Elektrotechniek. Houtverkoopihg. AANBESTEDING Openbare Verhuring. Gebroeders PEL, TEEKENONDERWiJS, Het Chocoladehuis, Het Chocoladehuis. Oudejaarsdag. "V erkoopen Telephoon 294. Bericht van Inzet Directeuren der Haarlemsche Brandverzekering-Maatschappij D. YAil 6EËLËN, te Katwijk a/Zee. CHOCOLADEHUiS, Haarlemmerstraat No. 220, Poeder-Chocolaad pep 5 ons GEZ0NDHE1DS-CACA0, A. VOSMAER. De „N. Groninger Courant" bevat oen interessant artikel over den Vrystaatschen rechter Hertzog, die thans een hoofdrol speelt by den inval in de Kaapkolonie. Het blad zegt omtrent hem o. a. De dissertatie, waarmee hy te Amsterdam promoveerde, maakte een eind aan een zeer korten studietyd. In 1889 aangekomen, had hy reeds na een jaar zyn candidaatsexamen gedaan en ln 1892 „vóór de groote" zyn doctoraal, zoodat hy in Novomber al gepro moveerd kon zyn. Mochten de record-juristen van tegenwoordig, op dit voorbeeld wyzend, zeggen, dat Hertzog dan toch wel een mooi voorbeeld is van iemand, die in korten tyd doctor-juris, maar ook mensch is geworden, dan zouden wy hen willen waarschuwen, dat hun voorbeeld hier niet opgaat. Want Hertzog verkeerde in geheel andere omstandigheden, had te Stellenbosch al gestudeerd (hy was B. A.) en er zyn eerlyk, trouw Afrikaansch hart verloren. Hy was geëngageerd met de dochter van dominee Neethling, te Stellenbosch, die daar onder- wyzeres was. Hy had dus alle reden om voort te maken, te meer, daar hy in die drie jaar ook drie moderne talon moest leeren: Neder- landsch, dat hy in het begin vry gebrekkig eprak, Duitsch en Fransch. Zyn vacanties bracht hy dan ook in Berlijn of Montpellier door, daarby zich even gemakkeiyk ver plaatsend als zyn Afrikaansche commilitonos. Nu denke men niet, dat de heeren hier cok overigens hun Afrikaansche gewoonten volgden. Integendeel. Paardryden langs die rechte wegen vonden zy een van de zonder lingst denkbare genoegens, terwyi zy, die thuis groote jagers waren en gaarne verhalen deden over allerlei merkwaardige jachtavon turen, het Hollandsche gejaag een weekelyk genoegen vonden. Gelyk uit de aangehaalde voorrede biykt, had Hertzog als zyn collega's vooral behoefte aan huiselijk verkeer. Een invitatie in den familiekring nam hy gaarne aan. En curieus was het dan te zien hoe hun ver bazend eenvoudige, bescheiden manieren af staken by de zwieriger bewegingen der Am- eterdam8che salonjonkers. Er was tusschen dezen en onze Afrikaanders altyd een incom- patibilitó d'humeurs, die by de laatslen een verwonderd lachje ten gevolge had, by de eersten wel tot onhebbelykkeden aanleidiDg gaf. Wy herinneren ons zoo een studenten tafereel tusschen een geweldig grooten, atevi- gen, goed gekleeden Amsterdammer en een vriend van Hertzog, die een bekenden Afri- kaanschen naam droeg, een klein, vlug, levendig vontje. (Het „Handelsblad" noemde Hertzog zelf onlangs nerveus, tenger en niet groot. Wy hielden hem indertyd voor robuust, totaal niet nerveus en van meer dan gewone lengte, maar wy hebben hem dan ook vaak ontmoet.) Het kwam tot „dadeiykheden." De Amster- damsche Hercules lachte en sprak uitdagend. De kleine Afrikaander zei niets, gaf even zyn dictaten-cahiers aan een ander, vloog den Hercules even aan, had hem met een paar boksslagen even een paar gekleurde oogen en een bloedneus bezorgd, benevens een on zachte aanraking met de Moederaarde, trok toen zyn manchetten weer aan, nam zyn cahiers weer terug en wandelde weg, huis toe, met rustige stom sprekend over een glas bier, over een groen wellicht, maar totaal niet meer gewagend van het tooneel van den stryd. Ditzelfde zou Hertzog hebben kunnen doen. Weinig redeneeren, totaal niet aanstellen, maar doen. Wy hoorden een onbeteekenende