N#. 12476 Donderdag 33 October. A9. 1900 feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Feuilleton. liet geheim nu den verloofde. LEIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT Voor Leiden per 8 maanden, «laiiiiiiïf L10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.80. Franco per post «fitetttt 1.65. PRIJS DER ADVERTENTTËN: Van 1 6 regels 1.05. Iedere regel meer 0.17J. Grootere lettere naar plaatsruimte. Voor het incasseeren bulten de stad wordt 0.05 berekend. Officieel© Kennisgeying, Burgemeester en Wethouders yan Leiden; Gezien art. 8, late aliQca, der Hinderwet; Brongen by deze ter algemeene kennis, dat door ben vergunning ie vorleend aan G. VAN LEEUWEN •n rechtverkrijgenden tot het oprichten van eeo ■iaohterij, rookerij en zontery in het perceel Noordeinde Ho. 87, kad. bekend Beotie F No. 934. Burgomeeater en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WA8, Burgomeeater. 34 Oot. 1900. VAN HEYST, Secretarie. Leides. .25 October. In de ledenvergadering van de Kamer van Arbeid voor de voedings- en genotmiddelen alhier is benoemd in do plaats van den heer D. F. Mayer, die bedankt heeft, tot patroon voorzitter de heer J. Hartevelt Azn., die tot 3 Januari 1901 als zoodanig zal optreden. De heer J. Francken, alhier, staat No. 2 ©p de voordracht voor tweeden onderwijzer aan de school der 1ste klasse No. 6 te Am sterdam. By de door het departement van koloniën te Amsterdam gehouden aanbesteding was voor de levering van 514 wollen dekens het minst ingeschreven door de firma Gebroeders yan Wyk Co., te Leiden, voor ƒ1115.20. De gemeenteraad van Haarlem heeft 500 toegestaan om een woning-onderzoek in te stellen evenals in Leiden. Na afloop der Kamerzitting van gisteren, is de ministerraad in buitengewone vergade ring byeengekomen. De „Sts.-Ct." bevat het reisrapport van Hr. Ms. schoener „Argus", belast met het politietoezicht op de visschery in de Noordzee van 10 September tot en met 1 dezer. Gedurende de maand verlof van den burgemeester van 'e-Gravenhage zal de oudste wethouder, dr. Mouton, diens ambt waarnemen. Hr. Ms. minister-resident by de Yereenigde Staten is van verlof hier te lande te "Washington teruggekeerd. Dr. Hendrik Muller, consul-generaal van den Oranje-Vrystaat, is met eejaige Afrikaan- sche heeren uit de Kaapkolonie naar het buitenland vertrokken. Het verbod tot verzonding van gouden ©n zilveren werken en kostbaarheden in pak ketten naar do Nederlandsche koloniën in Oost- en West-Indië is ingetrokken. De luitenant-ter-zee der 2de klasse J. W. F. J. De Wal, gedetacheerd by het depar tement van marine, wordt met 1 November a. 8. op non-activiteit gesteld en vervangen door den luitenant-ter-zee der 2de klasse P. Kruys. (fife.-Cf.) Met het stoomschip „Bundesrath" der Deutsche Ost-Afrika-linie, eerstdaags te Ylis- singen to verwachten, komt weder een vry groot aantal passagiers uit Zuid-Afrika mede. Te Ylissingen zullen debarqueerenE. B. Zaayer, 0. Boer, A. G. Bischoff, Mouiyn, E. Van Laar, P. H. De Jong, J. Houthmyser, L. Abempel, B. Broekmann, P. Dujardln, Yan Nua, W. Schmidt, P. A. Koltoff, A. H. Ribben, S. Van 't Haaff, M. G. Jansen, G. H. Jansen, de dames Z. W. Bulton en kind, Sartorius ©n kind, mej. Raman, mej. Meierin. Te Napels zyn al van boord gegaan met bestemming naar Amsterdam: mej. Stoffers, mej. Van Stockum, mej. Van Geenen, mevrouw Ellen en kind, de heeren W. Houtzager