JM ONGELUK Amerikaanse Kinderstoelen, Boekverkooping ASSCHEPOES. G. R. LENS, Nieuwe Rijn 51. Leidsche Schouwburg. ORGELS. Stal an Koetshuis. Pf oltGf t ofizsfiiiGit tmsiss St-Nicolaas-Eadeaux. X. J. BEBNSEN, bij BURGERSDIJK en NIERMANS, advertenties. in verschillende modellen en prijzen. IN LOSSING Horlogerie VAN LEEUWEN, De Boeren, die don 24sten dezer nabij Greylingstad mot de Engolsche troepen in gevecht kwamen, werden, blykens een bericht uit Standerton, aangevoerd door Andriel, Greyling en Nicolaas Grobelaar. Zy hadden een sterke stolling ingenomen op de kopjes en twee boerderijen bezet, maar de Engelsche bereden infanterie en drie compagnieën te voet ver dreven hen van daar, terwjjl twee andere compagnieën met twee kanonnen zich van de boerderyen meester maakten, welke natuurlyk wel geheel vernield zullon zyn. Ofschoon de Boeren slechts 160 man telden, konden de Engelschen hen niet insluiten. Als gewoonljjk leden de Boeren weer ontzaglyke verliezen, terwjjl de Engelschen slechts 6 gewonden hadden en zes paarden werden doodgeschoten. Tweehonderd stuks hoornvee, negentig paarden, vierhonderd schapen en vijfhonderd zakken mielies violen in Engelsche handen. Ook in de buurt van Frankfort heeft, vol gens een bericht uit Kaapstad, een gevecht tegen de Boeren plaats gehad, die naar hot zuiden verdreven werden, met achterlating van 7 gevangenen. Voorts wordt melding gemaakt van een Jgevecht nabij Dainsfontein, in het district Kroonstad. De „Times" bevat een waardig protest van Leonard Courtney tegen de huichelachtige redeneering van een inzender, dat het noodig 'is, do hoeven te verbranden omdat de Boeren er anders forten van maken, er verraderlijk uit schieten, enz. en dat zulke strenge maat regelen noodig zijn om den oorlog en dus ,het lydon te bekorten. Laat my opmerken, zegt Courtney dat zulke boginsolen alle regelen van oorlogsrecht met voeten treden. Zij (de regelen van het oorlogsrecht) zijn 'evengoed van toepassing op de Europeesche legers als op den strijd in Zuid-Afrika. Het vergiftigen van bronnen, het neerschieten van gevangenen, het plunderen van onverdedigde steden, dit alles zou gerechtvaardigd zijn, als alle middelen geoorloofd waren, die een oorlog kunnen bekorten. Beschaafde volken z\jn echter i tot een andere conclusie gekomen. Zjj hebben langzamerhand grenzen gesteld aan de militaire actie die in acht moeten genomen worden, zelfs wanneer een veldtocht er door verlengd 'wordt In elk geval kunnen wy niet gedoogen, dat onze ergernis over volgehouden verzet, waar wij een gemakkelijke onderwerping ver wacht hadden, ons verleidt om met beginselen te breken, die wij tot dusver, in overeen stemming met de overige beschaafde wereld, als bindend erkend hebben." De Boeren hebben een postwagen tusschen Windsorton en Boshof geleegd en den koetsier daarna vrijgelaten. Het bericht van de tweehonderd Boeren, die zich aan de Engelschen hebben over gegeven, op voorwaarde, dat men hen in Zuid- Afrika laat, behoeft aanvulling. Deze Boeron /waren al te Lorengo-Marquez en stonden dus niet gewapend te velde. Volgens de jongste Engelsche verliezenUjst bezwekon aan ziekten 1 officier en 