Kijkdag [!et Hoogeland, mwwsmusfi m TOüfMT. Das Paradies and die Peri, Eerste WiEtrttiEtisi BODE. Vau 12 tot en inet27 December e. k. Stadsbank-van-Leening Te Koop: Republieken. Er mogon er dan zyn, die, den tegenspoed dier Kepublieken aanschouwende, 6made]yk vragen: „Waar is nu uw God?" Maar dezulken zyn ongelukkig, want zy hoo- ron Gods "Woord nioL In zyn slotgebed, na het aanheffen van Gezang 13, 1ste, 2de en laatste vers, richtte ds. Vermeer zich in naam der gemeontonaron tot Paul Kruger. Hij herhaalde zyn verblijding over de bohouden aankomst, onder Hoogeren zegen, te midden van het Nederlandsche volk, het oude volk van vrijheid en recht. Paul Kruger, wanneer wy uw naam uitspreken, wanneer wij u zien, dan zien wjj in u het volk van Transvaal, van de beide Republieken, die gestreden hebben tegen Engeland, dan zien wij in u de geschiedenis van een volk, dat door noeste vlijt en trouwo zorgen zyn onafhankelykheid eenmaal verkreeg; dan denken wij aan de grooto vreeze, toen een Indringer trachtte dat volk zyn vrijheid te ontnemen. Aan de vrouwen en zonen, die gescheiden zyn van al wat hun lief en dier baar is; aan de velen, die lyden, schreien, ge prangd worden door nood, vertrapt en ver nederd en wier hoeven in rook en vlammen opgaan. U ziende, denken wy aan het kruis, door God op do schouders van uw yolk De predikant noemde Paul Kruger den Broeder in Christus, den Beiyder desHeeren, den Band des Geloofs, over wien do gemeente zich gedrongen gevoelt 's Hemels milden zegen te vragen. En de handen tot zegening uitgespreid, smeekte ds. Vermeer: „Dg Heore zegeno U en behoede U, do Heere verheffe Zyn vrien delijk aangezicht over en zy U genadig." Toen zong do gemeente in staande boudmg Psalm 134: vers 3; „Dat 'sHoeren zegen op U daalT' En voortgaande met zegen af te smeeken, droeg de voorganger den President der Republiek en de belangen van beide Staten aan God op. Het de algemeeno zogenwenschon voor Ko ninginnen, Regeering en Volk besloot ds. Vermeer-het gebed. Toen zong de gemeente vers 2 uit den Psalm, Kruger toegezongen by zyn aankomst te 's-Grayenhage; „De bergen zullen vrede dragen, De heuvels heilig recht", waarna ten slotte op zeer plechtige, langzame wijze door allen het eerste couplot van het Transvaalsche Volkslied werd gezoDgen. Toen verliet de President, zichtbaar aange daan, het bedehuis. Buiton stond een onaf zienbare schare, zóó, dat het rijtuig slechts met moeite door de menigte kon ryden. De President werd levendig toegejuicht. President Kruger wenschte gisteren niette ontvangen, maar heeft een uitzondering ge maakt voor den heer Gleichman, president der Tweede Kamer, die zich in den namiddag aanmeldde. Er hadden zich weder den geheel on dag velen verzameld voor het „Hdtel des Indes", het onaangename weder trotseerende, maar met strikte eerbiediging van den wensch van den President word geen enkele luidruchtige betooging gehouden. In het „Hótel Central" zyn aangekomen #en 16-tal heeren, meerendeels professoren en doctoren uit Dueseldorp, met prof. Hasse aan het hoofd, die als deputatie van het Alt- Deutsche Verband precident Kruger komen begroeten. President Kruger heeft hedenochtend te elf uren deze heeren ontvangen. De voorzitter dier depatatie, professor Hasse, lid van den Duitschen Ryksdag, over handigde met