H\ 12477 "Vrijdag SO October. A6. 1900 geze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van gon- en feestdagen, uitgegeven. Leiden, 26 October. Feuilleton. Het gelicim van den verloofde. gn/v-LU LEIDSCI PRIJS DEZER COURANT: (Voor Lelden per 8 maanden; i I i «l tt f 1.10. Buiten Leidon, per looper en waar agenten gevestigd rfln 1.S0. Franco per poat •jièitatêtitet;* PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 1—C regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17{. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. Officieel© Keunisgeying, Bnrgomeeater on Wethouders van Leiden; Gezien het adros van J. O, POPTIE en J. VAN DER STEEN Jzn., houdende verzoek om vorguaning [tot wederoprichting van de door brand vernielde fljrood* en Koekbakkerjj, aan de Hoogowoerd No. ',É4, kad. bekend Seotie D No. 921; Gelot op de artt. 0 en 7 der Hinderwet; Gevon b{j deze kennis aan het publiek, dat ge noemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie dezor gemeente ter vieie gelegd is; alemede, dat op Donderdag 8 Nov. a. s., 'e voormicldage to elf uren, op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven Om bezwaren tegen dat verzoek in te brongen. Burgemeester en Wethoadera voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 25 Oot. 1900. VAN HEYST, Seoretaris. Voor het examen in de vrye- en orde- oefeningen der gymnastiek zjjn geslaagd mej. M. De Jong en de heer P. H. Mooy beiden te Leiden. ij In de maanden November tot en met Februari a. s. zal in het militair hospitaal alhier een eursus in medische hulp worden 1 gehouden. De onderofficieren van de verschil- lende wapens van dit garnizoen, die zich I daartoe vrijwillig hebben aangemeld, volgen I de lessen van dien cursus. De zoogenaamde Armenhoeve aan den Berkdijk, te Tilburg, is dezer dagen aangekocht door de Eerw. zusters van „De Goede Herder" .te Zoeterwoude, voor de som van/" 8700. Het plan bestaat, om aan den Bredaschen weg, even over de spoorlijn Tilburg—Turnhout, een klooster te bouwen, ter opname van verlaten meisjes en die streng toezicht noodig hebben, 1 en daar tevens een wasch- en strijkinrichting 'te beginnen. In een vergadering der Coöperatieve Broodbakkerij en Verbruiksvereeniging „De Volharding" te 's-Gravenhage werd f 200 1 toegestaan aan de Commissie, die belast was geweest met het onderzoek in zake het ont slag van 8 bestuursleden. Aangenomen werd ©en voorstel om den petroleumverkoop te ©taken en besloten werd tot administratieve scheiding van bakkerij en schoenenmagazijn, Ingaande met de opening van den nieuwen j winkel, op 8 Februari 1901. De ótat-major van Hr. Ms. flottieljevaar- >uig f Assahan", dat heden te Rotterdam in dienst wordt gesteld, met bestemming voor Oost-Indië, bestaat uit: luit. ter zee 1ste kl. ,P. E. baron Mulert, commandant, luits. ter i see 2de kl. F. Van Wageningen (1ste officier), R. "W. Hartman en A. N. Van Santen; off. v. gez. 2de kl. H. O. C. Bloemink on off. van adm. 2de kl. T. Akkermans. Het machinistenperso- neei bestaat uit: hoofdmach. 