Tilarls fSCBOIiTEN, twee Slagersjongens. Wat is Sociologie? Het Leidsclie Vülkshuis. TursnvnÉ Benen, Baren, Band, enz. P. DE WILDE Pz., STANDAARD HYPOTHEEKBANK, Kruimeldam in Parijs, FLANELLEN „Da Transvaal", Chocolaad en Cacao IN AANTOCHT: DE GRACIEUSt. HET LICHTBEELDEN Maatschappelijk Kapitaal: EEN MILLIOEN GULDEN. Leidsche Schouwburg. Botermarkt 2. A.MOLKENBQER. fcijnlandsche Bankvereeniging, F. Keintz S( Co., ftjjntl, Leidra. Steenstraat 47. W. AALBEBSBERG. Spuische Jammen Drislingen. PAULUS PEEEEBOOBI, ten noorden van Lijdenburg, onder Schalk Burger en Louis Botha. Zondag is er ook gevochten b|] Glen Siding, eon station, dat op 20 K.M. ten noorden van Bloemfontein ligt. By doze schermutseling kregen de Engelschen 7 dooden en gewonden. Op de thans openbaar gemaakte verliezen- ltfst betreffende de gevechten op 23, 24 en 25 dezer bij Frederikstad (ten noorden van Potchefatrcom) komen de namen voor van vier-on-negentig Engelsche officieren en solda ten, gesneuveld, gewond of vermist. Volgons een bericht uit Maseru hebben de Boeren verscheiden kraals verwoest tusschen Móddorpooit on Clocolan. om de inboorhngen te ai calfen voor de inlichtingen, die zy aan de E'igolsohen verschaft hadden over de bewe gingen der Boer en-commando's. Do correspondent van de „Daily Mail" te Kaapstad seinde eergisteren dat de Boeren bij Koopstad de Kaapsche bereden jagers nog voel te doen gaven, en dat de moed der Boeren blijkbaar verlevendigd was, o. a. door het naar huis zendon Yan vrijwilligers, hot afdanken van de kolonialen enz. Generaal Little, die een paar maanden ge loden in een schermutseling by Mafeking ernstig gekwotst werd, ia voor verderen dienst ongeschikt verklaard en reeds naar Engeland teruggekeerd. Gisteren zouden uit Durban naar Londen vertrekken generaal Howard, en genoraal Eiocklohurst met zyn ordonnans-officieren lord Cfichton on kapitein Harrison. Kaar de „Daily Mail" uit Kaapstad ver noemt, heeft de ministerraad besloten, verdere verzachting van de kryswet te ontraden, totdat de grensdistricten in de Kaapkolonie gezui verd zyu van de weer overal optredende ge- wapende Boeren. Uit Durban wordt geseind, dat van de meer dan 2000 goederenwagens van den Natal- ficlion spoorweg slechts 350 beschikbaar zyn voor den gewonen dienst, daar de rest ge bruikt wordt voor militaire doeleinden. Eet „Handelsblad van Antwerpen" meldt: Allerwegen ziet men de adressen aan Kruger ir.ot handteekeningen bedekken. De lijst, in het paleis van justitie neergelegd, telt reeds meer dan 150 namen van magistraten en rechts geleerden. Do vorige week heeft in het station Victoria- West, aan den spoorweg van Kaapstad naar hc-t Noorden, een hevige brand gewoed, waarby een milhoon patronen en een groote hoeveel heid proviand voor het Engelsche leger zyn verloren gegaan. De Boeren hebben, volgens een bericht uit Durban aan de „Standard", naby Ermeloo eon beambte der. Engelsche ambulance, zekeren Russell, gevangengenomen, maar hem weer in vrijheid gesteld na de bedreiging van generaal French, dat Ermeloo met den grond zou worden gelyk gemaakt, als cle gevangene niet terstond werd losgolaton. Generaal Ridley wordt commandant van een der drie poliiie-districten, onder opper bevel van Baden-Powelb Als bevelhebber der tweede brigade bereden infanterie is 14j ver vangen door kolonel Alderson. By