<1 Oegstgeest P Kost en Inwoning Het Eau d'Amérique c3 c3 P. P3 P3 cb Papenstraat 4. CD Pm MINZER ZUURKOOL, cordon aangenomen, anders is er geen quaostie van mediatie, maar van interventie, met een piogS.ken druk gewapenderhand. Van zulke interventie, met gedachten aan dwang, is voor ons en door onze politieke belangen, en door onze speciale belangen geen sprake. Overigens was een andere dan vriendschappelijke inter ventie door geen mogendheid overwogen. Ook cie mogendheid, van welke het denkbeeld van ton interventie was uitgegaan en die het wetenschappelijk had verdedigd, woes er steeds met nadruk op, dat de gedachte verre van laar was, Engeland tegen zijn wil tot den vrede te willen noodzaken. (Hoort 1 Hoort 1) Toon over het denkbeeld van een vrede lievende mediatie (door Amerika) Engeland lioel voorzichtig werd gepolst, werd dit door de Engelsche regeering ambtelijk en categorisch beslist afgewezen. Daarmede was het gedaan mot de mogelijkheid van een vredelievende mediatie, welke uitgaat van het idee, dat de beide strijdende partijen haar verlangen. Tusschenbeide komen alleen op den wensch van ééne der beide partijen is volkenrechte lijk niet meer mediatie, maar interventie. De laatste pleegt, indion zy niet tot een diplo matieke nederlaag brengt, de inleiding te zjjn op een gewapend conflict. Wanneer wy op zulke basis in zulk een conflict geraakt waren, can had het ons wel kunnen gaan, zooals het in het mooie gedicht van Schiller, van den door idealen voortgedreven jongeling heet: „Doch ach, schon auf des Weges Mitte „Verlieszen die Begleiter mich; rSie wandten seitwaerts ihre Schritte „Und einer nach dem andern wich." (Toejuiching. Hevig gelach.) In dien toestand hebben wij het Duitsche volk niet willen brengen. (Met stemverheffing) Niet mogen brengen 1 (Toejuiching.) Wat nu de reis van president Kruger betreft en het met-ontvangen door Z. M. den Keizer, daarby kan het niet op dingen van onder geschikt belang, die daarby zjjn voorgekomen, niet op betreurenswaardige ongelukkigheden met de poliüe aankomen, maar eenig en alleen op de vraag: Zou aan president Kruger oen ontvangst door den Keizer voordeel hebb9D gegeven en zou die ontvangst ons zelf van eenig nut zyn geweest? (Met stemverheffing): Deze vraag heb ik met een beslist neen be antwoord. Aan president Kruger zou een audiëntie by Z. M., hem zouden alle jovaties en demonstraties, alle betuigingen van sym pathie niets hebben geholpen. Wat hebben aan den President de ovaties te Parys voor voordeel gebracht? Zyn ontvangst op het Elysée? Ik heb hier een telegraphisch uit treksel over het laatste onderhoud, dat dus wel den toon zal aangeven, hetwelk president Kruger te Parijs met den Franschen minister van buitenlandsche zaken heeft gehad. Daarover heet ho^: „Over het onderhoud van president Kruger met den Franschen ministor van buitenlandsche zaken Delcaesó wordt gezegd, dat Kruger zich daartoe be paald heeft te vragen, hoe do Fransche re- geering zich tegenover zekere gebeurlykheden zou gedragen, welke uit stappen zouden kun nen voortkomen, die in Europa gedaan mochten worden. (Gelach.) Het onderhoud werd in algemoene onbepaalde uitdrukkingen gevoerd. President Kruger heeft geen bepaalde vraag gedaan; Delcassó heeft hem te verstaan gegeven, dat hy zich zou houden aan hetgeen hy by gelegenheid van de interpellatie in Maart in de Fransche Kamer had gezegd, „dat Frankryk geen initiatief zou nemen, dit niet in den weg zou staan, maar veeleer zich daarby zou aansluiten, indien dat voorstellen bevatte, die geschikt waren om do goedkeuring van Frankryk te verdienen". (Gelach.) Nu