De Kamer van Arbeid KAAT MOSSEL, Leidsche Schouwburg. Sti de Koffiehal „Ce Stad Maastricht", Burgerlijke Stand. Nationale Hypotheekbank, „Du Nord", Zantlag 18 November 1900: <Hie. m C. DE VOS, als Gast. zuivere Preaager-Koffis, YERKOU YV& STOKHUYZEN, RL Zijl Gij Doof?? Veeverzekering- Eaatsckappij, De uitstekende geu- goed waterhoudende Tan Hnvuiui Visser, te Gorinchem, G. I. T. WUBBELS, BEUZE1ABER Co., Geboorte-, Verlovings- en Ondertrouwkaarlen G. Van Brussel, Oproeping. Natuurwoitep. (Mergoederen. JASSEN TUiBfi, Friezenveen. GEUZEMAKER Co., hond. Driemaal daags kregen zy eten, zij wisten dien tyd precies. Ze kwamen dan altijd uit zichzolven en meldden zich door schroeuwen aan. Duurde het hun te lang, dan liepen ze naar de keuken, gingen by do kachel staan en wachtten daar tot hun tafel gedekt werd. Op wandelingen liepen zo als honden mee, vlogen soms spelend hoog op in de lucht, kwamen dan weer naar beneden en wandelden naast ons voort. Het was een genot, deze voortreffelijke dieren om zich heen te hebben.'* Een der beide vogels stierf door een onge lukkig toeval, en het mannetje bleef alleon ovor. Van hom vertelt von Seyffertitz het vol gende: „Mijn mooie kraanvogel heeft zich go- durende den winter niet alleen in lichamelijk, maar ook in geestelijk opzicht zeer ont wikkeld. Zijn houding is veel waardiger, zijn 'manieren zijn grappiger, en hy is veel slimmor geworden. Hij had zich wol over don dood van zijn kameraad hoengezot on zich aan de eenzaam heid gewond, maar hij schoen er toch behoefte pan te hebben, zich weer bij een levend wezen jian te sluiten. Toon hot mij niet gelukte hem een jongen kraanvogel terug te govon, hielp hy zichzelf; hij koos zich een nieuwen makker, met wion hij trouwe vriendschap ploot. Wie deze uitverkorene onder alle om hem heen levende dieren was, zult gij moeilijk taden: hot was niemand anders dan een der ossen van ons landgoed! Hoe en waardoor deze vriendschap eigenlijk ontstond, weet ik niet precies; ik denk, dat de diepe basstem van den os een bijzonderen indruk op hem gemaakt zal hebben. Hoe dan ook, beiden "waren in het voorjaar al vrienden; de kraan 'ging dagelijks met zijn gehoornden lieveling mee naar de wei, en bezocht hem, als by op stal stond, heel dikwijls. Hij behandelt den os altijd met grooten eerbied, en be schouwt hem geheel als zijn meerdere. In den stal staat hij eerbiedig en hoog opgericht naast hem, alsof hij bevelen van hem moest afwachten, weert hem de vliegen af, antwoordt wanneer hij loeit, en doet alle moeite om hem te kalmeeren als hij toornig wordt. Wanneer de os met het andere vee op het erf is, is de kraan zijn adjudant, loopt ge woonlijk twee pas achter hem aan, danst dikwijls om hem heen, buigt voor hem, en doet zgrappig, dat men zijn lachen niet houden kan. 