anekdote van hem, die hem toch uitnemend karak teriseert. Hertzog zou zich by een onbekenden kleer maker een paütalon laten aanmeten. Hy gaat naar binnen, de man met het metertje komt, schat zyn klant en komt tot de overigens leer gemakkeiyk te maken conclusie, dat H. geon deftige Amsterdammer was. H. wordt overeenkomstig die niet-deftigheid behandeld. Zoo valt het den kleerkunstenaar ©p, dat H. wat werkeiyk het geval was O-beenen had, of liever buitenwaarts gebogen onderbeenen. Hy roept een bediende om het wonder te aanschouwen. En ten slotte vindt hy het toch zoo merkwaardig, dat hy er nog ten bediende byroepL Aldus Hertzog, zyn avonturen vertellend: De vrienden, vol verontwaardiging over tooveel onhebbeiykheid, in koor invallend: „Maar heb je dan niet gezegd, dat zoo iets niet te pas kwam." „Wel neen wat kon my dat nu schelen. Maak wat voort, heb ik gezegd, en zorg, dat de pantalon Dinsdag klaar is." Laten wy nu ovon do levensgeschiedenis mogen geven van den merkwaardigon Yry- stater, zooals hy voor ons door een zyner beste vrienden is samengesteld: Hertzog is in 1866 of 1867 geboren te Wellington in de Kaapkolonie en dus nu 33 k 31 jaar. Zyn vader verhuisde naar den Yrystaat en werd myncommissaris voor de diamantmynen te Jagersfontein in den Yry staat. Hy studeerde te Stellenbosch on ver loofde zich daar, gelyk wy gemeld hebben, met een juffrouw Neethling, niet minder Afrikaansch, gelyk 2y later bewyzen zou, dan haar a. s. echtgenoot. In 1889 ging hy naar Holland en in 1892 kwam hy weer in zjjn land terug, terwyi zyn Afrikaander-overtuiging door de invloeden van zyn Hollandsche omgeving belangryk versterkt was. Hy vestigde zich als advocaat to Pretoria en trouwde daar. Na twee jaar werd hy benoemd tot 2den rechter in Bloemfontein. (Er is In den Yrystaat voor burgerlyke zaken één hoofdrechter en voor strafzaken een eerste en een twoede rechter.) Als zoodanig, spoedig als eerste rechter, leerde hy het land, dat hy nu zoo kranig verdedigt, uitstekend kennen. Drie maal per jaar toch maken deze rechters een rondreis door den gehee'.en Yrystaat, die telkens een zes weken duurt. Dan spreken zy recht, maar dan gebruiken zy hun vrye uren en hun lange tochten ook om te jagen en leeren zy zoo hun vaderland uitstekend kennen. Gedurende zyn verbiyf in Bloem fontein verloor hy een kind. Zoodra de oorlog uitgebroken was, heeft Hertzog zyn nieuwen plicht even consciën tieus gedaan als vroeger, even zachtzinnig, maar even beslist en even onverzotteiyk. Al spoedig werd hy benoemd tot gouverneur van Grikwaland-West, Douglas en Barkley-West, toen deze streken door de Yrystaters bezet waren. En naderhand, toen de Yrystaatsche commando's moesten wyken, heeft hy altyd door op voorbeeldige wyze gedaan wat gedaan moest worden. Yolgens getuigenis van een zeer bekend Afrikaander zyn er weinigen, die zich in dezen oorlog zoo absoluut niets te verwyten hebben als juist Hertzog. Zyn vrouw werd gevangengenomen en te Port-Elizabeth gevangen gezet. Zyn vrouw, Afrikaansche ook zy, de krachtige vrouw van zulk een man, wist te ontsnappen. Zy werd echter weer gepakt en strenger maatregelen werden door de dappere Engelschen tegen haar genomen. Mr. Hertzog bleef zyn plicht doen op het oorlogsveld. En zoo is hy dan ook de eerste geweest, die met zyn commando de Oranjerivier over trok, zoo een nieuw tydperk in den oorlog openend, dat den wankelmoedigen toeschouwer weer een sprankje hoop geeft. Nemen de zaken thans een wending ten goede, dan zal dat voor een niet gering deel te wyten zyn aan dezen merkwaardigen, juridischen krygsman. En als het mogelyk is, dat do Boeren met hun inval in de Kaapkolonie een belangryk succes behalen, dan zal een