vraag ik u, of na dit onderhoud presi dent Kruger niot net zoo wys was als daar voor? (Jal Jal) En daarby leg ik er den nadruk op, dat de Fransche minister zoo verstandig mogelyk heeft geantwoord, zooals het van een zoo uitnemenden en ervaren minister als Delcassé is te verwachten was. Ik zou In het gegeven geval te Beriyn on- mogeiyk beter hebben kunnen doen. (Hovig lachen.) Ik zou aan president Kruger by alle medegevoel voor hem on zyn volk en zyn groote vertrouwen op God, in myn hoedanig heid van Rykskanseher niet anders hebben kunnen zeggen dan wat hem te Parys is gezegd en aan de Boeren-deputatie reeds in het verloopen voorjaar te Parys, Washington en St.-Petersburg gezegd is, nl. dat wy een ophouden van het vreeaeiyke bloedvergieten levendig verlangen, maar dat een andere dan vredelievende mediatie in overeenstemming met den wil van Engeland met mogelyk zou zyn. Wat nu de andere zyde van de vraag aangaat, zoo zou een reis naar Boriyn ook aan onze eigen positie in de wereld zeker niets geen voordeel hebben gebracht, want ëf alle ovaties Yoor Kruger zouden volkomen doelloos zyn geweest, een mislukt vuurwerk, öf het zou aan onze internationale betrek kingen kwaad hebben gedaan. Deze betrek kingen te beschermen tegen elke poging tot intrigeeren of demonstreeren, is een plicht, dien de Regeering voor alles in onze dagen hoeft, nu oorlogen voel eerder ontbranden door volkshartstochten en uitingen van de publieke meening dan vroeger, in de dagen der oude kabinetspolitiek, door den nayver van monarchen en listen van ministers, die zich sedert toen erg hebben verbeterd. (Storm achtig lachen.) In de pers, ook in volksver gaderingen wordt geredetwist over onze ver houding tot Engeland. Over de betrekkingen tusschen twee groote en zichzelf bewuste volkeren zich uit te Bpreken, is niet zoo ge- makkelyk, als het menigeen voorkomt, ten minste niet voor my op myn verant- woordeiyke plaats. Ik maak echter volstrekt geen bezwaar, my ook daarover uit to spreken. Wy staan volkomen onafhankeiyk tegen over Engeland. Wy zyn geen haarbreed meer op Engeland aangewezen dan Engeland op ons. (Toejuiching). Maar wy zyn bereid, op de basis van wederkeerigheid, in vrede, vriend schap en eendracht te leven. Tegenover Enge land den don Quichote te spelen, als er soms ergens Engelsche windmolens draaien, daartoe zyn wy niet geroepen. (Toejuiching). Ons belang la het met hen op goeden voet te staan, die met ons in vrede willen leven. Ons voor niets een blyvende politieke vijandschap ©p den hals te halen zou een politieke fout zyn, een politieke domheid, waarvoor ik do verantwoording niot op my neem. (Levendige toejuichingen.) Wij zullen overal, dus ook m Zuid-Afrika, onze Duitsche boiangon, politieke en economische, behartigen. Wy rekenen er vast op, dat door den oorlog onze economische belangen daar niet duurzaam zullen geschaad zyn en dat er geen schadeiyke gevolgen uit zullen komen voor onze Afrikaansche waardon. Dat te eischen, is ons goed recht. Eu van ons goed recht staan wy geen titeltje, hoe klein ook, af. Maar voor andoren de kastanjes uit het vuur te halen en ons door anderen te laten vooropschuiven, dat lag niet op onzen W6g, dat zou een fout gewoest zyn. Ook ik ben zeer goed bekend met de gemoedsaan doeningen van het Duitsche volk en ik weet die aandoeningen op prys te stellen. Maar ik moet myn politieken blik daardoor niet laten benevelen. Zoo lang ik op deze plaats sta, mag ik my niet door de gevoelens en de stemmingen van het Duitsche volk laten meesleepen, maar kan ik my eenig en alleen laten leiden door de duurzame belangen van het volk