De F- W. Krüger Jr. Luxe-Postpapier. f Mantels, fijne Jacquets, Paletots, Pelerines en Rotondes, j ST.HGOLUS. 42 Haarlemmerstraat 42. DoelmatigeCadeaux. J. H. ZUBXaOH. Vu af Mn iéM in ons Iplel-toi: MEN ZIE ONZE ETALAGES. Tot eeu bezoek uoodigeu beleefd uit: NIEUW. NIEUW. St.-Micolaas. J. OOSTVEEN, J. J. SLEIJSER, Hoogewoerd 17. De fckelstiirker „ATHLET", GEBRS. STRAATSBURG. J. KNOL, Botermarkt 16. Openbare Verkooping. BEBBs. STRAATSBURG. Voor het a. s. St.-Nicolaas-Feest ontving ik een groote sorteerin<; 12 in GEVESTIGD TE LEIDERDORP: Openbare Vrijwillige Verkooping ONTVANGEN: een prachtige collectie J. G. Instrumentmaker, Breestraat 12. Massage-artikelen. ONTVANGEN: een buitengewoon GROOTE PARTIJ die voor extra lagen prijs genoteerd zijn. Tevens vestig ik de aandacht op ons Atelier. Wij leveren de fijnste Costumes tegen zeer concurreerenden prijs, garan deeren goede Coupe en nette afwerking. Ons Atelier staat onder toezicht eener gediplomeerde Weener Coupeuse. Landbouw en Nijverheid. KantoorBreestr. 114, N.8. Extra aanbieding van nog eenige RIJWIELEN, nieuwe en gebruikte, voor Dames en Heeren. De nieuwste toestellen voor Heil-Gymnastiek zijn van af heden te LEIDEN ALLEEN bij ons geëtaleerd en verkrijgbaar. in de meeste landen gepatenteerd en bekroond, is eenvoudig in gebruik, met verrassende uit werking en billijk in prijs. Blen zie onze Étalages. Juwelier, 36, Nieuwe Ftijn 36. Feuilleton. DE STERNTHALS. 9942 78 Beleefd aanbevelend, nyksreearts en Yerlos- knndige van Yee. Voorloopig by J. KOELOFS, (voorheen C. DE GRAAF), Zijlpoort, Lelden. 9937 13 Spreekuur 11 uren l Vrijdag: Rijnland. Zaterdag: De Gouden Leeuw. in het Notarishuis aan den Burg, te Leiden, by opbod en afslag op Zater dagen 8 en 15 December 1900, telkens des namiddags te 7 uren, ten overstaan van Mr. L. M. J. H. EERSTENS, Notaris te Leiden, van: No. 1. Het goed onderhouden HEERENHUIS, gelegen te Leiden, aan den Nieuwen Rijn, No. 97, groot 78 centiaren, bevattende beneden: Zijkamer en Suite, Keuken, Kelder, open Plaats, boven: Voorkamer, Alkoof, Achterkamer, Slaapkamer, daarboven Zolder met twee Slaap kamertjes. De Kamers zijn alle be hangen en de meeste van Stook plaatsen voorzien. Verhuurd voor f 20.80 per maand. Nos. 2, 8, 4, 5, 6, 7, 8, 9. Acht perceelen zeer gunstig gelegen Bouw terrein, te Leiden, aan den Heeren singel en de daarop uitkomende Prin senlaan; perc. I 801, perc. II 532, perc. Hl 532, perc. IV 532, perc. V 632, perc. VI 533, perc. VII 534 en perc. VHI 693 Meters, waarvan perc. I onder anderen bevat een HUIS ingericht tot Tapperij, waarin ver gunning tot verkoop van Sterken Drank in het klein, verhuurd tot en met 30 April 1901 voor f 1.40 per week. No. 10. Het WINKELHUIS leLeiden, in de Ketelboetersteeg No. 10, groot 86 centiaren, bevattende, beneden: Winkel, Zijkamertje, groote Achter kamer, open Plaats met Bergplaats en boven: groote Voor- en Achter kamer met Bedsteden on Zolder. Ver huurd voor f 4. per week. No. 11. Het PAKHUIS met BO VENWONING, gelegen als voren, No. 8, groot 29 centiaren, waarvan de Bovenwoning met afzonderlijken opgang bevat: Vóór-en Achterkamer, Keukentje en afgeschoten Zoldor met Slaapkamertje. Verhuurd: do Boven woning voor f 2.50 per week; het Pakhuis voor f 1.per week. Perceelen 1 en 10 hebben Gasleiding en alle perceelen Duinwaterleiding. Te zien: Nummer 1 des Dinsdags en Vrijdags, van 