CREYSHTON's veilige Petroleumkachels, Veiling van Boomen, Souchon a f 1.30 per 'k K.G. Stoomtram Haarlem-Leiden. LEIDSCH DAGBLAD, MAANDAG 12 NOVEMBER. - TWEEDE BLAD. SËLKÏNWichting DESKUNDIGE Mevrouw VAN ZE88EREN, HYPOTHEEKBANK. P. 3. VMTEÏEL, Eenig adres: Aalmarkt AMSTERDAM. Verkrijgbaar in alle buurten der stad. In het bijzonder wordt de aandacht gevestigd op 8183 46 No. 12491 Anno 1900. Leidén, 12 November. Morgen, IB November, aal het 25 Jaren geloden zyn, dat dr. E. F. Van Dissel benoemd •yyord tot ingenieur by het hoogheemraadschap ïtynland. Het bestuur der Leidsche Studenten- Boelvereoniging „Njord" ia voor het jaar 119001901 samengesteld uit de heerenO. J. A. Van Iterson, praeses; 0. A. J. Quant, ab-actisJ. J. Krantz, quaestorD. J. Jongeneel, H. T. Tromp, A. Grove en K. P. Van der ïtandele, commissarissen. De algemeene vergadering van den Noder- hmdschen Schaateenryderebond werd in de bovenzaal der sociëteit „Vereoniging" te Haar lem gehouden onder voorzitterschap van jhr. A. E. Bamaart. De voorzitter opende de vergadering met allen een harteiyk welkom toe te roepen in die veste. Haarlem ia steeds geweest het middelpunt van de sport in het algemeen en van de schaatsenryderesport in het bijzonder. Haarlem heeft de eerste kampioenen geleverd. Wy denken slechts aan Pander en Eden, welke laatste nog steeds houder is van het 'record op de 10,000 M. Ik beschouw dit samenzijn als een goed voorteeken voor den •bloei van do Ned. IJssport en van den Bond .in het bijzonder en hoop, dat de wijzigingen van de statuten tot den grooteren bloei zullen medewerken. Nog nooit is de vergadoring van den Bond onder zulke omstandigheden ,geopond. Het heeft H. M. onzer Koningin behaagd het beschermvrouwschap van den ;Bond te aanvaarden, waarmede Zy don Bond een groote eer heeft bewezen. Het bestuur wenscht den Bond daarmede van harte geluk en vertrouwt, dat dit zal medewerken tot den bloei van den Bond. (Applaus). Tot bestuursleden werden herkozen de af tredende leden de heeren W. J. Van Vollen hoven, dr. J. A. Schutter en F. J. Backer. De voorzitter wenscht den Bond geluk met doze keuze en dankt de leden voor het ver trouwen, in de aftredenden gesteld. Vervolgens werd door den secretaris, den heer F. J. Backer, het jaarverslag uitgebracht. Daarin word een woord van hulde gebracht aan de nagedachtenis van wijlen het lid E. L. Graaf Van Limburg Stirum, alsmede In herinnering gebracht de aanvaarding van het beschermvrouwschap door H. M. de Koningin en verder hot verrijden der provinciale kam pioenschappen. De rekening en verantwoording van den penningmeester sloot met een voordeelig saldo van f 469.21. De ontvangsten bedroegon f 1555.89'/2; de uitgaven 1086.18x/2. De commissio tot nazien van het beheer van den penningmeester had de rekening in ordo bevonden en stolde voor zo goed to keuren. Tot loden van do commissie tot nazien der rekening en vorantwoording van het volgende jaar werden benoemd de Amsterdamsche IJsclub, die te Abkoude en te Loenerveon. Bepaald werd de volgendo algemeene ver gadering te Groningen te doen houden. Hot voorstel van het bestuur tot het vorioenen van de navolgende kredieten: f 250 voor eventueele propaganda, f 450 ten behoove van do wedstrijden, f 200 tot het verstrekken van subsidie, indien door particulier initiatief hard rijders naar