Jagersfontein hebben de Boeren een goederentrein laten ontsporendientengevolge was het verkeer gestremd en kwam do mail- trom van 25 October niet te Bloemfontein aan. Een dag later was de weg hersteld. De telegraphische gemeenschap was evenzeer ge stoord. De berichten worden per koerier naar Korvalspont gezonden en van daar geseind, waardoor ze vyf dagen vertraging hebben. Uit Bloemfontein wordt door Reuter's cor respondent gemeld, dat omstreeks 250 Boeren, grootendeels gevangengenomen te Jagers fontein, naar aanleiding van den jongsten aan val op die plaats (dat zijn dus niet-stryders ook vrouwen en kinderen?) naar do kust gezonden zyu, op weg naar Ceylon, Het stoomschip „Diiwara" verliet 25 October Kaapstad op weg naar Southampton, aan boord hebbende 12 ofücioren en 637 man, allen ziek, gewond of herstellend. De „Daily Graphic" bevat heden een lyst van 25 gesneuvelden, 84 gewonden, 4 vermisten en 39 aan typhus overledenen. Nahum Marks, een Transvaalsche detective en een voormalig spion van de Boerenregee- ring, is te Durban vrygelaten nadat hy twaalf maanden gevaugen had gezeten. Ook is vrygolaten, door het speciale ge rechtshof te Kaapstad, onder de verraadwet iDgeateld, een politie-soldaat, die op bevel van zyn kapitein een kaffer had doodgescho ten, die weigerde een toom te leveren. De kapitein erkende, dat hy den soldaat had opgedragen den toom mede te brengen en den kaffer „een gat in zyn ïyf te boren" als hy hem niet wilde afgeven. Tot dusver is tegen den kapitein nog geen vervolging inge steld. Volgens „Ons Land" hoeft generaal Buller zich in het Lydenburgsche moeten overgeven met 7000 man. Zy werden vrygelaten op parool en onder voorwaardo, dat z\j niet meer zouden vechten. Zou hy dAdrom naar Europa zyD gegaan? Bnrgerljjke Stand -wan Leidon. BEVALLEN: P. Blok geb. Verbeek D. C. Prins gob. Bavclaar Z. J. Van 't Zelfde geb. Vreugdenburg Z. C. Van Haarlem geb. Staken burg D. C. Abspoel geb. Kret Z. G. Van der Klis geb. Van den Burg D. M. Nieuwen- buizen geb. Van Leeuwen D. C. H. Verhoeff geb. Eradas D. W. A. U. Schnabel geb. Brede- meijer Z. J. v. Grieken geb. De Vries Z. J. Straathof geb. v. Kempen D. M. Korenhof geb. BlaDsjaar D. A. CoLgn geb. Van Nieuwkoop Z. en D. H. C. De Hie geb. Verhoog Z. J. J. M. Van der Waals geb. Van Staden Z. en D. J. Mattaar geb. Bolstier Z. C. E. Van dor Linden geb. Piket D. J. Van Rosse geb. Den Hoed D. H. M. Zwart geb. Kret D. M. Van Valderen geb. De Groot D. J. Vogelenzang geb. Van der Rejjdon D. J. C. Crispijn geb. Broekhuizen D. H. E. Kleinhans geb. Kriek Z. J. M. Van Leeuwen geb. Van Leeuwen Z. A. Heykoop geb. De Koijzer D. M. Van Berge Henegouwen geb. Verbeek D. E. W. Van Leeuwen geb. Zwetsloot D. C. J. Harkink Èeb. Daane Z. M. Hoovers geb. Van Wouw M. E. Pielanon geb. Meyer Z. D. J. M. Harland geb. v. Leeuwen Z. GEHUWD: J. L. Springer w. en H. E. Van Dorsten w. P. v. d. Wyngaard jm. en M. J. Van Lieshout jd. B. Esderts w. en M. M. De Haas w. B. J. Jansen jm. en J. Mieremet jd. A. Serdijn jm. en O. KoreDhof jd. J. Laterveer w. en J. C. Lut w. J. Bonte jm. en D. Brieër jd. B. C. De Nobel jm. en C. Wetselaar jd. OVERLEDEN: A. Kellenanr M. 71 j. J. Wiethoff Z. 29 j. J. L. Van de Mortel Z. 32 j. B. Feenstra Z. 42 j. G. S. J. Veere geb. Besseling V. 65 j. G. Pracht D. 9 m. J. v. Leeuwen W. 56 j. A. C. Havenaar