24 uren, nummers 2, 10 en 11 daags vóór en op de dagen van veiling en afslag, van 10 2 uren. Te aanvaarden, na de betaling der kooppenningen, den lsten Februari 1901 onder gestanddoening der huren. Meerdere inlichtingen te bekomen ten kantore van de Notarissen Mrs. J. A. F. COEBERGH en L. M. J. H. EERSTENS, te Leiden, voorzooverre betreft de nummers 1 tot en met 9 en voor zooverre betreft de nummers 10 en 11 ten kantore van Mr. EER STENS voornoemd, by wien tusschen de veiling en den afslag verhoogingen zullen worden aangenomen tegen genot van één vijlde der ver- hoogsom. 9733 74 Voorradig: een groote collectie Baro- en Thermo meters, Theater-, Reis- en Veldkijkers. Fijne Engeische Zak-, Tafel-, Trancheer- en Scheermessen. Alle soorten Scharen met en zonder étuis. Brillen en Pincenez in gouden, zilve ren, nikkeien en stalen garnituren. Faces k main, Loupen en Leesglazeri. 9947 46 Aanbevelend, CENTRALE BANK voor 9951 18 BIJBANK TE LEIDEN. Directeur: Mr. A, EKGEL. Do Bank verleent credleten aan Landbouwers en Industrieelen, neemt gelden deposito, belast zich met het koopen en ver- koopen van XDfFecten enz. geopcud van 9-2j nur. Do Notaris L. A. T. BINNENDIJK, te N o o r d w y kzal op Dinsdag 4 December a. s., des morgens te elf uren, in het Café „De Land bouw", te Rynsburg V£K1- KOOPEN9687 31 No. 1. Een onlangs nieuw gebouwd WOONHUIS en SCHUURTJE met ERF en TUINGROND, te Oegst- geest, aan den weg van Rynsburg naar Lei dengroot ongeveer 9 aren. No. 2. Een perceel TEELLAND, geschikt voor do Bloombollen- cultuur, gelegen alsvoren, groot ongoveor 49 aren. Gedeelteiyk verhuurd aan diversen tot Kerstmis a. s., tegen f 2.10 per are of 30 cents per ryni. roede. Te bezichtigen op alle werkdagen en te aanvaarden, by de betaling dor Kooppenningen, vóór of op 31 December n. s., met uitzon dering van het gedeelte van No. 2, dat met Bloembollen is beplant en eerst aanvaard kan worden nh de opname daarvan in het volgend jaar. Inlichtingen te bekomen ten kan tore van genoemden Notaris. een uitgebreide keuze in Bellen, Lantaarns, voor Olie, Kaars en Acetyleen-Gas, Cyclometers, Bagagedragers, Zadels, Reparatie-Doozen, Hoorns, Zweepen, Rijwielslotjes, Borstels, Doosjes, Graphiet, Handvatsels in Kurk, Hoorn, Celluloid, enz., Busjes Enamel, Broekkappen, Bandafnemers, Toe-Clips, Pedalen, Dames-Wielhellen (Amerik.), Voet- en Handpompen, Frame-Tasschen, Rij tuig-Acetyleen- Lantaarns, enz., enz. Bussen Calcium-Carbid. 9945 100 UEd. Dw. Dienaren, Xiiterc. Telepboonnummer 238. 9944 60 GOUDEN DAMESBINGËNvan af f 1.50. D1HESKETTING£N, lang model „23.-. ZILVEREN D1MESHEÏT1NGEN, lang model 1.75. CEINTUURGESPEN.2.50. MANCHETKNOOPEN IIOEDSPEEDEX0.23. BRIDESPEEDJE80.25, (£9^ Groote keuze in Zilveren Charivaris van af ao Cts., waaronder zeer aardige modellen, als: Trans- vaalsche Hoeden, Nachtwachts, Fietslantaarns, Koffiemolens, etc., etc. 9946 38 22) „Och ja, dat vorgat ik; gy woont in Beriyn, nietwaar? In zoo'n groote stad moot het vorrukkeiyk zyn. Schouwburgen, concerten, bals, ieóeren dag iets anders. Dat is eerst leven 1 Workeiyk, ik zou u kunnen benyden." Annie besloot met een zucht. „Dat zou werkeiyk onnoodig zyn, want ik heb nooit aan dergeiyke uitspanningen deelge nomen. Wy dragen, zooals gy ziet, nog rouw." „Ik beklaag u van harte; men is maar oens jong, en de tyd vliegt om. Wy waren verleden herfst in Beriyn. Ik