Opening van den Nieuwen Drogistwinkel JE GEKROONDE GAPER Nieuwe Rijn 33, op HEDENAVOND, 29 NOVEMBER 1900. P D. M. KRUISING A Ezn. ST.-NIC0LAAS. ÖEBR. STRAATSBURG, Les electa I Corn?®, Ml le lir ïevraaiJ IsW. 'A No. 12506 LEIDSCH DAGBLAD, DONDERDAG 29 NOVEMBER. - TWEEDE BLAD. naast de Heeren KALDENBERG en CAHEN, Kon. Schouwburg, Den Haag. F'A.UST. Spraakstoringen. "nAf J.W.Van Lohuizon. St.-Nicolaas. Anno 1900.' Oflloleel© Konnlsgoviug, Burgemeester en Wethouders van Leiden; S Gezien art. 0 dor Yerordonlng van don 25ston Jfaonarl 1894 (Gemeenteblad No. 6 van 1894); Brengen ter algemeeno kennis, dat tot het doon Inschrijven Tan nieuwe leerlingen voor de open- ibnre scholon voor voorbereidend en voor meer uitgebreid lager onderwijs gelegenheid zal gege ten worden: I voor die voor voorbereidend lager onderwijs voor 'jongens en meisjes, in het schoolgebouw aan do Oude Vest; voor die voor meer uitgebreid lager onderwijs: der 1ste klasse, voor Jongons, in het schoolgebouw ,A&n de Aalmarkt; j dor lsto klaseo, voor meisjes, in hot schoolgebouw 'aan do Boommarkt; I der 2do klasse, voor jongens, lu het schoolgebouw :aan do Pietorskerkstraat; dor 2de klasse, voor meisjes, in hot schoolgebouw aan do Breeatraat; 1 en wel van den 8den tot en met den IBden 'pee. o. k., dagelijks (dou Zondag uitgezonderd), i»;an des voormiddags balfnogcn tut negen uren, ]>n op Maandag, Dinsdag, Dondordag en Yrydag boven- 'dlen van halftwee tot twee uren doB namiddags. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. '28 Nov. 1900. YAN HEY8T, Beoretarie. Burgemeester on Wethouders van Leiden; Gc-let op het Baadabeslult van don 16den Maart f1693 tot regeling van het cndorwyi aan do openbare lag*" school in de Hoer e.n straat aldaar; i Breügen ter algemeene kennis, dat tet het doen (Jneobryven van nieuwe leerlingen voor ibovougenoemde school gelegenheid zal wo don ge geven in het sohoolgebouw in do Heerecstraat van den 8den tot en met d.n 15den December a. s., des (VoormiddagB van halfnegen tot negen ur^n, tn des 'namiddags van half .wee tot twao uren, behalve des 'Zaterdags en des Zondags. Burgemeester en Wothoaders voornoemd, Lelden, F. WA8, Burgemeester. 28 Nov. 1900. VAN HEY8T, Beorotaris. Inkomstenbelasting. BurgomeeBter on Wethouders van Lcidon brengen fin herinnering, dat mot 80 Nov. a. e. de v(jf-Je termijn vervalt van de Inkomstenbelasting, dienst 1900, en dat alzoo op den. laten Deoember ;6, s. minstens vyf zesdo gedeelten van den aanslag moeten zijn voldaan. Zij noodigen mitsdien belanghebbenden uit, om, ter voorkoming van vervolgingskosten, tot do betaling van het vereohuldigdo ten kantore van den Gomeent-e- Ontvanger over te Raan. