DE ZOU, Te Haarl.str. 172. Magazijn vanManufacturen, Bedden en Dekens. Waschecht. Uiterst lage prijzen. Vtmafbeüeii is eengefleelte geéiaieerd. Bekwame Vuurwerkers Houtverkooping. 11 DE GRACIEUSE. ESI MfHW iimirj mod. ing. Winkelhuis HOUTVERKOOPING. STALEN worden op aanvrage aan linis bezorgd. 336100 LEIDSCH DAGBLAD, ZATERDAG 12 JANUARI. - DERDE BLAD. Anno 1901. Bovenwoning-. PH. LECLEüGQ Er biedt zich aan in meer dan DBIEHOKRD VIJFTIG verschillende patronen. „Frans Smolders". EIKE- en BEUKEBOOMEN, Openbare Verkooping van Veenslik, BericM van Inzet. Wat Vrijzinnige Christenen gelooven. Openbare Verkooping, Verhuring bij Inschrijving BLOEMBOLLENLAND. CENTRALE BANK Landbouw en Nijverheid. met fliake Uitstalkast; No. 12542 ij)e oorlog tusschen Engeland enTransvaal. Van den inval in de Kaapkolonie melden de Engelsche ochtendbladen niets, wat nog nieuw mag heeten, na de gisteren ontvangen berichten over het algemeen voortrukken der Boeren, waarbij ze Kaapstad zelfs tot 80 mjjlen naderden. Maar toch zyn er een paar berichten, die op 'het ongunstige van den toestand wyzen. Piekenierskloof, waar volgens latere be richten de wielrijders niet hebben gevochten, is nu bezet door bereden infanterie uit Kaap- etad. De wielrijders zijn doorgegaan tot Clan- 'william en hebben op hun weg geen Boeren ontmoet. Toch rukt op Clanwilliam een commando aan, dat komt van Calvinia. Een tweede commando, dat met het eerste samen naar Sutherland is opgerukt, heeft zich van ■dit afgescheiden en dringt voort in de richting Tan Piketberg of Worcester. Vermoedelijk zUn dat de Boeren, die by Porteville zijn gezien en dus reeds het verst zijn doorgedrongen in de Kolonie. Piketberg ligt vlak ten noorden van Kaap stad, Porteville halverwege tusschen Piket berg en Tulbacb, waar de spoorUJn naar Worcester een hoek maakt. Men verzekert, dat Kitchener zijn verzoek ©m nieuwe versterkingen in een vertrouwelijk rapport heeft toegelicht, waarin hy zegt, dat de hoop op de vorming van groots vrijwilli gerskorpsen in Zuik-Afrika zich niet schijnt te verwezenlijken. De poging om te Johan nesburg een korps van 500 man te lichten, ia geheel mislukt; er hebben zich slechts menschen van zeer twijfelachtig gehalte aan gemeld, die een soldy van ten minste een pond per dag verlangden. Ook ln de Kaap kolonie kunnen geen korpsen gevormd wor den, omdat de bruikbare manschappen reeds voor Baden-Powell's politiekorps zjjn aange worven. De oproeping van de militie zou gevaarlijk zijn, omdat men zoodoende veel elementen, die met de Boeren sympathiseeren, zou wapenen. De imperialistische pers biyft daarom alarm Slaan en aandringen op de uitzending van nieuwe versterkingen uit Engeland. De eerste vraag, zegt de „Daily Telegraph", die met den dag dringender wordt, is waar men de noodige bereden infanterie voor het ©orlogsterrein vandaan moet halen. Daar er in de allereerste plaats behoefte is aan be toden voetvolk, moet het ministerie van oorlog zich carte blanche laten geven 'om ze bjjeen te brengen. Vóór alles moet men overwegen, hoe de oorlog het snelst ten einde gebracht kan worden. De correspondent van de „Daily Mail" te Kaapstad spreekt de verwachting uit van een maandenlangen oorlog in de Kaapkolonie. De consuls te Kaapstad maken attesten gereed voor de in de Kaapkolonie gevestigde vreemde lingen om deze te vrijwaren voor den krygs- dienst, als de krijgswet te Kaapstad afgekon digd mocht worden. De „Daily Mail" zelf zegt: „LordKitchener heeft om een versterking van 20,000 man gevraagd. Het verontrustendste van alles is, dat niemand zich het hoofd schijnt le breken over het feit, dat de mannen, die gestuurd moeten worden, er niet zyn. Lord