Groote Opruiming De Gracieuse. W. KRUYFHOOFT. TÜRFBBIKETTEN, „M GrienitSTeen", WJ.MDT0I IET LIMDNADEIIIS STAATSALMANAK Anti-Oiphtiriticum. TYPEWRITING. Boekverkooping Een weinig geduld. HERZIENING CENTRALE MNK Landbouw en Nijverheid. Zie de prijzen in de Etalage. HaarLstraat 23—28. worden gebruikt in plaats van Cokes en Steenkolen, wegens zindelijkheid voordeel. en Alleenvcrloop voor Leiden en Omstreken bij: WK UW TIMIW: T. I. HOU, Lcveiidaal 74—76. 1901. J. VAN BEVEREN, BDRGERSD1JK MERMANS. deNatuur-Wblfen Ondergoederen \P -^rR/EZEh-YCli »i3Buzeniak6r& Co.,Leiden. GROOTE UITVERKOOP Nieuwstraat 34. S. BRONSGEEST, Nieuwstraat 34. ingezonden. Geachte Redactie "Wees U zoo goed het onderstaande in uw blad te plaatsen naar aanleiding van het inge zonden stuk van den heer Hermann Martin. Er is op de Hoogere Burgerschool volstrekt riet gesproken over het plan, om H. M. de Koningin by gelegenheid van haar a. s. huwe lijk een huldeblijk aan te bieden. Uit den aard der zaak zijn dus uit do leerlingen geen afge vaardigden voor een comité benoemd. De heeren Hermann Martin en Engelenburg waren echter blikbaar zoo vast overtuigd, dat ze by een gehouden stemming zouden zyn gekozen (ver gissen is menscholqk), dat ze zichzelf maar hebben aangesteld als vertegenwoordigers. Indien evenwel genoemde heeren in hot huldeblijk-comité van H. B.-S.'ers blijven zit ting houden, dan wenschen de leerlingen der vijfde klasse niet mede te werken tot de uit voering van het bovenvermelde plan. U, geachte Redactie, dankbaar- voor de ver leende plaatsruimte, verblijf ik .Namens de leerlingen der 6de kl. H. B.-S. Hoogachtend, J. M. Plantfebeb. Met eenige verontwaardiging las ik het ingezonden stukje van gisteravond over de kermisdrukte op de Boommarkt. Is het dan •waarlijk zóó erg, dat er eens wat vrooiykheid is in onze saaie stad en eens wat licht in dezen donkeren wintertijd? Voor een studeo- ïend mensch is het misschien wel wat lastig, maar voor veel anderen is het een bron van vreugdo. Het orgel is misschien wel wat val8ch, maar stoort onze nachtrust niet en de heerlijke geuren van de kermis blijven ons toch ook gespaard. Denken we nu eens aan al de menschen, die zich daarbinnen amusee ren, dan hebben w\j er zeker nog wel een onaangenaam oogenblik voor over. Een bewoner van de Boommarkt. 7 Dec. 1900. Treurig, maar waar! In het gezin van een werkman in de ge meente Aarlanderveen was sedert jaren een oude vrouw opgenomen, die, hoewel tot geen kerkgenootschap behoorende, toch van de Diaconie der Ned.-Herv. Gem. te Alfen c. a., waartoe dit gedeolte dor gomeente Aarlan derveen kerkelijk behoort, een wekeiyksche toelage genoot; door het overlijden der vrouw van dien arbeider, kon deze laatste de 84-jarige stumper niet langer houden en wendde zich dientengevolge tot don burgemeester van Aar landerveen. Nu heeft zoowel het Dagelijksch Bestuur van Aarlanderveen als dat van Alfen de gewoonte te trachten om allen, die onderstand vragen en tot geen kerkgenootschap belmoren, op het dak der Ned.