feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van <§on- en feestdagen, uitgegeven. Donderdag O December, A'. 1900 Leiden, 6 Deeeuiber. L"-" "l" feuilleton. DE STERNTHALS. PRIJS DEZER COURANT t Voor Lelden per 8 maandeni I I I f 1.10! Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zQn 1.80. Franco per post i i H H I i I I I I i I i 1-65- PRIJS DER ADVERTENTIÊN: Van 1-6 regels 1.05. Iedere regel meer 0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseoron buiten de stad wordt f 0.05 berekend. Offloieele Kenniageying, Burgemeester en Wofchondera der gemeente Leiden; Gelet op aru 98 der Kieswet; Brengen ter aleemeono kennis, dat het prooes- verbaal van de fitting van hot hoofdstembnrcac, bedoeld bij art. ÖJ der Bie wet, tot het vaststellen Tan den uitslag der stemming ter veraiezing van één lid van don Gemeenteraad in het 2de kiea- district va - LeideD, op do groote pers van het Baadhnia is p.augeplaxt en voor een leder ter fceoretaiiO ter inzage is nedergelegd. Burgeineester en Wethouders voornoemd, Leiden. F. WAS, Burgemeester. 6 Leo. 1300. TAN HEIJST, Seoretaris. Do Maandvergadering van de Maatschappij der Nederlandsche Letterkunde is uitgesteld tot Zaterdag 8 December. Bi) ministerioele beschikking is, met ingang van 1 Januari 1901, benoemd tot amanuensis aan de Ryks hoogero burger school to Leeuwarden, P. Pin Jansen, to Loiden. Z. D. H. de bisschop van Haarlem heeft benoGmd tot pastoor te Hoogwoud don wel eer w. heer P. A. Van den Bosch, tot pastoor to Oosterblokker den weloerw. heer 0. H. H. J. De Bruyn, tot pastoor te De Cocksdorp den weleer w. heer J. J. M. Teule, die kape laan is te Leiden (Heilige Petrus.) H. D. H. de Hertogin van Albany, die zonder haar kinderen bier is, wordt vergezeld door sir R. li. Collins, grootmeester van het Hof der Hertogin en lady Collins, hofdame. Do zuster van Koningin Emma blijft tot het laatst dezer week in de residentie. Z. H. Hertog Hendrik van Mecklenburg wordt togen 17 dezer in de residentie ver wacht. Jfaar men verneemt zal President Kruger zeer spoedig na zijn aankomst in Den Haag aan H. M. cie Koningin eerbiedig gehoor aan vragen» Hieruit biykt, dat de buitenJandsche berichten volgens welko don President onmid dellijk na aankomst op audjoiitjevjaou gaaD, voorbarig zijn. De correspondent van de „Times" to Woodou eoindo onlangs, dat lipt Südort het begin van don Atjeh-oorlog door den Gou verneur van de Straits Settlements telkenmale uitgevaardigd verbod van uitvoer van wapenen en ammunitie naar Ned.-Indië thans was ingetrokken en dat dit zou zijn geschied als gevolg van een naar aanleiding der Z.-Afri- kaansche aangelegenheden minder gunstige verstandhouding lusschen Nederland en Groot- Britanniö. Volgens mededeeling van zeer betrouwbare zijde ia dit bericht geheel onjuist, en hot ver bod nog steods vlgeerendo. Bovendien wordt medegedeeld, dat in do allerjongste dagen tusschen den Gouverneur- Generaal van Ned.