Rosebery heeft in Februari van het vorige jaar Lord Landsdowne bezworen een sterke troepen macht op te roepen en te organiseeren, voor het geval er meer manschappen noodig mochten wezen. Wat was Lord Landowne's antwoord Dat zyn eigen voorstellen voldoende waren voor alle behoeften. Er zyn nu geen verster kingen beschikbaar, omdat hy zyn simpelen plicht niet gedaan heeft, omdat hij doof is gebleven voor den raad van staatslieden en patriotten." De redactie der „Daily Mail" hecht geloof aan een bericht, dat Kitchener het besluit zou hebben genomen, om alle posten, welke niet aan don spoorweg zyn gelegen, te oDtruimen. De redactie ziet daar een teeken van zwak heid in, maar zegt, dat het besluit allicht onvermydeiyk is, omdat Kitchener niet de noodige versterkingen ontvangt. Nadere berichten over de ramp by Lindley toonen aan, dat een stryd van drie dagen werd gevoerd tusschen Heilbron en Liudiey, waarby de ruim van kanonnen voorziene Boeren de Eogelschen insloten en aan een moorddadig kruisvuur blootstelden. De „Daily Mail" verneemt uit Verlaten Kloof, dat de Engelschen Boeren ontdekt heb ben by Jakhalshoeve, 5 K. M. ten noorden van Veriaten Kloof. Zy houden een bergrug ten noorden van de hoeve bezet, maar zyn slechts 800 man sterk. Zy hebben met ont plofbare kogels op Engelsche patrouilles ge schoten wat vermoedeiyk beteekent, dat de Engelschen verliezen hebben geleden. Engelsche berichtgevers verzekeren, dat de Kapenaars lauw blyven tegenover hun stam verwanten en niet gesticht zyn over den inval. Zy laten liever hun paarden opcommandeeren door de Engelschen, die hen betalen, dan door de Boeren, die ze wegvoeren in ruil voor waardeloos papier. De „Times" slaat naar aanleiding van deze berichten in een hoofd artikel een geruststellenden toon aan en ge looft, dat de beweging zal doodloopen. Kitchener's telegram over den geiyktydigon aanval der Boeren ln Transvaal op Belfast, Nooitgedacht, Wildfontein, Wonderfontein en Pan wordt nog aangevuld met de volgende byzonderheden door den opperbevelhebber: Geholpen door een dikken mist kropen de Boeren tot vlak by de Engelsche posten. Het zware vuur hield aan tot 8.40 's morgens, toen de Boeren eindeiyk werden terugge dreven. Kapitein Fosbery van het Royal Irish regiment, een verdiensteiyk officier van slechts 30 jaar, sneuvelde, evenals 20 manschappen. Er werden 3 officieren en 59 man gewond. De „Kölnische Zeitung" zegt: Vooral de geiyktydige aanval der Boeren op vyf ver schillende plaatsen langs den spoorweg wyst op een nieuwe tactiek, die de oorzaak van een tameiyk succes Is geweest. De verliezen der Boeren worden wel opgegeven als ruim twintig te hebben bedragen, maar gesteld dat dit waar is, dan kan men, hen over vyf gevechten verdeelende, ze nog niet hoog noemen. De Engelsche verliezen zyn daarby volgens de verklaring van Kitchener, veel zwaarder geweest, terwyi de Boer steeds het spreekwoord voor oogen heeft, dat, waar gekapt wordt, spaanders vliegen. De stoutmoedige aanval op deze vyf posten wordt geëvenaard door Beyers' overrompeling van een Engelsch konvooi by Krugersdorp. Wanneer men daarby voegt een aanval op Christiana in het zuidwesten en de geiyk meer en meer biykt voor de Engelschen zeer ongelukkig afgeloopen affaire by Nauw- poort, dan biykt hoe langer zoo duide- lyker hoe Kitchener alleen aan Transvaal reeds te veel heeft. Dit verklaart dan mis schien ook den krassen maatregel van het leggen van dynamietmynen om Johannesburg, die het werk moeten doen, waarvoor geen levende strydmacht beschikbaar is. Of zy de Boeren echter zullen afschrikken van een aanval moet nog bewezen worden. Uit Pretoria wordt aan de „Daily Mail" geseind, dat de Boeren by hun aanval op Belfast er aanvankeiyk in slaagden een stel ling stormenderhand te nemen, maar er later weer uitgedreven werden door de Gordons en het Royal Irish. Wildfontein, (eveneens een der punten aan de oosteriyn, die een aanval van de Boeren te verduren hebben gehad), is een plaats, toebe- hoorende aan den heer R. White van Middel burg (Z.