GEBROEDERS PEL, St-Micolaas-Etalage. In de KoiMaal De BORSTPLAAT De Twee Sleutels.! VISITEKAARTJES I F. A. uuuauma, e DE GRAC1EUSE. LE1DSCH DAGBLAD, ZATËRDAC 24 IMOVEVIB^ - VIERDE BL&D. Anno I9C0. Fïlaarsmanssteeg 21. TUËFBBIQÜETTEN, zuivere Preanger-Koffie, Dr. M. B. M endes da Casta Tooneelherinnering'en. STEENDRUK, W. IWATVELD, S Tooneel- cu Bal-masquó- Kostumes, Hoogewoerd 101105. De meest uitgebreide collectie Cartonnages, en Surprises, Marsepein en Chocolade-Artikelen is weder voorhanden. ia ai®we ea see: smaakvolle vefpakkiagea. Prima Chocolaadletters FRUITS corns. MBB0N3 GLACÉS. Openbare Urijwiilige Verkoopïng BI MÖIL Openbare Verkooping liEEREPiilUIS met TUIN, !5o. 12505 President Kruger in Europa» H. M. Koningin Wilhelmina der Nederlanden heeft het volgende telegram aan Kruger ge stuurd: Den Haag, 23 November. tAan den heer Paul Kruger, presidont van de Zuid-Afrikaansche Republiek „Het is my aangenaam geweest, nan Uwe Excellentie den kruiser „Gelderland" aan te hieden, en ik ben gelukkig te vernemen, dat gy Uwe reis in goede gezondheid hebt vol bracht. WILHELMINA." President Kruger had by het verlaten van do „Gelderland" te Marseille een telegram aan H. M. de Koningin der Nederlanden gezonden om Haar te bedanken voor hot oorlogsschip, hetgeen zyn reis naar Europa veraangonaamde en zijn deerniswaardigen toestand verzachtte. Aangaande het incident in de rue De Noailles te Marseille tydens het voorbyryden van president Kruger, schryft Henry des Houx, die daarvan ooggetuige was, in de „Matin", dat op een der balkons van het hotel „du Louvre" twee Engelschen stonden, een in het traditioneel geruite pak en de andere, een geostelyke, in gezelschap van enkele dames. De beide mannen begonnen te fluiten en wierpen kopergeld op straat, vlak by de wielen van het rytuig. Van de zyde dor menigte was niets gedaan om die handeling uit te lokken; eerst na die beloediging keek de menigte op naar hot balkon. Terstond uitte zich een kreet van woede. Een Marseillaan wierp den beleedigors een handvol goudstukken toe, met de woorden: „Neem dat goud meel je kunt het noodig hebben; je land is ge ruïneerd 1" Honderden burgers snelden naar het hotel, maar de eigenaar had ylings de poorten laten sluiten. Kellners verschenen op het balkon en trokken alle Engelschen naar binnen, terwyi zy wuifden met hun servetten en „leve Kruger 1" riepen. Even daarna verschenen de Engelschen weer voor de ramen hunner kamers en bleven de menigte tarten, maar terstond liet de hotelhouder de ramen en blinden sluiten. Den ganschen dag bleef een dreigende menigte in de buurt van het hotel. Men gelooft hier te doen te hebben met een beraamd plan, om een harteiyke betooging te doen mislukken. Needs twee dagen ge leden had de Engelsche consul te Marseille met ruime hand brochuros laten verspreiden, vol beleedigingen aan Krugers adres. De toeleg is echter mislukt en het volk heeft zich be paald tot het uitjouwen der beloedigers, die nog biy mogen zyn, er heelhuids afgekomen te zyn. 