-Herv. Diaconie te Alfen c. a. te schuiven (in beide gemeenten werd voor eenige jaren het ongelukkige besluit genomen het Burgerlijk Armbestuur op te heffon) en zoo werd natuurlijk ook nu ge handeld; die Diaconie was evenwel natuurlijk niet bereid om de, hoewel onverplichte, reeds verleende toelage te verhoogen en nu moest Vanwege de gemeente Aarlanderveen wol Onderstand verleend worden. Nu werd echter door de Aarlanderveensche morgen de oude ziel uitbestood in een arbeiders gezin in Alfen en ontving het hoofd van dat gezin dan ook eenige weken de toegezegde toelage; toen dat evenwel 6 weken lang go- duurd had, werd ongevraagd alweder door die Aarlanderveensche zorgen, het verhuisbiljet opgezonden naar Alfen en was de 84-jarige stakkerd dus ingezetene van die gemeente. Bovendien verklaarde de Burgemeester van Aarlanderveen daarna, dat hij (tot zijn spijt) nu die vrouw geen onderstand meer mocht verleenon, omdat z(J uit z(jn gemeente ver trokken was. Hiervan was het gevolg, dat ook deze arbeider haar niet langer wilde houden en die tobberd nu (in den lettoriyken zin des woords) depo neerde ter geneentesecretarie van Alfen. Natuurlijk zat men daar met dat mensch ver legen, en begon de Burgemeester van Alfen met dien arbeider te onderhandelen, waarvan het slot was, dat zij weder in het gezin werd opgenomen. Niet alleen dus de gasfabriek van Aarlander veen, maar ook de armen dier gemeente ver- keeren in beklagenswaardigen toestand. Alfen, 7 Dec. 1900. X. Burgerlijke Stand. AARLANDERVEEN. Bevallen: T. Angenent geb. Spijker Z. Overleden: M. Van Vliet, ochtg. van D. Van Leeuwen, 22 j. Gehuwd: J. Hoogeveen en C. Hogenes. G. A. Lamfers en P. Vei kade. ALFEN. Bevallen: A. G. Rijkelijkliuizen geb. Van Kempen Z. D. Houtman geb. Van der Meer D. A. De Jong geb. Klever L. N. Wille geb. Van den Borg D. BODEGRAVEN. Bevallen: H. Van dor Wie len geb. Roesem Z. A. Terlouw geb. Kasias Z. Overleden: S. Verwey, gehuwd met J. Ten Brumineler 53 j. Gehuwd: 0. Vreedenburgb 24 j. en A. Scboo j<L 22 j. C. Van Leeuwen jm. 22 j. en A. Scboo jd. 18 j. HiLLEGOM. Getrouwd: J. P. Koop en B. Groot. J. Scbotte en J. Cinjee. Bevallen: C. K. Djjk geb. Tijma D. C. Colijn geb. Aaugeenbrng Z. M. E. Vink geb. Bakker Z. A. M. W. Van Waveren geb. Van Tijen Z. E. M. Degens geb. Klop D. H. Annard geb. KerkhofF D. Overleden: C. Eland 5 j. KOUDEKERK. Bevallen: A. Th. Zwartjes geb. Verleun D. Overleden: A. Dorrepaal, ecbtg. van B. v. d. Akker, 69 j. H. C. Van Wetten ll/j j. NOORD WIJK. Geboren: Maria Johanna, D. van J. Groenenwoud en J. Van den Berg. Willem en Cathanna, Z. en D. van L. Oostergo en G. Van den Vijver. Johanna, D. van E. Vink en E. Warmenhoven. Quirinus Adrianus, Z. van H. Van Kestereu en C. Hoogduin. NIEUWKOOP. Overleden: J. Bol, echtg. van IJ. v. d. Wiik, 65 j. T. Kranenburg, ecbtg. van A. M. Zuidain, 49 j. OUDSHOORN. Bevallen: C. U. Sneeuw geb. De Knijff D. Overleden; N. W. De Hoog, wodn. van Roest* 80 j. TER-AAR. Bevallen: W. M. Wildenburg geb. Bronstring D. Overleden: T. C. Rodenburg, echtg. van A. Boer, 56 j. ZWAMMERDAM. Bevallen: C. W. Fopma geb. Warnaar Z. G. Overes geb. Van den Berg Z. Overleden: Ljjntje Van der Laan, echtg. van