-A. R.). De plaats ligt 4 uren te paard, d. 1. ongeveer 24 myien (32 K.M.), van Middel burg aan het groote transportpad van Middel burg naar Belfast, Machadodorp, Lydenburg en Barberton. Op die plaats is een winkel met groote gebouwen, dus nogal geschikt voor berging van garnizoen. De winkel ligt vlak by de spoorwegiyn, tusschen de stations Pan en Wonderfontein, maar korter bU het laatste dan by het eerste station. Er is echter geen station, wel oen ploegbaaswoning in de naby- heid. Ook is in do buurt de halte Springbok- laagte, waar echter geen gebouw staat. Het terrein by Wildfontein is vlak. Behalve op de lanciers, die zioh reeds in den slag van Elandslaagte een groote berucht heid hadden verworven wegens hun wreed heid, zyn de Boeren steeds uitermate gebeten geweest op de Imperial Light Horse, omdat daarby vele Johannesburgsche uitlanders dienden, die zulk een groot deel van de ver- antwoordeiykheid voor den oorlog dragen. Het schynt, dat de haat der Boeren tegen dat korps er niet op vermindert. Geiyk gemeld, leden de Imperial Light Horse het zwaarst in het gevecht by Nauwpoort tusschen Babing- ton en De la Rey, en Laffan seint nu hoe de I. L. H. zoo zwaar gehavend werd. Zy trokken in gesloten gelederen tegen een berg op, over een terrein, dat van te voren door de huzaren verkend was. Er lagen echter reeds vóór dion tyd Boeren in het hooge gras verborgen; deze lieten de huzaren rustig voorbygaan, doch openden, toon de geen kwaad vermoedende Imperial Light Horse hen volgde, op minder dan 50 M. afstand een doodeiyk snelvuur op dit korps. Onmiddeliyk zaten de manschappen af en beantwoordden het vuur, tot de kolonel wegens de zware verliezen beval terug te trekken. Daarna werd echter opnieuw in verspreide linie opgerukt; de Boeren werden toen verdreven uit hun stelling en een deel van hun konvooi buitgemaakt. De kolonel reed aan het hoofd zyner man schappen, vuurde ze door zyn groote dapper heid aan en wist hen te bezielen met een zelfden vastberaden wil als hyzelf koesterde, om onder geen voorwaarden aan overgave te denken. De twee officieren, die gesneuveld zyn, zyn kapitein T. Yockney en luitenant A. Ormond. Verder snouvelden een sergeant-majoor en 9 manschappen. Negentien werden zwaar ge wond licht zes. Verder werd in dit gevecht kapitein Glossop van het 6de Garde dragon ders zwaar gekwetst. Ook is zwaar gewond luitenant J. A. Tinley, Royal Scots Greys, terwyi de overige verliezen zyn geleden door het 14de Huzaren, de N. Z. Wales-woudloopers en het 1ste Schotsche garde. Het was te begrypen, dat Kitchener, van dit gevecht melding makende op denzelfden dag als van dat te Lindley, geen lust gevoelde ook deze verliezen te vermelden en zich bepaalde tot het bericht dat een dokter der Boeren de verliezen van deze op twintig had gesteld. Maar welk een ontnuchtering moeten de nu gepubliceerde cyfers voor de Engelsche couranten zyn, die Nauwpoort een pleister noemden op de wond van Lindley l „Het Nieuws van den Dag" bevat een brief van een klein meisje te Klerksdorp aan haar grootmoeder, die hier te lande vertoeft. Aan dien brief, gedagteekend van half November, is het volgende ontleend: „Een paar weken geleden hadden wy generaal De Wet hier met president Steyn en Theron's korps. Ik kan u vertellen, dat ik toen pleizier had