's Avonds nam de houding der menigte een ietwat verontrustend aanzien aan. Verschil lende kreten werden geuit aan het adres der Engelschen in het hotel, zoodat de eigenaar nog te 10 uren de Fransche vlag uitstak. Het was toen echter te laat om de menigte daar door tot bedaren te brengen. Byna de gansche politie was daar op de been en tal van per sonen werden gearresteerd. Zelfs werd een egent met een dolk vorwond. Er liepen nog 'erger geruchten, daar een andere agent gedood was door een electrische ontlading der ge leiding van de train. Do beide Engelschen, die de oorzaak waren van het eerste opstootje, zyn uitgenoodigd het hotel te verlaten en zyn terstond uit de itad vertrokken. Het Engelsche consulaat werd streng be waakt, maar in de buurt van dat gebouw is niuls gebeurd. Eerst laat in den nacht was de rust hersteld. Uit Marsoillo wordt nog geseind, dat Kruger Vrydagmorgen om halfzeven om zyn achter kleinzoons vroeg, die by 6inds 's morgens niet meer had gezien. Hy omhelsde hen har- tolyk, zeggende, dat hy zóóvoel kleinzonen had moeten verliezon, dat deze achterklein zonen hem dubbel dierbaar waren geworden. Kruger was zeer vroeg opgestaan, hoewel hy erg moe was, na de ontroering van den vorigon dag. Intusschen neemt do reis van prosident Kruger door Frankryk geheel het karakter van een zegetocht aan. Om 10.45 kwam de trein Tarascon voorby. Kruger zag or moe uit. Hy ontving vertegen woordigers van den gomeenteraad. Een ont zaglijke menigte juichte hem iuo aan het 6tation. Te Valence aan do Rhöno waren dezelfde drukte en geestdrift. De burgemeester was hier de tolk van de bewondering en van do goede wenschen der bevolking. Verscheidene vereenigingen boden adressen en ruikers aan. Onder een talryko menigte waren veel officieren. Er werd levendig gejuicht „Leven de Loeren 1" En daaronder klonken enkele kreten tegen Engeland. Hot voorbykomen van den President heeft te Lyon geleid tot een uiting van geestdrift, welke byna ongewenschte gevolgen had gehad, vooral door de onvoldoende maatrogo'~n van orde. Om 2.21 kwam de trein aan. Allerwegen geroep van: „Leve Kruger en Loven de Boeren I" De prefect en de president van de Lyonneesche commissie voor de ontvangst verzochten den President uit te stappen. Kruger deed dit met de gezanten en kwam op het perron om door de bevolking, door vereeni gingen met vaandels, door de studenten be groet te wordon. De eerste secretaris van de prefectuur hield do volgende toespraak: „In don naam van het Lyonsche Comité voor de onafhankeiykheid der Boeren vor- tolk ik de gevoelens van de Lyonsche be volking. Ik roep eerbiedig het welkom toe aan het staatshoofd, waarin de krachtige ziel van do Zuid-Afrikaansche Republiek huist. By het aanschouwen van don stryd, die aan overoude tyden doet denken, is Frankryk aan zyn overleveringen getrouw gebleven en siddert het van ontroering. Als de natuurlyke bondgenoote van alles wat door het ongoluk wordt grootgemaakt, ver eert onze Republiek het volk, dat vast be sloten is tot het uiterste te stryden om de onafhankeiykheid te verdedigen en der wereld een voordeeld stelt, dat aan den dageraad van do nieuwe eeuw een onvorgankeiyken glans verleent. Zy vereert het staatshoofd, den grooten vaderlander, die, staande terwyi alles rondom hem in puin ligt, toont dat men nooit moet wanhopen aan den dag van morgen, noch aan een ommekeer van het lot. Gy hebt in u de grootste zedelyke macht ter wereld. Na afloop van deze toespraak overhandigde spreker onder daverende toejuichingen een medaille aan president Kruger. Deze, daarop het woord nemende, sprak: „Ik ben zeer getroffen door de vele bewyzen van achting en sympathie, die geheel Frankryk my heeft betuigd. Ik verzoek U, als haar vertegenwoordiger van deze stad, myn har- telyken dank aan de bevolking van Lyon over te willen brengen. „Deze my ver van myn vaderland gebrachte hulde, kan niet voortkomen uit redenen of