-Indiö en den Gouverneur van do Straits Settlements oen zeer vrlend- sciiappolyko gedachtenwisseling heeft plaats gehad, waaruit bleek van de beste verstand houding, die tusschen de besturen der weder- zijdsche souvereinen blijft voortduren. Mr. B. M. Vliolandor Hein, deken der crdo van advocaten te 's-Gravenhage, gaf 'gisteren in het „Hotel de Twee Steden" een diner, waarbij o. a. aanzaten do presidenten en verschillende leden van den Hoogen Raad en de andere rechtscolleges, loden der Haag- eche balie enz. By de gistoren gehouden aanbesteding van tarwe voor de militaire bakkery te 's-Gravenhage is het laagst ingeschreven voor 60,000 kilo harde tarwe, door den heer Daar brak de zinkende zon door hot breede zwart dor wolken heen, en liaar stralen ver lichtten het heerlyke herfstlandschap en ver leenden het een nieuwe, ongedachte bekoor lijkheid. Getroost ging Roberta heen van haar plaats onder den ouden boom, van welken zy afscheid nam als van een oud vriend. In Hannover richtten moeder en dochter baar huishouden zoo bescheiden in, als moge- lyk was, maar Roberta zorgde, dat de gezond heid barer moeder er niet onder behoefde te lyden. Zy wilde zelf onderwyzores worden, dit was het eenige beroep, dat haar niet van haar moeder zou scheiden. Roberta had op school een goede opvoeding genoten en volgens den wensch barer ouders het geleerde later bygehoudon; zy gevoelde echter, dat nu nog veel moest wordon ingehaald en uitgebreid. Maar zy had een ijzeren wil en vatte vol ijver en onder bekwaam toezicht haar niet gomakkelyke taak op. In den loop van den winter riep een Bchryven van haar advocaat Roberta naar Berlijn. Het bankiershuis Hülsdorf en Sternthal was in do beurscrisis totaal ten onder ge gaan; voor moeder en dochter bleef niet de minste hoop over. Maar zy hadden toch aan spraak op de meubelen in het met Ernst go- meenschappeiyk bewoonde huis. Mevrouw Gternthal wilde daarvan slechts die voorwerpen behouden, welke als aandenken waarde voor baddea; ket andere «on verkocht H. Van Waveren, te Hillegom, voor f 9.27, en voor 60,000 kilo zachte tarwe, door de heeren Muntinga Co, te Rotterdam, voor f 8, alles per 100 kilo. By den aanvang van de Raadsvergade ring te Haarlem Btelde de voorzitter namens B. en Ws. voor president Kruger hulde te brengen namens het gemeentebestuur aan het Btation wanneer hy aldaar mocht voorby- komen en anders te 's-Gravenhage. De Raad betuigde door applaus zyn Instemming met dit voorstel. Voorgesteld was een Bom to voteeren voor de nieuwe gemeentelyke fabriek, omdat die by de nieuwste begrootiog danig uit de gis was gevallen. Had aanvankeiyk de heer Van der Horst gemeend, dat voor anderhalf mil- lioen een behoorlyke gasfabriek voor Haarlem zou kunnen worden gebouwd, do raming van den Haarlemschen gasdlrecteur, den heer Blom, kwam op een veel hooger cyfer, nameiyk in ronde cyfers, 2,600,000 guldens, behalve nog 6 ton voor een electrisch centrale. De Iperlal had, naar aanleiding van de cyferverschillen, die heel wat opschudding in de stad hebben verwekt, haar vroegere voorstel tot concessie verlenging weer voor den dag gehaald, dat in de Raadsvergadering warme verdediging vond by den heer Van de Kamp. Niet minder krach tig worden de nieuwe cyfers verdedigd door twee leden van do gascommissie, de heeren NieuwenhuyzenKruseman (wethouder)on Stolp. Wel trachtte de hoer Beynos, die van ge meentelyke exploitatie geen voorstander is, nog uitstel te vorkrygen, maar hot mocht niet meer baten. Het gevraagde krediet werd met groote meerderheid gevoteerd on daarmee de gemeentelyke exploitatie verklaard tot een voldoDgen feit. Slechts vyf leden stomden tegen: de heeren Van de Kamp, Leupen, Boy nes, Schürmann en Van den Berg. Door den directeur dor cadettenschool te Alkmaar is aan do ouders en voogden der cadetten kennis