D. Groenendijk, 7b j. In liet Frnnache Parlement. Be Kamor zette gi3teren de bespreking over de interpellatie van den hoer Vignó d'Octon over hot drama in Soedan voort. De interpellant hield een lange rede en viel vooral de koloniale administratie aan, in het bqzondör genoraal Galiieni, wegens diens daden op Madagascar. De zitting was zeer rumoerig. De president Deschanel brak de schel by zyn pogingen om kalmte te krygen. De heer Vignó eischte eon parlementair onderzoek om een eind te maken aan de misbruiken. De heer Camilla Pelletan drong ook op een enquête aan. Minister-presidont Waldeck-Rousseau ver dedigde het koloniale stelsel en verklaarde, dat hy geen minuut langer aan de regeering zal biyvon als de gevraagde onquute wordt toegestaan. (Levendige toejuichingen). Het onderzoek werd met 409 tegen 116 stommen geweigerd. Er word voorgesteld over te gaan tot de orde van den dag, waartegen de minister president zich ook verzette, terwyi hy ver klaarde zich te vereenigen met een motie van don heer Gerville-Róache, die volkomen do gevoelens dor regeerlng weergeeft. De prioriteit voor de motie-Sembat, waarin de moorden, opstanden en koloniale expe dities worden gelaakt, werd geweigerd met 465 tegen 78 stemmen. De motie-De Gerville Réache, verklarende, dat de Kamer, getrouw aan de traditie van Frankrqk, op de regeering rekent voor de onderdrukking van alle slaverny en wreedheid in de koloniön, werd met 441 tegen éón stem aangenomen. (Gelach). De Kamer hoorde de verklaringen van minister André omtrent de incidenten van Melun en Fontainobleau, die aanleiding gaven tot tweegevechten en nam toen met 801 tegen 233 een motie aan, goedkeurende de verklaringen der regeering, nadat met 813 tegen 234 de gewone orde van den dag was verworpen. RECLAMES, a 40 Cents per regel. Als de gezondheid op ernstige wyze is aan getast en als ten gevolge eener algemeon9 verzwakking aandoeningen van verschillenden aard leder op haar beurt het lichaamsgestel verzwakt hebben, is het moeiiyk ze alle te geiyk te doen verdwynen. Men moet op geregelde wyze met de werkeiyk ratloneele behandeling beginnen. De verloren krachten door middel der hernieuwing van het bloed te herstellen, ziedaar het ware middel; het werkdadigste middel, om tot dit dool t6gerakon, zyn do Pink-Pillen. Haar werkdadigheid is heden ten dage zoo bekend en zoodanig be wezen, dat niemand meer aarzelt, er gebruik van te maken. Maar om tot eon volkomen genezing te geraken, moet men aanhouden on wel overtuigd zyn, dat een eerste verlichting U een behandeling op eeDS doet ter zydo zetten, die op den langen duur de verschillende ziekten, waaraan gyiydt, zal doen verdwynen. Jnffr, HERMAHA volgens portret. Inderdaad de Pink-Pillen, die van af het begin het bloed krachtiger maken, zullen van liever lede de ziekeiyke kiemen, die Uw lichaams gestel aantasten, vernietigen. Met de grootste biydschap, zoo schrqft ons do Heer Jos. Van Put to Aalton (Geld.), komt my Juffr. Hermana te Molton, goboren te Zuwont (Geld.), my verzoeken, om U uit dankbaarheid haar portret te zenden. Sedert meer dan een