betrekkingen myn persoon betreffende, doch ontstaat uit sympathie mot de rechtvaardige zaak, die Frankryk en geheel Europa beroert. Wy hopen mot U dat uw vast vertrouwen, op de eindoiyke zegepraal der Boeren niet zal beschaamd worden." Na de rede van Kruger, die tranen in de oogen had, verdubbolden de toejuichingen en ontstond een hevig gedrang van menschen, die den President van naby wilden zienmen kon hem slechts met moeite beschermen en de heer Kruger kon slechts zeer langzaam zyn coupé bereiken. Daar beantwoordde hy nog een toespraak van den prefect van het Rhöne-departement, zeggende „Ik ben zeer dankbaar, vooral voor de betuigingen van sympathie, aangeboden door den prefect van het Rhöne departement. Ik hoop, dat de groote stad Lyon steeds bloeien zal, even vurig ais gy en wy hopen, dat de Zuid-Afrikaansche Republieken onafhankeiyk zullen zyn." De trein zette zich om 2 uur 40 min. in beweging, terwyi de menigte Kruger, Trans vaal en de Boeren bleef toejuichen. De juichkreten bleven aanhouden, totdat do trein in de verte verdween. Router seint uit MaconKruger kwam hier in den avond voorby. Hy werd door ongeveer 2000 menschen toegejuicht. De gemeenteraad bood hem een prachtigen ruiker aan. De burge meester vertolkte de sympathieën der bevol king voor de Boeren. De trein stoomde voort, onder hot geroep van „Leve Kruger l Leve Transvaal I De aankomst.to Djjon. Kruger is hier met den sneltrein van 5 u. 17 m. aangekomen. Een ontzaglyke menigte was op de been. Kruger werd door burge 3&ses*3&^>- --T7.CJÜDIH. UUBZZX meester en wethouders ontvangen, die hem welkom heetten. Nu leek do president niets moe moer. Iiy gaac do wachtkamer binnen, die in een eeiosalon is herschapen en wordt met g-jiiic!i ontvangen. Kruger heft den hoed op om ie dan kon. De burgemeester van Dy on spreekt hem aldus aan: De stad Dyon is gelukkig en flor, u geest driftige hulde te brengen, u den eorbied der bewoners te toonen, en u door myn stem de gevoelens te doen vertolken van levendige sympathie en diepe bewondering, die u inboezemt. Konden wy u de smarten ver zachten van uw droevige reis en m dit Frankryk, dat edelmoedig is voor alle onge- lukkigon, u toonen, dat ons hart mot het uwe meeklopt! Mochten wy weldra het einde zien der rampen, die uw land getroffen hebbenIk begroet in uw geëerbiedigden per soon den ongelukkigen heldenmoed, het op het spel gezetto recht, de miskende vryheid. Ik begroet in u de bewonderenswaardige ver- eeniging van burgerdeugden, welko in weerwil van don onrechtvaardigen uitslag der veld slagen groote mannen en groote volken maakt." (Bravo's). Kruger dankt don burgemeester en heel de bevolking voor de harteiyke ontvangst; hy is zeer gevoelig voor de door den burge meester uitgesproken wenschen, en gelukkig den voet gezet te hebben op den Franschen grond, omdat Frankryk eon schoon land van vryheid is en hy zich vry voelt. Hy is over tuigd, dat God do rechtvaardige zaak niet zal verlaten en dat deze zal zegevieren. Zeer gelukkig ook is by te hooren, dat de Fransche Republiek zyn zaak voor de hare verklaart, daarom klopt zyn hart met Frankryk moe." De woorden van het gryze staatshoofd wordon met geestdriftige byvalskreten van „Leven de Boeren I" „Leve Krugerbegroet. Vervolgens uit het station komende, wordt de Prosident door oen ontzaglyke menigte ontvangen, terwyl do muziek het Transvaalsche volkslied speelt en het geschut buldert. Waarlyk het is oon grootsch schouw spel. Wannoer Kruger