19 min deren; voor het eerst worden de namen vermeld van 12 dooden, die by vroegere gevechten zyn gesneuveld; by Bloemfontein zijn den 16don November 5 man van de politie-troepen gesneuveld, enz. Gistermorgen zyn opnieuw aanzienlijke ver sterkingen te Southampton voor Zuid-Afrika Ingescheept. Z\j omvatten officieren en man schappen van het 2de Lincoln regiment, het /2de Bedford, het 2de Schotscho jagers, het lsto Inniskilling-fuseliers (reeds in Zuid-Afrika geweest) en het lste Connaught rangers, te zamen meer dan 800 man. Voor zijn vertrek naar de Kaap neomt het schip „Tagus" te Queonstown nog 400 officieren en manschappen aan boord. De „Morning Leader" waarschuwt, sprekende over het nieuwe plan van don veldtocht, dat aan Lord Kitchener wordt toegeschreven en dat zou neerkomen op het wegzenden van alle onzfldigen naar de kust en het uitzonden van een aantal kleine beweeglijke colonnes om do „rust" in elk district te herstellen de „Morning Leader" waarschuwt, dat men niet moet vergeten, welke uitwerking zulke strenge maatregelen in de Kaapkolonie moeten hebben, waar de Afrikaanders reeds zoo on tevreden zijn. Volgens onzen Kaapstadschen berichtgever, zegt het blad, zouden de mannen, die op het oogenblik trouwe onderdanen van de Koningin zfin, zich by De Wet aansluiten als hy de grens overstak. Mar kther ic iiton. Delft, 29 November. Granen werden heden prijs houdend verkocht, de handel was niet levendig. Witte Tarwe 6.76 a /8.U6. Boode 6.80 a 6.76. Kogge f fy—. a ƒ6.60. Zomergerst 4.30 a 4.70. Chevalier f5.25 a 5.75. Haver ƒ2.75 a f 8.60. Groene Erwten /7.6G a f9.Bruine Boonen f 8.50 a f 10.Paardenboonon f a f Duivenboonen f 6.76 a ƒ7.20. Koolzaad 10.76 a f 11.60. Kanariezaad 6.60 a f 8.26. Hennepzaad f 6.76 a ƒ7.25 per HL. Boternoteering; 4862. Schiedam, 28 Nov. Noteering van de Benra- commiesie. Moutwyn 12.— per HL. Zonder fut en zonder belasting. Spoeling 1.60. Noteering van de Makelaar». Moutwgn 12.25, Jenever ƒ16.25, idem Amsterd. proef 17.75. Noteering van den Diatillatearabond. Moutwijn ƒ12.26. Jenever ƒ16.25, Amet. Proef ƒ17.75. TWEEDE KAMEB. Zitting van heden. Per telegraaf.) Indische begrooting voor 1901 Hoofdstuk II. Uitgaven. Voorzitter de heer Veegens. By het artikel nopens de onderwyskosten voor do Inlandsche bevolking, dringt de heer Van Kol er op aan, dat meer worde gedaan voor dat ondorwfis en zulks op een zeer eenvoudig programma voor de bevolking in het algemeen, daar men anders schoolgeleerdheid kweekt en als gevolg daarvan verzet tegen het gezag, De Minister van Koloniën meent, dat er voor het Inlandsch onderwijs voldoende wordt gedaan. De tegenwoordige regeling dateert van 1893; wel moet dat nog de resultaten af wachten; de gegeven wenken zullen zeker ook in Indië behartigd worden. Na repliek wordt het artikel goedgekeurd. By het artikel nopens den eeredien6t, dringt de heer Van Kol aan op regeerings-maatre- gelen tegen de middelen, welke de stoomvaart- maatschappyen aanwenden om Mekkagangers te krygen. Hy wil ook meer subsidie voor de inland sche priesters en subside voor de mannen van het Heilsleger. De Minister antwoordt, dat de Indische regeoring zich de