en Van Garderen. Naar Rotterdam bestemd: de heer L. Van Wouw. Te Marseille is gedebar- queerd met bestemming voor Amsterdam de heer J. F. Muller. Naar het „Hbl." verneemt, worden de prins en prinses von Wied op Het Loo ver wacht nog vóór het vertrek van den Hertog. In welonderricht© kringen wordt verzekerd dat het huweiyk van H. M. de Koningin met Hertog Hendrik in de laatste helft van Januari a. s. (waarschynlyk den 17den) zal worden voltrokken. Voor eenige dagen werd medegedeeld, dat het borduurwerk voor het trouwkleed van onze Koningin zal worden vervaardigd door mevrouw Emstede Winkler, op het atelier voor kunstnaaldwerk, onder-afdeeling van de Ryksschool voor Kunstny verheid in het Rijks museum. In aansluiting daarmede kan „De Tel." mededeelen, dat het grootste deel van het uitzet van Hare Majesteit vervaardigd wordt in de ateliers van de Industrieschool voor Vrouweiyke Jeugd te Amsterdam. Wel oen bewys, dat de Hollandsche industrie in dezen de voorkeur geniet. Men meldt uit Apeldoorn: De Hertog is gisterochtend voor de eerste maal tydens zyn verbiyf alhier niet ter jacht geweest. Den vorigen middag, toen de vorsteiyke verloofden hun gebruikeiyken rytoer door de Soerensche bosschen maakten, ontwaarde de Hertog heel in de verte een koppel herten, en daar ging het ventre terre dwars door de hei al schuddende en hollende naar de plek. Gisterochtend om elf uren maakten de Koningin en de Hertog weder een rijtoer te paard, vergezeld van freule Rengers, freule Sloet, baron Bentinck, eersten stalmeester, en den Duitschen luitenant von Behr, adjudant van den Hertog. Eenige belangstellenden hadden weder voor het paleis post gevat om den Koninkiyken stoet, die stapvoets den Koningsweg opreed, te zien vertrekken. Des middags om twee uren is de Hertog ter jacht gegaan, weldra gevolgd door de KouiDgin, vermoedeiyk in de richting, waar hy Dinsdag de kudde herten had gezien. Het bestuur der Nederlandsch Zuid-Afri- kaanscho Vereeniging heeft voor de kryga- gevangenen op Ceylon weer 250 pd. st. ge zonden aan den consul der Nederlanden te Colombo, die reeds eenlgen tyd "gèledèn 500 pd. st. voor dat doel van do Vereeniging ont vangen heeft. De 1ste luit. F. G. B. De Wys, van het 8sle reg. inf., wordt 1 December ont heven van zyn detacheering by de militaire verkenningen te 's-Gravenhage en keert naar zyn korps terug. Hr. Ms. instructieschip „Nautilus," onder bevel van den kapitein-ter-zee B. Brutel de la Riviöre, is 23 dezer van Hellevoetsluis naar zee vertrokken, ter aanvaarding van den oefeningskruistochtin den Atlantischen Oceaan, en 24 dezer Dungeness gepasseerd. Het stoomschip „Kaiser" (uitreis) arri veerde 23 Oct. te Dar-es-Salaam; de „Teucer" vertrok 22 Oct. van Batavia naar Amsterdam; de „Burgemeester Den Tex" arriveerde 24 Oct. van Amsterdam te Batavia; de „Herzog" (thuisreis) arriveerde 24 Oct. te Napels; de „Salak" vertrok 24 Oct. van Batavia naar Rotterdam; de „Zillah" (Holland-Amerika-iyn), van Newport-News naar Amsterdam, pas seerde 24 Oct. Lizard. Alkemade. Het bestuur van den Droog- gemaakten Veender- en Lyker-Polder, alhier, zal schouw houden op Donderdag 8 November a. a. of volgende dagen, over de waterleidingen, dyken en alle andere werken, in den polder Loiinuiden. Gisteren overleed de heer J. J. Bokhoven, sedert 1881 lid van den gemeente raad en laatstelijk wethouder. Oudshoorn. Door het gemeentebestuur is een