het buitenland worden gezonden, werd zondor stemming goedgekeurd. Op voor- Btei van hot bestuur wordt besloten de provin ciale wedstrijden te houden en wel te Haarlem, Groningen, Leeuwarden, 'a-Bosch, die zich daartoe bereid verklaard hebben. Zwolle komt dit jaar niet in aanmerking en daarom zal oorst aan Deventer gevraagd worden of dat bereid is het kampioenschap voor Overy'sel te laten vorryden. Voor do eindwedstryden heeft de Amsterdam- echo IJsclub zich bereid verklaard. Het kam pioenschap voor Nederland zal te Leeuwarden worden verreden, waar de IJsclub dit jaar 'haar 60-jarig bestaan feesteiyk hoopt te 'herdenken. De voorzitter zegt op oon desbetreffende vraag, dat volgens zyn maening de kampioen en do provinciale wedstrijden er zyn, om •kampioenen voor grooto weostryden aan te kweeken. De ysclubs moeten ook niet te vroog in hot winterseizoen de wedstryden uitsohryven, waardoor zy nimmer goede en jfiteeds ongeoofende rydera op de baan zullen 'krygen. Een der aanwezigen geeft hot bestuur in ©ver weging, met het oog op het voorkomen van teleurstelling van de ryders, dat de IJsclubs voortaan telegrammen aan de ver schillende stations, waarvan rydera worden verwacht, zenden, waarin gemeld wordt of de wedsuyden al dan niet doorgaan. Verder vraagt de heer De Jager of de Bond niet met de verschillende spoorwegmaat6chap- pyen in onderhandeling zou kunnen treden om alle mededeelingen, aangaande wedstryden of anderszins, aan de stations aan te plakken. De voorz. zegt, dat het bestuur dit in over weging zal nemen. Op een vraag, om aan amateurs reiskosten te verstrekken, raadt de voorzitter dit bepaald af, daar dit inbreuk zou maken op de bepalingen omtrent amateurs. Het bestuur stolt voor om de leeftyden van deelnemers aan de provinciale proef wedstry den te veranderen, in de afdeeling van 16 tot 18 jaar in 16 tot 17 jaar; en in de afdeeling van 18 tot 21 jaar in 17 tot 20 jaar; alsmede om den inleg van f 2 voor de ryders niet meer te handhaven, doch dezen over te laten aan het bestuur der uitschry- vendo club, die den inleg dan kan verminderen of geheel doen vervallen. Enkele afgevaardigden waren daar tegen en wen8chten den inleg op den ouden voet te zien bepaald. De beide eerste voorstellen wer den zonder stemming aangenomen; het laatste voorstel van het bestuur betreffende den inleg werd verworpen. Verder werden eenige voorstellen totwtyzl- ging der statuten en reglementen gedaan. Het bestuur stelde voor de statuten van den Bond Koninkiyk goed te doen keuren, waardoor dan de statuten van alle aangesloten clubs eveneens Koninkiyk goedgekeurd moeten wor den. Het voorstel is derhalve, dat alle leden zullen trachten op de statuten hunner club de Koninkiyke goedkeuring te verwerven. Eenigen waren het hiermede niet geheel eens. Na eenige besprekingen werd besloten, dat het bestuur van den Bond zal informeeren welke leden rechtspersooniykheid hebben en welke niet, om daarna te vragen welk bezwaar de clubs hebben, die nog niet de Kon. goed keuring op haar statuten hebben verworven, om dit nog aan te vragen. Daarna zal de zaak nogmaals behandeld worden en wanneer alle aangesloten clubs de Kon. goedkeuring op haar statuten hebben, zal de Bond de Kon. goedkeuring aanvragen. Vervolgens weiden nog eenige wyzigingen in de statuten en reglementen aangenomenals