jaar leed zy aan onregelmatig heid in don bloedsomloop. Ik heb Uw Pink- Pillen haar aangeraden en na het gebruik van een paar doosjes ia zq geheel hersteld. Zy raadt dengenen, die zich over onregel matigheid in den bloedsomloop te beklagen hebben, aan, de Pink-Pillen van Dr. Williams te gebruiken. Zy is U nogmaals hoogst dank baar voor Uw probaat middol. Diegenen, die gebruik zullen maken van de Pink-Pillen, zullen er de boste resultaten van bekomen. Zy zyn krachtdadig voor bloed armoede, verlamming, ruggemergstering, rheu- matiek, heupjicht, zenuwpqn, Sint-Vitus-dans, hoofdpijn, zenuwziekte, kliergezwellen, enz.; zy zyn een hernieuwer van het blood en oen spierversterkend middel. Zy geven schoone kleuren aan het bleeke gelaat, handelen in al de tydperken dor verzwakking by de vrouw en veroorzaken by den man een werkdadigo werking tegen al de ziekten, veroorzaakt door lichamelijke en geestelijke overspanning on door buitensporigheden. Prya 1.75 de doos; 9.— por 6 doozen. Verkrqgbaar bq Snabilié, Steiger 27, Rotter dam, hoofddopothouder voor Nederland, en apotheken. Ook echt verkrygbaar voor Leiden en Om streken by Reyst Krak, Drogerqen, Bees tenmarkt Wqk 6 No. 41, en J. H. Dijkhuis, Drogeryen, Hoogstraat No. 5. Wacht U evenwel voor de namaaksels, ver schaft U de echte Pink-Pillen alleen bij den heer Snabilié, tc Rotterdam, of bij de depot houders, die onder de attesten in de couranten zijn aangegeven. Alle andere personen verkoopen goedkoopere zoogenaamde Pink-Pillen-, zulks is slechts, om hst publiek te bedriegen. Onze ver slaggever vernam in verschillende plaatsen in Nederlandhos de personen er ingeloopen zijn en hoegenaamd niet de minste uitwerking dezer nagemaakte Pink-Pillen ondervonden hadden onnoodig te zeggen, dat deze personen spoedig met het gebruik der echte Pink-Pillen weder zyn begonnen. Het namaaksel der Pink- Pillen heeft nog nooit iemand genezen. 10423 94 Afbeelding der doos: Marlctboriohte u Hoofddorp, (Haarleramormeer) 6 Dec. Roode wintertarwe f a f Jarige Tarwe f 6.75 a ƒ7.20, Witte Tarwe ƒ6.60 a ƒ6.00. Canada tarwe a Zomer riatarwe a f Rogge 4.60 a 6.10, Haver 6.a 6.60, Cheva- liergerst 6.u 5.25, Winlergerst 4.a 4.40, Zomergcr8t a DuivonbooQen ƒ6.60 a ƒ6.00, Koode Duivenboonen a Paar- donboonen ƒ6.a ƒ6.60, Bruiueboonen 8.a ƒ0.Groene erwten ƒ7.vootatoota, ƒ9. op kook, Kanariezaad 6 25 a 6.50, Karweizaad ƒ17.a ƒ18.per 50 K.G. inclusief, Blauw maanzaad ƒ9.76 a 10.25, inclusief. Utrecht) 7 December. Op de kaasmarkt waren heden aangevoerd 60 wagens, te zamen wegende llöOQ kilo. De prijzen waren: lste qual. 25.a 27.2de qual. 22.60 a 24.zwaardere a per 50 kilo. Handel matig. Alkmaur, 7 December. Kaas. Aangevoerd 232 partijen, wegende 94,891 KG.; kleine 30.com missie ƒ80.en middelbare 30.