DAGREGISTER SEMPRE CRESCENDO. Bericht van Inzet. GRACIEÜSE, onz8 triudl' Imitatie-Concert Het Bestuur maakt bekend, dat liet tot zijn leedwezen aan aanvragen om kaarten onmogelijk meer kan voldoen, daar liet aan tal beschikbare plaatsen reeds verre is overschreden. fijn gekruide St.-Nicolaas Firma I. C. BATIHG, Haagsche Hoek en Banketbakkerij, Voetborstels flöOO.- Nieuw Boek voor Meisjes 2 Nieuwe Boeken voor Jongens DESKUNDIGE Mevrouw VAN ZEB8EREN, HYPOTHEEKBANK. uitgeleende Boeken. /Gfr«<n«ned Nle*wii Hedenmiddag is in de Beschuit- een dak van een huis godeeltoiyk inge- ;ort. Den gedeelto der latten en pannen kwam straat, het overige in de goot terecht, jelukkig zyn geen persoonlijke ongelukken ite betreurenalleen werd oen aldaar.geplaatsto rachtwagen onder de vallende massa als hot fare bedolven. poor do politie alhior is heden- ïorgen aangehouden zekere C. F., wiens op poring in het Algemeen Politieblad" gevraagd r0rd tot het ondergaan van twee maanden eebtenis, waartoe hy door de Haagsche recht- ank veroordeeld was. HU is ter beschikking gesteld van den officier an justitie te 's-Qravenhage. BU do politie alhier is aangifto edaan, dat in een logement ten nadeelo van en logó hedonnacht een winterjas on vost jn gestolen. Men meent den dader op hot poor te zfin. Gisteravond brak van oen der agens van de paardentram alhier, het hterste wiel, terwijl hü in vollen gang was. 3 wagen helde over, doch geholpen door onducteur en andere personen, werd het oertuig van de rails verwijderd en voor lopig geplaatst op den hoek der Turfmarkt de Blauwpoortsbrug, waar het 's nachts floor een tram-beambte bewaakt werd. Verdere ingevallen kwamen niet voor. Hedenmorgen vroeg werd de wagen naar de :emise bij de Ulrecktsche brug overgebracht. Po Haagsche rechtbank voroor- leelde heden do twee jongomannen, die terechtstonden wegens diefstal met inklimming Ei een huis in de "Witto-de-Witk-straat aldaar, ieder tot 2 jaren gevangenisstraf on den derdon jongen, die op den uitkijk stond en dceldo in opbrengst van den diefstal, tot 1 jaar en maanden. Pe man, die zich te "Waesenaar en Katwijk ichuldig maakte aan diofstal van oude tram es en aan stroopery van veldvruchten, treog 2 jaren gevangenisstraf. In den nacht van Zaterdag op Zondag om drie uren werden in do Rijnhaven Rotterdam stapels hout gelost van een Btoomsckip, liggende aan paal Ho. 6, op een ichtorschip. Pe 24-jarige werkman J. S., wonende te lillesluis, bevond zich op den houtstapel op iet lichterschip, toen plotseling de deklast instortte en grootendeels to water viel. In den val werd de werkman medegeslourd en door do vallende planken in het water getroffen en tvel zoodanig, dat hy niet meor bovon kwam. SU'n lijk is nog niot opgevischt. Er hebben zich 29 sollicitanten ïangemold voor de betrekking van directeur an den geneeskundigen dionst te Amsterdam. Een inbraak, gepleegd mot moor dan gewone brutaliteit, heeft gisternacht to Amsterdam plaats gehad in de sigaienfabriek pModjo", eigenaars E. Donkersloot Jr. en W. A Van Hees Jr., aan do Jacob-van-Lennep- kade 57. Toen een der firmanten Zaterdag morgen, ongeveer te 8 uren, aan do fabriek kwam om hot werkvolk in to laten, bevond hij, dat do deur blijkbaar met een looper of valscken sleutel geopend was. Ook do deur van hot in do gang uitkomende kantoor stond open en in dat kantoor was alles overhoop gehaald. Een schrijfbureau was mot gewold geopend en doorzocht, zonder dat de dieven