man als Hertzog met zyn kalme onverzetteiykheid en met zyn wozeniyke liefde voor de zaak van de vryheid en van zyn land, deze mogelykheid werkeiyk- heid maken. Zoolang er zulke aanvoerders zyn, is een zaak niet verloren. En wanneer wy weer een blik op hot portret van voor tien jaar slaan, wanneer wy weer dat breede gezicht en het donkere haar en die heldere oogen zien, oogen als van een byziende, maar met een verwonderlyke klaar heid ziende naar een toekomst van idealen, recht door zee. dan komt zy weer, de hoop, die zelfs by den grootsten pessimist onder ons nog nooit weg is geweest, de hoop, dat ten slotte de „goede zaak" zal triomfeeren. Als dat gebeurt, dan zal een groot deel van de eer, den Neüerlandachen stam voor nieuwen bloei te hebben behouden, jou toe komen, Hertzog 1 En als gy nog eens naar Holland zult terug- koeren, als uw vrienden u zullen begroeten met een warmen handdruk, dan zal het ook uw konnissen een eer zyn door u herkend te worden. De „Holland Society" te Chicago heeft met algemoeno stemmen de volgende besluiten genomen De „Holland Society" te Chicago, vervuld van de diepste bewondering voor de moedige pogingen van de presidenten Kruger en Steyn om de onafhankelykheid van de Zuid- afrikaansche Republieken te handhaven tegen een verbitterden vyand met een overweldi gende militaire overmacht en onuitputteiyke hulpbronnen, beschouwt het nu in Transvaal gevolgde stelsel eenvoudig barbaarsch waard de dagen van Alra, en besluit: lo. Haar bewondering uit te spreken voor de groote oude patriotten, die zoo lang met onuitbluschbaren moed gestreden hebben onder smarteiyke omstandigheden, en te hopen, dat de God van den stryd ten slotte hun recht vaardige zaak moge doen slagen; 2o. de moest hartoiyke sympathie te be tuigen voor president Kruger en president Steyn voor wie de kansen van den oorlog altoos onzeker, dusver ongunstig zyn geweest, maar die nobel hebben gestreden, zoodat de geschie denis hun de eer zal geven, die hun toekomt 3o. eervol te gedenken de edele mannen, die zoo moedig on onbevreesd hebben gestreden voor hun haard en de hun zoo dierbare vry heid van hun Republiek. Sommigen hebben hun leven opgeofferd, anderen zyn in krygs- gevangeDschap, allen hebben zy getoond, dat in hun aderen het ware heldenbloed stroomde. Aan de presidenten Kruger en Steyn zullen afschriften van deze besluiten worden toege- LOiden. Hot 1ste en 3de garde-dragonders, die bin nenkort uit Engeland naar Zuid-Afrika ver trekken, krygen met, zooals tot nog toe ge- bruikeiyk was, lansen of karabynen mee. Elk dragonder is voorzien van het laatste model van het Lee-Enfield-geweer. De „Daily News" vindt, dat Lord Kitcheners laatsto proclamatie van een goed beginsel uitgaat, en dat de poging, om overgave ge- makkolyker te maken, de moeite waard is. „Een vereeniging van strenge maatrogelen tegen de gewapende benden, die nog te velde staan, met milde voorwaarden en krachtdadige bescherming voor hen, die zich overgeven, is de beste manier om een eind aan den oorlog te maken." De „Daily Graphic" merkt daarentegen op, dat er nu, evenals vroeger, geen manifesten noodig zyn, maar bereden manschappen. In elk nieuw manifest zal een groot deel van de Booren slechts een nieuw töeken van Engelsche zwakheid zien. „Als wy de Booren overwonnen hebben, zal het misschien mogelyk zyn hon met ons te verzoenen, maar zy 2yn nog niot overwonnen." Do Londensche correspondent der„Magdeb. Ztg." seint aan zyn blad, dat, volgons uit Kaap stad ontvangen berichten, De Wet na een paar schitterende gevechten aan de Yetrivier door de Engelsche linies is gebroken en zoo op den weg Tkabanchu-Smitbfield kwam tot hy by Leeuwkop (zuidoostelijk van