Luxe-Post, MURK JANSEN. ïtfï Mark 500,000, Helnapii irs 12. Wijkgebouw „Pniël". BLANKENBERG Co, a. s. St-Nicolaasfeest St-Nioolaas- Cadeaux. ii Dm ra af 40 ets., voorhanden E0E&TS FEESSTRA. Gevestigd: KORTE MARE 30. H. STUUR, Verkooplokaal Papengracht 6a. Meubilaire en andere Goederen, De grootste sorteer ine A A. POMMEE. MARE 58. gevolmachtigden geven, opdat de onderhande lingen, rekening houdende met de behoeften, jtot een bevredigend resultaat geleid worden èn zoo spoedig mogel^k de vreedzame betrek kingen worden hersteld. In het antwoord van Uwe Majesteit op ons vroeger telegram wordt ons goraden naar Peking terug te keeren, wat wy opvatten als een teeken van de vriend schappelijke gezindheid van Uwe Majesteit voor ons. Zoodra de vredesonderhandelingen de gewenechte resultaten hebben, zullen wjj onmiddellijk den tyd van onzen terugkeer be palen. Daar de werkzaamheid van Christelijke zendolingen aan de onderdanen van verschil lende staten bij verdrag is toegestaan, is het onze plicht, voortaan de hoogste provinciale ambtenaren ten strengste te bevelen, dezen missies bijzondere bescherming te doen ge worden, om alle geschillen voor altijd bij te Italië Volgens een bericht uit Rome aan de „Politische Correspondonz" zullen in het a. s. Consistorie dat vermoedelijk gehouden wordt tusschen 15 en 20 December geen kardi naalsbenoemingen plaats hebben. Deze zouden uitgesteld zijn tot een later te houden consis torie in het begin van het volgend jaar. Bunland. De .Invalide" meldt uit Port-Arthur, dat de terugkeer van gedeelten van de derde, vierde en vijfde fusiliers-brigaden uit Oost- Azië begonnen is. Op 15 November begonnen, op de Fransche stoomboot „Ville de Tamatave" 12 officieren, 4 ambtenaren en 606 soldaten van den staf van het eerste bataljon van het 13de regiment en 2 officieren en 130 soldaten van de eerste batterij van de 4de artilierie- afdeelrag van Port-Arthur uit de thuisreis. Op 18 November scheepten zich aan boord van de stoomboot „Tanbow" de overige gedeel ten van de genoemde troepen-afdeelingen ins China, Volgens oen telegram uit Hongkong aan de „New-York Herald" zijn een duizendtal Zwart vlaggen naar ELanton teruggekeerd. Wel is de opstand in het district aan de Oost-rivier ver minderd, maar het moet daar toch nog zeer onrustig zijn. TWEEHE Jü AM JE it. Staatsbegrooting 1901 In zijn Mem. van Antw. op het voorloopig vei slag zegt de Regoonng, dat slechts meen geval een medaille is toegekend aan een reeds overledene. Maatregelen om dergelijke ver gissingen geheel onmogelijk te maken, zullen echter bezwaarlijk te nemen zijn. De Reg. zal niet altijd tijdig genoeg kennis krijgen van het overlijden van iemand, wien een onder scheiding is toegedacht. Niettemin zal er naai- gestreefd worden, gevallen als het ge noemde, zooveel mogelijk te voorkomen. Dat er onderscheid wordt gemaakt naar de sociale positie der personen, die men wil decoreeren, wordt door de Regeering ontkend. Drankwet De Commissie van Rapporteurs uit de Tweede Kamer, over het wetsontwerp tot herziening der Drankwet, acht hot voorstel voldoende voorbereid voor de openbare beraadslaging. Indische begrooling 1897. Een wetsontwerp is ingediend tot vaststel ling van het slot der rekening van ontvang sten en uitgaven voor Nederlandsch-Indië over het dienstjaar 