's Namiddags gaat hy met hem en de heele kudde, .soms een half uur ver, naar de woi, en komt 's avonds weer mee terug. Gewoonlijk joopt h\j dan een paar pas achter, of vlak baast hem, schiet plotseling naar voren, loopt wel 20 pas vooruit, keert zich om en buigt f.66 lang voor zyn vriend, tot deze weer bjj hem is. Zoo gaan ze, onder hartelijk gelach der bowoners, het heele dorp door tot het erf, waar hy dan met veel buigingen en strykagea van zijn waarden vriend afscheid neemt Deze os is dan ook, van allo dieren op het landgoed, de eenige, die door hom zoo bevoor recht behandeld wordt Voor alle anderen heerscht hy streng. De kudde bewaakt hy als een herdershond. Ondor de hoenders duldt hy geen stryd; by houdt hen steeds in 't oog, komt by het geringste ongenoegen dadelijk als scheids rechter tusschenbeide, en straft naar behooren. Alles gehoorzaamt hom dan ook, en toch doet hy nooit kwaad, maar leeft met alle dieren, die zich ordeiyk gedragen, in rust en vrede. Aan onrust, gekibbel en stryd heeft hy een hekelde betrokkenen straft hy meec of minder gevoelig, naar gelang van hun grootte: paarden, ossen en koeien krijgen flinke snavelhouwen; oenden en kippen worden eerder gespaard dan ganzen en kalkoenen. Hy vertoont hierin een verstand, hetwelk een mensch eer zou aandoen 1 De kalkoenen zyn de eenigen, die zich tegen zyn bevelen en zyn heerschappy verzetten, en hy trekt niet zelden aan het kortste eind, wanneer zy hem vereenigd aanvallen. Onlangs zag hy een kalkoenschen haan vechten met een huishaan, en kwam hard aanloopen om de stryders uit elkaar te dry ven. De huishaan gehoorzaamde onmiddeliyk, maar de kalkoen trok zich eerst na een langen stryd terug. Hierna keerde de kraanvogel naar het andore gevogelte weerom, keek overal rond, ontdekte eindeiyk don huishaan, en doolde toen ook hom zyn straf uit. Op het erf let hy op de paarden, vooral als ze voor een wagon staan. Hy plaatst zich recht vóór hen en kykt hen onafge broken aan; zoodra ze onrustig worden, lieft hy zyn vleugels wat op, strekt kop en hals nog meer in de hoogte en schreeuwt luid keels. Helpt dat niet, dan deelt hy flinke snavelhouwen uit. Onlangs stond een ingespannen paard op het erf. Do kraan ging dadeiyk op zyn post staan. Het paard werd onrustig en wilde niet gehoorzamen; toon hamerde hy hem zóó hard op den neus, dat er bloed vloeide 1 Kort daarop kwam datzelfde paard weer op het erf. De kraanvogel verscheon ook onmid deliyk, maar nauweiyks was hy aangekomen, of het paard herinnerde zich het gebeurde, on boog hot hoofd zywaarts, om zyu neus te verbergen. Dadeiyk maakte de kraan nu buigingen voor hem, danste om hem heen en deed alle moeite om hem zyn gunstbe- wyzen duideiyk te maken, als wilde hy hem vergiöenis vragen voor zyn vorig streng optreden. Behalve zyn gehoornden vriend, had hy nog geen enkel ander schopsel die eer aangedaan, want hy is veel te Irotsch om zich met den eerste den beste te bemoeien. Onder de dieren, waarover hy het meeste heerscht, behooren in de eersto plaats de veulens. Als dezo op het erf komen, geeft hy hun dadeiyk door zyn trotsche houding te verstaan, wat ze te wachten hebben, als zy zich niet behoorlijk gedragen. Om ze steeds in het oog te houden, loopt hy overal mot hen mee. Worden ze vrooiyk en springen ze, dan ront hy luid schreeuwende achter bon aan en straft ze om beurten. Dikwyla loopt hy groot gevaar, door hen geschopt of omver- geloopen te worden, maar dat weet hy altijd byzonder goed te ontwykon. Do ossen en koeien houdt hy op het erf en in de wei steeds by elkaar. Hy helpt by het