Reddorsburg) op Knox stiet. Daar wordt nu gevochten, maar men weet niet of het De Wet's doel is Knox te beletten naar de Kaapkolonie te trekken of zelf daarheen op te rukken. To Standerton is den Engelschen op 23 December oen zwaar ongeluk overkomen. Terwyl een kanon werd afgevuurd, vloog het sluitstuk er af. Een artillerist werd terstond gedood en vyf werden zwaar gekwetst, waar van twee reeds zyn overleden. Eersten Kerstdag hadden er militaire sports plaats. De manschappen werden door de offi cieren op thee en andere Kerstverrassingen onthaald. Reuter komt weer een3 voorzien in het gebrek aan nieuws omtrent D9 Wet, presi dent Steyn en hun metgezellen, door uit Bloemfontein te seinen, dat beiden, met com mandant Haasbroek, bereid zyn zich over te gevon, op voorwaarde, dat de Kaapkoloni- sche rebellen niet gestraft worden en dat zyzelf met hun voornaamste officieren niet het land zullen worden uitgezet. Yermoedeiyk beeft het telegraafkantoor te Bloemfontein gemakshalve order van Reuter gekregen om elke week een bericht van dezen inhoud naar Europa te seinen. Want al wordt dit nu heel ernstig uit Bloemfontein aan de Londensche bladen geseind, daarom is hot nog niet waai. De transportschepen „Yictorian" en „Avoca" zyn te Las Palmas van de Kaap aangokomen met resp. 600 en 300 zieken aan boord. Ongeveer 200 Boeren vielen tweedon Kerst dag een kleine politiemacht by Boksburg aan, seint Kitchener. De politie vocht dapper (wat natuuriyk is, omdat zy Engelschen zyn) en sloeg de Boeren terug vóór er versterkingen van Johannesburg kwamen opdagen. Sergeant Walker, vroeger behoorende tot Lumsden's Horse, snouvelde. De Boeren vernielden eenige mynmachinerie in de buurt vóór hun terug tocht. De Zuurbergen, waarin volgens de tele grammen do Boeren, die de Oranje-rivier by Odendaaldrift zyn overgetrokken, verschanst zitten, vormen een hooggebergte, dat de ooste- jyke voortzetting is van de Stormbergenhet is een by na ontoegankeiyk plateau, waar de Engelschen zich niet in zullen wagen, als zy het lot van Gatacre's colonne willen ontgaan, en van waar uit Hertzog en Brand zich elk oogenblik kunnen opmaken om den spoorweg aan te vallen, by Nauwpoort, by Boswortb, Ludlow of Sherborne - want door de bezettiDg van de Zuurbergen zitten de Boeren juiBt tusschen de ïynen Middelburg - Colosborg en Molteno—Burgbersdorp en achter de verbin ding dezer lynen Middelburg Stormberg. Juist door deze ligging en door de onmid- deliyke nabyheid van plaatsen met een over wegende Afrikaander bevolking zyn zy in staat, zeer agressief op te treden. Het zal dan ook lord Kitchener's taak zyn te pogen hen óf te omsingelen, óf te noodzaken over de Oranje-rivier terug te gaan. Hiertoe concentreert Kitchener zooveel mogelyk troepen; doch wanneer hy die uit den Yrystaat moet doen komen, moet by daar het veld te veel vry laten aan De Wet, en m de Kaapkolonie kan hy ze niet missen, zonder de spoorwegverbinding die toch al zeer ongeregeld is voortdurend bloot te stollen aan gevaar. Te Londen wekt een bericht opzien, volgens hetwelk het Engelsche legerbestuur generaal Colvïle, die op het oogenblik het bevel voert te Gibraltar, gesommeerd heeft zyn ontslag te nemen, omdat men hem verantwoordeiyk stelt voor de bekende ramp, aan do yeomanry by LiDdley overkomen. De zaak baart te meer opschudding, omdat Wolseley enLandsdowne generaal Colvïle van schuld hebben vrygepleit. Colvile weigert zyn ontslag te nemen en naar Londen te komen. Het bericht in de „Times", volgens hetwolk honderd Maori's naar Zuid-Afrika gaan om de Boeren ta bevechleD, vindt in Engeland geen algomeene instemming. Do liberalo pers veroordeelt dezen maatregel. Een Londensche reporter, die zich ongerust