1ste kl. J. W. Kaptoin, de mach. 1ste kl. G. C. Van Wachem ©n de mach. 2do kl. J. Van Eek en P. D. [Whitlau. Hare Majesteiten de Koningin en de -Koningin-Moeder zullen zich Donderdag 1 November naar Lensahn in Holstein begeven ©n aldaar eenige dagen vertoeven bij den 'Groothertog en de Groothertogin van Olden- !burg, ten einde aldaar de familie van Hertog Hendrik van Mecklemburg-Schwerin te ont moeten. Den 28sten October worden voor eenige uren op Het Loo verwacht de Erfvorst on de 'Erfvorstin von Wied. Naar gemeld wordt, zal Hertog Hendrik ,het „Huis ten Bosch" in gebruik nemen reeds vóór het huwelijk. Te Apeldoorn verzekert men, dat bij het i Paleis Het Loo vóór het bassecour een vuur- jwerk zal ontstoken worden, hetwelk dan voor het publiek mede zichtbaar zal zijn, evenals vroeger in den tyd van Koning Willem III gebeurde op de verjaardagen van Koningin Emma en van Prinses Wilhelmina. De „Arnh. Ct." verneemt, dat de Kon. Veluwsche Jachtvereeniging aan Z. H. Hertog Hendrik een diner heeft aangeboden, dat, zoo het wordt aangenomen, te Arnhem zal plaats hebben in „Maison Oudshoorn." De Berljjnsche correspondent aan de „N. R. O." seint: Hertog Hendrik had, toen de Koninginnen onlangs in Duitschland waren, te König onder den naam van den heer Von Bülow intrek genomen in het hotel „Zur Post." Van daar werd hij geregeld door een hofriJtuig afge haald en vergezelde hy de Koninginnen op haar rijtoeren. Toen de verloving bekend was gemaakt, liet de eigenaar, Old, niet na zijn incognito-gast geluk te wenschen en ontving daarop het volgende antwoord: „Do thans herkende gast betuigt zijn oprechten dank voor de vriendelijke gelukwenschen. Hortog Hendrik." Naar het „Hbl." verneemt, is eerlang weder een vacature in den Raad te Amsterdam te wachten, doordat mr. A. J. Oohen Stuart spoedig naar Indiö zal vertrekken voor een groote petroleummaatschappi). De heer Cohen Stuart werd verleden jaar tot lid van den Raad gekozen voor district VI en behoort tot de leden, die in 1905 moeten aftreden. Reuter seint uit Parijs, dat de Neder- landsche gezant te Parijs, Ridder De Stuers, aan den heer Delcassé, minister van buiten- landsche zaken, de mededeeling deed, dat het H. M. Koningin Wilhelmina behaagd heeft, hem te benoemen tot ridder-grootkruis in de orde van den Nederlandschen Leeuw. Uit vertrouwbare bron vorneemt de „N. R. C.", dat de ministerraad besloten heeft de machtiging van H. M. de Koningin to verzoeken om over een wetsontwerp tot drooglegging der Zuiderzee het advies van den Raad van State in te winnen. Het Genootschap ter bevordering van natuur-, genees- en heelkunde te Amsterdam heeft gisteren met algemeene stemmen aan dón gepens. officier van gezondheid lste klasse De Mooy, wonende te 's-Gravenhage, toege kend de Tilanus-medaille, welke om de vijf jaren wordt uitgeloofd aan hem, die zich gedurende het verloopon vijfjarig tijdvak op het gebied der chirurgie het meest verdienstelijk heeft gemaakt. De „Herzog" is Woensdag te Napels aangekomen en, naar het heet, zjjn de heeren Van Trotsenburg, postmeester-generaal; Malherbe, thesaurier-generaal, en Piet Grobler, onderstaatssecretaris van buitenlandsche zaken der Z.-A. Republiek, op een bijzondere zending naar Hamburg doorgereisd. De heer Malherbe schijnt aan een verslaggever gezegd te hebben, dat er weldra belangrijke stukken, die op den oorlog betrekking hebben, openbaar gemaakt zullen worden. Die zullen op de houding van Kruger en Chamberlain een nieuw licht werpen. Bovengenoemde hoofdambtenaren der Z.