echter do zich daarin bevindende kleine kas met eon bedrag van ongeveer 50 hadden weten to vinden. Beter was het hun gelukt mot do brandkast. Die bobben zy niet alleen woten to vindon zij hebben haar zooals zy treildo en zeilde medegenomen. Het was een meubel, voor de vervoering waarvan zeker drie sterke mannen zyn noodig gewoest. Blijkbaar waren de inbrekors niot gekomen met de bedoeling haar weg te sjouwen, want een nijptang, een breekijzer en een vyl, alsook de afgebroken rozet van het slot en ver schillende stukken plaatijzer, die aantoonen, dat zy eerst geprobeerd hebben do kast to forceeren, hebben zij achtergelaten. Eerst toen zy begrepen, vermoedelijk, dat het werk te lang zou ophouden, hebben zij een handkar uit de fabriek genomen, hebben de kast er op geladen en zijn er mede weg gereden. Uit de asch, welke op vorschillondo plokken word aangetroffen, kon men opmaken, dat do heeron by hun arbeid behoorlijk een sigaar hebben opgestoken. Een doosje, waarin postzegels waron ge borgen, was geheel geledigd. Door een gelukkig toeval kon spoedig een der daders worden gearresteerd. Eon dor inbrekers heeft namelijk de onvoorzichtighoid gehad om zijn naam en adros in het perceel achter te laten. Er is eon gedeelte van een bedrukt papier gevonden, dat bleek t6 zijn een beschikking van do Justitie in een straf zaak en waarop hot adres en de naam van den daarin bedoelden persoon nog voorkwamen. Hot spreekt vanzolf, dat, toon deze vondst aan de politie was bekend gemaakt, zij onm'id- dollijk dozen man is gaan halen. Het was zekere S., wonendo in de Jacob-Van-Lennep- straat, niet ver van do fabriok verwijderd. Het bleek, dat hij dien nacht uit was ge weest en eerst in do vroegte was thuis ge komen. HU is naar hot Huis van Bewaring gebracht. "Wel ontkent hij iets van de zaak te weten, maar de justitie heeft alle hoop hem van zyn schuld te overtuigen, daar inmiddels de brandkast ongeopend nog is teruggevonden. Dozo kast is namelijk ergens in do Nicuwo- Kerkstraat binnengebracht, hetgeen gezien is door iemand, die kon mededeelen, dat drie personen haar aldaar gebracht hebben. Bi) uitzondering waren dezen keer niet alleen de boeken van de fabriek in de brand kast, maar ook een duizend gulden aan geld met het oog op do uitbetaling van loonenop dion Zaterdag. Het onderzoek door de justitie is den ge- lioolon dag voortgezet. (A. v. d. D.) „Dierenmishandeling door een militair." Onder dit opschrifc kwam in de „N. R. Crt." van Zondag 18 dezer een inge zonden stuk voor, waarin een verhaal werd gedaan van een ergeriyke dierenmishandeling, die de luitenant-adjudant van het te Geortrui- denberg verbluf houdende garnizoen in do Havenkazorne zou gepleegd hebben. Het biad kan dienaangaande thans mode doelen, dat, op ongoveor gelyktydigen last van den minister van oorlog en verzoek van den auditeur-militair, op grond van art. 254 Wetboek van Strafrecht (dierenmishandoling) eon onderzoek betreffende deze zaak is inge steld, en dat toen is gebleken, dat er geen enkele aanwUzing is gevonden dat de bedoelde officier tot het workelyk plaats gohad heb bende dierengevecht heeft aangezet, daaraan heeft deelgenomen, het hoeft aangemoedigd of er genoegen in heeft gehad. Het doet de „N. R. C." oprecht lood, dat z'O uit het bovenstaande moet opmaken, door opneming van het ingezonden stuk, mede gewerkt te hebben tot het verspreiden van oen bericht, dat een onverdiende blaam op den bodoelden officier