telegram van gelukwensch gezonden aan H. M. de Koningin by gelegenheid van haar verloving. Sassenheim. Zaterdag 27 dezer, des nam. te drie uren, zal er ten Raadhulze gelegenheid gegeven worden tot kostelooze inënting. Ter-Aar. Het bestuur van den Noordelnd- en Geer-Polder zal op 10 November a. s. onder deze gemeente en Lelmuiden schouw dry ven over do binnen dezen polder gelegen wateren en werken, welke aan de artt 3, 4, 7 en 9 der thans geldende keur behooren te beant woorden. Voorhout. Dr. Metzlar zal Vrijdag-middag a. 8. te óón uur In het Raadhuis gelegenheid geven tot kostelooze vaccinatie. Wilnis. In een druk bezochte vergadering is een commissie benoemd, ten oinde per soonlijk by de leden der Prov. Staten in dit gewest aan te dringen op ruime provinciale subsidie voor den aanleg van de electrische tram Uithoorn—Nieuwersluis, van zooveel be lang voor deze streek. Uit cl© „Staatscourant". Kon. besluiten. Op verzoek eervol ont slagen dr. H. A. Kooyker als hoogleeraar in de geneeskunde aan de Rijksuniversiteit te Groningen, met dankbetuiging voor de bewezen diensten. Benoemd tot directeur van het postkantoor te Meerssen J. L. J. Remmers, klerk der posterijen .en telegraphie 1st© klasse. Aan F. K. Becker, geboron te Bonn, B. A. Engberding, geb. te Gescher, F. J. Cremer, geb. te Lüdiogbausen, A. J. Krapoll, geb. te Iramerath, A. G. liaggeney, geb. te Petersbagen, E. Huggle, feb. te Messkirch, A. Pirngrober, geb. te Saaldorf, Willmes, geb. to Heimicke, vergunning ver leend tot het geven van hooger onderwys aan een bijzondere inrichting van hooger onderwijs, ge naamd St.-Aloysius-Uollegie, te Sittard. TWEEDE KAMElt, By de voortgezette behandeling der Kieswet lichtte by art. 4, bevattende de voorwaarden voor het kiezersschap voor den gemeenteraad, de heer Troelstra een amendement toe, be doelende om huis- en locrakiezers, enz., al betalen zy nóch Rijks-, nóch gemeentebelas ting, toch tot kiesrecht voor den gemeenteraad toe te laten. Het uitsluiten van een groot aantal personen van het kiesrecht voor den gemeenteraad, zooals thans hot geval is, werd door don voorsteller gelaakt. Daarentegen keurde de heer De Waal Malefijt het goed, dat de Regeering by haar regeling vasthield aan het betalen van belasting. Waar zy dit deed, had deze spreker er geen bezwaar togen, dat de Regeering voor het gemeenteiyk kiesrecht den eisch betreffende loon en huur, enz. had laten vervallen, iets, waartegen de heer Meesters verschillende bedenkingen op perde, want hy vreesde, dat door eventueele wyzigingen, welke door gemeenteraden en Hoofdelijke Omslagen kunnen worden gebracht, het kiezerskorps voor die Raden buitengewoon kan worden uitgebreid. Deze vrees werd door den Minister geens zins gedeeld, want alleen zy, die minstens kunnen voorzien in noodzakeiyk levensonder houd, worden in de Hoofdelyke Omslagen aan geslagen, Overigens bestreed hy het amende ment-Troelstra c. s. Na uitvoerig debat, waarby de heeren Bastert, Ferf en Lohman zich tegen het art. verklaarden, werd het amendement-Troelstra c, s. verworpen met 53 tegen 80 stemmen. Het' artikel werd daarna verworpen met 46 tegen 89 stemmen. By het verder debat nam de Minister een amendement-De Waal Malefijt over, om te bepalen, dat de lysten, welke de belasting ontvangers jaariyk8 moeten inzenden voor het opmaken der kiezersiysten, alphabet! sch moeten zyn gerangschikt. Gemeenteraad Tan