NV 12520 Zaterdag 15 December. A0. 1900 i feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Derde Blad Feuilleton. DE SCHAT. LEIDSCH PRIJS DEZER COURANT i Voor Leiden per 8 maanden, i i i i I I I I t t 1.10. Buiten Leiden, per iooper en waar agenten gevestigd t)Jn 1.SO. Franco per post t t i 1.65. PRIJS DER ADVERTENTIÈN: Van 1-6 regels 1.05. Iedere regel meer 0.17 j. - Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt ƒ0.05 berekend. Gemengd Nieuws. Morgen, Zondag, speelt „Ajax" wederom op eigen terrein een interessanten wedstryd, n.U tegen Sparta" uit Rotterdam. Was deze vereeniging in het begin vry zwak, langzamerhand heeft zy oude kraohten terug gekregen en jl. Zondag wist zy zelfs met de kampioenen gelijk te spelen. Reden te over :om een spannenden wedstryd te verwachten. Als het weder wil meewerken, twijfelen wy dan ook niet of de toeschouwers zullen van een wandeling naar Ajax' terrein aan den weg naar Oegstgeest geen spijt hebben. De arrondissement B-rechtbank te Haarlem heeft H. J. E., zonder beroep, te Sa88emhoim, wegens overtreding der Rijks belasting, veroordeeld tot ƒ20 boete of 10 dagen hechtenis. Tegen den arbeider S. v. d. L., te Hillegom, werd door het O. M. by dezelfde rechtbank wegens wederspannighoid en verzet tegen de politie veertien dagen gevangenisstraf geëischt. Het Hollandsche Spoor treedt streng op tegen het personeel, dat zich onbehoorlijk tegenover reizigers gedraagt. Ontslag kwam dezer dagen nogal eens voor. Zoo werd een treinsmid, wiens optreden tegen over een reizigster ongepast was, ontslagen, en met hem eon hoofdconducteur, die ver zuimd had de klacht der dame te rappor teoren. (Rbld.) Het landelijk Hogerhuis-comité heeft, naar „Heb Volk" meldt, in zjjn laatste vergadering besloten het gratieadres aan de Koningin te overhandigen eenige dagen vóór haar huwelijk met Hertog Hendrik. Daartoe zal eon audiëntie worden aangevraagd. Over den brand te Hilversum meldt men nader: De brand in de Kerkstraat, do hoofdstraat van Hilversum, is In den nacht uitgebarsten om zoowat vier uren. De heer Boerhout, mr. vleeschhouwer, die over do afgebrande perceelen woont, bemerkte dien het eerst en maakte alarm. Aldra ging de trompet, de tróm door het dorp en begon nen de klokken te luiden. Toen de brandweer opdaagde, stond het huis van den winkelier in schoenen Kitselaar in volle vlam. Een oogenblik daarna ook de zeer mooie kruide nierswinkel met woonhuis van den heer Lammers. Een en ander brandde door, tot omstreeks 9 uren ook het groote perceel, waarin de boekwinkel van Gerardts, uitgever van „De Gooi- en Eemlander Courant" ge vestigd was, in laaien gloed geraakte en uit brandde. Op den zolder van dat perceel lag veel papier, gelukkig goed gepakt. Het winkel en woonhuis daarnaast, waarin de goud- en zilverkashouder Monasch gevestigd is, begon ook te branden, is echter behouden, doch kreeg veel waterschade. Waren de stralen voor de brandblussching grooter en dikker geweest, my dunkt, dat niet 3 groote perceelen behoefden af te branden en vernield te worden. Men zegt, dat bi) Kitselaar de brand is aangekomen. Het huis van den heer Lammers is tegen den grond gehaald. De brand kon beschouwd worden als gebluscht, toen even 2 uren nam. de schutterij, die voor de afzetting zorgde, inrukte en het verkeer door de Kerkstraat hervat werd. Omtrent de oorzaak van den brand is niets bekend. Alles is door assuran tie gedekt en persoonlijke ongelukken vielen niet voor. Het eerste „Krüppelheim" of „Tehuis voor gebrekkige en mismaakte kinderen" in ons land is te Arnhem geopend in het huis „Bethanië" aan deBovenbrugstraat,behoorende tot het Protestantsche Diakonessenhuis aldaar. Als een zeer welkom bewijs van waardoering, ook in het buitenland, van het hospitaal-kerkschip „De Hoop," kan het „Hbl." mededeelen, dat mr. E. N. Rahusen gisteren ontving een postaanwijzing