D. 2d. J. Van der Heiden M. 43 j. D. Van der Worm Z. 9 m. F. Aniba D. 91 j. H. B. La Rivière W. 72 j. C. Neuteboom Z. 2 m. J. Rovers M. 60 j. J. H. Montagne Z. 3 m. - P. Bavelaar Z. 6 m. WASSENAAR. Ondertrouwd: W. Rem merswaal en C. De Greef. J. Duivenvoorde en J. Van Spronsen. Geboren: Alida, d. v. J. Borgman en J.Van 't Slot. Christiaan, z. v. H. Hilgoman en D. De Jong. Johanna Apolonia Alida, d. v. M. Van Leeuwen en M. B. Beyersbergon. Hendrik Jan, z. v. W. F. K. De Jong en M. Versteeg. Wilhel- raina Johanna, d. v. G. Knijnenburg en Q. C. Ruygrok. Martina Maria, d. v. J. Edelaar en M. J. Straathof. Cornells, z. v. L. Noordover en C. Kortekaas. Niesje d. v. W. Timmera en W. Star. Marktboriohton. Delft, 1 November. Granen werden heden tot vorige-week-pryzen verkocht, de omzet was echter gering. Witte Tarwe 5.76 a 7.76. Roode ƒ6.90 a 6.80. Rogge ƒ6—. a ƒ6.60. Zomergerst ƒ4.30 a f 4.60. Chevalier 6.a 6.60. Haver 2.76 a ƒ3.50. Groene Erwten 7.60 a ƒ9.Bruine Boonen 9.a 10/25. Paardenboonen a Dnivonboonen 6.70 a 7.—. Koolzaad ƒ10.a ƒ11.60. Kanariezaad 6.50 a ƒ7.76. Hennepzaad 6.76 a ƒ7.25 per HL. Boternotoering: f 60 tot 62 per 40 KG. Schiedam, 30 October. Noteering van de Beurs- commissie. Moutwyn 11.— per HL. Zonder fust en zonder belasting. Spoeling 1.90. Noteering van de Makelaars. Moutwijn 11.25, Jenever 15.75, idem Am terd. proef 17. Noteering van den Distillateursbond. Moutwijn ƒ11.26. Jenever ƒ15.25, Amst. Proef ƒ16.75. Batavia, 31 October. Bij de heden gehouden kiuine-veiling was de gemiddelde prijs van ƒ24 tot ƒ33 per K.G. JLS UITEML AND. Frankrfi k* De Marokkaansche bergstammen zyn in opstand gekomen tegen de gouverneurs der provinciën. Kaid Gilerly is met 1200 man tegen de oproerlingen uitgerukt. Men verwacht een ernstigen stryd. De bewoners van Sus, waar kaid Gilerly zetelt, hebben party voor de oproerlingen gekozen en zyn voornemens den kaid by *yn terugkeer niet in de stad te laten. OrootwDrttaxulifib Chamberlain is naar Malta, om daareonige quaesties te onderzoeken en zyn ega af te wachten, die van de badplaats huiswaarts keert. Een der jonge Chamberlains vergezelt papa. Keir Hardie maakt in zyn orgaan „Labour Leader" eenige opmerkingen daarom trent en verzekert Joe, dat, al gaat hy naar Malta en al verdaagt hy hot Parlement zoo lang mogeiyk, Hardio daardoor zyn geheugenis niet verliest en alle vragen, die hy Joe zal voorleggen, goed onthoudt. „Omdat Cham berlain het licht vreest wordt het Parlement pas in de maand Februari byeengeroepen, want hy hoopt, dat men alsdan alles vergeten zal zyn. We shall soo (we zullen zien)". De „Morning Leader" blyft eveneens materiaal verzamelen voor de aanstaande zitting. Joe wordt een oogenblik losgelaten, thans krygt lord Lansdowne een beurt. Het blad heeft ontdekt, dat deze zeer kort na zyn benoeming tot minister van oorlog voor een zeer belangryk bedrag aandeelhouder werd in de firma Armstrong, Whitworth en Co., de bekende kanonnen fabriek. Een fraaie boell Reuter heeft uit goede bron vernomen, dat het aftreden van lord Salisbury als minister van buitenlandsche zaken naar alle waarschyn- lykheid zal plaats hebben binnen niet al te langon tyd, doch dat de juiste datum nog niet kan worden medegedeeld. Het bericht van lord Lansdowne's benoeming ter vervanging van lord Salisbury als minister van