zaak der Mekkagangers zeer aantrekt. Wil de heer Van Kol succes hebben van zyn opmerkingen, hy zorge dan, dat ze in het verslag worden opgenomen. Na ropliek wordt het artikel goedgekeurd. By art. 65, geneeskundigen dienst, wfcat de heer Van Kol op de ergeriyko mishandeling van krankzinnige inlanders; op de nood- zakelykheid van inrichtingen voor de verzor ging van lepralyders en van de inlandsche blinden; en ten slotte op meer voldoende verloskundige hulp. De Minister antwoordt, dat de iDdische regeering zich de zaak der krankzinnigen evenzeer aantrekt als die van do lepralyders en zegt, dat alles in Indiö gedaan wordt om het verloskundig onder wys te bevorderen on alzoo te zorgen, dat voor de vrouwen steeds meer gebruik zal kunnen en ook worden gemaakt van manneiyke deskundigen. By het artikel nopens de tin-exploitatie, wyst de heer Van Kol op ergerljjke feiten waarop de Minister antwoordde, dat veel klachten onjuist zyn, maar dat de aandacht steeds op die zaak is gevestigd. Thans komt aan de orde de afdeeling van het departement van burgeriyke openbare werken, waarby de heer Verhey aandringt op het maken van een telegraafkabel Batavia— Banjermassing ten behoeve eener meer directe telegraphische gemeenschap tusschen Neder land en Indiö; en op verbetering der haven toegangen tot Soerabaia. De Minister antwoordde, dat het maken van eon landiyn de voorkeur verdient boven hetgeen de heer Yerhey verlangt. De ver betering der haventoegangen zal spoedig ter hand worden genomen. Na repliek wordt art 72 goedgekeurd. Door den hoer Van Kol worden by het artikel omtrent het personeel van den water staat enz., aangedrongen op lotsverbetering van het ondergeschikt personeel van den water staat; waarop door den Minister wordt ge antwoord dat wat nu in Indiö geschiedt zeker is ten voordeele der opzichter, terwyi de architecten reeds in hun diploma een middel hebben om vooruit te komen. Artikelen 73 en 74 worden goedgekeurd. De heer Van Kol betoogde de urgentie van een algemeen irrigatie-plan opdat de werken niet langer afhangen van de afwisselende gezindheid der ambtenaren. Hy nam de uitnoodiging van den heer Conrad aan om zyn systeem nader uiteen te zetten in een vergadering van fret Instituut voor Ingenieurs. De Minister achtte partiëele plannen naar plaatselyke omstandigheden practischer. De heeren VerheyVan Vimmen en De Rasin het algemeen goedkeurende het defensieplan der Regeering, bepleitten hot behoud van een voldoende maritieme ver dediging en meenden dat het Europeesch element in het leger in Indiö met verder mag worden ingekrompen. Yolgens 's Ministers verklaring zal inkrim ping der legerformatie niet schaden aan hot weerbaarheids vermogen. Telegram mo a, EDENBURG, 24 November. (R. 0.) Generaal De Wet houdt De-Wets-dorp bezet. Sommigen zyn van moening, dat hy zich daar gereed maakt om naar do Kaapkolonie te trekken, ten einde stryders en proviand te zoeken. De Engelschen houden daarom alle driften in de Oranjerivier bezet. Er is echter groote behoefte aan meer bereden manschappen, anders is er geen hoop om De Wet te pakken. PARUS, 29 Nov. (12. O.) In de „Intransi- geant" dringt de heer