van de „Bremers Yegesacker Flscherei", groot Rm. 100. De bruidsjapon. Het goed voor de bruidsjapon van onze Koningin kost 90 per el, en de sleep alleen zal een lengte van 2.75 M. hebben. Aldus de mode-medewerkster van „De T# egraaf." Wat de Engelschon in Don Haag zien. De Engelsche correspondenten zyn onverbeterlijk. Van uit Afrika hebben ze braaf gelogen en nu doen ze het van Den Haag uit ook. Erger nog: ze spelen luistervink. Zoo vertelt de correspondent van „The Standard", die in het „Hótel des Indes" een kamer vlak boven de vertrekken van President Kruger zegt te bewonen, dat de ontvangst by H. M. de Koningin den President alle hoop heeft benomen. Hy leidt dit o. a. hieruit af, dat'8 avonds by den maaltyd de toon, waarop gesproken werd, zeer gedrukt was. Een fijn gehoor heeft die man. Had hy maar een fijn gevoel ook, en zyn collega's met hom. Ten minste die van de „Daily News". Want wat die schryftli Luister eens: Wy zitten hier in Nederland, zoo ontdekte hy, eigenlyk met dat bezoek van Kruger leeiyk in de war. Minister De Beaufort zou wel willen, dat Kruger met zyn geheele gevolg plotseling naar de tegenvoeters verhuisde. Een anti-revolutionnalr Kamerlid (wie zou dat kunnen zyn?) heeft don correspondent mede gedeeld, dat wy hier bang als voor den dood zyn, by de gedachte aan een oorlog met Engeland. Hy achtte den toestand zoo ernstig mogelyk. Engeland zal ons onze koloniën afnemen, en als wy Java verliezen, zyn wy een doode natie. Zelfs in den ministerraad heeft do zaak ernstige besprekingen uitgelokt. De minister van oorlog moest op de vraag of wy gereed waren, antwoorden dat eon oorlog het land volslagen onvoorbereid vinden zou. Er was geen schip gereed, en do verdediging te land is volkomen verwaarloosd. Dat zou de anti-re volutionnaire afgevaardigde ten minste hebben medegedeeld aan den man van de „Daily News". Bedoeld Kamerlid onge- twyfeld een verzinsel van den waarheidlievenden journalist heeft onder meer onzin hem ook nog gezegd: „Maar als Kruger of zyn gevolg het minste doen wat op samenspanning tegen Engeland lykt, dan zullen wy hem vragen dat elders te gaan doen." Zie-je, zegt de „Residentiebode" wy zouden die Engelsche achryfmachlne wel willon vragen, zelf zyn journalistieke uitvindingen elders te gaan doen. Door een ontploffing van gas, ver oorzaakt by de legging eener gasleiding, werd in Saargemünd een huis totaal vernield en zyn de aangrenzende huizen sterk beschadigd. Vyf personen werden verwond; twee hunner zyn reeds overleden. De pry zen van steenkolen zyn te Nieuw-York tot een ongekende hoogte ge rezen. De laatste onafhankeiyke mynen in Pennsylvanië zyn door een syndicaat aange kocht, waardoor aan de vrye mededinging de nekslag is gegeven. De pryzen zyn reeds 15 tot 25% hooger dan het maximum van ver leden jaar en de heerschende koude doet deze ryzing sterk gevoelen. Mocht het koude weder aanhouden, dan staat te vreezen, dat de mindergegoede klassen ln diepe ellende zullen worden gedompeld. Een cadet vermoord? Het Amerikaansche Huis van Volksvertegen woordigers heeft na laDgdurige beraadslagingen een motie aangenomen, strekkende om een commissie van vyf leden te benoemen, ten einde een onderzoek in te stellen naar den dood van een cadet der militaire school te West Point, Oscar Boon genaamd. Naar het schynt, stond deze jongeling voortdurend ten doel aan de plageryen en kwellages zyner kameraden, die hem eindeiyk een heet vocht in de keel goten, waardoor een ontsteking moet zyn onstaan, welke hem het leven kostte. De minister van Oorlog heeft zynerzyds ook een raad van onderzoek ingesteld. Gemeenteraad van Lls.se. Tegenwoordig al de leden. Voorzitter: de Burgemeester. De Voorzitter doet mededeeling van de navolgende ingekomen stukken: a. Missive van Ged. Staten ter begoleiding van een koninkiyk besluit, houdende goed keuring van het Raadsbesluit tot heffing van Staangeld. 