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgomeostor. £28 No?. 1900. VAN HEY8T, Beoretarie. Qomengd NleawMfe Een reuzenpakhuis. De groote (uitbreiding en bloei, die haar zaken in de jlaatste jaren genomen hebben, deden do Hol- 'landsche Kaas-Export-Maatscliappy, voorheen ;D. H. v. Blankensteen te Rotterdam, besluiten ieen nieuw pakhuis met kantoor te laten bouwen. Êen geschikt terrein, 890 vioik. Meter groot, <&an de Admiraliteitskade, in de onmiddellijke ;nabyheid van hot station Maas, werd daarvoor gevonden. Het gebouw, dat nu gereed en vol gens alle eischen des tyds ingericht is, be- 'Btaat wat het benedengedeelte betreft uit pakhuis, pakkamers en stalling. De zes ver diepingen zyn geheel voor kaaszoldors inge richt en kunnen elk 35,000 Gouda of 100,000 •Edammerkazen bevatten, terwijl langs alle i stellingen, rails ten behoeve der transport- wagentjes loopen. Een electrische lift zoowel ten dienste van personen als voor het vervoer van kaas naar de zolders, loopt tot de tweede verdieping. Zy kan 800 kilo als maximum omhoog brengon, ,en spaart het opwerpen der kaas. Gisternacht is te Baexum b y .Roermond de hofstede met schuur en stalling 'van den landbouwer Meesters afgebrand. De bewoners konden zich slechte met moeite redden. Alles is verzekerd. Oorzaak onbekend» De Koninklijke chauffeur. Koning Leopold schijnt het met zijn automo- biel-hartstocht werkelijk wat al te bont te jmaken. Na zijn debuut ln Parijs, waarbij hy [een equipage aan gruzelementen reed, vertoont (hij nu bijna dagelijks zijn meesterschap aan 'de Brus8elsche bevolking. Doch deze is daar slechts gedeeltelijk van gediend. Ten minste, :in de Brus8el8cho pers wordt algemeen be- jeproken, dat de Koning, wanneer hy in zijn jtüf-tuf uitrijdt: lo. aan zijn automobiel de doorgeschreven nummerplaat mist; 2o. wegen 'berijdt, die voor automobielen verboden zijn; !8o. sneller rijdt dan de reglementen op het voorwezen het toelaten; 4o. dat de politie agenten een oogje dichtdoen en hun proces- i verbaalboekje thuis schijnen te hebben go- laten, wanneer zy ln den verordening-overtreder hun Koning herkennen. Door een geneesheer uit Woenen, oud-luit.-kol. by den geneeskundigen dienst van het O.-L leger, zyn maatregelen genomen om te 's-Gravenhago een Instituut op te lichten voor de behandeling met fango di Battaglio, een by ons zelfs onder deskundigen nog weinig bekende hellmethode, in het buiten land echter mot veel succes tegen rheumatiek, jicht e. a. toegepast in speciale instituten. Het fango di Battaglio is een uit de rivieren van Battaglio by Padua in Italiö betrokken vulkanisch slib, in vaten vervoerd en ver warmd op hot lichaam gestreken. Een wedren met den dood. De snelste rit, ooit door oen goederentrein ge maakt, is onlangs in den staat Illinois afge legd. De stoker van een goederentrein wilde by het kleine slation Carpenter uitstygen, om een kan drinkwater uit een naastby- zynde bron te halen. Toen hy van de locomo tief sprong, viel hy. De kan brak en een stuk daarvan drong don man in de polsader. Met ontzetting werd de machinist gewaar, dat de man doodbloeden moest, wanneer niet spoedig geneeskundige hulp aanwezig was. Daar hy wist, dat in den geheelen omtrek geen dokter woonde, riep by vlug een wissel wachter, die de laak van den stoker zou op zich nemen. Daarna legde hy zyn in zyn bloed badenden makker op de locomotief, opende de luchtklep en in het volgende mo ment raasde de uit 40 wagens bestaande troin naar Edwardsvilie, het volgende grootere sta