hoeft gevoeld over het boricht, dat het nieuwe Nieuw-Zeelandsche contingent voor Zuid-Afrika uit Maori's zou bestaan, is daaromtrent inlich tingen gaan vragen by den agent-generaal voor Nieuw-Zeeland te Londen, die hem ver telde, dat „do Maori's geen wilden zyn, maar een beschaafd ras, voor het meerendeel be- hoorlyk onderwezen en zy, die naar Zuid- Afrika zouden gaan, zyn meeat do gegoeden. Daarby moet niet uit het oog worden ver loren, dat zy vrye burgers zyn en de rogee- ring der kolonie flink helpen en dus niot op het standpunt van onderworpen rassen kun- non worden gesteld. „Zy zyn een vriondolyk, huisoiyk en humaan volk en staan in deze opzichten oven hoog als eenig blank volk. Ik durf te verklaren, dat op hun gedrag op het slagveld niets aan te morkon zal zyn. Zj zullen dapper en humaan zyn" net als da Engelsche soldaten. In een telegram uit Bothaville van den 25sten wordt weer melding gemaakt van het „goode werk", door een stroopende Engelsche kolonne verricht. De wegen zijn doorweekt, zegt de correspondent, en de Engelsche colonne, die erg lang is, heeft moeite om voort te komen. De verkenners van de Boeren houden haar op marsch in het oog. De Engels.bo flankeurs vo9ron alle gezinnen van Boeren en hun vee in een kring van 6 K.M. om de colonne weg, maar zy vernielen geen hoeven. (Hier wordt iets niouws vernomen. Zou lord Kitchener werkeiyk een ander beleid voor geschreven hobbon?) Ten slottte zegt de correspondent nog, dat de Boeren-vrouwen de Eogelschen dermate verfoeien, dat zy liever hun proviand vernietigen dan dat zy het aan de Engelschen verkoopen. Bravo 1 De 21ste brigade van het Engelsche leger in Zuid-Afrika is 26 December te Bothaville aangokomen, van Karookum, waar zy den vorigen nacht had gekampeerd. Een groota Boerenmacht was daags to voren daar geweest en zwierf voortdurend aan den gezichtseinder voor de Britsche troepen rond. Lord Roberts heeft by de aankomst op Madeira in antwoord op eon begroeting door den Portugeeschen gouverneur de volgende veelbeteekenende woorden gesproken „Ik gevoel, dat ik tot u moest sprekenala nieuwe bondgenooten, maar ik geof er de voorkeur aan u te denkon als oude kameraden, kameraden die by het begin van de eeuw zyde aan zyde met ons streden en die in menig: moeiiyk gewonnen gevecht de kameraadschap hebben bevestigd, die tusschen het volk van beide naties nooit is uitgestorven, hoewel de staatslieden eerst onlangs ik vertrouw tot groote voldoening van beide landon aan deze vriendschap vasten vorm hebben gegeven." JTlnfiiioieele Kroniek* Wanneer wy een overzicht willen geven over de afgeloopen week, zou dit ©enigszins een onwaar heid zyn, want, met den vorigen Zondag ingerekend, zijn er niet minder dan drie dagen uitgevallen, en het ligt voor de hand, dat in een zoo kort tijds bestek en onder normale omstandigheden, niet zooveel bijzonderheden voorvallen, dat het vermel- dingswaard zou zijn. Echter, er zyn soms omstan digheden, welke het toch noodzakelijk maken, een enkel woordje te zeggen, en zulk een omstandigheid is er na. Het is namelijk de laatsto maal in 1900, dat wij een fiaancioel overzicht zullen aanbieden. Wanneer wij een terugblik slaan over de fondsen- lijst van het afgeloopen jaar, dan valt ons de enorme prijsverhooging op der Amorikaansche fondsen. Do Industrieele- en Staatsfondsen trekken onze aandacht niet, want hun verloop, kan men vrijwel zeggen, was evenals in andere jaren. De !Ameri- kanen maken echter een uitzondering. Deze uitzon dering echter kan voor onze lezers niet onverwacht genoemd worden; integendeel, zij hobbon er met belangstelling naar uitgezien, want zooals trouwen lezers betaamt, hebben zij er goede nota van geno» men, dat