en die belangen schreven ons de zelfstandige, rustige, onafhankeiyke en natio nale houding voor, die wy tegenover de Zuid- afrikaansche oneemgheden hebben aangenomen. (Toejuiching.) Daarmede eindigde Bülow, en de verdere beraadslaging werd tot hedenmiddag verdaagd. Het valt niet te ontkennen, aldus merkt de Beriynsche correspondent van de „N. R. C." in zyn aanteekening op dit telegraphisch ver slag op dat von Bülow's beroep daarop, dat Duitschland met Nederland gemeenschap- pelyk voor het uitbreken vim den oorlog te Pretoria gewaarschuwd hebben en dat het by de behandeling van de aangelegenheden over het algemeen en herhaaldeiyk juist met Neder land vnendschappeiyk tezamen is gegaan, grooten indruk heeft gemaakt. Ook Mommsen's verklaring heeft kalmeerend gewerkt. Evenwel vermeed vonBülow ook gisteren er op te antwoorden, waarom aan Kruger reeds te Keulen vriendeiyk de deur gewezen werd, zonder den ouden man eerst naar Beriyn te laten komen, om hem hier ten minste met wat meer hoffeiykheid van de volkomen nutteloosheid van zyn bezoek te overtuigen. Over dat punt zullen heden wellicht nog eenlge sprekers van de oppositie het hebben, doch van de regeeringstafol zyn waarschyniyk heden geen verdere byzondere verklaringen te wachten. President Kruger in Den Haag. Met het oog op de ongeregeldheden, die in de- jongste dagen des avonds te 's-Gravenhago plaats hadden, is de vorgunning tot het brengen van een serenade, hedenavond door de leer lingen van gymnasium en H. B.-S. aldaar aan president Kruger, door den burgemeester ingetrokkon. De jongelui hopen, dat zy later nog zal worden verleend. Omtrent het onderhoud gistermiddag van President Kruger met do ministers van Buitenlandsche Zaken en van Financiën kan worden medegedeeld, dat dit onderhoud den indruk heeft achtergelaten, dat de Nederlandache Regeering in deze niet anders dan een lydoiyke rol kan vervullen en dat indien iets gebeurt, de stappen daartoe van een groote mogendheid zullen moeten uitgaan en eerst dan overwogen kan worden wat de Nederlandsche regeering zal kunnen doen. Tweede Kamer, Zitting van heden. Per telegraaf.) Interpellatie-zaak Pott. De heer Fan Bylandt vraagt den Minister of hy eenige inlichtingen kan geven omtrent de in de laatste dagen veelbesproken zaak- Pott, altyd wanneer dit aan de onderhande lingen niet kan schaden. De Minister van Buitenlandsche Zaken ant woordt, dat aan de zaak meer omvang is gegeven dan haar toekomt. Wat de zaak zelve betroft, na veroordeoling van den heer Pott wegens contrabande, werd zyn exequatur als consul van Transvaal te Loren$o-Marquez inge trokken. De Portugeesche regeering wilde toen, dat Nederland ook zou terugroepen den heer Pott. Wy wildon toen de zaak onder zoeken en gaven den hoer Pott een verlof van 3 maanden, verzoekende aan Portugal de zaak zoo lang aan te houden. Hieraan werd niet voldaan en toch het exequatur ingetrokken. Wy beschouwen dit als minder vriendschappeiyk en hebben daarom onzen gezant te Lissabon naar hier geroepen om inlichtingen te geven. Ook de heer Pott komt daarvoor hier. Het resultaat nu van dit alles ia nog af te wachten. De heer Pan Bylandt dankt voor de ge geven inlichtingen en hoopt, dat de zaak op minneiyke wyze zal worden beëindigd. De interpellatie wordt hierop gesloten. Staat8begrooting voor 1901. Hoofdstuk V. Binnenlandsche Zaken Door don heer Van Karnebeek worden eenige bezwaren gemaakt tegen de verhooging van den post voor de centrale commissie van statistiek, waarop de Minister van Binnen landsche Zaken antwoordt, dat by justitie geen of by na geen kosten voor die zaak weer zullen