enkele woorden een adres van het Verband, onderteekend door de vyffcien leden der deputatie en gedrukt op perka ment. Het adres was gesteld in do Duitsche $n Hollandscho talen. De overhandiging van het adres ging ver gezeld van de aanbieding van een krans van -Edelweisz" met duizend-bloesems, welke P8rgbloem expreeseiyk voor president Kruger «p 3 duizend meter hoogte is geplukt. Een fint in de Duitsche kleuren is er door heon gestrengeld. Op de korte toespraak van den voor zitter der doputatie van het Alldeutscher Ver band antwoordde Kruger, dankende voor de liefde en sympathie, door de Duitsche broeders bewezen. De tegenwoordige omstandigheden bespre kende, verklaarde de President op God te zullen vertrouwen, Die niet zal godoogen, dat «en reus een knaapje vermoordt. Toen president Kruger na het vertrek der deputatie op het balkon kwam, brachten de Duitschers hem een Warme ovatie. Voor het Koninklyk Paleis, waarhoon de deputatie zich begaf, weiden drie hoch's op de Koningin uit gebracht. De President ontving heden nog don vice-consul der Z.-A. Republiek alhier. De leerlingen der H. B.-S. te 's-Gravenhage hebben vergunning om president Kruger een serenade te brengen, waarschynlyk Dinsdag of "Woensdag. Van het Plein 1813 zal de stoet met fakkels en muziek naar het „Hótol des indes" trekken. Heden zou ook een onderhoud plaats hebben tusschen het hoofd yan het kabinet, minister Pierson, den minister van buitonlandsche zaken den heer De Beaufort, en dr. Leyds, gezant der Zuidafrikaansche Republiek. Van officioele zyde ontvangt de „Tol." thans ook bericht, dat Zaterdag door Burgemeester en Wethouders der gemeente Rotterdam tot den heer Staatspresident der Zuidafrikaansche Republiek het eerbiedige verzoek gericht is, dat het hem behagen moge, op een daartoe door hem aan te wyzen dag, ook Rotterdam ©ndermaal met een bezoek te vereeren en daarmede aan het bestuur en de burgery gelegenheid te geven van hun gevoelens jegens fcUn persoon en de door hem vertegenwoordigde zaak te doen blyken. President Kruger. Onze vroegere stadgenoot de heer J. Dors man, te Parys, heeft van president Kruger ♦en uit Keulen verzonden, door den president enaerteekend schryvea entvangeB met harteiyke dankbetuiging voor Dorsman's toespraken en bloemen by het verbiyf in Frankryks hoofdstad. De te Parys verschynende „Mómorial diplomatique" zegt, dat to Beriyn een wyzi- ging is gekomen in de meening ten opzichte van de tegenover president Kruger aan te nemen houding. Koizor Wilhelm zou den President ontvangen na diens terugkeer uit Rusland. Uit Parys wordt bericht, dat de Koning van Italië geweigerd zou hebben president Kruger te ontvangen. De Raadscommissie en de medewerkende comitó's te Amsterdam hebben toegegeven aan het verzoek, der schooljeugd van Amsterdam eenige oogenblikken gelegenheid te geven, ter receptie van president Kruger in het Paleis voor Yolksvlyt te verschenen, in de hoop, dat de President aan deze kinderhulde zyn goedkeuring zal hechten. De kinderen, waarschynlyk niet meer dan 4 5 percent van olke schoolbevolking, zullen langs de Utrecbtachestraat moeten naderen tusschen 9 en 10 uren en door den tuin Oost- eindo binnenkomen, terwyi zy denkeiyk door den tuin langs de galer'y zich zullen moeten verwydaren. De daartoe noodigo besprekingen zullen