gegeven, dat bun zoons of pupillen voor verwydering van de cadetten school moeten worden voorgedragen, indien zy zich ooit jegen3 nieuwo aangokomen cadetten schuldig maken- aan plagerijen, ge paard met handtastelijkheden die lichamelijk "letsel veroorzaken. Voorts dat ooggetuigen van een ouder vorblyfjaar, die zulks niet vorhinderen, eveneens aan zware bestraffing bloot staan. Het geheele getal rywiolen, aan de belasting onderworpen, bedroeg in 1899 94,370. De minister heeft geen reden om te twyfelen of op de toepassing der wet in dezen naar behooren wordt toegezien. Op jeugdigen leeftyd is te 's-Gravenhage na kortstondige ongesteldheid overleden mr. M. E. P. Bruining, adjunct-directeur van hot Bureau voor sociale adviezen te Amsterdam, mede-redacteur van het „Sociale Weekblad". Hot stoomschip „Amsterdam", van Nieuw- York naar Rotterdam, passeerde 5 Dec. Lizard; de „Bromo" vertrok 6 Dec. van Batavia naar Rotterdam; de „Morapi", van Rotterdam naar Java, vertrok 5 Dec. van Southampton; de „Sindoro", van Rotterdam naar Java, vertrok 6 Dec. van Suez. AJfon» Het bestuur der Vereeniglng „Gemeentebelang" te Alfon aan den Ryn heeft besloten, heden, Donderdag, oen telegram te zsnden aan den president van Transvaal, om van haar sympathie biyk te geven. Benthuizen. De by den minister van waterstaat ingediende aanvrage om concessie voor oen locaal-spoor RotterdamAmsterdam, is ook hier met de meesto belangstelling worden. Haar positie stond niet de minste weelde toe. Zooals vanzelf sprak, deed Roberta haar best om het oponthoud in Berlijn, dat zoo smartelijk voor haar was, te bekorten; zy zocht niemand van haar vroegere kennissen op. Maar zy kon de stad niet verlaten, zonder een poging te doen, om haar innig geliefde vriendin nog eens te zien. Yan haar advocaat had zy ver nomen, waar men Therosia heen had gebracht, en de arts der inrichting stond het bezoek toe. Hy hoopte, dat het voor do patiënte nog nut mocht hebben, herinneringen by haar op te wekken, die zouden toonen, of het geestes leven nog in haar sluimerde, of dat het door de verschrikkeiyke stoornis in de ziel geheel was uitgedoofd. Toen Roberta, door een oppasseres verge zeld, de kamer binnentrad, waar Thoresia vertoefde, zat deze aan een vleugel en speelde met dezelfde keurigheid als vroeger. „Mejuffrouw is een van onze rustigste ver pleegden," verzekerde de oppasseres, „vooral sedert zy piano mag spelen, zooveel zy wil. Maar in den eersten tyd ging het niet zoo goed. Gy moet haar als het u belieft niet tegenspreken, wat ze ook moge zeggen. Be zoek voor u, mejuffrouw," zeide de oppasseres tot Theresia. „Val my Diet lastig," antwoordde Theresia wrevelig. „Gy weet, dat ik dat niet heb ben kan." „Vergeef my, dat het toch gebeurd is, maar deze dame wenschte.". Theresia zag Roberta onderzoekend aan. „Deze damel" herhaalde zy, „wat gaat my die dame aan? Ik ken haar niet." „Theresia! Kent ge my niet, uw vriendin Roberta, werkeiyk niet?" Theresia schudde ontkennend het hoofd. vernomen. De gemeente zou dan, by door zetting der plannen, uit haar Isolement ver lost worden, daar de lyn zou loopen van Rot terdam, tusschen Zegwaard en Blerewyk door, vlak langs onze gemeente naar Hazerswoude, en verder naar Amsterdam. Wy twyfelen er niet aan of ons gemeentebestuur, zal deze grootsche plannen wel zooveel mogeiyk steunen. Tot onderwyzere3 aan de openbare lagere school