1897. Het slot der rekening wordt vastgesteld m ontvangsten op 130,384,543 en de uitgaven op f 148,635,694. Hot nadeelig slot bedraagt f 18,241,151 te bestrijden uit de geldleening aangegaan krachtens de wet van 9 Juni 1898 ten bedrage van f 55,358,871. Bij het afdrukken van dit num mer waren de Ajnsterdaiuschc Beur*- noteeringexi noj; niet ontvangen. Herkolijke Beriehton. Woubrugge. Geref.Kerk. Zondagvoorm. te 10 uren en 's avonds te halfzeven, de heer Hiensch, van Yenendaal. Rijns burg: Woensdag 28 Nov. 1900. Gereformeerde Kerk. Dankdag, 's Morgens te halfnen ds. v. Lummel te Delft, 's Avonds te zes uur ds. W. B. Renkema. Utrecht: Bevorderd is tot semi-arts de heer S. F. Hoekstra; tot arts de heer A. Befierman. Telegrammen. LONDEN, 23 November. (12. O.) De avond bladen hebben oen telegram uit Middelburg, dat bijzonderheden bevat over het gevecht bij Balmoral en Wilgerivier en vermeldt, dat de Boeren bij het aanvallen van die posten bij elkaar 180 man verloren zouden hebben aan dooden en gewonden. Krugerê reis van Dijen naar Marseille PARIJS, 23 Nov. (R 0.) Mevrouw Eloff en haar beide kindoren zyn hedenavond te Parijs aangekomen en in het hotel „Scribe" afgestapt. PARIJS, 24 Nov. (R. O.) De „Gaulois" zegt van dr. Leyds vernomen te hobbon, dat heden bij de ontvangst van Kruger te Parijs de heer Crozier, directeur van het protocol der Re publiek, den President van de Zuid-Afrikaan- Bche Republiek zal komen begroeten in naam van president Loubet. De heer Grebauval, voorzitter van den ge meenteraad, is gisteravond te Parijs terug gekeerd. Hedenmorgen zou hy aan het station-Lyon den heer Kruger uit naam van Frankrijks hoofdstad het welkom toeroepen. De heer Rochefort oppert in de „Intran- sigeant" het denkbeeld, om een internationale inschrijving te openen ten gunste van de Boeren. Een som van veertig millioen francs, zoo schrijft hij, zou voldoende zjjn, voor de uitrusting en het transport van 28,000 vrij willigere voor en naar Zuid-Afrika. Die zouden de Boeren kunnen helpen om den tegenstand der Engelschen te overwinnen. DIJON, 24 Nov. (R. O.) President Kruger en z\j, die hem vergezellen, vertrokken heden morgen met den sneltrein naar Parijs. Toen de president in den vroegen ochtend, reeds te kwartier over zessen, zijn hotel ver liet, juichton een 800-tal menschen, die op de Place d'Arti geschaard stonden, hem vol geest drift toe. Aan het station ontbrak het evenmin aan belangstelling; een talrijke menigte was er verzameld. Op het punt staande in zijn spoorweg- rijtuig te stappen, zei president Kruger nog tot den burgemeester van Dijon, dat hij verrukt was over de ontvangst, hem ook in deze stad ten deel gevallen. De trein vertrok om kwartier voor zevenen onder de kreten: „Leve Kruger 1 Leven de Boeren 1" Herhaaldelijk groette Kruger hen, die met zooveel geestdrift afscheid van hem namen. Krngers aankomst te Parijs. PARIJS, 24 Nov. (R. O.) Er is hier van eonige opgewondenheid naar aanleiding van de komst van president Kruger geen sprake. Men ziet zelfs zeer weinig vlaggen. Evenwel zijn er uitgebreide maatregelen genomen om do orde te handhaven. De Ropublikeinsche garde is en haie opge steld rondom het station Lion: het station, waar de President zal aankomen. Sedert tien uren komen personen, die by de ontvangBt van Kruger