worden uitgegeven. Een zeer uitvoerig debat wordt gevoerd over het artikel tot toekenning van een subsidie van f 3500 aan het bureau voor het geven van sociale adviezen. Het voorstel wordt bestreden door de hoeren PijnappelVisserPan Karnebeek en Kuyper en verdedigd door de heeren Drucker Kerdijk en Heldtt waarna de Minister ter verdediging er van aanvoert, dat de adviezen zoo noodig ook gratis worden uitgegeven. Zeker er is groote financieel© particuliere steun, maar deze is niet voldoende, en daarom is steun noodig. De heer De Savornin Lohman is in beginsel voor het subsidie, doch acht liet in het belang der zaak noodig thans het artikel van de begrooting af te nemen m afwachting of later subsidie noodig zal zyn. Na repliek van den lieer Pijnappel en dupliek van den Ministerwordt het artikel aangenomen met 65 tegen 14 stemmen. By de afdeeling „miiitie en Bchutteryen", verdedigt de Minister de wettigheid der cir culaire van den Minister van justitie, waar by bepaald iq, dat processen-verbaai wegens delicten van niot-opgekomon miliciens gezonden moeten worden aan de militie-commissarissen. By de afdeeling Medische politie wenscht de hoer Van Ascli van Wijck (Edo) een verbeterde wyze van ontsmetting, terwyl de heer Van Kol wil vervanging van het tegenwoordig krankzinnigenstelsel door het gezinsstelsel, nl. opneming der krankzinnigen in het gezin, natuuriyk onder behooriyk toe zicht. De Minister zegt, dat de verplogingstoestand reeds veel verbeterd is, vooral door hot pavil- joenstel8el. Ook hy is voor het gezinssysteem en heeft daartoe reeds voorstellen gedaan, doch de geheele invoering zal nog jaren moe ten duren. De nieuwe wyze van ontsmetting door formaldehyde ia onderzocht, doch zonder gunstig gevolg. Na repliek van den heer Van Kolwerden de beraadslagingen gesloten. Op verzoek van de heeren Yan Heemstra en Mackax zette de Minister den subsidiepost van f 500 voor de Wilhelmina-Vereeniging om in een subsidiepost voor uitgaven van verplegingskosten van verpleegsters uit de gestichten te Medemblik en Grave gedurende haar rusttyd. M arktberlohten. Rotterdam, 11 Dec. Vee. Aanvoer 83 Paarden, 1 Veulen, Ezels, 1079 magere Runderen, 675 vette Runderen, 264 vette en graakalveren, 89 nuchtere Kalveren, 1 Sohapen of Lammeren, Varken, 221 Biggen, 1 Bokken of geiten. Meu notoert: Vette Runderen lete qual. 62 a 2de qual. 66 a 3de qual. 62 a cents, Ossen 1ste qual. 64 a 2de qual. 60 a 3de quaL 64 a cents. Stieren lste qual. 60 a 2de qual. 40 a 3de qual. a cents. Kalveren late qual. 85 a 2de qual. 60 a 75 cents, alles por K.G. Wegens grooten aanvoer, handel zeer traag. Melkkoeien f 166 a f 220, Kalfkoeien f 176 a f 230, Stieren f 84 a f 200, Pinken f 45 a f 76, Graskalveren f 82 a f 40, Vaarzen f 80 a f 126, Paarden f 40 a f 160. Handel vrjj goed. Boter. Aanvoer: 46/8 en 62,16 ton en 490 stukken van kilo. De prijzen waren als volgt: lste qual. f 64, 2de qual. f 60 en 3de qnal. f 46. Voor stukken van kilo word 60 a 65 ets. betaald. Bodegraven, 11 Doe. Kaas. Aangov. 147 wagens, te zamen 7412 stuks, wegende i: 38890 KG. Prjjs lste soort Goudsche yZT.— a f zwaardere f a f 2de soort 2*2.a f 24.60. Derbykaas, prjjs lste soort f 26.f 2de soort f—.