wierp. M arktborichtou. Alfcii, 26 Nov. Aangevoerd 18 wagens kaas partijen: te zamen 637 stuks. Prijs: Goudsche kans lsto qual. f 27.a f 28.2de qual. 24. a f 26.Derbykaas f Llandel matig. Rotterdam, 26 Nov. Op do veemarkt waren aangevoerd: paard veulen, ezel, magere rundoren, 187 vette rundereu, 168 vette en graskalverea, nuchter kalf, 1824 schapen of lammeren, 093 varkens, big,bok of geit. Men noteert: Vette Runderen priuia lsto qual. a 1ste qual. 62 a 2de qual. 08 a 3de qual. 02 a cents, Ossou lsto qual. a 2do qual. 3do qual. cents, Stieren 1ste qual. 50 a 2de qual. 40 a,3de qual. cent9. Kalvoren 1ste qual. 80, 2do qualitoit 70, 3do qual. conts. Handel in vette runderen iets vlugger, overigens traag. Scbapen lsto qual. 62 a 2do qual. 46 a cents. Handel traag. Varkens lsto qual. 43 a 2de qual. 42, 3de quaL. 40 a cents. Licht 6oort 42 a 14 cents. Ruime aanvoer en tamelijk vlugge handel. Aardappelen: Spuische jammen f 3.00 a 3.70, Bi ielscho kralen f 4.a f 4.25, tielderscho blauwen 2.10 a f 2.60, Zeeuwscbe blauwen f 3.a f 3.20, Poters f 1.50 a f 1.70, Aanvoer weinig, handel traag. VOETBAL, Zooals te verwachten was, heeft „Ajax" hot gistcron in Den Haag tegen de kampioenen moeten afleggen. In het begin drong „Ajax" aardig op, maar gaandeweg nam de Haagsche V. Y. de overhand en slaagde er in den bal driemaal door „Ajax"dool te schieten. Na de rust liield de Leidsclie verdediging zieh taai, maar de Hagonaars hielden hot spel in handen en wisten kort vóór tfid nog een vierde punt te bemachtigen. Wel naderdo onze voorhoede ook zoo nu. en dan het Haag- sclio doel, maar allo aanvallen bleven zonder gevolg, zoodat „Ajax" met 4—0 in zyn nadoel het void moe3t ruimen. De volgende week is „Ajax" vrij. Aangozien nog de uitslagen van andere clubs gisteren waren, als volgt: „Velocitas" slaat „Rapiditas" met 2 0 te Breda, „H. B. S." slaat „Haarlem" met 6 1 te Haarlem on „Sparta" en „R. A. P." spelen gelijk (1 1) te Rotterdam, is het ranglijstje thans als volgt Doclpuntoa Gew. Gel. Vcrl. GemiJJ. Voor l'cgon Haagsche V.V. 6 1 0 1.86 33 6 Velocitas (Breda) 4 2 0 1.67 15 G R. A. P. (Amst.) 3 1 2 1.17 7 5 Ajax (Leiden) 3 2 2 1.14 15 10 H.B. S.(DenHaag)2 3 2 1.- 11 17 Haarlem 2 0 5 0.57 14 26 Sparta (Rott.) 0 2 4 0.33 4 20 Rapiditas (Rott.) 0 1 5 0.17 6 16 _-u; Tciogrammou, PARIJS, 25 Nov. (S. 0.) Van do 25 of 30 gevangennemingen, gisteren by do betoogingen ter eere van president Kruger gedaan, z(jn er maar zevon gehandhaafd. Do botrokken per sonen zullon vervolgd worden wegens het uiten van oproerige kreten. Do „Matin" meent te weten, dat dr. Loyds den heer Grébauval, voorzitter van don ge meenteraad, liet weten, dat president Kruger toestemt in een bezoek op het stadhuis, op voorwaarde, dat er geen banket, noch oon feestmaal zij, daar de president voornemens is den rouw, dien hy draagt, in acht te nemen. Volgons de „Echo de Paris", heeft de Transvaalsche gezantschapssecretaris verze kerd, dat prosident ICruger Maandagavond uit Parijs naar Brussel zal vertrekken, waar hy twee dagen biyft. De prosident gaat ver volgens naar 's-Gravenhage en Berlijn en keert dan naar Brussel terug. De „Etoile beige" wil weten, dat de Belgische Regeering den wensch heeft uitgesproken, dat president Kruger rechtstreeks naar Nederland zou gaan. President Kruger was gisteravond zeer ver moeid, geiyk wol te begrijpen is. Vandaag was hy flink uitgerust. President Kruger stond laat op on eer biedigde streng de