dit laatste tot beslissing brengen. Noodig is voorts, dat alle kinderen en ge leiders een uniform insigne dragen. De commissie zal belanghebbenden spoedig de liederen doen toekomen en het insigne bepalen. ACADEMIEXIEb WS. Lelden. Geiyk gemeld, zal Woensdag 12 December, des middags te drie uren, dr. H. Blink zyn onderwys als privaat-docent in de aardrykskunde aan de Ryksumversiteit alhier aanvangen met een openbare les in het klein-auditorium. By deze modedeeling zy opgemerkt, dat hiermede niet alleen voor het eerst een privaat-docent in de aardrykskunde in Neder land -optreedt, maar dat nu ook eveneens voor het eerst aan een Nederlandsche Ryks umversiteit «le aardrykskunde als zelfstandige wetenschap zal onderwezen worden. Am-et er dam: Bevorderd zyn tot arts de hoeren C. Elders, geb. te Leeuwarden, en Th. E. Ter Kuile, geb. te Enschedee; en ge slaagd is voor het lsto gedeelte, de heer S. Winkel Jr. De hear H. D. Beyerman vorkroeg by zyn promotie tot doctor in de geneeskunde den hoog6ten graad, cum laude. Geveilde peroeelea« Gebe®den verkooping in het Notarishuis aan Den Burg, alhier, op Zaterdag 8 December 1900, ton overstaan van J. A. Yan Hamel, notaris te Leiden: Het heerenhuis met tuin, Korte Hare 24, in bod SOOO, koopor de heer J. A. E. Degon; het huis, Marosingel 38, in bod ƒ:2250, koopor do heer H. P. L. Vorst qq., .voor 2254het huis Langegracht 36, in bod ƒ1775, koopor de heer J. N. v. d. Reydeu fir. De landgoederen „Ryksdorp", „Couwen- hoven" en „De Pan", te Wassenaar en Kat wijk gelegen, zyn ten overstaan van notaris Behoor in diverse perceelen en aan verschil lende koepers vorkocht voor ƒ244,711. Nederland en Portugal. In do voor het grootste deel reeds vermelde mededeeliagvan den Lissabonecheii „Slandard"- correspondent omtrent de quaestie tusschen Nederland en Portugal behoeft nog slechts het gedeelte, waar wordt gesproken over „onbeschaamdheid" dor Noderlandsche Regee ring, eenige toevoeging. De correspondent seinde, dat de Neder landsche Regeering hot recht eisc-hte van een voorafgaand onderzoek, en zegt dan: „Dit verzoek werd beschouwd als een onbeschaamdheid, aangezien daaruit bleek, dat de Nederlandsche Regeering aanspraak maakt op het recht om een onderzoek in te stellen op Portugeo9ch gebied, en daden, waarvoor de Portugeesche regeering bewyzen had aan gevoerd, in twyfel meende te mogon trekken of zelfs ze geheel te mogen ontkennen en als een poging om zichzelf hot reent aan te matigen te beslissen over een quaestie, slechts uit hollelykheid te harer kennis ge bracht". De quinkessens van dit betoog ie dus, zegt het „A. 1L", dat de Nederlandsche Regeering eenvoudig had aan te nemen wat de Portu- goesche Regeering haar mededeelde. De correspondent voegt daarby, dat de openbare moening te Lissabon geheel aan de zyde dor Portugeesche Regeering staat; zy is van oordeel, dat de regeering juist en met groote consideratie heeft gehandeld in deze zaak. Eenige buitonlandsche diplomaten hebben dezeifde meëning te kennen gegeven. De „Btandaru" wydt een hoofdartikel aan het geval, waarin zy verklaart, dat de Portu geesche Regeering tydens de Zuidafrikaansche troebelen zeer correct heeft gehandeld en zich strikt onzydig heeft gehouden. Zy zegt dan verder: „Het is mogelyk, dat Portugal op een niet ver verwijderd tydstip