buitenlandsche zaken wordt voor juist gehouden, maar vindt weinig instemming, zelfs niet in de ministerieele pers. In een hoofdartikel van de „Globe" by voorbeeld wordt het bericht ongelooflyk genoemd, maar erkend, dat men er wel aan moet gelooven. Wy moeten berusten in Salisbury's keuze, schryft de „Globe", maar Lansdowno is stellig niet de beste man om Salisbury by buitenlandsche zaken te vervan gen. Lansdowne's benoeming kan slechts betee- kenen, dat SaÜsbury de gevoelens en wenschen den kiezers evenmin begrypt als die van zyn eigen party. De „Westminster Gazette" is van meening, dat Lansdowne's benoeming alge meen een slechten indruk zal maken. Het is onmogelyk, byzonder ingenomen te zyn, schrylt dat blad, met deze benoeming, waar door een moeilyke en gevaariyke post in het kabinet, welke vastberadenheid, schranderheid en geestkracht vereischt, toevertrouwd wordt aan een man, die volgens de ministerieele pers zelf, hopeloos ongeschikt was voor het ministerie van oorlog. Bpoi\Jo* De Carlietische leiders verklaren, dat Don Carlos geheel vreemd is aan de oproerige bowoging in Catalonië, en veroordeelen de gewetenloozon, die deze beweging hebben op het getouw gezet, daar zy toch tot niets leiden zal. De Carlisten zullen niets doen zonder bevel van Don Carlos. (Jit Barcelona wordt gemeld, dat een Car- listische bende onder Verga, 300 personen tellende, achtervolgd wordt door twee batal jons jagers. Een eskadron cavalerie is naar Catalonië gezonden. De „Liberal" meldt, dat, zoo heden slechte berichten worden ontvangen uit Catalonië, de ministerraad zal besluiten de grondwettige waarborgen te schorsen voor geheel Spanje. Het groote nieuws van den verkiezings veldtocht is, dat Bryan Maandag, terwyi hy bezig was den staat Nieuw-York te bewerken, ter loops het record van het redevoeren geslagen heeft. Hy stak toch niet minder dan 31 redevoeringen af op dien éénen dag. Intusschen slaagde hy er niet in den stand der weddenschappen te wyzigen, want men houdt nog altyd i'/i of 5 op Mac Kinley tegen 1 op Bryan, en men wedt zelfs 1 tegen 1 dat Mac Kinley een meerderheid van 100,000 stemmen zal hebben in den staat Nieuw-York. Veel Amerikanen schynen den verkiezings veldtocht vooral als sport te beschouwen. In de meeste steenkolenmijnen is de arbeid hervat, slechts op enkele plaatsen duurt de werkstaking nog voort. Telegram m o n. PRETORIA, 20 October. RO.) De comman dant-generaal Botha heoft tegenover een par lementair, die onlang3 door generaal Paget naar hem toegezonden is, erkend, dat alles verloren was; het was echter onmogelyk, over onderwerping te onderhandelen zoo lang hy nog volgelingen had, die don stryd wildon voortzotten. Commandant Yiljoen, door pres. Steyn ge steund, dringt nog aan op het voortzetten van don stryd. Steyn weigerde Roberts' proclamatie te lezen, en nam een onverzoenlyke houding aan; toch ondervindt hy voortdurend moor moeite om zyn volgelingen byeen te houden. Men zegt, dat Steenkamp, commandant van de Kaapsche opstandelingen, die by de bezet ting van Bloemfontein uitgeweken is, zich by de Boeren te Pietersburg bevindt, die,'naar het heet, over zeventien stukkon geschut bo- schikken. PRETORIA, 30 October. R0.) Men zegt, dat Botha met een storko macht naar het district Kenhardt oprukt, waar veel onverzoen lyke Boeren een nieuwen „trek