alhier, is met ingang van 1 Jan. a. s benoemd mej. A. J. Den Ouden, van Oogst- geost. Hazerswoude. De burgemeester is voor de ingezetenen te spreken in het lokaal Roden burg op Woensdag, 12 en 19 December a. s. en vervolgens iederen Donderdag en wel van des voormiddags halltwaalf tot des namiddags 2 uren. Weder hebben zich in deze gemeente nieuwe gevallen van diphtheritis voorgedaan. Hillegom. By koninkiyk besluit is aan den heer I. iScheltus, op zyn verzoek, mot ingang van 1 Jauuaii 1901, eervol ontslag verleend als notaris te Hillegom. Katwyk. Maandag jl. des voormiddags was te Katwyk-aan-Zoo door een vreemdeling verloren een gouden ring, wat den daarop volgenden morgen werd rondgeklonken. Naar aanleiding hiervan ging mon zoeken mot het resultaat, dat do ring, dus ruim een dag daarna, gevonden werd. De oeriyke vindster werd beloond met f 5.1 De instrumenten van het Harmonie- gezelschap te KaLwyk-aan-Zee, wélke de vorige week waren aangekomen, zyn jl. Maandag in het Hotel „du Rhin" aldaar, door do leden van de Harmonio te Katwyk aan den Ryn ingeblazen. Het zyn sieriyke, alle nieuwe instrumenten, zoodat by y vorige studie weldra te Katwyk-aan-Zee des avonds In het oefenings lokaal en ook daar buiten de verschillende melodieën zullen weerklinken. Voorhout. St.-Nicolaas-avond is aange broken l Een biyde stemming iioorscht in do woning der meergegooden, maar gelukkig in onze gemeente ook in de huizen der mindor- vermogonden. St.-Nicolaas toch bracht dezen laatsten zonder onderscheid als geschenk dat gene, waaraan zy gewoonlijk de grootste behoefte hebben, oen flink pak met warm en degeiyk bewerkt ondergoed. Deze goederen ten getale van ruim zeshonderd stuks waren hom, naar wy nader vernamen, ter hand gesteld door „Weldadigheid", een vereeniglng van dames uit deze gemeente onder voorzitter schap van mevrouw Van Dobbelen. De Vereeniging heeft zoo haar naam weder eero aangedaan on getoond wat y verige samen werking voor een goed doel vermag. Komt zy nu over eenigen tyd om steun aankloppen, dan zal deze stellig gaarne zoo mogeiyk in nog ruimere mate worden ver leend vooral als men bedenkt, dat „Weldadig heid" te betreuren hooft het ovoriydon van drie flinke donateurs en één donatrice. Zegwaurd-Zoetenncer. Tot postbode alhier is mot ingang van 1 Jan. a. s. benoemd W. C. Van Kesteren, van 's-Gravenhage. Het spyt ons dat niet een der andere sollicitanten, die gedurende de lange vacature hot bewys geleverd had voor de taak berekend te zfln, is benoemd geworden. We hopen echter dat do keuze voor deze gemeenten eens een goede geweost is en dat de nieuw-benoemde zal doordrongen zyn van het besef dat een der eischen voor postbode is het zoo spoedig mogeiyk bezorgen van de brieven en andere stukken, die aan de po3teryen zyn toever trouwd. Gedurende de geheele bezorging is men „in dienst" en in diensttyd behoort men „Ik wist niet, dat ik ooit het genoegen had Waarschynlyk een vergissing. Maar ik moet u verzoeken, my niet by myn naam te noemen. Ik houd er niet van, dat vreemden dat doen. Of behoort gy misschien tot het hof van de Keizerin van Mexico?" „De Keizerin van Mexico?" herhaaldo Roberta klankloos. „Zeer zeker; zy woont hier onder streng incognito, totdat de Keizer haar laat afhalen. Ik biyf ook niet lang meer hier. Zoo gauw als myn broeder terugkomt, reizen wy samen naar Italië. Wilt gy my nu verontschuldigen? Morgen