Rochefort er sterk op aan een zeer groote conferentie te houdonen inschry vingen op baitongewoon groote schaal in Europa, Amerika en Indiö te openen om zóó de zaak dor Boeren te verdedigen. KAAPSTAD, 28 Nov. (R. O.) Een kleine groep vluchtelingen vertrpk hedennacht naar het noorden. ANICHE, 28 Nov. (R. O.) In de myn „Fénélon" freoft een dynamietontploffmg plaats gehad. Tot dusver zyn 12 dooden gevonden. VALENCIENNES, 28 November. (12. O.) Men spreekt van 50 dooden en talryke ge kwetsten by een onheil te Anicho. MADRID, 29 Nov. (R. O.) De quaestie van Couta wordt als geëindigd beschouwd. MADRID, 28 Nov. (12. O.) Yolgens een bericht in de bladen zal de ontwerp-overeen komst mot de houders van Spaansche buiten- landsche schuld a. s. Zaterdag of een der eerste dagen van de volgende week aan de Kamer worden voorgelegd. PARIJS, 29 November. (R. 0.) De „Figaro" meldde, dat heden andermaal een onderhoud zou plaats hebben tusschen minister Delcassó en president Kruger, die belangryke depeches zou verwachten. De „Echo de Paris" zegt, dat Kruger zyn vertrek uit Parys uitstelde met het oog op samenkomsten met officieel©, te Parys aan wezige, personen. Men spreekt de meening uit, dat Kruger Zaterdag zal vertrekken en zich rechtstreeks naar Beriyn zal begeven. KAAPSTAD, 28 Nov. O.) Door een snellen en met goeden uitslag bekroonden marsch is generaal Knox er in geslaagd in het front van De Wet te komen en een stelling in te nemen tusschen De Wet en de Oranjerivier, waarheen de Boeren-generaal zich begaf. BERLIJN, 29 Nov. [R. O.) Yoor gezant to Parys is, naar men in welingelichte kringen verneemt, aangewezen de gezant to Sint- Petersburg, vorst Radolin. Diens benoeming is ophanden. NIEUW-YORK, 28 Nov. (R. O.) De „N.-Y. Herald"-correspondent te Rio-de-Janeiro seint: Gfficioele inlichtingen van zeer stelligen aard bevestigen de geruchten, dat Uruguay op het punt zou zyn de vriendschappeiyke betrekking met Brazilië te verbroken. LONDEN, 29 November. (R. O.) Een depeche van Lord Roberts uit Johannesburg gedateerd 18 Nov. meldt, dat De-Wets-dorp op 21 dezer door de Boeren werd aangevallen en zich op 24 November heeft overgegeven, doch door generaal Knox op 26 November weder bezet is. Generaal Knox vervolgt thans het com mando. Byzonderheden zyn nog niet ontvangen. LEEDEN, 20 November. Thermometerstandgisteravond om 8 uren 6.5° C. 43.7° Fahr.heit, hedenmorgen om 8 uren 2.5° O. 36.6° F., 's middags om 12 uren 4° C. 39.2° F., 's namiddags om 4 uren 3.6° C. 38.S0 F. De Sub Commissie, welke zich hier ter stede op uitnoodiging van den Burgemeester gevormd heeft voor de aanbieding van een Nationaal Geschenk aan H. M. Koningin Wilhelmina by gelegenheid van haar huweiyk met Z. H. Hertog Hendrik van Mecklenburg- Schwerin, bestaat uit do volgende personen: Mr. F. Was, voorzitter; Prof. Mr. S. J. Fockema Andreae, vice-voorzitterJ. A. Yan Hamel, penningmeester; Mr. M. C. De Yries van Heyet, secretaris. Yerder als leden uit de heeren: Mr. P. J. M. Aalberse, A. J. Yan Achter berg, P. Alma Lz., A. H. Yan Andel, Dr. J. L, Andreae, Mr. M. d'Aumerie. J. M. Yan B9ek, Mr. H. P. Berdonis van