— a fvEdammer Kao9, prjjs lste soort f 29.60 a f 2de soort f 26.a f 27. wagens Leidsoho Kaas, f a f het sohippond. Handel matig. ACADEMIEKIEUWS. Leiden: Heden is alhier bevorderd tot doctor in de klassieke letteren de heer M. W. De Visser, geboren te Stavenisse, na verdediging van een academisch proefschrift, getiteld: „De Graecorum diis non referentibus 8peciem humanam." Kerkelijke Berfobton, RynBburg: Geref. Kerk. Gedurende de wintermaanden zal in de Gereformeerde kerk eiken Donderdag-avond te halfzeven kerk worden gehouden, behalve in die.weken, waarin Christelijke feestdagen voorkomen. Telegrammen, ROME, 10 Dec. RO.) In antwoord op een vraag van den afgevaardigde Fardeletto verklaarde minister Visconti Venoeta in de Kamer, dat de verslagen der Engelsche bla den de aan Chamberlain by de ontvangst van den wetgevenden raad van Malta toe geschreven woorden niet behelzen, daar ze niet werden gezegd. NIEUW-YORK, 10 Dec. RO.) Volgens het landbouw-bureau te Washington is de vermoedeiyke productie van katoen in de Vereonigde Staten 10,100,000 balen, het bebouwde oppervlak 25,034,734 acres. LONDEN, 10 Dec. R0.) Het Lagerhuis verwierp met 269 tegen 127 stemmen het amendement van den heer Lloyd George op het adres van antwoord op de troonrede, ver klarende, dat een Minister geen belang behoort te hebben in maatschappyen, die inschryven voor regeeringscontracten. In den loop van het debat werd gezinspeeld op de beweerde verbintenissen van minister Chamberlain en zyn familiebetrekkingen met maatschappyen, die leveringen aan de regeering doen. De heer Chamberlain verklaarde onder toejuichingen, dat hy nooit zyn invloed heeft gebruikt om op ongepaste wyze geldelyke winst te behalen voor zich of zyn broeders. Het adres van antwoord werd vervolgens met 265 tegen 23 stemmen aangenomen. KAAPSTAD, 11 Dec. (R. O.) In een nota van lord Roberts betreffende het verbranden van hoeven wordt gozegd, dat de opperbevel hebber by het eerste betreden van het grond gebied des vyands de strengste orders gaf tegen verwoesting van eigendommen, maar dat de vernieling van spoorwegen en bezit tingen door de Boeren liem er toe noodzaakte de proclamatie van den 16den Juni uit te vaardigen, waarin mot bostralfingsmaatrogelon werd gedreigd, geheel overeenkomstig de gebruiken van de beschaafde wyze van oorlog voeren. Met het doel om aan alle schending van eigendommen een einde te maken werd bevel gegeven tot het verbranden van het huis, dat het dichtst was gelegen by de plaats, waar de vernieling geschied was. Do proclamatie van den 29sten September machtigde tot het verbranden van huizon van eiken aanvoerder van „snipende" bonden, indien zy waarschuwingen omtrent hun handel wijze in don wind sloegon. Lord Roberts sprak nog als zyn verwach ting uit, dat de nooJzakeiykheid tot het ver branden van huizen zal verminderen, als do politiedienst weer goed georganiseerd is. Ik kom in Europa mot eon diplomatieke zending van Stoyn naar Kruger. Ik ga do onderhandelingen, die gevoerd worden, volgen en bepaaldelyk den Oranje-Vrystaat daarby vertegenwoordigen volgens de stellige instruc ties, die my door Steyn zyn gegeven. Hot is my op het oogenblik onmogelijk belangrijke onthullingen te doen, wat ik misschien zal doen na Kruger te hebben gezien. Europa weet totaal niet, hoe de militaire en economische toestand in Zuid-Afrika is. Nooit is onze militaire organisatie zoo volledig geweest; nooit zyn wy zoo verre er van af geweest te wyken. Botha en De Wet, die geleerd hebben door de lessen van den oorlog, hebben troepen georganiseerd met een yze- ren discipline; deserteurs worden gestraft met den dood, evenals in de Europeescho legersonze menschen hebben zeer wel be grepen wat de toestand eischte; zy hebben hun tactiek geheel gewijzigd, en die is tegen woordig geheel modern. Overigens is de orga nisatie even volledig ten aanzien van de burger- lyke machten voor zooveel den Oranje-Vrystaat betreft. Steyn heeft den zetel van de Regeering naar Fouriesburg overgebracht en met den Uitvoerenden