mede een gewyzigd reglement voor de natio nale hardryderijen. Besloten werd, dat voortaan als amateurs worden gerekend, ook die sport beoefenaars, die in andore takken van sport, byv. in de wielerwedstryden, als professionals uitkomen, mits zy dit laatste by de yssport natuuriyk niet doen. Eon nieuw reglement voor de internationale hardryderyen, hetwelk een vertaling is der 21 tot en met 50 van de „Wettlauf-Ordnung" der internationale schaalsenryders unie, werd zonder bespreking goedgekeurd. Ook het onveranderd reglement op het 6choonryden word goedgekeurd. Nadat een der aanwezigen het bestuur en de commissie voor den moeitevollen arbeid by de wyziging der reglementen on statuten nog een woord van dank had gebracht, sloot de voorzitter te 61/* uur dö vergadering, met hot uitspreken van den wensch, dat alle clubs meer propaganda zullen maken en voortgaan met de belangen van den bond flink te be hartigen. Een hoogst interossante voiling zal 22 November a. s. te Rotterdam worden gehouden. Dan komt in de kun6tzalen van do firma Oldenzeel onder directie van de heeren Van Marlo en De Sille onder den hamer een verzameling schilderyen, aquarellen, teekenin- gen, antiquiteiten, boeken, kunstvoorwerpen, enz., die zoer de aandacht zal trekken. Een groot deel toch van deze verzameling behoort aan onzen tooneelspeler en schryver Rosier Faassen, die zich er waarschynlyk niet voor zyn pleizor van ontdoet. En niet alleen, dat deze dingen hem toobehooren, er zyn veel teekenmgeu en schilderyen by, die zyn werk zyn. Faassen heeft zichzelf geschilderd als Haspelstok en als De Rebbe in B Vriend Frits", ky heeft zyn eigen portret geteekend als Bertrand, hy heeft landschappon uitgevoerd in olie- en waterverf, hy heeft figuren ook geschilderd en veel schetsen gemaakt. En ook van Alexander Faassen zyn hier werken met het penseel. Verder zyn er brochures van tooneelstuk- ken, met wit doorschoten, waarin Rosier Faassen de geheele mise-en-scóne en alle cou pures heeft aangeteekend, andere stukken ge heel voor de opvoering g. -schikt gemaakt, afbeeldingen van kostuums voor rollen, door mevr. Faassen gespeeld, en andere dingen, die voor bewonderaars van onzen gcooten komiek veel Waarde zullen hebben. Behalve dit alle9 zullen nog schilderyon worden verkocht van Apol, v. d. Sande Bak- huyzen en Bles, W. Bilders, De Bock, J. Maris, Meiners, D. Oyens, Sadeo, Van der Weele, enz., teekenlngen o. a. van Bisschop, Bosboom, K. Karsen, Hart Nibbrig, Rochus6en, Springer, Voerman en andoren. Een verzameling dus, die om velerlei redenen merkwaardig is, Het totaal der thans by de Nod. Zuid- Afrik. Veroeniging ingekomen giften bedroeg op Zaterdag 10 November f 1,233,238.56. De kapt.-luit. ter zee H. Slot zal met Ingang van 1 Deo. den dienst met pensioen verlaten. Het voornemen bestaat, de militaire koks btJ het leger at te schaffen. Thans toch doen dienst sis kok manschappen, hoofdzakelijk vrijwilligers, die een opleiding als zoodanig ontvingen aan de Amsterdamsche huishoud school, doch die bij mobilisatie in do sterkte der compagnieën behooren. Aangezien een kok non-combattant is, behoort hij ook boven de sterkte te zyn en zal aan de gediplomeerde koks een graad en positie worden gegeven als aan collega's by de militaire hospitalen met gelyke bezoldiging en voorrechten, mits by een in