willen beginnen." KROONSTAD, 28 October. RO.) Een Boeren- commando, 150 man sterk, omsingelde en nam hedenmorgen gevangen een buitenpost van 90 man by Geneva, viel vervolgens een mailtrein aan, die van Kaapstad kwam, plunderde dezen leeg en stak toen den trein in brand. Een geblindeerde trein, komende uit de richting van Geneva, opende het vuur op den vyand, die verstrooid werd. Nadat de reizigers den brand gebluscht hadden, ging de trein verder naar Kroonstad met 12 gevangenen. De trein was licht be schadigd, maar de goederen waren voor een deel vornield. De gevangengenomen buitenpost werd later bevryd. ALIWAL-NOORD, (Kaapkolonie, tegen de zuidelyke grens van den Oranje-Vrystaat) 31 Oct. (R. O.) Op rapport van den comman dant der Kaapsche politie te Odendalstroom, dat men had hooren schieten te Palmietspoint, aan de Oranjerivier, vertrok oen patrouille ter verkenning, sterk veertig man, onder kapitein Knott, naar Aliwal-Noord. Toen later gerapporteerd werd, dat een commando van tweehonderd Boeren gezien was tegenover Odendalstroom, rukten nog veertig man uit om de politie te Odendal stroom te versterken. Tachtig man gingen kapitein Knott boven dien nog hulp verleenen. Volgens de laatste berichten werd het vuren met hevigheid voortgezet by Henningéfarm, tegenover Odendaalstroom. PRETORIA, 80 October. (R. O.) De com missie voor de concessies hoorde heden verdere getuigenverklaringen betreffende dedynamiet- maatschappy. Een der directeuren trachtte het omkoopen van leden van den Raad en van nog anderen te rechtvaardigen op grond hiervan, dat de Maat8chappy aangevallen werd door kapitalisten en de Engelsche pers. De boeken der Maatschappy, in beslag ge nomen, toen de Engelschen bezit namen van Pretoria, wezen uit, volgens de accountants, benoemd om hen te onderzoeken, dat de cyfers zóó gerangschikt waren, dat het gou vernement beroofd werd van zyn eigen aan deel in de hem toekomende winsten. Andere cyfers bewezen, dat de Maatschappy dit jaar Transvaal voorzag van een hoeveel heid zachtgepunte kogels met gespleten mantels. BERLIJN, 31 October. (R. O.) De „Reichs- Anzeiger" meldt, dat de keizer gisteravond een bezoek ontvangen heeft van hertog Hendrik van Mecklemburg-Schworin. WEENEN, 81 October. (R. O.) Onder voorbe houd wordt melding gemaakt van het gerucht van een mislukten aanslag op het leven van vorst Ferdinand van Bulgarye, te Varna. HAMBURG, 31 October. RO.) Tegenover het in omloop zynde gerucht, dat beslag ge legd is op 6 millioen mark in goud, op de „Bundesrath," omdat vermoed werd, dat dit Kruger's vermogen was, verneemt de „Ham- burgische Börsenhalle", dat op de „Bundesrath" wel is waar beslag gelegd is op goud in staven ton bedrage van 2 millioen, maar dat het gerucht, als zou dit Kruger's vermogen zyn, van allen grond ontbloot is. CARACAS, 31 October RO.) San Casiiciro, Cua en Charallano zyn geheel door de aard- f beving vernieldhet eilandje aan den mond i van Neveri is vordwonenin Tacarigua, Rio Chico en Curiepe is zeer veel schade aan gericht. Er zyn veel dooden en gewonden. De spoorweg en de telephoon tusschen Caranero en Rio Chico zyn gestoord, het spoorwogvorkeer tusschen La Guaira en Caracas ir hervat. HAMBURG, 1 Nov. (R. O.) De „Hamburg- ische Börsenhalle" bericht, dat de dertig kisten met goud in staven, -waarop op last van de civiele