Zondagsrust. Don geheelen dag ging de President niet uit. In het salon van het hotel werd in intiemon kring oen godsdienstoefening gehouden ondor leiding van den President. Deze hield echter geen geïmproviseerde preek. Daar er geen Gerefor meerde kerk in Parys is, Btelde de Presi dent zich tevreden met het lezen van den bijbel in zyn vertrekken. Hij was voor niemand te zien. In den namiddag, na hot familio- dójeunor, zou hy zijn hoofdambtenaren ont vangen. Morgenochtend is or receptie' van do Ior- scho gedelegeerden en een tal van voorname personen Omtrent het bezoek aan het stad huis is nog niets bepaald. Ook is nog niet bekond of do President langer dan tot Dinsdag to Parys zal biyven. Do ochtend van heden verliep zeer kalm. Tegen den middag werden uitgebreider orde maatregelen genomen, de straten om het hotel weiden afgezet, maar op de trottoirs bleef een dichto menigte staan, ondanks een paar stortbuien. Tot kwart voor drieön bloef hot alzoo vry rustig Yoor hot „Hótol Scnbo". De wandelaars liepen eenvoudig heon en weer. Op dit oogenblik bogon een troepje jongelieden op den hoek van do Rue Dauuoie te schreeuwen en te zingen. Daar do menigte rondom hen te hoop liep, word hulp gevraagd by de agenten, die by do Opóra in reserve wordon gehouden, om het verkoer te verzekeren. Toen de menigte om president Krugor bleef roepon, verscheen deze om drio uren op hot. balkon tusschen mevr. Eioff en mej. Gutteman, waar hij onophoudelijk en geestdriftig werd toegejuicht. Nadat de President zich in zyn appartementen had teruggetrokken, ging de dicht opeenge pakte menigte met schreeuwen en zingen voort. Het huldebetoon behoudt overigens het correcte karakter van sympathie Yoor de Boeren on wordt niet verkleind door boieecü- gingen aan hot adros van Engeiand. Een troep van 200 jongelieden ging in den namiddag raanifesteoren voor de bureelen van de „Libre Parole", roepende „Leve Kruger! Leven de Boeren!" Toen een paar politie agenten kwamen op dagen, ging de troep op de vlucht. Later sloot hy zich weer aaneen en beproefde terug te koeren naar de buroelon van de „Libre Parole" on do „Intransigeant". Drie jonge mannen werden gevangengenomen wegens het uiten van oproerige kreten. De „Libertó" meent te weten, dat de heer Kruger waarschyniyk Woensdag naar Neder land zal vortrekkoA over Brussel, waar hy zich niet zal ophouden. Oorspronkelijk was de bedoeling in Brussol stil te houden, doch wegens de vermoeionis, aan nieuwe plechtige ontvangsten verbondeD, werd dat plan opge geven. De Noderlandecho zaakgelastigde bracht gis- toron aan „Hótol Scribe" een officieel bezoek. De gezant is afwezig. BRUSSEL, 25 Nov. (R. O.) De „Petit Bleu" beweert, dat president Kruger, wanneer zyn trein stilhoudt aan het station alhier, begroet zal worden door een vertegenwoordiger van den Koning van Belgiö. PARIJS, 26 Novomber. R00 De „Echo de Paris" verzekert, dat het onderhoud tus schen do heeren Krugor en Delcassé in den namiddag van heden zal plaats hebben. PARIJS, 26 Nov. RO.) De „Figaro" zegt, dat president Kruger hedennamiddag het nog aanwezige gedeelto van de wereldtentoonstel ling zal bezoeken on byzondore aandacht wy- den zal aan het Transvaalsche Paviljoen. MARSEILLE, 25 Nov. R0.) De mailboot „Irawaddy" is hedenmorgen aangekomen mot 157 passagiers, onder wie een groot aantal Hollanders, die door de gebeurtenissen in Transvaal genoodzaakt zyn naar Europa terug te keeren. ROME, 25 November. (R. O.) Een