gelden kreeg uit myn Eigendommon Zooterwoud- sche Singel 46 b en 46 c, die ik als geheel verloren beschouwde. 962 8 REPETITIE op Zaterdag 2 Februari, te balfnegcn precies, in de Kleine Zaal, ingaüg Aalmarkt. Inlichtingen verstrekt het Bestuur der Liedertafel „Arion", 952 8 Thans verkrygbaar h f 1.20 per GO stuks Tolksapo- theek, 70 Jonker-Fransstr., Rotterdam. 6 Kokers /"O. 111 Betaal dus niet te Teel aan buitenlanders!IIdieJJfl.75 per 40 stuks berekenen. Naar buiten met 15 Cts. verhoogiDg. Wederverkoopers genieten rabat. I 6845 13 Gelieve bestellingen te doen by BEIGNETS D'ORANGE. APPELFLAPPEN. DAMES JAN HAGEL. U-ogeweerd 33. 969 6 WONINGGIDS No. 70 (7de jaargang) zal In plaats van Zaterdag, nu Dinfedug 5 Februari verschjjneD, ten einde alle aanbiedingen van per- ceèlen, tegen 1 Mei of eerder te huur of te koop komende, in dit Nr. te kunnen opnemen. Opgaven worden gaarne ingewacht Zaterdag van O tot 4 uren. 975 12 Th. SEGAAR, Boommarkt 11. Telephoonn. 231. van 18 jaar zoekt een betrekking, om tegen half Februari of 1 Maart in dienst te kunnen komeD. Brieven onder No. 980 aan het Bureel van dit Blad. 6 Wegens huweiyk der tegenwoor dige vraagt Mevr. HARTEVELT, Rynsburgsche weg 14, met Mei a. s. GGD bekwame 973 8 genegen huiswerk te verrichten. De Collecteurs der Staatslotery alhier berichten, dat hunne kantoren van Maandag 4 Februari tot en met Donderdag 7 Februari ClESLOTEK zullen zyn. 972 8 Wordt terstond gevraagd op een Handelskantoor: een JONGSTE BEDIENDE. Eigenhandig geschre ven Brieven onder No. 963 aan het Bureel van dit Blad. 8 10599 0 een zeer net ingericht BO VEN- RUIS, bev. 7 Kamers, Keuken, Zol der en Meidenkamer. Voorzien van Gas- en Waterleiding en verdere ge makken. Huurprya f 300. 953 9 Te bezichtigen: Dinsdag en Vry- dag van 2 4 uren: Oude Veat 107. (machinaal gesneden), Couicstiblcsmaguzijn vas 967 11 17 Cts. per half K.G., b(J C. TAN DEB ZEEUW, 970 Varkenmarkt IS. GRAND RESTAURANT Breeslraal 84. Centrale verwarming, Dimanclic lc 3 Février. Couvert A f 3.—. Hors d'Oeuvre vané, Potage Printaniöve. Crouatade fola de Volaille. Filet de aoles au vin blanc. Nolx do Mouton A la Cnancièra Cdiéri au jus. Chapon rÖ'i. Compote. Glacé Nesse:roie. Fruite. Fromage et Dessert. Convert ft fl.33, Potage Printaniéro. Filet de soles au Ones herbes. Gigot de Muuton A la financière. Haricots verts, Poulet rOti. 978 39 Compote. Glacé Marron. Dessert. I Aparte Zalen dlsp. voor Dejeuners, Dlucre en Soupers.

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 3