te stellen onderzoek daaromtrent geen bezwaren als anderszins blyken te bestaan. Uftzorswoude. By koninklijk besluit is tot burgemeester dezer gemeente benoemd mr. 0. S. Van Bobben de Bruyii. Katwyk. Gedurende de afgeloopen week kwam hier slechts één bom van de haring- visschory terug, die van den heer W. Taat KW 22 met 810 kantjes. Verschillende vaar tuigen liepen echter te Vlaardingen, IJmuiden of Nieuwediep binnon. Oegstgoost. De alhier gehouden collecte ton behoeve der behoeftigon, gerechtigd tot het dragen van hot Metalen Kruis en de Citadel-medaille, heelt opgebracht f 17.03. Huldeblijk nan de Koningin, Ton raadhulze van Botterdam heeft een vergadering plaats gehad van de provinciale commissie voor Zuid-Holland, voor de aan bieding van een nationaal geschenk aan H. M. de Koningin by Haar huwoiyk met Z. H. Hertog Hendrik van Mecklenburg-Schwerin. De vergadering koos tot haar voorzitter den heer F. B. a' Jacob, burgemeester van Kottor- dam; tot secretaris den heer W. H. Van Oordt H.W.Az., lid van den gemeenteraad aldaar; tot penningmeester den heer A. Van Hoboken van Oortgene, lid van de Brovincialo Slaton. Bovendien bestaat do prov. commissie voor Zuid-Holland uit de heoren: mr. T. M. C. Assor, lid van der Baad van State, te's-Gra- venbago; mr. Th. L. M. H. Borret, lid van den Baad van State, te 's-Gravenhagemr. Q, J. E. graaf Van Bylandt, lid der Tweede Kamer en van Qed. Staten, te's-Gravenhage J. L. Cluysenaer, voorz. van den raad van beheer dor Ned. Ind. Spoorw.-My., te 's Gra- venhage; mr. C. Cock, te Leiden; mr. L. 0. Driebeek, advocaat te Botterdamjonkhr. mr. J. F. Van Humalda van Eyainga, lid van den Baad van State, te 's-GravenhageS. MHugo van Qyn, lid der Tweede Kamer, te Dordrecht; mr. J. S. baron Van Harmxma thoeSlooten, burgemeester van 's-Gravouhage; J. J. L. Heldring, lid der ürma Heldring Pierson, bankiers te 'a-Gravenhage; jonkhr. mr. A. F. De Savornin Lobman, lid der Tweede Kamer, te 'a-Gravenhage; mr. L. P. M. H. baron Micbiels van Verduynen, lid der Tweede Kamer J. M. Noothoven v. Goor, lid der Prov. Staten en weth. to Gouda; A. Plate, voorzitter van de Kamer van Koophandel te Botterdam; L. D. J. C. De Kam, lid der Tweede Kamer, te 's-GravenhagoJan Smit Gz., te Alblas- serdam; L. E. Myttenhooven, directeur van 'a Kyke belastingen voor Zuid-Holland, te Botterdam; Jhr. G. M. Vorspyck, gep. lult.- gen., adj.-gen. van H. M. de Koningin, kan selier der Noderh Orden, te 's-Gravenhago; A. Kool, lult.-gon., chef van den generalen staf, te 's-Gravenhage. Ook de hoor J. B. Vorhey, luit.-kolonel van het korps mariniers en lid van de Tweede K>üier, zal uitgenoodigd worden om In dozg provinciale commissie zitting te nemgïi. Besloten werd een circulaire te riohten tot de burgemeesters van al de gemeenten in Zuid-Holland, met verzoek in elke gemeente onder hun leiding een aub-commiasie op te richten, ten einde een algemeene deelneming to verkrygen. Door deze provinciale commissie werd de heer W. H. Van Oordt H.W.Az. nog aange wezen ale lid van de hoofdcommissie. KOLONIËN. BATAVIA, 12-16 October. Biykens kier te lande ontvangen bericht, is Pangóran Adipati Pakoe Alam te Djokjakarta overleden. Het „Bat. Nbld." vernam, dat de nieuwe legor-commandant aau den gouverneur-generaal verklaard heeft geheel homogeen te wezen met zyn voorganger en op het door dozen in geslagen pad te willen voortwandelen. De kapitein der infanterie C. Van Assen delft heeft het verzoek ingediend om eervol ontslag uit den dienst met ingang van 2 Dec. De 1ste luitenant der infanterie H. A. Gusdorf heeft oen jaar verlof naar Europa gevraagd wegens langdurigen dienst. De lste luitenant-kwartiermeester A. J. H. P. G. Scheepens gaat wegens ziekte mot een tweejarig verlof naar Europa. {J.