dry ven en jaagt de stootenden uiteen. Willen zy niet gehoorzamen, dan neemt by zyn doordringende stem te hulp en verschrikt ze daardoor meestal xóó, dat ze op de vlucht gaan. In de wei houdt hy de kudde bfloen en past er op, dat ze geen schade aanricht. Op zekeren avond haalde hy geheel alleen het jonge vee naar huis, en dreef het in den stal. Op die manier heeft hy veel plichten op zich genomen, zoodat hy den geheelen dag druk werk heeft. Laatst keerde hy, toen hy de kudde mee naar buiten gedreven had, naar zyn andore bezigheden terug. In het dorp trof hy nog jong vee aan, dat achtergebleven was. Dadoiyk nam hy het op zich, hen den anderen na te sturen. Alles gaat goed tot buiten het dorp, maar daar verschrikt hy ze zóó door snavel houwen en geschreeuw, dat ze op de vlucht gaan en oen verkeerden weg inslaan. Tever geefs loopt hy hun hard na en geeft zich alle moeite, hen weer terug te brengen; de jacht duurt een half uur en eindigt eerst in een naby gele gen dorp, waar do kleine kudde met haar hoeder in bewaring genomen wor den. Hij laat zich echter niet mee opsluiten, maar keert beledigd naar huis terug. Soms heeft hy allen moed en overleg noodig om zijn wil door te zetten. Ik hei) met genoegen een van zijn heldhaftige kampen bygewoond. Twee ossen waren toevallig in onzen tuin gekomen, de kraau zag het, was zeer verontwaardigd over hun ongepastheid en liep zoo hard hy kon, om er een eind aan te maken, en de boosdoeners duchtig te straffen. Hy wilde ze dadelyk uit den tuin jagen, maar de ossen namen hem dit kwalyk en verzetten zich er tegen, vertrouwend op hun kracht. In het eerst hielpon geschreeuw noch snavelhouwen, want de ossen, er door geprikkeld, stortten zich woedend op don kraanvogel. Ik voeldo my niet op myn gemak, maar hy toonde in het geheel geen vrees, doch bood zyn tegenstanders moedig het hoofd. Nu ontstond er een heeto stryd. De ossen sprongen op den vogel los om hom met hun horons te doorborenhy woek voor hunstooton, door uiterst geschikte sprongen op zy en in de hoogte, uit, stormde hun te gemoot en begroette hen om beurton mot krachtige, op den kop gerichte snavelstooten. Eindelyk verloren do ossen, die den oenen houw na den anderen kregen, zonder ook maar óón stoot terug te kunnen geven, den moed, gaven zich gewonnen en sloegen op do vlucht, vervolgd door hun trotschen overwinnaar. Togen ons is hy voorkomend en lief. Als by hongerig is, komt hy gowoonlyk eerst onder hot raam van do kamer myner moeder, die byzonder voel van hem houdt en hem dageiyks meermalen eton geeft. Hier roept hy; wordt hy niet gehoord, dan loopt hy in huis on roept telkens harder. Eindelyk neemt hy zy'D toevlucht tot de keuken, om de keu kenmeid, die hem altyd verzorgd heeft, op zyn verlangon opmerkzaam te maken. Hy betuigt haar, wanneer ze komt, door zyn vertrouwelyk „koer, koer, koer," zyn vreugde, on geeft haar door allerlei bewegingen te kennen op welke manier hy gevoederd wil worden; wil hy zyn hoofd voedsel, gesneden brood, uit haar hand eton, dan wyst hjj er met den snavel op; wil by het brood even wel op den grond hebben, dan legt hy daar een stuk neer en moet zy er alles werpen. Tegenover mjjn moeder en