wy al sedert een paar jaren er op gewezen hebben, dat dit tijdperk aan zou breken. Deze groote koersverhooging ziet men echter niet zonder huivering aan, wantin betrekking met de Yankees is men steed9 geneigd te zeggen of te denken „tiraeo Danao3 ut dona ferentes", en hoewel dit zeker niet ongegrond is, doet zich toch bij ons de vraag boorenls dit wel geheel en al juist? Wij zullcu de laa:s(en z(ju om te beweren, dat men de Yankees ten volle vertrouwen moet, en dat men niet stoeds bevreesd inoet zijn, vroeg of laat de dupe ta worden van deze handige en uitge slapen kooplieden, doch wy zullen niet uit het oog verliezen, dat de omstandigheden geheel anders zijn dan tien en vijf en twintig jaren geleden. De verbazende eu drastische zuiverings processen, welke de voornaamste en groote spoor wegsystemen hobbon ondergaan, welke reorganisa- tiën hen bevrijd hebben van do parasieten en bloedzuigers, welke hun leven bedreigden, hebben gemaakt, dat de vroeger ziekelijke systemen geworden zgn krachtige, levensvatbare lichamen, welke in staat zijn niet alleen hun lasten te vol doen, doch tevens aan de aandeelhouders de vruchten aan te bieden van hun vertrouwen en volharding. Deze omstandigheid is echter in groote mate te danken aan het werkzaam aandeel, hetgeen de haute-finance in deze reorganisatièu heeft ge* nomen, en het belaDg, hetwelk de groote financie* mannen thans bij de ontwikkeling en volmaking der spoorwegsystemen hebbon gekregen. Daarby komt nog, dat do twecdo verkiezing van Mac Kinley ten duidelijkste aantoont, dat do meerderheid der bevolking van de Unie wil en verkiest, dat de verbintenissen van hun natio tegenover do overige wereld op vertrouwbare en standvastige gronden zal berusten. Men mag daarom tot de conclusie komen, dat de goede en intrinsiek waardevolle spoorwegaandeelen ook thans niet te duur zijn en niet weggeworpen moeten worden, als er, wat haast niet uitblijven kan, eerstdaags een reactie intreedt. Het spreekt vanzelf, dat het ten einde loopen van het jaar niet zonder invloed is op de houding ter Beurze, hier zoowel als elders, en dat hot geld, hetwelk toch al reeds iets duurder was dan wij in langen tijd gewend waren, nu eventjes werkelijk zeer duur wordt. Prolongatie 5 ii 6 pCt. doet ons huiveren, doch verwonderen doet het niet, en het zou ons zeer ontschie ten, als 1901 daarin geon verandering bracht. Zonder twijfel is er dit jaar veel geld door onze landgenooten in Amerikanen verdiend, doch helaas door enkele wellicht ook verloren, evenals zulks in Tabaks- en Petrolenm-aandeelen is geschied. De vooruitzichten voor beide takken van industrie schijnen thans veel beter te zijn. Wij willen dus hopen, dat 1901 de verloren gelden zal terug brengen en alleszins voor ons dierbaar Holland een voorspoedig jaar zijn zal. Rijnlandschc Bank, Allen, die iets te vor- -deren hebben van, of verschuldigd zyn nan den boedel en de nalatenschap van wyien den Heer PIETJER VAN GREUNINGEN, in leven Notaris en Rentmeester, gewoond hebbende aan do Oudewetering binnen Alke made en aldaar den 15en December jl. overleden, worden verzocht daarvan vóór of op den lOen Januari 1901 opgaaf of betaling te doen ten Kantore van den Notaris C. C. KROM, te Oudshoorn. 11018 14 Yerkrygbaar by vooruitbestelling: Sancyze-, Paling- en Ainan- delbroodjes, Appelbollen, 15o- terbrood voor Sandwiches, Pain de Enxe, in diverse soorten, en verder allee wat tot het vak behoort. N. OPDSHOORN. Nlenwe Rijn 25. 11026 10 Notaris B. L. LOEFF, te Scheve- ningen, zal op Vrijdag don Jden Jannari 1001, des voormiddags 10 uren, op het erf van den Heer A. HOOGENRAAD, aan de Weststraat te Scheveningen, in het openbaar contant 11019 12 110 11 nrlsyrneUcn. 