Berkolom, G. J. Bik, Prof. Dr. P. J. Blok, Mr. J. C. Boddaert, A. L. Boeion, J. Bosch, J. Bots, N. Brouwer. K. F. Caron, Mr. C. A. Cau, 0. G. Chavannes, Mr. C. Cock, J. P. Coops, Mr. H. M. A. Coe- berg, Mr. J. A. F. Coeberg, P. Yan Cranenburg. J. Yan Dam, Dr. M. C. Dekhuyzen, Dr. E. F. Yan Dissel, S. C. Yan Doesburgh, J. H. Donnor, G. Yan Driel, P. L. C. Driessen, Prof. Mr. H. L. Drucker, W. B. J. Duyker, J. A. Yan Dyk. Jhr. W. J. M. Yan Eysinga, C. A. Evelein. Prof. Mr. R. T. H. P. L. A. Yan Boneval Faure, G. Y. C. Fraser, J. S. L. Yan Yierssen Frantzmann. H. L. A. Gadet, G. Gerlings, J. Goedeljee Sr., C. H. De Goeje, Prof. Dr. M. J. De Goeje, C. Goekoop, F. Gordon, Mr. J. H. Goudsmit, J. M. P. De Graaf, J. Graf en P. J. Idema Greidanus. Dr. H. G. Hagen, D. Hartevelt H-Czn., J. J. Hasselbach, H. C. Yan der Heyde, H. G. C. Heringa, J. J. Yan HoekeD, Prof. Mr. H. Yan der Hoeven, J. Holster en D. J. M. De Hondt. Prof. Dr. J. E. Yan Iterson. O. G. James, G. Japikse, H. J. Josse ent H. C. Juta. 1 A. E. Van Kampen, Prof. dr. J. H. C. Korn, Mr. L. M. J. H. Kerstens, H. A. Yan Kessel,1 P. J. W. Knaap, A. Koppier, J. Korevaar, P.Az. C. H. Kouw, H. J. Kouwenhoven, A. H. Krieger, Dr. A. W. Kroon Jr., J. H. J. Kuypers. J. De Lange, C. J. Baron Leombruggen, Prof. Mr. P. A. Yan der Lith, H. P Schim Yan der Loeff, S. Kutsch Lojenga, J. A, Longepee. H. B. Yan Maaren, H. Meinesz, Dr. H. W. Yan der Mey, J. B. Meynen, W. C. Mulder. A. L. Nagel. Jhr. U. W. F. Van Panhuys, W. Pera, S. J. Le Poole. A. L. Quant. Dr. P. H. Roessingh, P. F. Rollandet, Prof. Dr. S. S. Rosenstein, R. J. W. Rudolph, C. R. Van Ruyven. M. G W. A. Schuman, Mr. O. W. Sipkes, Dr. J. G. Yan der Sluys, Jhr. C. J. Strick van Linschotem J. J. M. Teule, Prof. Mr. P. A. Tichelaar, Prof. Dr. C. P. Tiele, J. M. Tromp. C. J. Vaillant, J. J. Yernieuwe, T. P. Viruly, Prof. Dr. A. C. Vreede, A. G. Yreede, Mr. E. De Yries. Dr. W. Th. M. Weebere, F. A. Wempe, G. Yan der Werf, M. J. v. Wozel, Ds. S. H. J. Do Wolff. J. Zaalberg JCzn., Prof. Dr. T. Zaayer. Het Hoofdbestuur van „Volksweerbaar heid" heeft in een adreB aan Hare Majesteij; verzocht, dat spoodig een wetsontwerp tot regeling van den landstorm moge worden ingediend en daarin worde opgenomen en zooveel mogeiyk moge worden gevonden het beginsel van algemeenen oefonplicht voor alle lichamelijk geschikten, welke tot deo land storm zuilen behooren. In een adres aan de Tweede Kamer heeft het Hoofdbestuur voorts verzocht, te willen bevorderen en bewerken, dat by de verdero behandeling der wetsontwerpen omtrent de samenstelling en vorming der Jevende stryfr- krachten in boginsel wetteiyk tot oefenplicht worde besloten en wel in dien zin, dat die pliebt aan alle lichameiyk daartoe geschikte Nederlanders boven een te bepalen leeftyd worde opgelegd. Onder politie-geleide werd Zondag iemand van Bergen-op-Zoom naar Goes gebracht, wjjl hy beweerde de minder- jarigo zoon te zyn van oen inwoner dier ge meente en berouwvol naar zyD oudere te willen terugkeeren. Geconfronteerd met zjjn beweerden vader bleek dat de jongen een valeche opgaaf had gedaan, want de bedoelde zoon zat, volgens mededeeling van den man, reeds drie jaren in de