de keukenmeid is hy ook het volgzaamst. De laatste mist hy dadelijk, wanneer zy afwezig is. Hy zoekt haar dan heel yverig, sluipt in hnis en onder haar vensters rond, en luistert opmerkzaam of hy ergens haar stom of haar voetstap hoort, want hy kent haar van verre aan haar gang. Toen hy nog jong was, moest zij hem geregeld in zyn slaapvertrek brengen, omdat hy er niet graag uit zichzelf in giDg. By onaangenaam weer wilde hy vroeg naar bed gebracht worden, by mooi weer verstopte hy zich wanneer hy haar tegen den avond zag aankomen. Nu verlangt hy geen hulp meer, maar zyn vriendschap voor haar is gebleven. Alleen wanneer zy hem, als hy honger hoeft, lang tevergeefs laat roepen en wachten, geeft hy haar zyn ontevredenheid te kennen. Hy toont zich nooit ondankbaar jegens hen, die hem goed doen. Boleedigingen, hem door kennissen aangedaan, neemt hy wel kwalyk, maar hy zal hun nooit vyandig worden, en vergeet of vergeeft ten minste spoedig het bom aangedane leed. Tegenover vrouwen is hy bepaald beleefd; hy behandelt haar steeds vriendelyk, bewyst haar het moeste vertrouwen on laat zich van haar alles, zelfs beleedigingen, welgevallen, zoüder zich te wroken of het haar kwalyk te nemen. Geheel anders doet hy tegenover vreemden. Ik zag hem in een tuin tusschen planten naar insecten zoeken. De grondeigenaar vond hem en bestrafte hem met een geduchten stokslag. Hoogst beleedigd richtte de kraan zich snel op, sprong vlak vóór den man en schreeuwde geweldig, alsof hy vragen wilde wat dat te beduiden had. Aangezien hy onder- tusschon nog eenige slagen kreeg, hield hy met zyn vyaudeiykheden op en vorwyderdo zich. Gekrenkt in zyn trots, liep hy naar oen brug, welke op eenigen afstand van den tuin over een sloot voort en op don terugweg van den tegenstander ligt. Toen deze aan kwam, verklaarde hy hom al van verre, door trotsch naderen en luid schreeuwen, den oorlog, viel hem op de brug heftig aan en weigerde hem voorby te laten gaan. De man moest er zich mot geweld doorheen slaan, kreeg daarby menigen vinnigen houw en werd tot de deur van zyn woning door den kraanvogel vervolgd. Sedert dat voorval leeft hy met dezon man op voet van oorlog, en laat hy hem zelden zonder plagen voorbygaan." Dit zyn brokstukken uit bet geestesleven van een vogel, door een scherp waarnemer beschreven. Zy sprekon voor zichzelf en be hoeven geen verklaring. Kruger. „Da Standaard" spreekt do hoop uit, dat ons volk by Krugors komst verstaan zal, welke houding alleoD met de positie van hem, die tot ons komt, overeenstemt. „Laat hy aan alles merken, dat geen volk hem zoo waardeert en mint als hot volk van Nederland, en dat in geen land de weedom van zyn eigon hart in zooveel duizend barton natrilt als onder ons. „Maar zy or geen gedrang, geen onstuimig heid, geen luidruchtig rumoer. Worde or veèf minder nog aan festyn of vreugdebetoon g€* dacht. En verliozo do ontvangst van dei diepgetroffen grijsaard geen oogenblik dal stille, dat ernstige, dat plechtige karakter/ dat eisch van den toestand is. „Niet wat óns het liefst, maar wat voor/ Kruger het best is, geve den regel aan. „Yermoeie men hem daarom evenmin met te veel deputatiön en aanspraken. Waarom