-A. Republiek werden te Napels verwelkomd door de heeren Fischer, Wolmarans en den heer De Bruyn, secretaris van het gezantschap zegt het „Haagsche Dagblad". In Den Haag worden de heeren Maandag of Dinsdag verwacht. Naar „Ons Tijdschrift" (te Rotterdam by den heer D. A. Daamen verschynendo) bericht, is te Utrecht opgericht hot „Christelyk Letter kundig Verbond." Bestuurders daarvan zyn de heeren A. J. 18) Maar toch wilde zy hopen en vertrouwen! iln Rosina's trouwe armen weende zy haar eerste groote droefheid uit, en deze tranen deden haar goed en verlichtten haar. Weer was het nacht geworden. De laatste nacht op Dontry onder het gastvrye dak van iden geliefde, de laatste nacht in het slot, i waar zy eens meesteres had moeten worden 1 ;2ou het toch nog ooit gebeuren? Dit vroeg zy zichzelve herhaaldelyk af. Op Rosina's aandringen begaf zy zich eindeiyk uitgeput jter ruste. Zy meende dien nacht geen oog dicht te zullen doen, maar do jeugd en de natuur be- j haalden de overwinning op Natalie's verdriet. Eer zy er aan dacht was zy al ingeslapen. Nu ging de vriendin zachtjes weg naar haar eigen kamer, om eveneens rust te zoeken. Ook haar gelukte dit spoediger dan zy na de verschillende aandoeningen van dien dag verwacht had. Toen het middernacht sloeg, lag Dentry met al zyn bewoners in kalme rust. De nacli- .teiyke hemel met zyn schitterende sterren strekte zich over het slot uit, dat prachtig Idoor het maanlicht beschenen werd. Rosina's levendige verbeelding bleef ook gedurende den slaap rusteloos bezig. Zy werd door vreemde droomen geplaagd en wierp zich onrustig op haar legerstede heen en weer. In haar droom meende zy op de lange gang te zyn; zy was naar de deur van Martha's kamer geslopen en hoorde daar binnen duideiyk de stem van Alfred. Nu scheen de kamerdeur doorschynend te worden, en Rosina kon alles daarbinnen zien. Zy meende Martha te zien, die er juist zoo uitzag, als toen zy des nachts in don tuin liep om bloemen te plukken. Ook zag zy Alfred en naast hem een schoone, jonge vrouw, het origineel van het portret, dat Natalie des morgens gevonden had. Nu meende zy weer, dat deze gedaanto haar naderde. Zy dacht, dat iemand zich over haar bed heenboog; twee fonkelende oogen keken haar aan, zy voelde een warmen ademtocht op haar gezicht. Was zy wakker of sliep zy? Rosina wist het niet; zij voelde iets druk kends op haar borst en kon haast goen adem halen, wreef zich de oogen uit en ging rechtop in haar bed zitten. Nu was zy wozeniyk goed wakker. Eon bedwelmende rozengeur vulde hot vertrek; daardoor was zy benauwd geworden. Maar waar kwam die bloemengeur vandaan? By het flauwe licht van het nachtlampje kon Rosina nauwelyks iets in de kamer onder scheiden. Zy stond op en stak de lamp aan. Er was niets by zondera in de kamer te zien, wel was hot zeer benauwd. Rosina herinnerde zich zeer goed, dat zy des avonds, vóór het naar bed gaan, het raam open gezet had; en nu was dit tot haar groote verbazing gesloten. Er moest dus iemand in de kamer zyn ge weest, terwyi zy sliep. Ja waariyk, de deur stond half open. En overal die vreeseiyke rozengeur t Ook op de gang kon men het duideiyk ruiken. Plotseling werd Rosina door een hevigon angst aangegrepen. Hoogenbirk, te Amsterdam, voorzitter; dr. J. H. Gunning J. Hzn., te Utrecht, vlce-voor- BitterW. Yan Nes, te Utrecht, lste secretaris; J. 0. Homoet, te Utrecht, 2de seoretaris, en L. Kupéru8, te Amsterdam, penningmeester. Do by het O.-I. leger gedetacheerde lste luit. P. H. Specht Gr(jp, van het 4de reg. inf., keert begin Mei naar Nederland terug. De kapitein S. F. J. Langeraap, van het 8ste reg. inf. te Arnhem, is benoemd tot kapitein van speciale diensten by dat korps. Wilhelm Ernst, erfgroothertog van Saksen, gevolg gevende aan den by testament uit- gedrukten wensch zynor grootmoedor, wylen de groothertogin van Saksen, prinses Sophio der Nederlanden, heeft aan het Koninkiyk Kabinet van Schilderijen in bruikleen aan geboden het portret van den admiraal Michiel Adriaanszoon Do Ruyter, door Du Jardin geschilderd. Sts.