tion. "Verbaasd lieten de op hun hoeven werk zame landlieden hun werk rusten, toen de anders zoo langzaam rydendo goederentrein in het tempo van eon Pullman-express voor by- 6uisde. In geen kortoren tyd had dan ook een bliksemtrein in het op 21 kilometer ver- wyderde Edwardsvilie kunnen aankomen. Des niettegenstaande schenen den beiden, zich om hun kameraad beangstigende beambten, de weinige minuten oen eeuwigheid toe te zyn. Zonder het station-personeel een ver klaring te geven, droegen de flinke mannen den reeds half onmachtige eigenhandig naar hot dicht by het station gelegen hospitaal, waar de instrumenten der chirurgyns den onophoudeiyk vlietenden bloedstroom onmiddel- ïyk stelpten. En werkeiyk herstelde de stoker nog zoo ver, dat hy nog dienzelfden dag naar zyn woonplaats Litchfield vervoerd kon worden. UD.) Trouwen in het land van Vlaan- deren. Eun dochter, die maor eu kfllleken eun es tegen beur moeder: aMoeder, 'k zoe geire tröwen Ahwel, 't is goed, trêwt. Jo maor, 'k eun dirve nle. O gie stöme trunte, z'en dlrf nie. Ha 'khó kik wel gedirve. Jo, gy, moeder, dat os wad anders; gy zy getrówd mee vaodere, maar ik zoe moeto trêwe mee ne ghiele vrónde meinsch." Gemeenteraad van llazerswoudc. Alle leden aanwezig. Voorzitter: de loco burgemeester J. D. Van don Akker. De Voorzitter roept don nieuwbenoemden burgemeester, mr. C. S. Van Dobben de Bruyn, een harteiyk welkom too in de gemeente en in de raadzaal en verzocht hora, na een pas sende toespraak te hebben gehouden, op den stoel des voorzitters plaats te nemen, terwyl hy hem de teokenon dor waardigheid om den hals hangt. De nieuwe voorzitter dankt don heer Van den Akker voor zyn welwillende woorden en zal zyn moeiiyke taak aanvaarden met hét oog op Hom, die, als Hy een last oplegt, ook do kracht geeft, om dien te dragen. Vervolgens richt mr. Van Dobben de Bruyn'het woord tot den Raad, on inzonderheid tot de beide wethouders, tot den heer C. Korte weg, oud- burgemeester van Hazerswoude, thans raadslid, en tot den secretaris, den heer J. M. Kok. De heer Korteweg belooft, het nooit aan steun en voorlichting te zullen laten ontbreken, waar die noodig is en gewenscht wordt; do heer Kok hoopt op aangename samenwerking, wederzydsche waardeering en onderlingen steun. Hierna neemt de voorzitter plaats aan de tafel. Tot ambtenaar van den Burgeriykon Stand wordt met algemeene stommen gekozen mr. C. S. Van Dobben de Bruyn, dio voor dit eerste biyk van welwillendheid dankt en de be noeming aanvaardt. Na rondvraag wordt do openbare raadsver gadering gesloten en aan verschillende corpo- ratiön gelegenheid gogeven, den nieuwen bur gervader te complimenteeren. Hiervan maken gebruikds. J. L. Schouten, namens den kerkeraad der Geref. Gem., de heer K. Van den Berg, hoofd eener byzondere school, namens het bestuur der voreeniging voor „Gereformeerd Schoolonderwys"; ds. J. J. Van Ingen, pred. der Ned.-Horv. Gem.; de hoer A. Fortgons, hoofd eenor openb. school, als vortegenwoordiger van verschillende corpo ration; do heer L. Mulder, arts; de heer J. C. Vintges, hoofd der R.