plaats neemt in het eerste rytuig met den burgemeester, Fischer en prof. Van Hamel, verdubbelen de juich kreten. Acht volgrytuigen vullen zich. De straat is met guirlandes van licht getooid. De menigte omstuwt het rytuig, wil hem naderen, hem aanraken. De gendarmes te paard hebben veel moeite om wat orde te krtygen. Eindoiyk bereikt men het „Hotel de la Cloche". En nu barst de geestdrift dusdanig los, dat Kruger tot driemaal toe op het balkon moet verschynen. Daarna ontvangt hy den burgemeester, de wethouders en andero autoriteiten. De hoer Kruger drukt allen bezoekers de hand. De prefect had zyn kaartje neergelegd. Na die receptie werd de oerowjjn aango- boden. Kruger zelf heeft echter weer bedankt. Zyn metgezellen, de gezanteD, zitten aan met ongeveer 500 menschen. Na de Marseillaise houdt do burgemeester een speech en drinkt op de twee ongelukkige republieken ter eere van hun vertegenwoordiger. De toost van den burgemeester wordt levon- dig toegejuicht. Dr. Leyds schetst Kruger's ontroering over zoo een ontvangst, on zyn dankbaarheid. "Wessels zegt, dat de twee Republieken dit eerbetoon der Franschen waard zyn, want zy hebben lief wat de Franschen liefhebben: de vryheid. Niet enkel de mannen, maar ook de vrouwen en de kinderen steunen Kruger in do zaak, die zal eindigen met zegepraal. Nog enkele toosten volgen. In de stad zyn verscheidene straten geïllu mineerd, do levendigheid is buitengewoon. Ondanks alle geheimzinnigheid, die Kruger omringt, is toch bekend geworden, dat de President in Nederland officieel een beroep zal doen op de mogendheden. Aldus meldt de Brusselscho „Soir". Indien dit beroep geen uitwerking heeft, zal de President documenten publiceeren, be trokking hebbende op den oorlog. President Kruger meent, dat indien do Mogendheden kennis zullen dragen van do ware toestanden, Engeland gedwongen zal worden om zachtor op te treden ten opzichte der Republieken. Mocht niets helpen, dan zal de President ondanks zyn hoogen leeftyd en wankelende gezondheid naar Afrika terugkeeren om by 7c cc oHBBfmnaHMvmaoKsaBBKm de strydende Boeren te leven en den dood te vinden in zyn eigen vaderland. PARIJS, 23 Nov. RO.) Daar President Kruger zyn verlangen te kennen hoeft gegeven, President Loubet te begroeten, zal deze hem Zaterdagmiddag of Zondagmorgen ontvangey. MARSEILLE, 23 Nov. (R. O.) De vertegen woordiger van den Oranje-Vry'staa^, Dr. Hendrik Muller, zeide by het vertrek van den trein in een interviow, dat hy de belangrykheid der betoogingen wel had voorzien, terwyi velen zyner vrienden verwacht hadden, dat ze kalmer, gematigder zouden zyn geweest. Ook de President verwachtte zóóveel geestdrift niet. President Kruger zal slechts eenige dagen te Pary3 blyven; zonder onvoorziene omstan digheden zal liy snel verder reizen. Uit de Pers. De Londensche correspondent van de „Matin" verklaart, niet in staat te zyn, den indrukte beschryven, dien Krugers aankomst te Marseille en de hem daar te beurt gevallen geestdriftige ontvangst in Engelands hoofdstad gemaakt heeft. Eerst laat in den middag zag men op straat eenigo dagbladventera met borden, waarop in kleine letters vermeld stond „Rede voering van Kruger te Marseille." De couranten bevatten veel telegrammen uit Marseille, waarin met nadruk verzekerd wordt, dat onder do duizenden kreten er niet óén beleedigend of ook maar vyandig jegens Engeland was. Be schouwingen leveren ze niet en ook in de clubs wordt over Krugers reis niet