gelegenheid zal hebben een beroep te doen op onze [Engelsche] goede diensten. Zyn tegenwoordig geschil met Neder land is, hoo scherp het schynt, goen gebeurte nis, die de wereld tragisch behoeft op te nemen. Het moet worden opgevat als een van de prikkelende en zelfs vrywel ODgerymde ge volgen van de opwinding van de Nederland sche sympathie voor de Boeren. „Nederland en Portugal kunnen over zulk een aangelegenheid geen oorlog gaan voeren en nu dat niet kan, zou het vry wat boter zyn geen diplomatieken twist te hebben. Een weinig geduld van de zyde van Portugal zal het zaakje wel weer in het reine brengen, maar onze vriendschappelyke diensten zouden de regeling kunnen verhaasten." En dan verklaart hot orgaan van lord Salisbury boudweg: „Als daarom gevraagd wordt, zuilen ze niet geweigerd worden, en het is natuuriyk heel duidelyk, dat wy in zulk een geval niet kunnen toelaten, dat onze oude bondgenoot het teotye iegk* Twcodo Kamer, In de hedennamiddag door de Tweede Kamer gehoudon zitting werd door den Voor zitter medegedeeld, dat president Kruger op het schryven, dat de Voorzitter ingevolgeop- dracht der Kamer tot hem heeft gericht, zyn aiepgevoelden dank heeft betuigd voor het welkom, hem door de Kamer toegezonden, on verklaard heeft hoogst gevoelig te zyn voor de uitgesproken betuiging van hartelijke sym pathie. Aangevangen is de behandeling der begroo - ting van Binnenlandsche Zaken, waarover geen algemeen debat werd gevoerd. De heeren Mutsaers, Van Kol en Van de Velde bepleitten een pensioen voor gemeente ambtenaren. De heer Willinge wenschte de Drankwet voorloopig niet te herzien aan den vooravond der verkiezingen. Horkolyko Berlohtoo. Woubrugge: Ned.-Herv. Kerk. Dinsdag avond to halfzeven, de eerw. heer Van Os, van Amsterdam. (Zendingsrode.) Donderdag-avond to halfzeven, dr. J. D. De Lind van Wijngaarden, pred. te Utrecht. (Uaierede.) Telegram mou, JOHANNESBURG, 8 December. (R. 0.) Het aanwerven voor do Rand-Rifles gaat voort. Ieder Britsch onderdaan, die lichamelyk ge schikt is, wordt gedwongen dienst te nemen en kan verplicht worden dienst te doen in of buiten Transvaal. De afsluiting van Johannesburg met punt- draad is by na gereed; er zullen slechts 6 uitgaDgen zyn, zoodat het voor iedoreen onmoge-yk zal zyn, den vyand voedsel te brengen. Van het omliggende land wordt de geheele bevolking ingebracht; de honderden vrouwen en kiuderen, die binnenkomen, worden in een kamp op de renbaan gebracht. (De Rand-Riües, waarvan in bovenstaand telegram 6prake is, is het korps gevormd, uit Britsche burgers te Johannesburg, die krachtens beschikking van den militairen gouverneur verplicht zyn <le wapens te dragen.] DURBAN, 9 December. (R. O.) De Boeren hebben by Viaklaagte, het station voorby Stan dertori, een trein aangehouden, waarmede 130 remonle-ipaarden werden getransporteerd, en zyn er iu geslaagd die paarden weg te voeren. Een andere troep maakte een hoeveelheid vee en -schapen buit by Viaklaagte op hoeven van Booron, die de wapens hadden neder- goiegd. PARIJS, 9 Dec. (R. O.) In oen artikel onder het -opschrift: „Portugal, Engeland en Neder land", gispt do Temps" de houding van Portugal, dat de wetten deF onzydigheid schond door het vervoer van een Engelsche expedrtto over Boira toe te laten. De „Ternps" voorziet, dat de houding