telegram uit Peking van 23 dezer meldt: Graaf Walderseo ontving bericht, dat eon Italiaansch-Duitscho colonne naar Kalgan oprukt De Chinoescho troepen trokken zich na een kort gevecht terug. De gezondheid dor troepon is uitmuntend. PEKING, 24 November. (R. 0.) Het corps diplomatique hield hedenmorgen zyn laatsto byeenkomst, waarin de voorwaarden voor het sluiten van oon vredostractaat met China worden besproken en definitief vastgesteld. De gezanten moeten daarop nu nog slechts do goedkeuring van hun respectieve regeerin gen verkregen, waarna de rechtstroeksche onderhandeling met do Chineesche gevolmach tigden zal beginnen. Over do voorwaarden van de regeling lekt niets uit, maar men gelooft algemeen,-dat de hoofdpunten gelykluidend zullen zijn aan dio, welke in de Fransche nota aan de mogend heden voorkomen, nl.bestraffing van de voor naamste schuldigen; schadeloosstellingen, door do Chineesche regeoring te betalen in ver houding tot de schade, door de onderdanen van de verschillende beschaafde staten geleden instolling van sterko wachten aan de legatiön te Poking, en bezetting van verschillende punten tusschen Peking en Taku door de mogendheden. PARIJS, 26 November. (R. O.) Do „Matin" opent eon inschryving, om Koningin Wilhel- mina ter gelegenheid van haar huwelyk met Hertog Hendrik van Mecklenburg een geschenk aan te bieden, en doet daarby een beroep op do Fransche dames. BERLIJN, 26 Nov. Wolffbureau). Hot hoofd commando te Peking meldt, dato 24 dezer: Het detachement van Hühlenfels heeft den 22ston langs byzonder moeilyke bergwegen over Keng-Iing-scheng don Grooten Muur be reikt en er de vlag geheschen. De Franschen zyn op 30 K.M. ten zuiden van Pao-ting-fu, naar het schijnt, in een hevig gevecht met de Boxore geweest. LEIDEN, 20 November. Thermometers tandgisteravond om 8 uren 6° C. 42 8° yahr.helt, hedenmorgen om 8 uren 63 C. 42.83 F., 'a middags om 12 uren 8.5° O. 47.33 F., 'a namiddags om 4 uren 8° C. 46.4° F. Naar men ons mededeelt, heeft hot be stuur dor alhier opgerichte subcommissie voor de aanbieding van een na'.ioaa <1 schenk aan Hare Majesteit do Konii:g:.i b;i golegonheid van Haar buwelyk, bestalen <"o inzameling van giften voor dit dool in plaat» van op Vry dag 7 December, te doen gosclfioden op Maandag 10 December a. 8. By do boden alhier gehouden openbare verkooping van cokes in partyen van 100, 10 en 5 H.L. waren do hoogste prijzen 74, 7.60 on 3.75de laagste 73, 7.g0 en 3.75. In oen vergadering van afdeelings-besLuren van den Bond van uit Z.-Afrika verdreven N.-Z.-A. Sp.-Mij.-personeel werd besloten de directie der N.-Z.-A. Sp.-My. te verzoeken liet in dionst te houden, zy het dan zonder salaris of tootage. Waarschyniyk zal aan dit besluit worden voldaan. Eerstdaags zal een mede- deeling vanwege de directie met voor het personeel gunstige bepalingen vorschynon. Het stoomschip „Lawoe", van Batavia naar Rotterdam, arriveerde 26 Nov. te Suez; de „Van Riemsdyk", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 25 Nov. v.m. Oitavos; de „Salak", van Java naar Rotterdam, passeordo 25 Nov. Wight; do „Sindoro", van Rotterdam naar Java, passeerde 25 Nov. Gibraltar. Voorschoten. Zaterdag avond had in de zaal van het Ambachtshuis de aangekondigde voordracht plaats van don heer K. Burger, sectie-ingenieur der Z.-A. Sp.