gesproken. Cornóly schryft in de „Figaro": Men zou misschien toch kunnen vinden, dat de toejuichingen, waarmede de waardige over wonnene ontvangen is, eemgszins buiten ver houding staan tot do feitelyke hulp, die men hem heeft verleend toen de fortuin nog wan- kolde. Eenigo Franschen hebben veel moed betoond en zyn persooniyk op de bres ge sprongen. Maar als men hen, die hier gebleven zyn, hoort spreken, zou men geneigd zyn te denken, dat zy ten minste in hun beurs getast •hebben, en dat is niet heolemaal juist Uit de „Gaulois", onderteekend L. Des- mouli.ns Zoo ziot men, dat op het gezicht alleen van een patriot, wiens heldenmoed gestaald is in de Chrlsteiyke bron, het ideaal wakker wordt, het vlammetje oplaait, en do ridderiyke gevoelens, die in vroeger eeuwen de Franschen tot de eerste natie der wereld gemaakt hebben, weor opkomen en als een schitterend spoor door aller gemoed loopen. Drumont in de „Libre Parole": De prachtige ontroering, waarmede overal president Kruger begroet is, bewyst dan toch, dat Frankryk niet zonder protest de brutale en lompe overwinning van het geweld aan vaardt Sigismond Lacroix schryft in de „Radical"; De nationalisten zullen u doof schreeuwen on u hun onvruchtbaion bystand aanbieden. Wat ons betreft, het gevoel van onmacht om u werkelyk van nut to zyn maakt ons in getogener, en wy doen niet mee met hen, die u met hun ydele woorden paaien. Wy bewonderen u, mynheer de president, en wy beklagen u: aanvaard onzen eerbiedigen en droevigen groet. In do „Intransigeant" schryft Rochefort nog De overweldigende geestdrift, waarmede de Franschen dezen grooten man ontvangen heb ben, den eenigen man, die op dit oogenblik een land verdient te rogeeren, heeft hun waar- schynlyk niet weinig gestorkt. Misschien echter zyn wy er nog meer door gesterkt. De „Westminster Gazette" zegt ovor wat Engelsche gaston voor het „Hótel du Louvre" te Marseille gedaan hebben, dat zy niet wil beslissen of deze logés zyn vry te pleiten van de beschuldiging, standjes veroorzaakt te hebben door te weigeren den hoed af te nomen, maar het strooien van kleingeld onder de menigte is oen krankzinnige daad geweest. In een hoofdartikel noemt het blad de reis van Kruger door Europa een allicht onvermydelyken factor in do Zuid-Afrikaansche crisis, maar niettemin noodlottig, alleen reeds omdat het anti-Engelsche gevoel van hot vasteland er door zal worden aangewakkerd en de Engelsche halsstarrigheid naar even redigheid ge8tyfd. Aan den eenen kant staat vast, dat Kruger niets tastbaars verkrygen zal, terwyl aan den anderen kant zyn pogingen het Engelsche publiek slechts onhandelbaarder zullen maken, wat Chamberlain geenszins mishagen zal. Dan bespreekt het blad Krugers beschuldi gingen tegen de Engelschen over het barbaar- eche van hun oorlogvoeren sn het wapenen van Kaffers tegen de Boeren. Deze laatste beschuldiging zou onwaar zyn en indien met de eorste wordt bedoeld, dat de Engelschen wreeder kryg hebben gevoerd dan andere mogendheden onder overeenkomstige omstan digheden, dan is die beschuldiging eveneens onwaar. Het blad verdedigt Roberts' oorlogs- 8telsei als noodzakelyk en als misschien het humaanste, indien het kan strekken om het einde van den oorlog te bespoedigen. Iets anders is het of het velo verbranden van hoeven helpt, het blad betwyfelt dit, en hierom, op dezen utihteitsgrond alleen, is het or tegön. De „Times" heeft in de redevoering van President Kruger de mededeeling gemist, wanneer