van Portugal het mooiiyk- heden zal berokkenen. LIVADXA, 9 Doc. H u. vm. (R. O.) De Keizer bracht de afgeloopen, vier en twintig uren zeer goed doorhet herstel der krachten en de algemeeno genezing nemen verder een goed verloop. Het lichaamsgewicht neemt toe, en do organen, die onder den invloed van het typheuze proces veranderd waren, zyn weder normaal. PEKING, 9 Dec. (R. O.) De buitenhaven van Taku is dichtgevroren; 50 schepen zitten vast in het y«. PEKING, 8 Dec. (R. O.) De Fransche ge zant, de heor Pichon, die heeft vernomen, dat groote hoeveélheden wapens zyn inge voerd en dat troepen aan de grons van Indo- China zyn samengetrokken, liet aan Tsjeng en Li-Uung-Chang weten, dat hy wenschte, dat doigelyke dingen zouden ophouden. Hy liet doorschemeren, dat deze omstan digheden onvermydeiyk Frankryk er toe zouden brengen om maatregelen te nomen tot verzekering van de veiligheid van de grens en tot onderdrukking van de roovery, als deze zich voordeed. Het is in het belang van beide lafiden de ernstige verwikkelingen te voorkomen, die daaruit zouden kunnen voortvlooiöu, meende hy. De gezanten zullen Maandag byeenkomen, om zich te verstaan over de verificatie der volmachten van Tsjeng en Li-Hung-Chang, die veel gezanten, waaronder de Duitsche, onvoldoende achten voor het aanknoopen der vredesonderhandelingen, die men aanstaande acht. ÏIS3ABON, 9 Dec. (R. O.) Baron Rosenthal consul van Portugal te Amsterdam zal het ambt van chargé d'affaires vervullen tydens de afwezigheid van den gezant. NIEUW-YORK, 10 Dec. (R. 0.) Een tele gram uit Peking van gisteren meldt, dat alle gezanten, met uitzondering van den hoer Satow, instructies van hun rogoeringen ontvingen, om goed te keuren de gemeen schappelijke nota voor de Chineesche regeering, ter laatst gehouden vergadering voorgesteld. Waarschynlyk zal nu Dinsdag weer oen samenkomst gehouden worden. Indien de heer Satow alsdan de opdracht heeft ontvangen om de nota te onderteekenen, zullen dadeiyk met de Chineesche gevol machtigden de onderhandelingen worden ge opend. Ching zegt, dat de keizer bereid is terug te keeren zoodra de verzekering kan gegeven worden, dat de stand der onderhandelingen hem veroorlooft met waardigheid en vol doende veiligheid voor zyn persoon te komen. De terugroeping van Tung-fu-siang als commandant van de Chineesche troepen in de nabyheid van het Hof wordt door de gezanten beschouwd als een gewichtige maatregel, welke aantoont, dat de regeering wenscht do zaken tot een goed einde te brengen. LIVADLA, 10 December. (R. 0.) De Keizer bracht de laatste vier en twintig uren zeer goed door. Hy shep uitmuntend en had goeden eetlust. Temperatuur en pols zyn normaal. Thermometerstandgisteravond om 8 uren 7° O. =r 44.6° Fahr.helt, hedenmorgen om 8 uren 6° O. 41° F., 's middags om 12 uren 7° 0. 