Schans. De aangohoudeno noemde toen een andoren naam en gaf op te Amsterdam geboren te zyn. Men hoeft het jonge menech daarop weder naar Bergen-op-Zoom teruggebracht om te trachten te weten te komen wie hy eigen- lyk is. (M. C.) Yoor de arrondissement s-recht- bank te Maastricht is gisteren in hooger beroep behandeld de zaak tegon zekeren O., door hot kantongerecht aldaar veroordeeld tot eon geldboete van 25, wogens het houden van een zoogenaamd huis van koop mot recht van wederinkoop, zonder van regeeringswego tot het houden van een huis van pand of beleening te zyn toegelaten* Het vonnis was gewezen op grond van art 436 wetboek van strafrecht in verband met art. A der wet van 16 Pluviose au XIL Door het 0. M. is vernietiging van het veroordeelend vonnis en ontslag van rechts vervolging gerequneerd, op grond, dat het aangehaalde art. 436 niet ten deze van toe passing is. Uitspraak 11 December a. s. 29 November 1900. Ondertrouwd H, C. Th. CRAMER en 10136 6 J. W. DEN HOUTER. De Lier, Leiden. Tot onze diepe smart overleed heden onze geliefde Echtgenoot©, Moeder en Behuwdmoeder Mevrouw ADRIANA MEERBURG-Van DUY- venbooden, in don ouderdom van 64 jaren. 10146 9 Uit aller naam, D. MEERBURG Katwijk a/Zee 29 Nov. 1900. De ondergeteekendon betuigen hun nen harteiyken dank aan den.Weled, Zeergeleerden Hoer Doctor D. TIM MERMANS, Oegstgeest, voor de goede en zorgvuldige behandeling, gedurende de ziekte myner vrouw betoond. D. VAN NOORT en Echtgenoot©. Oegstobrst, Morsch, 29 Nov. 1900. 10109 10 De Ondergeteekenden, Stal houders te Leiden, berichten bij deze, dat te beginnen met X December a. s. de prijzen der Kijtuigen voor de Begrafenis sen zijn verhoogd. De Heeren Directeuren der Begrafenisondernemingen en Heeren Noodigers, hebben allen een gedrukt, door hen onderteekend Tarief voor handen. 10141 20 A. ZWAAN. CORNs. DIEBEN. P. VAN VLIET. P. J. KOOREMAN. Leiden, 30 November 1900. "Wegens Vergadering zal liet Koffiehuis licdena\oud na 8 uren 10120 6 gesloten zyn. J. KOOT, Ueerenslraat I ZONDAG 2 DECEMBER 1900: AauvaDg 8 uren, tegen zeer verminderde prijzen, door het Hollandsch Tooneclgezelschap, Directie: A. YAN LIER, van Amsterdam. OF 10143 47 beroemd Kluchtspel in 3 Bedj-y ven, naar het Duitsch van OSCAR BLUMENTHAL en GUSTAY KADELBURG, vertaald door PF.KA. Regio: ISOVABD TAN LIER. voorafgegaan door Lever de Rideau iu één Bedrijf door JO YAN SLOTEN. Prjjzen der Plaatsen: Loge 1.33, Baignoire ƒ1.10, Parterre OAKS, (met inbegrip van Vestiairegeld), 2de Rang ƒ0.40, Anphitheater ƒ0.30, Galerij f 0.20. Plaatsbespreking aan den Schouw burg op Zaterdag 1 December van 10—2 uren en Zondag 2 December van 12—2 uren, n 10 Ctnte per plaats. Een Amerilc. ORGEL voor ƒ00, met 5 registers voor 75 en 85, ƒ110, ƒ125, 135 met 10 registers. Te zien: Breestraat 77. Ook Orgols in koophuur verkrijgbaar bjj iWW# ld. J. BIK. 10140 26 Tc liuur aangeboden: een STAG en KOETSHUIS, waar 6 Paarden gestald kunnen worden. Tevens geschikt om voor verschillende andere zaken to worden ingericht. Gelegen Korte Schoolsteeg. 10142 11 To bevragen by Mej. de Wed. A.M. ROTTEVEEL, Breestraat 19. HEEREN WINKELIERS. CAFÉHOUDERS 11 lüi Oent. 9995 10 «£RNER Co. eons lading KOLEN. Bestellingen te doen bjj: J. J. IIÏJY, St.