5. Idem tot heffing van Leges. c. Idem ter begeleiding van een goedgekourd Raadsbesluit tot betaling van gelden uit den post „Onvoorziene Uitgaven". d. Idem tot verhooging van de jaarwedde der onderwyzeres mej. E. Rynveld. e. Idem van hot goedgekeurd kohier van den hoofd, omslag. Idem van de goedgekeurde gemeente- rekening over het dienstjaar 1899. g. Dankbetuiging van mej. E. Rynveld voor de haar toegestane traktementsverhooging. Alle deze stukken aangenomen voor kennis geving. h. Missive van Ged. Staten met terugzending der gemeente-begrooting voor 1901 onder opmerking, dat de post „Bydrage in de jaar wedden der Onderwfizers" te boog is geraamd en zulks wegens te veel genoten over 1899. De vergissing berust op een foutieve nota van Ged. Staten. De begrooting wordt overeen komstig het verzoek vau Ged. Staten gewyzigd. iMissive van Burg. en Weths. van Hillegom, in verband met do aanvrage om concessie tot oprichting eouer plaaiselyko telephoon door de gemeenten Lisse, Hillegom en Sassenheim, waarin aan den Raad wordt voorgesteld over te gaan tot het benoemen eener commissie, ton einde met een dergelyke commissie uit den Raad van Hillegom en een eventueele commissie uit die van Sassenheim, de concessie aanvrage der 3 gecombineerde gemeenteraden voor te bereiden. Hieraan voldoende, worden benoemd de Burgemeester en de heeren G. H. Wolff en A. Van der Mey. Niets meer aan de orde zyude, sluit de Voorzitter de vergadering. Tweede Kamer, Staatsbogrooting voor 1901. De heer Van Kempen bespreekt de toelagen voor de standplaatsen van de ambtenaren by 's Ityks directe belastingen, z. i. onbiliyk geregeld. De Minister zoide een vorig jaar een onderzoek toe, maar heeft niets gedaan. De kosten zyn slechts een bagatel. Men herstelle dan die groote onrechtvaardigheid. De heer Bosssingh bestrydt het gisteren vermelde amend.-Bastert om by art. 19 het art. te vermiüderen met 14,700 uitgetrokken voor verhooging der traktementen van de inspecteurs der directe belastingen. De nu voorgestelde verhooging is een natuuriyk gevolg van de verleden jaar getroffen regeling omtrent de jaarwedden der inspecteurs voor de registratie. De heer Bouman bestrydt evenzeer het amondement van den heer Bastert. Deze heeft de bedoeling van den post niet begrepen. Aan de regeling omtrent de inspectie-klerken moet nog niet getornd worden. De ervaring moot daaromtrent eerst uitspraak doen. De toelagen aan de kommiezen acht spr. voldoende. Wel is het wen8chelijk, dat ze by de berekening van het pensioen mederekenen. De deur waarders kunnen voor do beteekening van exploten worden bygestaan door kommies- deurwaarders, die dan hiervoor een bezoldiging krygon. De bezwaren van den Minister tegen oen vast traktement van de deurwaarders deelt spr. niet, te meer waar do deurwaarders in Den Haag reeds een gegarandeerd minimum hebben. Althans voor het pensioen dient een gegarandeerd minimum bepaald. De Minister van Financiën beantwoordt in de eerste plaats den heer Bastert. Het doel van 's Ministers voorstel is aan een ernstigo grief der ontvangers, dat de inspecteurs voor keur boven hen liebbon by vervulling van ontvangkantoren der hoogste klasse, te gemoot te komen. De gewone inspecteur moet op het oogenblik generaal-inspecteur worden, om voor traktementsverhooging in aanmerking te komen. Daar er weinig generaal inspectiën zyn, gaat gemeeniyk verplaatsing hiermede gepaard, niet iu het belang van de by de inspecteurs, vooral met hot oog op de bedryfs- belasting, zoo noodige lokale kennis. In verhooging van de belastingopbrengst zal de traktementsverhooging ruimschoots worden teruggevonden. Laat de zuinigheid hier dus do wysheid niet bedriegen. Van de groote bescheidenheid der mindere ambte naren in hun eischen, waarvan de heer Van Kempen gewaagde, merkt de Minister woinig. Aan alle