44.6' F., '•namiddags om 4 urea 6° U 42£° F, LEIDEN, 10 December. Alvorens mot verlof van Den Haag te vertrekken, bracht de Portugeesche gezant hedenvoormiddag eon bezoek aan den minister van buitenlandsche zaken. Reeds hedenavond wordt Hr. Ms. minister- resident te Lissabon naar Den Haag ontboden ter mondelinge opheldering van het misver stand in zake het consulaat te Loren^o- Marquez in Den Haag verwacht. Gelyk bekend is, zal jhr. mr. R. E. W. Yan Weede binnenkort optreden als Hofmaar schalk van het Huis van H. M. de Koningin- Moeder. Onder leiding van dien aanstaanden titularis wordt reeds geruimen tyd de aan hem opgedragen inrichting van het Paleis van H. M. de Koningin-Moeder in het Lange Voorhout ten uitvoer gebracht. President Kruger legde hedenmiddag een bezoek af by den Minister van Buitenlandsche Zaken, den heer De Beaufort, aan diens Depar tement. CORRESPONDENTIE. Een paar inge zonden stukken moeten tot een volgend no mm er blyven liggen. De oorlog tusschen Engela nd en TrnnsvaaL Labouchere heeft zich Vry dag in het Lager huis verdedigd tegen oen uitval van Cham berlain, in verband met de In-beslag-genomen en openbaar gemaakte brieven van hem, Labouchere, -en van Ellis. Hy had, zeide hy, nooit zyn meening verborgen over den oorlog, en het sprak vanzelf, dat hy gaarne een con ferentie gezien zou hebben, die misschien den oorlog had Toorkomen. Overigens had de minister van koloniën niets te maken met zyn brieven en meeningen. Hy had daarvoor alleen rekenschap af te leggen aan zyn kiezers. Slechts één helofte had hy in den verkiezings- stryd moeten gevendat was, toen een kiezer hem toeriep: „Zal je beloven, een oogje te houden op Joe?" En dat beloofde ik, orkend© Labouchere, onder luid gelach van het Huis. Een telegram van lord Kitchener uit Bloem- fontein van 8 Dec. zegt, dat generaal Knox van Rouxville meldt, dat De Wets strijdmacht, na niet geslaagd te zyn de Kommassiebrug te nemen, welke Engelschen bezet hielden, noordoosteiyk is getrokken, met achterlating van 500 paarden en vele Kaapsche wagens. Zyn poging, om een inval te doen in de Kaapkolonie, is daardoor mislukt. Hy wordt van alle zyden in het nauw gedreven. Naar aanleiding van het telegram uit Wor cester (Kaapkolonio), dat de heer De Jong, eigenaar van het dagblad „Worcester Adver tiser", In hechtenis is genomen wegens mis- dadigen en opruienden laster, gepleegd in een artikel van 24 Nov., waarin hy do En gelsche soldaten beschuldigde van de schan- delykste wreedheden, ecbryft men uit Doren- ter aan de Zw. Ct.": De gearresteerde De Jong ls genaamd Johannos Engelbertus De Jong. Direct na zyn huweiyk 25 Mei 1875 in zijn woon plaats Deventer gesloten mot een D&vontorsch meisje, Jannetje Nykamp, -vertrok hy naar Zuid-Afrika, waar hy in een der 6taton als landsboekdrukker werd geplaatst, welke be trekking hy verliet, toen hy de „Worcester Advertiser" oprichtte. Broers on zuster van het ecl^tpaar Do Joug wonen to Deventer. Lord Roberts is te Port-Elisabeth met groote geestdrift ontvangon. Hy maakte een rytoer door de stad en langs den weg waren reoda den dag te voren door vereerders vao den maarschalk plaatsen bezet. Op het raadhuis werden adressen aangeboden. Lord Roberts is Zaterdag te Kaapstad aan- gekomen. A.D YERTEHTIEH. Geboren GERTRUDE XE AN NETTE, Dochter van: 10476 8 J. OOSTVEEN en O. W. P. OOSTVEEN- Haxkknbebg. Lbidbn, 8 December 1900. .Eenige -en algemeenc itenm&geving. De Heer en Mevrouw VAN N AUTA LÊMKE Alsche geven kennis van de geboorto van eén Amsterdam, 9 December 1900. 10479 4 Gisteren entnngen wij bet droevige bericht, dr.t enze geftelóo Zoon en Breeder Mr. W. A. DE LAAT DE KANT ER, President van den Land raad te Drebes, don 6den dezoi to Tegal is overleden. 