Warmond* Tegenwoordig alle leden, met uitzondering van den heer O. H. O. Machen. De notulen do* voorgaande vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Burgemeester en Wethouders brengen ter tafel het door hen opgemaakte suppletoir kohier van hoofdelyken omslag dezer gemeente van dit jaar, dat vervolgens door den Raad in een vergadering met gesloten deuren wordt onder zocht, en met verhoogmg van één daarop voorkomende schatting wordt vastgesteld op een bedrag van ƒ80.30. Vervolgens besluit de Raad op voorstel van Burgemeester en Wethouders op don post der begrooting dezes jaars „kosten van verpleging van arme krankzinnigen" over te schryven een bedrag van 119.38, en op den post „kosten van brandverzekering der gebouwen" tot een bedrag van 10. Hierna wordt overgelegd de begrooting van inkomsten en uitgaven dezer gemeente voor het jaar 1901, waarop door Heeren Gedepu teerde Staten een aanmerking is gemaakt. Do Raad besluit hierop aan de gemaakte aanmerking te gemoet te komen, en de begrooting in den verlangden zin te wyzigen en opnieuw vast te stellen. Na voorlezing van Ingekomen stukken, die voor kennisgeving worden aangenomen, wordt deze vergadering na de gewone rondvraag door den Voorzitter gesloten. Gemengd Nleuwa» Het perceel aan den Nieuwen Ryn No. 0, dat eenigen tyd geloden door den brand aldaar geleden heeft, ls thans weder heropend en heeft een nieuwe bestemming gekregen. Na de restauratie is er nu in gevestigd een magazyn van photographie-artikolen, alsmede een agentschap voor Leiden en omstreken van het Nederlandsch Phototechnlsch Bureau Ivens Co. Ziet de winkel, hoewel niet groot, er desniettemin heel netjes uit, de voorraad artikelen er aanwezig, geeft een duideiyk beeld hoe het terrein zich op dit gebied hoe langer hoe meer uitbreidt. De amateurs maar ook de vakmannen kunnen by den hoer J. Janssen te kust en te keur naar hun gading vinden, ook wat de projectie-artikelen betreft. De man, die te Leiden iemand met een scheermes verwondde, werd, by verstek, heden door de Haagache rechtbank veroordeeld tot 3 maandende man uit Ter-Aar, die aldaar iemand moedwillig in het water gooide, tot 2 maanden en de man, die te Leiden een agent van politie in den vinger beet toen deze hem wilde arresteeren, tot 1 maand. Do nieuwe guldens met het beeld van Hare Majesteit, gemodelleerd door Fier Pander, komen hoe langer hoe meer in omloop. Do kop is gezien van de linker- zyde en geeft in zacht relief het gelaat van Hare Majesteit zeor goed weer. Het gelaat is vry gevuld, en doet de in den laatsten tyd sterker toenemende geiykenis van H. M. met de Koningin-Moeder zeer duideiyk uitkomen. Het haar is opgenomen tot een dikken wrong maar aan de voorzyde zyn enkele weerbarstige krulletjes er uit ontsnapt. Voor in het haar is een diadeem aangobraoht. Het wapen op de koerzyde is eenigszins anders van vorm dan op de oude guldens; het schild is r.aar onder meer afgerond en de kroon kleiner. Deze guldens dragen het jaartal van het kroningsjaar. Het geheel maakt een goeden indruk. Men meldt uit Den Haag aan de „N. R. C." Gisteren werd de expertise in zake den echilderyendiefstal voortgezet aan het hoofd commissariaat van politie. Er werden weder waardevolle schilderyen gevonden van Ferdi nand Bol, Miereveld, Leduc (op 5000 ge schat), Dirk Hals (tritracspelers), Aerfc Van der Neer, Th. De Wijzer, Moreelse, Sebastiaan Franck, enz. Een