-My., over do spoorwegen in Transvaal. De zaal was geheel bezet. By de aanwezigen ingeleid door don voor zitter der vergadering, den hoor Vernódo, begon de spreker zyn rede mot de medo- deelmg, dat hy het niet over don oorlog of de politiek, maar uitsluitend over de ge schiedenis van de spoorwegen zou hebben. Op een groote kaart in het lokaal opge hangen, wees spreker vervolgens de verschil lende lynen van de Z.-A. Sp.-My. aan en deelde veel wetenswaardigs mede omtrent de tot-stand-koming dezer spoorwegen. De groote technische en financièole raoeiiyk- heden, waarmede men te worstelen had, werden door hem in het licht gesteld, omtrent den bouw dier spoor wogen, waar die van de onze afwijkt, eon on andor verteld en een beschaving gegeven van de wonderschone natuurtafereelen, die do streken aanbieden langs do spoorwegen. Door photographieèn toegelicht, die in de zaal circuleerden, werd daardoor voel van hetgeen de spreker mededeelde over bruggen, stations enz. duideiykor. Aan het slot zynor rede ontving de hoer B. een hartelyk applaus en werd hy door den voorzitter bedankt voor zyn zaakryko, interes- sant«|^dodedlingen. Kruger's toespraken. „De Standaard" schrijft het volgendeBiyk-' baar zond de telegraaf ons niet Krugers origi- neele toespraken, maar Fransche stukken, die men in het Nedertandsch heeft vertaald. Dat is geen vermoeden, maar blykt uit den tekst. Meer dan eens nameiyk wordt God do Heere in die toespraken genoemdde Eeuwige, zonder meer. Dit nu is niets dan oen Gallicisme. In de Fransche By bel vertaling toch staat overal VEternel, waar by ons Heere staat. Calvinisten, die Nederlandsch spreken, ge-, bruikon die uitdrukking nooit, en zeer stellig heeft ook Krugor ze niet gebezigd, althans niet uit zichzelf. Het feit nu, dat we de speeches niet in originali krygen, koude men ook in liet oog by wat namens Pres. Kruger over de Marseil laise word gezegd. Kruger zelf kent geen Fransch, en het is daarom gan6ch niet zeker, dat hy dezen zang der Revolutie verheeriykt heeft. Gereilde peroeeleo. Gehouden verkooping in het Notarishuis aan Den Burg, alhier, op Zaterdag 24 November 1900, ten overstaan van: A. D. Vygh, notaris te LoidenHot hoeren huis Turfmarkt 8, in bod 8650, kooper de heer H. J. Slowe, voor ƒ8670. Het huis Geeregracht 10, in bod 1350, kooper de heer W. Van Ryn. ■i ADYEBTENTIEN. Heden overleed, plotseling, onze ge liefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader LEONARDUS EZICHIAS NIEUWENHUIZEN, in den ouderdom van 61 jaar. Dat hy in Christus ontslapen is, lenigt onze diepe smart. Uit aller naam, Wod. L. E. NIEUWENHUIZEN— y Van dek Plas. f Leiden, 23 November 1900. Morscliwog No. 28. (Nieuw Frankfort). 10009 15 Teraardebestelling Dinsdag te half- één op het Oegstgeestsche Kerkhof. Heden overleed te Purmerend, onze geliefde Moeder en Behuwdmoeder Mejuffrouw L. VEEN, Wed. van den Heer P. PRINS, in den ouderdom van 71 jaren. 9997 9 - Uit aller naam, P. PEINS Pz. Leiden, 24 November 1900. - Eenige kennisgeving. Heden werd ons ouderhart diep getroffen door het overlyden van onzen heveling PAULUS JOHANNES, in don jeugdigen leeftijd van byna 3 jaren. J. DE JONG. 10004 9 J. DE JONG Van Hooidonk. Leiden, 25 November 1900. (Levendaal 84.) "Algemeene kennisgeving. Heden overleed, in den ouderdom Tan 42 jaren, myn geliefde Echt genoot J. j. Baron TAETS VAN iMERONGEN. 10008 7 Baronesse TAETS VAN AMERONGEN-Barna abt. Okostgekst, 25 Nov. 1900. Heden overleed, na een ongesteld heid van weinige dagen, onze go- liefde Echtgenoot Vader, Behuwd- en Grootvader de Heer A. DORRE- PAAL, in den ouderdom van ruim 69 jaren. 