wen6chen kan hy onmogelyk voldoen. De deurwaardorsbezoldigingen zyn in de laatste jaren aanmerkelijk verbeterd. Tegen vaste traktementen heeft do Minister bezwaar; vaste minima, dat is wat anders, en zuilendoorden Minister worden overwogen. Zondagsrust voor dé kommiezen is regel, althans naar de in lichtingen, die de Ministor heeft ontvangen, en die hij gaarne wil verifieeren. Van onrecht vaardigheid, omdat niet het ancionniteitsstelsel wordt toegepast voor traktementsverhooging, is geen sprake. Het stelsel van verhooging by vacature geldt ook by allo particuliere maat- schappyen. In de laatste jaren zyn trouwona de salaris sen van alle ambtenaren in actieven dienst verhoogd. Bij de berekening dor toelagen wordt rekening gehouden met de meerdere of mindere beteekenis van het verrichte werk. De Minister betwist, dat de toelage der kommiezen in Amsterdam, 180 en 120 voor Zondags dienst, is geiyk ƒ300 boven hun gewone traktement, schraal zou kunnen genoemd worden. In sommigo inspectiën zou kunnen worden toegestaan, dat voor klerken gelegen heid bostaat om tot de eerste klasse op te klimmen. De heor Van der Kun ontraadt namens do grootst mogelyke meerderheid der commissie van rapporteurs de aanneming van hetamen- dement-Bastert. Het is wenscheiyk, dat de hiërarchische verhouding tusschen deze ambte naren worde hersteld. De minderheid bestaat uit éón lid; op welke gronden zy dit amen dement aanbeveelt, weet spr. niet. De heer Troelstra zegt, dat by de tegon- woordige regeling de deurwaarders der directe belastingen belang hebben by het aantal oninbare posten. De Minister zegt hun uit den aard hunner betrekking geen vast traktement te kunnen geven, daar dit hun den prikkel zou ontnemen hun plicht te doen. Die argu ment acht spr. krenkend en inhumaan. Spr. bepleit verbetering van de zeer lage trakto- menten van de kommiezen, de slechtst be taalde van alle ambtenaren, die z. i. thans zeer wel mogelyk is, ondanks 's Ministers bewering van het tegendeel. Een periodieke bevordering dezer ambtenaren acht spr. zeer wenschelyk, in het belang van hen en hun gezin. Na replieken van de hoeren Van Kempen en Bastert, die zyn amendement intrekt, on Van Alphenvraagt de heer Ktiyper of niet een geest van ontevredenheid by het volk wordt gewekt door de weigering om den lageren ambtenaren trakteniuntsverhooging te verleenen, terwyl hoogero ambtenaren door toedoon van 's Ministers collega's wel meer traktementsverhooging krygon, en of de groo tere activiteit der lagere ambtenaren, indien 60,000 voor traktementsverhooging wordt toegestaan, niet ruimschoots dio uitgave door vermeerderde opbrengst der belastingen zal vergoeden. De Minister van Financien antwoordt, dat, waar reeds zooveel ls gedaan voor de lagere ambtenaren, geen roden is tot ontevredenheid Met de beschikbare middelen heeft de Minister rekening te houden, zoomede met de door zyn collega's gedane uitgavon. Artikelen 1935 werdon goedgekeurd. AT J E 11, Van haar correspondent te Batavia ontving de „N. R. Cc." nog hot volgende tologram: „Toeko Moureudoe heeft zich onvoorwaar- cloiyk avergegovan". By nauwkeurig onderzoek van het telegram, dat wy gisteren uit dat blad overnamen, is gebleken, dat, met oen kleine wyziging van dit telegram, de naam, die met Standardena is weergegeven, luidt: Van Daalens, zoodat hot eerste gedeelte yan het telegram aldus' moet gelezen worden: „Van Daalens mare chaussee heeft den vyand aangevallen te Andeuëh, in Pedir". Boode Kruis. By den voorzitter van het noofdcomité van hot Nederlandsche Roodo Kruis is het volgende telegram ontvangen van dr. Lingbeek uit Lorenzo-Marquez: „Verzoek uitzending van een geneesheer. De hooge regeerings- commi8sari8 heeft my toegang tot de Trans-, vaal geweigerd. Verbinding met onze ambu lances biyft dus onmogelyk. Zend voedings-, genees- en ontsmettingsmiddelen, tabak, siga