tegenwoordig moeten zyn, naar het station. De heor Crozier zal uit naam van den heer Loubet, President der Fransche Republiek, den heer Kruger begroeten op het oogenblik, dat deze zyn salonrijtuig verlaat. Op de P^ace de la Bastille hebben zich hier en daar eonige groepen verzameld. Tal van politie-agenten houden, op verschillende plaatsen van het Plein opgesteld, oen oog in 'tzoil. Er heeft tot nu toe nog geen enkel incident plaats gehad. PARIJS, 24 November. (R. 0.) Om halftien trok een twaalftal leden van het Comité voor de Onafhankelijkheid van de Boeren over de Place de la Bastille. Zy hadden slappe Boerenhoeden op en had den zich getooid met de Transvaalsche kleuren. Eenige slenteraars Tiepen„Leven de Boeren!" Drie landauers steken het Plein over, waarin gezeten zijn 4e heeren Millevoyen en Lazies en eenige afgevaardigden. Er wordt met portretten van Kruger gevent ook met die van Dóroulède. Ook kan men zich tegen betaling voorzien van kleine Transvaalsche vlaggen. Eenige stationsbeambten zyn op een glazen bedekking geklommen. Deze stortte in en een persoon werd daardoor ernstig gewond. PARIJS, 24 November. R.-OYan tien uren in den morgen af wordt de menigte in de buurt van „Hotel Scribe", waar president Kruger zyn intrek nemen zal, dichter en dich ter. Op de punten van den door den President te volgen weg, waar men de meeete drukte verwacht, en vooral ook by het station van aankomst zyn de meest uitgebreide maat regelen van orde onder den toevloed van nieuwsgierigen genomen. Aan het station is de drukte en levendigheid groot. Baar merkt men op tal van afgevaar digden, Senatoren en zelfs eonige Boeren alsmede het dageiyksch bestuur der gemeente en uit den algemeenen raad. Zooals te begrypon is, bevinden zich ook heel wat leden van het Comité voor de Onafhankelijkheid der Boeren op het perron. De leden van de Patriotten-Liga waren samengekomen op de Place do la Bastille en trekken nu op naar het station Lyon. Het zelfde doet de delegatie der anti-semieten. Te halfelf staat de menigte reods opeen gepakt in den omtrek van liet station en vooral in de straten, welke de President zal doortrokken. Te ruim kwartier voor elven komt de President aan. Om elf uren roods verlaat by het station. Uit duizenden kolen wordt hem thans het welkom in Frankryks hoofdstad door dave rende toejuichingen toegeroepen, en die juich kreten, ze vervullen de lucht langs den ge- heelen weg, dien do stoere, eerbiedwaardige grijsaard aflegt Men hoort niets anders dan: „Leve Kruger! Leve de onafhankelijkheid 1 Leve de Trans vaal 1 Leven de Boeren 1" Er heeft zich nog geen enkel incident voor gedaan. 10 u. 45 m. De trein met president Kruger stoomt het station binnen. Een langdurig gejuich weerklinkt. Allen ontblootten op dit plechtige oogenblik het hoofd. Er wordt met hoeden en zakdoeken gewuifd. Uit aller borst weerklinkt een Leve Kruger 1 Leve de Vryheid Loven de Boeren! Ten gevolge van een misverstand, rydt Krugor's salonrytuig do ontvangkamer in het station voorby, waardoor de toespraken ter begroeting van den President aan het portier van diens rijtuig worden gehouden. Kruger is reeds opgestaan. Nu ziet men hem, het hoofd ontbloot, op de ryüiigtrede staan. De menigte dringt en dringt, totdat zo vlak by het portier is gekomen, waardoor hy niet kan