kan óón deputatie, waarin alle vereenigingen en kringen vertegenwoordigd zyn, niet in' aller naam hem zoggen wat Neórlands volk op het hart heeft? „En bovenal, vergete men niet, dat Kruger niet komt, om zich aan de volken te ver- toonen, maar om by do vorsten dor volken voor zyn vaderland te pleiten; en houd© niemand onzer hem van dio heiligo rooping af."J AARLANDERVEEN. Bevallen: C. Kwant geb. v. Wilgen D. Overleden: N. Blom, ecbfg. van A- Boer 26 j. Gehuwd: J. C. Kop en C. v. d. Valk. ALFEN. Bevallen: J. Scbellingerhout geb. Holland Z. J. M. Van Wpk geb. Bchouten D. Overleden: F. De Knegt, wed. van J. J. Ossevoort, 28 j. A. G. Van Oils l3. 1 ni. Gehuwd: J. Ram jm. 26 j. en A. Van Laar, wed. van S. Van Dam, 32 j. BODEGRAVEN. Bevallen: M. Van Leeuwen geb. Bljjleven D. P. Oole geb. Staal D. J. M. Broukelaar geb. Filippo Z. Overleden. L. T. J. Knapp 16 d. Gehuwd: A. Spoor jm. 20 l. en L. Van Noort jd. 19 j. BOSKOOP. Geboren: Elisabeth Johanna Jacobs, D. van K. Verkade en A. N. Van Nes. Marinas Johannes, Z. van G- Stolwijk en A. Van der Kroeg. Levenl. D. van P. Goudkade en A. Van Kooien. Jannetje, D. van T. Laugen- berg en G. Van der Kraals. Hugo, Z. van C. J. E9veld en J. 11 oogendoorn. AdrianaNeeltjo, D. van D. Frets en A. N. Hardijaer. Hugo Willem, Z. van H. M. Hardyzer en C. U. vV". Verkade. Francioa, D. van G. Den Dunne cn O. M. Felix. Overleden: D. Verbaan 71 j. F. Brouwer G4j- Gehuwd: A. Bijland 20 j. en J. Vossepoel 21 KOUDEKERK. Bevallen: J. De Jong gel* Raamsbergen D. Overleden: H. Roos 10 j. Gehuwd: C. Van Uostruin jm. 25 j. en J. Van Haringen jd. 27 j. NIEUWKOOP. Bevallen: J. P. Van Won- gerden gob. Van der Graaf Z- Overleden: J. Versnaaik, wed. van J. Van Dam, 69 j. OUDSHOORN. Bevallen: T. Hogenes geb. Paling Z. RKECJVY1JK. Geboren: Grietje, D. van P. G. Slappen del en F. Verwaal. Gehuwd: L. Verkerk en B. IJ. M. Van Dolder. R1JNZATERWOUDE. Bevallon: A. AT. Kiebert geb. Eerapon D. 6ASSENHE1M. Geboren: Jakobus Antouius, Z. van M. De Zwart en A W. v. Ruiten. Overleden: A. Hoogereen, eebtgen. van P. Papend recht 41 j. Ondertrouwd: J. Bentvelzcn jm. 28 j. en M. Berbco jd. 24 j. TER-AAR. O v e r 1 e d en:ClazinaADgenent2m. G e h u w dB. Sassen 24 j. eu P. A. M. Vork 24 j. ZEVENHOVEN. 13 o vallen: J. Huisman geb. Cats Z. ZWAMMERBAM. Gehuwd: F. Spoor jm. 30 j. en S. Soet jd. 21 j. voor de Voedings- en Genotmiddelen te Leidon, haar blydschap uitspre kend, dat de gezamenlyke Slagerspa troons Zondagsrust invoerde», heeft met leedwezen waargenomen, dat toch eenige slagerswinkels des Zondags geopend zyn, waardoor by eenige uitbreiding die Zondagsrust in ernstig gevaar zoude kunnen komen, en besluit daarom in het belang van alle patroons en gezellen voor het goede dool, dat zij beoogen, het pubhek oponiyk dringend te verzoe ken, zich algeheel te onthouden des Zondags vleeschwaren te koopen. Leiden, 1 November 1900. 9229 22 Namens de Kamer voornoemd: J. HARTEVELT Azn., Voorzitter. D. J. B. ROETERING, Secretaris. Meubelen, Bedden, Matrassen, Ledikanten, I enz., worden op zéér I I gemakkelijke voor- I waarden geleverd, j onder de stipiste ge- I heimhouding. Brieven Bureel van dit l I Blad onder No. 8530. 