Kamer No. 2 van het Landgericht aan boord van de „Bundesrath" beslag gelegd werd, 's namiddags op verzoek van hot Land gericht door do Norddoutscho Bank in bewaring zyn genomen. BARCELONA, 1 Nov. (R. O.) Do gouverneur ontdekte bewaarplaatsen voor wapenen, bo-, 8temd voor do Carlisten; benevens papieren, met het hoofd„Koniiiklyk leger van Catalonië". BERLIJN, 1 No v.. (Wolff) Uit Parys wordt gemeld, dat de Franscho regoering in baar antwoordnota haar instemming uitspreekt met de in do artikelen i en 2 van de Duusche- Engelsche overeenkomst neergelegde grond beginselen on er den nadruk op legt, dat zy die ook by elko zich tot hedon voorkomende gelegenheid erkende. Wat betreft do in artikel 3 behandeldo eventualitoit behoudt zich de Fransche rogee- ring vryheid van handelen voor. LONDEN, 1 November. R0.) Lord Roberts seint uit Johannesburg va/ 31 October: Nadat de Engelschen Bethlehem op 21 October bezet hadden en na de nederlaag der Boeren drie myien buiten Bethlehem, waar de Boeren uit een sterke stelling verdreven werden,, werd een tweede sterke stelling der Boeren aangevallen door een half bataljon grenadiers onder dekking van artillerie. De vyand hield goed stand, maar had geen kanonnen, zoodat hy teruggedreven werd in korten tyd. De verliezen der Engelschen bedroegen 3 dooden en 17 gewonden, waarby luitenant lord Grovenor. LEIDEJJ, 1 November. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren i 11.5° C. -= 52.7° Fahr.heit, hedenmorgen om 8 uren 9° O. 48.2° F., 'g middags om i 12 uren 13.5° C. 56.3° F., 's namiddags om 4 uren 14° C. 57.2° F. Uit Apeldoorn wordt aan hot „Utr. Dbl." geseind: i Hedenmorgen te 8 u. 32 m. zyn HH. MM. de Koninginnen streng incognito als gravinnen J van Buren vertrokken naar Lensahn. Zij- komen daar hedenavond te 8 u. 57 m. aan. Het stoomschip „Amsterdam" arriveerde 1 Nov. van Nieuw-York te Rotterdam; de „0ranje-Na88au" vertrok 1 Nov. van Amster dam naar West-Indië; de „Prinses Sophie," van Amsterdam naar Batavia, vertrok i Nov. j van Suez; de „Titan" vertrok 31 Oct van Gibraltar naar Amsterdam. Valkenburg. Gedurende de maand October zyn aan het rykstelephoonkantoor alhier behandeld 52 telegrammen, waarvan 19 worden verzonden en 33 ontvangen. De heer W. H. V., stationschef by de H. IJ.-S.-M. te Apeldoorn, die indertyd in stryd met het bekende art. 113 een spoorweg arbeider een veewagen liet schoonmaken na het verrichten van zyn dagtaak, is door da rechtbank te Zutfen tot 50 geldboete, aubs. vyf dagen hechtenis, veroordeeld: „wogena het als beambte van een spoorweg den dienst van de arbeiders, die inspannenden arbeid moeten verrichten, niet zoodanig regelen, dat die niet meer bedraagt dan tien achtereen volgende uren." Te Heerlen Ie de kapitale boor- dery met sohuur en stalling van den landbouwer J. Kerstens tot den grond afgebrand. Niets is er gered kunnen worden; een paard en twee koeien zyn mede verbrand. Alles was verzekerd. Aoadomlenleuwfl. Utrecht: By den rector-magniflcus der Ryk8universiteit te Utrecht zyn tot op heden 1 voor de eerste maal ingeschreven 167 t studenten, verdeeld over de vyf faculteiten als volgt: Godgeleerdheid 44, rechten 29, wis en natuurkunde 23, geneeskunde 57 on lettoren 4. ADYEUTENTIEN. Do Heer on Mevrouw MIJS Ridderhof geven kennis van de ge boorte van eon Meisje. 