-B.) Do resident van Banjoemas berichtte, dat in den nacht van 2 op 3 dezer door onvoor zichtigheid in de Chineosche wyk te Batoer, afdeeling Bandjarnegara, brand is ontstaan, ten gevolge waarvan een huis met atap, oen met blik en acht huizen met zink gedekt een prooi der vLammen zyn geworden. Menschen- levens vallen niet te betreuren; de totale schade wordt geraamd op f 10,000. Biykens een van den consul-generaal der Nederlanden te Singapore ontvangen telegram van 8 dezer zyn op Malakka meerdere gevallen van runderpest voorgekomen. Blykens een van den resident van Menado ontvangen telegraphisch bericht is de politieke en gezondheidstoestand in dat gewest gun stig. Java-Ct De #J.-B." meldt: „Uit Padang echryft men ons, dat de expeditie van gouvernemonts- mynbouwkundigen in de Lima Kotas niet die resultaten oplevert, welke men er zich van had voorgesteld. Het personeel hield zich het laatst op te Si Blimbing, waar zich de rfikste tinlagen heetten te bevinden. De heer Neeb, die, vóór hy in 's lands dienst overging, ook wat van de practUk heeft gezien, zal echter den moed niet zoo spoedig laten zinken en.... denken aan BiUiton." Door don Gouverneur-Generaal van Ned.-Indiö zyn de volgendo beschikkingen genomen: CIVIEL DEPARTEMENT. Benoemd: By do opleidingschool voor inlandscho ambtenaren te BandoeDg (Preanger Regentschappen); tot dnocteur, de hootdondei wy/.er aan de school voor zonen van inlandache hooiden on van andere aanzienlijke inlanders aldaar, J. L. Van der Made; tot Jooraar in de rechtswetenschap, de voor zitter van den landraad te Blitar (Kediri) mr. M. S. Koster; tot dorden onderwijzer, de hulponderwijzer aan de school voor zonen van inlandsche hoofden en van andere aanzienlyke inlanders te Probolinggo H. Th. Hofs, bij de opleidingschool voor inlandsohe ambtenaren te Probolinggo: tot directeur, de onderwijzer der eerste klasse bij het openbaar lager onderwy3 voor Europeanen J. W. H. Muller; tot leeraar in de rechtswetenschap de voorzitter van de landraden to Tegal en Pemalang (Tegal) mr. W. F. Haasej tot twoeden onderwyzer, de hoofdonderwijzer aan de school vopr zonen van inlandsohe hoofden en van andere aanzienlyke inlanders aldaar A. G. Boes. Bij het Bosohwezen op Java en Madoera: Tydelyk toegevoegd: Aan den houtvester, belast met het beheer ovor het boachdistriot SemarangWeat-Soerakarta de benoemde hout vester A. J. Van Devemor; aan den houtvester, belast met het beheer over het boschdistrict Bagelen, de benoemde houtvestor J. W. Boorrigter. By hot openbaar lager onderwys voor Earopeanen. Belast: Met do waarneming der betrekking van onderwyzer derde klasse, R. Brons Middel, thans hulponderwijzer aan de school voor zonen vau inlandsche hoofden en van andere aanzienlijke inlanders to Bandoeng. Geplaatst: Aan de tweede sohool te Ban doeng de waarnemende onderwyzer der derde klasse R. Brons Middel. Ontheven: Eervol van het