verheugde my al op den winter, maar toen sleurde men my naar het Zuiden, omdat ik oen beetje hoestte; de artsen wilden het. Mama doet alles, wat ik wil; alleen als er sprake is van myn go- zondheid, is zy onverbiddelyk. Ik haat dat Woord." Als vermoeid van inspanning, sloot Annie baar oogen. Roberta keek medelydend naar die teere festalto, dat bleeke, smalle gezicht; mevrouw rkstein had wol gelyk, dat zy bezorgd was voor haar dochtor. Annie, lieveling, wilt go geon doek om elaan?" vroeg haar moeder juist. „Ik zal daar als een vleermuis gaan zit ten? Het valt mo niet in. Mama, laat me toch als het u belieft met rust," antwoordde het verwende kind. „Gy vermoedt niet hoe bezorgd ik my maak over Annie," zeide mevrouw Erkstein jachtjes tot de beide oudere dames. „Ik heb mya echtgenoot ea twee volwassen hinde* ren aan dezelfde kwaadaardige ziekte zien bezwyken, en Annie is de eenige, die my overgebleven is. Als ik haar verloor.Hier stokte haar stem. „Het schijnt my wel, dat het verbiyf hier uw dochter goed doet, zy ziet er beter uit dan vroeger," troostte mevrouw von Domberg. „Vindt gy workeiyk? Ik ook, haar humeur wordt ook betor. Do dokters willen, dat ik haar zal opvrooiyken, maar Annie verlangt levendige uitspanningen, bals en dergeiyke dingen, die haar absoluut verboden zyn. Iedere andero wensch, dien zy uit, wordt vervuld; ik wil eenmaal tot myzelve kunnen zeggen, dat ik alles gedaan heb, om haar gelukkig te maken." Was dit workeiyk de aangewezen weg, om dat arm-ryke meisje, aan wie oogen- schyniyk slechts een kort leven zou gegund zyn, gelukkig te maken? Mevrouw Stern- tbal botwyfelde het. Uit de muziekkiosk klonk juist een adagio van Beethoven. „Alweer Beethoven 1" riep Annie ontevreden. „Houdt ge niet van Beethoven? Ik vind dit adagio verrukkeiyk," verzekerde Roberts. „Ik begryp niet, wat men toch voor moois aan die muziek kan vinden, zy verveelt my altyd," was het antwoord. „Gedurende den laatsten winter leerde ik deze composities nader kennen. Myn vriendin Theresia speelt ze meesterlyk." „Ik hoorde u nu al driemaal deze vriendin noemen, Roberta," riep Heleneuit. „Werkeiyk, ik zou jaloersch kunnen worden. Wie is die Theresia toch?" „Theresia Hülsdorf is de zustor van myn broers compagnon en de beminlykste, ver standigste, voortreffelijkste dame, die ik ooit heb loeren kennen." „Dat is veel gezegd, want ge dweept niet licht met iemand. Het is maar jammer, dat men dit wonder niet kan zien." „Dat zou misschien wel mogelyk zyn, waarde Helene. Theresia beloofde ons te zullen bezoeken, als we langer hier zouden moeten blyven. Nu heeft de dokter al gezegd, dat dit noodzakeiyk is, en daarom schreef ik heden aan Theresia, dat zy haar belofte maar spoedig moest nakomen. Zy zal u bevallen, daar ben ik van overtuigd." „Wees daar niet zoo zeker van; ik zal haar met critischen Hik opnemen." „Ga uw gang; maar laat ons nu naar de muziek luisteren. Praten kunnen wo later nog." Ondertu8schen was een heer van aangenaam uiteriyk het gezelschap genaderd. „Uw onderdanigste dienaar, dames en heeren," zeide hy met oen buiging. „Wees welkom, waarde Behring," ant woordde de overste. Daarop stelde hy voor: „Ryksingenieur Behring, mevrouw en mejuf frouw Sternthal. Nu, myn waarde heer, wat is er voor nieuws? Behring behoort tot die bekwame lui, die altyd alles weten, wat er voorvalt." Dit laatste was tot mevrouw