en zy zyn allen nog zoo vol moed. De Wet heeft ook een aanspraak gehouden, en hy heeft den Engelschen goed de waarheid gezegd. Ik stem geheel met hem mee. Hy vertelde ons, dat hy nu een nieuw gebod gaf, het was: heb je naasten lief, maar haat de Engelschen, en dat hy liever onzen presi dent in het hart van de zee begraven zag, dan dat hy een van die gemeene, laaghartige, diefachtige, leugenachtige Engelschen een hand op hem zag leggen, en hy geloofde wel, dat er goeie Engelschen waren, maar dan zjjn ze allen klein gestorven. O tante, ik kan die Engelschen niet uitstaan, en ik wensch ze liever naar het land, waar de peper groeit. Men wordt ook zoo hard met zoo een onrecht- vaardigen oorlog. „Hier zyn wy anders gelukkig wel Wy hebben vandaag voor het eerst weer wat suiker geproefd. Ik kan u vertellen, dat myn gestampt mielies als koek smaakte en van middag ook eens weer een kopje thee. P. (een 12-jarige broer van de schryf*.'i) i- den heelen dag bezig om stamps u pen tusschen de kakies; hy heeft al 16 s ;:gs gemaakt. Natuuriyk denken die lui, lat ze Transvaal al hebben, maar we vrH i ton minste nog op 13 verschillende plaatsen en zullen niet opgeven, al moeten wy nog zeven jaar vechten, of wo moeten allen dood zyn. Ik wou maar, dat de geheele wereld Engeland den oorlog verklaarde. P. (het broertje) en ik hebben belden een lint op ons hoed, met de vlag van Transvaal en den Vrystaat ieder aan een kant, en het wapen van de Z.-A. R. in het midden, en er onder 6taat: „Stryd voor vryheid en voor recht". Misschien ziet gy het wel, want ik zal den myne goed bewaren. Zy hebben al het slachtvee van onzen slager afgenomen, maar wy hadden geen vleesch, hoor." Er wordt nu weer onderhandeld met de militaire autoriteiten over de oprichting van een afzonderiyk korps voor de bewaking van Johannesburg en de mynen. Wat doen de Rand Rifles dan toch? vraagt de „N. R. C.". De Engelsche patrouille, die, biykens een teiegram, in een hinderlaag der Boeren viel in den omtrek van Richmond, blykt tot Brabant's Horse behoord te hebben. Yan de 7 man werden er vyf gevangengenomen, doch later in vryheid gesteld, nadat zy ontdaan waren van hun paarden, geweren, munitie en een deel hunner kleeren. De Kaapsche stadswacht zal heden plechtig geïnspecteerd worden. Hun wapen is het Martini-geweer. Aan het grootsche schouw spel zullen 5000 man deelnemen. Als de Boeren het plan nu maar niet in de war sturen door eon overval. Het blykt, dat het korps, dat Bremersdorp, de hoofdplaats van Swazieland, bezocht heeft, is geweest Steinacker's ruitery. Zy rukten in den nacht op en maakten eenige wagens buit en lichtten een Boerenwacht op. Generaal Carrington, ook al een der Engel sche aanvoerders, die het verbruid hebben, is met zyn staf van Buluwajo naar Kaapstad vertrokken, vermoedelyk om de heeren BuJler, Gatacre, Broadwood, enz. achterna te gaan. NOORDWIJK. Geboren: Maria Jaooba, D. van N. Duindam en A. Yan der Voort. Margarotha Goertruida, D. van L. J. Van den Berg en M. Veen. Hendrikus Adrianus, Z. van A. F. Alkemade en A. Gordijn. Alida Anna Maria, D. van L. J. Homan en A G. Kuitema. Cornelia Agatha, D. van J. A. Melkert en M. A. Waasdorp. Jan Nantko, Z. van A. Dorsman en F. Bloeker. Ondertrouwd: Nicolaas Van der Ploeg 26 j. en Dieuwertje Adrians Van Zuijlen 23 j. Willem Van der Zalm 29 en Maria Johanna Hoogenstraaten 24 j. Marinus Matthys De Lincel 24 j. en Catbarina Johanna Hoogenstraaten 29 j. Nicolaas Meeuwenoord 25 j. en Maria Hoogeduin 26 j. Getrouwd: CornelU Van Royen 25 j. en Adriana Haasnoot 25 j. OUDSHOORN. Bevallen: M. Hoogendnk geb. Bol D. A. Van der Ben geb. Yan Donk L). Door sterfgeval met Mei c. k. TE HUUR: eene ruime BOTEN- WONING met vryen Opgang, voor eene nette Familie. Te bevragen by H. J. LABREE, Oud Ryn 68. 