uitstappen. Einde!yk kan de hoer Crozier naar voren treden. Hij heet den heer Kruger welkom uit naam van President Loubet en ook uit naam van de Fransche regeering. Zyn toespraak wordt weer vertolkt. Kruger maakt, na het uitspreken van de rede, een buiging en bedankt voor de woorden, hem hier toegesproken. Er worden vervolgens nog toespraken ge houden door de heeren Guórin, namens het Comité voor de BoerenGróbauval, namens den Paryschen gemeenteraadCherloux, voor den algemeenen raad. President Kruger beantwoordt al deze rede voeringen in het Hollandsch. Hy zegt o. a. hoe wél het hem te moede is zich weer te bevinden in het schoone Parys, dat hy reeds eenmaal voorheen mocht bezoeken. „Ik bon," aldus vervolgde hy, „getroffen tot in het diepst van myn hart, over de ontvangst, my hier bereid. Ik kan geen woorden vinden om op voldoende wyze uiting te gaven aan de gevoelens, die my bezïolen omtrent de be- wyzen van sympathie, welke de Franschen my doen geworden, my en myn volk, het volk der Zuid-Afrikaanscho Republieken." Hy zinspeelde daarby op het devies, dat het wapen van Parys draagt: „Fluctuat nee Mergitur", zeide vertrouwen te stellen in de toekomst van zyn land, dat, door den storm heen en weer geslingerd, zal biy ven dry ven op de woelige baren, maar daarin z(jn graf niet zal vinden. PARIJS, 24 Nov. (H.-B.) Om 11 u. 45 m. kwam de President aan „Hótel Scribe" aan. Hy vertoonde zich driemalen op het balkon met zyn kleinzoon, die een Boerenvlag in de hand houdt. De ontvangst aan het Hotel, die wegens de vermoeidheid van Kruger wordt bekort, was inderdaad grootsch. Do Hollandsche welkomstrede aan Kruger in „Hotel Scribe" wordt uitgesproken door den heer Dorsman. PARIJS, 24 November (H.-B.) President Kruger is om halfelf hedenochtend alhier aan gekomen- Hy werd aan het station ontvangen door don voorzitter van den Paryschen gemeen teraad en tal van aanzienlyke personen. De ontvangst was zeer geestdriftig. PARIJS, 24 November. (R. O.) Uit het station gekomen, neemt Kruger piaats in een landauer. Tot zyn gezelschap behooren de heoren Guórin, Gróbauval, Cheriooz en tal van personen, gekomen om hem te verwel komen, alsmede door zfjn gezanten. Slechts met groote moeite heeft de Presi dent zyn rytuig kannon bereiken, zóó dicht is de menigte. In zy'n rytuig nemen ook plaats de heeren Leyds en Piorson. Nog altyd worden hem warme ovaties gebracht. Om elf uren verlaat de stoet het station, onder groot gejuich. Do iandauer van den heer Kxuget verlaat het station Lyon. De geestdrift stygt ten top. Uit duizenden monden klinkt „LeveKruger! Loven do BoerenLeve de onafhankelijkheid 1" Overal worden dezo kreten herhaald, tot Kru- ger's rytuig stilhoudt voor „Hdtel Scribe". Allen ontblooten het hoofd. De ontelbare menschoc-massa, een sterken stroom geiyk, breekt door het cordon dor politie-agenten hoen en dringt op naar het rytuig, waarin de groote man gezeten is en dat omringd wordt door politie op bicycles. Kruger antwoordt op al de ovaties door mot zyn hoed te groeten. Zyn landauwer is in eeh bloementuin herschapen. Vrouwen werpen haar zakdoeken in de richting van het open rytuig. Er wordt geen enkele wanklank gehoord. Kruger kykt glimlachend naar hetgeen rondom hem voorvalt. Hy kykt vooral ook naar de balkons en de ramen, die zwart zyn van de menschen. Voor het bureel van de „Libre Parole" juichen de anti semieten Krugor toe en roepen „Leve het Leger!" PARIJS, 24 Nov. (ZZ, B.) President Loubet zal president Kiuger hedenmiddag te vier uren ontvangen on hem onmiddeMyk daarop eon tegenbezoek brengen. JLEJLDEN, 24 November. Thermometerotandgisteravond om 8 uron 2° C. 35 6° Fahr.helt, hedenmorgen om 8 uren 1° C. =r 33.8° F., 'a middags om 12 uren 4° 0. 