-K. Parochiale school; de heer W. Van der Poel, gemeente-ontvanger, en verschillende anderen. Ongeveer halfdrie brachten B. en "Ws. in open rytuig een bezoek aan do gemeente, die van het eene eind tot hot andere prykte met oen aangenamen vlaggentooi. Bui'gorlyko Stand van Loidon. BEVALLEN: M. S. Vrij geb. Bokooy D. J. Van den Burg geb. Barendse D. J. T. Wall aart gob. Hillenaar D. J. C. Hoogervorst geb. Sigmond Z. A. D. C. Zwart geb. Prins LK P. Van Nood geb. Van Leeuwen Z. J. E. B. Siraoh geb. Van Harteveld Z. J. Uoppenbrouwer geb. Van Koperen D. J. C. Renee geb. Klein Z. S. M. Kret geb. Van Wijk D. M. Zandwijk geb. Edelaar D. M. C. Wol tere geb. Borchó Z. E. Vos geb. Den Hoed Z. A. C. Stol gob. Frankhuizen Z. li. P. Van Rosse geb. Van der Kaai Z. J. Co3seo geb. De Gunst D. M. M. Esderts gob. Do Haa3 D. J. Braggaar geb. Langezaal Z. H. Wasserman geb. Franken D. M. A. Van don Broek geb. Soest van Wouw Z. E. De Groot geb. Scboltens D. A. Doovo geb. Brouwer Z. S. Van den Bos geb. Van Roijon Z. J. Van Riet geb. Planje D. J. Zaalberg geb. Zwaan Z. F. Wetselaar geb. Lacourt Z. J. Do Koning geb. Wallaart Z. M. Neuteboom geb. De Haas D. C. De Groot geb. Kerkvliet D. A. C. G. Jonk geb. Van Leeuwen Z. J. Olivier geb. Vjjl brief Z. G. II. B. Martyn geb. Abel D. O. S. W. Weoder geb. Swart Z. GEHUWD: H. Nap w. on M. C. VanMijgaarden jd. W. Rosdorff jm. en W. C. Wiggers jd. G. A. Jasperso jm. en J. v. d. Velden jd. A. Maas jm. en E. Sjardin jd. J. J. Zirkzee jm. en D. Laman jd. P. Beekman jm. en C. v. d. Keur jd. J. Den Osjm. en G. Van Groningen jd. OVERLEDEN: J. Do Bolster geb. Jansen V. 87 j. G. Lina D. 3 j. B. M. J. Brands D. 15 j. J. Privó M. 60 j. A. A. Josso M. 65 j. A. J. O vervliet gob. Hakkonberg V. 44 j. L. M. Peter D. 73 j. L. E. Niouwenhuizen M. G1 j. A. FJamman Z. 17 d. N. D. Niehot Z. 2 m. J. Siera Z. 8 m. P. J. Do Jong Z. 2 j. C. Do Vries Z. 6 m. P. Lipsen W. 6y j. M. Van Leeuwon geb. Van Vliet V. 22 j. J. J. Van Leeuwen Z. 15 j. A. Bavelaar Z. 14 j. A. Breel M. 33 j. J. Smit geb. De Wekker W. 85 j. S. C. Phielix geb. Ouburg V. 38 j. ALKEMADE. Overleden: Mattbijs, 4 jaar Z. van O. Van Dam en G. A. Te Lie. Everardus Petrus, 5 mnd., Z. v. E. J. Rodewyk en A M. C. Heemskerk. Gehuwd: A H. Pont, jm. 26 j. van Hazors- woude, en M. C. Van Leeuwen, jd. 21 j. HAARLEMMERMEER. Ondertrouwd: O. Klyn, wednr. en A. ltost. Gehuwd: H. Weber en G. Ravestein. H. F. Niezen on N. Van Diest. G. Simons en D. Danijeje. Bevallen: A. Woudstra geboren Van der Stroom D. P. Wilderom geb. Loosbroek Z. J. Jongkind geb. Verhoeve Z. J. M. C. De Winter geb. Horsten D. G. Kooioian geboren Benjamin Z. S. Tienstra geb. Do Keus (leven- looze Z.) J. C. Kleinopier geb. Geelhoed D. L. Bakker geb. Metselaar D. A. Kooy goh. Luyten D. W. De Kogt gebj-Houvel D. R. Joosten geb. Van Steijnen D,* J. C. Van Tol geb. Breeveld Z. Overleden: G. Van Hofwogen geb. Raams, 60 j. K. P. Eylchof, 82 j. A. A. Van Wal- stijn, 3 w. A. O. Bus, 5 mnd. W. Holla, 72 j. VOORSCHOTEN. Geboren: Willem Pieter, Z. v. W. P. Gussekloo en D. Kampborst. Jacobus Leonardus, Z. v. O. H. Van Vliet en C. P. Hooy- mans. -1- Cornells