beheer van het kantoor te Anjer en overgeplaatst naar Soerobaia do commies der 2de klasse J. R. Courant; eervol van het beheer van het kantoor te Lasem en overgeplaatst naar Semarang de commies der ?de klasse F. H. Van Hugo. Benoomd: Tot chef van het kantoor te Anjer de commies dor 2de kla9se F. Lutter, te Soerabaia; tot chef van hot kantoor te Lasem de couiraïet der 3de klasse J. P. Van den Dool te Maos. Overgeplaatst: Van Cheribon naarKlaton de commies dor 3de klasse D. K. Barros; van Medan naar Soorakarta do commies der Sdo klasso J. A. \V. C. Hoorn; van Weltevreden naar Medan de commies der 8do klasse J. li. W. Hoofsteeder; van Soorabaia naar Maos de commies 3de klaose G. C. Van lluls; van Soerakc.rta naar Soerabaia de adjnnot- commies C'li. E. Van der Hydo, van Soerabaia naar Modjokorto de commies dor 3de klasse A. a. örodett; van Modjokeno naar Soerabaia de commies der 3de klasse J. E. JLiaccau. Verleend: Wapens langdurigen dienst een jaar verlof naar F'-ropa, aan den eersten stads geneesheer te Söorabv-ii», M. Albricnt, wegens ziekte een tweejarig verlof naar Europa, aan den ambtena.tr up non-activiteit mr id. G. Hagen, laatstelijk hoofdcommies bij het departement van justit.e, tban3 tijdelijk ter beschikking van den chef van dat departement. DEPARTEMENT VAN OORLOG. Verleend: Wegens ziekte een tweejarig verlof naar Europa, aan den lstcn luitenant-kwartiermeester bij de militaire administratie, A. H. J. G. P. Scheepens, i Eervol ontlievon: Op verzoek van zijn betrekking van korps-adjudant van hol korps genietroepen ie Magelang en overgeplaatst naar het hoofdbureau der genie, de lsto luitenant der genie A. S. Ruzette Benoemd: Tot adjudant yan hol korps genie-' troepen te Magelang, de lste luitenant der geme V. L. Slors. Overgeplaatst: De kapitein der artillerie G. J. E. Nauta, van de 10de compagnie artillerie [3de veldbattery] te Willem J naar de 2dste com pagnie (2de compagnie vesting) artillerie te Batavia de kapitein der artillerie F. F. W. Van der Zande, van de 8ste compagnie artillerie jcompagnio vau Borneo] te Bandjerinasiu naar de 10de cuin pagnio artillerie [3de veldbatteryI te Willem R de kapitein der artillerie W. Hemmes, van de 23ste compagnie 2de compagnie vestiug-artillerie te Batavia, naar de 8ste cotnpagnio artillerie van Borneo, te Bandjermasin. Verleend: Een maand verlof wegens ziekte naar Sookaboemi, aan den lston luitenant bij de garuizoens-compagnie der Lampoogsche districten B. G. S. Schregardus. Blyft geplaatst: Te Willem I, als kwar tiermeester der overige troepen aldaar, met in trekking zyncr overplaatsing naar Batavia, de kapitein-kwartiermeester J. H. Stoltman. ingetrokken: De overplaatsing van den lsten luit -kwartiermeester A. H. J. G. P. Scheepous, van Batavia naar Willem I als kwartiermeester der overige troepen. Verleend: VVegens ziekte een tweejarig ver lof naar Europa, aan den lsten lnitonant der inf., G. J. Timmer. Tijdelyk belast: Met de waarneming der betrekking van commandant der 2de militaire af deeling op Java, de kolonel der infanterie J G. 1L Van der Dassen. DEPARTEMENT VAN MARINE. O verge-, plaatst: Van de „Friesland" op de „Koning dor Nederlanden" op lolio van luit. ter zee 2de kl. de adelborst lete kl. W. O. Canters. Vergund: Om wegens langdurig verblijf in deze gewesten te ropatrieeren aan don