-Jacobsgracht, en T. J. BET, Levendaal. 10129 6 "V erloren, hedenmorgen, door oen Werkman: een PMTOFFEL, zoo goed als nieuw. Den eerlijken vinder wordt be leefd verzocht, deze tegen kleine belooning Lorug te bezorgen: 101 45 8 jKydgi-aclit No. 2. De ©enige ultdeelingslyst in het faillissement van JOH. HAAS NOOT, te Katwyk a/Ryn, ligt gedurende 10 dagen ter kostelooze inzage ter griffie van de arr.-recht- bank te 's Hage en van het kanton gerecht te Leiden 10106 9 de curator mr J. iL KETJEN. Ontvangen: fraaie zingonde Kanarievogels, van Saksisch en Hollandsch ras, togen biliyken prys. Allo werkdagen te be komen, Haar lemmer str. 239 (winkel). 10134 8 Op voordoelige voorwaarden TE KOOP aangeboden: een perceel 55G>ïjWGRONI>, golegen onder Oegstgeest. Brieven fr. onder No. 185 aan A. L. DE VLIEGER, Boekb., Breestraat 132. 10119 8 Doczastraat 29. Ontvangen do nieuwste modellen Horloges, Regulateurs en Wekkers, wolko geleverd worden onder,langdurige garantie. 10135 OON F1SKXJ JEi, GUISINlliJa, IQ*?, Breestraat 157, bericht hiermede dat de St.-lVicolaas-ïï:talagre gereed is, zich minzaam aanbevelend tot een bezoek. 10128 20 „Templnm Salomonis", te LEI DE.V, op ÏO tot 1 4 I> e c e m t> e r a. s., van de Bibliotheek, afkomstig van het voorm. Gcneesknndlg€cs(iclit voor Krasfikziïïinigen te HordrecSit, waarby gevoegd do Geneeskundigo en Natuurwetenschappelijke Bibliotheek van Dr. H. A. GROSKAMP, arts te Deventer, benevens vole kleine Verzamelingen en Nalatenschappen, ook op het gebied der Wis-, Natuur- en Sterrenkunde en Meteoro logie. Hierby enkele Werken en Tydschriften, afkomstig van Prol". I>r. F. KAISER, in leven Directeur der Sterrenwacht te Leidon, De Catalogae van 2500 worken bevat: Geneeskunde Tydschriften (74 nrs.). Cudere schry vers, Anatomie en Phy siologic, Darwinisme (140 nrs.). Psychiatrie, Psychologie enz. (83 ns). Chirurgie, Oogheelkunde, Yerlos- kundo enz. (104 nrs.). Pathologie, Kliniek, Auscultatie, Huidziekte, enz. (90 nrs.). Hygiëne, Bacleorologie enz. (56 nrs.). Gisesnie enPtaarmaeie (115 nrs.). Wis- en natuurkundige we tenschappen Tijdschriften (36 nrs).. Sterrenkunde, Ouoero en Nieuwere Schryvers, Kometen, Zonnewy- zer3, Zeevaart, enz. (339 nrs.). Wiskundige aardrykskunde en Me teorologie (64 nrs.). Natuurkunilo, Electricitoit, Bewe ging, Warmte, Optiek, enz- (217 nrs.). Wiskunde, Oudere en Nieuwere Schrijvers, Algebra en Meetkunde, Waarschyniykbeidsrekening en hare toepassing met uitgebreide Verzameling over Levensver zekering, enz. (610 nrs.). Ingenieurswetenschappen (40 nrs.;. Krijgswetenschappen en Vesting bouw (57 nrs.). Zoölogie. - Botanie. - Geologie. Tydschriften, Werken over de meeste Diersoorten, Botanische Plaat werken, Anatomie en Physioiogie van de Planten, Yoorwereldiyke Dieren, enz. enz. (566 nrs.). Geneeskundige Instrumenten, Microscopen, Sterrenkijker, enz. i J Kjjtdsgon: Vrijdag eu Zaterdag 7 on S December, van 10 tot 3 oren. Catalogus ia gratis verkijjg 'voor iraukoeikosten. Toezonding tegen 10 Cta. 10118 86'

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 3