39.2° F., 's namiddags om 4 uren 4° C. 39.2° F. In de gisteravond door de kiesvereeniging „Geloof en Beiydenis" en de vereeniging van kerkeraadsleden en gemachtigden in de Zaal Noordeinde gehouden gecombineerde vergade ring is met groote meerderheid be sloten het kiescollege by de aanstaande ver kiezing (in Februari 1901) te continueeren. Het stoomschip „Bundesrath" (uitreis) vertrok 23 Nov. van Napels; de „Herzog" vertrok 24 Nov. van Amsterdam naar Oost- Afrika; de „König" (thuisreis) vertrok 23 Nov. van Delagoa-baai; de „Koningin-Regentes", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 24 Nov. Kaap-Del-Armi; de „Potsdam", van Rot terdam naar Nieuw-York, passeerde 23 Nov. Prawlepoint; de „Prinses Amalia" vertrok 24 Nov. van Amsterdam naar Batavia; de „Reichstag" (uitreis) arriveerde 23 Nov. te Mozambique; de „Timor", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 24 Nov. Dungenoss de „Zillah" (Holl.-Amerka-iyn) arriveerde 23 Nov. van Amsterdam en Rotterdam te Niouw- York. kolopoen. Ill de Sled. Wcrkii&r. zijn opgenomen DAT 0 kL DAGEN. VoWr. pera. TCin. doren. Totaal 18 Nov. Zondag 57 14 71 19 Maandag 75 13 88 20 DiDsd&g 73 16 88 21 Woensdag. 85 17 102 22 Donderdag 85 17 102 23 Vrydag 84 18 102 24 Zaterdag. 80 14 94 BATAYIA, 24-27 October. In een artikel van het „Soer. Hbld." komt o. a. het volgende voor: „In den laatsten tyd *yn weer eens de kolenvelden in Zuid-Bantam ter sprake ge komen en door den chef van het departe ment van marine ia een proefneming gelast met een kleine hoeveelheid van die kolen de goede wil zy gewaardeerd, al glim lachen de deskundigen. Wy meenen er intus- schen de regeering attent op te moeten maken, dat niet alleen in Zuid-Bantam kolen worden aangetroffen: ook op de grens van Bagelen, naar den kant van Djokjakarta en in Rembang, znidelyk van Lasem, vindt men de zwarte delfstof. Zy mogo hier van inferieure qualiteit zyn, voor het gebruik ge schikt zy het dan met vermenging is zy zeker. Wy hojjpn dan ook dat de regeering er toe mag overgaan, op het vluchtig onder zoek naar deze koienbeddragen waaromtrent gegevens zullen te vinden zyn in de Jaar boeken van het mijnwezen een degelyker onderzoek to doen volgen." Het „Bat. Nbld." schryft: Naar w(J ver nemen, hebben de ambtenaren van den post dienst, vormoedeiyk op laat van hoogerhand, de opdracht gekregen gedurende een maand dageiyks het aantal uren, dat zy dienst moe ten doen, te noteer en. „Wy kunnen niet anders gelooven dan dat deze opgavon znllen moeten dienen ter con trole van de herhaalde klachten over te zwa- ren dienst en wy durven vooraf verzekeron dat dio klachten maar al te zeer gegrond zullen blyken. „De zware dienetstatistiek, die uit de opgaven zou zyn samen te stellen, is al mooi aan gevangen. Eergisteren toch heeft een der sous chefs drie en twintig uren dienst moetou doen, waarvan een en twintig ureh aan één