1 KREDIET. POLMO (Ged.) Huidpoeder. Onschadelijk, zuiver, door Dokters hoogst aanbevolen tegen Smelten, "Wondzijn, Schaving, Jeuken, Brand, Uitslag, Barsten, enz. Niet weggenomen door lichaamsvocht. Ilenig voor Bébés en allenwier huid aan wrijving en irrüalic onderhevig is. Voorkomt Roodheid, SehrJJ- Ping door Scheren, Trans* p Lr e eren, Baden, Massage, Invloed van Zon, Wind en Weer. Folmo stilt pijn, jeuking; verwijdert reuk, voorkomt aansteking; bevordert euivere huid. Verkocht alleen in busjes met signature Hieuw-Yurk, 0.8.11 Prijs 65 Cts. By: De Wit Beukers, Haarlem- jner8tr.; Wubbels, Maarsmanssteegj Dykhuis, Hoogstr.; Tegelaar, Apothe- kersdyk; Hagemans, Noordeinde. Agent v. Nederland Vil 11ESGEL Cs., Amsterdam. 9517 80 Gevraagd, terstond of half Decem ber, in een deftig, klein gezin zonder kindereneen R.-K. Reukenmeid, goed kunnende koken, werken en stryken, van goede getuigen voorzien. Loon naar bekwaamheid. Brieven aan het Bur. v. d. Blad onder No. 9600. 7 Amsterdam, Keizersgracht 370. OPGERICHT in 1861. Gestort Kapitaal. f 250,000.— Reservekas250,000.— Gestort Waarborg fonds (uitsluitend bestemd ter ver zekering van de rente en aflossing dor Pandbrieven) 2,500,000. Gesloten Leeningen op 80 Juni 1900 H tot een bedrag vanƒ27,396,900,80}. Verstrekt geld op eerste hypotheek op huizen en lande- ryen, tegen lage rente en zonder vooruitbetaling. Geeft Pandbrieven uit, ren tende 3} en 4 pCt. Inlichtingen te bekomen ten kantore der Bank te Amsterdam en by den Heer J. W. BECK, te Aar- landcrvecn, Agent voor Aarlan- derveen en Omstreken. 6494 28 Zondag lSNovember, op algemeen verlangen: Historisch Biyspel in 6 Tafereelen, met Coupletten, Koren, Gevechten en Optochten. Het atuk speelt in 1784 tot 1787. Zie aanplakbiljetten. 9670 15 Harde, Witte en Zuivere Stearine-Kaarsen van de Stearine-Kaarsenfabriek APOLLO", te SOHIEDAJL Bekroond te Ween en in 1873 mot de Verdienste-Mcdaille, te Parijs in 1878 met de O ouden Medaille te Amsterdam in 1883 met de Gouden Medaille, te Antwerpen in 1885 met het Eer e-Diploma, te Parijs in 1900 met den Grand Prise. (Hoogste onderscheidingen). Deze kaarsen vonken niet na en geven zeer weinig rook b*J het uitblazen. 8448 18 Zyn verkrygbaar by alle voorname Winkeliers. Bnitcngcwoue Voorstelling door Lot Fraica<t-4»ezel8cTinp van Amsterdam. Directie: Q.PROT&ZOOS. Sensatieklacht in 8 bedryven. NIEUW! WEBW1 Optreden van den Heer Aanvang 8 oren. Pry zen der plaatsen (zie Aanplak biljetten). 9623 29 Plaatsbespreking van af heden by Mej. ANDREAE. Zaterdag en Zondag van 10 2 uren aan den Schouwburg. brandt men dagelyks op Duitsche wijze 389 12 nilmnntende door geur en smaak. Prijs per 5 ons 574 Cent. NIEUWE BIJS 47. Société Anonymo. Costumier. Groningen. MAGAZIJN VAN Tooneel- cn Bai-niasqné- Kostnmes, Bruilofts- en Feestartikelen. Steeds uiterst nette en billijke £5 levering. 8605 12 Allo gevallen van DOOFHEID Of HARDUOORIGEUEID zyn nu Geneesbaar door onze nieuwe uitvinding, behalve degenen, welke doof geboren zyn. Gegons In de ooren houdt direct op. Be- 6chryft Uw geval; onderzoeking en raad vry; men kan zich met weinig onkosten te hnia genezen. 