Rembrandt ter waarde van ƒ20,000 wordt vermist. Het is de Christus van Gethsémané. Bespotteiyk lage pry zen moeten door den opkooper aan de verdachten van dezen diefstal zyn betaald voor prachtige werken. Zoo moeten luttele guldens zyn gegeven voor een stuk, dat door den opkooper aan een kunstliefhebber te 's-Gravenhage is ver kocht voor f 1500. Een 7-jarig knaapje, dat te 's-Gra venhage in het water aan de Nieuwe Haven was gevallen, is ondanks de pogingen om d levensgeesten op te wekken, gestorven. Het personeel der Haagsohe Omnibus-Maatschappij inzonderheid do con ducteurs staat bekend voor zyn beleefdheid tegenover het publiek. Een der conducteurs moest gisteren zyn beleefdheid zwaar boeten. In de Hugo-De- Groot-straat als naar gewoonte een bejaarde dame helpende by het instappen, kreeg hy van haar echtgenoot onverwachts een ga- voeligen slag met een parapluie op de handen. De conducteur vroeg beleefd opheldering, maar werd ten overvloede op hoogst onbe schaamde wyze bejegend door den .,heer", die niet verlangde, dat zyn „vrouw" „zoo maar werd beetgepakt door een conducteur van een omnibus." {Lib,) Gisteravond was de Groenburgwal te Amsterdam in rep en roer, door hot volgende. Omstreeks halfacht kwam op die gracht zekere H. Do Vues by den lieer M. S. De Leeuw, die in perceel 23 een uitdiagery houdt. Hy gaf voor een rywiel to willen koopen, bekeek een en ander en zeide verder, nader bericht te zullen zenden. De heer De Leeuw draaide toen het gaslicht uit en van de daardoor ontstano duisternis maakte De V. gebruik om een mes te trekken en daarmede De Leeuw eenige Bteken toe te brengen ln den hals en in den buik. Deern8tig verwonde kon nog om hulp roepen. De buitenstaande personen riepen dan ook terstond politiehulp in. Door den rechercheur Ohrietiaanse, die op het gerucht toesnelde, werd de gewonde naar het Gasthuis geleid en kort daarna de dader gearresteerd, die naar het dak van het huis was gevlucht. De -commissaris der eerste sectie, de heer Vreode, had zich nl. met twee rechercheurs naar de plaats van het voorval begeven en vond inderdaad boven in de dak goot den aanvaller, die zich aan hem overgaf. Hy is koopman en pas negentien jaar oud. Hy had Do Leeuw met een mes een steek in den buik gegeven, omdat hy vroeger eens door De Leeuw's zoon beleedigd was. Deze reden kwam den commissaris niet aannemelijk voor, oïndat by verhoor van getuigen omtrent een zoo ernstige beleediging niets bleek. Maar tot laat in den avond was geen andere ver klaring zynor daad uit De Vries te krygon. Overigens bekende hy de daad volledig. Gosina's gevoelens gingen alle beschrijving te boven. Hoe lang reeds werd zy gekweld door angst en twijfel, zorg, ongerustheid; hoeveel plannen had zjj reeds gevormd en weer verworpen, en nu was z(j eindelijk van zelf op het spoor der waarheid gekomen. Alles was vruchteloos, alles tevergeefs ge weest. En nu speelde een vreeseiyk toeval dit portret ln handen van Natalie 1 De sleutel van het geheim is gevonden, het raadsel- opgelost: Alfreds schuld ia bewezen 1 Tot nu toe had geen der beide meisjes een woord gesproken. Natalie's smart scheen haar vriendin te pijnlijk, om er over te spreken. Zjj greep de hand van het jonge meisje, die koud en onbeweeglijk aan haar z(jde hing, en drukte ze troostend aan haar hart. Daar naderden haastige schreden. B(j een kromming van den weg kwam Alfred ander maal te voorschijn; hy