-Ct Tot directeur dor waterleiding te Den Helder, is benoemd de heor A. J. Lafeber, adjunct-directeur der waterleiding te Gouda. Het stoomschip „Prinses Sophie", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 25 Oot. te Genua; de „Altlng" arriveerde 25 Oct. van Amsterdam te Batavia; de „Ge-dó", van Rotterdam naar Batavia, is 25 Oct. Ouessant gepasseerd; de „Merapi", van Batavia naar Rotterdam, is 25 Oct. Perim gepasseerd; de „Rotterdam" vertrok 25 Oct. van Rotterdam naai- Nieuw-York (aan boord 288 kajuits- en 594 tusschendekspassagiers). ding verdient, dat in onze omgeving eenzelfde geval zich voordoet met frambozenstruiken. Gemeenteraad van Leiden. Vervolg der zitting van gisteren. Abbenes (gem. Haarlemmermeer). Nu de winter nadert, worden do wegen alhier gaande weg slechter en kost het menigeen vaak groote mooifce droogvoets den weg te vervolgen. Vooral door do menigvuldige regens van den laatsten tyd en op sommige plaatsen het drukke bietenverioer is de toestand der wegen niet verbeterd. Het uitbaggeren der Hoofdvaart, in het zuideiyk deel onzer gemeente het vorige jaar geschied, waardoor lichte vaartuigen ook aldaar ladingen van bieten, enz. kunnen opnomon, is een stap in goede richting. Wegens het voortdurend onderhoud der houten bruggen wil het Polderbestuur van Haarlemmermeer die te Hoofddorp doen ver vangen door steenen, geiyk reeds enkele in de gemeente zyn. Met het oog op de scheep vaart en hot kostbaar onderhoud der houten bruggen, kan dit voor de schippery van veel gemak on voor den polder zeer voordeelig zyn, De arrondissements-rechtbank te Haarlem eischte togen O. te Lisserbroek wegens het moedwillig verbryzelen van ruiten by H. B. aldaar, 3 maanden gevangenisstraf. Van te voren had vermelde persoon voor dergelyk feit een gevangenisstraf van drie weken ondergaan. llillegom. In de afdeeling Hillegom van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollen cultuur is gecandideerd tot voorzitter van het hoofdbestuur de heer Joh. De Breuk, thans secretaris dier Vereeniging. De heer Krela- ge wenschte die betrekking èn met het oog op zyn leeftyd èn met het oog op de ver anderde tydsomstandigheden, waardoor grooter veranderingen gewenacht en jongere krachten vereischt worden, niet langer waar te nemen. Do heer Krelage Jr. wilde niet in aanmerking komen. Naar do meening der afdeeling kon geen der candidaten over zooveel gunstige gegevens beschikken als de heer De Breuk. Koudekerk. Ondanks de guurheid van het weder komen hier by een dor ingezetenen de aardbezieplanten voor de tweede maal bloeiende voor, terwyi al3 by zonderheid verder vermel Zooals uit ons verslag van gisteren biykt, werd het voorstel tot aanstelling voor den tyd van driejaren van een bouwkundig iügeDieur bestreden door de heeren A. J. Van Hoeken, Pera en Den Houter. Laatstgenoemde be schouwde dit voorstel als een verrassing op den nieuwen door B. en Ws. ingeslagen weg on gaf de vrees te kennen, dat zy In de toekomst door meer zulke verrassingen zal worden gevolgd. Hy bestreed dit voorstel op den grond, die ook reeds by het vierde punt was aangevoerd, dat de noodzakeiykheid, om met alle