Hubertus, Z. v. B. Van Moy- gaarden en A. M. Straathof. Petrus Johannes, Z. v. C. B. v. d. Poet en L. Toledo. Simon Lourentius, Z v. L. Gerrits eu J. Bergman. Lovonloos geboren zoon v. N. v. d. Eist en J. Haasnoot. NOORD WIJKERHOUT. Gob oren: Reindert, Z. v. W. Van den Bol en W. Blankert. Lam- bertus, Z. v. G. Bouwmeester en E, M. Van Poelgeest. BUITENLAND. Frankryk, Do nationalistisch© leden van den gemeen teraad willen voorstellen, dat oen in de naby- heid van het 6tadhuis gelegen straat, dio 45 jaren geleden ter eere van de Koningin van Engeland den naam „Avenue Victoria'* ge kregen heeft, van nu af „Avenue Kruger" heeten zal. Uit Marseille wordt bericht, dat de bezitter van het „Hötol de Noailles", waar Kruger gelogeerd heeft, uit Londen tal van brlevon kre9g, waarin werd medegedeeld, dat zyn hotel van nu af geboycot zou worden. DuitMchland, By de eedsafneming van de roeruten in Kiel heeft de Keizer weder een rede gehouden, die wel is waar niet in de „Reichsanzeiger" staat, en ook niet door hot Wolff bureau is verspreid, maar door de „Kieler Zt." word medegedeeld. Zy luidt: „Roeds menigmaal heb ik op deze plaats den eed van jonge recruten aangenomen. Van jaar tot jaar in stillen vredesarbeld ontwik kelde zich langzaam onze vloot, on uit het stille vredeswerk lichtte als voorbeeld, dat men u tot navolging zou kunnen voorhouden, hier en daar een geval uit het eskader tot aan hot oogenblik van den ondergang van onze kleine „litis". Plotseling is het beeld ver anderd. Sedert hot vorige jaar tot op heden In weinigo maanden, op eenmaal staan ge- doelten van onze marine ver buiten, veroenigd met die van alle beschaafde Christeiyke vol ken, in dienst van het geloof en tot hand having van de orde. En terwyl buiten kanon nen donderen en manschappen door dapperheid zich onderscheiden en menigeen moedig zyn leven besluiten moet, zweert gy, jonge recruten, den. vaandeleed. Voorwaar, ik moet moenen, dat elkeen geestdriftig moet zyn, wanneer hy voor het altaar gesteld wordt en het crucifix aanschouwt. Ik denk, dat van hen, die my hier gezworen hebben en thans buiten vochten, wel elkeen weet, waartoe de vaandele9d dient en waarom ik or op sta, dat hy zoo plechtig mogeiyk is. Want ik ben vast overtuigd, dat menigeen buiten oen uur of minuut ln zyn leven doorgemaakt zal hebben, waarop hy zich plotseling verlaten en op zichzelf gosteld heeft gezien on opeens aan zyn eed heeft gedacht. „Ik kan met trots en vreugde zeggen, dat m\jn zonen my niet teleurgesteld hebben. Ik waardeer dankbaar, wat uw broeders buiten hebben gepresteerd. Wy willen het niet ver geten, dat voor een nieuw commando voor het eerst uit den mond van een vreemden legeraanvoerder weerklonk „Germans to the front 1" Aan uw broeders is het gelukt, hun kameradon uit de handen van den vyand te houwon, omdat zy aan hun vaneneed dachten. „En slechts voor diegenen, die neerzonken, deels door doodoiyke kogels, deels door doode- ïyk lood of doodeiyko ziekte weggenomen, zou ik slechts aan dit eene voorval willen herinneren: Toon in 1870 myn hoogzaligo grootmoeder, Keizerin