stuk, terwyl verscheidene andere ambtenaren en klerken meer dan twaalf uren achteroon moesten werken." Djambk Het schynt er toe te komen, meent het „Bat. Nbld.", dat, indien geen gebeurtenissen van byzonderen aard tusschenbeide treden, het volgende jaar, waarschynlyk reeds in Januari, een tocht naar Djambi zal worden ondernomen. Do kans daartoo wordt te grooter, omdat men mag aannemen dat generaal Yan Heutsz noch voor een bestraffing van Samalangan noch voor een optreden in andere ondor- hoorigheden van zyn gewest troepen vau Java zal vragen en deze dos voor andert doeleinden beschikbaar biyven. Intusschen schynt ons, zegt het blad, een vreedzame oplossing der hangende geschillen nog altyd mogelyk. Kleur der uniformen. In „De Militaire Spectator" wyst de lstc luitenant der veldartillerie A W. Den Beer Poortugael op het groot belang van het kiezen van een kleur van de uniform, ia verband ^rfnet onze gevechtsterreinen. Hy meent, dat in ons land een iets bruinachtige, grysgroene tint de aangewezene zal zyn. Men zou moeten beginnen mot proeven dienaan gaande te nomen. De manoeuvres van dit ja..i, zegt do schryver o. a., deden de nadoelen, aan do kleur van onze uniform verbonden, zeer sterk uitkomen. Zelfs tegen de donkergetmie heide waren de troepen van de tegenparty op grooten afstand zdö duideiyk waar te nomen, dat men door den kyker, om zoo te zeggen, do mannetjes kon tellen. Naar de ar til lei iu van de tegenparty behoefde men nooit lang lo zoeken. Mon zag de donker geschilderde kanonnon als zwarte stippen en de bediening als zwarte silhouetten tegen de lucht of tegen liet terrein afatoken. Waar biyft het voordeel van het rookzwak buskruit, wanneer, als zooeven bedoeld, do stukken met bediening tot op 2500 a 3000 M. te zien zyn? Gezichtsdekking ontbreekt ïmraors wel eens in ons vlakke land. Waarom schildert de marine haar schepen grys, en waarom wy onze kanonnen zwart? ADVERTENTIES. Geboren MARIE, Dochter van 9978 6 H. DE VROEDE. j. c. DE VROEDE-de wilde. Utrecht, 23 November 1900. Geboren fkederik c iiristiaax, Zoon van A B. VERSTEEGH en E. H. VIJZEL AAR. Kedibi, 23 October 1900. 9963 6 Het behaagde den Heere, na een kortstondige ziekte, in de hope des Eeuwigen levens, van myne zyde ■weg te nemen, myn innig geliefde Echtgenoote en mijner kinderen zorg dragende Moeder ALIDA JOHANNA OVERVLIET, geb. Hakkenberg,, in den ouderdom van 44 jaren, my nalatende 7 kinderen, waarvan de meeste te jong om het zware ver lies te beseffen. 9948 16 Mede namens myne kinderen en familie, J. J. OVERVLIET. Leiden, 23 November 1900. (Oude Singel 4.) Heden overleed zacht en kalm, te Workum, onze beminde Zwager, de Heer E. AKKERINGA, Echtgenoot van onze geliefde Zuster B. P. Lan- gerveld, in den ouderdom van 51 jaren. C. D. LANGERVELD. 9936 9 K LANGERVELD - Hoogstraten. Katwijk a/d Rijn, 23 Nov. 1900. Heden overleed, plotseling, onze ge liefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader LEONARDUS EZICHIA8 NIEU WENHUIZEN, in den ouderdom van 61 jaar. Dat hy in Christus ontslapen is, lenigt onze diepe smart. Uit aller naam, Wed. L. E. NIE U WENHUIZEN - Van der Plas. Leiden, 23 November 1900. Morschweg No. 28. (Nieuw Frankfort).9956 13 KKJVNISGEVINÖ. Hiermede bericht de Ondergetee- kende, dat met ingang van Dinsdag 27 Nov. a. a. het Veer overgaat