groote werken tegoiyk te beginnen, niet bestaat, een motief ook door den heer Pera ge noemd. Had de heer A. J. Van Hoeken bezwaar gemaakt op grond van de toelichting, door B. en Ws. op hun voorstel gegeven, en had de Voorzitter opgemerkt, dat de tegenwoordige directeur der gemeentewerken de verant- woordeiyke persoon biyft, terwyi de aan te Stellen ingenieur alleen bijstand zal verleenen voor specialo werken, de heer Den Houter wees o. m. op de bedenkeiyke zyde, dat de tegen woordige directeur meer dan wenscbeiyk ia door die aanstelling in het gedraDg komt. De heer Fockema Andreae merkte op, dat het geenszins in de bedoeling van het voorstel van B. en Ws. ligt, den directeur der gemeente werken te boloedigen, waarna de Voorzitter nog nader dit voorstel verdedigde. De heer Zillesen had zich reeds by don aanvang der discussie voor het voorstel van B. en Ws. verklaard. Het voorstel werd met groote meerderheid aangenomen. Ook de heer Kerstens behoorde onder de voorstemmers. Wol had deze tegen de geldleening van f 400.000 voor hel abattoir gestemd, omdat hy den bouw hiervan niet urgent acht, maar nu de Raad eenmaal be sloten had, dat het slachthuis zou komen en wel spoedig, meende hy.nlot tegen het voor stel te mogen stemmen. By de algemeene beschouwingen ovor de gomeente-bogrooting voor 1901 werd het woord gevoerd door den heer Den Houter, die zich verklaarde tegen onnoodlge verzwaring van lasten. Hy meent, dat B. en Ws. nogal haast maken, en vroeg daarom, of ze zoo weinig vertrouwen in de of hun toekomst hebben. Waarom anders een subsidie voor 15 jaren aan den Schouwburg en alle groote werken opeens? De heor Fockema Andre© kwam tegen deze woorden op en meende, dat er reden is tot dankbaarheid aan het D. B., dat zooveel yver ontwikkelt. By zyn verdediging van dat college sloot zich de Voorzitter aan. By do artikelagewyze behandeling der uit gaven, waarby alle leden tegenwoordig wa ren, werd by volgn. 61 door den heer Van Rhyn do wenscheiykheid betoogd eener verordening tot vasto regeling van den rang en de volgorde der ambtenaren ter Gemeente-Secretarie, met vaststelling der minimum- en maximum-traktementen. De Voorzitter acht zulk een verordening weinig aanbevelenswaardig; wenschelyker is het z. 1. nu en dan een verhooging toe te kennen aan den ambtenaar, die daarop uithoofde van de door hem gepraeateorde diensten aanspraak kan maken. In antwoord op een desbetreffende vraag van den heer Den Houter, die wees op een ander standpunt, waarop B. on Ws. zich plaatsen ten opzichte der controleurs van politie, merkte de Voorzitter op, dat er een groot verschil bostaat tusschen deze ambte naren en eerstgenoemde. By volgnr. 64 gaf de heer Den Houter als zyn meening to kennen, dat de jaarwedde van den keurmeester van visch en ooft te laag is. De Voorzitter deelt dit gevoelen niet. De betrekking van dien keurmeester is weinig omvangrijk. By volgnr. 87 beloofde de Voorzitter ter tegemoetkoming van een klacht van den heor Den Houter over het onvoldoéhde zichtbaar zyn der huisnummers, overleg met de Commissie van Fabricage. Zooals reeds door ons word medegedeeld, bracht de heer Van Rhyn den onvoldoenden toestand van de Paardensteeg, als een der voornaamste toegangswegon tot de stad, ter sprake. Een loopbrug aan de achtorzyde der huizen aan den waterkant aldaar, aangegeven als een middel ter verbetering, meende de Voorzitter echter bepaald te moeten ontraden, allereerst omdat deze