Augusta, chef vau het 4de garde-grenadier-regimont was, en het regiment uittrok in het veld, toen verzamelde zy de officieren on zeide tot hen„Ik vorwacht van u slechts dit éóne, dat uw regiment den goedon naam mogo handhaven in eiken toestand en dat do zonon hun moeder geen schande zullen aandoen." Toen op 18 Aug. byna de helft van de manschappen en officieren was neergezonken, toen werd aan de Keizerin telegraphisch bericht, dat hot regiment trotsch meldde, dat do zonen hun hooge moeder ge hoorzaamd, haar eer hadden aangedaan. Ook dat stel Ik tot voorbeeld voor ons allen. „Ten slotte willen wy ons het woord van den Grooten Keurvorst herinneren: „Heer, toon my den weg, dien ik gaan zal." Hy voerdo hem door hoogten en laagten, door gewonnen slagen on teleurgestelde hoop, nooit heeft hy getwyfeld. Zoo gaat ook gy, gaat op wegen, dio gy voor uwen God en my ver antwoorden kunt. Gaat nu heen en doet uwen dienst, zooals u geleerd wordt." Voor het geval president Kruger eon bezoek aan Beriyn mocht brongen, zyn de studenten voornemens oen fakkeloptocht te zyner eer te houden. Naar de „Norddeutscho Allgem. Ztg." verneemt, heeft do Dultsche gezant te Parya prins von Münster zyn ontslag gevraagd als zoodanig op grond van zyn hoogen looftyd. België. De bekende Brusselsche bankier en menschon- vriend Georg Edmund Brugman is in den ouderdom van 71 jaren overleden. Verscheidene weldadigheids-inrichtingen en deprotestantsche gemeente zyn door hem mot ryke giften belacht Don armen heeft hy verscheidene millioenen nagelaten. Do Eugolsche bladen laten zich uit Antwerpen seinen, dat de Boerencomitó's in Belgiö in hooge mate verontwaardigd zyn' over de houding der regeering. Het voornemen bestaat in de Kamer een interpellatie te houden. Rusland. Keizer Nicolaas moet sinds den aanvang van zyn ziekte meer dan tien duizend dreig brieven hebben ontvangen, waarin hem wordt voorspeld, dat, mocht hy van zyn ziekte her stellen, hy niet zal ontkomen aan het lot, dat zyn haters hem hebben bereid. Volgons de „Kufjer Lwowski" is byna het gelieolo keukeupersoneel van het keizeriyk palels ontslagen. Hetzelfde blad meldt, dat op het oogenblik negen geneesheeren over den Keizer gaan en wel vier Russen, twee Duitschers, een Deen, een Fin on een Israöliet. De geleerde heeren zouden onderling gedurig, overhoop liggen over de behandeling en men zou in hofkringen -den langzamen gang van de beterschap voor- nameiyk daaraan toeschryven. Deze laatste mededeeling verhoogt het vertrouwen in de eerste niet. «Japan* De Japansche regoering heeft met de firma Thorneycroft te Chiswich een contract gesloten voor de levering van twee torpedojagers van een gewaarborgde snelheid van 31 knoopen. OhlMi Luidens een telegram van graaf Von Waldersee kwam de colonne-York den löden November te Kalgun aan en aanvaarddo zy den 23sten den terugtocht. De voorloopigo regeering te Tientsin, waarin Duitschland, Rusland, Engeland, Frank ryk, Amerika en Japan zyn vertegenwoordigd, heeft met algemeeno stemmen besloten, den stadsmuur te slechten en de vestinggracht te dempen. Bumeulëi In