332 8 ,11 II (IJs en Weder dienende) Dinsdug 15 Januari 1901, des namiddags te 3 uren, HARD RIJDERIJ op Schaatsen voor Ingezetenen dezer Gemeente, om Prys en Premiön in contanten. 839 11 HET BESTUUR. Warmond, 12 Januari 1901. bericht aan de ingezetenen van Leiden en Sassenheim, dat hy de vracht rijderszaak van P. DE BRV1N heeft overgenomen, en hoopt door een nette en prompte bediening het vertrouwen van zyn begunstigers te winnen. Uw. dw. dnr. 337 10 PH. LECLERCQ. oen R.-K. gehuwd persoon, 29 jaar oud, om met Mei of eerder voor een Heer of Mevrouw als BEDRIJF- ROER op te treden. Goede getui gen staan ten dienste. Br. fr. lett. B a/h Advertentiebureau van J. W. VAN LEEUWEN, Leiden. 320 9 BERICHT DE ONTVANGST DER Nieuwe Katoentjes N. C. KliïPËR. gevraagd aan de Utrechtsche Machine fabriek 329 9 Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Notaris SCHOOR, te Voorschoten, zal op Dinsdag 29 Januari 1901, des morgens te 11 uren, op do plaats „Couwenhoven", onderKatwyk, publiek verkoopen: eene belang- ryko party (ongeveer 300 stuks) hoog opgaande, zware alsmede eenige perceelen Hakhout en eene party verplantbare Vrucht- hoornen; alles zeer gemakkeiyk te water vervoerbaar. 335 19 Voor aanwyzing vervoege men zich by den Boschbaas BARNEVELD op „Ryksdorp^, onder Wassenaar. in het Notarishuis aan den Burg te Leiden, by opbod Zaterdag 19 Januari 1901, by afslag Zaterdag 26 Januari 1901, des avonds te zeven uren, ten overstaan van Mr. J. A. F. COEBERGH, Notaris te Leiden, van* Het goed onderhouden en wel ingericht BURGER WOONHUIS te Leiden, aan de Noordzyde van de Hoogewoerd, No. 58, groot 1 are, 6 centiaren, bevattende beneden: Gang, Zykamer, ruime Alkoof, Slaap kamer, Binnenplaats met Kasten, Keuken, Kelder en ruime Kamer aan den Ryn; boven: aan de zyde van de Hoogewoerd, ruime Voor- en Slaapkamer en aan de Rynzyde, fraaie Kamer met Slaapkamer; voorts twee Zolders, waarvan éón met twee afge schoten Kamertjes. De Kamers zyn behangen en voorzien van Kasten, Stookplaatsen en vele gemakken. Gedoelteiyk in eigen gebruik, overigens waren de Kamers steeds aan Stu denten verhuurd samen voor f 800 per jaar. Het perceel heeft Gas- en Duinwaterleiding. Te zien in de weken van veiliDg en afslag op Diosdag en Donderdag van 1 8 uren. Aanvaarding en betaling 1 Maart 1901. 149 42 Meerdere inlichtingen zyn te be komen ten kantore van voornoemden Notaris, alwaar tusschen de veiling en den afslag op alle werkdagen van 10 2 uren verhoogingen kunnen worden gedaan tegen genot van één vyi'de der verhoogsom. Die iets te vorde ren hebben van, ver schuldigd zyn aan, Boeken, Papieren, Borgtochten oi andere bescheiden onder zich mochten hebben, behoorende tot de nalaten schap van den Heer PIETER BAKHUYSEN, in leven Student te Leiden, en aldaar den 19den December 1900 overleden, worden ver zocht daarvan opgave, betaling of afgifte te doen ten Kantore van Mr. J. A. F. COEBERGH, Notaris te Leiden, vóór of op 21 Januari e. k. 148 14 te LISSE, 126 15 in den geoctrooieerden Veenpolder, Roversbroek, te Lisse, in 5 partyen, breeder by aanplakbiljetten omschre ven, op Dinsdag 15 Januari 1901, des morgens te elf uren, in het Hotel „VAN RUITEN" aldaar, ten overstaan van den Notaris D. J. VAN STOCKUM, ten wiens Kantore inlichtingen to bekomen zyn. By de veiling op 8 Januari jl., ten overstaan van den Notaris BIN NENDIJK gehouden, van de ltl.OI'.- MISTliUIJEN „de Bleek" on „Pet er hot", met do daarby bo- hoorende perceelen TEEL- en BLOEMBOLLENLAND, te Noordwyk, zyn do perceelen, met inbegrip van de genomen verhoogin gen, in bod gebracht als: No. 1 op f 1000. No. 14 op f 2100 2 650. 