is liier concert, en ik kon deze eene plaats nog niet. Beethoven is niet gomakkeiyk te spelen." Zy keerde zich weer naar het instrument en bleef doof voor alles, wat Roberta tot haar zeido. „Geef het maar op," raadde de oppasseres aan; „verdere pogingen zouden de zieke kunnen schaden, en zy is nietbyzondor sterk." Roberta moest scheiden, zonder iets bereikt te hebben; zy nam de overtuiging mee, dat Theresia zich ten minste niet ongelukkig gevoelde en misschien vroeg aan het aardsche zou worden ontrukt. Die tyding kreeg Roberta nog eerder dan zy gedacht had. Een andere zware slag zou de beide vrouwen treffen. Tot nog toe hadden zy geen bericht van Ernst gekregen, en nu liet mevrouw Sternthal door haar advocaat in Hamburg inlichtingen omtrent „De Ster van het Zuiden" inwinnen. Het schip had zyn bestemming niet bereikt. Het was vergaan. Rustig en gelaten nam mevrouw Sternthal ook deze nieuwe beproeving op zich. „Ik mag God niet verzoeken, ook my by zich te roepen," zeide zy tot haar dochter, zich ook uitsluitend met dienstzaken te be moeien. Rekening hoodende met de zeer langdurige vacature, zal het wel niot aan tyd ontbroken hebben om een geschlkten bodo voor deze gemeenten uit te zoeken. Gisteravond hield de vereeniging „Onder ling Genoegen" haar laatste vergadering In dit jaar. Het aantal opgekomenen was dezen koor weer zeer talryk en de in dit jaar ge nomen maatregel om de byeenkomsten om elf uren te doen eindigen, bleek uitstekend te werken. Na een keurige lezing worden de bezoekers vergast op enkele aardige voor drachten, zoowol ernst als luim, afgewisseld door muziek- en zangstukjes. Tweede Kamer. Vervolg der vergadering van gistermiddag. Staatsbegrootlng 190 1. Voortzetting der Algemeens Beschouwingen. De heer Troelstra repliceert zeer uitvoerig. Tot den hoer Lobman zegt hy, dat het ideaal van hot socialisme niet is het bezit individuoel, maar wel het algemeen bezit. Voorts zegt spr. dat het socialisme, wat het koningschap betreft, niet wil, dat die instelling misbruikt worde ten voordeelo der heerschende klasse. De heer Kerdijk beantwoordt don ministor en meent dat deze zich slechts 1897 hoeft te herinneren, om to woten dat spr. niet meer erkent de éónige liberale party. Overigens zegt 6pr. dat men voel van hot hetgeen hy gezegd heeft, zeer verkeerd heeft uitgelegd. Verder verdedigt spreker zyn programma: Grondwetsherziening om to komen tot alge meen kiesrecht. Na verdere repliek van do heoren Van Gilte en De Loer (die zegt dat do tyd voor de radicale party voorbU was by het opkomen der socialis tische party), en dupliek wan dan Minister van Financiëndie zegt dat alleen financieele rede- Den do regeeringen nog tegenhouden voor het doen van voorstellen nopens den Dordtschen waterweg, werd do voortzetting der beraad slagingen bepaald op lieden. De vergadering werd hierop gescheiden. EERSTE KAMER. Zitting van gisternamiddag te halfdrie. By de beraadslaging over de Ongevallenwet dankto de heer Geertsema do Regeering voor de wyze waarop zy haar taak heeft begrepen na do verwerping der vorige wot in dezo Kamer. Hy wyst naar aanleiding daarvan op do voordeeion van de constitutionoelen regee- ringsvorm. Conciliatie en gemeen overleg is beter dan ontbinding, in hot belang van het land. De critiok op do daad der Rogeering heeft weinig indruk gemaakt blykens de groote meerderheid, waarmede in