hield zyn oogen oplettend op den grond gericht en scheen iets te zoeken. Zoo in gedachten verzonken, kwam hy ongemerkt by de jongedames. Hy keek ver rast op en toen hy Natalie voor zich zag staan met een zwygend verwyt in haar sohoone oogen en doodsbleek, riep hy ver schrikt uit; „Natalie, wat scheelt u? In vredesnaam, spreek; wat is er gebeurd?" Angstig greep hy haar hand; z(j trok die •ehter kaast,';,; weg en ging een stap achteruit. „Waarom komt gy hier?" Haar stem beefde; zy dwong zichzelve om koel te zyn. „Ik heb iets verloren, toen ik straks door don tuin liep. Het kan hier niet ver vandaan zyn. Ik miate het zooeven; het ia voor my een dierbaar aandenken." „En ik ben zoo gelukkig geweest, het te vinden," zeide Natalie op yskouden toon. „Hier ia het, mynhoert Ja, wel mag het dierbaar zyn ln uw oogen, een onschatbaar aandenken misschien, dat begryp ik. Ik bedel echter niet om het geschenk uwer liefde. Geef ze maar aan haar, die hot voorwerp uwer eerste liefde was; „Aon uto Eethér/" Zy zal nog wol naar uw verdere toegenegen heid verlangen. Kom, Rosina; laat ons heen gaan 1" Met deze woorden keerde de toornige Natalie zich omzy had den aangeboden arm harer nicht wel noodlg, want zy vreesde ieder oogenblik om te vallen. Alfred wilde haar tegenhouden. „Natalie", riep hy, „kunt gy aan my twyfelen? Kunt gy my tot zulk een laag bedrog in staat achten „Moet ik dat niet?" riep zy uit. Zy keek hem treurig aan met een groote droefheid in haar sprekende oogen. „Waarom gaat gy telkens zoo onverwacht op rela Wie stelt dit portret voor, dat u zoo dierbaar iB Zeg my alles en ik wil trachten, u weer te gelooven." „Heb medelyden met my, Natalie. Geloof my ook zonder bekentenis. Ik ben door een eed gebonden; lk mag, ik kan niet spreken!" „Dan zyn wy gescheiden I Nu of nooit mag er een geheim bestaan tusschen my en myn eohtgenoot. Als lk niet alles voor hem kan zyn, dan begeer ik zyn liefde niet. Kom, Rosina; wy zullen ons reisvaardig maken." Weer wilde zy hem ontvluohten, maar andermaal hield hy haar terug. Hy viel voor haar op de knieèn en smeekte haar by de herlnuering aan het uur, waarin zy elkaar hun liefde bekend hadden, geduld met zyn Btllzwygen te hebben en hem verder te ver trouwen. Hy verklaarde zyn onschuld, zyn onwankelbare trouw, en vertelde haar, hoe hard hot hem viel, iets voor haar te moeten verbergen. Maar het kon, het mocht niet anders. Spoedig, zeer Bpoedig zou de ont- knooping komen, en dan was alles weer goed, en het zou haar dan zeker berouwen, hem onverdiend verstooten te hebben. Natalie'B edelmoedig hart was door al die verzekeringen levendig getroffen en tot mede lyden geneigd. Het viel haar zeer hard, Alfred te moeten wantrouwen. Maar getuigde alles niet tegen hem? Nu waa zy voorloopig goedhartig genoeg, om hot harde woord, dat haar in haar eerste verontwaardiging ontsnapt was, te herroepen en Alfred te beloven, dat zy de zaak ln over weging zou nemen. Zy wilde niet oordeelen zonder een nauwkeurig onderzoek en niet handelen zonder bedaard overleg. In de een zaamheid wilde zy haar hart beproeven. Het waa echter duldeiyk, dat zy nu niet langer op Dentry kon blyven. Zy zouden elkander niet wederzien voordat het misver stand was opgehelderd. De terugkomst van haar vader kon lederen dag verwacht worden, en nu wilde zy hem voorkomen en hem ln }foon ontvangen. Naar zyn raad zou zy dan haar verder gedrag