de troonrede ter gisteren plaats gehad hebbende opening van de gewone zitting van het Parlement raadt de Koning bezuinigingen aan. Hoewel de begrooting van oorlog lager is geraamd, zal het effectief dor troepen ver meerderd kunnen worden. De betrekkingen met het buitenland zyn van vrlendschappeiyken aard. Do Koning 8proekt de hoop uit, dat het misverstand tusscheQ Rumeiuö en Bulgarye spoedig zal verdwynen voor de foiten, welke het gerech- teiyk onderzoek aan het licht heeft gebracht De Koning betrourt de voorgevallen onlus ten naar aanleiding van de belastingen, en hoopt, dat de bevolking do volstrekte nood- zakeiykheid zal gaan inzien van de offers, die gebracht zyn in het belang van de handhaving van het staatskrediet. Cuba. De Cubaanscho grondwetsconvontie ls te Havanna byeengekomon om de grondslagen der Cubaan8che staatsinrichting te bepalen. Men la zeer nieuwsgierig ovor den afloop der beraadslagingen, daar de party, die Cuba vol komen vry wil maken, zelfs van de suzerei- niteit der Vereonigde Staten, de meerderheid schynt te zullen krygen. Goudkust. Do „Standard" verneemt van zyn corres pondent te Koomassie, dat de opstand der Ashantynen gedempt is. De expeditie-colonne, is teruggekeerd met alle hoofden, die zich hebben overgegeven. De expeditie-troepen gaan nog deze week naar de kust torug, maar te Koomassie zal voorloopig nog een stork garnizoen biyven. Sir James Willcocks blyft ook, tot het eind van December „om de zaken definitief te rogelen." Abbones (gom. Haarlemmermeer). In het Lageland, gemeente Alkemade, heerscht thans een ziekte onder het vee, door do boeren kopziekte genoemd. By verschillende land bouwers stierven binnen een kort tydsverloop oen tiental runderen aan die ziekto. Varende voor een firma uit H. geraakte ln de rechter Zyi onder Warmond oen RUn- schuit, belast met cement en rlviorzand, vast en zonk. Persooniyke ongelukken kwamen niet voor. 10096 153 Aanbevelend, Zondagmiddag 2 Dec.,te 2uren: Voorstelling vande Kon. FranscheOpóra Grand Ballet. Verminderde prezen. Kinderen be neden 15 jaar half geld. 10112 14 •h Avonds te 8 ureui J. HENRI 6ERKELJ0N, Lange Mare 40. I.eeraar voor Piano. Spreekuur des morgens van 10 tot 12 uren. 9197 5 met Mei: een KUIS met Scliuur of Stalling en een flink stuk JLaiifl er by, in den omtrek Leiden. Brieven aan het Bureel van dit Blad onder Ncl. 10054 1 Spreekuur te Lelden eiken VrUdag 11 12, in het Hotel „PlaatB Royaal", 9598 6 BREESTRftAT 82, LEIDEN, 781310 dagelijks te consnltccren, behalve Dinsdags. ei.- Beste adres voor Uw Opruimingen, speciaal van Lompen, Beenderen, Pupier, IJzcr en andere Metalen, op t LEVEXDAAX «O, JANVOSSENSTEEG lioek Clarasteeg, waar tevens de goedkoopste Kachelpijpen Poken, Tangen, Kolenschoppen, Bakken, etc. te bekomen zjjn. 8776 12 ek Groote collectie SIGA.HEJN, keurig verpakt, 99:214 in Kistjes van 25,50 en 100 atuke. Aseortlmentkisten f S.76, f 8.26, f 4.25. VJEINTHAL Co., Maarsmanssteeg. Enkele en dubbele VÏÏÏÏRSÖHiaMSH, in iederen priis voorhanden BV 10122 1# Kort-.Rapenburg. 10,

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 5