—. Handel goed. Zwolle, 7 Deo. Boter. Aangevoerd 280/8 en 183/16 v. en 2930 stukken, wegende samen KG. Prijs per vat 21.60 a 24.50, per KG. 1.05 a 1.26. Vee. Aangevoerd: 509 Runderen, waarvan op de stallen 176; 44 Kalveren, 124 Schapen, 22 Varkens en 404 Biggen. Leeuwarden, 7 Dec. Boter. Aangevoerd 16/4, 26/8 en 7/16 v. Eerste soort 49.Kaas. AaDge- voord 26,998 KG.; Nagel ƒ25.60 a Vee. De aanvoer bestond hedon uit: 600 Run deren, 2578 Schapen, 697 Varkens, Bokken en Geiten, Paarden, totaal stuks, waarvan de noteering is als volgt: Stieren, enter- 76 tot 186, Twentor- 140 tot 260, Oasen 170 tot 185, vette Koeien ƒ190 tot ƒ2:1:0, melke on kalve Koeien ƒ140 tot 200, Pinken 40 tot 70, vette Kalveren 20 tot 60, Graskalveren ƒ30 tot 60, nuchtere dito 9 tot 10, vette Schapen 19 tot 23, weide id. 17 tot 20, Lammeren 16 tot 19, vette Varkens 50 tot 80, magere dito 20 tot 30, vette Biggen 20 tot 36, kleino dito 6 tot 6, Paarden tl. 27 - qual. 17 24 tot 27 o., vette kalveren 26 tot 36 c., vette tot f Vetto Koeien late qual. 27 tot 30 c., 2de qual. 25 tot 27 o., 8de cpial. 17 tot 20 c., stieren Schapen 24 tot 26 o., vette Varkens 19 tot 21 c., Varkens Loudensche markt 19 tot 19 ,s o. per Vs KG. In Rundvee was de handel stadig, in Wolvee en Varkens fleurig. Deventer, 7 Dec. Boter per Vs vat 24.a ƒ25.—, afw. ƒ22.60 a ƒ23.50, per l/u vat 11.— a 12.50, per KG. 1.05 a 1.20. Eieren 6.50 a 7. de 100 stuks. Tafelhonig a per'/jKG. Gemengd Nieuws. De politie te Rotterdam heeft gearresteerd en naar het bureel ln de Meer mansstraat overgebracht den 21-jarigen S., betrapt op het lichten van een lade in een kruidenierswinkel op den Crooswqkscheweg aldaar. In de lade was een bedrag van ongeveer 20 aanwezig. Aan de politie bleek, dat de aangehoudene een deserteur is van het depot- eskadron van hot 3de regiment huzaren te Leiden. Te Haarlem is het bestaan ontdekt van een soort van onderlingen bond van bierhuishouders, ten éinde zooveel mogeiyk to waken tegen het constateeren van over tredingen van de Drankwet, door elkander te waarschuwen wanneer rechercheurs ln de nabqheid zyn. Het is gebleken, dat zoowel kinderen van 7 jaar als mannen van 70 by dezen waarschuwing6dionst helpen. Wy lezen in do „Dordt. C t."I n het werk „l'Architecture aux Pays-Bas" (Paria 1900) van F. Boutron komt ondor moer ook, een reproductie voor van een Dordtscho straat. Do bewerker heeft ongelukkigerwqze evenwel een reclamebordje voor een straatnaambordje, aangezien, zoodat onder do reproductie staati Dordrecht, Rackwilts zakje Blauw! De vrouw van schipper Bolle ma is in het kanaal nabq de gomeente Benneuroek overboord gevallen en verdronken. Toen Woensdagavond do familie B. in de Oeverstraat te Arnhem St.-Nicolaas ontving, kwam het paard van St.-Nicolaas de groote spiegelruit doorstappen, een groot deel van de étalage verwoestend. Hot bleek echter weldra, dat hot niet do traditioneole schimmel van St.-Nicolaas was, maar een voor een vrachtwagen gospannen paard, dat, eenige oogenblikken zonder toezicht, de vrqheid had genomen het trottoir op en den winkel in te willen stappen. Zooals de heer B. mededeelde, was de Bcliado nogal groot en de bt.