te duur zou zyn en wellicht gevaar opleveren. Ook werd nog over onteigening gesproken, waaraan och ter ook financiöele bezwaren z(jn verbonden. Dt> heer P. J. Van Hoeken vond het dan ook maar beter, zich voor 't oogenbhk to behelpen met den daar bestaaüden toestand. Voons sprak de heer Drucker nog van vei breeding der troittoirs op de vaste brug b(j genoemde steeg, aan welke verbreeding, naar do heer Dek- huyzen gelooft, moeilykhoden zyn verbonden. Beter zou het wellicht zyn, een tweede troit- toir buiten de brug om, aan to brengen. Nog andere leden als de heeron Lange, Van Hamel en Kerstens maakten by een en ander op merkingen. By volgnr. 91 vestigde de heer Den Houter de aandacht op aanstoot-gevende urinoirs. Volgn. 92, onderhoud van havens, vaarten,' kaaimuren, enz., uitgetrokken tot een bedrag van f 11,950, werd op voorstel van B. en Ws. verlaagd met 3500 en teruggebracht tot f 8450. Eon amendement van den heer Do Lange, om dozen post van f 3500 te behouden, omdat hy eon algoheelo vernieuwing van den wai- muur aan de Stadstimmerwerf noodig acht, was vooraf verworpen. By dit volgnr. wees de heer Hasselbacli op den toestand der schoeiing aan het Utrechtsche Veer, achter de Plantage. By volgn. 106 vestigde de heer Aalber69 de aandacht op de mutoscopen aan het station, die kiekjes vortoonen, welke uit een zedelfik- heidsoogpunt zyn te veroordeelen en onder de bepalingen der Strafwet vallen. De Voorzitter zeide, dat hem van het door den heer Aalberse bedoelde feit niets bekend was, doch van polltiewege daarop in het ver* j volg zal worden gelet. By volgn. 107, belooning van do inspecteurs' en verdere ambtenaren van politie, sprak de heer Van Kempen zyn dankbaarheid uit over de verbetering in de regeling der Zondagsrust van de politieagenten. Hy beval deze zaak in de biyvende aandacht van het hoofd der politie aan, opdat nog meerdere Zondagsrust worde verkregen. De heer Den Houter beval eveneens deze zaak in de voortdurende welwillendheid van het hoofd der politie aan. By volgnr. 121iv werd, na oenige discussie, aan B. en Ws. een krediet van f 1700 ver leend, te voldoen uit de loopende begrooting, voor verbetering der woning van den con cierge. By volgnr. 122 werd de jaarwedde van den Als Natalie eens in gevaar was? Als haar eens een ongeluk overkwam? In hetzelfde oogenblik stond de trouwe vriendin reeds aan de deur van Natalie's slaapkamor. Deze was van biunen op slot I Hoe vreemd l Dat deed Natalie anders nooit 1 Bovendien was zy gerust in slaap, toen Rosina haar verliet, en deze had zelve de deur gewoon dichtgemaakt. Nogmaals trachtte zy do deur open te maken, tevergeefs. Nu klopte Rosina. „Natalio, doe toch open; ik ben het." Geen antwoord. Zy beefde als een riet. En weer riep zy: „Doe toch open, lieveling, doe open 1" Nu hoorde Rosina voetstappen by de deur. Zy vernam het ruischen vaneen zy den japon; zachtjes werd hot slot teruggedraaid, maar toch kon Rosina de kamerdeur niet open krygen. Er scheen iets zwaars voor te liggen, waardoor de deur niet heen of weer kon. Vreemde klanken, die op het huilen van een wild dier geleken, klonken er in de kamer. „In 's hemelsnaam, Natalie, wie is er by u? Geef toch antwoord," schreeuwde Rosina angstig en probeerde andermaal om de deur te openen. Voor haar herhaalde pogingen bezweek de drang van binnen een weinig. Er scheen echter iemand tegen de deur te duwen. Het was duideiyk, dat er iemand op den grond zat; dit