ren, enz." Naar aanleiding daarvan zyn de noodige maatregelen genomen, om den 22ston dezer met het stoomschp „General" de aangovraagde goederen te verzenden, terwyl tot de spoedige uitzonding van een geneesheer is besloten. Deze zal hoogstwaarschynlyk 2 Januari te Napels kunnen embarqueeren. Slot) Een der spoken, over wiens borst een lange, sneeuwwitte baard neergolfde, trad naar voren. „Gy zyt hier gekomen," begon de ongure gast met doffe stem, „om de geesten der onder- -wereld te bezweren, om een schat op te graven. Wie is de ontwerper van deze misdadige onderneming? De oude wees meedoogenloos met haar staf naar de oude jongedame. „Dus gy, juffrouw Smit, presidente van den „Deugdenkring" I Weet gy niet, dat gy u vreemd goed wilt toeëigenen op onrecht matige wyze?" Do sidderende dame kon slechts het woord „genade 1" stotteren. „Maar niet gy alleen," ging de vertoornde voort, „niet gy alleen hebt do hand naar den schat uitgestoken; nog een ander was het, die zich van den buit wilde meester maken. Man in de diepte, verrys, verlaat het gewelfl" En wederom verscheen in de donkere opening een wit hoofd, een zwart gezicht en het lichaam van een man, die zich met moeite omhoog werkte. Tot haar groote verrassing herkende juffrouw Jetje in de zonderlinge gestalte het voorwerp van haar voormalige stille platonische liefde, den vrygezel Frans Schippers. Verwonderd zag dezo rond; hy wist niet, of hy vluchten of lachen zou. „Wat gebeurt hier toch?" vroeg hy met bevende stem. Toen hy echter eenigen der geesten herkende, moeder Katryn, juffrouw Jetjo, zoomede haar jbewustgloozo vriendin, yan wier gezicht tot laken was afgeschoven, en daardoor over tuigd was, dat hy niet met bovonaardscho wezens en spoken, doch met menschen van vleesch en bloed te doen had, herkreeg hy allengs zyn gewone bedaardheid en trachtte zyn knikkende knieën tot rust te brengen. „Sta op, juffrouw Jetje Smitl" vervolgde de opperste der geesten; „gy zyt hier ge komen, om een schat te zoeken; gy hebt wel is waar geen schat van goud of zilver ge vonden, doch neem nu den schat in don persoon van den eerzamen heer Schippers, die u gaarne zyn hand reikt." Jetje ademde diep op en keek twyfelend naar den zwartgemaakten vrygezel, wiens slaapmutspluimpje haar ja scheen toe te knikken. Zulk een schat was haar onge- twyfeld nog liever dan die, welken men in den grond begraven waande. Schippers echter vertrok by de onverwachte onthulling enden keer, dien de zaak nam, zynmorengezichttot een gegryns, alsof hy wynazyn gedronken had. „Ook gy," zoo wendde de geest met den witten baard zich tot Schippers, „wilde een schat delven: welnu, gy hebt een dubbelen schat gevondenl In juffrouw Jetje staat niet alleen een begeerenswaardige toekomstige levensgezellin vóór u, doch ook een ryke vrouw, die meer dan driehonderd ryksdaalders en vyftig dukaten haar eigendom noemt. Wilt gy dezen schat uw neus laten voorby- gaan?" Schippers lachte; na begreep hy alles. „Nu," zeide hy, „ik bereik myn doel, met dit ver schil, dat het geld niet in een pot ligt, doch in den schoot van juffrouw Smit De pot, die my zooeven van schrik uit de handen viel en brak, bevatte steenen, maar mejuffrouw Jetje, „Heeft een edel hart," vulde de geest aan. „Dus gy boiden wilt elkander in liefde en trouw toebehooren Jetje wist niet wat haar overkwamzy had wel luide willen juichen en legde glimlachend haar bevende hand in die, welke de vrygezel haar aanbood. De kring der geesten mompelde oen diep „Amen!" en moeder Katryn was de eerste, die het nieuwe paar geluk wenschte. Op een wenk keerden de gezamenlyke geesten hun fakkels op don grond om, on opeens heerschte rondom diepe duisternis; slechts de spiritusvlam verbrandde de laatste droppelen en ging na eenig geknetter uit. De geesten waren inmiddels zonder gedruisch on spoorloos verdwenen. De in zwym gevallen