Sternthal gericht. „Gy overschat my, overste," verzekerde de ingenieur, zichtbaar gevleid. „Heden kan ik het gezelschap werkeiyk niets nieuwe mededeelen." „Zeg eerst eens, waar gy zoo lang ge bleven zy t," viel Annie hem in de rede. Toen Behring kwam, had zy zich uit haar achte- looze, half liggende houding opgericht. „Wy hebben u reeds een heelen tyd niet gezien." „Ik ben zeer vereerd, als mejuffrouw my misschien gemist heeft; ik was in het Kur- haus en keek naar het spel, dat juist met veel vuur gespeeld werd." „Dat zou ik wel willen zienl" riep Annie opstaande. „Kom mede, mama." „Wy beiden, kind? Dat is toch onmogeiyk," antwoordde mevrouw Erkstein ernstig. „Je weet, ik heb een afschuw van het spel." „Mevrouw von Domberg gaat zeker met ons mee?" Annie scheen de laatste woorden harer moeder niet gehoord te hebben. „Onmogeiyk, lieve juffrouw," vorzekerde die dame, een weinig styf. „De goede manieren verbieden hier wonenden dames, de speelzalen te bezoeken." „Mevrouw Sternthal?...." Roberta's moeder maakte met de hand een af wy zend gebaar. „Maar gy dan, overste 1" „U moet my oxcuseeron, mejuffrouw. Ik ben een volstrekte vyand van elk spel, dat buiten de grenzen van het gezellige familie- verkeer gaat. Ieder hazardspel is af te keu ren; ik heb het nooit in myn regiment ge duld." „We kunnen het eens tot een anderen dag uitstellen," zeide mevrouw Erkstein, een uit vlucht zoekend; maar Annie wilde dat niet. „Goed, mama!" Hep zy, ,.dan ga ik zonder u. Gy begeleidt my toch, mynheer Behring?" Behring zag haar verrast aan, maakte een vormelyke buiging en zeide: „Als gy beveelt, mejuffrouw." Zuchtend stond mevrouw Erkstein op. Zy gingen. Annie was in de vroolykste stemming. „Die arme vrouw 1" zeide mevrouw von Domberg medelydend. „Waarom laat zy zich door het meisje plagen? Een weinig vastheid van karakter zou dat verwende ding goed doen. Myn dochter moest my niet zoo lastig vallen I" verzekerde de overste. Een fijne glimlach speelde om Helene's roode lippen, maar mevrouw Sternthal zeide: „Ik vrees, dat mevrouw Erkstein zich maar al te spoedig zal verheugen, ook, zoover zj kon, onverstandige wenschen van haar dochter bevredigd te hebben." Spoedig keerde het drietal terug, Annle met een verdrietig gezicht. „Nu, hoe is het u daar bevallen?" vroeg de overste. „Het spel is afschuweiyk, ik betreed nooit meer een speelzaall" riep Annie uit. „Des te beter; ik had u immers gewaar schuwd. Hoeveel hebt gy verloren?" „Hoe weet gy, dat ik gespeeld heb?" „Dat toont my uw verhit uiteriyk, en uw opwinding zegt my, dat gy verloren hebt. Des te beter, want het eerste gewin is des duivels handgeld." „Het gaat daar zoo ernstig toe, als ware men op een kerkhof; men hoort geen geluid/' ging Annie voort. „De gezichten der spelers spreken echter des te duidelyker," verzekerde mevrouw Erkstein, „ik ga er niet meer met je heen, Annie." Nog ontevredener werd Annie, toen zy zag, uat in haar fiwezigheid zich eenige officiereiT by het gezelschap hadden aangesloten, dia nu met Roberta en Helene praatten, zonder zich veel om haar te bekommeren. Haar luifiix werd niet beter, toen zelfs Behring by Robert^ ging zitten. Sprakeloos en verstoord zat zy daar en volgde zonder tegenspraak haar moeder, toen deze verzekerde, dat het te koel was vo^r Annie. Men zag haar zonder spyt vertrekken. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 14