6164 14 Or. Data's Aural Institute, 596 La Salle Ave. CHICAGO ILL Proefflesch k f 1.30. ngr- Cognao op flossclicn i* divorso prüzon. Uitsluitend vorbiiigbaar blD Onderlinge Noord-Nederlandsche gevestigd te Leeuwarden. Deze Maatschappy is door haar inrichting zeer voordcclig en solide. Zy verzekert Rundvee en Paarden zonder eenige inlage by de toetreding, terwyl men zich slechts voor een half jaar verbindt. Zy vergoedt voor Rundvee 80 en voor Paarden 70 °/0 der inge schreven waarde. Sodert haar 9-jarig bestaan heeft zy zich gekenmerkt door lagen omslag en daardoor groot© deel neming. Byna 11,000 polissen zyn reeds afgegeven. De inrichting is op zuiver coöpera tieven grondslag en directe uitbetaling gewaarborgd. Overal in Nederland solide Agenten gevraagd. Inlichtingen verkrijgbaar ton kan tore der Maatschappy, Willemskade 41, te Leeuwarden. 9273 28 BE2 I>K 6145 7 „OPRECHTE" Haarlemmer-Olie alieen verkrygbaar by C. I>E KONING TOLT, 13 Achterstraat 15, Haarlem. nge, mi 20 olt bet Mnsazjjn Tan zijn voor Leiden uitsluitend verkrijgbaar bij den Heer Haarsmangsteeg 2E Vraag s.v.p. Prijscouranten. doorHH. Doctoren aanbevolen, voorkomt het voorover loo- pen en ronde ruggen by Kin deren en Vol wassenen, versterkt do longen en ver ruimt de borst. 9 a 10 jaar. 14 a 16 jaar. 10 a 12 Dames. 12 a 14 Hoeren. ƒ3.-. ƒ3.50. Franco na ontv. van poslw. 2086 21 13. VISCIIMARKT. 13. MAGAZIJN Haarlemmerstraat 130 en Donkersteeg 4. Van af heden tot en mot 6 De cember zal aan koopers voor de waarde van EEN GELDEN een bowys worden afgegeven, goed voor één Kristallen Tnmbler met het goedgeiykend Portret van li. II. Koningin Wilhclmina eu Z. II. Hertog Hendrik, wolko op 6 December verkryg baar zyn. Koopers voor meer dan één Gal den ontvangen voor eiken gulden één hCTFJjjs. 9612 25 Boleefd aanbevelend, J. VAN DER STOK, Haarlemmerstraat 130 en Donkersteeg 4. ONTVAXGEN: een nieuwe collectie van af f 1.50 per 50 met Env. Haarlemmerstraat 267, Leiden. gSJT" Door eon flinken voorraad caricaturen byzonder ingericht voor alle 3581 20 Ieder, die iets te vorderen heeft van of verschuldigd is aan den Boeiel van don Heer NICOUAA8 KABEL SWEMER, vroeger Drogist te Leiden, later particulier to Haarlem, en aldaar overlodon 8 October 1900, wordt vorzocht daar van vóór 1 December sa. s. opgave of betaling te doen ten Kantore van den ondergeteekende, Notaris te Alkmaar. 9471 16 P. J. 0. VAN TOORNENBURG H, Eccec.'Testamentuir. ALMELOOSCH WONDERPAKKETÜ Wegen® opheffing. Al do onderstaande goederen van prima quafiteit worden voor f 18.30 (icbitieo Galden twintig «ats) door het getwelo Ryk verwonden. 21 el sterk Linnen voor Lakens, Sloopan of Hemden, 1 prachtig Tafelstel, bestaand© uit: 1 12 flinke Servetton mot daarby beboorend 1 groot Tafellaken, 2 Ontbyttafellakens, 1 12 Dessertservetjes, 12 Theedoeken, 9681 30 12 Handdoeken, 12 Heeren-of Dames-Zakdoeken en 10 el wit krhnpvry Flanel. Al deze Goederon worden na toezonding van Postwïssol of onder Rembours van ƒ18.20 door het geheel© Rijk verzonden. Firma J. DE VRIES, Almelon. RUIME KEUZE UOORORACHTEN ea BRUILOFTSLIEDERER. Bodeponeerd Fabriekmerk Verkrijgbaar bijt 2085 20 13. VlSCHllAKKT 15,

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 7