bloek uit verschillende bewe gingen en het ruischen van een japon. Boven dien drong dezelfde rozengeur, die Rosina's kamer vulde, thans door de spleet der deur. Afschuweiyk lachen beantwoordde Rosina's pogingen om binnen to komen. Eindeiyk behaalde Rosina's geweldig dringen de overwinning. De doodsangst over het lot van Natalie verleende het zwakke meisje een buitengewone kracht. De deur bezweek, de op den grond zittende gedaante schoof een beetje op zyde en Rosina stond in de kamer. Slechts een enkelen blik wierp zy op het bed. Dit was leeg. De kussens lagen aan het voeteneinde, de dekens hingen op den grond en dicht by het bed lag Natalie, bleek en als levenloos in haar sneeuwwit nachtgewaad. Rosina overzag het gehoele tooneel in een enkel oogenblik. Onmiddeliyk voelde zy zich met geweld vastgegrepen. Een wezen met een gelaat als oen furie hield haar arm vastge- kneld. De aanvalster zag er vreeseiyk uit. Zwarte haron hingen woest om haar bleek, van woede verwrongen gezicht; haar oogen rolden woest door het hoofd, duideiyk zag men het vuur van den waanzin er in gloeien. Zy waren met bloed beloopen. De vrouw beefde en schokte van drift. Zy was van middelbare lengte, slank en mager; de nauwe, zwartzyden japon deed haar nog tengerder schynen dan zy werke- ïyk was. Thans liet de krankzinnige Rosina's arm los, maar sloeg dadelyk beide armen om haar hals. Ofschoon de aangevallene alle krachten inspande om luid om hulp te roepen, kon haar dit niet gelukken. Haar keel was als met yzeren klauwen dlchtgesohroefd. Het tweetal worstelde om dood en leven; reeds begon Rosina's kracht te bezwyken, haar bewustzyn verminderde, zy was eenbe- zwyming naby. Toen voelde zy een koude luchtstroom de kamer binnendringende deur werd opengerukt en Alfred stormde doods bleek naar binnen; achter hem aan kwamen een bejaarde vrouw en de trouwe kamerdie naar John. In een seconde werd de arme Rosina van de razende krankzinnige bevryd en deze zelf door John en Martha want zy was do be jaarde vrouw, die Alfred gevolgd was, krach tig vastgegrepen en achteruitgetrokken. Zy bood geen weerstand meor. Haar opwin ding scheen plaats gemaakt te hebben voor een volkomen uitputting en men droog haar voor dood uit de kamer. Met bet gevaar waren echter ook Rosina's moed en krachten verdwenen. Zy wankelde als iemand, die plotseling door eon duizeling overvallen wordt. Een doodelyko bleekheid verspreidde zich over haar gelaat, en zy zou bezwymd op den grond gevallen zyn, als Alfred haar niet opgevangen on naar de canapé gedragen had. De oude John beijverde lelijk om haar tot bewustzyn te brengt.. ant Alfred had nu eerst Natalie bemerkt, die in baar nachtjapon op den grond lag. Met een uit roep van schrik liet hy Rosina los om naar zyn geliefde te snellen. „Natalie, myn arme, dierbare bruid t" riep hy angstig uit; „ach, waarom moest het zoo ver komen l O, myn God, heb medeiydon met onsl" En met de teedorste liefkoozingen trachtte hy haar by te brengen, wat hem eindeiyk gelukte. XL De groote ridderzaal op het slot Dentry was geheel met zwart fluweel behangen. Een groot aantal waskaarsen brandde er op zilveren lichtkronen en kandelaars. Van de zoldering hing aan lange, zwaro kettingen een kunstig gedreven zilveren lamp, die haar licht juist op de ïykbaar liet vallen. Deze stond tusschen prachtige bloemen en planten in hst middea der zaal. Wordt vervolgd^

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 1