de andere Kamer dit ontwerp is aangenomen. Hy treedt vervolgens in beschouwingen over het onderscheid tusschen de vorige regeling en dezo en pryst de Regeering, dat zy naar overeenstemming heeft gestreefd tusschen beide Kamers. Hy zal voorstemmen nu het monopoli- seerend karakter der Ryks-Bank is verdwenen en het ontwerp vryheid geeft, terwyi hy hoopt, dat de Regeering omtrent het gebruik dier vryheid ton gunste van de werkgevers zal handelen. Do heer Van Welder en Rengers achtte hot vorig ontwerp in het maatschappelyk belang en zette dit nader uiteon. Ook spr. brengt hulde aan do Regeering voor do regeling vin dit moeiiyk onderwerp, „dat zou zelfzuchtig zyn, ik moot loven, leven voor u, myn kind." In do volgende lento verzocht de hotel houder, by wien mevrouw Sternthal in Wies- baden gewoond had, dat zy over de kisten, die in het hotel achtergebleven waren, zou beschikken, daar by van plan was binnen kort te laten verbouwen. Mevrouw Sternthal wenschte, dat haar dochter zelf er heen zou reizen, om alles, wat zich daar bevond, zoo goed het ging, to laten vorkoopen. Buitendien zou Roberta zich daar in den kring harer vroegere bekendon eon weinig rust gunnen, daar zy gedurende den goheelen winter inspannend had goworkt, om spoediger haar doel te bereiken. Hoe spaarzaam beidon ook leefden, toch verminderde haar kleine bezitting merkbaar. Het oonige, wat zy bovendien bezaten, was do geringe rente, die Roberta aan de voorzorg van Grunert dankte. In Wiesbaden gold oen dor eersto bezoekon van Roberta het huis van oversto von Rom- mersdorf. Zy werd daar afgewezen; men zeide haar, dat mynhoer en movrouw afwezig waren. Zy liet haar kaartje met adres achter en hoopte nu op een bezoek van Heleno; maar dit liet zich wachten. Nogmaals ging zy er hoen, mot hetzelfde gevolg. By een paar andere kennissen, die Roberta opzocht, ging het evenzoo. Roberta wist nu voldoende, dat met het verlies van haar vermogen de wereld voor haar omgekeerd was. Daar ontmoette zy op straat een dame, diep in den rouw: mevrouw Erkstein. Mot uitgebreide armen kwam zy op het meisjo toe. „Arm, lief kind, hoe zwaar hebt gij moeten ïydenl" riep do dame uit. Het was het eerste deelnemende woord, dat Roberta hier hoorde, en haar gemoed schoot voL welko niet !n etryd is met de rechtsovertui ging, noch mot de Grondwet, en waardoor' een eerste stap wordt gedaan voor verdere maatregelen in het belang van den werkman. De he6r Van Heek zou nu ook vóór stemmen, ondanks eenige bezwaren nu de Regeering op j loyale wy'ze aan de vroegere hoofdbedenkingen' is te gemoet gekomen. De heer Van Wijck, die in deze regeling een voldoening ziet voor do jarenlange tekort komingen der overheid op sociaal gebied, acht het ontwerp wel aannemeiyker gemaakt, maar voldaan is hy niet. Zyn bedonkingen gelden het stelsel der administratiekosten en de in uitzicht gestelde percentage en vooral dat niet alle Nederlandsche werklieden onder de verzekering vallen. Ten plattelande vooral zal ontevredenheid heerschon. Is de Regeering voornemens spoedig een ontwerp tot verzekering der landbouw- j arbeiders in te dienen? De heer Godin de Beaufort verheugt zich over de vroegere verwerping en acht dit ontwerp veel beter. i Ofschoon erkennende, dat het ontwerp zich 1 gunstig van het vorige onderscheidt, betreurt hy toch, dat niet la te gemoet gekomen aan het bezwaar der Regeling op