Raad, die hem bystaat in den publieken dienst, nemen zy als gewoonlyk hun taak waar. De zedelyke invloed van onze administratie strekt zich hoe langer hoe verder in de Engelsche bezittingen van Kaapland onder do Afrikaander bevolking uit. Weest er van verzekerd, dat de Engelsche telegrammen de feiten geheel onjuist voorstellen, en den toestand, die zeer kritiek is voor Engeland, valscheljjk voorstellon. De wreedheden van de Engelsche soldaten en de geweldplegingen op vrouwen brengen het publiek gevoel tot wanhoop. De gepleegde verschrikkeiykheden zyn niet te beseffen. Pereooniyk heb ik aan het hoofd van myn afdeeling zonder modedoogen moet6n optreden tegen zekere weerzinwekkende daden, waarvan ik getuige was. Ik heb in Juli by de boeren hoeve Corua zonder pardon de Engelschen moeten straffen, die aan onze vrouwen geweld pleegden. Govraagd naar de vredesvoorwaarden, die aanvaard zouden kunnen worden, zei Meyer- bach: „Ik kom met zeer duideiyke instrueuën van Steyn. Wy zyn besloten geen vrede aan te nemen, dan met onafhankeiykheid en autonomie van de twee Republieken. Wy zullen eischen, dat men zich niet tevreden stelle met het schryven van voorwaarden in tractaten, die gemakkeiyk konden geschonden worden. Wy willen onze organisatie en ons leger behouden, die ons in staat stellen op de nakoming van de aangenomen voor waarden eon waakzaam oog te houden. Indien men ons dat weigert, zullen wy doorvechten tot aan den dood." Ondervraagd, om te weten cf K;u»;-r Transvaal moot lerugkeeron, heeft M<iy-'i' gezegd, dat Krngc-i op hel oogenblik v»/ i-iö heeft, waardoor hjj buiten hot gobled va», ca Republiek kan zjjn, maar dat verlof za! Un hoogste zes maanden duren. Volgens de be palingen van de Grondwet is het torlof ver leend niet door den Volksraad, die niot by elkaar was, maar door den Uitvoero ndon Raad. Meyerbaeh en baron Raynach zyn orn 9 u. 20 m. naar Parys vertrokken. Daar zullen ze eenige uren slechts verblijven en instructies afwachten van Kruger om naar hem te komen. LElDIkV, 11 December. By het zilveren ambtsfeest van prof. dr. H. Oort alhier is door den hoer A. Van Iterson namens do theologische studenten het woord gevoerd. De by het 4de reg. inf. benoemde kapt,1 F. W. J. Do Witt Huberts is door den regi ments commandant ingedeeld by het 2de bat. alhier en wordt bolast met het bovel over de 2de compagnie van dat bataljon. De Nederlandsche consul Pott, zal zich 17 December te Loremjo-Marquez inschepen en naar alle waarschyniytheid te Napels aan wal gaan. Zyne komst in Den Haag kan tusschen 17 en 20 Januari verwacht worden. De oudste predikant by de Herv. Gemoente te 's-Gravenhage, ds. Bryce, is ernstig ongesteld. De gisteren alhier gehouden collecte voor het huld9blflk aan de Koningin heeft opgebracht ruim f 4500, waaronder niet begrepen zyn de bydragen van do studenten en het garnizoen. Do collecte indertyd-voor het huldobiyk voor de Koningin Moeder bödroeg circa f 300 minder. Het gerechtshof te Amsterdam bevestigde heden hot vonDis der arrondissa- ments-rechtbank d.d. 23 Juni jlaldaar, waarby F. F. Laubuhr en E. Z. M. Laubuhr, te zamen handelende onder de firma Bruning en Mühren, ter zake van valschheid in geschriften, werden veroordeeld ieder tot gevangenisstraf voor dea tyd van zes maanden. Het Hof overwoog o. m., dat door de be klaagden misbruik is gemaakt van het gezag, door hen als patroons over hun personeel geoefend, door aan hun bedienden te golasten valache facturen op te maken, en voorts dat facturen behooren te worden beschouwd ala geschriften bestemd om als bewjjs te dienen. Thermometerwtandgisteravond om S urea 3° 0. 