jonge maagd werd langzaam weer tot bewustzyn gebracht en hoorde mot verbazing, welke vreemdo dingen er waren voorgevallen. Op den arm harer vriendin leunend en door moedor Katryn voorafgegaan, verliet zy, voorzichtig rond tastend, de ruïne; achter hen aan kwam juffrouw Jetje aan den arm van haar verloofde. Toen de schatgravers den toren verlieten, begon in de stad de brandklok te luiden, dewyi men daar het fakkellicht voor brand had aangezien. De nachtelyko wandelaars yiden nu zoo snel mogelyk weg; van de geesten zagen zy geen spoor meer. Den volgenden morgen deden in het stadje allerlei griezelige geschiedenissen de ronde van geesten, duivels en heksen, van schat gravers en spokeryalle babbelkousen staken de hoofden bij elkaar, en ieder wist wat nieuws te vertellen, dat de mededeeling van buurvrouw nog in verschrlkkeiykheid over trof. Ook werd verhaald, dat juffrouw Jetjo, de presidente van den „Deugdenkring", die zich plechtig had voorgenomen nimmer te zullen trouwen, zich mot don heer Schippers verloofd had. Men kon maar niet begrypen, hoo dat alles zoo gauw gekomen was, en de stoutmoedigsten der babbelkousen gingonzoo ver, deze verloving mot die spookgeschiedenis in verband te brengen. Een feit was het, dat juffrouw Jetje zich de golukwenschen glim lachend liet welgevallen, maar overigens een geheimzinnig zwygen in acht nam. In den loop van den dag ontving zy per post hot volgende briefje: „Daar gy u zelve „zoo ver kondet vergeten met uw verloofde „een middernachtelyke byoenkomst te houden, „zult gy voortaan, hoop ik, minder hard over „een jong paar oordeelen, dat zich een toe vallig eenzame wandeling veroorlooft. Laat „in het vervolg elk leedvermaak ondergaan „in do vreugde thans een man te krygen." Mynheer Schippers ontmoette tegen den avond den student Rinker. U hebt my een mooie poets gespeeld," sprak hy dezen aan. „Zyt gy niet tevreden?" „Toch wel, vooral nu ik gehoord heb, dat de schat niet driehonderd, maar drie duizend ryksdaalders waard is. Had ik dat vroeger geweten wie weet, of het dan wel tot die scène van gisteren gekomen ware. Maar de angst, dien ik uitgestaan „Troost u, mynheer Schippers, ik zelf heb nog pyn in den buik van het lachen. Gy noodigt my toch op de bruiloft?" „Dat spreekt! Maar kies dan in plaats van een wit een zwart kostuum 1" „Zeer gaarne; intusschen brengt gy het by uw bruid in orde, dat zy de twee jonge dames, die haar geholpen hebben den schat te ontgraven, tot bruidsjuffers kiest, opdat die arme schepsels door een vrooiyk feest voor den doorgestanen schrik eenigszins worden schadeloos gesteld." „Maar waar vandaan hadt u al die geesten by elkaar getrommeld?" „Still" wenkte de student, den wysvinger op den mond leggend, „dat zyn beroepsge heimen, zou moedor Katryn zeggen." „Ik geloof, dat die oude heks „Geloof er maar heelemaal niets van, myn heer Schippers: hoop en bemin, gelyk hot een verloofde betaamt." Lachend namen beide mannen afscheid van elkaar. Emile Rinker was er echter niet de man naar om anderen aan een bruiloft te helpen en zichzelven te vergeton, of zich door praatjes: van zyn voornemen te laten afbrengen. Nadat) hy zyn 6tudiën voltooid en het doctors-examen cum laude afgelegd had, deed hy by den hoer' BurgerB aanzoek om do hand van Tonia, en daar doze op den toekomstigen schoonzoon'; niets had aan te merkon, en ook Tonia ver-,' klaarde nimmer met ©en ander te zuilen* trouwen, mocht Emile met zyn verloofde ge-j armd naar G. gaan wandelen, zonder dat hy behoefde te vreezen, door de leden van denj „Deugdenkring" in den ban te worden ver^, klaard. i Het stadje zag weldra twee paren in den ochb verbinden: Antonia Burgers met dr. Rinker,» en juffrouw Jetje Smit met den heer Schipperd en nog wekenlang sprak men van de schabj gravery en de spokon in don ronden toren.

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 9