hy naar het oorlogsterrein zou terugkeeren. Men moet er zich over verbazen, dat het blad deze verdachtmaking durft uiten tegen den ouden man, die herhaaldelyk, om de paniek der Burgers na den val van CroDjó te bezweren, in Natal en den Vry6taat op het gevechtsterrein is geweest, in den Vrystaat werkelyk gevaar loopende, en na zyn uittocht uit Pretoria aldoor by z()n burgers te velde is gebleven en er nu deze zeereis voor over heeft gehad om nog voor zyn land te pleiten, dat de „Times" bodekteiyk te verstaan durft geven, dat de President van de Z.-A. Repu bliek het gevaar ontloopt. De verbazing van de „N. R. C." geldt niet het feit, dat de „Times" prosident Kruger een leeiyke hatelykheid zegt, maar dat het blad juist deze hatelykheid durft zeggen, terwyl de prins van Wales, de hertog van York, een Chamberlain en een Sir Alfred Milner enz. rustig op een afstand zyn gebleven. W *er gaan die naar het oorlogsterrem De opmerking betreffende mevrouw Kruger is ook misplaatst. Dat de Engelschen tegen over haar anders doen dan met duizend andere vrouwen van Boeren is politiek en ander6 niet. De te Weenen verachynende „Reichswehr", wyst er op, dat de groote achting, den Boeren sedert het begin van den oorlog betoond, nergens verminderd is. De „08t Deutsche Rundschau" schryft ironisch, dat de held van den Zuid-Afrikaan- schen oorlog niet te Triëst den voet op Europeeschen bodem zette, niet in de Oosten- ryksche haven, die zich leende tot Britsch* Oostenryksche betoogingen en van waar Engeland oorlogsmateriaal vervoert, maar op den gastvryen bodem van het Fransche volk. Laat ons, zegt het blad, rustig afwachten of de reis van president Kruger zonder resultaat zal blyven, geiyk een zekere pers beweert. De „Deutsche Ztg." zegt: Het huldebetoon der Franschen aan Kruger is overeenkomstig de gevoelens van geheel Europa. Overal in Europa, waar de president zich vertoonen zal, zullen de harten tot hem gaan. Hot „Neuo Wiener Journal" zegt: Sinds Sempach, Murten on Grandson zyn nooit zoo groote heldendaden verricht als door de Boeren. Burgerlijke Stand. HAZERSWOUDE. Ondertrouwd: J. Bogaarda 44 j., en U. Hortensius, 46)., beiden alhier. Gehuwd: B. Merbis, 28 j., te Beuthuizon, en T. Kranenburg, 23 j., to Hazerswoude. KATWUK. Geboren: Hendrik Marius, Z. van A. De Jong en L. Van der Loo. Wilhel mina, D. van L. Van Rijn en A. Vau der Plas. Dirk, Z. van A. De Jong en M. Van Rhijn. Goverd Cornelia, Z. van S. lJrussoe en M. Van der Valk. liendrika, D. van J. B. De Ruyter en A. Knetuh. Johanna Maria, D. van J. C. Van Kuyeren en G. M. Godijn. Overleden: Klaartje Van der Plaa 70 j., echtg. van W. Van der Plas. Antonie Rovers 71 j., echtg. van M. Spijker. Gijabert Ouweband 10 m., Z. van A. Ouwehand en A. Van Day venbode. Ondertrouwd: C. Guyt jm. en W. Reminel- zwaal jd. A Van der Mey jm. en P. De Jong jd. STOMPWIJK. Overledon: J. H. A. De Hev Z. 17 d. N. De Groot M. 26 j., wedr. van J. Van Bohemen. VEUR. Bevatten: J Tetteroo geb. Weer denburg D. VOORHOUT. Geboren: Adrianus en Vero nica, Z. en D. van A. Jansze en C. II. Rooden- burg. Johanna Petronella, D. van C. C. De Roode en A. P. Van der Ploeg. L1SSE. Geboren: Aloysiua, Z. van F. A Timmermans en J. Ph. Antonietti. Gerardus, Z. van N. Warmerdam en F. Goedemans. Johanna, D. van P. v. d. Aart en J. M. v. Bezu. Vervolg der Advertentiën. Küke sortsering gewono en fijnere Toiletzeepen. Eau-de-Cologno, Odeur3, Tandpoeders en Pasta's. Schuiers en Celluloïdartikelen.) I