publiekrechteiyken grondslag, dat het verbod is gehandhaafd om de verzekeringskosten af te houden van het loon en het bezwaar tegen de dbbbelo uitkeering aan bezoldigde of pensioengerechtigde werklieden in 'aRyks dienst. Hy verklaart ten slotte vótfr dit ontwerp te zullen stemmen. De heer Fransen Van de Putte zou niet tegenstemmen, maar hy troodt in eenige be schouwing omtrent de houding der Regeering na de verwerping van het eerste ontwerp en over do roeping der Eerste Kamer. i Van politieke oppositie dezer Kamer waa geen sprake. Hy betoogt de onjuisthoid der bewering, dat na de verwerping de Regeering had moeten aftreden of do Kamer ontbinden, J wat strydt mot de parlementaire gebruiken. Verder verdedigt hy deze Kamer tegen da vorwyten in en buiten de pers. Spr. wees op de vaak temperende, kalme en vorstandige rol, die de Eerste Kamer heefc> vervuld, welke houding zy ook aannam in zake sociale en fiscale wotgeving. Men bedonkoj echter het onderscheid tusschen sociale en socialistische wetgeving. Wyzende op enkele uitspattingen op sociaal-', gebied, zegt hy, dat zal blyken, dat aan do Eerste Kamer niet enkel is een rem, maar ook een slagboom. Zy zal zich door dreigementen niet laten afhouden met vormyding van alle klippen het schip van staat in behouden haven te brengen. (Bravo's). De 'heer Rutgers van Rozenburg acht de voornaamste bezwaren tegen de wet nog niet weggenomen, al zou hy thans vóórstemmen, üy deelt de zienswyze van den heer Van de Putto. De heer Laan motiveert zyn stem voor het ontwerp, ofschoon ook hy zyn bezwaren - Nog verscheidene sprekers zyn ingeschrevt Zitting van heden. Per telegraaf.) In de heden gehouden zitting wer* de beraadslaging over do Ongevallenwet voort gezet. Vooraf echter woes de Voorzitter op de komst van Kruger lieden. Hy vroeg en' verkreeg machtiging om namens do Kamer Kruger een welkomstgroet als bewys van hun sympathie to doen go worden. Do hoer Van Lyn den is voor hot ontwerp- ongevallenwet, daar hot aan vole arboidors ten „Hoe maakt het Aniiie?" vroeg zy nauwe- ïyks hoorbaar. „Ik heb myn kind voor korten tyd ver loren," zeido mevrouw Erkstein, en haar stom stokto, „maar ik kan u dat hier niet ver tollen. Kom by mij eten, lioborta; wij bobben elkaar zooveel te zoggen." Gaarne gaf het meisje gehoor aan dozo^ vriendeiyke uitnoodiging. „Gy kendot Annie's ongelukkige neiging voor ingenieur Behring," vertelde mevrouw Erkstein later. „Loochen het niet, Annie heeft my alles meegedeeldik weet, hoe good gjj voor myn arm kind geweest zjjt. Annio wiegde zich met valsche hoop on zelfbedrog, en ik kon er niets tegen doen, want do doktor had iedere opwinding voor zeer nadeelig' verklaard. Toen ontvingen wy allen bericht van Bohring's verloving, Annie kreeg een, slagaderbreuk, en tweo dagen later stiorf zy,1- Niets meer daarover; ik kan er nog nie(; rustig by biyven. Laat ons over u spreken, tl Roberta verhaalde, welko zware slagen van, het noodlot haar oil haar moeder getroffen; hadden; deelnemend hoorde mevrouw Erkstein; toe. „Arm kind," zeide zy, toen hot meisje geëindigd had, „als ik u in iets van dienst, kan zyn, kunt g(| over my beschikken. Neen, bedank my niet; voor uw goedheid tegenover myn kind ben ik u ten zoorste verplicht, enj ik heb Annio beloofd, die schuld zooveel' mogeiyk eens te delgen.'' .7 {Wordt vervolgd)

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 1