kapitein- luitenant tor zee, F. O. E. L. Koster. Oil tlo Kon. Besluiten. Benoemd tot burgemeester van Standaardbuiton A. J. Van Hoof; van Oudeu- bosoh H. L. P. A. Berends; van Nieuwenhoorn en Kookanje mr. F. J. D. 0. Egter van Wisse- kerke; tot Bohoolopzienor in het district Win schoten dr. J. D. R. Scheffer, te Breda, in het arrondissement Haarlem P. Üoodhart, te Roer mond. Bevorderd tot commies posteryen 2de klasse H. Vogel, 8. De Witte, G. H. Mulder, P. Van Zuiden en J. P. Donker, allen commies 3de klasse, tot id. 3de klasse J. F. J. Buning, W. H. F. Vogel, H. Palm, A. L. Krook, H. De Jong, allen commies 4do klasso. Inde Slcd, Werklnr. z(Ja opgenomen i DATUM. DAGEN. Volw. pora. Kin deren. Totaal. 4 Nov. Zondag 66 11 67 b Maandag 76 18 94 o Dia dag 77 16 93 7 Woi*3'-dag. 80 20 100 8 Dovf.i' dag 76 16 91 9 Vrijdag 81 21 102 10 Zaterdag. 76 20 06 Aoademlenlenwe, Amsterdam: Bevorderd zyn tot arts de heoren J. A. RoUoos, geb. te IJselmonde, en A. J. Jorritsma, geb. te Sneok; geslaagd zyn voor het e^rele gedeelte de heeren G. W. WJssellnk en W. Mars. [Vervolg der Advertentiën. BOTEBMABKT 13. GEPASTEURISEERDE VEfiSCHE ROOM- BÜ I ER. 8671 0 Verkrygbaar te lelden by FRANCKEN en HOESMAN, Apoth., N. K. SWJ2MER en J. H. DIJKHUIS. 8286 17 (voor Dames). Statiousweg74Rotterdaii>. Spreekuur: 8B32 11 Blnsdas ï.;ji 10-3 aren. Fricscli-Grouiussolic Gevestigd le Groningen. GEPLAATST MAATSCH. KAPITAAL f 1,300,00(1. RESERVES f UI,824.48s. Do Bank verstrekt gelden op eerste Hypotheek op zeer aan- nemelyke voorwaarden en geeft uit 4-pCts.-Pandbrieven A100 pCt. Inlichtingen verstrekt gratis de Heer H. M. SASSE, Kassier te Leiden. De Directie, 2406 10 Mr. R. P. Dokhout Mses. Mr. P. B. J. Klklino Bbooweb. om contant geld, op Woensdag 14 November 1900, ten overstaan van den Deurwaarder als18 Iepë-, 4 Linde-, 2 Wllge-, 2 Eikc* en 2 Kastanjeboomen, staande op verschillende plaatsen der stad Leiden, p.lsmede eenige par tyen Arm- en Rijshout, liggende aan de Sladskloppery. De verkoop zal aanvangen des voormiddags to 9 uren, voor hot pand Stille Rijn No. 1. De iyst der plaatsen, waar de te verkoopon boomen staan, ligt ter inzage ten kantore van bovengenoem- den Deurwaarder. 9467 21 - beslist reukvrlj en solide. 8895 20 De Deurwaarder J. F. TEUNIS, te Leiden, zal op Donderdag 15 November a. s., des voormiddags te elf uren, voor het Pakhuis Hooigracht No. 19, te Leiden, publiek en om contant geld VEHKOOPEN: den aanzienlijken voorraad, bestaande uit 59 fusten diverse Bordeaux- en Bourgogne-Wijnen, voorts: 2 fusten Rijnwijn, 1 vaatje Griekschen Samos en 1 dito Malaga. VERDERi een zeer solide Brandkast, Kurk- en Capsuleer machine, groot Cognacvat met koperen kraan, Flesschenwagen, Fusten, Stellingen, Hulzen, enz., enz. Kijkdag: Woensdag van 10—5 uren. Alles behoorende tot den faillieten boedel van den Heer J. M. HELLING, te Leiden. M Notitiën verkrijgbaar ten kantore van genoemden Deur waarder, Papengracht 22, van 's morgens 9—12 uren. Goedkoopste en g'erietii j kste Lteisgelegenh eid. Van LEIJOEIV naar lste Kl. OEGSTGEEST Cents. SASSENHEIM LISSE, HILLEGOM, BENNEBROEK, HEEMSTEDE of IIAAELEM ÜO *5 Conponboehjoa, verkrijgbaar gesteld bij de Goederen- Agenten, geven vmr korte atstandeu voel besparing. 387, 26 2de Kl. SS) Cent. n

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 5