inrichten. Toch moest er zooveel mogeiyk voor ge zorgd worden, dat de buitenwereld niets zou bemerken van hetgeen er vandaag was voor gevallen. Öok de goede lady Clara moest ontzien worden. RoBlna zou haar aankondigen, dat zy onverwacht naar Noon teruggeroepen waren. Deu volgenden morgen zouden zy dan vertrekken. Alle vormen zouden tegenover de hooggeëerde, oude dame ln aoht genomen worden. Ofschoon hy diep bedroefd was, kon Alfred bet niet nalaten, de edelmoedigheid zyner bruid te bewonderen en dankbaar te aan vaarden. Zy had fijngevoelig en liefderyk aan alles gedacht. Hy verlangde zeer, haar hiervoor te danken en ook daarvoor, dat zy niet onwrikbaar by baar besluit; „dan zyn wy gescheiden," gebleven was. Hy had tooh al genoeg te ljjdon. Geen woord kunnende uitbrengen, kuste hy zwUgend Natalie's hand en stormde toen naar het slot terug. Zy keek hem een poosje met onuitsprekeiyke Uefde en weemoed na; toen nam zy den arm van Rosina ln den haren en te zamen gingen de beide meisjes denzelfden weg op naar haar eigen kamers. Terwyi Natalie daar in de eenzaamheid den vryen loop liet aan haar lang terug gedrongen tranen, had Rosina zich naar lady Clara begeven, om haar mede te deelen, dat zy den volgenden ochtend moesten vertrekken. Do oude dame scheen eerst zeer verbaasd; zy maakte echter geen bedenkingen en het kwam Rosina voor, alsof lady Clara door dit besluit een Bteen van het hart wa3 gevallen. De schoons Mexikaansche had echter tact genoeg, om zich te houden, alsof zy niets bemerkte. Aan tafel uitte ladv Clara haar leedwezen, dat zy Natalie's lief gezelschap reeda zoo spoedig moest missen, en zeide, dat Dentry fiu zeker erg eenzaam zou worden. Natalie sprak weinig. Haar bleeks wangen en roodgeweende oogen werden op rekening van de nabyzynde scheiding geschreven en lady Olara dacht, dat het afscheid van Alfred Natalie zoo hard viel. De namiddag ging met inpakken der koffers en met briefschryven sneller voorby dan men onder zulke pynlyke omstandigheden had kunnen verwachten. Zelfs by het gemeen- schappeiyk theedrinken bleven de Jongedames maar zeer kort ln do huiskamer. Natalie wendde hevige hoofdpyn voor en vroeg, of zy sich mocht terugtrekken. Roosje wilde haar gezelschap houden. Alfred sprak geen enkel woord om zich hiertegen te verzetten; hy scheen vreeseiyk neerslachtig te zyn. Zyn blik rustte met on uitsprekeiyke liefde op Natalie, ofschoon hy sedert de aankondiging van haar vertrek byna geen woord sprak. Dit laatste schreef zyn moeder echter toe aan het onverwachte hoen- gaan van Natalie; zy vermoedde volstrekt niet, dat de verloofden onaangenaamheden hadden gehad. Rosina leed op haar beurt niet minder onder al de pynlyke gedachten, die baar bestormden. Zy wilde aan Alfreds schuld gelooven en kon hem toch niet veroordoelen. Zy vond het ondraagiyk, Dentry te moeten verlaten zonder dat het geheim was opgehelderd. Tan haar nachtelyko avonturen had zy Natalie voorloopig niets verteld. "Waarom zou zy het verdriet harer bedroefde nicht nog vergrooten, zonder zelve Iets zekers te weten? Het arme schepsel leed waariyk al genoeg. Haar liefdesgeluk was plotseling vernietigd, zooals schoons voorjaarsbloemen, die door de koude nachtvorst gedood worden. Zy voeldo zich sedert vanmorgen tien jaar ouder. Haar jeugd l.i vulden tydperk achter haar. on r dyk leven wachtte haar. IWordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 1