op haren Zoon G. C. WATEREN. Onder dankbetuiging voor het ge noten vertrouwen, my en wyien myn Echtgenoot geschonken. Hoogachtend, 9949 10 Wed. C. v. WAVEREN. In aanvulling van bovenstaande kennisgeving bericht Ondergeteekende, dat met ingang van 27 Nor. a. s. de Stoombootdienst Tiiüse naar Leiden en naar Haarlem wordt opgeheven, welke door my zal worden vervangen door een Sciiroefbooldienst, (doch voorloopig door scheepsgelegen heid op dezelfde dagen.) Hopende door een prompte be diening het zoo ruimschoots mynen Ouders geschonken vertrouwen ook my te schenken, beveel ik mjj in ieders gunst ten zeerste aan. Met de meeste hoogachting, 9950 20 UEd. Dw. Dienaar, G. O. v. WAVEHEN. Lissb, 24 November 190& P.-K. KDORSTEEfi 14. ZJJH VOOS HET versche Wildp&steien in T.rrines. Luxe-doozen gevuld met Marmelades. Zoete Chocolade in fijne Cartonnages. Faling in Gelei hl en FlaconB. Prima Edammer Graskaasjes. Stemgembor in en v, groene Potten. Luxe-Doosjes V\]gen en Prunellen. Fjjne Luxe Blikken Biscuits. Utrechtsche Botersprita in en Blikken. Potjes Paté do Foies gras, Ls. Hbnry. Busjes met Sardines, Zalm, Kreeft. ENZ. EAÏ. ENZ. Aanbevelend, 9910 SO üvr Dw. Dienaren, Speciaal-Arts voor Orthopaedic en Massage. 9907 li Spreekuur 1leder moest dit lezenI De boste gelegenheid om zich eene toekomst zonder zorgen te schoppen, levert de groote 319de Hambur ger Geldloterij met 118,000 loten en 50,OIO pryzen tot een totaal bedrag van 11 millioen 618,109 Mark. in het bijzonder M. 300,000,200,000, 100,000, 76,000, 70,000, 65,000, 60,000, 55,000, 60,000, 40,000,30,000, 20,000, etc. Voor de eerste klas bedraagt de prijs: Origineel tot 3.60 1 in Hed. post- t 1.76 zegels of per 0.871 postwissel. Prijst rekking 1ste klas den lXden December a. s. Origineel trekkingsplan, alsmede correspondentie in het Nederlandsch. Trekkingslijsten en prijzen worden stipt afgezonden. 9676 S3 Met vertrouwen geliove men zich spoedig alléén te richten aan de sedert 1861 opgerichte firma J. DAMMANN, Hamburg, Rattahausmarkt 6. Eene groet? vmckeWffltieid SURPRISES, Donzen gekleurd POSTPAPIER, LEES- en PRENTENBOEKER.BRIEFRAARTER, PLAK-, POSTIEEEL- en PDtZlE-RLBDWIS, St.-NICO- LAAS-MUTSEN en -STAVEN en vele Scherts-artikelen. Aanbevelend, 9971 21 NntrigratM hoek Nieuwstraat. Beste adres voor Dames- en Heeren-MclirJJfbnreaux. Groote Voorraad. 9866 10 Dinsdagavond te 8 uren zal spreken de Heer ZANDSTRA, verbannen Gouvernements-Onder- wyzer der Z.-Afr. Republiek. Entrée 15 Cents. 9977 10 De Deurwaarder J. F. TEUNIS, te Leiden, zal verkoopen op Woens dag 28 November o. dos voormiddaga te 10 uren, in diens bovengenoemd Lokaal: diverse waarbuTafels, Stoelen, 40 Paardedekens, Ledikant met Matrassen, Vu 1- en andere Kncliels, Haarden, Itijwlelcn, <n/_. enx. Kijkdag: DLnsdag van 10-S uron. Dagelijks kunnen goederen worden bijgebracht of op ver rock afgehaald. 9972 22 BIJ 9959 15 hekbjenhpizen. "Wegens vertrok naar elders uit de hand te koop eenige Heerenhuizen met of zonder Turn. Koopprijs billijk. Zoo gewen8cht wordt, kan als Hypotheek gevestigd blijven. Inlichtingen worden verstrekt door DORSMAN A Co., Kantoor v. Voste Goederen, Kioksieeg 10, Lelden. 99 66 10 dagelijks verkrijekanr k Si Cents per portie. 6SJ°2 IPapenstraat -4»

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 3