9985 10 Uit aller naam: Wed. A. DORREPAAL- v. d. Akker. Koudekerk, 25 Novomber 1900. Hiermede betuigen wy onzen har- telyken dank voor de deelneming, ondervonden by het overlyden onzer .geliefde Moeder, Mejuffrouw de Wod. D. SCHAAPgeb. A. Ouwehand. Uit aller naam, L. M. WILLEMSE. Katwijk a/Zee. 9980 8 Ondergetoekende betuigt haar har- teiyken dank aan de Zeergeleerde Heeren Dr. D. STIGTER en Dr. Th. VAN WIJK, voor de vele en liefderijke hulp, aan wyien haar Echtgenoot bewezen, en in het byzonder ook aan onze hooggeachte Wykzuster Mej. JOHANNA DEN OLDER, voor al de liefde en toewijding, haar Echtgenoot en haar bewezen. 9983 13 Wod. KWESSTROO, geb. Lens;. Leiden, 26 Novomber 1900. (Levendaal 63.) 4 HEEREN WINKELIERS. CAFÉHOUDERS!! ISl Oent. 9995 10 CEÏtXER Co. op Zaterdag 1 December, 's avonds Ie halfacht, IN DE STADS-GEHOORZAAL. Solisten: Mejuffr. RENÉE AJVDREESSE (Viool), uit Rotterdam, en do Heer ADELIX FERMIN (Zang), uit Den Haag. Plaatsen te bespreken vanaf Woens, dag 28 Nov., by deD Heer EGGERS- Botermarkt, a 10 Cts. per plaats. 10000 33 HET BESTUUR. Beproeft de van de 8765 10 Houtstraat 1, Telepli. 334, - Filiaal: Brecstraat 102, Xelcplioouu. 3G&, Zaterdag 1 December 1000 te zeven uren, in het Notarishuis aan den Burcht te Leiden, ton over staan van Mr. J. A. F. COEBERGH, Notaris te Leiden, Afslag van: Het HEERENHUIS aan de Bree- 8traat No. 91, in bod gebracht op14600.- Terstond verhoogd met 400.— Ten kantore van genoemden Nota ris worden tot en met Zaterdag e.k. van 10-2 uren verhoogingen aangenomen tegen genot van Vs der verhoogsom. 9988 18 Oude Vest 99 hoek Janvossensteeg, bericht dat do étalage GESEED is en ruim voorzien van alle Choco- laad- en Suikerwerken. Dagelijks verscbe Boterletters on Eetterbanket. 9991 18 Fijn gekruide St.-Kïcolaas 10 en 50 Cis. de 5 ons. In hot bijzonder wordt de aandacht gevestigd op do kleine Reclarae- Boterletlers a 18 Cts. per stuk. Vriendelijk aanbevelend: P. A. VAN DER STEEN. J. HERRI BEHKELJON, Lange Mare 40. Xeernar voor Piano. Spreekuur des morgens van 10 tot 13 aren. 9197 5 O. ïl. LENS, Nieuwe Kijn 5L voor Gangen, enz., 10001 8 in verschillende modellen en prijzen. gevraagd als 2de hypotlicck, met ruime overwaarde. Aanbiedingen onder No. 9999 aan het Bureol van dit Blad. 0 a r Een kind dat zijn vader luUlil. zoekt, (een verhaal zoo mooi aio Alleen op de "Wereld) mot 4 Platen. In Prachtband slechts ƒ1.40. hVolilf en ,ttaScr' ICiUL vallen van een Natal- schen Boer, met een aantal Platon. In JPraclitband slechts ƒ1.75. n i i van den Baron Dc Avonturen von Münciiiiau- sen, opnienw naar het Hoogd., bewerkt door I>. DE BRtYN. Met een aantal Platen. In Pracht band slechts ƒ1.30* Te hekomen by den Uitgever D. KOLLK, te Rotterdam, en verder alom. Franco na ontvangst Postwissel* waarop höt verlangde te melden. 9979 28 (voor Dames). StatiouswogTlItotterdaiii. Spreekuur: 8532 11 Dinsdag van 10 3 «reu. Eriescli-Groningschc Gevestigd Ie Groningen. GEPLAATST MAATSCH. KAPITAAL ƒ1,500,000. RESERVES 111,83-1.43=. Do Bank verstrekt golden op eerste Hypotheek op zoor aan nemelijke voorwaarden en geeft uit 4-pCts.-Pandbrieven a 100 pCt, Inlichtingen verstrekt gratis te Hoer H. 11. S ASSE, Kassier te Leiden. Do Directie, 2400 19 Mr. R. P. Domioui Mees. Mr. P. B. J. Reelino Biïocwbb. Door UEBU. VAN l»EIt HOEK te Pelden is uitgegeven: t*h 9537 10 Prijs /O.BO.

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 3