Geschikte en gewilde Cadeaux. Levertraan, Scott's Emulsion, Farine Lactóe, Kufeke's Kin dermeel, Melksuiker, Arro wroot, Griesmeel, Melkfles schen, Spenen, onz. 9S39 23 „Merk Griendtsveen". Hiermede deol ik myn geachte clienteele mode, dat de aanvoer der Turfbriquetteai a. a» week ge regeld kan plaats hebben, zoodat de ingekomen bestellingen oerst Woens- dag a. 8. kunnen uitgevoerd worden. Met beleefde aanbovoling, W. J. CRETGHTOX, Handel in Steenkolen, Cokes 14 en Anthraciet brandt men dagelijks op Duitsche wijze 389 12 uitmuntende door geur en smaak. Prys per 5 ons 57Ceut. VËlUvOUW&STOKHUYZEN, NIEUWE RIJN 47, A. W. SIJTHOFF te Leidenheeft uitgegeven en by alle Boekhandelaars verkrygbaar gesteld: Met tal van Platen en Portretten, geb. f 3.90. Dit hoogst interessant boek zal zeker met genoegen gelezen worden door 69n ieder, dio eenig belang stelt in het tooneel. De schryver geeft biyk een zeör aangenaam causeur te zyn en vertelt zoo gezellig, dat men onwillekeurig voortgaat met lezen. Trouwens de meeste bladen hebben hot werk met zóó groot sympathie besproken, dat de uitgever durft rekenen op eon gunstige ontvangst bij het lezend publiek. fl.~ per 100, (1 regel). A"1.25 (2 regels). 9647 12 Paardesiccg 4. - 3 Costumier. Groningen. MAGAZIJN VAN BruiloHs- en Feestartikelen. Steeds uiterst nette en billijke levering. 8605 12 in diverse afmetingen. 9954 54 in het Notarishuis te Leiden, by opbod en afslag Zaterdagen 1 en 8 December 1990, 's avonds te 7 uron, ten overstaan van J. A. VAN HAMEL, Notaris te Leiden van: 9692 39 lo. het, in 1896 nieuw gebouwd, keurig onderhouden HUIS No. 38, aan den Maresingel, dicht by do Gemeente School, groot 81 c.a., be vattende beneden: twee Kamera, door eon Alkoof gescheiden, Kelder, Keuken; boven: Voorkamer en ruime geheel beschoten en afgeschoten Zolder. De kamers zyn Geplafonneerd en Behangen en voorzien van vele Kasten en ook van Stookplaatsen. Verhuurd geweest A f3.50. Grondbel. f 11.08. 2o. het goed onderhouden HUIS No. 36, aan de Langegracht, groot 61 c.a., bevattende beneden: 2 Kamora, nieuwe Keuken; bovon: 2 Kamers en Zolder. De Kamers zyn meerendeels Behangen, voorzien van Kasten, Stookplaatsen en verdere gemakken. Beneden verhuurd A f 2.35. Boven verhuurd geweest f 1.10. Grondbel. f 7.93. Te zien: in de wekon van veiling en afslag Vrijdags en Zaterdags van 10 2 uren. Betaaldag: 2 Januari 1901. De perceelen zyn echter, terstond na den afslag, het verhuurde alleen in genot van Huurpenningen, te aanvaarden. in het Notarishuis te Loiden, by opbod en afslagopZatordag 1 en 8 December 1900, telkens der: avonds te 7 uron, ten overstaan van J. A. VAN HAMEL, Notaris to Leiden, van het goed onderhouden te Leiden, aan de Korte Mare No. 21, groot 3 A. 50 cA., met uitgang naar do Langegraclit, bevattende beneden: Gang, Voorkamer, Alkoof, Achterkamer, Serre, Keukon, over dekte Plaats. Bovon: Voorkamer, Slaapkamer, Achterkamer, Kinder kamer; verder: Zolder, Slaapkamer en Vliering. Het perceel heeft Gas-en Duinwa terleiding en is van velo geriefeiyk- heden voorzien. Verhuurd voor/" 550 'sjaars, tot 30 April 1905, met vyf optiejaren. Te bezichtigen Dinsdag en Don derdag in de weken van veiling en afslag van 1 tot 4 uren. Grondlasten f 39.78s. lietaaldag 1 Februari 1901. Meerdere inlichtingen t.o bekomen by do Notarissen W. F. KAISER (Rembrandstraat 25) en J. A. VAN HAMEL (Steenscbuur 3). 9263 3f

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 13