9203 4 BiKDJEiJ, Deli, 1 November 1900. BREESTRftftT 82, LEIÜEN, 7318 7 la gel ijk 8 tc eonsuïfceren, behalve Dinsdags. J HENRI 8ERKEU0N, Lange Mare 40. Lcci-uar voor Piano. Spreekuur des morgens van 10 tot 12 uren. 9197 5 Zoo spoedig mogelyk gevraagd: J. UOOGEBOOH, 9201 6 Heoge Ryndyk. Bij S. C. VM DOESBlttGH, alhior, verschynt heden: Oponbare les ter opening van don cursus in de Sociologie, gehouden door Mr. S. K. STJEiSJttJETZ. Pry3 f 0.60. 8202 10 VOORDRACHT door den Heer K. VAN SANDICK, Ingenieur, Hoofdredacteur van de „Indische Gids", op Maandag 5 November, des avonds te klokke halfnegen. Alleen toegang voor personen boven 15 jaar. Kaarten tegen 5 Cents verkrygbaar aan het Volkshuis, Zaterdag 3 Novem ber, van 7 tot 10 uren, tegen 10 Cents op den avond zei ven. De deuren worden gesloten te klokke halfnegen. 9189 25 een lading grove Kachclkolen. Wed. W. VAN OER WILK, 9205 8 Kruisstraat 37. UKGUWFKOtm gevraagd. Brieven Bur. v. d. Blad No. 9206. 6 Brandverzekering-Maatschappij voor het Koninkrijk der Nederlanden, gevestigd to 's-llertogoubosob. 9207 8 Kort-Rapenbarg O. Directeuren: Mr. H. H. C. 0A3TE3DUK en B. DE EEGT lm. De Bank verstrekt op zeer bQHJke voorwaarden geld op eerwte hypotheek en geeft ouder contróle van het „Algemeen Admini stratie- en Trastkantoor te Rotterdam", 4 en 4J l'A Aii- URIEVËff uit. (Coupons 1 Januari en 1 Juli), verkrijgbaar: Correspondenten voor Ceidem 2909 28 de Heeren LEZHU.V A EiCEJUA. Donderdag 1 en Try dag 8 November 1DOO: Twee Buitengewone Voorstellingen DOOB HST 9098 80 llollandsch Tooneelgozelsehap, Directie: A. TAS LIES, van Amsterdam. en 1109° Opvoering van hel Grootste Snctei fan titSeiiocn! ~<4PU Nieuw Biyspel met Zang In 4 Bedry- ven, met nieuwe Chanaonnetton, Duo'b, Trio's, Koron, enz., van C. P. T. BIGOT. lste Bedrijf: Het Kruiraeldamsche Gemeentebestuur naar Parys. 2de Bedrióf'. Aan don draai! 3de Bedrijf Op do Vee-Tentoonstelling op de Wereldtentoonstelling te Parys. 4de Bedrióf: Terug in Kruimeldam. Aanvang II ALFA CUT. Pryzen der plaatsen en plaatsbespre king zie aanplakbiljetten. Blauwe daseins licht gekleurda voor Dames-Blouses, Kinderjurken, Jongens- 9208 10 en Meisjes-Blouses. SföémS ^c/Jen JefooUo txot JéotUn *n Jatty** iottnyn. 7120 9 Bottelarij - Mineraalwaterfabriek Transvaal Extra fijn Tafelbier. Paulus Jonas o! Dorisch Oud, Haarlemse!) Oud. Faro, auz, enz. 9204 14 Aanbevelend: voor Winterprovisie. Ontvangen: een lading van de beroemde Spotecbe Jam men Drielingen, die, zoolang de voorraad strekt, verkrygbaar z(jn A f2.30 per HI, bt) 9200 14 Oude Heerengracbt, nabij de Haven. Telcphoonn. 370. De Fabrikaten J. VEEN Co., boreid volgens de speciale naar hen genoemde Friesche mothodo, leveren een ietwat gebonden drank; zyn volkomen zuiver, heerlijk van smaak, voedzaam, on lichtverteerbaar. By deze bereidingswijze komen de edelste bestanddeelon tot hun volle recht; YEEN's zyn krachtig, geurig en strok- zaamdus voordeelig in 't gc brufk. Zy voldoen aan do hoogste eischen. 92 88 22 Vraagt s. o. p. itw leveranciers onze fabrikaten. J. VEEN A Co., Stoom- Cacao- en Chocolade-Fabriek cNe derland", SNEEK. Hofleveranciers, j SOEP, dagelijks verkrijgbaar it 20 Centö por portie. 6902 6 IPapenstraat 4. een lading DDIT8CHE (IBOTE kacuelmoe es. C. ORAS1 EK. Oude Ryn 71. 919B 7

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 3