87.4° Fahr.helt, hedenmorgen om 8 uren 8.5° 0. =r 88.3° F., 's middags om 12 uron 5° 0. 41° F., 'a namiddag» om 4 uren 5.6° C. 41.9* Y. AD VERTES TIER. Den 17den December a. s. hopen onze geliefde Ouders HERMANÜS RENSINK en LENA BUIS hun 35-jarige Eclitvereenlglng te herdenken. 10601 20 Hun dankbare Kinderen en Behuwdzoon, HENDRIKA BOOGAARDS- Ren bink. WILLEM BOOGAARDS. ARIE RENSINK. HILLETJE RENSINK. JAN HENDRIK RENSINK. HENDRIK JAN RENSINK. DINA RENSINK. ANDRIES RENSINK. JOHANNA CLAZINA RENSINK. Bbnthcjizen, 10 December 1900. Heden werden wy verbiyd door de geboorte van een Dochter. A. L. DE VLIEGER. C. E. DE VLIEGER-Gijsman. Leiden, 11 December 1900. Eenige kennisgeving. 10506 6 Heden overleed tot onze diepe droefheid onze innig geliefde Echt genoot en Vader JOH ANN GEORGE ALEXANDER FROMMANN, in leven Kapitein by het 4de Reg. Inf., in den ouderdom van 48 jaren. Mevr. de Wed. FROMMANN, 10487 14 v. d. Pol. M. J. FROMMANN. H. M. FROMMANN. Leiden, 10 December 1900. Da Ijjkstaatsie zal Woensdag 10y/% uur van het sterfhuis naar de be graafplaats aan de Qroenesteeg gaan. De oorlog tusschen Engeland en Transvaal. Do heer William Mo verbad; Casöita, do adjudant van president Steyn, is gisteren aan boord van do „Kanzier" te Marseille aange komen. De heer Meyerbaeh, die van oor sprong een Duitsclier is, bekleedt een post van vertrouwen bjj Steyn en komt in Europa met een zeer bepaalde zending, liy is verge zeld door baron Kaynacii, eon olli-.ier van het Oranje-Yrystaatsclie leger. iloyer.Mch heeft, volgens een telegram van Keuter, v oi ..jvUii d l De Heer en Mevrouw HARTEVELT Groskamp brengen hun hartel(jken dank aan allen, die deelneming be toonden gedurende de aiekte en b|J het overlijden van hun Dochtertje. Leiukx, 11 December 1900. 10604 6 Voor de vele bewijzen van deel neming, ontvangen bi) het overlijden van onzen Broeder en Behuwdbrooder den Heor H. 0. HARTEVELT, be tuigen wij onzen harteijjkon dank, H. J. C. HARTEVELT. Dr. A. C. HARTEVELT. O. HARTEVELT. D. HARTEVELT. H. O. HARTEVELT, 10503 12 Qroskahp. Lkiueh, 11 December 1900. Buitengewone Vergadering voor alie l'cU-nleniuverkoopers (voor eigen rekening) met H.H. Win keliers in bet gebouw „Patrimonium", op Vrijdag 11 Dcc., te 81/, uur eos avonds. Trouwe opkomst worrit verlangd. 10521 8 JILT BES1UUL. dagelykti vei'la'ijsbaar S. &0 Cents per portie. 0902 6 Bij de nieuwe regeling: der Nieuwe Reffcrdamsche Courant wordt deze ook in de Kerk buurt te Oegstgeest bezorgd 's avonds tusschen Q en 7£ uur en '«morgens tusschen 7 eu 8 uur. 10525 20 Zy, die zich met 1 Januari abon- naeren, ontvangen de Courant ge durende December gratis. Prijs per 3 maanden f 4.50. Do Agenten voor Leidon en Omstreken, BLANKENBERGI Co. Oegstgeest. Wordt gevraagd in Oegstgeest: Kost en Inwouiug met vr^Je Kamer. 10524 8 Brieven met opgaaf van Conditiën te adre88eeren aan LEGUIT's Adver tentie-Bureau, te Uithoorn. direct gevraagd voor twee Jongelieden. Voorloopig voor eon paar wekeD. Aanbiedingen Bureel van dit Blad onder No. 10523. 7 Is het beste, goedkoopste on gemak- koiykste middel om hot grijs ge worden Kaar de natuurlijke kleur terug te geven; men be vochtigt het Eaar slechts drlo- of viermaal met een sponsje, het vlokt de handen of het linnen niet en do flacon kost maar één Gulden. Het is te verkrygen bjj MeJ. BOLLINGEU, Hooigracht 104 te Lelden. 10514 14 K »-4 CM ECHTE lste quahtelt BELDERSCHE ROOKWORST. Aanbovelend, 10620 9 KOERTS FEEJNSTRA. Verkrijgbaar lo I.cldcn bU FiiAKOKEN en DORSMAN, Apoth. N K. gmiOSK en J. IL DIJKHUIS 828B 1'

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 3