-Nicolaas- viering geheel gestoord. (xY. Arnii. Ut.) Een hovigo storm, bqna een orkaan, heeft eergisternacht, biyken3 borichten in verschillende buitonlandsche bladen, in het Noordwestelijk gedeelte van Europa en Ame rika gewoed. Allereerst wordt gemeld, dat vooral in den omtrek van Keulen en in die stad zelf de storm erg huis gehouden heeft. De reg a viel te middernacht in stroomen neer. De storm boreikte om 6 a 7 uren zqn hoogte punt. De straten lagen bezaaid met pannen, steenon, stukken van schoorsteenen, boom takken, tuinhekken, enz. enz. Verscheidene vensters werden vermeld. Dikke boomen zelfs weidon in de plantsoenen ontworteld. Grooter nog was de schade in do voorste den aangericht. Daken van kerken, scholen, huizen, schoorsteenen, alles werd compleet weggeveegd. Verscheidene passeerende per sonen werden door afgerukte pannen verwond^ Te Nippes werd een groot gedeelte van de fabriek der heeren Altman en Muller totaal afgekapt en weggewaaid; brokken muurwerk en het dak werden 100 passen ver weggeslin gerd en op de achtergedeelten der omringende lagere huizen neergesmeten. Gelqke berichten worden uit Ehrenfold, Kalscheuren, Kalk, Rheldt, Witten en andere plaatsen gemeld. Do schade is by lange na niet te overzien. Uit Londen wordt bericht: De nacht van gisteren was in hot Kanaal een groote storm nacht. By Folkestone was de zeegang hooger dan sedert dertig jaren. Het havenstation werd van zyn omheining beroofd en de rails met kiezel bedekt. De golven sloegen tot over een posttrein heen. De haven in Dover was met geen mogelykheid te genaken. De by den storm ln den nacht van Woens dag op Donderdag in hot Kanaal gezonken stoomboot „Rassguli" onderhield het verkeer tusschen Engeland, de Engelsche Kanaal eilanden en de haven van Saint-Brieuc. De catastrophe had te 11 uren tegenover de kusten van Jersey plaats. Ten gevolge van het slechte weer hadden slechts zeven passagiers de j>is meegemaakt, deze zyn allen gered geworden. Daarentegen^ is de uit 11 man bestaande bemanning, op een stoker en twee matrozen na, verdwenen. Zq bestond uitsluitend uit Eugelschen. Uit Nleuw-York verluidt: Aan de kusten van den Atlantischon Oceaan heeft van New- Yersoy in Noordelqke richting een hevige storm gewoed. Een aantal zeilschepen heeft schipbreuk geleden; 7 visschers zyn, voor zoo ver tot dusverre bekond is, verdronken. Ook in het binnenland woedde verschrikkejyk weer, waardoor twee personen om het leven kwamen en enorme schade werd veroorzaakt. De Bru8sel8che politie arresteerde Dinsdagavond een persoon, die zich, ondor het valsche voorwendsel van reparaties te moeten verrichten aan de gasleiding, toegang in het Paleis verschaft had. van de belastbare opbrengst der gebouwde eigendommen. De Burgemeester der Gemeente Alkemade, 10443 38 Gezien Art. 26 der Wet van 2 Mei )897 (Staatsblad No. 124); Brengt ter kennis van belang hebbenden, dat een algemeono opgaaf van den inhoud der kennisgevingen, bedoeld by gemeld Art. 26, omtrent de herziening van de belastbare op brengst der gebouwde eigendommen in de kadastrale gemeenten Alkemade en Vrye en Lage Boekhorst, onder by voeging van de kadastrale leggers en de plans, op de Secretarie der gemeente is nedergelegd ter koste- looze inzage van belanghebbenden gedurende twintig dagen na hedon. Afgekondigd te Alkemade, den Ssten Dec 