110 Speer- reepen, SPeels en betgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. De Notaris FRIJLINCK te Warmond zal op Dinsdag 15 Jannari 1001, des voormiddags te 11 uren, in het Stations-Koffiehuis te Rynsburg, ten verzoeke van Mejuffrouw de Weduwe G. BRUSSEE, in het openbaar ver huren voor den tyd van 5 jaar: diverse perceelen TEELLAND onder Oegstgeest en Rijnsburg. Breeder by biljetten omschreven. Nadere informatiën te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris en by den Heer H. YAN KLAYEREN, te Rynsburg. 11037 18 Do Notaris FRIJLINCK, te War mond, zal op Maandag 7 Jannari 1901, des voormiddags 10 uren, op „Oud-Alkemade", onder Warmond, en voor de R.-K. armen van Sassen- heim, naby het oude Kerkhof te Sassenheim, publiek verkoopen: Zwaar Esschen-, Elzen- en Wilgen Hakhout, geschikt voor Rijzen. Aanvang der verkooping op „Oud- Alkemade". Betaling op „Ond-Alkomade" contant en voor de armen van Sassenheim 26 Juli 1901. 11036 20 Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris. Mr. LIEFTINCK ver zoekt aan hen, die iets van hem te vorderen hebben, hun gespecificeerde reke ningen vóór 10 Jannari in te willen zenden aan zyn adres: 11009 7 Villapark, Oegstgce&t. Oonfiseurs-Ouisiniers Hoogcwoerd 101—105, verzoekenbeleefd,bestellingen voor den Oudejaarsavond tijdig te willen opgeven. 11033 11 van de party BLOEMBOLLENLAND, groot 8.86.35 hectaren, gelegen aan den Tramweg en breed vaarwater te Lisse. By de veiling, op 27 December 1900 te Lisae gehouden, ten over staan van den Notaris VAN STOCKUM aldaar, is het perceel in bod geko men opf 22000.— Verhoogd Ket 2600.— De afslag biyft bepaald op Donder dag 8 Januari 1901, des voormiddags elf uren, en worden verhoogingen aangenomen, tegen genot van 1/6 der verhoog8ommen, tot en met daags vóór den afslag tot des namiddags 3 uren. 11020 19 te LISSE, van het Omdclven van een Bosch, gelegen langs den Looster weg, tusschen de Brug en de losplaats, aan de Oostzijde van dien weg, behoorende tot het Landgoed Keu kenhof. De biljetten zullen moeten worden ingeleverd op den 7don Januari 1901, des morgene vóór twaalf uren, ten Kantore van den Notaris D. J. VAN STOCKUM, te Liese, 11034 25 Aanwijzing zal geschieden op 5 Janu ari 1901, des voormiddage te halfelf. Van af dien datum zullen het bestek en de voorwaarden ter inzage liggen en inlichtingen worden gegeven ten Kantore van voornoemden Notaris. INRICHTING Langebrug 10a. Aanvang der Lessen Maandag 7 Jannari. W. J. LAMPE, Leeraar M. O. nieuwst eeg a®. 11039 18 te HAARLEM, berichten, dat ten gevolge van hot op zijn verzoek aan den Heer J. D. PARLEVLIET verleende eervol ont slag, met Ingang vtyi 1 Jannari 1901 tot Agent voor Katwijk a/Zee en Omstreken is benoemd de Heer Directeuren voornoemd: CNOOP KOOPMANS, 11023 17 C. M. RASCH. Nd. 220. Haarlemmerstraat No. 220. ONTVANGEN: 11040 22 Nieuwe Krenten. 20 Cts. Kozijnen 15 Sukade 25 Snippers 40 Appelen. .15 Pruimen 10 Peren. .25 Abrikozen30 Alle soorten Kruideniers- en Grutterswaren. Meel, Bloem, Gist, enz., enz. PRIMA QUALITEIT. No. 220, Haarlemmerstraat No. 220, b/d. Bakkersteeg. No. 220. Haarlemmerstraat No. 220. Met Oude- en lïienwjaar drinken velen Chocolade, maar niet ieder kan zeggen te h-bben gesmuld. Koop uwe Chocolade in het en u is tevreden. 11041 25 60, 70, SO en 100 Cciits, met en zonder Yanille naar keuze. Neem proef met de per bus 12'/o, 20, 50 eü 100 Cents. Betaal niet 1.60, ale u voor ƒ1.00 iete goede kan bekomen. A. IV. !SIJTïIOEE, te Leiden, heeft uitgegeven: Bids voor den Machinist-Eiektr icietg DOOR 280 pagina's met 251 figuren. Geb. ƒ2.00. Verkrijgbaar bij alle Boekhandelaren

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 10