10406 11 Uit aller naam Mevr. do Wed. L. M. DE LAAT DE KANTER-De Kantsr. Leiden, 7 December 1900. Eenige cn -algemeene kznn&jtving. Heden overfeed, na een langdurig en emarteiyk lyden, onze gelrifdo Echtgenoot, "Vader, Behuwd- cn Groot vader HENDRIK KOENE, in den «>uderdom van ruim 70 jaren. Uit aller naam, Wed. H. KOENE, geb. Boon. Leiden, 9 December 1900. (Heerenstraat 22.) 10495 9 Heden overleed tot onze diepe -droefheid onze innig geliefde Echt genoot en Vader JOHANN GEORGE ALEXANDER FROMMANN, in leven Kapitein by het 4de Reg. Inf., in den ouderdom van 48 jaren. Mevr. de Wed. FROMMANN, 10487 11 v. d. Pol. M. J. FROMMANN. H. M. FROMMANN. Leiden, 10 December 1900. Myn harteiyken dank voor de vele blyken van deelneming, by het over- lyden van myn geliefdst 8-jarig Doch tertje JAKOBA ondervonden. Wed. W. B. A. NIEUWENHUIS, Boekhout. (Doezastraat No. 16.) 10496 7 Allen, die iets te vor deren hebben van of verseliuldlgd zyn aan de nalatenschap van wylen den Heer J. WIETHOFF Xr., gewoond hebbende Sleenstraat 13, overleden den 23sten October 1.1., worden ver zocht hiervan vóór den löden Decem ber 1900 opgave of betaling te doen by don ondergeteekende, J. WIETHOFF Jr., 10492 12 Hoogewoerd 187. Landbouwinrichting vroor Bedelaar#, Landloopera en ontslagen gevangenen. Ten einde aan dezen hoogst belang- ryken arbeid, waarvan de resultaten zeer moedgevend zyu, meerdere be kendheid te geven, en daarvoor belang stelling te wekken, zal onze Vertegen woordiger, de Weled. Heer II. YAN DER MEY, dezer dagen Leiden en Omstreken bezoeken. Mr. L P. A. GRAAF VAN LIMBURG STIRUM, Secretaris Penningm. van het „Hoogeland". Oosterbeex, Dec. 1900. Ondergeteekende beveelt dezen ar beid, ten bate van zoovele ongeluk- kigen en van geheel de maatscnappy, ten zeor8te aan. 10494 2ö H. J. DE W0LF7. De ondergeteekende bericht, dat hy zich aanstaanden Woensdag zal ves tigen als Vrachtrijder. Van Sas- Benheim 's morgens te 8 uren en des namiddags te 3 uren van Leiden. Hopende het vertrouwen zich waardig te maken, UEd. dw. dr. JLi. VAiN JNOOD. 10491 10 Üieustbode. Wegens ziekte der tegenwoordige zoo spoedig mogelyk gevraagd: een NoodhuSp of voor vast AdresMevr. HOOGENSTRAATEN, 10490 7 Ware 43. verkmging" ,JE MEü&EN HALLS". YAN Schilderijen, Teek&-toye;i en Rqwrclien, IN HET STEDELIJK MUSEUM, ALHIER. 10497 16 Mtlf BüiTL'UII. MAATSCHAPPIJ tot Aldceling Kaarlcui. IVeer.sdag 12 üecjmher 1900, halSacht, in de Concertzaal der Sociëteit Vereeniging: van ROBERT SCHUMANN. Solisten: MeJ. ANNA KAPPEL, Sopraan. MeJ. H. T. BOMNËL v. VLO TEN, Alt. Be Heer X. X. ROGMAXS, Tenor. Be lieer F. U. VAN BIJINEN, Bas. Leden der Maatschappy (dus ook die der afdeeling Leidon) hebben, op vertoon van hun diploma, vryen toe gang met één Dame. 10485 30 Bameskaarlcn ƒ1.50. H I Op a. a. BinHdag 18 Bcccxnber des avonds te 8 uren precies, hoopt de C. J.-V. „Uw Bewaarder zal niet Bluimeren", Ps. 121 3 5 haar te geven in het Wykgebouw „Pniöl", a/d. Midd.gracht. Kaarten a 15 Eis. verkrygbaar by den Heer J. LENS, Heerengracht 72, en des avonds aan het Gebouw. 10489 16 Namens het Bestuur: A. MIEOG, Praes08. C. v. OEFFELEN, lsto Secret. MORGEN lente 8 van voormiddag 10 tot 1 uur. een best Ioopcnd onderhonden B1I/JA.KT en een nieuw Mullet met Spiegelei»». Te bevragen by den Agent van dit Blad, Noordwljk. 10498 6

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 3