1900. De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN WICHEN. Op Dinsdag den 11 den December 1900, zal door de Commissie voor het schattingsdistrict „Alphen" of door een of meer harer leden van des voormiddags 10 uren, tot des namiddags 1 uur, zitting worden ge houden in het Gemeentehuis te Alkemade, tot het geven van monde linge inlichtingen aan hen, die zich alsdan daarvoor aanmelden. voob 10441 14 hijhaxk te De Bank verleent eredleten a&n Landbouwers en Industriêelen, neemt gelden ik deposito, be last zich met het koopeu en ver- koopen van Effecten, enz. Kantoon Ilreestrant 114. Geopend van ti-lj uur. VAN 10454 40 WIlTERiAHT verder verkrijgbaar te i 10197 62 Alfen, O. JONGENBÜRGER Zn. Benthuizen, A. v. AALST. Hillegom, J. SCHOONDERBEEK Ca. Katwijk aan Zee, B. P ABLE VLIET. Leiderdorp, DE WOLF. Noordwük, G. v. LEEUWEN. NoordwUkerhout, E. BAKKER. Oude-Wetering, G. BOOT. RUnsburg, R. VOORBERGEN. Valkenburg, W. PEET. Warmond, L. H. DE NIE. Woubrugge, D. HEENK. Zeeterwoude, P. BOELEVEN. Bodegraven, J. v. AALST. Hazerswoude, O. WINDHORST. Koudekerk, W. WILLE. Katwijk a/Rjjn, J. DU RIEUX. Leidschendam, N. HALVERHOUT. Noordwijk a/Zee, W. v. BEVEREN. Groenondljk, J. v. d. PLOEG. Oegstgeest, J. WASSENAAR. Roelofarendsveen, O. v. d. MEER. Sassenheim, J. DE RIDDER. Voorschoten, L. ROTACKER. Wassenaar, J. VOGELS. Zoetermeer, A. GROENHEIDE, mot Schuur, Stalling, Boomgaard, Tuin on stukje Weiland, aan den Haag- schen Straatweg, nabq het Haagsche Schouw, waarby gelegenheid is het boerenbedryf uit te oefenen. Brieven letter A, Limonadehuis te Voorschoten. 10435 12 JL>JE zyn van af heden baar by weder verkryg- De groote omzet alleen pielt genoegzaam voor goede qnalltelt. 10461 22 Prijsopgaaf wordt gaarne verstrekt Thans ls verschenen: VOOR HBT 10431 15 Met machtiging van de Regeering uit offxcieele opgaven samengesteld. Een deel, ruim 700 blz. In linnen band. PB1JS f 4.-, Onfeilbaar Genees- en Voorbe hoedmiddel tegen de Snot by Kippen. 10434 12 Voor Leiden en Omstreken alléén verkrygbaar h f'0.00 per flacon met gebruiksaanwqzing, by Drogist, Haarlemmerstraat 6. Personen, genegen aan de Onder- wqsinrichting der Vereeniging „Kennis is Macht" in bovenbedoeld vak te onderwyzen, worden verzocht, vóór 15 dezer, onder opgave vau con ditiën, zich schriftelqk te wenden tot den ondergeteekende. W. F. HOFKES, 10456 12 Oude Singel 212. „Templum Salomonis". Maandag 10 Dec., dos avonds te halizeven: Geneeskunde. Nos. 1 547 van den Catalogus. Geneeskundige Instrumenten, Micros copen, enz. 10447 13 Die iets te vor deren heeft van of verschuldigd is aan de nalatenschap van Mejuffr. E. JONGMAJiS, gewoond hebbende te Leiden en aldaar op 17 September 1900 overleden, wordt verzocht daar van opgave of betaling te doen ten kantore van Mr. J. A. F. COE- BERGH, Notaris te Leiden, vóór of op den 248ten December e. k. 1045511 „af van liïn vorkrygböar 8212 21 VAN ALLE VOORRADIGE MEUBEGEN, wegens verplaatsing der Zaak naar de Hoogiandsche Kerkgraclit ïSTo. 42, voorheen v. d. VOORDE en SPEET. 10463 20 Meubelmaker en SlolFeerder.

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 10