15 2250. Nadermet, 150. 16 2000. No. 3 op 600. 17 2900. 4 1325. Nadermet, 100. 6 1225. No. 18 op 2900 Nadermet, 75. Nadermet, 100. No. 6 op 1200. No 19 op 2700. 7 1625. 20 2700. 8 1550. 21 2800. Nadermet, 100. 22 2800. No. 9 op 1325. 23 2500. Verh.met, 125. 24 2500. No. 10 op 1750. 25 2000. 11 7000. 26 2160. 12 3700. 27 2750. Verh.met, 100. 28 2100. No. 13 op 6100. 29 2300. Nadermet, 300. Samen f 68560. Verhoogingen worden aangenomen tot den dag vóór den afslag, togen genot van één vyfde der verhoogsom. Afslag en toewijzing Dins dag 15 Januari a. s., des mor gens te elf uren, in het Logement „Het Hof van Holland", te Noord wyk. 880 40 Wie daarover Boeken verlangt le lezen, kan ze gratis en franco Ier leen ontvangen en richte het verzoek tot de Dames Mej. Th. A. VAN ECK, „Pomona", Oegstgeest, Mej. ALB. MEIJER, Keizersgracht 749, Amsterdam, Mej. A. SNELLEN, Har- derwyk, Mejuffrouw J. SIBMACHER ZIJNEN, Bussum, of tot de Heeren A. CARLIER, Spankeren, J. F. KNIP- SCHEER, Knollendam. 313 16 te Lisse in het „Hotel Van Ruiten", op Dinsdag 15 Januari 1901, te elf uren, ten overstaan van den Notaris D. J. VAN STOCKUM te Lisse, van: Een party VEEN1AND, in den Roversbroek-Veenpolder te Lisse, groot 1 hectare, 89 aren, 80 centiaren. Een WOONHUIS met ERF en BLEEKVELD, in vier gedeelten bewoond, te .Lisso in de kom der gemeente aan de zuidzyde van den Broekweg, groot 0.02 aren, 47 cen tiaren; en Een WOONHUIS met SCHUUR, alsmede het recht van opstal op den grond op den Ringdyk van den Haar- lommermeerpolder in de gemeente Haarlemmermeer, groot 8 aren 8 cen tiaren. 11061 25 Dadeiyk te aanvaarden by de be taling der kooppenningen. Inlichtingen worden gegeven ten kantore van voornoemden Notaris. YAN WONING, gen. „De Wolff", met BLOEMBOLLENHUIS, gelegen te Lisse, naby „Keukenhof', ln het Buitenwater aan de zuidzyde van de Halfwegsteeg en aan vaarwater, Lu 3 perceeleu, als: Perc. I groot 6 heet., 86 aren, 26 cent. II 2 95 Hl 1 91 06 Voor 10 jarcu, in te gaan de Landerijen Kerstmis 1901 eu de Gehouwen Mei 1903. De biljetten moeten worden inge leverd op Woensdag 10 Januuri 1901 des voormiddags, ten kantore van den Notaris D. J. VAN STOCKUM, te Lisse, by wlen inlichtingen zyn te bekomen. 1102L 26 Degenen, die iets to vorderen hebben van, verschuldigd zyn aan, of borgtochten onder hun berusting hebben ten laste van de onder het voorrecht van Boedelbe- schry ving aanvaarde nalatenschap van Mejuffrouw HENDR1NA VAN BELL, gewoond hebbende en over leden te Leiden, den 2den Januari 1901, worden verzocht daarvan op gave of betaling te doen vóór den 15den Februari a. s., ten kantore van Notaris J. F. MEINERS, Breestraat 89, te Lelden. 311 15 voon 383 16 BIJBANK TE REIDEN. Directeur: flr. A. E1GKL. De Bank verleent credieten aan Landbouwers en Industriöelen, noemt gelden il deposito, belast zich met het koopeu en ver koopen van Effecten, enz. Kantoor: Breestraat 114. Geopend van 9-3^ uur. voor hot vak ^;an G;:rc. i en Mode-Artikelen. Brieven aan het Bureel van dit Blad onder No. 321. 6 op den besten Winkelstand: verder bev. Kantoor, 4 Kamers, Keuken en Tuintje. Huurprijs billijk. Dag. t. bez. Nieuwe Rijn 7. 340 15 De Notaris FRIJLINCK, teWarmond, zal op Woensdag 19 Januari 1901, des voormiddags 10 uren, op de Buitenplaats „Oosteigeest", naby de Oude Kerk, en aan den Warmon derdam te Warmond, om contant geld, publiek verkoopen: 136 16 Zwaar Elzen-, Eiken- en Essclien HAKHOUT, ge schikt voor Rijzen. Te beginnen op „Oostergeest". Nadere inlichtingen te bekomen ton kantore van voornoemden Notaris.

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 9